„Ik vind het normaal dat Sparen is goed. Maar*t kan béter. Bij de ABN. Pluimgraaff valt uit busje CONGER CONDOOMS egenslag Brazilië: rson kan niet mee me a|g reiinCI' afbeul" Algemene Bank Nederland Noordwijkerhoutse veldrijder Hans Steekers: -DO! 'NDERDAG 29 NOVEMBER 1973 Goedgekeurd door de NVSH Vraag er om bij uw winkelier Voor nadere informatie: NVSH, Prinses Beatrixlaan 11, Den Haag, Tel. (070) 832900. DE JANEIRO Brazilië zit baan is gekomen. Voor mij is het door het bericht dat vliegtuig naar Duitsland reeds ver- volder Gerson zo zwaar ge- zijn enkel dat het waarschijnlijk is dat hij zal in de eindronde van het wereldkampioen- In Brazilië vreest men nu dat op prolongatie van de titel komen. De trokken. Ik kam niet i Gerson die reeds wegens een bles sure had ontbroken bij de trip die de Braziliaanse selectie kortgeleden door Europa heeft gemaakt, had sinds drie weken de training hervat. Bij een oefenwedstrijd werd hij echter op nieuw zeer ernstig aan de rechteren- nen werden wereldkampioen kei geblesseerd. Brazilië zal nu, na 1962 en 1970. het vertrek van Pele en Tostao ook deze derde tegenslag moeten verwer- 1-jarige Gerson, die evenals ken. Men hoopt dat Pele op zijn adarische Dldi sinds 1958 het besluit zal terugkomen en zich nog be- eenmaal beschikbaar zal stellen voor de nationale ploeg. Dan zal hij niet t>of dat met deze blessure het als t.v.-commentetor naar Duitsland iSienrcidrtSteoer'Voor hem' mijn internationale loop- reizen, maar weer als „Koning Pelé". NOORDWIJKERHOUT Hans Steekers is semi-prof met de "verdiensten" van een ama teur. De Noordwijkerhoutse wielrenner, die het veldrijden als specialiteit heeft, koos vorig jaar voor zijn sport een ander beroep en verwisselde het vak constructieplaatwerker voor een baan in de kas van een bloembollenbedrijf. Daar kan hij wel op legale wijze de plaat poetsen en over de zijn inziens broodnodige vrije tijd beschik ken. Nu hij niet meer door een baas in de wielen wordt gereden en alle medewerking krijgt, kan hij op iedere werkdag vanaf half één zijn trai ningen op de weg en in de duinen afwerken. Op deze manier wil hij aansturen op een hogere plaats dan de derde, die hij dit jaar op het parcours van de Beekse Bergen in Hilvarenbeek achter Zoeterwoudse Cock v. d. Hulst en Gerrit Scheffer opeiste in het nationaal kampioenschap veldrijden. Daarom ook trof hij eerder dan in het wegseizoen al in juli afgelopen, voorgaande jaren de voorbereidingen Dertigmaal had hij prijs gereden, het inmiddels goed op gang ge- Beloningen, die overigens slechts een troostend karakter hadden. De eind- Er zijn drie redenen: Ten eerste: er zijn bij de ABN veel verschillende spaarvormen.met oplopende rentepercentages, zodat u precies dat kunt kiezen, wat u past. Bijvoorbeeld: spaarboekje of spaarrekening, rente Maar ook: spaardeposito's, met een opzegtermijn van 3 tot 24 maanden, waarbij de rente varieert van 5% tot 7%. Ten tweede: als u toch spaart bij de ABN, kunt u meteen gebruik maken van al die andere ABN-diensten: van een lening-op-maat tot een zonnige vakantiereis. Ten derde: als u nü een spaarrekening opent, met een eerste inleg van tenminste f 10,-, doet de ABN er f5,-bij! En-dat is eigenlijk nog een I ft ffj (If'j vierde reden-als u het leuk vindt, krijgt u van de ABN een grappig spaarvarken cadeau. Een echte bank, óók om te sparen. sprint, die hem naar de topposities zou moeten rijden, ontbreekt nu een maal in zijn wielerbagage. „Daardoor grijp je vaak naast de hoofdprijzen. De weg trekt me ook niet zo. Voor mij is het niet meer dan een manier om in beweging te blijven. Veldrij den is veel afwisselender". Sleu telbeenbreuk In negatieve zin ondervond de 23- Jarige Steekers dat vier jaar geleden toen hij aan de kennismaking met het veldrijden een gebroken sleutel been opliep. De Noord wij kerhouter, die niet alleen in deze dagen van bezuiniging zoveel mogelijk gesprek stof uitspaart, maar al lang de wie- Ierdaden boven woorden heeft laten prevaleren: „Tijdens de training in de duinen begon ik opeens te glijden en sloeg ik met mijn schouder tegen Door Jan Preenen een boom. Het had namelijk gevro ren. waardoor de weg glad geworden was". Eehmaal terug in het zadel stootte Hans Steekers al snel door naar de top van de cyclecrossers. Een selecte groep, die zelfkastijding tot een hobby heeft gemaakt. „Ik vind het normaal dat ik me afbeul. Tijdens de training en in de wed strijd. Na een wedstrijd kan het soms twee dagen duren voor je weer goed hersteld bent. Je hebt er alles uitgeperst. Na een snelle start, waar bij je moet proberen zo vlug moge lijk uit het gedrang te komen, krijg Je het in de tweede of derde ronde het moeilijkst. Zo moe als Je dan bent, word Je de hele wedstrijd niet meer. Daarom moet Je in de volgende ronde wat rustiger aandoen. Daarna rijd Je Je helemaal leeg en verdeel Je Je krach ten over de resterende omlopen". Zelfdiscipline is daarbij geen onbe kend begrip voor Steekers. „Wegren ners hebben een zwakkere mentali teit. Ze zijn te gemakkelijk en stap pen veel te snel af. De meesten we ten niet wat knokken is. Als ik ge traind heb. kan ik soms wel twee kilo afgevallen zijn. Ik kom ook al tijd met drie natte hemden thuis. Vandaar dat ik steeds een Jas mee - Hans Steekers: Veldrijden is veel afwisselender. neem. Want al blijf Je in beweging als Je van de duinen naar huis rijdt, je vangt op de open vlakte wel veel meer wind op". Steekers is in de duinen iedere dag te vinden. Ander half uur. Evenzoveel tijd traint hij op de „weg". In het verleden was ik nog drie kwartier langer bezig, maar toen begon ik ook pas in augustus met het veldrijden. In korte tijd moest ik me dan forceren. Als het seizoen werkelijk begon, was ik bij wijze van spreken uitgeblust" „Ik kwam ook altijd net iets te kort. Ik heb nu veel meer zelfver trouwen en ben rustiger geworden. Ik maak geen fouten meer zoals in het verleden. Toen kon ik in mijn zenu wen niet snel genoeg ln mijn toeclins komen. Ik heb nog wel zwakke pun ten natuurlijk. Klimmen Is bepaald nog niet mijn sterkste kant. al gaat het wel beter. Eerst moet ik echt los sen als het omhoog ging. Nu moet ik nog maar een paar meter prijs geven en kan ik snel weer bijkomen. Gelukkig krijg ik steeds meer uitno digingen om ,in het buitenland te rijden, zodat ik gewend kan raken aan de heuvelachtige parcoursen". Steekers was bijvoorbeeld in dit seizoen al in Birmingham en ln Va- prio bij Milaan waar hij de Italiaan se kampioen Livian achter zich liet. De Noordwljkerhouter moest voor Hie uitstapjes naar Engeland en Italië twee ..long weekends" uittrek ken: vrijdags weg, 's maandags te rug. Een nieuw beroep op de werk gever om vrije tijd én uiteraard— minder geld. Hans Steekers tilt er niet zwaar aan. terwijl het veldrij den toch ook bepaald geen „beleg ging" is. Integendeel. „Het is een H'ire hobby. Voor een fiets, die twee Jaar meegaat, ben Je f 1400.- kwijt. En omdat Je veel sneller van fiets wisselt dan op de weg heb je er wel twee nodig, plus nog extra reserve materiaal. Als Je op een weilandpar- wel drie keer overstappen. De klei cours in België koerst moet Je soms gaat snel aan het tandwiel zitten, met alle gevolgen vandien. Geld ver dienen is er dus beslist niet bij. De prijzen wegen daar niet tegen op. Misschien gaat het er daarom wel veel gemoedelijker aan toe dan op de weg. Tijdens het crossen heb Je te maken met renners, die allemaal de zelfde instelling hebben, en niet al leen op geld uit zijn". LEIDEN Mocht er zaterdag ondanks de verwoedde aanvallen van Thialf gevoetbald worden, dan zal Quick Boys het in de thuiswedstrijd tegen ACV moeten stellen zonder Leo Pluim graaff. De Katwijkse spits raakte dinsdagavond als gevolg van een auto-ongeluk aan het hoofd gewond en zal vermoedelijk twee duels moeten missen. "In de bocht van de Sluiterstraai hier in Katwijk ben ik uit een Volkswagenbusje gevallen. Plotse ling schoot de deur open en klapte ik met mijn hoofd op de straat. Ik leek wel een indiaan, zo bloedde mijn hoofd. Een hersenschudding heb ik niet. Er zijn drie krammen ingezet. Maandag gaan die er pas weer uit, zodat ik zaterdag zeker niet speel". Als vervangers van Pluim graaff komen in aanmerking Ron Verheul en Wim v. d. Plas. Voor Quick Boys betekent het duel tegen ACV de eerste return in deze com petitie. De eerste wedstrijd in Assen eindigde in een 00 gelijkspel. Voor Quick Boys-trainer Piet v. d. Kuil reden genoeg om te stellen: "Af gaande op die wedstrijd zeg ik, we gaan winnen". Noordwij k zal het tegen CSVD aan de Delftse Brasserskade heel wat moeilijker krijgen, ook al werd Let eerste treffen op eigen terrein met 20 gewonnen. Jan Willem Bo- gers en Ben Barten namen toen de produktie voor hun rekening. Doel punten zijn daarna echter nog maar in bescheiden mate gevallen, met uitzondering van de ontmoeting tegen WHC. Aangezien CSVD op eigen terrein onder meer al Zwart Wit '28 en Spakenburg heeft bedwongen, wacht de équipe van trainer John Eelman opnieuw een moeilijk karwei. Een vraagteken, staat nog achter de naam van Ted Lumoindong, die maandag wegens griep verstek moest laten gaan op de training. TER LEEDE Onzekerheid ook bij het stroef draaiende Ter Leede, dat de uitwed strijd tegen Kozakken Boys op het programma heeft staan. Doelman Landmeter liep afgelopen zaterdag tegen SHO een blessure op toen een van de Oudbeyerlanders op zijn pols plaats nam. Ernstig is de kwetsuur niet. Mocht hij niettemin niet be schikbaar zijn dan zal zijn vervanger Harskamp heten. In de voorste lijn speelt hoogst waarschijnlijk Maup Spaargaren. Trainer Van der Horst twijfelt nog tussen een 2 en een 3- mans aanval. In het eerste geval, fungeert Spaargaren als rechterspits en Chiel Krop als linkerspits. Besluit de Katwijkse oefenmeester een trio op te stellen dan is de punt van de aanval gereserveerd voor Spaarr,a- KNVB: Kozakken BoysTer Lee de 1; CSVDNoordwijk 3: Quick BoysACV 1; Spijkenisse RCL 1. Rijnsburgse Boys—Spirit 2; Koude kerk—Sportver. '35 3; Jong Holland —SMS 1; Woubrugge—Oegstgeest 3; Lisser BoysARC 1; SVOWKat wijk 2; Scheveningen—TAVV 2; ZwammerdamDEVJO 2. Afdeling Leiden: Valken '68 MVKV 3; VWS—KRV 3: Sleutels— Woubrugge 1; LeidenSpel. Lisse 3 GWSHazerswoudse Boys 3; Meer burgVNL 2; AlphiaStompwijkse Boys 1; SJZ—Kickers '69 3: SVLV— Unitas Leiden 3; KagiaLSVV '70 3. De paraplu in de hand van bruidegom Hans Scheer spelend in het eerste team van ASC was gistermiddag in dubbel op zicht goed op z'n plaats. Niet alleen werkte het iveer beslist niet mee om van de meest gelukkige dag in het leven van dameskapster Erica Stoeltie en de Voorschotense politieman een "stralende" te maken, maar ook de traditionele erehaag bleek voor ASC even traditioneel? in het ruimschoots aanwezige (regen) water te zijn gevallen (Foto Jan Holvast)

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 21