amro-pierson fund Brazilianen vormen Indianen-experts ^Leiderdorp gaat nieuw onderzoek instellen naar winkelbehoefte Halsstarrige bejaarde kreeg 200 gulden boete Ijs aan Rivièra amro-pierson fund Balpennenactie levert Alpheo ruim f 4000 op id4 DINSDAG 4 DECEMBER 1973 TI LEIDERDORP De Leiderdorp- besloot gisteravond een euw onderzoek in te stellen naar winkelbehoefte in Leiderdorp. aanleiding van de op 13 juni ;3 gehouden persconferentie had- fst n enkele ondernemersorganisaties winkeliersverenigingen uit de ge- eente Leiderdorp zowel als uit regio hun bezorgdheid uitgespro- i over de door de gemeente Lei- rdorp gepresenteerde plannen een winkelcentrum, met daarin (genomen een zelfbedienings-wa- nhuis. Naar aanleiding van die 16 acties en in de raadsvergadering, 18 Juni gevoerde discussies was B. en W. gebleken dat de bezwa- van de raad zich voornamelijk ;hten tegen de angst voor de re- bonale invloeden van het centrum, i de gevolgen daarvan voor de 'Middenstand en de monopolistische .tie van één ondernemer (De jenkorf). Ook bleek, door het ont- eken van een deskundig onder - ek, de wenselijkheid tot het vesti- n van een superstore in Winkelhof. mdaar dat diverse redenen plei- hemieuwd onderzoek, a a iar de winkelbehoeften in Leider- «P- ,nKVP-er Tieken zei de resultaten dit nieuwe onderzoek als maat- iU jaae Na. K LI gevend te zien voor het te vestigen: "Winkelhof". Hij vond het oude on derzoek, van 1967, verjaa'rd. Riet Uhletibeck van D'66 was dat met hem eens en vond dat de behoefte aan Leiderdorp moest worden aange- Jeugd Swift succesvol 7 in zeskamp [OORDWIJKERHOUT Jeugdle- paitn van Swift waren tijdens 'n win- rzeskamp, georganiseerd door de jde »- en Tourvereniging De Bollen- rai reek bijzonder succesvol. De Lei- Pj snaartjes legden in het gebied van aatsbosbeheer bij Noordwijker- lont beslag op een flink aantal ere- lulaatsen. John Kuyvenhoven was iste bij de a-klassers (2e. A. Goos - too n), Ben Eradus won bij de b-klas- e rs (R. Boef 2e en T. v. Weeren 710en Peter Albers zegevierde bij jnic-klassers (3e F. v. d. Poll). Als de[iig deelnemens meisje wist Elly oogkamer van Swift bij de c-Jeugd iiuüee onderdelen te winnen. In de u' ïdklassering kwam zij op een ge- ljl elde derde plaats. nt|Ton v. d. Valk, eveneens van 'odi lift, heeft de tweede rit van de ge- menlijke wielerveldritcompetitie, eet het duinparcours bij Noordwij- '73 rhout gewonnen. Bij de amateurs 12 ;W hi) Rett van Trigt van De Bol- i. (Streek en clubgenoot Bert v. d. ilst achter zich. Cees Valentijn n Swift werd vierde. lilj oenenclub egen Punch 001 AMSTERDAM Snaidero Udine, 2 6 inavond voor de tweede keer tegen- ander van Raak/Punch in Europa vf ip III basketbal (Coupe Korac) is eei) de Nederlanders vergeleken een rtegenwoordiger van het groot ka- nei taal. Kan Punch jaarlijks rekenen i een sponsorbedrag van 80.000 gul- *8( n, de keukenfabrikant Rino Snai- ro geeft jaarlijks ongeveer ander- nv ilf miljoen gulden. Pikante byzon- ft( rheid, de vereniging uit Uditne tou- ,ve leert per jaar, grof geschat, d!rie |g( er zoveel als het totale gesponsorde !f i ïderlandse basketbal. -oi Snaidero gemiddeld zo'n 5.000 ('j schouwers bij competitie wedstry- ?rc n beurt jaarlijks een recette van a half miljoen gulden, die weer i I rugvloeit naar de sponsor en daar- n°' ee wat goed maakt van 't reclame- c idget waarvan basketbal een kwart iei deeüte opstrijkt. :h( Snaidero, dat vorige week in Udine et 8771 won, wijzigde acht jaar wi leden na het begin van d'e sponso rs ïg zijn naam en steeg stap voor [al ip op de ladder. Het oude Udine egi ird van een tweede klasser een erke topploeg, die vorig jaar in de impetitie als vierde eindigde na jq ills, S Simmenthal en Forst. Drie 1 ar geleiden lag het budget nog maar ng tlf zo hoog als nu, toch moest de ■e| oeg in deze competitie ondanks zijn fee Amerikanen Albert Fanders en ro we Hall al drie nederlagen inkas- re. ren, uitgerekend tegen de cluhs, die irig jaar in de competitie hoger ein- li eden dan Snaidero. "Maar die pJoe- lt' m", verklaarde manager Giancarlo S ti, gisteren tijdens een persconfe- iei "tie in het Amsterdamse Okuro ie Mei, "zijn waarschijnlijk heel wat fcer dan wij". jaalhockey in i Jphen Noord wijk r LEIDEN Tijdens het gesloten M izoen. dat duurt van 16 december t 18 februari 1974, zullen de eerste 3( tallen van de hockeyverenigingen K* 4HC, Roomburg, Noord wijk, Wad- ?s-nxToen, Alphen en Forescate uit- ,c men in de zaalhockey-competitie, t wedstrijdenreeks begint op 23 de- mber. De heren van Leiden, Noord- J*j Ik. Roomburg die in de tweede en mse a uitkomen, spelen al hun 1 istrijden in de Nortgohal in Noord- t De heren van Alphen, Forescate Waddinxveen, die ingedeeld zijn de derde klasse a, spelen ultslui- i in de Rijnstreekhal in Alphen. Andere aanvangstijd LEIDEN In plaats van 16.30 uur, zoals wij gisteren abusievelijk meldden, is de aanvangstijd van de volleybalwedstrij d Gemini-Kange'roes -VC Maastricht 15.30 uur. Dit duel voor de eerste divisie B wordt a.s. zaterdag gespeeld in de sporthal De Vliethorst in Voorscho ten. Voorstellingen New York Dolls DEN HAAG De Amerikaanse underground hard-rock-groep „New York Dolls" bezoekt op haar tournee door Europa op 7 en 8 december Nederland met voorstellingen in res pectievelijk Paradiso in Amsterdam en in de Stadsschouwburg in Sittard. Het quintet bestaat sinds februari 1972. Sindsdien hebben de artiesten met hun optreden faam geoogst en opzien gebaard. Hun show is wel om schreven als de beste sinds de niet minder opvallende capriolen van de Rolling Stones in hun dagen. De groep wordt gevormd door Da vid Johanson, zang en harmonica. Sylvian Sylvian, zang, gitaar en pia no, Johnny Thunders, zang en gi taar. Arthur Harold Kane, basgitaar en Jerry Nolan drums. Dick Scherpenzeel (50) overleden HILVERSUM De Journalist Dick Scherpenzeel is op 50-jarige leeftijd in het Diaconessenhuis in Hilversum overleden aan een onge neeslijke ziekte. De heer Scherpen zeel was een bekend publicist op het gebied van ontwikkelingssamenwer king en een veelgevraagd deelnemer aan forums over dit onderwerp. Hij was redacteur nieuwdienst van Radio Nederland Wereldomroep. De heer Scherpenzeel schreef voorts geregeld in NRC/Handelsblad en de Groene Amsterdammer en werkte mee aan verschillende radio programma's. Hij was de geestelijke vader van de Nederlandse Wereldwinkels. ipast met inachtneming van de Leidse winkelfunctie. Reugebrink, wan de PCG wilde voorkomen dat Leiderdorp een onderzoek instelt •dorpse grenzen. "Gaat het om een plaatselijke of regionale behoefte? Wij zagen het gewest wel zitten. Anderen niet. Daarom moet het nu gaan om een Leiderdorps Winkel centrum. WIJ moeten niet komen aandragen met een verzorgingsge bied van 100.000 inwoners. Wij heb ben de verantwoording voor de Leiderdorpse middenstand en voor ongeveer 35.000 potentiële kopers Alvorens tot een beslissing te ko men moeten die problemen opge lost worden". Ook de kosten van het onderzoek, was voor vele raadsleden een punt van discussie. Branich (WD)"Is de igenoemde tijd van 6 maanden niet aan de ruime kant? En wat zijn de kosten? Ik ken kosten liever Hekkelman (PCG) had in net voorstel het belang van de consumen ten gemist. De consumenten maken het merendeel van de bevolking uit maar het belang van hèn heeft hij in deze problematiek niet gehoord. In eerste instantie, vond Hekkelman moet het gemeentebestuur voor hun belangen staan. Marietje v. d. Mo len (PAK) kwam met het nieuwe element van de oliecrisis aandragen. Daardoor komt er misschien een an dere behoefte van inkopen. Zij pleit te voor meerdere verkooppunten in Leiderdorp. De auto kon daardoor vaker thuisgelaten worden. De wethouder van middenstands zaken Drenth, antwoordde de raads leden: "Ik sta van harte achter dit onderzoek. Het gaat over 26.300 m2. De grond is verkocht aan Matser, voor een groot winkelcentrum met regionale 'betekenis, niet alleen voor Leiderdorp. Hopelijk is het resul taat van het onderzoek maatge vend. Er moet duidelijk blijken wat voor winkelcentrum er komt. Wij moeten ook rekening houden met 't gewest. Wij willen tot bepaalde af spraken komen met de winkeliers in de regio. De opschudding over het winkelcen t'rum in Leiderdorp heeft bijgedra gen tot een positieve kant voor het onderzoek, aldus webhouder Drenth. Wegens parkeren op Lange Mare De ex-Beatle Paul McCartney is met zijn vrouw Linda en de kinderen in Londen op het vliegveld naar Jamaica gestapt. Het gezin McCartney gaat daar drie weken lang met vakantie. De McCartney's willen nog voor de kerst terug in Engeland zijn. DEN HAAG Halsstarrig heeft een 77-jarige inwoner van Leiden volgehouden om zijn auto aan de Lange Mare te parkeren. Dat le verde hem 23 processen verbaal op gevolgd door een bedrag van f 690.- aan geldboeten. Bovendien zijn verschijning voor de Haagse rechtbank, omdat het uiteraard niet bij de gang van za ken kan blijven. Verdachte nam het standpunt in, dat hij sinds jaar en dag op ge noemde plaats zyn auto parkeert. Het plaatsen van parkeermeters. de tijdschijf kon hem daar niet van af brengen. Wel zijn er allerlei besprekingen gevoerd en zelfs is de kwestie aan hangig gemaakt bij het proviciaal bestuur, dat wel bereid bleek tot be middelen Een voorlopige oplossing zou zijn gevonden, doordat de auto dichter bij de kerk kan worden geplaatst. „Daar heeft niemand last van mijn auto", aldus verdachte, die bezwaren aanvoerde mede gezien zijn leef tijd tegen elders parkeren. Bovendien zou daar het gevaar be staan van beschadigen van de auto. Met dat alles wilde de Officier van Justitie wel rekening houden en daarom volstaan met een geldboete van f 200 en 4 maanden delijke hechtenis. Olie De Nieuw Zeelandse rege ring heeft gisteravond een pakket maatregelen bekendgemaakt ter ver mindering van de olieconsumptie de belangrijkste punten zijn: een maxi mum snelheid van 80 km (50 mijl) per uur, beperking van de verkoop van brandstof aan de grote handels vaart, regels volgens welke de pomp stations, mogen weigeren om ham steraars van dienst te zijn. vergro ting van de kolenwinning en een ver bod op advertenties van oliemaat schappijen die de consumptie willen doen stijgen. Overleg De Britse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken, Sir Alec Douglas-Home en Andrei Gromiko, hebben gisteren in Moskou een eerste onderhoud over interna tionale problemen gehad. Troepenver mindering in Centraal-Europa, de Europese veiligheid en het Midden- Oosten waren de belangrijkste kwes ties die aan de orde waren. Proces tegen SS-ers In Ham burg is gisteren een proces begonnen tegen de ex-SS-ers Georg Miohalsen (67) en Otto Hantke (66), die mede plichtig worden geacht aan de ver drijving van de Joden uit het ghetto van Warschau, en de daarmee gepaard gaande moord op enkele duizenden Joden. Bovendien zouden de verdachten tenminste 300.000 men sen naar het kamp Treblinka hebben gestuurd, waar ze vervolgens ver moord werden. Zelfbestuur Papoea-Nieuw Gui nea is zaterdag zonder veel ceremo nieel vertoon een zelfbesturend ge bied geworden. De Australische gou verneur Les Johnson werd beëdigd als de ambassadeur van Australië in Pa poea. Australië oefende sinds het eind van de vorige eeuw het bestuur uit over de voormalige Britse kolonie. Tien jaar De rechtbank in Oost- Berlijn heeft de Westberlijner Nor- bert Geppert wegens „tegen de vei ligheid van de staat gerichte men senhandel" veroordeeld tot een ge vangenisstraf van tien Jaar. Vrijgelaten De autoriteiten in Saoedi-Arabië hebben de afgelopen week 1.800 politieke gevangen, me rendeels communisten, in vrijheid ge steld, zo meldt het Koeweits dagblad „Al Siassa". Volgens het blad houdt de vrijlating mogelijk verband met het komende bezoek van koning Pei- sal aan de Sowjet-Unie. Kopervondst In drie noordelijke provincies van Bangladesj is een enorme hoeveelheid kopererts vastge steld. Hoewel de omvang nog niet is vastgesteld heeft een geoloog in het gebied het koper gevonden in een lan ge gordel die zich uitstrekt van de Indiase grens tot aan Rangpoer en Bogra, ongeveer 230 kilometer verder. De ader loopt 60 meter onder het aardoppervlak en is geschikt voor on middellijke exploitatie, aldus deze zegshede^ Proces tegen pop-call girl Janie Jones LONDEN (AP) De popzangeres Janie Jones, is gisteren door een rechtbank in Londen beschuldigd van het openstellen van haar huls als bordeel voor figuren uit de amuse mentswereld, die haar bij haar car rière zouden kunnen helpen. Zy zelf betaalde de meisjes tussen de 5 en 10 pond met een kleine extra toela ge als er gebruik werd gemaakt van zwepen. Janie Jones verblijft al zes maan den in voorarrest. Zij werd niet op borgtocht vrijgelaten omdat zij ge probeerd zou hebben getuigen van het openbaar ministerie, die hadden toegegeven zich op haar orders te hebben laten prostitueren, te intimi deren. Samen met mevrouw Jones worden beschuldigd haar vroegere echtge noot, de liedjesschrijver John Chris tian Dee, 34, en de 42-jarige Eric Gilbert, die vroeger bij haar in woonde. MARSEILLE (AFP) Aan de Franse Rivièra heerst een ongewo ne kou. Het vroor 2,7 graden, wat sinds het begin van de metingen in 1946, nog niet is voorgekomen. In de buurt van Marseille hebben auto mobilisten de hele nacht doorge bracht in hun auto's op de autowe gen, die door ijzel en sneeuwval in een glijbaan was veranderd. In het gebied rond Kossovo in Zuid- Slavië is gisteren de noodtoestand afgekondigd wegens de hevige sneeuwval die het land al vijf dagen teistert. De sneeuw ligt op sommige plaatsen tot drie meter hoog en ver keer is onmogelijk. Verscheidene dorpen kunnen niet worden bevoor raad, zodat er al gebrek aan levens middelen is ontstaan. BRASILIA (AP) In Brazilië kan men een kursus volgen die de deelnemers leert de verschillen in 't beschavingspeil te overbruggen tus sen de honderd miljoen Brazilianen en de 100.000 Indianen, die in afzon dering in 'het Amazone gebied leven. De cursus is voor toekomstig "in- digenistas", Indianen-experts, en wordt gegeven door de "natio nale stichting voor Indianen", de Funai. Hert voornaamste doel is de LEIDEN Op zaterdag 8 en zondag 9 december is de jaarlijkse tentoon stelling van postduiven in het café restaurant "De Kleine Burcht" in Lei den, Burchtsteeg. Geopend zaterdag om 19.00 uur, zondag om 10.00 uur tot 16.00 uur. Zeevaartschool Raadsleden teleurgesteld LEIDEN De gemeenteraadsleden Kwik, Oosterman en Duivesteyn heb ben in een brief aan de voorzitter van de commissie voor cultuur recrea tie, sport en Jeugd hun teleurstelling uitgesproken over het feit dat zij uit dit dagblad hebben moeten verne men dat de voormalige zeevaartschool aan het Noordeinde bewoond gaat worden door de Stichting Vorming Werkende Jongeren en de Kritiese Werkende Jongeren. Volgens de raadsleden zijn zij door het bericht daarover in deze krant onaangenaam verrast, temeer omdat zij sinds 26 september J.l. niets meer van het project zeevaartschool heb ben gehoord. Op die datum werd in een vergadering van de commissie de bestemming van de zeevaartschool doorgesproken, waarbij werd over eengekomen dat de commissie zou afwachten wat er uit de werkgroep zou komen die zich met de bestem ming van de zeevaartschool bezig hield. PROMOTIES LEIDEN Aan de Leidse univer siteit zijn gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschap pen J. H. Wevers, docent Vrije Leer gangen aan de VU te Amsterdam, en eveneens tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen J. G. A. Hillaert. Braziliaanse Indianen zo goed moge lijk in de westerse levensstijl te in tegreren, want anders zullen deze oorspronkelijke Brazilianen door toedoen van de steeds verder in het oerwoud doordringende westerse be schaving voorgoed verdwijnen. Het gaat om ongeveer 100.000 India nen, dde in primitieve omstandig heden leven en weinig of geen con tact met de buitenwereld hebben. "De Indianen-cursus is een van de belangrijkste zaken die we ooit on dernomen hebben, omdat het men sen leert om te gaan met een bijzon der soort medemensen", aldus de Braziliaanse minister van Binnen landse Zaken Joseh Coasta Caval- canti. Aan de cursus, nu in het derde Jaar, nemen op het ogenblik 25 Jonge Bra ziliaanse vrijwilligers deel. In de voorgaande twee Jaar hebben reeds 185 mensen de leergang gevolgd. "Armoede is een woord, dat door de blanken is uitgevonden", zei een van de leerkrachten tegen de studen ten. "Voor de Indianen is vreugde iets dat door iedereen gedeeld wordt en als iemand lijdt, lijdt iedereen, ieder is gelijk. De leerlingen komen uit geheel Bra- zijn. „Dit jaar meldden zich 117 man hebben allen tenminste een middel bare school opleiding. Tijdens een interview zei de cursusleider Mei- reil de Abreu dat elk jaar op de Fu nai- kantoren toelatingsexamens zjin. "Dit Jaar meldden zich 117 man aan, waarvan 97 slaagden. Dit aantal verminderde tot de 25, dat we nu tot student hebben. Gevraagd naar de oorzaak hiervan zei Abrei, dat "sommige van de aanmelders probe ren de maatschappij te ontvluchten, maar het heeft weinig zin hen bij te brengen Indianen in een maatschap pij te integreren die zij Juist niet Suikerfabriek op rand van faillissement PARAMARIBO (ANP) De sui keronderneming Mariënburg' in Su riname staat aan de rand van een bankroet. Als niet snel hulp wordt geboden, zal het bedrijf eind deze maand moeten sluiten. Er zal dan geen geld meer zyn om de lonen uit te betalen. Dit is van goedingelichte zyde in Paramaribo vernomen. In het district Commewyne, waarin "Marienburg" ligt, zyn ongeveer 8000 mensen voor hun dagelyks brood af hankelijk van het suikerbedrijf. ADVERTENTIE meer willen. Anderen bleken de ver eiste capaciteiten niet te hebben". Na lessen in communicatie, an thropologic, de eerste ^beginselen, van de geneeskunde en administra tief werk worden de vrijwilligers in november voor twee maanden de praktijk ingestuurd. Daarna krij gen zij, als zij voldoen, hun diploma "indiaans deskundige". De stammen, waar de vrijwilli gers zullen werken, hebben allen al contact gehad met de blanke Brazi lianen. De "Indigenistas" hebben tot taak vriendschap met de stammen te sluiten en contact te leggen met de buitenwereld. "De moderne maatschappij is een zeer gespecialiseerde. Dit in tegen stelling tot de primitieve maat schappij, waarvan elk lid vrijwel al les weet van wat er maar te weten valt", aldus een van de leerkrachten. Er is geen pijl-en-boog specia list die zaken doet met andere In dianen. Op zijn hoogst zijn er drie cateogrieen: de leider, de medicijn man en de gewone indiaan, voegde hij er aan toe. Terwijl men in het westen weer ontdekt dat vrouwen maar weinig verschillen met man nen. is dit, volgens de leraar, bij de Indianen allang bekend. Kamerleden willen vertrouwelijke mededelingen DEN HAAG De vertrouwelijke mededelingen, die de regering aan 't georganiseerde bedrijfsleven wil doen, moeten volgens de Tweede Kamerleden Wiegel en Portheine (beiden VVD) ook aan het parle ment worden verstrekt, eventueel ook vertrouwelijk. Aldus stellen zij in een schriftelijke vraag aan pre mier Den Uyl. Minister Boersma heeft zondag avond voor de TV gezegd, dat tij dens het overleg met werknemers en werkgevers vertrouwelijke medede lingen met de voorlopige stand van zaken met betrekking tot de oliecri sis zullen worden gedaan. LEIDEN Aan de Rijksuniversi teit te Utrecht is geslaagd voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid mevrouw M. M. L. C. Ledeboer-Vuyl- steke te Oegstgeest. Wrak Het stond wel vast, dat het voer tuig waarin een 25-jarige Leidenaar reed, tot de wrakken gerekend kou worden. Om de rem eenmaal te laten wer ken, moest die tweemaal worden Om de rem eenmaal te laten wer in getrapt, de remvoering was ver sleten, het chassis op verschillende plaatsen doorgeroest. De bemanning van een politieauto had dan ook alle reden, om dat rijdend wrak te achtervolgen. In 'n zijstraatje werd het voertuig aange troffen, de bestuurder deed alsof hij lag te slapen, doch de warme motor leverde het bewijs, dat zojuist met de auto was gereden, ook al probeerde de bestuurder dat te ontkennen. Deze bleek bovendien niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. De kantonrechter had verdachte ver oordeeld tot geldboeten, ook omdat er nog twee weken voorwaardelijke nechtenis verdachte boven het hoofd hangen, waarvan de mogelijkheid bestaat, dat die ten uitvoer wor den gelegd. Daarmee rekening hou dend, vorderde de Officier van Justi tie bij de Haagse rechtbank bevesti ging van het vonnis. Uitspraak op 14 december. Boksen Ben Zwezerijnen. de Utrechtse middengewicht, heeft gis teravond in Jutphaas in een gevecht over zes randen op punten gewonnen van de Westduvt.se Alfred Fries. Zwe- zerynen was vanaf het begin de be tere bokser. RIJKSWEG: "MELKWEG' Op de rijksweg Utrecht- Rotter dam, ter hoogte van Moordrecht, is gistermiddag 12.000 liter melk weg gevloeid. De melk was afkomstig uit een aanhanger, welke los was ge raakt van een vrachtwagen en daar na in de middenberm over de kop sloeg. De rijbaan in de richting Rot terdam is gestremd. Er zijn geen per soonlijke ongelukken gebeurd. Popgroep vernielt dure hotelsuite MONTREAL (AP) De Britse rock groep "The Who" is in zyn ge heel gearresteerd na een incident in een hotel in het centrum van de stad, zo heeft de politie van Montreal be kend gemaakt. Een woordvoerder van de politie vertelde dat de directie van het Bo- naventura hotel de politie belde na dat het personeel had geconstateerd, dat The Who hun hele suite in el kaar hadden geramd. Het personeel was op onderzoek uitgegaan nadat andere gasten had den geklaagd over lawaai en het ge luid van brekend glaswerk In een der kamers die de groep had gehuurd nadat zy zondag in Montreal hadden opgetreden. OUD-ATLETE VERJOEG OVERVALLERS AMSTERDAM De oud-atlete Els van Noorduyn heeft gisteren twee Jeugdige overvallers letterlijk haar sigarenwinkel annex agent schap van het gemeentelijk girokan toor aan de Insullndeweg in Amster dam uitgeslagen. De Jongemannen, die ongeveer 20 Jaar oud waren en Nederlands spraken, kwamen de winkel binnen en eisten geld. Zij wa ren gewapend met een groot mes en een pistool maar konden hiermee de vroegere kampioene kogelstoten niet afschrikken. Toen de twee knapen probeerden de deur van de winkel aan de binnenzijde af te sluiten ging Els van Noorduyn hen met haar blote vuisten te lijf. De overvallers, die kennelijk op zo veel tegenstand niet hadden gere kend, sloegen vervolgens op de vlucht. Een paar maanden geleden werd op de zaak van Els van Noor duyn ook een overval gepleegd, die eveneens de overvallers niets oplever de. Een op researchfaciliteiten en know-how van beide banken gefundeerd beleggingsfonds. Waarbij de belangen internatio naal gespreid zijn. En de beleggers participeren in het totale pakket van hoogwaardige, zorgvuldig geselekteerde aandelen. solide vermogensbeheer. ALPHEN AAN DEN RIJN —Leer lingen van de Ichthus-mavo hebben vijfhonderd gulden ingezameld, die bestemd zijn voor de ziekenomroep Alpheo. Het bedrag werd gisteravond door leraar Vree cn vijf scholieren overhandigd. Per leerling werd on geveer f. 1.25 afgestaan. Van het geld worden wee statieven voor een mi crofoon gekocht. Dat velen de Alphense ziekenom roep. die nog maar kort geleden met de uitzending begon van program ma's, een warm hart toedragen, is overduidelijk. In een rechtstreekse uitzending overhandigde wethouder Goedhart Alpheo-voorzitter Van der Veen f. 4092,23. Dit geld is binnen gestroomd uit ten balpennenactie. die werd georganiseerd door de Stich ting Zonnefonds. De wethouder noemde het een pres tatie dat Jonge mensen in hun vrije tijd de patiënten in het Rijnoord- ziekenhuis bezighouden.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 13