Raad jubelde niet over proef mar kt agent) Twee agenten per auto nodig?'' Houdt weg ook zondag veilig Wellicht speciale hobbyclub 5u! STAD EN RAND VRIJDAG 16 3 OEGSTGEEST De raad van Oegstgeest had gisteravond wel enige moeite met een voorstel om de weekmarkt definitief te maken. B. en W. hadden gezegd dat de proefmarkt goed had vol daan, zodat er naar hun mening alle reden was voor het instellen van een definitieve markt. De raad bleek wat minder jubelend over de gang van zaken. Dat bleek uit betogen van o.m. KVP-raadslid mevr. Gouverneur, Penning (PC) en Gmelich Meyling (VVD). De raad vroeg zich af of 't inderdaad waar is dat er 60 kramen zullen komen en of er rekening mee is gehouden dat de markt volgens 'n raadsbesluit self-supporting moet zijn. Wethouder Thorn gaf toe, dat de markt afgelopen dinsdag slecht bezet was, door het slechte weer. De winter zal nog moeten be wijzen of deze markt inderdaad levensvatbaar is. De financiële zijde van de zaak zal nauw keurig in acht worden genomen. koop- wordt volgens B. en W. te duur. De Tegen de instelling avond op vrijdag had niemand be- dames Van Loockeren Campagne zwaar. Een langdurige discussie ont- (D'66) en De Waal Malefijt (VVD) stond over de verhoging van de tarie- zeiden te hopen dat de wethouder ven van het zwembad, de sporthal toch de financiën alsnog kan vinden. "Probeer het nu", was hun raad, "want dit onderwijs komt vroeg of laat toch." De aanleg van een ecologisch plantsoen ten oosten van het flatge bouw aan de Aert van Neslaan gaat door. Inspiratie was opgedaan bij een bezoek aan het 30 Jaar oude heempark Thijssehof in Amstelveen. De kosten zijn vrij hoog. Overigens moet men wat geduld hebben: met het bijeenbrengen en opkweken van een uitgebreid assortiment is een aantal jaren gemoeid. Verschillende onderwijsv oorstellen gingen zonder discussie onder de ha mer door. De raad. in het bijzonder de VVD-fractie, toonde zich ingeno men met de nieuwe algemene regels het verlenen van subsidies. Wat en de gymnastieklokalen. De VVD- fractie bleek van mening dat de ta rieven verder omhoog moeten dan door B. en W. voorgesteld Immers op de exploitatie wordt een aanzienlijk bedrag toegelegd. Verhoging van f. 5.- voor gezinsabonnementen i.p.v. f. 2.50 achtte men alleszins gerecht vaardigd. Ook vroeg men zich af of de reductie bij de voorverkoop ge handhaafd moet worden. Die voor verkoop wilde wethouder Temminck persé handhaven." We moeten be dacht zijn op een zo goed mogelijke toeloop, daarom wordt een verhoging van bijvoorbeeld 10% te hoog ge acht." Brouwer (Pr. Chr.) legde de nadruk op de volksgezondheid en stelde vast dat het zwembad "een slokop is die wij een goed hart toe- de kostenberekening ontbrak. Komt nog, aldus de bestuurstafel. Tenslot te vroeg Groenendijk (KVP) aan dacht voor de verkeerssnelheid op de Endegeesterstraatweg, welke weg steeds meer wordt bereden. Aan het begin van de vergadering werd het nieuwe PvdA-raadslid mej. Bekker door loco-burgemeester Van der Voet geïnstalleerd. Viijdag Mil. Tehuis 1 Srhlet-aiTr,uu Lelden, Jeugdsoclëteit Time. Here&stn, vanaf 7.45 nam. Oude Singel 140, Open hui Leldse werkgroep homofille/coc Zaterdag Hooglandse Kerkgracht 48 vanaf 8 uur nam. Korsweg 114, Leldse Jeugd Soc. 2-5.30 uur nam. De Vink, dansen vanaf 9 uuri Molen de Valk, postzegelmj Burchtplein, antiekmarkt Artsen Leiden Tot uur raadplege men de elgj arts. Daarna tot LEIDEN Kleuterleidster mej. Vinkensteiii (21) besteeg gistermiddag de trappen van het Leidse stad huis aan de arm van haar verloofde W. Huybers (27), om even later getrouwd terug te keren. Een gebeurtenis die voor "haar" kleuters (van "De Pompelmoes") aanleiding was om met fraaie blauwe hoofddeksels een vrolijke erehaag te vormen. (Foto Jan Holvast) gaf Brouwer (PC.) verschillende duidelijkingen en verbeteringen aan, plus een aantal technische bezwaren. De reinigingsrechten gaan omhoog. Ze worden gebracht op f. 50.- per dragen. De kosten van verwarming jeugdsubsidieregelingen betreft zullen evenwel hoger worden en het fÊ If -* is billijk dat men daaraan bijbetaalt. Overigens zijn we nu in een concur rentiepositie gekomen. Iedere ge meente moet zo nodig een zwembad maar het publiek gaat wel letten op Jaar- Brouwer stelde vast dat B. de tarieven". Zijn fractiegenoot van Veen slaagde erin om het met de VVD op een akkoordje te gooien, door voor te stellen dat de door B. en W. voorgestelde f. 77,50 voor een ge zinsabonnement wordt gehand haafd, doch dat bij voorverkoop geen f. 67,50 doch f. 70.- wordt berekend. W. gingen hiermede akkoord W. slechte zakkenhandelaren want er gaat steeds meer geld bij. Wethouder Temminck verklaarde dat hij in de naaste toekomst "van heel die handel wel af wil". T oezicht Olivier (D'66) vroeg bij de rond vraag of B. en W. het Haaswijk- plan bekend hadden gemaakt bij de als het gehele voorgestelde pakket buurgemeenten en de Gewestraad. werd aanvaard, hetgeen na schor sing van de vergadering enigszins morrend werd aangenomen. Groenendijk (KVP) was gekant tegen leeftijdsbepaling bij de per soonlijke abonnementen. Met vier stemmen tegen ging de raad mee met het door B. en W. aanvaarde gewij zigde voorstel, van Veen pleitte voor een korting van 15% voor huur van gymnastieklokalen voor hen, die de onrendabele uren vullen, zoals bij de tarieven voor de sporthal het ge val is. Briët (VVD) verzocht het college bij voorbaat welwillend te staan t.o.v Van dit laatste was men niet zeker. Het zal zo nodig alsnog gebeuren. Mevrouw De Waal Malefijt (VVD) vindt dat er onvoldoende toezicht is van politie bij het Rijnzichtviaduct zolang de verkeerslichten er niet zijn. Sleghek (VVD) vroeg aandacht voor het afvoeren van vuil in het winkelcentrum Lange Voort. "Kun nen B. en W. bevorderen dat meer winkels een container nemen?" Er zal aandacht aan worden besteed. Penning wees op een onderzoek, waarop hij nog steeds wacht t.a.v. de woningen die grenzen aan het ter- het Zendingshuis. Er is het ingediende verzoek van 131 bewo- stankoverlast. Hem werd meegedeeld i de Gruneriewijk inzake het ontwerp-bestemmingsplan Centrum. Over de vuurwerkverkoop kon men het niet eens worden. Leiden gaat al verkopen van 26-31 december. In Oegstgeest is de verkoop alleen toege staan op 30 en 31 december. Controle door de politie is daarom erg moei lijk. Niettemin werd er in het bijzon der door VVD-fractievoorzitter Gme lich Meyling sterk aangedrongen. De aanstelling van een schoolbioloog dat het rapport in aantocht is. Me vrouw Gouverneur vestigde de aan dacht op de erbarmelijke verwar ming van de lokalen waar muziekon derwijs wordt gegeven. Daarover is een rapport, en binnenkort zal er een voorstel aan de raad komen om nieu we kachels aan te schaffen. Van Veen sprak zijn waardering uit voor de wijze waarop B. en W. het plan- Haaswijk aan de burgerij bekend maakten. Briët evenwel wees erop dat LEIDEN Het belangrijkste punt dat gisteren op de agenda van de politionele commissievergadering stond vermeld was het jaarverslag van de Leidse politie en de organi satie van het politie-apparaat. Over het algemeen waren de leden het het er over eens dat het een keu rig (Driessen) en netjes (v.d. Blom) verslag was geworden. Alleen vroeg Driessen zich af waarom de publi catierechten aan de commissaris van politie zijn voorbehouden. "Er kan best wel eens iemand zijn die LEZERS SCHRIJVEN Acupunctuur De betekenis van de acupunctuur komt er in uw "verslag" in L..D. van 9 november samengeveegd met an dere allegaartjes nogal magertjes af. Wellicht een gevolg van de onbe kendheid met de acupunctuur, wat deze is en wat deze beoogt. De acupunctuur is een uit China afkomstige geneeskunst, die ook in Europa en zelfs in Nederland steeds meer toepassing vindt. De medici die geen dogmatici willen zijn, en zich in deze geneesmethode zijn gaan verdiepen, weten, dat vele ge vallen, waar de allopathie geen re sultaat had, met de acupunctuur wel herstel werd verkregen. Het is niet het in de huid prikken met gouden of zilveren naalden, doch het prikkelen van de dieper gelegen zenuwknooppunten, welke correspon deren met bepaalde ziekteverschijn selen. Bij operaties kan plaatselijk wor den verdoofd met deze methode in plaats van met verdovende midde len. Het verdient allicht aanbeveling een deskundige eens wat uitgebrei der over de acupunctuur in uw blad te laten schrijven. N. A. VAN DEN TOORN, Fagelstraat 42, Leiden. Route I Voor alle zekerheid nog even de route, die Sinterklaas morgenmiddag zal rijden. Om 2 uur precies vertrekt de op tocht vaaiaf de Haven en gaat van daar via de Haarlemmerstraat Frin- sessekade, Kort Rapenbiïrg, Bree- fitraat, Gangetje, Botermarkt, Vis markt. Aalmarkt Boommarkt Prin- sessekade Blauwpoortsbrug, Steen- straat, Stationsweg, Rijnsburgerweg naar de NZH-remise waar de stoet zal worden ontbonden en de goedhei ligman aan zyn voor ons plezierige taak zal beginnen. Denkt u nog even aan de gedichtjes? den. Uit de hiëroglyfen op de mum- miekist had men abusievelijk opge maakt dat er een tempeldanseres uit Thebe in geconserveerd werd. Schepje De Wassenaarde gemeenteraad die maandag weer eens aan het ver- gederen slaat, zal naast allerlei moeilijke toestanden die nu een maal een gemeenteraad zo gezellig maken (zie Leiden) ook even stil staan bij het volgende: het beschik baar stellen van geld voor kinder schepjes van de zandbak voor de Kievitkleuterschool. Redaktie Paul Wolfswinkel Dat is niet waar. Natuurlijk heb Je al een redelijke witte wijn voor die prijs, maar een lekkere Elzasser kost toch al gauw een tientje. 't Is nu rechtgezet. Proost. Open-dicht De wetswinkel in het wijkcentrum- Noord aan de Van Hogendorpstraat is vanavond dicht. Het recht heeft een vrije avond genomen. En de soos Mirakel is dit weekeinde weer open met een nieuw programma. Bree- straat 19, zoals bekend, 't Was al lemaal gesloten in verband met de nodige reorganisatiewerkzaamheden. Betrekkelijk Sportief „Palet" Volgende week Vrijdag speelt de Timdelerclub in het Rijnlands Ly ceum het blijspel "Het is maar be trekkelijk" van Noel Coward. Aanvang is om kwart over acht. Kaarten op de Kaasmarkt lb te verkrijgen. Nier De opbrengst van de collecte voor de Nierstichting heeft in Leiden f 9500,22 opgebracht. De organisator dankt iedere col lectant en iedere gulle gever met al le dank die hij voorradig heeft. Jawel Films over wintersport en zomerplezier, een modeshow van Peek en Cloppenburg, een grote reiskwis en nog veel meer zijn te be leven in de Stadsgehoorzaal, aan staande dinsdagavond om 8 uur. De avond wordt georganiseerd door NRV-Holiday. Gratis toegangskaarten te verkrij gen op de Breestraat 120. Of via de telefoon nummer 22418. Ook bij de ANWB, bij Middehoek, Wolters en Vroom en Dreesman kunnen kaar ten worden afgehaald. Komende dinsdag verzorgt „Ar- tiestenpalet" voor de vijfde keer een programma in het Oudenliedenhuis aan de Herengracht. Deze keer wer ken meeaccordeoniste Willie Franse, goochelaar Peter Presti en de zangeres Magda Berg. An Vor- stenbosch zal de avond, die om acht uur begint, presenteren en Victor Conselman is de producent. „M" Rommel Mummie De mummie, die in het Egypto- logisch instituut in Groningen wordt bewaard en Jarenlang is -toegeschre ven aan een Egyptische danseres, verhult het lichaam van een man. Deze ontdekking ds gedaan door een medisch student met bijvak Egypto- logie. Hij maakte röntgenfoto's van de mummie en stelde onomstotelijk vast met een mannelijk geraamte te doen te hebben. De mummie is in 1922 in bruikleen afgestaan door het Leidse Rijksmuseum voor Oudho Morgenmiddag vanaf één uur een rommelmarkt, uitgaande van het buurthuis De Zevensprong, Bern- hardkade. Bij mooi weer buiten, bij minder mooi weer binnen. Opbrengsten voor SOS Sa hel honger in Ethiopië. Gezien op de volgende bord: „Laboratorium voor edische icrobiologie". Een nog al alchemistische zaak, maar als je er twee keer een „m" voor zet, wordt alles weer veel duidelijker en durf Je er met een gerust hart voorbij te rijden. Route II Pardon Een kleine vergissing altyd even rechtzetten. In het artikeltje van Ronald Vee- ren afgelopen woensdag over de wijnproeverij "Au fin bec" (vrij ver taald: "Het Lekkerbekkie") stond dat we al een goede Elzasser kunnen kopen voor ongeveer vier gulden. Nog even wat Sinterklaasnieuws. In verband met de drukte geldt voor de Haven een parkeerverbod van 11 uur in de ochtend tot en met 3 uur in de middag. Bijdragen: Han Mulder, Ronald Veeren en Hans Melkent een handboek schrijven", wi Commissaris Barends, vertelde wanneer er iets uit het verslag wordt gepubliceerd, dat daar geen enkel de misdaad gaat bezwaar tegen is, maar hij wil wel zijn argumentatie, weten hoe het gebeurt. Volgens hem was er in het geheel geen censuur op de tekst. Er zal bij andere korpsen worden geïnformeerd of men daar dezelfde procedure volgt. Ook in het rapport staat het op vallende ziekteverzuim bij de Leidse politie te lezen. "Niet hoger of lager dan in de rest van het land", aldus de commissaris, (het gemiddelde aantal ziektedagen per korpslid be droeg in 1972 29.9). Sinds 1 januari van dit jaar is de Jeugdbrigade opgeheven. Een Jam merlijke amputatie, zoals uit de mond van de heer Barends viel te vernemen, maar het tekort aan personeel noopte daartoe. Wat de organisatie van het poli tiekorps betreft werd besloten om op 14 december een bezoek te bren gen aan het bureau. Commissielid Van Aken (PvdA) wilde weten waar de knelpunten lig gen in de organisatie. Volgens hem zijn er door een tekort aan man schappen allerlei dingen niet te doen. Volgens hem zijn er een twee tal mogelijkheden, die daar mis schien enige verlichting in zouden kunnen brengen. Dat zijn: verdere mechanisering en een mogelijke manschapswisseling op bepaalde posten. Hij vond het een vreemde zaak Zondag 4 november er dag 11 november "autoloze zondagen". Wel groot verschil met gen, waarop al die auto's onze wegen voor een groot deel be volkten! Maar wat verleidelijk ook voor de fietsers en de brom fietsers en zelfs voor de wande laars om gebruik te maken van die wegen, waarvan zij om dat ze nu eenmaal fietsers, bromfietsers of voetgangers zijn geen gebruik mogen maken. Ik vraag u langs deze weg: Biedt alstublieft weerstand aan die verleiding! In Uw eigen be lang en in het belang van an deren. Er zijn reeds ernstige verkeersongelukken ontstaan doordat de nagenoeg autovrije wegen werden bereden of be wandeld. Doet U het niet. Houdt U aan de verkeersregels ook op de autovrije zondag. Omdat dat rijden en lopen zo gevaarlijk is moet de politie optreden tegen overtreders. Laat het niet zo ver komen! Laten we van de nood een deugd maken en van de auto loze zondag profiteren door de wegen veilig te houden en zo doende het angstaanjagende ongevallencijfer te drukken. Ik reken op uw medewerking en zeg u daarvoor bij voorbaat dank. De commissaris van politie te Leiden. C. BARENDS. een beetje gelijk. Wanneer men een auto niet inzet voor assistentieverle- ning is het aantal van twee agenten eigenlijk niet helemaal efficiënt. Het plan bestaat om bij surveil lance-assis ten ties één auto te laten rijden met twee mensen en twee auto's (in noord en zuid) met één man erin, die onmiddellijk kunnen worden opgeroepen zich elders te begeven. Plannen bestaan ook om intern 'n zg. "doorlichtingsonderzoek" te la ten plaatshebben. Er is reeds con tact met een deskundige. dokterstelefoon 22222. Leiderdorp Dokter Ou^ Merelstraat 184a, tel. 44844. Oegstgeest Dokter De Wilhelminipark 2, Oegstgeest 51390. Voorschoten Zaterdag: Swen, Veurseweg 20, telefooj zondag: dokter Vrijenhoek, Oyelaan 38, tel. 6421. Warmond Dokter Bots, Aalberselaan 2, Voorhout k 02522-11393. W ijk verpleging Leiden Zuster Koteweg, manschansweg 46, tel. 32098, zuster Rigters, Witte Singei i 31055. Oegstgeest Zuster C. M. H. Tramplaan 228, tel. 54500. Voorschoten GezondL fcrum, Prof. v. d. WaalslaaÜ 4641. Warmond Zuster Tiel, stege, Friezenhorst 27, Sa* tel. 02522-11643. Apotheken dat i ZOETERWOUDE De organisa toren vam de Zoeterwoudtse Huisvlijt- tentoonstelling en de bazar denken er over om tot een gerichte hobby club te komen. Een gedachte die de organisatiecommissie is ingegeven al tij d twee agenten in één door de ontwikkeling. Het aantal in- De avond-, naoht- van de apotheken in de Leldse wordt waargenomen door dt venapotheek, Haven 18, teil door de Apotheek Voorschol &r; Voorschoten, Leidseweg 66, tel on Zaterdag tot 18.00 uur tevens! geestse Apotheek, Wólhelminap 1 Oegstgeest, tel. 53274. Vogelasiel Anna Paulownastraat 18, Gewond-a- en uitgeputte vogelti 34687 Kinderopvang Informatiebureau werkgemea Sociale raadsvrouw Spreekuur sociale raadsvrouw I di. 10.30—11.30 uur v< BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Robertus Johannes zn v: A. G. Korte- kaas en M. G. van der Ploeg; Marco Johannes zn v: G. J. M. van der Krogt en A. M. van der Laan; Edwin Leonard zn v: A. N. H. Breedeveld en C. G. M. Juffermans; Arjan zn v: IJ. de Jong en J. A. van 't Wout; Marcel Antoni zn v: D. A. van den Berg en J. J. Verhoef. GEHUWD H. van Lienden en C. J. Bloemzaad; L. Snoeker en M. J. C. Zwienink; A. L. Bouwmeester B. F. M. Kruse en C. Seller. J. Kloos 87 j. l Rossen; N. Vlnkesteein; u. Kamarzarian; zo'n hobbyclub. Met een groepje, doelgericht werkende mensen, kan ook jaarlijks een tentoonstelling, zo als gisteren in Ons Huis, worden ge houden en er zou ook een bazar, zo als vandaag in hetzelfde gebouw, kunnen plaatsvinden. Bekroond op de tentoonstelling, ge richt op het bevorderen van de zelf werkzaamheid, werden de inzendin gen van: meisjes: 1. Hester Schoch, 2. Meiisjesclub Meve (groepsinzen- ding), 3. Elma de Water. Jongens 1. Martin Hulsbos, 2. Ger van Mossel, 3. Gert v. d. Berg. Dames: 1. Mevr. v. d. Loo Blonk, 3. Mevr. Hulsbos-v. d. Loo. Heren 1. en 2. C. van Muiden, 3. L. v. d. Berg. De opbrengst van de vandaag te houden bazar, waar ook tentoonstel lingsartikelen zullen worden kocht (of verloot) komen ten goede aan het jeugdwerk en aan de kerk voogdij. KWJ-Leiden Beweging van werkende lona Havenplein 8, tel 21139 en 4611 formatiecentrum voor werkende ren. Dagelijks en ook woensdi donderdagavond geopend Wetswinkeltje Dlenstencentrn: gendorpstr. 36. vrij. 79 Voor weduwen en weduwnaars Nderlandse Vereniging voor en weduwnaars. Telefoon Leló" viesbureau: 61112. Gemeenschap Zuidwesl Hulpverlenlngs- gemeenschap Zuidwest Tel 33921 en 61944 Moeders voor moeders Actie "Mcwders iven zuster E lofdljck 32 Oegstgeest. gaven zuster Hofdl 63652 Humanitas Dienstverlening Humanitas. gracht 84. Spreekuur maandag E nam. woensdag 0.3010.30 voo» 21458. Dienstencentrum SOS-dienst SOS-Teieionlsche Hulpdienst (017101-25202 Voor allen die H lljkheden verkeren beretkbau werkdag van acht uur n.m WJ®3 8 uur vjn doorlopend in het wt d.w.z. van vrijdag acht uur t maandag acht uur vjn Release Hulpverleningsdienst Releaai we Rijn 20a, tel 24555 Ma t/1 8-10 u nam bovendien dinsd I 2-5 uur nam met uitzondering De winkeliers van de Steenstraat hebben het nuttige met het aangename weten te verenigen in hun straatversiering. Niet alleen heeft men de versiering in deze tijd van Sint en Kerstman in een aardige vorm gegotenbovendien heeft men weten te bereiken dat de aandacht extra op het zebrapad wordt gevestigd, wat het winkelen ook wat veiliger kan maken. (Foto Jan Holvast) LEIDSCH DAGBL DACBLAD VOOR LElD^ri EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscö Dagblad I Witte Singel 1 - Leidet Postbus 64 Giro 67065 Telefoon directie eD admin# tie 01710-25041 TelefooD redactie 01710-2150 Hoofdredacteur Har Muidfl Maandabonnement KwartaaisaDonnement Per Post Jaairaboainemeait if mnemeoit mentsgeideD oy te voldoen BH nistratie- overschry ving geeü 1 Me- *D M Nabezorging van 18.00 20® |££g Zaterdag van 16.00 - 18.00 i Telefoon omu-SUöOQ.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2