een geld voor kuuroord, maar ik ga toch „Meer zorg geven ezonde modder is duur Den Haag was een actieve tegenstander" bij 'Veronica' Winkels na tien uur 'savonds weer open Soldaat in buitenland krijgt meer vervoer KUNST IN HET KORT ®AC )AG 21 NOVEMBER 1973 Reumatoloog Den Oudsten: C7 7 O aan fysiotherapie plan je. 28 jaar, is al tien gpatiënt. Haar man beijvert a behandeling in kuuroorden ziekenfondsen vergoed te Ze hebben een dochtertje, vrouw zijn vele Jaren ach- door een hel gegaan, yas gezinsverzorgster en ik Jjt die rugklachten door het [tamen. Na massages en be- werd ik op m'n achttien- Jereerd. Het was een lange feg. Ik kreeg een corset en maanden moest ik opnieuw Toen ik weer wilde werken werd ik overal afgekeurd. Ik non niet stil zitten en steeds maar cue medicijnen. Toen ik bij een \rlendin was viel ik plotseling be wusteloos. Ik was ook gedeeltelijk verlamd. M'n vriendin, die zelf in valide is, heeft me naar een zenuw arts gesleept. Ik werd opgenomen in een psychia trische inrichting, omdat ik de me dicijnen had geslikt die de dokter haci voorgeschreven. Ik begreep er niets van. Ze hadden me nota-bene op een gesloten afdeling gelegd. Je weet niet wat Je overkomt. Ook toen ik weer uit de inrichting was bleef het ellende. Ik was afge keurd voor het werk en ze hielden m'n uitkering in. Opnieuw keuren had tot resultaat: Je kunt gerust gaan werken. Ik werd er gek van. ïn het proces dat we toen hebben gevoerd, keurde de specialist bij de lechtbank me voor zeventig procent invalide. Een tijd later zei een arts legen me dat ik veel te jong geope reerd was. Maar niemand kon me vertellen wat ik nou precies had. Een arts zei dat bindweefsel mijn zenuewen afklemde. De man die me naai" een kuuroord" klinkt m „ik ga met vakanite naar jllnos". Maar languit in de liggen en drastische kneed- adergaan dat gebeurt in jroord is geen dolle pret. buitenlandse kuuroorden Ijestemd op de gezondheid mens. Wie zich niet lekker •ziek is zoals reumapatiën- nensen die overspannen zijn, uur van enkele weken ko- 3 dikke beurs of hard spa- jjarvoor wel nodig. Tweedui- i ;den voor een kuur van drie inclusief eten en slapen, ds airwereld een normale prijs, fierlanders gaan nogal eens buitenland om te kuren, groep niet. Want wie zal alen? Het ziekenfonds ver- t in ieder geval niet. jrontwaardigd over het feit gewone man niet naar een kan omdat hij het geld l hebben enkele Neder- m de koppen bij elkaar gesto- jer de naam Interbena (In- sale stichting tot bevorde- homeophatische- en na- eswijzen) hebben zij de ingebonden met de zieken- de stichting, de heer Den Haag: „Wij zul- m de verpleging van buitenlandse kuuroorden ziekenfondsen betaald te Dat gebeurt in andere Euro- den wel. Volgens de EG- moeten de ziekenfondsen telen, als de dokter in Ne- medische verwijzing ■geven voor een kuuroord, derlandse artsen en ook de zijn zich onvoldoende be- i het nut van de kuuroor- ;is toch belachelijk dat veel onmiddellijk aan roulette ils Je het over kuuroorden bestaan wel super-luxe ien waar rijke lieden zich verpozen, maar om die gaat het ons niet". Bussink en Plan je, twee de actie tegen fondsen, zijn geen hande laren in gezondheidszorg. In de handel zitten ze wel. De zaak over de kuuroorden hebben ze in hun vrije tijd bekokstoofd. Onbehagen over de situatie in Nederland ont stond door „gevallen" in familie- en kennissenkring. Ze hebben nu de medewerking van enkele „proef-pa tiënten". Mensen met klachten die van hun dokter een medische ver wijzing hebben gekregen voor een kuuroord in Duitsland. Het eerste contact met de ziekenfondsen is ge legd. De aanval is geopend. Een verwijzing van de dokter alleen is niet voldoende. Om behandeling in het buitenland vergoedt te krij gen moet men beschikken over een E-112 formulier. Zo'n briefje geeft het recht om geneeskundige hulp in te roepen in een ander EG-land. In dit geval moet het Nederlandse ziekenfonds toestemming geven voor de hulp die gewenst wordt. Pas als de controlerende arts van het zie kenfonds in overleg met andere ge neeskundigen ook vindt dat de ge vraagde behandeling noodzakelijkis, geeft het fonds het E-112 formulier af. Dit formulier wordt in ons land niet of nauwelijks gegeven. Alleen in dringende gevallen, als de artsen ervan overtuigd zijn dat bijvoor beeld een bepaalde operatie bij ie mand beter in het buitenland kan worden uitgevoerd. Iets anders is het E-lll formulier. Daarmee kan men als men al in het buiten land is in noodgevallen medische hulp inroepen, die dan wordt ver goedt door het ziekenfonds thuis. De medische waardering van kuur oorden is in ons land kritischer dan ergens anders. Nederland heeft adeguate hulpverlening, zo rede neert de medische wereld, en de fy- siotherapeutische hulp is uitstekend. Kuuroorden zitten dan ook niet in het verstrekkingenpakket van de ziekenfondsen. In Duitsland waren in 1972 bijna vijf miljoen mensen onder behande ling in kuuroorden, onder wie ruim drie miljoen ziekenfondspatiënten. Gezonde modder is daar een alge meen begrip. De kuuroorden worden bezocht door reumapatiënten, men- gelooft niet, dat de wijzi- het Omroep-besluit, nade- zal hebben voor haar tot C-omroep. ierraad besloot vorige week V n? van 1 januari de toela- I ipel voor omroeporganisa- ïerhogen van 15.000 tot Jen. Bovendien is besloten iutie-grens van omroepor- te verhogen van vijf naar n. it, programma-leider van ■ronica, ziet in dit besluit ng van het ministerie van weg voor Veronica af te Inmiddels is het ledental i'eronica Omroep Stichting tot 250.000. Dit zijn uiter- vjjf gulden-leden, fcen wat dat betreft het a de heer Voogd (Tweede PvdA). Deze heeft gezegd, ajziging van het Omroepbe et tot doel mag hebben te dwarsbomen in haar aldus Out. die Veronica aan de ipstatus moet helpen gevorderd tot de Omroep- al gehoord door [Omdat de debatten in de die de zogenaamde nog moet sanctio- >ig nog niet plaatsvin- hoop bij Veronica, r al te lang uit de van zee over kan Hilversumse zenders, gulden wordt een zorg I nieuwe verenigingsjaar", ut. Iheid heeft men bij de Omroep en de VPRO. |twee omroepen in ons be- i vrij groot aantal sym- i hebben. Vijf gulden-le kt geld over hadden voor Agerbeek ot House de steun aan de hen sympathieke omroep. EO-directeur Jacobs zegt: „Je mag toch verwachten dat mensen, die principieel voor de EO hebben ge kozen, dat principe niet loslaten als daarvoor de dubbele prijs moet worden betaald. We vertrouwen er althans op, dat men bereid is ook tien gulden te betalen". Amateurploeg van Frisol opgeheven DORDRECHT Frisol, al enkele jaren sponsor in de Nederlandse wie- lerwereld, heeft besloten de Neder landse amteurploeg op te heffen. De acht renners, die desondanks volgend jaar het Frisol-shirt zullen dragen (onder wie Fedor den Hertog, Co Gilling en Nannio Bakker) zullen wor den opgenomen in een Belgische vereniging, namelijk Nering door Sport uit Kemzeke bij Sint Niklaas. De bedoeling van deze manoeuvre is te ontkomen aan het nieuwe spon- sorregelement van de KNWU, dat slechts amateurs tot een beperkte leeftijd het recht laat als gesponsord renner uit te komen. Naast deze amateurploeg, die zal worden aange vuld met een aantal Belgische ren ners, heeft Frisol zijn profploeg uit gebreid. Op dit moment zijn reeds 14 renners gecontracteerd. Het ligt in de bedoeling door te gaan tot er 20 ren ners in dienst van ploegleider Piet Liebregts zullen staan. Gedacht wordt aan 15 Nederlandse renners en 5 Belgische. De Nederlandse renners, die nu een contract hebben getekend zijn: Benjamins, Beurskes, Blok, Duyndam, Nidi den Hertog, Hulzen bosch, Kamper, Van der Meyden, Poppe, Priem, Hen Prinsen, Van Tol, De Vlam en Westrus. De profploeg van Frisol zal niet aan de allergroot ste meerdaagse wedstrijden deelne- AD VERTEN TIE Het Rob Agerbeek kwin- Ifldagavond een concert op Mer Hot House (Rapen- Het Rob Agerbeek kwintet totie die al een paar Jaar- JPt. De leden hebben ook "oep hun sporen verdiend e langspelers zal men dan Jdeze namen kunnen zien zijn achtereenvolgens: c op piano, Willem Rei- igelhorn, Dick Vennik op fluit. Rob Langereis op toeke op drumt. Het con- 11 °ïïi tien uur. voor hem HlDALGO- scheercmtic indertijd heeft geopereerd, waagde het te zeggen: mevrouw, het is een huisvrouwenkwaaltje. U kunt niet meei geholpen worden. Kun Je Je voorstellen dat je dan helemaal ra- ocloos bent? De specialist in het kuuroord in Bentheim meent dat ik met kuren nog een kans heb. We hebben het geld niet voor zo'n be- hrndeling. Maar ik zal gaan. Ik heb een medische verwijzing". Een andere vrouw, die al zeven jaar ci nstige gewrichtsreuma heeft en tegen wie de dokter heeft gezegd üat ze er maar mee moet leren le ven, gaat binnenkort op eigen kos ten voor enkele weken naar een kuuroord. „Mijn reumatoloog moet niets van kuuroorden hebben. Hij doet niet eens veel moeite om naar me te luisteren. Ik heb al zoveel medicij nen geslikt dat ik op 'n gegeven moment vijftien kilo was afgevallen. M'n maag was helemaal verpest door de medicijnen. Na een poos kuien in het ziekenhuis ben ik weer wat bijgekomen. Ik heb ook aan mijn dokter ge vraagd of het beter is als ik in de winter naar Spanje ga. Hij gaf geen antwoord. Ik weet dat ik heel erg ziek ben. Ik kan bijna niet meer n^ar buiten. Het lopen gaat veel te moeilijk. Ik zit al een jaar op maatschoenen te wachten. Mijn ziekte is plotseling gekomen. Op 'n avond kreeg ik hevige pijn aan een vinger. Even later deed mn hele lichaam pijn. De dokter is toen na lang aandringen gekomen on; me een pijnstillend middel te geven. Als Je weet dat Je niets te verliezen hebt, probeer je alles wat nog mogelijk is". sen die overspannen zijn, maag- en darmpatiënten, astmapatiënten, mensen met andere kwalen zoals stoornissen in de bloedsomloop of met klachten in de overgangsperio de. De Krankenkassen (bij ons het GAK) werken samen met de zie kenfondsen. „Het is goedkoper om iemand voor enkele weken naar een kuuroord te sturen", zo redeneren de Duitse instanties. „Ga eens naar een kuuroord" wordt tegen de Duit se werknemer gezegd voordat de man of vrouw echt te ziek is om te werken. Want als de behandeling in het kuuroord werkelijk baat heeft, bespaart het bedrijf uitbetaling van ziekengeld voor misschien weken, maanden of zelfs Jaren. Interban heeft contact gelegd met het kuuroord in Bentheim, dat op ongeveer tien kilometer van Olden- zaal ligt. In een bosrijke omgeving ligt daar het Duitse Zwavelbad. Drie weken kuren, inclusief hotel en reis kost veertienhonderd gulden. De kuur zelf, waaraan een onder zoek van een specialist vooraf gaat, kost 660 gulden. Dat bedrag moet dan door het ziekenfonds vergoed worden. Inmiddels heeft de stichting vijftig aanvragen gekregen uit Den Haag, Rotterdam en enkele kleine plaat sen voor behandeling in een kuur oord. Het wachten is op een ant woord van de ziekenfondsen. Want de aanvragers, onder wie veel reu mapatiënten, kunnen het doorgaans zelf niet bekostigen. Nederlandse bedrijven vragen waar om zij niet net als in Duitsland mensen tijdig wegsturen om te her stellen. Overspannen zijn en andere ziekten kosten de fondsen meer geld dan behandeling in een kuur oord. En de resultaten daarvan zijn bewezen. In Nederland wordt het geld blijkbaar liever besteed aan medicijnen en nog eens medi cijnen. Als het ziekenfonds nee zegt tegen het kuuroord, ondanks de verwijzing van de zenuwarts zoals bij een van de patiënten, dan gaan we hard terugvechten." Zweedse coach Eriksson: rWp t Oosten zat zonder stroom ZWOLLE (ANP) Door een stro- ring bij de IJsselcentrale vanmor gen vroeg is een flink deel van Drente en Overijssel tot en met Twente geruime tijd zonder stroom geweest. Hoewel uiteraard de mees te mensen in dit gebied sliepen, stond de telefoon bij de IJsselcen trale rood gloeiend. Het kostte nog al wat moeite de oorzaak op te spo ren maar rond half vier kwam de stroomlevdring weer op gang. Hazekamp: DEN HAAGAls de organisatie in het midden- en kleinbedrijf er- meer instemmen zal in de loop van volgend jaar een nieuwe winkelslui tingsregeling worden ingevoerd. Staatssecretaris Hazekamp (Mid denstand) denkt daarbij aan de mo gelijkheid winkeliers de vrijheid te geven hun zaak na 10 uur 's avonds weer open te stellen. Hij vindt dit 'n belangrijke tegemoetkoming voor winkelbedrijven in de buurt van schouwburgen, sporthallen en andere centra waar 's avonds veel publiek komt. Als algemene stelregel denkt Haze kamp aan een beperking van de openstelling van alle winkels tot 55 uur per week. Hij wil een grotere vrijheid aan de winkeliers laten om deze uren zelf te bepalen. Wel vindt Hazekamp, dat alle winkels tussen 's avonds zes en tien uur gesloten moeten zijn, behoudens één avond per week: de koopavond. De staatssecretaris wil in Janua ri volgend jaar een ontwerp-regeling voorleggen aan het midden- en klein bedrijf en daarover dan overleg ple gen, ook met consumentenorganisa ties. DEN HAAG Twee jaar geleden zijn trainer Vaclav Jezek, die toen in het Zuiderpark op de loonlijst stond, en manager Eddy Hartmann een paar maal bij Atvidabergs FF wezen kijken voor Roland Sandberg. De snelle spits werd evenwel in Haagse ogen te licht bevonden. Niet Roland Sandberg werd gecontrac teerd, maar diens clubgenoot Bo Augustsson. Gisteravond fungeerde FC Den Haag im het Zuiderpark als spar ring-partner voor het nationale team van Zweden, dat voor het be slissingsduel tegen Oostenrijk staat. Bij het team van Evert Teunissen werd Bo Agustsson niet eens goed genoeg bevonden om tegen zijn landgenoten in de basisopstelling te staan. Bij Zweden was uitgerekend Roland Sandberg de grote uitblinker. Hij scoorde bovendien twee voor treffelijke doelpunten. Manager Eddy Hartmann, nadat hij de grote klasse van Roland Sand berg had aanschouwd: „Die jongen is inderdaad erg vooruit gegaan. Maar heus, toen wij hem destijds zagen makte hij geen pepernoot. Je zek nam toen de definitieve beslis sing: hij is niet goed genoeg voor ons, we kopen hem niet". Overigens is Roland Sandberg, die thans voor FC Kaiserslautern uit komt, met meer Nederlandse clubs in contact geweest. Vorig Jaar de cember was hij bijvoorbeeld in Nij megen om er bij NEC een contract te bemachtigen. Wiel Coerver, die toen in De Goffert trainde: „Maar we zaten met Cas Janssens en daardoor ging 't niet door". In elk geval bewees Roland Sand berg gisteravond voor 3000 toe schouwers dat hij een „hele grote" is. Na vijf minuten scoorde hij al het eerste doelpunt. Hij werkte een voorzet van Ove Grahn vakkundig af. Drie minuten voor de rust lan ceerde de actieve Sandberg de han dige Conny Torstensson (nu nog bij Atvidabergs FF, maar binnenkort contractspeler van Bayern Mün- chen), die Ton Thie opnieuw pas seerde. Bij beide Zweedse treffers ging Dusbaba overigens niet vrijuit. In de 23ste minuut van het tweede bedrijf kwam FC Den Haag, dat voor de Zweden een prettig spar ring-partner was, met 3-0 achter. Ove Kindvall gaf speler van IFK Norrköping: „Ik doe 't het laatste half Jaar geregeld: achter mijn voorhoede aanspelen. Tja, dat krijg je als je wat ouder Ove Kindvall wordt. Dan ga je wat naar achter. Als ik veertig ben, zal ik dus wel Ausputzer zijn". De dertig-Jarige Kindvall, die geen last meer van zijn knieblessure on dervindt: „Onbegrijpelijk dat we het in Malta niet hebben gered. Maar werkelijk, daar viel niet te voetballen. We speelden op een soort cementlaag. De ball enspron- gen er meters op. En verder gingen die Maltezer knapen als gekken te keer. Op sommige momenten was ik gewoon bang voor mijn leven.. Vol gens mij kregen ze een fiks bedrag van Oostenrijk als ze van ons met minder dan één goal verschil verlo ren. Dat bleek bijvoorbeeld na af loop ook. Malta had met 2-1 verlo ren, maar maakte daarna toch een ereronde om het veld". Coach Georg Eriksson van Zweden, dat vrijdag in Kaiserslautern op nieuw vriendschappelijk voetbalt, was gisteravond een tevreden man: „Den Haag was een actieve en snel le tegenstander, die mijn ploeg een behoorlijke test heeft afgenomen. Ik bracht na de rust invallers in het veld om zo veel mogelijk mensen aan het wedstrijdritme te laten wennen. Vergeet niet dat wesinds Dit ging hem beter eind oktober niet meer hebben kun nen oefenen. In Kaiserslautern zal de „oude Ove". De huidige ik opnieuw met wisselspelers wer- Onder de mensen die voor behande ling naar een kuuroord willen, zijn veel reumapatiënten. In ons land lijden honderdduizenden mensen aan chronische gewrichtsreumatiek. De Rotterdamse reumatoloog dr. Den Oudsten, verbonden aan de Daniël den Hoedkliniek zegt: „Er zijn wel mensen die baat heb ben bij een behandeling in een kuuroord. Over het algemeen voelen ze zich iets beter. Er zijn mensen die er naar toe gaan, ook al kun nen ze dat niet betalen. In sommige gevallen krijgen ze dan iets terug van een sociale instantie. Wie naar een kuuroord gaat, moet de dokter ln Nederland wel laten meebeslis sen. Er zijn reumapatiënten die zie ker uit het kuuroord komen dan ze voorheen waren. Als het voor een bepaalde patient gunstig kan zijn, zal ik de behandeling in een kuur oord bevorderen. Het is een vorm van fysiotherapie in lekkere omstandigheden. Dat zou je in Nederland ook kunnen krij gen, maar vaak komt het er niet van. Hoe meer zorg Je besteed aan fysiotherapie hoe beter. Uitstekende behandeling hebben we zelf ook: bijvoorbeeld in het fysiotherapeu tisch instituut van het Jan van Bremerhuis in Amsterdam. Helaas komt een aantal patiënten in ons land een goede vorm van die thera pie tekort. Het resultaat van sen kuuroord werkt vaak ook psychisch. Al heeft de behandeling dan niet zo veel werking gehad, de toestand van de patient kan tooh wat beter zijn geworden. Reumapatiënten hebben het vaak heel hard. Ze heb ben een zeer pijnlijke marnier van leven. Gadaffi naar Frankrijk BELGRADO Kolonel Moammar Gaddafi van Libië heeft bevestigd dat hij na afloop van zijn bezoek aan Joegoslavië een bezoek aan Pa ris zal brengen. Aa het eind van zijn bezoek aan Joegoslavië, dat twee en een halve dag heeft geduurd gaf de Libische leider een persconferentie waarin hij zijn bezoek aan Frankrijk bekendmaakte. Militaire assistenten van de kolo nel zeiden dat het mogelijk ls dat hij tijdens zijn verblijf in Parijs een bijeenkomst met president Geor ges Pompidou van Frankrijk zal heb ben. De Franse ambassade in de Zuid- slavische hoofdstad Belgrado beves tigde dinsdag dat Gaddafi na zijn officiële bezoek morgen naar Parijs vliegt. De Libische leider kwam zon dag voor zijn eerste officiële reis bui ten de Arabische wereld in Belgra do aan. Hij zou tot en met zaterdag in de Franse hoofdstad blijven. ken. Alleen zal ik dan niet kunnen beschikken over Edström en Nordq- vist, die dan bij PSV moeten zijn". de beslissings wedstrijd van komende dinsdag Gelsenkirchen„Door het resultaat in Malta hebben we beslist een psy chologische tik gekregen. Maar nog maals. er viel daar niet te voetbal len. Sandberg raakte er bijvooor- beeld ook geen bal. En dan die scheidsrechter, een Griek was het, niet te geloven hoe slecht die man DEN HAAG (ANP) Nederland se militairen, die buiten ons land, maar in Europa zijn gelegerd kun nen vanaf 1 december vaker dan nu met vrij vervoer naar huis. Staatssecretaris Mommersteeg van Defensie heeft dit besloten na over leg met de militaire belangenver enigingen. De nieuwe regeling houdt in dat dienstplichtigen dertien keer per Jaar op rekening van het Rijk van hun standplaats naar de grens kunnen rij den. Momenteel heeft een gehuwde dienstplichtige acht van dergelijke "vrij-vervoertjes" de ongehuwde ze ven. Gehuwde vrijwillig dienende mili tairen kunnen per 1 december negen keer per jaar gebruik maken van vrij vervoer, aldus de voorlichtings dienst van het ministerie van Defen sie. Momenteel is dat vier keer. De regeling inzake vrij vervoer bin nen Nederland blijft onveranderd. Met ingang van 1 december 1973 wordt het aantal keer vrij reizen op Nelissen naar NV Schiphol Monster in Loch Ness weer niet gevonden LONDEN De 16 man sterke Ja panse expeditie die twee maanden een onderzoek heeft ingesteld naar het bestaan van het monster van Loch Ness in Schotland, heeft het werk gisteren gestaakt en keert naar huis terug. Het onderzoek heeft een kwart miljoen dollar gekost en wat heeft het opgeleverd? Een hoop nog niet geïdentificeerde beenderen, plus het vastleggen, op de geluidsband, van „enige vreemde geluiden". De beenderen werden gevonden in de Urquhart-baai die ligt in het noordwestelijke gedeelte van het ruim 41 kilometer lange meer. De expeditieleider heeft gezegd het volgende Jaar, in het gaat pro- het traject in Duitsland daar gelegerde dienstplichtigen ver"- hoogd tot 13 keer per jaar. Dit was de lente' 7 keer per Jaar. Deren. Deze verhoging volgt na een aan tal door de Vereniging Van Dienst- plichtige Militairen (WDM) geor ganiseerde acties van soldaten in Duitsland, waaronder een demon stratie in Osnabrück in oktober. In het morgen te voeren overleg tussen 't ministerie van Defensie en de WDM zal het WDM- hoofdbestuur er op aandringen dat 13 keer binnen af- zienbare tijd gevolgd wordt door een staan tussen twee groepen opvaren- I m den. De ene werd gevormd door Ara- Muiterij De politie in Cherbourg heeft zich gisteren aan boord begeven van een Cypriotisch vrachtschip nadat de Griekse kapi tein om hulp had gevraagd omdat er muiterij aan boord was ultgebro- de verhoging tot 13 keer binnen af- ken. Er waren vechtpartijen verhoging tot 26 keer op het Duitse traject. De WDM staat overigens op het standpunt dat alle dienstplichtigen ro grwpWonTult CMcken m Po- uite tndelljk bij elk weekendverlof. lem De mraulk: verhlUe vergoed moeten de oorlog in het Midden-Oos- DEN HAAG Oud-minister van Fi nanciën mr. R. J. Nelissen is benoemd briljante pass present-commissaris van de NV op Roland Sandberg. die daarna Luchthaven Schiphol. Hij volgt drs. dusdanig hard schot losliet, dat Ton Thie volmaakt kansloos was. Ove Kindvall speelde voor de rust vrij passief op de rechter vleugel. In de tweede helft leverde de oud- Feyenoorder zijn werk op het mid- H. de Graaff op, die wegens het bereiken van de statutaire leef tijdsgrens voor aftreding in aanmer king kwam. Mr. Nelissen is sinds 1 september adviseur van de raad van bestuur den veld af; voetbalde hij „achter de van de AMRO-bank. Op de veiling van Paul Brandt is gisteren in Amsterdam één van de Lachende jongetjes' van Frans Hals in handen van een Duitse koper over gegaan voor een kwart miljoen gul den. Het schilderij bevond zich trou wens al in buitenlandse handen. In totaal werden op deze eerste dag van de veiling bijna 150 schilderijen verkocht voor een bedrag van om streeks f 2 miljoen. Op 15 december zal de dichter Adriaan Roland Holst aanwezig zijn bij de onthulling van zijn bronzen portret door burgemeester dr. Platteel van Hilversum in het naar steld worden. Het portret is gegoten van een model, gemaakt door Charlotte van Pallandt. Het ligt in de bedoeling om tegelijk met de viering mn het 70- jarig bestaan van het A. Roland Holst College, dat pas dit jaar een eigen naam kreeg, in 'De Vaart' een be scheiden tentoonstelling te houden, gewijd aan de thans 85-Jarige dich ter. Op deze tentoonstelling zullen handschriften van A. Roland Holst foto's uit zijn leven tentoonge-

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 11