Verbinding Zuidbuurt Weipoort niet urgent KPJ-BAL IN ZOETERWOUDE Veel besparingen moesten van uitstel werken komen'' agenda Honden en katten gedood Filmsterren- kleding in Holiday Inn B en W Oegstgeest over begroting: ALLEGAAR Dalende autoverkopen tot uiting in cijfers 7 INBRAAK BIJ JUWELIER VOORSCHOTEN In Voorscho ten is onrust ontstaan over het feit dat de laatste tijd honden en katten sterven door vergiftigingsverschijn selen. De dierenarts P. Oostrom heeft sectie verricht op diverse kadavers en steeds bleek de oorzaak strychni ne. dat o.a. voorkomt in mollengift. Mevrouw Van Kampen-Postma, die zelf kort geleden haar gezonde 5 jarige Labrador verloor aan dit gif, is boos naar burgemeester Van der Haar toegestapt naar aanleiding van de opmerking door de burgemeester gemaakt tijdens een cmmissiever- Mevrouw Van Kampen is vriende lijk ontvangen door de burgemeester en heeft hem kunnen overtuigen dat hij de zaak bij gebrek aan informa tie had gebagatellisserd. Van der Haar zei geschrokken te zijn van het grote aantal honden dat wordt ge dood. Op de Papelaan in de omgeving van de garages zijn er in korte tijd acht honden overleden door vergifti ging en afgelopen weekeinde was in de omgeving van de Langehorst- STAD EN RAND straat rouw in vier gezinnen, waar in drie de hond en in een de kat het slachtoffer werd van vergiftiging. Het is een uitgemaakte zaak, meent mevrouw Van Kampen, dat er meer honden gestorven zijn aan strychnine, maar niet iedereen gaat met zijn dode huisdier naar een die renarts. Inmiddels hebben meer bur gers van Voorschoten gereageerd. Het blijkt namelijk dat vrijwel alle honden aangelijnd uitgelaten werden door hun baas of basin. Zij stierven aan het zgn. mollengift, dat blijk- DONDERDAG 29 NOVEMBER 1973, baar gestrooid wordt binnen een me ter van een wandelpad. Raadslid Mennema, bioloog, heeft tijdens de commissievergadering vragen gesteld aan het hoofd van de politie en daarop het gebagatelliseer de antwoord gekregen. Mevrouw Van Kampen, die haar Labrador verloor aan het gift, wil het er niet bij laten zitten. De politie heeft de zaak in on derzoek. Begrijpelijk dat de politie meer zaken in onderzoek heeft en bovendien is mollengift vrij verkrijg baar. Naat de honden en poezen kun nen heel gemakkelijk kinderen het slachtoffer worden. Wie last van ratten heeft, belt de gemeente en een vergiftigd korstje brood wordt neer gelegd. Wanneer dit door vakmensen gebeurt, dan zit het wel goed, maar wanneer iedereen maar gift gaat neergooien zonder de bron weg te halen, dan kunnen naast de huis dieren ook wel eens de kinderen het slachtoffer worden. Zowel mevrouw Van Kampen, als de burgemeester en raadslid Mennema zijn het eens op het punt dat vergift strooien zeer gevaarlijk kan zijn. Antwoord B. en IV. Zoeterwoude ZOETERWOUDE Met betrekking tot het in aanleg zijnde recreatiegebied "Vlietlanden", zeggen B. en W. in hun antwoord op de algemene beschouwingen, dat in het afgelopen begro tingsjaar aan het adviesbureau voor ruimtelijke ordening en vormgeving "Stad en Landschap" opdracht is gegeven voor dit gebied, voorzover gelegen binnen de gemeente Zoeterwoude, een detailplan te vervaardigen. Daarover wordt overleg ge pleegd met het gemeentebestuur van Leidschendam. Ook is aan het genoemde bureau, de visie gevraagd over de meest ge wenste ontwikkelingen rondom het beschermde natuurgebied Papemeer Omtrent de verwezenlijking van het recreatiegebied Noord Aa zijn mo menteel weinig mededelingen te doen. Het enige jaren geleden met de gemeente Zoetermeer geopende overleg is op een zijspoor aange- la De aanleg van een fietspad, v :t doodlopende gedeelte van h. jsteinde (of Gooweg), achten B. en W. moeilijk te realiseren. Het grootste gedeelte van dat fietspad, strekt zich uit over liet grondgebied van de gemeente Leidschendam. En by doe gemeente bestaat geen be langstelling voor de aanleg van dat pad. In verband met de door de KVP/PCC gevraagde infonmaitiie over de verbetering van het kruis punt Weipoortseweg Nieuweweg, wordt meegedeeld, dat de kosten voor dit project geraamd zijn, op: 500.000 gulden. De onderhandeling, die ter verwerving van de benodigde grond met de eigenaren zijn gevoerd, zijn tot nog toe weinig succesvol ge bleken. B. en W. delen de geuite bezorgd heid over de uitbreiding van het we gennet. Bij het college van GS is bij herhaling aangedrongen op uitvoe ring van de plannen met betrekking tot de omleidingsweg nr. 17. Het doorgaande verkeer LeidenZoeter meer v.v. wordt steeds drukker en wegen als de Noordbuurtseweg zijn hierop niet meer berekend. M.b.t. de aanleg van de primaire weg nr 11. kunnen B. en W. slechts naar voren brengen dat het college twee tracés bekend zijn. Die zijn opgeno men in het provinciaal bestem mingsplan "Landelijk Gebied Zuid 1971" en in het gemeentelijk be stemmingsplan "Landelijk gebied". Nadere plannen van overheidswege zijn het college niet bekend. Voor de nota van de KVP-fractie het colle ge bereikte, bestond daarin geen en kel vermoeden over een alternatief rijksweg 11-plan. B. en W. vinden dat een bevreemdende gang van zaken en zullen zich zo spoedig mogelijk la ten informeren. Ook B. en W. vinden de verbin dingsweg van de Zuidbuurt naar de Weipoort niet urgent. In het investe ringsschema is uitvoering gepland, voor 1978. Of de weg er definitief al dan niet moet komen is nog niet te overzien daarom wordt de weg voorals nog op het investeringsschema ge handhaafd. Er wordt krachtig geprotesteerd te gen een betoog als zou de verbre ding van de Weipoortseweg niet zijn doorgegaan door prioriteitswijziging, waardoor de hoge voorbereidingskos- ten verloren zijn gegaan. B. en W. zeggen: de verbreding van de Weipoortseweg werd destijds wel uitgesteld omdat de burgemees ter Smeetsweg urgenter was, maar de reden waarom de verbreding van de Weipoortse weg niet door kon gaar was de latere afvoering van deze weg als quartaire weg. Deze afvoering houdt in, dat geen subsidie meer kan worden verkregen, waardoor de verbreding van deze weg budgettair niet meer mogelijk is. De aan de Weipoortseweg bestede voorberei- dingskosten mochten aan de provin cie worden opgegeven. Van die zijde is nog een bijdrage in deze kosten te verwachten. Het is niet de bedoeling van B. en W. om het onderhoud aan het we gennet vanaf '73 zodanig in te krim pen, dat de bereidbaarheid en vei ligheid in gevaar zullen komen. „Dat zou verkeerde zuinigheid zijn". De gedachten gaan wel uit naar een zr zuinig mogelijk onderhoud. Het bedrag van 1.400.000 voor ver betering van de Zuidbuurtseweg, is gebaseerd op indexcijfers van het centraal bureau voor de statistiek. De mening van KVP/PCC dat de r.k. kleuterschool Hummelhof ern stige gebreken vertoont, kan door B en W. niet worden onderschreven. De onderhoudstoestand is door onder- heiïng en het aanbrengen van cen trale verwarming weer op redelijk peil gebracht. De vergoeding per lokaal en per kleuter is opgetrokken tot resp. f 1.660 en f 28.80, terwijl in het ko mende begrotingsjaar nog een ver hoging van genoemde bedragen is te verwachten tot 2.300 en 34 gulden. Op het gemeentelijk investerings programma voor de jaren 1974 tot 1978 komt voor de vernieuwing van het Vierde Eendje (f 60.000,-) en de oprichting van een overdekte sport accommodatie (f 400.000,-) in Zoe terwoude Hoge Rijndijk. Afhankelijk van de mogelijkheden zal een van die twee projecten worde verwezen lijkt. B. en W. zeggen dat het in het bestemmingsplan „Kern" opgenomen winkelcentrum ook als gedeeltelijk dienstencentrum dient te worden ge zien. De PTT bijv. heeft reeds be langstelling getoond. Gegadigden uit de middenstand zijn nog niet be kend, belangstellenden uit de plaat selijke middenstand moeten voorrang genieten. Het college streeft de vestiging van arbeidsintensieve bedrijven na op het industrieterrein Grote Polder (daar aan werd getwijfeld) en onderstreept dat met de aanvrage van de Grof smederij uit Leiden. Verder melden B. en W. nog 6 De samenwerkende fractie van K.V.P./P.C.C. zijn tot de conclusie gekomen, dat bij eventuele extra uit gaven of kostenstijgingen de post „onvoorzien" snel zal zijn uitgeput. Ten aanzien hiervan merken wij op, dat het bedrag, dat is gereser veerde op de post „onvoorzien", zo als gebruikelijk ite afgeleid van het aantal inwoners vermenigvuldigd met een bedrag van plm. f 5,- per inwoner. Hierbij wijzen wij ook nog op het bedrag van f 10.000,- voor dekking van de jaarlijkse lasten van diverse objecten. Voorgaande Ja ren kwamen de lasten van deze diver se objecten ten laste van de post „onvoorzien", zodat in feite thans kan worden uitgegaan van een be drag voor „onvoorzien" van f 45.000,-. Hoewel met dit bedrag toch wel het een en ander mogelijk is, zijn B. en W. met de vragenstellers van me ning, dat zuinig en met beleid met dit bedrag moet worden omgespron gen. LEIDEN De (bijna niet) gedra gen kleding van Nederlandse film eti televisiesterren zal 14 december 's avonds om kwart over acht worden geshowd in Holiday Inn, in Leiden. De show wordt georganiseerd door de Haagse Second Hand Rose boetiek. VOORSCHOTEN Het grofvuil wordt woensdag 5 december opge haald in de wijk Boschgeest, aan de Papelaan (tussen Rouboslaan en Veurseweg), J. F. Kennedyplant- soen, Oranjekade, Nairoisstraat, (Tulpstraat, Hyacinthstraat, Van Kempenstraat, Bij dorpstraat, Willem de Zwijgerlaan, Burgemeester de Kempenaerstraat, Pauwenstraat, Crocusstr., Wijngaardenlaan, (zuid zijde), Veurseweg, Essenlaan, Rouw kooplaan, Peppellaan, Wilgenlaan, Kniplaan, Laan van Duivenvoorde en Haagwijk. Sint Nicolaas kwam gisteren, op uitnodiging van de Zoeterwoudse winkeliers Ben van Leeu wen en Theo Roeleven naar Zoe terwoude. De jeugd wilde dit mo ment niet missen. Op de foto van Jan Holvast bekijkt de Sint met zijn assistent de tekeningen die hem werden aangeboden. OEGSTGEEST "De begroting van Oegstgeest voor 1974 bevat een aantal werkelijke bezuinigingen maar daarnaast zijn er ook niet geringe bedragen bespaard door onder houdswerkzaamheden uit te stel len, Dat is gebeurd op posten die daarvan het minste nadeel ondervon den. Van een verandering van inzich ten met betrekking tot een verant woord onderhoudsbeleid is overigens geen sprake". Dat melden B. en W. van Oegst geest in hun memorie van antwoord op het vooronderzoek van de begro ting. Het college zegt, da,t het niet verantwoord heeft gevonden andere inkomsten op te schroeven, en dat het zich daarom heeft beperkt tot 't verhogen van de gemeentelijke belas tingen. De inkomsten van het zwem bad, het gymnastieklokaal en de sporthal zijn maar weinig verhoogd, mede omdat rekening gehouden moest worden met de tarieven voor dergelijke voorzieningen in andere gemeenten. Een aanpassing van de tarieven is echter niet uitgesloten, wanneer een rapport daarover van 'n studiecommissie van de Landelijke Contactraad daar reden voor geeft. Tenzij financiële redenen het nood zakelijk maken willen B. en W. de onroerend goedbelasting niet voor 1 januari 1979 invoeren. Zo hoopt men gebruik te kunnen maken van de er varingen van andere gemeenten met deze belasting. In 1974 komt over de ze zaak een nota. Het college wil op 20 december op nieuw in de raad komen met een voorstel voor de reconstructie van tennisbanen en hockeyvelden. De raad nam daarover al eerder 'n be sluit, dat echter door GS van Zuid- Holland niet werd goedgekeurd, o. m. door het ontbreken van voldoen de financieringsmiddelen. Volgens het college zijn er geen steekhoudende argumenten voor GS om de regeling Streekenergiebedrijf Rijnland niet goed te keuren, 't Col lege heeft dat in een brief aan het provinciebestuur duidelijk gemaakt. "Er zijn geen mogelijkheden voor aanleg van nieuwe fietspaden", zeg gen B. en W. Men vindt overigens, dat de belangrijkste wegen voor door gaand verkeer goede fietspaden be zitten. Een wisselend parkeerverbod Omdat er vandaag een stroom belangrijke mededelingen op de bureaus van de redactie terecht kwam, hebben we, overigens met pijn in het hart, besloten dat er vandaag geen Allegaar zal verschijnen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN P. A. Schoonderwoerd; Judith, dr. P. Star en D. de RoolJ; Jacobus, zn. J. A. de Vreede en M. Veenendaal; Ia J., dr. van R. is; Paula E.. dr. en J. W. Veenhuls. OVERLEDEN: H. Schutte (82) man; J. Verver (89) geh. gew. met I. Eikerbout: A. Riet hoven (79) geh. gew. met C. H. van Meurs; N. van Ommeren (65) echtgen. P. C. Reijneveld; E. By (89) geh. AMSTERDAM (ANP) De da ling in de verkopen van personen auto's, die in ons land als gevolg van de oliecrisis in de afgelopen we ken duidelijk merkbaar was, is nu ook tot uiting gekomen in de re- gistratiecijfers van de RAI in Am sterdam. Het zijn vooral de particu liere autokopers die het laten afwe ten. In de eerste 10 dagen van november kon de RAI nog 12.800 nieuwe per sonenauto's registreren (11.400 in de zelfde periode van 1972), maar in de volgende tien dagen kwam de ver koop uit op slechts 8.850 stuks (te gen 12.300 in 1972), ofwel een daling van 3.450 automobielen. Veel auto-importeurs merken nu heel duidelijk een teruggang in de afzet, zelfs bij de kleine wagens. Sommige importeurs spreken van een daling in de verkoop van 20 pro cent, anderen hebben het nog moei lijker en melden een daling van méér dan 40 procent. Velen houden er rekening mee, dat het einde nog lang niet in zicht is. Bij een Bovag-enquete meldden sommige bedrijven een daling in de verkoop van 50 procent. „Maar bij anderen gaan de zaken nog he lemaal niet slecht", aldus een woordvoerder van de Bovag, die ver onderstelde dat over twee weken toch wel een beter overzicht voor handen zal zijn. Als de regering mocht besluiten over te gaan tot distributie van de benzine en tegelijkertijd daarmee de autoloze zondag zou afschaffen, dan zou dit voor de Bovagbedrijven toch een zekere verlichting betekenen. Vooral voor de autoverhuur, die nu het kind van de rekening is. VOORHOUT De christelijke school belegt vanavond een ledenver gadering in de Boerhaveschool. Aan vang 20.15 uur. Thema is de verkie zing van een nieuw bestuur. LISSE Vrijdag zullen de Dol le Mina's in zaal Rehoboth een to neelvoorstelling geven voor de speel tuinvereniging ..De Bijenkorf". De zaal zal om 19.30 open zijn. ZOETERWOUDE De Zoeter- woudse KPJ-afdeling organiseert za terdagavond een Sint Nicolaas bal in het Don Bosco-huis (aanvang 20.00 uur) voor leden en introducees. Na de komst van Sint en Piet kan er Geldnood geen wraak WARMOND De president van de Haagse rechtbank opperde, dait 'n 33-jarige timmerman wraakgevoe lens moest koesteren jegens z'n werk gever in Warmond en daarom een jachtje had gestolen. Het bootje wend opnieuw geschil derd, kreeg een andere naam, niet temin herkende de eigenaar het jachtje, toen dat in Delft werd op gespoord. Voor de rechtbank ontken de verdachte dat hij uit wraak de diefstal had gepleegd, hij zat in geld nood en pleegde daarom de diefstal. De officier van Justitie constateer de, dat verdachte door straffen welke leeds eerder zijn opgelegd, voldoende waarschuwingen heeft gekregen ook middels voorwaardelijke veroorde lingen, zodat de eis nu luidde zeven maanden gevangenisstraf met af trek van het voorarrest. Vonnis over 14 dagen. GLIJPARTIJ KATWIJK De gladheid heeft gisteren twee gewonden opgeleverd. Om acht uur gisterochtend gingen er twee tegelijk onderuit. De zeven tienjarige Juffrouw L. Boom gleed met haar bromfiets onderuit op het Lyceumpad, waarbij zij bewuste loos raakte. Bewusteloos is zij naar het Diaconessenziekenhuis in Lei derdorp overgebracht. Daar is ook de achtjarige Adriaan Meijer naar toe gebracht. Hij kwam om acht uur op de Boslaan te vallen met zijn fiets. Met een hersenschudding is hij naar Leiderdorp gebracht. Donderdag Breestraat 19. sociëteit voor gehandl. capten, 2-5 uur nam. Kreaitlef Sentrum, defensievoorlich. ting. 8-9 uur nam. LAK-theater: Thyestes thematheater 5 20.15 uur. Vrijdag I; Het Parlement, Leiden, ledenverge- M dering PvdA, 8 uur nam. Rapenburg 100, Leiden, ledenverga. dering PPR, 8 v Herenstraat 45, jeugdsociëteit 'Time', Speeltuin Noorderkwartier. Anna van Saksenstraat. Leiden, ouderwetse ba. aar. vanaf 19.30 uur. Apotheken LEIDEN De apotheekdienst voor I de Leidse regio wordt waargenomen door de apotheek in Leiden Zuid-West weg tel. 53274. Voorschoten: Apotheefc I Voorschoten. Leidseweg 66, tel. 2525. Vogelasiel Anna Paulownastraat 15, KWJ-Leiden werkende longeren Wetswinkeltje 10—1 79 uur nam. Dienstencentrum 1 gendorpstr. 36. vrii. 79 uur nam Voor weduwen en weduwnaars Nderlandse Vereniging ïaars. T 61112. Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- ;emeenschap Zuli 13921 en 61944 Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moeders" 0 gaven zuster E Janssen-Nl< Hofdtjck 32. Oegstgeest tel 63652. Humanitas vinden B. en W. niet nodig. Er zal in 1974 bezuinigd worden op het herbestraten en herbetegelen, van de Grunerielaan, Piet Heinlaan, Prinses Beatrixlaan en Floralaan. Voorts op het onderhoud van de deklaag van de paden bij het be jaardencentrum Hofwijck en het Hofbrouckpark. Volgens B. en W. waren dit de minst urgente wer ken. Dienstverlening Humanitas. -racht 84 Spreekuur maandag 2 ïam. woensdag 9.3010.30 voor Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging b Aanvragen hulp beiaarden en durlg zieken ?n gezinsverzorging 45 tel 49441 (maandag t.em v zinsverzorging Rtïnsburgerweg 80 Gespreksavonden Gespreksavonden Bah£ amant! rga: ^'.''Leiden wo. "8"uür"iïam"1 Kenned laan 11. Oegstgeest. vrij. 8.15 uur ns 11 Fred Hendrikplantsoen 25 Lelderon^ Release Hulpverleningsdienst Relet ve Rl)n 20a tel 24565 Ma 1 Architecten door de katholieke plattelands jon geren gedanst worden op muziek van discotheek Studio 17. Zaterdagavond is er in het Don Bos- cohuis ook een St. Nicolaasfeestje voor de Jeugd van de voetbalvereni ging SJZ. De Zoeterwoudse KPJ, die op de autoloze zondagen dansavonden voor de leden organiseert, zal dat ook zon- kug weer doen. In het Don Bosco- huis kunnen de leden vanaf 20.30 uur dansen op de muziek van Studio 17 en kunnen zij zich storten op het spelen van allerlei spelletjes (dam men, schaken, tafeltennis) Warmond De toneelgroep van de vereniging St. Matthias zal op 14 en 15 decem ber twee voorstellingen in het Tref punt verzorgen. Het stuk is getiteld "Ons stadje" en is van de hand van de strijver Thornton Wilder. Voorschoten De gemeenteraad van Voorschoten vergadert op 30 november een half uurtje eerder (19.30 uur) dan gebrui kelijk. Dat halve uur wil men beste den met het aanwijzen van wethou der Koetsier tot vertegenwoordiger van de Voorschotense raad bij de be handeling van het bestemmingsplan Landelijk gebied Zuid van de ge meente Zoeterwoude voor de raad van State. Op maandag 3 december zal de Voorschotense raad de behan deling van de begroting voortzetten. LEIDEN Van een Juwelierszaak aan de Lokhorststraat is gisteravond een winkelruit ingeslagen. De dader, die nog voortvluchtig is, heeft een greep gedaan in de etalage, maar hoe groot de schade is, kon men van morgen nog niet vaststellen. De Leidse politie heeft de zaak in onderzoek. Leids Volkshuis. Apothekersdllk Si te le. vo LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B.V] Witte Singel 1 - Leiden Telefoon directie en administra tie 01710-25041 Hoofdredacteur Han Mulder Telefoon redactie 01710-21507. Postbus 54 - Giro 57055 Maandabonnement Kwartaalabonnement f?74' Jaarabonnement f Per post {29J6 yens Losse nummers f Abonnementsgelden bi) vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overschrijving geeD admi nistratie- en incassokosten. Nabezorglng tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur TelefooD 01710-30500 Verspreidingsgebied stadsedltX Benthuizen Leiden Lelderdu'T Oegstgeest Voorschoten Correspondenten Oegslgeest; N vai :enboslaan 2 tel 01710-61402 Warmond: J Weizen 514( HereDff" dreef 32 tel 01710-42894 irscboten: J. Peeters Leid* tel 01717-2421 g Ws™u°®lerinj Zonneveld W* L Wassenaar Dulv 3387 :erwoade: R 414 tel 01781" ei Kalsei OrWliJ Rllndllk tel 0171'' rum* ju: de te ün 'elde 'den it da Iremj: 'oord

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2