Hoe het in Voorschoten mis ging /Ils^rrk Niet minder wethouders acmnck Niemand heeft crisis gewild Noodzaak Rijksweg H eerst nader bekijken "s WOENSDAG 12 DECEM Woensdag Door Joop Peeters VOORSCHOTEN Voorschoten zit ln een ongewilde bestuurscrisis, waarvan het begin is te vinden in voordrachten voor één heer ofte wel de algemene beschouwingen van de fracties in de gemeenteraad. (Van één onzer redacteuren) Het staat nu al vrijwel vast dat de Voorschoten se raad vrijdagavond de wethouders het gevraagde vertrou wen zal schenken. Enkele politieke partijen (met name de VVD, de enige partij-met-wethouder die tegen de algemene begroting stemde) is bereid een stap terug te doen. De VVD is van oordeel dat de stortvloed van moties by de behan deling van de begroting bjj nader inzien enerzijds een uitbreiding van het wensenlijstje betekende en an derzijds niet meer dan verzoeken waren aan het college van B. en W. Omdat een uitbreiding van het wen senlijstje, gezien de oliecrisis, nauwe lijks realiseerbaar is, acht de VVD het wenselijk alsnog het vertrouwen aan het college te geven. Alleen zou nog niet duidelijk zyn in welke vorm dat moet gebeuren: via een weg te stemmen motie van wantrouwen of via het voorstel van het college dat om vertrouwen heeft gevraagd. Na vier zeer langdurige openbare commissievergaderingen over de ge meente-begroting voor 1974 nam het seniorenconvent fractie-voorzitters met voorzitter) het besluit een spreektijd in te voeren bij de alge mene beschouwingen. Iedere frac tie kreeg een half uur en ieder lid van het dagelijks bestuur eveneens voor de beantwoording. Afgesproken werd dat over de bur gemeester alleen door de nestor van de raad. De Klerk Wolters, het woord gevoerd zou worden. Gezamenlijk hadden de fracties een verklaring opgesteld en deze werd keurig voor gelezen door de nestor van de raad. Het Seniorenconvent besloot tevens doublures te vermijden tijdens de algemene beschouwingen. Iedere fractie zou een bepaald gedeelte van het „dorpse leven" bijzonder onder de loep nemen. Op papier klopte het allemaal heel goed. Voorkomen zou worden een oeverloos gepraat en met het oog op de naderende verkiezin gen zou iedere burger, indien daar interesse voor zou bestaan, een be paalde indruk krijgen van iedere partij. Het eerste da« mis ging. was al de aanvangstijd bij de eerste verga dering op vrijdagavond. Er werd een hamerstuk toegevoegd en de voorzit ter bepaalde he aanvangsuur van 8 uur naar 7.30 uur. Resultaat D'66 publiek wist het vervroegde uur niet en vele raadsleden zagen geen kans om vanuit de werkgemeente al zo zat voor lege banken te praten. Het vroeg in de woon- en slaapgemeente te komen. De spreektijd bleek ook geen suc ces. Een toespraak in de huiska mer voorgelezen gaat eenvoudiger dan een toespraak, die af en toe door middel van interrupties onderbroken wordt. Voorzitter, burgemeester J. van der Haar, bepaalde zijn leiding tot het kijken op zijn horloge en mede te delen dat de spreektijd voorbij was. Resultaat: vele toespra ken kregen een onverwacht of een afgeraffeld einde, waarbij dan aan het eind enige moties werden inge diend. Onbesproken De volgende fout werd gemaakt toen het dagelijks bestuur besloot bij de beantwoording de moties voorlo pig onbesproken te laten en eerst in de tweede vergadring ter discus sie te stellen. Omdat de algemene beschouwingen in nauw verband stonden met de ingediende moties, leek de beantwoording van de wet houders niet te slaan op de vragen gesteld door de fractie-voorzitters. Op vrijdagavond ging de gemeen teraad naar huis en was vrij tot maandagavond. In die periode was er druk overleg tussen de fracties en waarschijnlijk ook binnen het Col lege van B. en W. Vast stond al zondagavond (raadsleden hebben tijdens de be grotingsbehandeling geen vrij week einde!) dat de maandag een moei lijke vergadering zou worden. Ge beurtenissen van buiten af zou de vergadering gaan beïnvloeden. De nog bij de onzekere toestand over de zgn. nutsbedrijven te weten electri- citeit- en gasbedrijf. Beide bedrij ven brengen een deel van de wins even naar de algemene dienst en de vraag zou zijn of de geschatte f 50.000 wel reëel zou blijken te zijn. Ondanks al deze tegenvallers zou Voorschoten een sluitende begroting houden met enige speelruimte voor nieuwe investeringen. Boos Tussen vrijdag en maandag stond de nestor van de raad een inter view toe aan "Het Vaderland" en sprak over de burgemeester op een wijze die het betamelijke over schreed volgens de wethouders. De fractie-voorzitters waren boos op de nestor omdat deze de afspraak niet nagekomen was. Er zou geen enkele mededeling meer gedaan worden houders en raad de gelegenheid een spelletje te spelen, dat uiteindelijk tot een moordend spel tegen de de mocratie uitliep, zoals wethouder Iestra het uitdrukte, die er aan toe voegde dat zonodig de beslissingen nietig verklaard zouden worden door de Kroon. Een lijn mededeling van de wethouder voor Financiën W.J. Iestra dat de begro ting te optimistisch was omdat be groot was een aantal inwoners van 21.800 en er maar 21.400 Voorschote naren zouden zijn eind december, wat de rijksuitkering met f89.000 deed teruglopen. Bovendien was het bedrag van onvoorzien begroot voor 1974 tot een bedrag van f 109.000 op een kleine f 10.000 na reeds opge bruikt door de raad in de laatste maanden van dit jaar. Daar kwam De tweede vergadering ging daar om in de fout, zoals enige raadsle den het noemen. De voorzitter was begrijpelijk kapot over de visie van de nestor van de raad op zijn per soon en bepaalde zich bij de leiding tot het woord geven en ontnemen. De ernstig verdeelde raad, aan de ene zijde de VVD en aan de andere zijde alle andere fracties, vonden el kaar in de strijd tegen het dage lijks bestuur. De wethouders trok ken een lijn en aan het begin van de nacht besloot de gehele WD- fractie tegen de algemene begroting te stemmen. De voorzitter gaf niemand meer de kans nog een woordje te zeggen en sloot met een forse hamerslag de vergadering. Politiek gesproken kon den de wethouders hun zetels ter beschikking stellen. Op verzoek van de raadsleden ging iedereen er een nachtje over slapen en zo is het voorlopig gebleven: de wethou ders doen hun werk nog en de raads fracties vergaderen om de Juiste lijm te vinden voor het herstellen van de breuk. De wethouders hebben niet stil ge zeten en zo is aain de vergadering van vrijdagavond allereerst een voorstel L B. W. de raad gevraagd wordt het vertrouwen in de wethouders uit te spreken. Ook ligt er een mededeling van de wet houders, waarin de raad dringend verzocht wordt in het openbaar te verklaren dat de nestor op een on behoorlijke wijze over de burgemees ter gesproken heeft tijdens een inter- Verwarring De grootste verwarring is er thans in de V.V.D-fractie. Als grootste fractie voor de tweede maal tijdens een bestuursperiode een bestuurscri sis veroorzaken, komt niet zo best by de kiezers over. Bovendien heeft de V.V.D de eigen wethouder een schop gegeven, een wethouder, die door al le andere partijen en ook door de V.V.D. geroemd werd over zijn werk ijver en goede aanpak. In twee jaar tijd heeft wethouder H. Koetser zich volledig ingewerkt in de zware por tefeuille van openbare werken, die hij noodgedwongen overnam van Ba ron R. W. De Vos van Steenwijk. De V.V.D-fractie was bij de belangrijk ste stemming niet zeker van zichzelf. Na een schorsing stemde de fractie wel voor de diverse wijzigingen op de gemeentebegroting, maar tegen de algemene begroting. Begeer bereken de aan de hand van een kladblaadje dat de begroting niet meer zou klop pen. Het was beter geweest wanneer de totale stemming verdaagd was, al dus het V.V.D-raadslid N. O os ter- baan. D'66 stemde ook tegen de be groting, maar deze tweemansfractie is niet in het „afspiegelingscollege" vertegenwoordigd en kan het politiek bezien doen zonder dat er wethou ders vallen. Overigeais vindt J. Goo- sens (D'66) dat Voorschoten goede wethouders heeft. Het ds allemaal een beetje uit de hand gelopen. Voorschoten wacht vrijdagavond een belangrijke verga dering, waarvoor de publieke tribune te klein zal zijn. openbare besl stichting gespreksi de binnenstad Humanitas in speeltuingebot Apotheken Leiden De nacht- en zondj van de apotheken in de regio wordt waargenomen door aj Blanken, Leiden, Apotheek schoten en apotheek Beker, 4, Oegstgeest. WASSENAAR De avondd zaterdagdienst tot 13 uur: naarse Apotheek, Schouwweg 2402. Nacht- en weekenddia Den Haag. Vogelasiel Anna Pau (own astraat 10, Gewonde- eD uitgeputte vogele 34687 Kinderopvang Informatiebureau werkgenw Kindercentra Lelden F straat 73b (telefoon 30361 dl., en vr. 9.30—12 uur v.m 2—4 uur nam Sociale raadsvrouw Spreekuur sociale raadsvrouw dl. 10.30—11.30 uur voorni. 1 straat 49. wo. 10—11 uur voonf straat 2a. wo. 4.r recht 10. KWJ-Leiden Beweging van Havenplein 3. tel 21 werkende loni en 461 ren. uageujKs en ook donderdagavond geopend Wetswinkeltje [D IN WASSENAAR WASSENAAR Een beperking van het aantal wethouders tot drie is in Wassenaar slechte dan mogelijk, wanneer de betrokkenen zich min of meer full-time met het wethouder schap kunnen bezighouden. Dit is het antwoord van B. en W. aan de fractie van Open Appèl, die hierover tydens de begrotingsbehandeling vragen had gesteld. Ook vroeg de fractie aan het college hoe het denkt de doorlichting van het bestuur aan te pakken. Het college wijst erop, dat in 1974 een nieuwe gemeenteraad wordt ge kozen en dat het niet op de weg van het huidige college ligt deze doorlich ting van het bestuur ter hand te ne men. De burgemeester is wel van me ning dat by een evenwichtige en ef ficiënte taakverdeling tussen de wet houders en de burgemeester drie part-time wethouders ruim voldoende zijn en dat de bestuurlijke gang van zaken daardoor zou worden bevor derd. B. en W. delen mee dat de aanstel ling van wijkagenten een succes is. Per 1 Januari 1973 is gestart met een systeem van wijksurveillance, waar bij een ploeg van vier tot vijf hoofd agenten onder leiding van een briga dier extra aandacht besteden aan een bepaalde wyk. Wassenaar is in zes wijken verdeeld waarin veelal per fiets wordt gesur veilleerd. Onder meer wordt dan ge let op voetpaden, deponeren van af val op de weg, verkeersovertredingen etc. terwijl de behandeling van klach ten uit de wijk in de regel aan de wijkploeg wordt opgedragen. Het traditionele wijkagenten systeem is voor Wassenaar op dit ogenblik niet te realiseren vanwege de structuur van de gemeente en omdat een dergelijk systeem de sterk te en slagvaardigheid van het korps ongunstig zou beïnvloeden. "Daarom verdient het systeem van de wijksur veillance de voorkeur", aldus B. en W. LEIDERDORP Vijf eendjes zochten deze koude wintermaand uit om uit het ei te kruipen. De heer L. van der Wal, die werkzaam is in het woonoord voor Turkse arbeiders aan de Zijl ont fermde zich over de jonge dieren. Op de foto van Jan Holvast links de drie dagen oude eendjes. Zot Voor ons ligt het boekwerkje van de Leidse Karnavals Vereniging "De Hutspotten". Dat is de start van een traditie, naar we aannemen. Maar laat het alsjeblieft een fijngevoelige traditie worden. Wanneer we ergens in het mid den van 't boekje lezen wat de be woners van diverse landen eigen lijk "zijn", knijpen we de tenen toch wel even fors bij elkaar. Ten eerste zijn de verschillende vergelijkingen volstrekt onbegrijpe lijk en ten tweede kunnen er men sen wel eens een beetje boos over worden. En dat mag toch niet de bedoeling zijn van "De Hutspotten", nemen we Dwazen en zotten, met de humor wil het nog niet vlotten. (Ter ver duidelijking: "De Hutspotten noe men zich zelf dwaas en zot). BLINDENBONDEN Zaterdag 15 december om twee uur houden de drie samenwerkende blindenbonden afd. Leiden e.o. weer een bijeenkomst in het lokaal van de speeltuinvereniging "Zuiderkwar tier" aan de Anjelierstraat in Tuiei- stadwijk. Er is weer veel gezelligheid, met ondermeer hersengymnastiek. Het lokaal is bereikbaar met de buslij nen 13. 14, 40. 41, 42 en 46. Uitstap pen halte Lammenschansweg bij de Petruskerk. Bij vervoersmoeilijkheden kunt u bellen de nummers 34266, 26017 of 34019. Oud en nieuw I Evenals het vorig Jaar zal het dienstencentrum voor bejaarden en alleenstaanden op oudejaarsdag m oudejaarsnacht "open huis" houden. Vanaf 3 uur 's middags is men welkom en het is de bedoeling dat er tot 's nachts 1 uur zal worden doorgegaan. Er wordt een aantrekkelijk pro gramma geboden dat er ongeveer als volgt zal gaan uitzien: Oud en nieuw II Om 3 uur wordt men ontvangen met thee, daarna zullen er toneel stukjes worden opgevoerd door schoolkinderen. Tussen half zes en half zeven is er gelegenheid een warme maaltijd te gebruiken. De kosten bedragen twee gulden per maaltijd, (bij opga ve te betalen). Vóór 20 december moet u zich op geven bij de dienstencentrum- leidot) er. 's Avonds zal er een overdrachtskunstenaar optreden en worden er verschillende films ver toond. Verder zal er gelegenheid zijn om naar de televisie te kijken. Zo als bekend zal Wim Kan voor de buis zijn oudejaarsconference ge- Oud en nieuw III Met een glas heerlijke bisschops wijn wordt het nieuwe jaar inge luid. Wanneer het werkelijk noodza kelijk is. zullen de mensen van het dienstencentrum proberen u 's mid dags te halen. Maar probeert u echter bij uw fa milieleden en/of kennissen voor het naar huis gaan 's nachts uw vervoer te regelen. Als dat niet mocht luk ken dan doen de mensen van het dienstencentrum hun uiterste best. De adressen van de dienstencentra zijn: Binnenstad, Gerecht 10, tel.: 43503. De Kooi: Driftstraat 49a, tel: 49726 Morskwartier: Dijkstraat 2a, tel: Redactie Paul Wolfswinkel Noord: Van Hogendorpstraat 36, te 44912 Tuinstadwijk: Herenstraat 45, tel: 44112 Kerstzang De jaarlijkse Kerstzang zal dit Jaar plaatsvinden op vrijdag 21 de cember 1973 te 20.30 uur in de Dorpskerk be Voorschoten, t Voor- schotens Christelijk Vocaal Ensemble zal aan deze Kerstzang medewerking verlenen. Als solisten treden op H. J. Walvaart (orgel), Adri Meijdam (ho bo) en Willem Lekkerkerker (trom pet). LEZERS SCHRIJVEN Acupunctuur Helaas verzuimde lk adressen of telefoonnummers te noteren van de genen, die telefonisch om nadere in formatie vroegen over de acapunc- tuur. Dit naar aanleiding van mijn ingezonden stukje. Daar zeker in toemende mate voor deze therapie belangstelling bestaat het volgende: Verleden Jaar verscheen bij Ankh- Hermes v/h Kluwer te Deventer in de Orient-serie, van drs. H. van Praag „Acapunctuur", 126 blz. In het voorwoord van de bekende auteur lezen we o.a.: ,Wat dit boekje beoogt is de lezer te doen inzien, dat de Chinese geneeskunde volledig au serieus te nemen is" en dat het een zaak van volksgezondheid is de tech niek van deze eeuwenoude Oosterse „chirurgie" ook een plaats te geven in onze Westerse heelkunde. We ho pen, dat het daarom ook onder ogen zal komen van veel artsen en thera peuten, zodat een wetenschappelijk gesprek over naaldentherapie daar door op gang zal komen". N. A. v. d. TOORN, Fagelstraat 42, Leiden. LEIDERDORP Tijdens de gaderlng van de raadscommissie voor verkeer en vervoer in het gemeente huis te Leiderdorp, kwam wethouder Drenth met mededelingen over een vergadering die hij op 6 december jl. op uitnodiging bijgewoond had van medewerkers van de dienst open bare werken van Alphen en de afde ling verkeerszaken van Leiden. Op was zowel van de Ise kant puniten van men vond aan leg van secundaire weg 6 overbodig: rijksweg 11, zeker niet via oude tracé, maar indien nodig, langs spoorlijn; noodzaak aanleg Rijks weg 11, eerst nader onderzoeken; daarbij aandacht schenken voor al ternatieve oplossingen, zoals o.a. voorgesteld door de werkgroep mi lieubeheer aan de rijksuniversiteit. De mogelijkheden werden b.v. be keken om door vervoersbedrijf Cen traal Nederland een directe snelbus- verbinding voor het woon-werkver- keer tussen Alphen en Den Haag te verzorgen. Ook de verhoging van de treinfrequentde tussen Alphen en Lei den op langere termijn. Tevens werd de nota van een Zoe- terwoudse werkgroep besproken, waarin bezwaren naar voren waren gebracht tegen de aanleg van de Burgemeester Smeetsweg van Leider dorp naar Zoeterwoude. De verkeers wethouder van Leiderdorp, Drenth, zei daarover: „Er as een nieuw be- BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Jongsma: Frans A., Helsdingen en C. J. ding; Emmanuel, zr F. M. T. J. Segas. GEHUWD: W. Gouman en M. R. M Bos en A. L. E. van Hoon wenburg en H. Steenbergen. OVERLEDEN: J. Wijfje (87). man; D. Mei. man; H. van Schaik (72) man; J. de Wit (67) echtgen. van T. F. Souer; J. C. Brans (80) geh. gew. met F. C. de Ridder; F. H. M. Keuls (90) der Kletf (59) stemmingsplan in voorbereiding, waarbij wordt afgezien van de aan leg van een doorgetrokken Burge meester Smeetsweg door de Achtho- venerpolder naar de Engelendaal. De aanleg van secundaire weg 6 veroor deelden de aanwezigen unaniem. Ook kon de Leiderdorpse commissie het niet goedkeuren dat er in verband met Rijksweg 11 een tracé kwam dwars door de polders van de ge meenten Zoeterwoude en Hazerswou- de. De aanleg van 'n tweestrooksweg langs de spoorlijn, zoals voorgesteld door de KVP in Zoeterwoude vond wel genade in de ogen van de Leader dorpers. Tot vreugde van de afge vaardigden van milieubeheer aan de rijksuniversiteit Udü de Haas en Jo- hauniek v. d. Molen van Leiderdorp en De Stoppelaar van Zoeterwoude, wilde men ook de alternatieven van de milieubewusten beschouwen. Dat behelst dan een plan waarbij de aan leg van Rijksweg 11 als verbindings weg voorlopig achterwege zou kun nen blijven. Daarbij zou, naast 't op lossen van plaatselijke knelpunten, voorrang gegeven moeten worden aan het openbaar Winkelinbraak LEIDEN In de nacht van maan dag op dinsdag is ingebroken in een kunstnyverheidswinkel aan de Pa pengracht. De daders maakten, na eerst een ruitje te hebben ingesla gen, een aantal gebruiksvoorwerpen ter waarde van ongeveer f 350. buit. Beenbreuk bij zaalvoetbal LEIDEN Een 24-Jarige Leide- naar brak gisteravond tijdens een partijtje zaalvoetbal ln de Groen- oordhol zijn rechterscheenbeen. Hij was in botsing gekomen met een te genstander. De EHD zorgde voor vervoer naar het Diaconessenhuis. Programma van investeringen WARMOND Het investerings plan van de gemeente Warmond ziet er als volgt uit: Schaftgelegenheid personeel ge meentewerken. Vervanging Gravely met toebeho- Luchtfotografie t.b.v. bestem mingsplannen. Vernieuwing riolering fase 3a. Bouw garage annex werkplaats voor gemeentewerken en brandweer. Vernieuwing riolering fase 3b. Uitbreiding met 1 speelveld van het sportterrein Overbos. Renovatie gemeentelijk gymnas tieklokaal. Vernieuwing straatverlichting le fase (vervanging betonpalen). Omleidingsweg WarmondSas- senheim. Chirurgie bomen. Renovatie postbureau der rijkspo litie te water. Verlichting laatste gedeelte Zijl- dijk. Verdere uitbreiding sportterrein Overbos ine. grondaankopen. Verbetering kruispunt Oosteinde Wasbeeklaan. Vernieuwing straatverlichting 2e tot en met 4e fase. Verbinding beide gedeelten Norre- meerstraatschetsplam dorpskantoor. Aanschaf motorboot o.a. voor re presentatieve doeleinden. Overige investeringen: Restauratie oude toren. Medewerking artikel 50 Kleuter onderwijswet stichting Chr. Kleuter school (2e werklokalen en speello kaal) Uitbreiding kleuterschool Hum melburcht met 1 lokaal. Restauratie monument Groot Leerrust. rechtskundige bijstand Adra Volkshuls Apothekersdljk 33 Op 31 tilden dl., wo.. do., vrli.: 101 i ve Dlenstencentn on gendorpstr. vrli. 7—9 gemeenschap Zuidwest Tel Voor weduwen en weduwnaars Nderlandse Vereniging voor V M en weduwnaars. Telefoon Lelf11 viesbureau: 61112. Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- emeenschap 7 33921 en 61944 Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moede gaven zuster E. Janssen -N Hofdljck 32 Oegstgeest tel 61652 Koordstudio Centrum voor intermenselijke kingen ontmoetingsruimte i '60 jarigen. Oude Rijn 88, tingsrulmte: Werkdagen 's 23 uur. Zaterdag gesloten, 15 tot ca. 18 uur. Tevens aa£c voor lichamelijk gehandicapten. Humanitas Dienstverlening Humanitas. gracht 84. Spreekuur maandag woensdag 9.3010.3 SOS-dienst SOS-Teiefonlsche Hulpdienst (01710)-25202 Voor allen die Ifl lij kheden verkeren bereik baa werkdag van acht uur n.m te111 uur v.m doorlopend ln bet wee &t d.w.z. van vrijdag acht maandag acht uur vjn Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging fcg Aanvragen hulp beiaarden et durlg zieken en gezinsverzorging tel. 49441 (maandag Aanvragen voor balve dagen; kerkelijke opleidingsschool vo zinsverzorging Rllnsburgerweg Vrachtwagens botsten Gespreksavonden Gespreksavonden Baha-1 ge: schap. Dl. 8.15 uur nam. D" 27. Leiden, wo. 8 uur nam. laan 11. Oegstgeest. vrli. 8.15 uu Fred. Hendrikplantsoen 25. Leldf 6 Release we Rijn 20a. tel 2455B Ma l VOORSCHOTEN Drie vracht wagens waren gisteren betrokken by een aanrijding op de Veurseweg. Ter hoogte van koffieteut 'Ons Eiland' wilde een vrachtwagenbestuurder uit Architecten Leiden zijn wagen keren om weer richting van de Sleutelstad te rijden. Hij kwam daarbij in botsing met een Voorschotense vrachtwagen, die even eens die kant uit wilde. Door de klap kwam de eerste vrachtwagen op de linker weghelft terecht en botste te gen een vrachtwagen bestuurd door een inwoner van Rotterdam. Nie mand liep bij dit ongeval lichamelijk letsel op. de schade aan de wagens was aanzienlijk. Architecten-Informatiecentrum land. Op werkdagen telefonisch onder 26385. Zitting op T went wel Toegang donderdag vanaf 21.ff Protest tegen Nebiprofa VOORSCHOTEN De Raad van State heeft een beroep behandeld van een aantal inwoners van de Papelaan in Voorschoten tegen het besluit van B en W om het bedrijf Nebiprofa aan de Papelaan voor één jaar een voor waardelijke vergunning te verlenen voor het vestigen van een plastifi ceer inrichting. De bewonoers hebben krachtens de hinderwet geprotesteerd tegen de stankontwikkeling en de mogelijkheid dat bü het plastificeerproces schade- lüke gassen kunnen ontstaan. De protesten werden onder andere ge steund door de Inspectie van de Volksgezondheid. De bezwaren richten zich ook tegen de geluidshinder en de waardever mindering van de woningen by in dustriële vestigingen en het ontstaan van giftige stoffen, bijvoorbeeld fluor, in geval van brand. Dienstencentrum LEIDSCH DAGBLAe Uitgave: Leidsch Dagblad I 6c Witte Singel 1 - Leidfl Postbus 54 - Giro 5705S Telefoon redactie 01710-2150 ac Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement flfe Kwartaalabonnement Per Post f3 J1 Jaarabonnement fl Losse nummers f f Abonnementsgelden by voor betaling te voldoen By auttdfe] tische overschrüving geen ministratie- en incassokost® Nabezorging van 18.00—20.«tj Zaterdag van 16.00—18.00 i Telefoon 01710—30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2