Commissie wil eerst de scholennota zien agenda el n Kleuters boetseren Bestuursleden voor Warmonds Fanfare moeilijk te vinden DONDERDAG 22 NOVEMBER jjj GEEN KREDIET VOOR RUDOLF STEINERKLEUTERSCHOOL VOORSCHOTEN De leden van de Voorschotense commissie voor onderwijs wil den gisteravond niet instemmen met het beschikbaar stellen van een krediet van f. 20.000,- ter voorbereiding voor de definitieve bouw van de Rudolf Steiner kleuter school in de wijk Noord-Hofland Alle commissieleden wilden eerst een scholenplanningsnota zien. Men- nema (PvdA) herinnerde wethou der Esselaar er aan dat hij al drie jaar geleden om een dergelijke nota gevraagd had. Mevrouw Bloember gen (WD) vroeg zich af of dit het moment is waarop een definitieve school gebouwd moet worden. Mar- celis (KVP) wist met behulp van de ambtenaren te becijferen dat de tweeklassige school ongeveer een half miljoen gulden zou gaan kosten. Uyterlinde (PCG) begreep de moeilijkheden van de wethouder wel bij het uitbrengen van een gcho- lenplanningsnota. maar zag dan toch graag een minder exacte nota, dan een nota, die steeds maar toe gezegd en nimmer uitgebracht wordt. Terug Wethouder Esselaar nam het voor stel terug omdat hij het met de com missieleden eens was over de nood zakelijke nota, welke gewoon door tijdgebrek op de secretarie niet uit gebracht kan worden. Volgende maand is er een kans dat de nota uit kan komen. Toch kan de nota weinig uitzicht geven over de toe komst van de Rudolf Steinerkleuter- school. Het is een regionale school, slechts een derde van de leerlingen (2 pet. van het Voorschotense totaal) komt uit Voorschoten, de overige leerlingen veelal uit Leiden. Het schooltje telt ongeveer 60 kleuters. Het schoolbiologenwerk op school slaat bijzonder goed aan. Zelfs de ouders zijn enthousiast, waardoor er tweemaal een les geweest is voor ouders. De Nutsschool blijft bij het standpunt en doet niet mee aan het creativiteitsproject en wil Jaarlijks een eigen extra bedrag voor creati- vibeiten onltvamgen. Verkeersstrem- met mClI SGJ)Clll mmgen op Zijlsingel e.o. LEIDEN In verband met het pakket van rioleringswerkzaamheden op de Zijlsingel e.o. wordt het auto verkeer omgeleid. Dit zal met borden worden aangegeven. De kruispunten en bruggen worden zo lang moge lijk opengehouden. Het gehele werk is verder zodanig gefaseerd, dat de Zeeheldenwijk en de bedrijven in De Waard waarschijnlijk soms met enige moeite bereikbaar zullen blijven. Het fiets- en bromfiets ver keer over de Zijlsingel kan gewoon doorgaan, terwijl het gemotoriseerde verkeer zo lang als mogelijk is via de Ooster kerkstraat en Ir. Driessenstraat ge leid zal worden. Ook de autobus- diensten van de N.Z.H. worden aan gepast. Nadere mededelingen over de gewijzigde routes zullen nog verstrekt worden. Dat geldt ook voor alle af wijkingen van het werkschema, om leidingen e.d. Deze worden zoveel mo gelijk vantevoren aangekondigd. In verband met de omlegging van het autoverkeer en de autobusdiensten wordt op de Oude Herengracht tus sen Herensingel en Verversbrug één richtingsverkeer ingesteld. Deze maatregel geldt niet voor fietsers en bromfietsers. Voorts wordt op de Verversbrug een verbod ingesteld om linksaf te slaan. Het verkeer in de richting Lage Rijn dijk, komende van de Langegracht, dient dan om te rijden via de Oude Herengracht en de Haven. Tenslotte moet het verkeer in de richting Langegracht en centrum binnenstad en komende vanaf de La ge Rijndijk rijden via de Herensingel - Herenpoortsburg - Oude Heren gracht - Verversbrug en Lange gracht. Nieuwe openings tijden secretarie in Oegstgeest OEGSTGEEST Voor gemeente secretarie (Wilhelminapark 17) en de afdelingen sociale, sport- en perso neelszaken (Wilhelminapark 21) zijn nieuwe openingstijden vastgesteld. Deze zijn: dagelijks, behalve zater dag en zondag, van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 15.00 uur. De afdeling sociale zaken en de afdeling bevol king zjjn ook op donderdag van 19.00 to t20.00 uur opengesteld. ZOETERWOUDE Naar harte lust hebben de kinderen van de Ho ge Rijndijk gisteren in bakkerij van der Krogt kunnen boetseren met marsepein. Ongeveer 150 gegadigden hadden zich hiervoor aangemeld. De ouders lieten zich bij de noeste arbeid niet onbetuigd in het aanmoedigen van de jeugd. De jury kwam uitein delijk tot deze einduitslag: Groep 4-jarigen 1. Caroline Contant 2. Anneke v.d. Kand. Groep 5-jari- gen 1. Gijs Plantinga. 2. Maurits Knegt. Groep 6-jarigen 1. Patricia van Schie 2. Arko Kok 3. Marinel de Jeu. Groep 7-jarigen 1. Martine Ver haar 2. Filip TiJssen 3. Mark de Jong Groep 8-jarigen 1. Robby van Ruiten 2. Milene Delfos 3. Carmen Lintsen. Groep 9-jarigen 1. Evert Teske. 2. In dichte mist Botsingen op de Kanaalweg LEIDEN Er heeft zich gisteroch tend op de Kanaalweg ter hoogte van de Melchior Treublaan als gevolg van de mist een serie gecompliceer de ongevallen voorgedaan. In totaal raakten daarbij drie personen ge wond. Het eerste ongeval ontstond op het moment dat een 45-Jarige Leiderdorpse automobilist bezig was in dichte mist een voor hem rij dende vrachtwagen in te halen. Een botsing met een uit tegenovergestel de richting naderende vrachtauto, was op dat moment niet te vermij den. De Leiderdorper kwam behal ve met deze vrachtwagen ook in bot sing met de vrachtauto die hij bezig was in te halen. De automobilist uit Leiderdorp kreeg snijwonden aan 't hoofd, de bestuurder van de hem te gemoet komende vrachtwagen, een 29-jarige Leidenaar, een hoofdwond en een met hem meerijdende passa gier behalve een hoofdwond een her senschudding. Dit ongeluk had tot gevolg dat er op de Kanaalweg een lange file ont stond. Een in deze file stilstaande personenauto werd geramd door 'n achterop komende vrachtwagen, die bij het afremmen op het natte weg dek doorschoot. Beide bestuurders, kwamen met de schrik vrij. Vrijwel op hetzelfde tijdstip reed 'n tankauto tegen een gesloten over wegboom. De chauffeur, een 35-jari ge Valkenburger, verklaarde tegen over de politie de verlichting van de overweg te laat te hebben opge merkt. De bestuurder kreeg geen letsel, de spoorwegboom werd ver nield. Monique Verdegaal 3. Marian Straat hof. Na de prijzen en troostprijzen mochten de kinderen ook het ge maakte werkstukje mee naar huis nemen. Tafeltemiistitel „Plan Noord op het spel LEIDEN Er zijn 70 tafeltennis- liefhebbers, die volgende week de strijd aanbinden om de titel „Kam pioen tafeltennis van „Plan Noord". De leeftijden variëren van 8 tot 68 jaar. De organisatie berust bij wijk- comité „Plan Noord" en klubhuis „De Zevensprong" en de wedstrijden staan onder auspiciën van de tafel tennisvereniging "Docos". De wed strijden worden verspeeld in de grote zaal van klubhuis „De Zevensprong" en beginnen zondag 25 november 's- avonds om 7 uur, dinsdag 27 novem ber gaan de voorronden verder om 8 uur 's avonds. De finale-ronden worden zondag middag 2 december om 1 uur ver speeld, waarna de prijsuitreiking. Op alle drie dagen zijn toeschouwers van harte welkom om de matadoren aan te moedigen in klubhuis „De Zeven sprong" aan de Bernhardkade. Op heterdaad Effe anpakken en betalen VOORSCHOTEN Bij de rijkspolitie in Voorschoten is aangifte gedaan over een vorm van oplichting, die nu in deze surprisetijd mode blijkt te worden. Aan de deur ivordt gebeld en twee heren vragen vrien delijk om even een pakje aan te nemen voor de buren. Ze hebben iets besteld, zijn niet thuis en misschien kan er meteen even betaald worden, het zijn maar een paar tien tjes. Wie goed is met zijn buren, is graag bereid om dat even te doen. De buren blijken la ter echter van niets te weten. Het pakje (inhoud messen) ivordt open gemaakt en blijkt heel weinig waarde te heb ben. Volgens signalement zijn het twee heren, die specule ren op het niet thuis zijn van de buren. Een gewaarschuw de thuiszijnde buur telt voor twee. Voorschoten Het grofvuil wordt woensdag opgehaald in het Burg. Vernédepark, Badhuisstraat, Park straat, Noortheystraat, Stadwijk straat, Sophiaka'dte, Nieuw Voordorp straat, Prof. Zernikelaan, Prof. Ein- steinlaan, Prof. Lorentzlaan, Prof. Eykmanhof, Prof. Einthovenlaan, Prof. Debeijelaan, Anthoni van Leeuwenhoekkade, Lord Baden Po- wellweg, Kamerling Onnesplantsoen, Raadhuislaan, (het gedeelte ten oos ten van Vlietzicht), Prof. van der Waalslaan, Prof. van 't Hofflaan, Curielaan, Molenlaan, (het gedeelte ten oosten van de Prof. Asserlaan), Prof. Zeemanplantsoen, Gerard Dou- plantsoen, C. Fahritiuslaan, Amtho- nie van Dijcklaan, Johannes Ver meerplantsoen, Govert Flinckplant- soen, Rembrandtlaan, Albert Schweiltzerplansoen, Jan van Goyen- plantsoen, Ferdinand Bollaan, Jon Steenlaan, Ruijsdaelhof, Van Os- tadehof, Paulus Potterdreef, Frans Halsplantsoen, en Nicolaas Maeska- de. En op donderdag, 29 november kun nen de bewoners van de woningen, liggende in de NassauwiJk, K.L.M.- wijk, aan de Papelaan (van het sta tion tot de grens met de gemeente Wassenaar), Dobbeweg, Donklaan, Industrieweg, Wijngaardenlaan (noordzijde), Elstlaan, Oude Ade- geesterlaan, (het gedeelte tussen de Prins Bernhardlaan en Nassauka- de), Erasmusstraat, Bakkersteeg, Schoolstraat, Kon. Marinelaan, Bloklaan, Voorstraat, Kerkplein, Treubstraat, Willibrordusstraat, Leidseweg, (tussen Schoolstraat en Raadhuislaan). Oranjeboomstraat, Molenlaan (het gedeelte tussen Prof. Asserlaan en Kerkplein), Chr. Huygensstraat, Van Heuven-Goed- hartstraat, Prof. Asserlaan, Raad huislaan, (het gedeelte tussen Leidse- De commissie voor maatschappe lijk welzijn, vergadert 23 november. Dan komt het voorstel tot het be schikbaarstellen van een krediet voor de reconstructie van een gedeelte van de Schoolstraat aan de orde. weg, en Prof. Asserlaan), Vreden- hoeffstraat, Lamgehorststraat. Beth- lehemstraat, Vlietzicht en Tolstraat. Agenda commissie Financiën en Gemeente bedrijven VOORSCHOTEN De commissie voor de gemeentefinanciën en de gemeentebedrijven vergadert 27 no vember (20.00 uur) in het gemeen tehuis. De agenda luidt: 9 voorstel tot het voteren van een krediet voor de voorbereiding voor de definitieve bouw van de Rudolf Steinerkleuterschool in Noord-Hof land. O Beschikbaarstellen van een extra krediet voor aanschaffing van meubilair en leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de openbare lagere Parkschool. 9 Verlenen van een extra krediet voor aanvullend lesmateriaal aard rijkskunde openbare lagere Vliet- school; 9 Krediet te behoeve van voorlich tingslessen 6e leerjaar basisscholen, zogenaamde Haarlemse keuzelessen; 9 Beschikbaarstellen van een kre diet voor de reconstructie van een ge deelte van de Schoolstraat; 9 In uitvoering nemen van de aanleg van de Admiraal de Ruy- tersingel; 9 Ruiling van grond, gelegen aan de Koningin Julianalaan en de Schoolstraat; 9 Verhoging van de electriciteitsta- Donderdag Clubhuis Noorderkwartier Lelden Dj speeltuinverenigingen, Stadhuis Lelden Vergadering missies volkshuisvesting, stadsontwi I keling en financiën, 6 uur nam. Burggravenlaan 2 Leiden Ouda avond Rembrandt-scholengemeemchi Rijksherbarium, Schelpenkade 8 uq nam. Lezing over Kreta door dr. j van Oostrom Oegstgeest, Witte Huls, discus i „Werk voor de Toekomst" 8.15 r. Inleider prof. Quispel Breestraat 19, sociëteit voor gehand 1(1 capten 25 uur nam. Kreatief Sentrum, 89 uur fensievoorlichting. Café Kleine Burcht, Nieuwe fij- vergadering Soc. Partij over or ^™"1 milieuproblematiek. Vrijdag Pieterskerkhof 22 Leiden Ledenvew dering D"66, 8.15 uur nam. j Rijnlands Lyceum Oegstgeest Qj Lijtweg 7 Oegstgeest, Soc. Med. Apotheken !003 :D0 De avond-, nacht- en zondagsdieu d van de apotheken in de Leidse rcfss wordt waargenomen door de l venapotheek. Haven 18, door de Apotheek Voorschoten Voorschoten, Leidseweg 66. tel 251 3 Zaterdag tot 18 00 uur tevens 0e* re geestse Apotheek. Wilhelminapad rijl Oegstgeest, tel. 53274. Vogelasiel Paulownastraat Kinderopvang Informatiebureau werkEemeenschlT Kindercentra Lelden Haarlem» Sociale raadsvrouw Spreekuur sociale dl. 10.30—11.30 u' de Gastarleven- «WJ-Leiden Havenplein 3. tel 21139 i formatiecentrum voor wei ren Dagelijks en ook v donderdaeavond eeoDend Wetswinkeltje Redaktie Paul Wolfswinkel Voor weduwen en weduwnaars Nderlandse Verentelng Film toer I betrapt WASSENAAR De politie van Wassenaar heeft, gewaarschuwd door een van de omwonenden, in de nacht van maandag op dinsdag een inbreker in de Familiemarkt aan de Rijksstraatweg op heterdaad kun nen betrappen. Toen de 30-Jarige Hagenaar werd gepakt was hij net bezig een luidspreker naar zijn auto te brengen. In deze auto bevonden zich al 15 autoradio's, 2 tv's 2 bandrecorders. Samen ter waarde van f 6000,-. Na de arrestatie beken de de man samen met de eigenaar van de auto, eveneens een inwoner van Den Haag, in dezelfde nacht nog twee benzinestations te hebben beroofd. Wim Sonneveld, Adèle Bloemen - daal en Joop Doderer zijn de hoofd rolspelers in een nieuwe Nederland se speelfilm „Op de Hollandse toer," die door Harry Booth (de 'regisseur van „Please Sir") wordt geregiseerd. Op woensdagavond 19 december om acht uur vindt in Amsterdam de wereldpremière plaats van dit, naar we mogen aannemen, geweldig ko mische werk. De publicity-director van CFM- Filmverhuur in Amsterdam heeft het een leuk en goed idee gevonden om aan een aantal dag- en week bladen te vragen een tiental echt paren uit te zoeken en uit te nodigen om bij die première aanwezig te zijn. Zoals u zult begrijpen heeft dat natuurlijk de nodige voeten in de aarde. Het is verre van eenvoudig om zomaar eventjes tien echtparen uit te zoeken. Zeker, wanneer Je zoveel abonnees hebt als het Leidsch Dag blad.. Voordat we vertellen hoe we tot een eerlijke loting zullen overgaan, moet u natuurlijk weten hoe de dag eruit gaat zien. De ruim 300 mensen, die vanuit het hele land komen, wordt niet alleen een fijne avond aangeboden, maar tevens een uitgebreide middag met een attractief feestprogramma. Dat wil zeggen: plaatsjes waar de film werd opgenomen; er komt een lekker borreluurtje en aan de ge lukkigen wordt een dinertje aange boden. Het betekent dat u vrijwel de hele dag bezig bent. De drie grote sterren zijn waar schijnlijk bij het diner aanwezig. Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- ;emeenschap 33921 eil 61944 Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moeder gaven zuster E Janssen-NI Hofdllck 32 Oegstgeest tel F3662 Humanitas Dienstverlening Humanitas pracht 84 Spreekuur maandag woensdag 9.3010.30 vooi )l 21458 Dienstencentrum Noordelndpleln 2b, tel. 40483 mene Informatie dagelllks van SOS-dienst SOS-Teiefonlsche Hulpdienst t^erav (01710)-25202 Voor allen C" lljkheden verkeren bere werkdag van acht uur n uur vm doorlopend In het weekvu d.w.z van vrttdag acht maandag acht uur v.m Release Hulpverleningsdienst Release; M we Rlln 20a tel 24555 Ma Filmtoer II WARMOND Het vinden nieuwe bestuursleden voor War monds Fanfare bleek gisteravond, tijdens de Jaarvergadering van deze vereniging in Het Trefpunt nogal wat problemen uit te leveren. Nadat wat heen en weer gepraat beloofde de voorzitter nog twee Jaar te zullen aanblijven terwijl de penningmees ter nog een jaar de kas onder zijn hoede zal nemen. Secretaris P. C. Bladel werd door zijn broer W. Bla- del opgevolgd. Hierdoor werd een bestuurscrisis bezworen. De Jeugdleden van Warmonds Fan fare gaan op scholen demonstraties geven om zo wat meer belangstelling te kweken voor de blaasmuziek. Hierbij zal waarschijnlijk worden samengewerkt met de streekmuziek- school. Daarnaast zal rond Kerstmis met een oudpapieractie beginnen. De opbrengst van de actie die ook volgend Jaar zal doorlopen, is be stemd voor de aanschaf van nieuwe trommen. KVP, CHU en AR in Oegstgeest vergaderen samen OEGSTGEEST Voor 't eerst in de politieke geschiedenis van Oegstgeest zal er een gezamen lijke vergadering worden ge houden van K.V.P., A.R. en C.H.U. (Christen Democratisch Appèl) met als onderwerp: Ge meente-politiek in Oegstgeest, Balans van drie Jaren. Sprekers zijn wethouders en gemeente raadsleden van de drie groepe ringen. De vergadering wordt gehouden bij het gemeentecen trum op 26 november, des avonds om 8 uur. Wie komen in aanmerking? Echtparen. Echtparen, die menen dat ze er naar toe moeten gaan. Dat betekent het volgende: Ieder echt paar dat mee wil, moet uiterlijk maandag aanstaande (62 november) een envelop in de bus van het Leidsch Dagblad hebben gestopt met daarin een brief. Die brief moet minstens drie ijzer- sterke argumenten bevatten, die plei ten voor een bezoek aan de wereld première. Het mogen er ook meer zijn natuurlijk. Argumenten zoals: „Ik vind Wim Sonneveld zo leuk, omdat hij Nikkelen Nelis zo mooi deed en daarom vind ik dat ik naar de film toe moet en m'n vrouw is het helemaal met me eens," nou dit soort brieven komen niet in aanmer king. Het is moeilijk, maar een grote uitdaging. Origineel en geestig zijn maar dan maak Je ook een goeie kans. Een Jury zal de ingezonden brie ven kritisch, maar toch ook met de nodige souplesse lezen en honoreren. De allerbeste brieven zullen we tus sen 30 november en 19 december in deze rubriek afdrukken. De Jury bestaat uit Han Mulder, hoofdredacteur Pieter C. Rosier, kunst- en amusementsredacteur en Paul Wolfswinkel, redacteur van de rubriek Allegaar. Eén van deze drie mensen zal meegaan om als begeleider van de tien paren op te treden. De mensen, die worden uitverko ren, hoeven zich geen zorgen te ma ken over het vervoer. De busonder neming Europa Express zal zorg dragen voor het vervoer van en naar Leiden. U dient uw brieven te richten naar de redactie van het Leidsch Dagblad, Witte Singel 1 in Leiden. In de linkerbovenhoek van de envelop moet komen te staan. "Filmpaar". Succes. Nogmaals: uiterlijk maandag ochtend moeten de brieven binnen zijn. Tnzflnriingp.n dig later komen, dingen tot onze spijt niet meer mee. De organisatorn dienen bijtijds op de hoogte te worden gesteld. Filmtoer III PlatnmaatschappiJ Phonogram zal aan elk echtpaar een gratis LP uitreiken met de muziek uit de film. Het verhaal is geweldig komisch. Wim Sonneveld en Joop Doderer, resp. als reisleider en buschauffeur van "Bon Voyage Tours" beleven de dolste avonturen met allerhande toeristen, waarvan Adèle Bloemen- daal één van de meest opvallende is. De film gaat de donderdag na de wereldpremière, dat is de 20ste in Leiden in première, in het Trianon- !W LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad I Witte Singel 1 - Leldffl Telefoon directie en adminlstra^ tie 01710-25041 Hoofdredacteur Ran Mulder Telefoon redactie 01710-21507. Postbus 54 - Giro 67055 Maandabonnement f B Kwartaalabonnement Wr Jaarabonnement f T1_ PeT post f Losse nummers t 1 Abonnementsgelden bij voor# d betaling te voldoen Bij autom» tische overschrijving geen adffll de nistratie- en incassokosten Nabezorglng tot 20.00 uur Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500 Verspreidingsgebied stadsedlt Benthuizen Leiden. LeldwtMJ Oegstgeest Voorschoten mond Wassenaar Correspondenten Oegstgeest: N van Weizen 01 - 01710-61403^ tel 01711-2482 Leiderdorp: R Veeren LUfW VVarmoi Zoetenroud* W* wee 139 tel 01717 2421 Warmond D Roest WartnuDd' straat 12 Wassenaar. P Zonneveld - Du I "en voordel aaD 414 tel 01' 3387 R Kaiser OraflJj CLttlBKJ y ndllk tel 01''" roo» of

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2