rk Geen feest verlichting in centrum Voorschoten Pleidooi voor behoud consultatiebureau voor baby- en kleuterzorg in Leiderdorp agency KPJ speelt toneel ARKA-W assenaar veertig jaar MEISJE GEWOND Resolutie aangenomen op Chili-bijeenkomst PAGINA 2 STAD EN RAND DINSDAG 20 NOVEMBER i LEZERS SCHRIJVEN Heden is ons ter ore gekomen, dait men binnen de groepspraktijk van de Leiderdorpse huisartsen over weegt, binnen afzienbare tijd een ge deelte van het werk van de zuige lingen- en kleuterzorg, die thans door de kruisverenigingen verricht wordt over te nemen. Wij zouden bij dit idee toch wel enige vraagtekens wil len plaatsen. Op zichzelf is het stre ven naar één centrum voor totale gezondheidszorg binnen een gemeen schap nog niet zo'n gekke gedachte, maar in ons dorp, waar de kruisver eniging op adequate en voortreffe lijke wijze haar werk verricht, vra gen wij ons af Je een instantie, die het haar ten doel gestelde werk goed doet, zonder meer, door het initiatief van enkele huisartsen, buiten schot zou kunnen stellen. Hierop zullen wij even nader ingaan. De werkzaamheden van de kruis vereniging omvatten ondermeer: de zorg voor baby's en kleuters, zwanger- schapsgymnastiek en moederkursus- sen, tevens worden er een aantal huisbezoeken afgelegd. De kontakten op deze bureaus zijn zeer persoon lijk en duurzaam. Aan iedere bezoe ker wordt de nodige aandacht be steed, zowel door de arts als door de wijkverpleegster. Met dit werk op de ze basis zijn enkele dagen per week gemoeid. Bij ons rijst nu derhalve de vraag of het binnen de in Leider dorp werkzame huisartsenkombinatie mogelijk is ook deze service en per soonlijke aandacht te geven zoals die door de kruisvereniging gegeven wordt. Wij zijn althans nu de me ning toegedaan, dat dit niet mogelijk is. Uit ervaring weten wij, dat de groepspratljk druk bezocht wordt. Zo druk zelfs, dat er ons inziens geen tijd is om daarbij nog eens ba by's en kleuters te onderzoeken. Een alternatief van de groepspraktijk is, de kinderen te laten bekijken door een verpleegster en in bijzondere ge vallen te laten doorsturen naar de arts. Dit alternatief zouden wij willen verwerpen. Het is nu eenmaal zo, dat iedere ouder de beste zorg voor zijn kind verwezenlijkt wil zien. Deze per soonlijke aandacht krijgt hij door 'n ervaren arts, op het consultatiebu reau. Een wijkverpleegster is nu eenmaal geen arts en ook een huis arts, hoe kundig dan ook, kan het nu eenmaal voor wat betreft baby's en kleuters niet opnemen tegen 'n arts die dag in dag uit met de zorg voor baby's en kleuters geconfronteerd wordt. Wij zijn dus duidelijk voor de hand having van de consultatiebureaus in hun huidige vorm, tenzij de betrok ken huisartsen ons kunnen aanto nen, dat overnemen van de werk zaamheden geen gevolgen heeft voor de aandacht en de persoonlijke bena dering, die wij thans als bezoekers van het consultatiebureau genieten. Overigens begrijpen wij niet waar om men niet wat openlijker de de mocratische weg heeft bewandeld en aan de mensen zelf heeft gevraagd b.v. middels een enquete, waaraan men die voorkeur gaf. Uiteindelijk is de klant toch koning. Of niet? Wij zouden willen pleiten dat u al len die zich hierbij betrokken voelt en voor handhaving van de huidige vorm van baby- en kleuterzorg is, toch vooral de consultatiebureaus blijft bezoeken. Stuurt U ons een handtekening en wij zorgen dat dit aantal bekend wordt bij de diverse betrokken instanties. Wellicht is het mogelijk, indien het aantal groot ge noeg is, dan op een of andere wijze (b.v. hearing) over dit onderwerp van gedachte te wisselen voordat de definitieve beslissing gevallen is. JOKE en PETER DE KLER Apotheken De avond-, nacht- en zondags van de apotheken in de Leids^ wordt waargenomen door de venapotheek, Haven 18, tel. 2, door de Apotheek Voorschotel Voorschoten, Leidseweg 66, tel j Zaterdag tot 18.00 uur tevens O geestse Apotheek, Wilhelminat» Oegstgeest, tel. 53274. Vogelasiel Anna Paulownastraat 15 l4li Gewonde- eD uitgeputte vogel» m 34687 B 8JI1 Kinderopvang straat 73b (telefoon 30360) Sociale raadsvrouw Spreekuur socla di. 10.30—11.30 ft VOORSCHOTEN B. en W. van "Voorschoten hebben bepaald dat de openbare verlichting drastisch be perkt zal worden. Voor de straatverlichting geldt de zgn. nachtverlichting, die ontstoken wordt bij het invallen van de duis ternis. Alle lantaarnpalen voorzien van twee lichtbronnen zullen op hal ve kracht in werking gesteld worden. De hele verkeerstraverse Leidseweg- Koningin Julianalaan-Veurseweg is reeds ingesteld op nachtverlichting, bovendien zal er op iedere drie lan taarnpalen er één uitvallen met uit zondering op vitale verkeerspunten. Deze maatregel levert een bezuini ging van 50 op het normale ver bruik. De feestverlichting is dit jaar niet aangebracht, terwijl de gebruikelijke acht openbare kerstbomen terugge bracht wordt tot een kerstboom in het centrum van het dorp. De Schoolstraat krijgt een uitzonde ringspositie. Deze winkelstraat houdt de normale verlichting tot 's-avonds 21 uur, daarna gaat eerst de zgn nachtverlichting in. De Algemene Winkeliersvereniging heeft toege stemd in het weglaten van de feest verlichting en tevens de leden ver zocht om extra etalageverlichting achterwege te laten. B. en W. van Voorschoten doen te vens een dringend beroep op de bur gerij om ook in het woonhuis aan energie-besparing te willen 1 ken. ZOETERWOUDE Ter gelegenheid van de jaarlijkse Oogstdankdag van de LTB (Land en Tuinbouw bond) zullen leden van de Zoeterwoudse KPJ morgen een toneelspel opvoe ren. In het Centrum aan de Schen- kelweg, wordt vanaf 20.00 uur ge speeld "De Kerkstraat is een keurige straat". Dat gebeurt 's avonds vanaf 20.00 uur; 's ochtends hebben de le den van de KPJ en de LTB dan al ge zamenlijk aan de koffietafel aange zeten in het Don Boscohuis. Zaterdag 24 november zal de KPJ het toneelspel nogmaals opvoeren dan is iedereen welkom in het Cen trum. (Aanvang 20.00 uur) De en treeprijs is f 3,50, kinderen betalen de helft van die prijs. KWJ-Leiden werkende tongen f en 4612) 3 erkende |0 woensdaj. f WASSENAAR De Wassenaar- se afdeling van de Algemene RK Ambtenaren vereniging (ARKA) gaat donderdag 22 november het veertig jarig bestaan vieren. In het Astra- theater in de Langstraat is er dan om half zes een gezellige avond voor de leden en him echtgenoten, terwijl er ook een eucharistieviering zal plaats hebben. De gezellige avond zal worden verzorgd door "The Old Timers", een gezelschap, dat de reputatie heeft voor een fees telijke stemming te kunnen zorgen. De afdeling Wassenaar werd in 1933 opgericht door enkele in Was senaar wonende leden van de Haag se afdeling. Ir. H. A. de Haas werd de eerste voorzitter, de heer F. J. A. M. Monchen de eerste secretaris. Beiden wonen nog in Wassenaar. De heer Monchen verliet Wassenaar toen hij tot burgemeester van Mont- foort werd benoemd, maar keerde na zijn pensionering weer in de ge meente terug. Van de 12 leden, die zich bij de oprichting van de nieuwe afdeling lieten inschrijven zijn er 6 nog steeds lid: mej. C. C. Kemper en de heren A. C. J. Bik. H. A. M. G. ten Harkei, J. G. Knijnenburg, Th. v.d. Krogt en W. F. C. M. Smeets. Op de heer van der Krogt na, die nog ac tief werkzaam is bij de Centrale Boekhouding van de Gemeentebe drijven, zijn zij gepensioneerd Bij het 20-jarig bestaan in 1953, dat o.m. herdacht werd met een be- zinningsavond, een eucharistievie ring en een gemeenschappelijk ont bijt, telde de afdeling 39 leden, bij het zilveren jubileum in 1958 51 le den en thans bestaat de afdeling uit 66 leden, waaronder ambtena ren van de gemeente Wassenaar, onder meer een aantal leden van het brandweerpersoneel, rijksamb tenaren en verpleegkundigen. Voor zitter is nu de heer A. J. M. van der Klaauw, die in een eerder stadium de afdeling jarenlang diende als secretaris. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Ingrid Maria dr. v. A. van Hoek en M. H. H. van den Boogaard; Anouck Eva dr. v. H. J. Streefkerk en N. W. Havenp formatiecentrum ren, Dagelllks e donderdagavond Wets winkelt je Juridisch adviesbureau voor rechtskundige bijstand Adre» Volkshuis Apothekersdljk 33 Open tilden dl. wo., do., vrR.: 101 QUI 7—9 uur nam. Dienstencentrum gendorpstr. 36. vrij. 7—9 r Voor weduwen en weduwnaars Nderlandse Vereniging vc^-r en weduwnaars. Telefoon Leldi viesbureau: 61112. Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- ;meenschap 33921 en 61944 gemeeMchap'" Zuidwest'0 Tel0 Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moedert' gaven zuster E. Janssen-l" Hofdijck 32 Oegstgeest tel 63652 Humanitas Dienstverlening Humanltai gracht 84 Spreekuur maandag nam woensdag 9.30—10.30 voorn 21458 Dienstencentrum wwuuu.y ^,1.1. v. n. o. fiug en <j. van «ap Zeist; Angela Renate dr. v. F. p. de o(Jb-dienSt Nijs en C. M. van Gelder; Andrea Ale- Gerardi^wIihïm^Marla zn.'v. VWj'. .?,uipd.1.en? coise Danielle dr. v. C. D. Rooij én G. M. P. G. Lamers; Arle Cornells Jan t ~--"~enbode en L. S. k Petrus Jacob t,u. v. w. 1 Berg en G. J. J. Hooger- GETROUWD H. J. M. Storms en H. G. M. Fornara; J. J. M. v. Cleef en J. C. van der Kaay. OVERLEDEN J. P. Kersbergen (67) man. (01710)-25202 Voor allen die In lijkheden verkeren berplkbaarl werkdag van acht uur n.rn iotI\ uur v.m doorlopend ln het weekJï- j d.w.z, van vrijdag acht Zo zien sommige Duitse modemakers de vrouwen in het ko mende voorjaar rondstappen. In lange jurken met kopmouiv- tjes, ruches, volanten, stiksels en vernuftige kantmotiefjes. Het lijkt allemaal zo uit de oude doos te komen. Osmonds Nodig? "Ten eerste wil ik u uit de grond van mijn hart danken voor de krant die ik van u heb gekregen. Ik heb gister opgebeld en vandaag ligt-ie in de bus. Ik vindt het werkelijk hard- stikke leuk. Nu zat er een postzegel op van een gulden en die wil ik ni. terugbeta len en daarom heb ik er een postze gel van een gulden bij Ingedaan. Al leen maar uit dank dat u het zo vre selijk snel hebt gedaan en natuurlijk ook omdat ik nu een krant heb over The Osmonds (getekend hart- je-pw) Maar ik ben nog niet klaar; ik heb namelijk nog een vraag: heeft u misschien de echte foto's nog? Die wil ik hartstikke graag hebben want ik ben werkelijk Crazy op ze. Ik zal wel niet de eerste we zen die u schrijft over de echte foto's maar waarschijnlijk ook niet de laatste. Kunt u a.u.b. nog een paar foto's voor mij krijgen? Oh please. Ik hoop het. Ik betaal ze natuurlijk. Bijvoorbaat dank. 100 kusjes van Hilly Geertsma". Hilly woont zowaar in Leeuwarden. Degene, die de krant heeft opge- stuurt, stapt binnenkort in het huwe lijksbootje en voelt zich momenteel voor een zware beslissing geplaatst. Een flatcommissie van een flat gebouw aan t Engelendaal heeft fij ne ideeën. Er is een flatcommissie die aan nieuwe bewoners een bloe metje geeft, zieke mensen opzoekt, voor kinderen allerlei dingen organi seert (binnenkort natuurlijk zal Sin terklaas worden uitgenodigd), kort om het leven tussen het beton wordt iets plezieriger gemaakt. Maar ook buiten het beton wilde men wat fleurigheid hebben. Er werden dus twee plantschalen ge kocht waarmee een bedrag van totaal f 140,- was gemoeid. Inderdaad u raadt het al: die scha len zijn gestolen. Diep bedroefd en terecht boos werden we hierover op gebeld. We geven maar geen com mentaar. We zijn bedroefd met de bedroefden en boos met de bozen. „Waar heb d'at nou voor nodig dan?" Redaktre Paul Wolfswinkel ten ontvangen. Dat is veel te weinig en ik geloof dat de Goedheiligman diep bedroefd zal zijn wanneer ik het hem ga vertellen. Een geschenkje voor de leukste in zending zie ik dan ook niet zo zitten. Wat is dat nou toch jammer. Op sturen van gedichtjes kan tot en met 3 december. De leuksten worden op de vijfde geplaatst. En dan wordt ook bekend gemaakt wie de super surprise van het Jaar verdient. Iemand uit Leiden en omgeving, die u moet aanwijzen. Vrienden, aan de slag en maak er alsjeblieft wat moois van. Dat was en is een emotionele oproep. Met an dere woordenik speel op uw gemoed Nou ja, zo heet dat. Help helpen. Bezwaren tegen niet goedkeuren bestemmingsplan Noord-Oost Suriname WARMOND De Raad van Sta te heeft een beroep van B. en W. van Warmond behandeld tegen het be sluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, waarbij gedeeltelijke goedkeuring werd onthouden aan het bestemmingsplan Noord-Oost in Warmond. Gedeputeerde Staten keurden het noordelijk gedeelte van het plan niet goed omdat men niet voldoende rekening zou hebben ge houden met de reservering van het tracé voor de Schiphollijn van de NS. De gemeente stelt dat met het ge ven van de agrarische bestemming zonder bebouwing aan het terrein van het genoemde tracé, de gemeen teraad voldoende ruimte voor de aan leg van de Schiphollijn heeft gereser veerd. Kantine voor Trachten Betekenis Mevrouw Eberlé-Gotlib zal op dinsdag 27 november in het Zoeter woudse verenigingsgebouw Ons Huis komen spreken. Op een door de Her vormde Jeugdraad belegde avond zal mevr. Eberlé ingaan op de be tekenis van de Joodse feesten voor de kerk. Iedereen is welkom. Aan vang 20.00 uur. Donderdag 22 november, dat is dus overmorgen alweer, zal zr. drs. Aquinata in de Zuiderkerk aan de Lammenschansweg om 8 uur de le den van het RK Vrouwengilde trach ten duidelijk te maken wat de ach tergronden zijn van de huidige Oost-West politiek van de wereld machten. Gaat er henen. Wat is dat nou? Vorige week vroeg Sinterklaas aan mij of er misschien mensen waren in Leiden, die hem wilden helpen met het maken van gedichtjes voor alle daagse dingetjes, zoals pantoffels, pijpstokers. asbakken, nou Ja, noem maar op. U heeft het waarschijnlijk wel gelezen. Tot nu toe heb ik pas twee gedich- Morgenavond in het Academiege- om 8 uur een Surinameavond, geor ganiseerd door de politieke werkwin kel. De achtergronden van de Suri naamse politieke situatie zeker na de verkiezingen van afgelopen maandag zullen ongetwijfeld aan de orde ko- SpeoJaJe gasten zijn Marcel Kross medewerker aan de Surinameactie '73 en G. Terpstra, economisch me dewerker van het CNV. Ze zullen spreken over de Surinaamse situatie en de vakbeweging in Suriname aan het werk in een vrij land. de ijsclub Landgoed OEGSTGEEST De nu bijna 80 Jaar oude ijsclub in Oegstgeest moest de laaitste Jaren de activiteiten be perken door onvoldoende accommo datie. Daaraan is nu een einde geko men. De ijsbaan is voorzien van een goede afrastering en er zijn licht masten geplaatst. Ook is er bij de baan een kantine gebouwd. Deze kantine zal maandag 26 november door burgemeester Van Eijsinga of ficieel worden geopend. LEIDEN In de pauze waren twee Chileense meisjes naarstig op zoek naar een zwarte sjaal om die over de vlag van hun land te han gen. Gisteravond werd in de grote zaal van "De Burcht" een Chili-ma- nifestatie gehouden en de benodig de spjaal was bedoeld om de rouw over het Chileense land uit te druk ken. Niet alleen Leids publiek vul de de zaal; ook de 20 Chileense Vluchtelingen die sinds tóen dagen in ons land zijn, waren er. "Ik wil wel graag terug naar Chili, zo gauw het weer kan", vertelde één van hen die met vrouw en twee kinderen was overgekomen. Na een uitgebreide VARA-documentaire over het Chili van ruim een jaar terug, werd giste ren gesproken door Bert us Bolle. Als Gestolen auto in de sloot LEIDEN - Een bewoner van de Berii- hardstraat in Leiden deed gisteren bij de politie aangifte van vermis sing van zijn auto. Hij had dat nau welijks gedaan of de auto werd te ruggevonden, echter in een sloot in de gemeente AHkemade. Van de dader ontbreekt elk spoor. JapanSyrië Syrië krijgt van Japan een lening ter hoogte van 7 miljoen dollaar voor Irrigatieprojec ten in de Syrische woestijn. Volgens een officiële mededeling heeft de lening een looptijd van 5 jaar te gen een rente van 4.5 procent. Het is het eerste krediet van Japan aan een Arabisch land in het kader van het nieuwe beleid van Tokio om de verhouding tot de Arabische wereld te verbeteren met het oog op de olie voorziening, waarvoor het voor 95% afhankelijk is nu 'het Midden-Oos ten. sociaal werker heeft hij vijf Jaar in de krottenwijken van Santiago ge werkt. Na "mijn enige staatsvakan- tie", zoals hij een gedwongen sep tember verblijf in het Chileeens sta dion noemde, is hij het land uitgezet. Bertus: "Het gaat er nu om, dat vluchtelingen opgevangen worden en her werk krijgen, want die mensen hebben het op het ogenblik helemaal niet makkelijk". Tenslotte werd op de solidariteitsbijeenkomst, georgani seerd door diverse Leiidse aktóegroe- pen en enkele linkse partijen, een resolutie aangenomen. Deze resolu tie eist van de regering dat zij de Junta niet erkent noch enige betrek kingen hiermee onderhoudt. Willi brord moet Release Hulpverleningsdienst Release; 1 we Rijn 20a tel 24555 Ma t/m 8-10 u nam bovendien dinsd t/r 2-5 uur nam met uitzondering n dagmlddag Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Aanvragen hulp beiaarden 1 durlg zieken an gezlnsverzoreli 4F tel 49441 (maandag t.em kerkelijke opleidingsschool to zlnsverzorglng Rllnsburgerweg 53336 Gespreksa vonden Gespreksavonden Baha- schap. Di 8.15 uur nam D Fred Hendrikplantsoen 25. Lelde Architecten Architecten-informatiecentrum zuinig zijn ZOETERWOUDE De woning bouwvereniging Simt Wüliforord is een zeer gezond draaiende vereni ging. Dit bleek uit het jaarverslag van waarnemend voorzitter van der Meer. Gezien de financiële versla gen van het laatste halfjaar moet men wel bezuiniging betrachten. Dit kwam o.a. naar voren tijdens de rondvraag over rioolverbetering en te hoge putten in OEGSTGEEST wordt donderdag 22 november gehaald aan de Frans Halslaan ter Molijnlaam - Adr. van Ostadq - Jac. van Ruysdaellaan boslaan ged. Lange Voort-Pres 1 Kennedylaan - Floris Versterf - Vincent van Goghlaan - Men» merlingh Onneslaan - Pres. Kt dylaan, ged. - Carel Fabritiusln Nic. Maeslaan - Rembrandt Rijnlaan - Gov. Flincklaan Steenlaan - Jan. VermeerlaanJ ter de Hoochlaan laan ged. Lange Voort - 3 nedylaan - van Leijden Gae Paedtslaan - van Brouchove Mathenesselaan - Abtspoelwï Mariahoevelaan. De Historische Vereniging „Oud Wassenaar" brengt zaterdag 24 no vember a.s. een bezoek aan het land goed Duindigt van de familie Jochems. Er zullen tijdens dit bezoek twee korte inleidingen worden gehou den: door de heer E. M. Ch. M. Jan- son over „Duimdigt door de heen" en door de heer G. J. Nimwegen over „Wassenaar en luchtvaart". LEIDEN Een 15-jarig Leids meisje bromfietser linksaf raakte gistermiddag gewond bij 1 sloeg. Het meisje kreeg behalve 1 botsing met een bromfiets. Het onge- hersenschudding luk gebeurde doordat het op de Bos- kneuzingen Medewerking van de bewoners werd zeer op prijs gesteld om o.a. materiaal beschikbaar te stellen, door de vereniging en daarnaast door bewoners zelf uit te voeren. Helaas: zuinigheid en goed beleid is de moe der van deze procelein kast. Het voorstel werd zeer gewaardeerd maar de middelen ontbreken. De jongeren lieten zich niet onbe tuigd. De voorstellen tot machtiging van het bestuur om grond aan te kopen voor evt. te bouwen woningen in 1974 (plannen Rijndijk Oost en Westein de II- tot machtiging van het be stuur om indien nodig de handelin gen genoemd onder artikel 27 van de statuten ook in 1974 te verrichten; de plaatsing van centrale verwar mingsinstallaties in de woningen en de financiering daarvan middels 'n geldlening werden geruisloos aange nomen. Aan het begin van de ver gadering herdacht men het overlij den van Gerard Koek, een van de /an het eerste uur. f -te v ito LEIDSCH DAGBLAD DACBLAD VOOR LEID® n-ere EN OMSTREKEN siemj Uitgave: Leidscb Dagblad B' ^to Witte SlngeJ 1 Lelde» Postbus 64 Giro 57056 Telefoon directie eD admiflUSYtei tie 01710-25041 Telefoon redactie O171O-21S0 Hoofdredacteur Han MuidB MaandaDonnemeu' Kwartaal sa bi Per Posi J aarabonnement Losse au mm er? Abonnementsgelden dij betaling te 1 tiscDe overschrijving geer f aistratle- en incassokosten Nabezorging van 18.00 - 20®' Zaterdag van 16 00 - 1800» TeiefooD 017iu-auauo.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2