BS Leiden snel in de fout bij Donar: 100-85 [terke start van Fides Pacta kan erlies tegen Luto niet voorkomen ereldkampioen Foster verslaat blanke Zuidafrikaan Fourie corebord je Danaiden stelt aanhang niet teleur: winst van 13-8 rishmosst NDAG 3 DECEMBER 1973 PAGINA 9 SPORT SPORT >1RZ 16-32 Delta Lloyd 16-14 16-28 G. de Lange 16-12 16-24 Frisol R. 16-12 nch 15-22 ASVU 16- 8 506 L 15—22 St. T. FAC 16- 4 16-20 Haarlem C. 16- 2 fc>onar 16-20 DED 16- 2 DAMES Whiit'e StarsBOB 7378; a-and de 'Lange BC 6081; Trarusol R/Z 62—58; Amoy 4749. Mike Rowland (links) van l de Lange BC, diens ploeg- Gerrit v. Buuren (rechts) \nk de Liefde (Haarlem Car- wiens hoofd schuil gaat de armen, in gevecht om Gerard de Lange BC won kdiviewedstrijd met 99116. Overigens liet hij het niet alleen in de aanval afweten. Ook in de verdedi ging was hij geen schim meer van de allesoverheersende rebounder. Zijn directe tegenstander Devaughn kreeg alle kans van hem om op zijn gemak 24 punten in totaal bij elkaar te schieten. Rob de Wit hierover: "Reg gie heeft vooral met dit klimaat bij zonder veel last van heimwee. Thuis zag hij alleen maar zon en wuivende palmbomen. Kortom, hij leefde in een zeer aantrekkelijk klimaat. Deze tem peraturen zijn voor hem barbaars en dat sloopt hem vooral in zijn spelca- paciteiten. Schatloosheid GRONINGEN Het ziet er naar uit dat de uitwedstrijd tegen Nat. Ned. Donar voor BS Leiden een traditionele verliespartij gaat worden, want evenals verleden jaar werd de Leidse formatie (toen nog spelende onder de naam Bona Stars) met een nederlaag geconfronteerd in het Groningse basketbal walhalla. Een schitterende zaal, met voor spelers en toeschouwers alle mogelijke comfort. Groningen is dan ook compleet basketbalgek: elke thuiswedstrijd van Nat. Ned Donar wordt bezocht, door zo'n 2000 zeer enthousiaste supporters. Door Ad van dein Kommer Ook evenals verleden ."Jaar werd het een vrij verrassende nederlaag, hoe wel d'it verifies er mat heit oog op de resultaten van de afgelopen weken voor BS Leiden wel inzat. Dat het een zo kansloze nederlaag zou worden is toch wel wat hard aangekomen. Van meet af aan heeft Donar het heft in handen gehad. In de eerste minuten gitng BS al in de fout mid dels missers van Heuts en Webster. Bovendien faalde Reggie Royals zelfs vier maal achter elkaar van korte af stand. niIDEN De Danaïden heeft gisteren in de eerste thuiswed- n (d in de micro korfbalcompetitie de aanhang niet teleurge- Van Die Haghe werd met 138 gewonnen. Fides Pacta "Oor van Luto: 1112. Ook de'Leidse' overgangsklassers Zui- jk jwartier, De Algemene en Pernix verloren. Fred Breedveld (3), Flip v. d. Kooy (3), Daan Vreeken (2) en Wil van Ek scoorden. Casper van Hierop van De Danaiden (midden) reikt in deze situatie het hoogst. Links teamgenoot Sander van Unen met voor zich een speler van Die Haghe. (Foto Jan Holvast) Henny Kool van Luto (links) is toeschouwer bij een duel, waarbij Nandy van Helden van Fides Pacta betrokken is. Rechts Connie Carree. (Fol-o Jan Holvast) voorsprong over (76). In de tweede helft ontspon zich een spannend duel, dat geen winnaar oplever de. Nan Deegenaars (2), Coby Dee genaars (2), Piet Beekman (2), P. Verra en Wim Nijenhuis scoorden. TOP-Vriendenschaar 77 Het spannende duel TOP-Vrienden schaar beleefde zaterdag in Lisse in de laatste seconden de climax. Prak tisch in het eindsignaal produceerde Vriendenschaar de verdiende gelijk maker. Rob Meyer (2), Wilma Kuhn (2), Dik Imanse (2) en Dirk Meyer scoorden. DERDE KLASSE Tempo verloor met 8—7 bij KOAG na een ruststand van 21. In het gelijkopgaande duel sloeg KOAG in de tweede helft toe. Fluks Noord wijk kwam goed voor de dag bij RWR in Rhoon. Fluks won met 10—6, (rust 53). Fiks leed de tweede nederlaag in successie. Albatros had al bij de rust een voorsprong van 50, ten slotte werd het 6—3. Squash Robert Jan Anjema, heeft gisteren in Den Haag beslag gelegd op het Nederlands kampioen schap squash. Anjema, won in de eindstrijd van Van Rooyen met 90, 95, 109. Bij de dames ging de titel naar Ada Bakker, die in hel verleden ook haar sporen in het ten nis heeft verdiend. Zij won in de fi nale van mevrouw Paets met 9—3 9—2 9—3. Wielrennen Het Nederlandse koppel Leo DuyndamPiet de Wit heeft de 21ste zesdaagse van Ztirich gewonnen. Het was de eerste keer, dat deze zesdaagse door een geheel Nederlandse combinatie werd ge wonnen. Voor De Wit betekende het zijn eerste zesdaagse-overwinning. JOHANNESBURG Bob Fos ter heeft zaterdagavond in Johan nesburg zijn weneldltitel in bet halfzwaargewicht met succes verdedigd tegen de Zuidafrikaanse kampioen Pierre Fourie. De Amerikaan won op punten. De arbifter en de beilde juryleden waren eenstemmig in him oordeel. De Britse scheidsrechter Lionel Dakin kende de wereldkampioen 103 punten toe en zijn tegenstan der 99. Het Amerikaanse Jurylid Tim Keilener had Foster met 103 99 als winnaar in zijn boekje en de Zuidafrikaan Sidney Beck met 101—98. Ruim 40.000 toeschou wers, onder wie 7000 niet-blanken, waren getuige van het eerste prof- gevecht in Zuid-Afrika tussen een neger en een blane bokser. Hoewel Fourie aanmerkelijk be ter bokste dan in zijn eerste ge vecht tegen Foster, in augustus in diens woonplaats Albuquerque ge houden, was hij veruit de min dere van zijn tegenstander. Het was aan het gebrek aan precisie van de stoten van de titelhouder te wijten dat niet al eerder een k.o. de beslissing had gebracht. Foster stelde zijn tegenstander vele malen voor grote moeilijkhe den, maar zag geen kans de be slissing te forceren. De Ameri kaan boekte zijn dertiende ach tereenvolgende overwinning. De zege leverde hem 200.000 dollar op rond een half miljoen gulden. Foster verklaarde later zijn 29-Jarige tegenstander een groot bokser te vinden. Hij was echter van mening dat Fourie te weinig kracht had om als halfzwaarge wicht de top te kunnen bereiken. "Fourie zou een groot kampioen kunnen zijn bij de middengewich ten", zo waren zijn woorden tij dens een persconferentie, "In het halfzwaargewicht is hij Juist niet sterk genoeg". Pierre Fourie, rechts, vangt een stoot op van wereldkam pioen Bob Foster. Via 6-2; 10-14 was het verschil ln de tiende minuut al tien punten22- 12, vooral veroorzaakt door de zeer zwakke verdediging en de Leidse schotloosheid. De entree van Rob Wallaart in plaats van -Har Stol leek een verbetering. Rob scoorde twee maal achter elkaar, maar ook hij kon de Leidse onmacht niet tot overmacht ombuigen. In de dertiende minuut verving Rob de Wit Royals voor Ane van Dijk, wat ook al niet hielp. Nat. Ned. Donar liep nog iets verder weg. In de zeventiende minuut heeft BS Leiden nog even een kleine kans op een beter resultaat gehad. Bij de stand 42-32 scoorde de Leidse ploeg en kreeg daarna zelfs de kans tot op zes punten te naderen, maar dat mis lukte. In plaats daarvan kon Donar profiteren van twee zeer zwakke ogenblikken van Wim Petricl 'die overigens een redelijke partij speelde, waardoor het verschil bij de rust weer veertien punten bedroeg56-42. In de neberubiende minuut moest Do- trouwe Leidse supporters Nat. Ned. Donar snel afrekenen met hun favo riete ploeg. BS Leiden bleef volhar den in man-to-man, een systeem dat de ploeg eigenlijk niet beheerst. Na vijf minuten al was het 70-50. Toen maakte Royals zich even kwaad en dan blijkt dat deze speler toch wel veel in zijn mars heeft. BS Leiden kon bijblijven, maar toen Royals er weer de brui aan gaf, bereikte Donar een voorsprong van 24 punten; 89-65 in de veertiende minuut. Donar ging toen al op zijn verdiende lauweren rusten, Waardoor BS iets dichterbij kon komen. Uniek incident I nde negentiende minuut moest Do- nar-coach Hans Perrier zelfs nog een tlme-out nemen om zijn pupillen te inspireren de "honderd nog even mee te nemen". Dat lukte op de valreep; acht seconden voor tijd drukte Ton Nederlhoed nummer honderd door de basket. Dat BS Leiden toen nog in de gelegenheid kwam tot 100-85 te ko men was alleen belangrijk voor de statistiek. Bij deze treffer deed zich een uniek incident voor. Een Gro ningse supporter symboliseerde het kraken van BS Leiden door een pondspakje Bonaboter op het veld te gooien, wat nog een enorm glibberige troep veroorzaakte en de scheids rechters bijna deed besluiten de strijd te etaiken. zy zagen er er wyseiyk met 't oog op die nog te spelen tyd vanaf. Scores BS LeldenButch Webster 31 Bob Heuts 21; Wim Petrici 10; Reggie Royals 10; Peter de Jong 5; Rob Wal laart 6; Peter Kop 2. Nat. Ned. Donar: Fred Devaughn 24; Misco Cermak 24; Arend Jan Julius 10; Ton Nederhoed 10. Typsoos Lions heeft dit weekeinde een geduchte tegenvaller te Incasse ren gekregen. De beste speler. Al-ner Lee (spelverdeler en afstandsschut- ter) liep de afgelopen week een zoda nig ernstige blessure op dat de gene zing daarvan zeer lang zal duren. Het leek Typsoos daarom raadzamer Ai mer Lee naar Amerika terug te la ten gaan. Naast Lee zijn ook Roel Tuinstra en Karei Vrolijk nog gebles seerd. Dammen Ton Sijbrands heeft gisteren in de Gelderse plaats Epe simultaan gespeeld tegen 80 dam mers. De wereldkampioen, die zijn tegenstanders soms van advies dien de, beeindigde de seacne binnen vijf uur. Sijbrands won alle partijen, een score van 100%. Atletiek De Waranda bosloop bij Tilburg is in de rulle sneeuw in het voordeel van Haico Scharn be slist. Scharn vocht een fel gevecht uit met Egbert Nijstad, die pas in de slotfase het contact kwy traakte en vijftig meter moest prijsgeven aan de atleet uit Arnhem. De uitslag is, heren, 8000 meter: 1. Scharn (CIKO) 24 minuten 11,3 seconden, .2. Nijstad (DOS) 24.17,9, 3. Wasse jiaar (CIKO) 25.00. Door Wini van Vliet voor tijd 11-12, waarmee de kans op een puntendeling verkeken was. Wim Meyer (2), Nandy van Helden (3), Wim Niesing (2), Dik Onderwater (3), en Diiet Rosbergen scoorden voor Fides Pacta, Wil Reuter (5), Henmy Kool (5), Paul Hartman (2) en Andrea van Dort deden dat voor Luto. OVERGANGSKLASSE Samos Zuiderkwartier 11-9 In de eerste helft had Zuiderkwar tier dn Utrecht duidelijk moeite met Samos, dat voor eigen publiek de ne derlaag van 12-7 tegen KVS wilde wreken. De Leidse ploeg bleef tot 3- 2 wel goed volgen, maar toen drukte Samos door naar 6-2. De achter stand bedroeg halverwege het duel twee punten (6-4) en Zuiderkwar tier leek zich te 'kunnen herstellen. Dat gebeurde echter pas bij 8-4. Het vrijer spelende Zuiderkwartier zorg de toen voor een verrassing door nog gelijk te komen, maar in de slotfase kon de ploeg toch niet voor een vroege Sinterklaas-surprise zor gen. Joep van Dam (4), Oarla Akse, Toos van Es, Albert de Groot, Rob de Hertog en Ineke de Kreek scoor den. Koog Zaandijk De Algemene 15-8. De Algemene werd 'bij Koog Zaandam de dupe van de geringe stootkracht die er van de ploeg uit ging. Typerend was dat Wim en Ruud van Vliet voor alle tref fers moesten zorgen. In de eerste helft al vormde KZ. een beter ge heel. Bij 4-1 kwam de ommekeer, toen Ruud van Vliet voor vakver wisseling zorgde, zijn broer Wim ver volgens tweemaal Klaas Stark voor bij snelde, waarna Ruud De Alge mene die leiding bezorgde: 4-5. Hal verwege was er nog van alles mo gelijk (7-6), maar het aaiwatespell van De Algemene klopte in de twee de helft niet best. De enige wapen feiten van de Algemene, waren twee treffers van Wim van Vliet. ZKVPernix 10-9 Met wat meer fortuin zou een zege voor Pernix bij ZKV tot de mogelijkheden hebben gehoord, maar de ploeg was in Zaan dam niet schotvaardig. Iti het gelijk opgaande duel hadden de ploegen om beur ben een voorsprongde eerste helft werd afgesloten met een voordelige score van 4-5 voor Per- Het tweede bedrijf verlBep voor Pernix minder gelukkig. Agnes de Rooi raakte geblesseerd, maar kon niet worden vervangen omdat er geen reserve was. Zij speelde de wedstrijd op halve kracht uit. En de Leidse speelsters hadden toch al zoveel moeite met de Zaanse opponenten, die indirect voor zeven treffers zorgden. Vier minuten voor tijd viel de beslissing. Snel-Crescendo 35 Crescendo won de eerste competitiewedstrijd op een weinig overtuigende manier. Van de vijf treffers moesten er twee ui't straf worpen worden gemaakt. Crescendo kwam na een 12 rust stand bij 33 even in moeilijkheden. Aad Schouten en Leny kok (beiden goed voor 2 goals) stelden de zege veilig. Joke Schouten scoorde het eerste doelpunt. Ons Eiland-Merwic 88 Aanvan kelijk had Ons Eiland tegen Merwic de beste papieren. Tot vlak voor de rust leidde de ploeg met 74, bij het wisselen was er nog maar een kleine EE t H DanaïdenDie Haghe 138 i goede indruk die De Danaï- j^Jsteren maakte, wiste de slech- sestrt van vori6e week uit. De eer- L^lft was bijna geheel voor de van trainer Bos, daarbij ge- voesteund door een vlotte 30 ürong. Vooral het eerste aan- ieu^k met Gerard Nap en Eric Fi- deed het goed; het leidde tot ;tra|—3 voorsprong na 18 minuten. ;oor al had nieuwkomer Die zich goed hersteld van de for- {enslag zo vroeg in het duel 2416 bij 43 al aardig dicht in de van De Danaïden gekomen, tagse ploeg werd vervolgens voorlopig uitgeschakeld door van Casper van Nierop en Nap, beiden goed voor vijf Na 20 minuten was het 73, ideiaghe hield aan de laatste tien idejen voor de rust één doelpunt celq74). Daarna werd het an- Die Haghe kwam terug tot 7— i Ér Juist op tijd kreeg De Da- Let het Juisbe ritme weer te pak- boor treffers van Filemon Van pn Van Nierop werd het 10 zege kwam daarna niet meer vaar. Het werd tenslotte 13— Ttv De Danïden scoorden Cas- Min Nierop en Gerard Nap ieder M tal en Erie Filemon (2) en ®^ir van Unen. Voor Die Haghe jen: Kees Hulsman en Rob Ba- in (ieder 2), Bert van Kregten [Herman Hulsman. r6s PactaLuto 1112 Het Eineerde Luto had het in de eer- jlft erg moeilijk tegen het goed ide Fides Pacta, dat snel een Joorsprong had genomen. Luto Jf)de zich langzaam, maar was m IJ Wil Reuter na tien minuten W. (angszij. Fides Pacta leidde bij Kt wel met 7—6, maar na de (lukte het niet zo best meer iet maken van doelpunten. Lu- r tyornamelijk afgestemd op de iineerde spelers Reuter en Kool, lolde de mogelijkheden wel: 7—9. [n Onderwater bracht halverwege 5 étede periode de achterstand wel ecoja pUnt terug, maar Kool en r beslisten de strijd: 8—11. In rMtfase gooide Fides Pacta alles ^laanval. |ar1de Haas kwam Wam Niesing ^evputeti voor tijd aflossen, maar Rendement bleek nihil. Nandy lelden scoorde pas één minuut Pre Shave Lotion. jr 'n verkwikkend begin van de dag. fijne 5 decemberverrassingl v.a. 4.25

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 9