Rioolgemaal inWarmonds Endepoel II Verzorgde koorzang van 'Exsultate Deo Riolering Zijlsingel e.o. Voorstellen aan de raad ZESTIG JAAE GETROUWD IN LEIDEN Prijsuitreiking bloembakkenactie Geen bouw huizen op Hoge Klei WERK VAN EEN JAAR STAD EN RAND WOENSDAG 21 NOVEMBER fy WARMOND Het Hoogheemraadschap van Rijnland Leiden wil in Warmond bouwterrein kopen voor de bouw van een rioolgemaal in het bestemmingsplan Endepoel I. Na de bouw van het gemaal zal via een nog aan te leggen persleiding naar de rioolwaterzuivering in Lei d en-N oord het afvalwater van de gemeente afgevoerd kunnen worden, waardoor een einde za'l zijn gekomen aan de lozing op de Leede. De grootte van het terrein is ca. 160 m2. Het Hoogheemraadschap is bereid hiervoor de kostende prijs aan de gemeente te vergoeden. De boekwaarde van de grond bedraagt inclusief renteverlies f 70,- per m2. Vermeerderd met de B.T.W. wordt de verkoopprijs f 12.992,-. Ook verzoekt het Hoogheemraad schap recht van overpad te verlenen voor het gebruik van twee toegangspaden naar het rioolge maal. De kosten van aanleg en on derhoud van deze paden komen voor rekening van het Hoogheemraad schap, terwijl zij ten genoegen van ons moeten worden onderhouden. B en W stellen voor tot de verkrop te besluiten. Het Bestuur van de Stichting Franciscaanse Bejaardenzorg, waar- ondier het verpleegtehuis "Mariën- ven" resorteert, heeft een verzoes ingediend om van de gemeente de percelen grond voor de bouw van 10 units, waarvan 4 units zijn gele gen in de le fase en 6 units in de 2e fase van het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan Endepoel II, te kopen. In de exploitatiebereke ning voor dit plan is de prijs voor de grond per unit berekend op f 43.014,50 (incl. B.T.W.) B en W stellen voor de grond voor de bouw van 4 units gelegen in de le fase van genoemd plan tegen de ze prijs aan het Bestuur van de BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Marieke Suzanne dr. v. L. H. Smit en B. C. Barto; Letje Clara dr. v. N. J. Dersjant en M. C. Roorda; Maria Astrid dr. v. J. C. Kettenis Wllk; Pleter Joost zn. land en P. Ouwehand. GEHUWD D. I. J. van den Nieuwenhoven en E. S. A. Janson. OVERLEDE 16) man: 1.. Schagen (75) Stichting Franciscaanse Bejaarden zorg te verkopen. Drie gegadigden, voor een door bemiddeling van de Stichting Eigen Woningbezit Warmond te bouwen ei gen woning in het ontwerp-bestem- mingsplan „Endepoel II," hebben bij B en W een vragen om garantie voor een hypothecaire geldleningen ingediend. B en W stellen voor deze garantie te verlenen. Agenda voor de vergadering van 27 november luidt Ingekomen stukken en medede lingen. Voorstel tot verkoop van een perceel grond aan het Hoogheem raadschap Rijnland voor de bouw van het rioolgemaal. Vaststelling van het bestem mingsplan „Endepoel II". Garanderen van hypothecaire leningen voor de bouw van een ei gen woning door bemiddeling van ae stichting Eigen Woning bezit War mond. Definitieve vaststelling van de gemeentelijke vergoeding voor de stiohtingskosten van kleuterscholen over de jaren 1968 t/m 1971. Verlenen van medewerking in gevolge artikel 7 der L.O. wet 190 voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen-niveau cursus rekenen 5e leerjaar- t.b.v. de basisschool Leerhoeve. Beschikbaarstelling van een krediet voor getroffen brandpreven- tieve maatregelen in de basisschool „Leerhoeve" Nota ontwerp - gemeenschappe - lijke 'regeling .Recreatieschap pias- sengebied". O Beschikbaarstelling van een krediet voor het leggen van een nieuwe riolering aan te sluiten op het gemeenteriool, ten behoeve van de boerderij Burg. Ketelaarstraat 25. Voorstel tot benoeming in de behoefte aan vlottende midde len voor het jaar 1973. Ingekomen en verzonden stuk ken inzake plan „Zwanburg". Zestig jaar delen de heer en mevrouw Marks-Paat lief en leed. Bijna had de dag nog een erg vervelende bijsmaak gekre gen. Vorige week werd de heer Marks aangereden door een fietser, die van het trottoir een fietspad maakte. Maar behalve een paar stijve spieren is daar weinig meer van te merken. De heer Marks, evenals zijn vrouw 83 jaar, ziet met lede ogen aan dat hij niet meer mag werken. „Maar het was niet langer verantwoord," aldus z'n vrouw. „Op zijn tachtigste gaf hij nog autorijlessen. Hij kon het nog wel en er is gelukkig nooit iets gebeurd, maar je re actievermogen gaat met de ja ren toch achteruit". Niettemin is het moeilijk afscheid te ne men van een bedrijf dat je zelf hebt opgebouwd. Na de Tweede Wereldoorlog, toen Nederland zich van de economische klap herstelde, werd het taxibedrijf van de heer Marks uitgebreid met een autorijschool. Zijn vrouw verzorgde de administra tieve kant van de zaak. Sinds enkele jaren heeft hun zoon het bedrijf overgenomen. „We hebben veel gelachen, m'n man nog meer dan ik,*' zegt mevrouw Marks. „Ach ja, je gaat met allerlei mensen om hè, dus je beleeft nog al eens wat. Eén keer is een leer ling van me tegen de tram, die toen nog in Leiden reed, opge botst vóór ik kon ingrijpen. Hij zat verstijfd van schrik in de stoel en liet de tram zo op zich af komen. Auto helemaal in de prak, maar verder hebben we het er zonder kleerscheuren af gebracht". Ze zullen het diamanten feest in besloten kring vieren met hun drie kinderen, kleinkinde ren en achterkleinkinderen. Want eigenlijk vinden ze het helemaal niet zo feestelijk. Zes tig Jaar getrouwd, da's toch niks bij zanders. "telejoon 25260 Kijk en kcop Kunst kijken en kopen. Dat kimt. U van donderdagavond tot en met zondagmiddag a.s. in het Voorscho- tense Ambachtshuis. De kunstmarkt biedt een overloed aan schilderij en, grafieken, wandkleden, keramiek, sieraden en penningen. De makers van al dit moois zijn Hannie Bal, An Biesiot, Annie Borst Pauwels, Jaap Eerland, Nel Pot, Elisabeth Gerst, H. H. Kamerlingh Onnes, Cor Groene - dijk- De Zwaan, Margret de Korte- Artz, Peter van Loon, Fanny Ma- zure, Riek Meyer, Johanna Muller- Limburg, Marijke Verhoef, Willem Vis, Cara Waller, Julie van Wattin- gen, Sonja Weekhout, Anne West geest. Als U nu geen keus kunt doen Iedereen die nu voor een tochtje een fiets tekort komt of, voor zelf tot aankoop over te gaan het eerst eens op de fiets wil proberen, kan nu in de twee zaken van Van Zijp terecht (Haarlemmerstraat 295 en Brahmslaan 16). Van zaterdagavond tot maandag ochtend kost het acht gulden. Iedere dag langer kost u drie gulden en een halve. Klaas Allemaal beestjes 43985- Sinterklaas wil graag een bezoekje bij u thuis brengen om uw kinde ren te verrassen met leuke cadeaus. Een bezoek kost 12.50, die de Sint bestemt voor de Leidsche Mythyl- school. De goede Klaas doet dit in samenwerking met de werkgroepen „Doe Wat" en „Mythyl". Voor op drachten bellen na zes Het z.g. vraagprogramma voor de pluimvee- en vogeltentoonstelling, die vrijdag 30 november, zaterdag 1 en zondag 2 december in het Jeroen- huis in Wassenaar, zal worden ge houden, is dezer dagen verschenen. Naar de tentoonstelling kunnen wor den ingezonden konijnen, cavia's, hoenders, sierduiven, postduiven, ka naries en tropische vogels. Voorzit ter van het tentoonstellingsbestuur is de heer Bosch secretaris de heer Eyk- hout voor de konijnen en het pluimvee en de heer Scholte Al- bers voor de kanaries en tropische vogels. Als keurmeesters voor de konijnen treden op de heren Louter en Van Leeuwen. De hoenders zullen worden gekeurd door mevrouw Banning- Vo gelpoel, de sierduiven door de heer Rode, de postduiven door de heer Stok. De heren Kuyper, Krijgsman en Visser zullen resp. de kleurkana- ries, de zangkanarics en de tropisch? vogels beoordelen. De keuring vindt plaats op donderdag 29 november Huurfiets Gezien het voorlopig blijvende ka rakter van de autoloze zondager. heeft de fietsenzaak Van Zijp beslo ten om fietsen te gaan verhuren. Bijeenkomst Zaterdag 24 november 1973 a.s. om 2'uur houden de 3 samenwerkende blindenbonden afd. Leiden en Omstreken weer een bij eenkomst in het lokaal van de speeltuin "Zuid West" Anjelierstraat (Tuinstadwijk) in Leiden. Wederom een gezellige middag met diverse at tracties. Lokaal bereikbaar met de buslijnen 13, 14, 40. 41, 42, 46 uit stappen halte Lammenschansweg, Petruskerk. Bij vervoersmoeilijkhe- den bellen 0171O—26017, 34019, 34266 Voorzitter contactcommissie W. F. Schuss, Kom van Aaiweg 31, Leider dorp, tel. 34266. Naald en Draad De koord Studio ontmoetings centrum voor mensen in de leef tijdsgroep van ca. 25 tot ca. 60 Jaar, gaat met ingang van vrijdag 23 no vember a.s een nieuwe service ver lenen aan de Leidse bevolking. Vanaf deze datum zal, op iedere vrijdagavond vanaf ongeveer half acht. in de Koord Studio, Oude Rijn 88. iemand aanwezig zijn om klei ne reparaties aan kleding te verzor gen. Redaktie Paul Wolfswinkel De realisering van deze Naald en Draadwinkel is mogelijk geworden dank zij een initiatief van één van de bezoekers van de Koord Studio. Veel alleenstaanden zullen hier mee geholpen zijn. Hoewel mensen tobben niet met kapotte ritssluitin gen, ontbrekende knopen, losse naadjes aan kleding etc? Het ligt in de bedoeling er een "klaar terwijl u wacht"-service van te maken. Terwijl de reparatie wordt ver richt, is er voldoende gelegenheid 'n kop koffie te drinken, een potje te kaarten of een krant te lezen. Van de bezoekers wordt verwacht, dat zij de materiaalkosten zelf ver goeden. Knopen, ritssluitingen etc. kunnen worden meegebracht. Ar beidsloon wordt niet gevraagd. De "service" op zich is gratis. Uiteraard zal een bijdrage niet worden gewei gerd. Tenslotte werkt de Koord Stu dio nog steeds zonder subsidie. Bram En onze eigen Bram van Leeuwen, visser, mileumens en onbezoldigd humorist heeft zowaar een derde prijs gewonnen in de afdeling "par ticulieren" van de Koninklijke Ne derlandse Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde. Zijn balkon was kennelijk zo ge weldig versierd met blommen en ander levend groen dat de contro leurs van de Maatschappij er van hun kant een geweldig mooie plant voor over hadden. Open Donderdag aanstaande wordt 'n open huis gegeven door de familie Barning, die hun piano- en orgel zaak aan de Oude Singel 14 hebben uitgebreid. Belangstellenden zullen van 3 tot 8 verwelkomd worden. Bijdrage Pieter C. Rosier LEIDEN De gevelversieringen en bloembakken in Leiden zijn deze zomer voor de achtste maal door een jury beoordeeld. De commissie Bloembakkenactie organiseerde gis teravond de prijsuitreiking in de feestelijk met bloemen versierde gro te zaal van de Burcht. Nadat de heer Pul in een kort openingswoord bur gemeester Vis en zijn echtgenote ver welkomd had, en hen een azalea had aangeboden, werden eerst twee films vertoond. Een interessante film over het heelal en het werk in een sterre- wacht naby Toronto, Canada, en een sfeervolle reportage uit 1949 over de Leidse binnenstad. Deze laatste film, gemaakt als groet aan de Leidse mi litairen die destijds in Indonesië zaten, verwekte veel enthousiasme. In zijn uitleg bracht de maker van de film, Herman Kleibrink,goed de sfeer over van het Leiden van 25 jaar geleden. Na de pauze werden de prijzen uitgereikt door de burgemeester. Deze merkte in een korte toespraak verheugd op dat de laatste jaren steeds meer door particulieren ge daan werd ter verfraaiing van de stad. Van de vele prijzen gingen de eerste prijzen in de afdeling particu lieren naar P. E. Briët, Kloksteeg 14; P. Schouten, 4e Binnenvestgracht 29; en J. L. Tuithof, Brahmslaan 129. In de afdeling bedrijven won koffie huis „Mariton", waarvan eigenaar C. J. Overdevest een wisselbeker in ont vangst mocht nemen. Van de wijken kreeg de wijkvereniging .Actief" een eervolle vermelding. De eerste prijs in de afdeling hofjes ging naar het Annahofje. De wisselbeker werd in ontvangst genomen door de oudste inwoner van dit hofje. Daarna werden zeer veel planten verloot onder alle aanwezigen in de zaal, wat veel vrolijkheid en opwin ding bracht. De avond werd besloten met een fantastische kleurenfilm van Kleibrink over het Hollandse duin landschap. BURGERLIJKE STAND WASSENAAR Geboren: Patricia, d.v. H. J. de Bruin en J. C. M. Peverelli Ondertrouwd: B. Hans (Den Haag) en A. C. M. Knijnenburg. A. Jansen en H. A. C. M. v. d. Plas. C. Paauwe (Den Haag) en J. A. v. d. Zwaan. R. B. v. Dijken en A. M. v. Ingen Schenau. Getrouwd: A. W. Sleeking en J. Vro M. J. Heijne WASSENAAR Hoofdschotel in de vergadering van de Wassenaarse gemeenteraad was een nota van burgemeester en wethouders over de toekomstige mogelijkheden voor wo ningbouw in Wassenaar. Naar aan leiding van vele reacties, die op het structuurplan binnenkwamen, had het college besloten een aantal van die gebieden voorlopig te schrappen. Maar gehandhaafd werden het ge bied bij de Hoge Klei. het terrein dat "De Spinbaan" genoemd wordt en het gebied ten zuiden van de vroe- gere HTM-remise. Uit een commissievergadering v. vorige week was al gebleken, dat de meningen over de Hoge Klei sterk verdeeld waren. Dat bleek ook in de raad het geval: met 11 tegen 9 stemmen werd besloten de bebou wingsmogelijkheden te schrappen en het terrein een agrarische be stemming te geven. De gehele VVD- fractie stemde tegen, inclusief wet houder Van Dijk. Bij de CCP wa ren de stemmen verdeeld. De vier stemmen van de Open Appel-frac tie werden voor het plan Hoge Klei uitgebracht, de ene stem van de Par tij Wassenaar tegen. Schuyer, fractievoorzitter van Open Appel, hield een uitvoerig plei dooi voor de bebouwingsmogelijkhe den. Hij herinnerde aan het plan, dat enige tijd geleden namens zijn fractie aan het gemeentebestuur werd aangeboden, een plan voor woningen met huren minder dan f 300 per maand. Van Vuure (VVD) achtte het onaanvaardbaar dat door het Hoge Klei-plan het laatste stukje polderlandschap dicht bij de kom van het dorp verloren zou gaan. Bovendien is de grond daar van zeer hoge kwaliteit. Lodder (Partij Wassenaar) wilde het pol derlandschap ter plaatse sparen. Nieuwzwaag (VVD) betwijfelde ernstig of men bij de Hoge Klei wo ningen met betaalbare huren zou kunnen bouwen. Duijvestijn (CCP) daarentegen hield de raad voor, dat deze een schuld heeft tegenover ruim 800 woningzoekenden. Woensdag Rapenburg 100 Leiden SurinaJ voor milieuhygiëne, 3.30 Bejaardenhuis Parelvissei Leiden Bazaar, 211 uur n; Schelpenkade 6 Leiden Bijeenkom, verfraaiing, 8.30 i Donderdag Clubhuis Noorderkwartier Leiden' cussie-avond over samenlevlngsopb en speeltuinwerk van Leidse Bond speeltuinverenigingen. 8 uur nam. Stadhuis Leiden Vergadering urggravenlaan 2 Leiden Ouda l Rembrandt-scholengemeenEcti Rijksherbarium, Schelpenkade 8 nam. Lezing over Kreta door dr. s Oegstgeest, „Werk voor de Toekomst" 8.15 inleider prof. Quispel Witte Huis, discus 200 P Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdiei van de apotheken in de Leidse rf wordt waargenomen door de l venapotheek, Haven 18, tel. door de Apotheek Voorschoten Voorschoten, Leidseweg I tot 18.00 uur tevens Vogelasiel Kinderopvang Informatiebureau werkgemeensclïT Kindercentra Leider uoo.i.-J1' straat 73b (telefoon 35- Sociale raadsvrouw Spreekuur sociale raadsvrouw di. 10.30—11.30 uur voorm. Klaveren (CCP) was tegen bebou wing vanwege de hoge kwaliteit van de cultuurgrond, die daardoor ver loren zou gaan. Wethouder Van Dijk straat 2a. wo. 4.: motiveerde zijn tegenstemmen met rec ernstige twijfel aan de mogelijkhe- KWJ-Leiden den voor goedkope woningwetbouw op dat terrein. werkende lon{ Berrevoets, J. V. Tap, Anna A. Wethouder Brink verdedigde het voorstel. Met de overige conclusies uit de woningbouwnota stemde de raad wel in. Havenplein 3, tel 211: donderdagavond geopend Wetswinkeltje VOORSCHOTEN Exsultate Deo, Danst van Vreugde voor uw God. Bij zo'n koornaam passen com ponisten, die niet van tobben en zwoegen zingen, die een lichte toets voeren, een dartele toon niet schu wen. Binnen het religieuse raam. Sander van Marion, die het tot groot koor gezwollen Voorschotense "Exsul tate" aanvoert, ontwierp een pro gramma in harmonie met die naam: Mis in G van de ten hoogste 18-ja rige Franzel Schubert, een kantate Wie ist dein Name so gross van Te- lemaarn, die evenmin als Christian Bach in Dixit Dominus een diepgra- ver is. Drie werken, zouden we kun nen stellen, godverblijdend door him eerbiedig elegante en schone vormen. Nu stond voor die drie nog "Psalm 150 onberijmd" van de diri gent zelf, voor koor en orkest. Maar men denke niet te vlug: dat houdt geen gelijke tred met die drie. De wijze, waarop hij het contrapunt fris levend weet te hanteren, de intermezzi en de totale architectuur die hij vindt, met noch traditionele noch te overmoedig actuele uit drukkingsmiddelen, wekt volle be vrediging. Daarin is niets kleins van gedachte of zegging. Al van heel jong kennen we Marion als een, de fantasie altijd een goe- maar deze Psalm is toch wel z'n rijpste produktie. Van Marion heeft nog andere dingen mee. Zijn groeiende kunde om zijn mensen zeer verzorgd te leren zin gen. Zijn intuïtie om af te tasten, waar de capaciteitsgrenzen van zijn koor liggen. Bij Schubert sta je versteld, wat een muzikale ervaring al in zo'n jongensbrein huisde. In twaalf maanden tien dozijn liederen, waa- onder de geniale Erikönig. Die Mis in G heeft het geschiedenis je, dat ze van de aardbodem verdween en na 30 jaar opdook. Een Praagse kapel meester voerde haar uit als werk van zijn hand. Een broer van Schubert ontmaskerde het bedrog. Telemann's kantate ontstond rond 1756 in Ham burg. De vijf solisten krijgen ach tereen elk hun aria-beurt. De vijf de is een tweede bas en voor de twee bassen samen wordt nog een duet gereserveerd, nogal een unicum, 'n Prachtstuk is het inleidend koordeel. Christian Bach is het 20ste kind van Johan Sebastian. Deze benja min zei Duitsland voor goed vaar wel en liet zich door Martini in een Italiaan veranderen, inclusief beke ring tot Rooms Katholliek. Van Ma rion werkte met een manuscript van 1770. We dateren het origineel maar rond 1760, omdat Christian in 1770 allang en breed in Londen geërd en geïnstalleerd zat. Een echt eigen gezicht bezit Dixit Dominucus niet. Wel evenveel spontaniteit als Tele- mann (Frohlocket!). Wie aan Mo- zart-invloed denkt, bedenke dat die toen nog maar een peuter was. We denken eerder aan Emanuel Bach. De solisten keus was extra geluk kig. Als sopraan en alt Annette de la Bije en Aafje Heijnis,realiserend wat men van haar verwacht. Als Hommes. Hun stemmiddelen zijn imposant, ruim eai kerkvullend. die van Hommes, nieuwe man in de koorcarriere, zijn opvallend gaaf, so noor en egaal. Tenor Michiel ten Houten de Lange, al eerder ontmoet, verwijst door zijn dictie, verstaan baarheid op grote afstand, naar zijn uitstekende stemplaatsing. Alleen hadden de g-unst van een prima akoestiek in de druk bevolkte St. Lau'rentius-kerk. Het bewestelijk Orkest, zowel als organist Addle de Jong schonken hun perfecte bijdra gen. Allang vanzelfsprekendheid. KEES VERHOEF. Volkshuls ApothPkersdljk 38 Opent t,.,, tilden dl. wo.. do. vrll.: 101 mr 79 uur nam. Dienstencentrum gendorpstr. 36. vrij. 79 uu Voor weduwen en weduwnaars Nderlandse Vereniging voor Wedï Lelds Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en lnfoi gemeenschap Zuidwest Moeders voor moeders Actie "Moaders voor moeders' gaven zuster E Janssen Nlensfffl Hofdtjck 32 Oegstgeest Humanitas Dienstverlening Humanitas jracht 84 Spreekuur maandag I ïam woensdag 8.3010.30 vooi Dienstencentrum Noordelndpleln 2b. tel 40' mene Informatie dagelllks SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst 101710)-25202 Voor allen die doorlopend ln het weeM obac Release Hulpverleningsdienst Relet otc R.iln 2fla tel 24555 Ma t ivendlen dlnsd t/o rernit r uitzondering Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging u len-, Aanvragen hulp beiaarden en durig zieken en gezinsverzorging J 45 tel 49441 (maandae 9—10 uur "oorm) Aanvragen fcerkelllke opleidingsschool LEIDEN A.s. maandag wordt een begin gemaakt met de uitvoe ring van een omvangrijk riolerings programma voor de Zijlsingel en de Zeeheldenbuurt. De aannemingsmaatschappij J. d. Vries uit Delfgauw start dan met dit karwei, dat in grote lijnen be staat uit het verwijderen van de bestaande rioleringen en schachten in de Zijlsingel en omgeving, het maken van onderheide rioleringen, nooduitlaten en zinkers en voorts een aantal bijkomende werken. Met dit werk, dat in een achttal fasen zal worden uitgevoerd, is een bedrag gemoeid van f 1.520.000. Al le werkzaamheden aan de Zijlsingel en de Zeeheldenbuurt zullen zon der al te veel tegenslagen (ongun stige weersomstandigheden e.d.) volgend Jaar november zijn voltooid. Het is niet moeiilijk te voorspellen dat de bewoners het komend jaar regelmatig geconfronteerd zullen worden met ongemakken als afslui tingen en opbrekingen. De dienst gemeentewerken voor de directie over het gehele werk en zal er op toezien, dat de overlast zoveel mogelijk beperkt blijft. Om de wijk zoveel mogelijk toegankelijk te houden zal het werk aan het rio leringsstelsel bij stukjes en beetjes worden uitgevoerd. Enkele bedrij ven zijn in verband met mogelij ke aan- en afvoerproblemen reeds van de voorgenomen werkzaamhe den op de hoogte gebracht. In de Zijlsingel zullen de be staande rioolbuizen worden vervan gen. In tegenstelling tot de oude rio lering zal de nieuwe rioolleiding worden onderheid. Ook in de Trompstraat, de Munnikenstraat, de Waardstraat en de Oosterstraat zal een nieuwe riolering worden aan gebracht. Tenslotte zal in de Oude Rijn van Overran naar Lage Rijndijk een zin ker worden gelegd om de aansluiting van de nieuwe riolering op de riool waterzuivering van Leiden- Noord mogelijk te maken. Dit betekent een aanzienlijke verbetering omdat dé oude riolering door middel van een zgn. overstort nog op buitenwater loosde. Fasering: 1. Van 26 november tot begin janua ri volgend Jaar werkzaamheden aan de Zijlsingel van Overrijn tot aan de Waardstraat. 2. Van begin januari tot maart 1974 vanaf de hoek Waardstraat/ Zijlsin gel tot direkt vóór de Weversbrug, even voorbij de Trompstraat. In de ze periode wordt tevens een begin gemaakt met de voorbereiding voor de aanleg van een zinker door de Ou de Rijn. 3. Tot eind mei wordt het gedeel te vanaf de hoek De Ruyterstraat/ Zijlsingel tot de Rijnkade (Singel- brug) onder handen genomen. 4. Van begin tot eind augustus wcrdt gewerkt aan de reeds eerder ge noemde zinker door de Oude Rijn met aansluiting op de Lage Rijndijk. 5. Daarna half augustus tot eind september krijgt de Trompstraat een nieuwe, onderheide riolering. 6. Van eind september tot half ok tober wordt de Munnikenstraat tus sen Waardstraat en Trompstraat van een nieuw rioleringssysteem 7. En vervolgens de Waardstraat tus sen Munnikenstraat en Zijlsingel. 8. Tenslotte vinden in de maand no vember rioleringswerkzaamheden plaats in de Oosterstraat tussen Trompstraat en Rijnkade. ID a a Instn beid. De wekelijkse bandopnamed snbad van het Leidse zendingswerk 5ngsrx nachtsgroep gaat morgenavond door. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidscö DagDiadJ Witte SingeJ 1 - Leiw Postbus 64 Giro 67065 Telefoon directie c tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-2151 Hoofdredacteur Han Muldtfj Kwartaalsabunnement Per Post J aarabonoemeoit Abonnementsgelden dij betaling te voldoen bil ciscne overschrijving geen b*" Qlstratle- er incassokosten jj Nabezorging van 18.00 Zaterdag van 16.00 Telefoon 01710-3UDUO kmee «nze 'breic

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2