Ik ben er van vertuigd dat e door deze el komen ^-UITZENDING NEDERLAND-BELGIE TWIJFELACHTIG "Onzin Goethals is voor mij niet te verteren" ndscoach Fadrhonc: "Blij dat iedereen achter elftal staat" 55 vanmiddag beslissing neeskens Goethals: "Niets te verliezen Nog meer geld in tennis Tototips NE WE de meeuwen protesteert iSDAG 14 NOVEMBER 1973 In enigheid over de prijs en nog 9000 kaarten onverkocht Mr. Jacques Hogewoning, atter sectie betaald voetbal jflVB, acht de kans dat de NederlandBelgië live televisie wordt uitgezonden „At". De zakelijk leider van [bestuur deelde gisteren in ddag in Zeist mee, dat de ndelingen niet zijn afge- igewoning: „De NOS en wij zijn het niet eens over de prijs. Er ligt een groot gat". Dat is overigeais niet die enige om standigheid, die een tv-uitzending twijfelachtig maakt. Het Olympisch Stadion (een kleine 65.000 toeschou wers) is immers niet eens uitver kocht. Stadion-directeur Otto Roffel daarover: „In het kader van de week in Amsterdam wa ren van Belgische zijde drieduizend arrangementen inclusief toegangs kaarten gereserveerd. Daarvan zijn echter 2600 kaarten teruggekomen. Die zijn nu in de voorverkoop". Ook uit het KNVB-pakket zijn 6400 plaatsbewijzen aan de Stadion-di rectie geretourneerd. Daardoor zijn in totaal nog ongeveer 9000 plaat sen onverkocht. De heer Roffel zei gisteravond, dat de belangstelling tot nog toe minimaal was, omdat iedereen van het begin af heeft ge dacht dat het onmogelijk was kaar ten te verkrijgen en doordat nie mand die gedachte heeft tegenge sproken. Tussen het aanbod van de NOS (100.000 gulden) en de vraagprijs van de KNVB ligt nog een gat van 50.000 gulden. Mr. Hogewoning: „Wij menen dat onze eis van 150.000 gulden niet onredelijk is. Hetzelfde bedrag is door de NOS betaald voor uitzending van AJax Bayern Münohen. Wij vindein dat NederlandBelgië zeker zo belang rijk is. De NOS stelt, dat toen een gedeelte van de kosten terugkwam door verkoop van de wedstrijd naar het buitenland, maar volgens mijn informatie is er nu ook belangstel ling". De sectie-voorzitter heeft bovendien nog een andere reden om zich niet al te toeschietelijk te tonen. Hij: „De NOS heeft gezegd, dat een der gelijk bedrag om budgettaire rede nen te hoog ligt. Wij echter menen dat dit geen probleem kan zijn. Het budget van de NOS heeft een gro ter aantal wedstrijden van Ajax voorzien dan er nu, na de uitscha keling van Ajax, moeten worden uitgezonden". Doctor Frantisek Fadirhonc maakte va.n het spreekuur met de pers weer eens fame éénacter. De exentrieke, enthousiaste bondscoach twijfelde als een dieel- aan het vragenspelletje „Wie van de drie" of hij al dan niet zou opstaan van zijn chudde vervolgens als een beer zijn gegroefde hoofd en begon toen zó resoluut aan zijn betoog dat het leek alsof hij in een visioen het „oranjekonijn" im n de Rode Duivels zag branden. ZEIST Onzekerheid bestaat nog over Johan Neeskens. Voor de middenvelder van Ajax, die In het Europa Cupduel tegen CSKA Sofia vorige week woens dag een Mchte hersenschudding, kneuzingen en een beschadig de rechterknie opliep, is de zes tiende plaats in de selectie voor het Nederlands elftal nog altijd vrijgehouden. Chef d'equipe Van Zanten: "Woensdagmiddag zullen we beslissen of hij de zestiende man wordt, Ja of nee". En bondscoach Fadrhonc: "Men taal is hij zeer sterk. Dat kan hem er snel overheen helpen. Hij is in ieder geval bereid om te vechten". Mocht Neeskens niet spelen dan wordt Jan Bos kamp aan de groep toegevoegd. De 6electiespelers komen morgenmiddag om drie uur bij een in Zeist en spelen dan tegen een amateur-selectie. Voor vrij dagavond staat "bowlen" op het programma. ten allemaal in hetzelfde Daarom ben ik blij te zien sen achter het Nederlands Wü zullen ons best doen, vraag ik Jullie steun. Hoe k ben er van overtuigd dat leze hel komen". Er vanuit at de Belgen móeten win- een hete zondag vooral in ilet te liggen voor de ver- al verwacht de vermoede- de reservebank startende Nederlander" Rob Ren- ,Er is niets tegen mij ge doofd") bepaald geen spits te defensie van oranje: al met één uitgesproken abert, spelen. De andere vallers André Denul en zullen wel wat iruggetrokken op het mid- ië zal echt niet voluit fallen. Dat zou alleen maar in het voordeel zijn van Nederland. Het zal vijf man in de verdediging houden, het sterkste deel van de ploeg» en hopen op een vrije trap. een corner of Lambert om dat ene doelpunitje te maken". De lange punt- speler Raoul Lambert, die voor club Brugge vorige week driemaal scoorde in het Europacup-duel tegen FC Basel, heeft echter duidelijke te kortkomingen. Rensenbrink wijst op het gebrek aan variatie „hij is op de eerste meters erg snel, loopt altijd een paar meter met de bal en ensationele uwe vinding voor ere kale man geen kale mannen meer; er i definitieve oplossing voor lheid, dank zij de "Skalp". lj Skalp" zijn de haren in een ine kunsthuid gestoken; zij lit-de eigen hoofdhuid to alsof het een haartrans- ■is.U kunt de "Skalp" zelf len, precies als Uw eigen e nieuwe bevestigingsme- jarandeert 'veilig* dragen ^omstandigheden, tprobleemloos. kaarprobleem heb ik een üjjenik 95 gaarne ipecialist: Sv.TONGEREN Breestraat 32. H-2521 2 BRUSSEL De zeventien door Ray mond Goethals geselecteerde Rode Duivels zijin gistermiddag dm het Heizel-stadion begonnen met de laatste voorbereiding op de wed strijd van zondag itegen Nederland. Na de gebruikelijke „opwarmings"- oefeningen werd er slechts ÜJtohit ge traind met de bal. Gilbert van Binst, de centrale ver dediger van Anderiecht, hield zich daarbij afzijdig. Van Binst is nog niet ten volle hersteld van een bles sure, opgelopen in de interland te gen Noorwegen. Hij trainde apart, toen zijn ploeggenoten met de bal len bezig waren. Als hij niet zou kunnen spelen, treedt Bastijns van FC Brugge voor hem aan. Na de training vertelde Goethals, dat zijn ploeg zich ontspannen voorbereidt. „Wij hebben niets te verliezen", zo trachtte hij „zijn1" Belgen in de befaamde rol van un derdog te manoeuvreren. „Wij wa ren in de eindronde van het we reldkampioenschap in Mexico, wij speelden in de eindronde van het Europese kampioenschap voor na tionale elftallen. Nederland wacht al vijftig jaar op een dergelijk suc ces", zo voegde hij er met een bre de glimlach aan toe. De Belgen zouden vandaag opnieuw in het grote stadion van Brussel trainen. Daarna krijgen zij vieren twintig uur vrijaf. Donderdag wordt opnieuw verzameld en van dat mo ment af blijven de spelers bijeen. De leiding van de Belgische Voet balbond heeft niet bekend Willen maken waar het trainingskamp is, evenmin wanneer de groep naar Nederland vertrekt. schiet dan, maar moet makkelijk af te stoppen zijn" en Aad Mansveld wijst op de linksbenigheid van de Belg. Mansveld heeft die kennis op gestoken in twee duels die hij met FC Den Haag tegen Club Brugge speelde. Zondag zal „oom Aad" hoogstwaarschijnlijk voor de derde maal tegenover Lambert staan. Wel iswaar wordt het elftal pas vlak voor de interland bekend gemaakt, maar een alternatief lijkt er voor de libe roplaats in de onophoudelijk veran derende verdediging niet voorhanden. „Ik heb natuurlijk wel alle geluk op mijn hand. Eerst valt Israël weg en dan Drost," constateert de 29-Ja- rige Hagenaar, die na de overbodige confrontatie met Polen drie weken geleden ontmoedigd unit de Feyenoord- kuip stapte, nuohiter. „De hele verde diging hing tegen Polen als los zand aan elkaar. Als Je er dan als ausput- zer achter staat is het moeilijk om alles goed te regelen. Het middenbeld assisteerde ook te weinig. Als ze van ons met z'n drieën naar voren renden en twee Polen kwamen opzetten werd het erg moeilijk. Ik had me in die wedstrijd willen verkopen, maar daar is he lemaal niets van gekomen. Ik had er zwaar de pé in. Ik dacht, nou heb Je een kans gekregen en weer heb Je die niet gegrepen". Mansveld zal waarschijnlijk vóór zich aantreffen Barry Hulshof; "die tegen Polen ontbrak: "Barry kan van grote waarde zijn, omdat hij al zoveel Europacup-wedstrijden en finales heeft gespeeld. Hij weet wat er te koop is. Aan hem kan ik me op trekken". Voor zichzelf heeft Aad al uitge maakt dat er van avonturieren in het Olympisch Stadion niets kan ko men. "Ik zal me geen uitstapjes kunnen permitteren. Ik ben me er goed van bewust dat de 1—0 Duits land betekent". Jubileum Dat is ook doelman Piet Schrij vers, voor wie de weg naar het Ne derlands elftal door een blessure van Jan van Beveren werd vrijge maakt. "Ik dacht al dat ik een jubi leum van 25 wedstrijden op de re servebank zou vieren", merkt Schrij vers laconiek op, zonder een spoor van nervositeit: "Voor deze wed strijd en voor TwenteAjax slaap ik even best als voor TwenteExcel sior. De zenuwen komen bij mij al tijd pas na de wedstrijd. Ervoor ben ik rustig en kalm. Het opvliegerige en opstandige is bij mij en trouwens bij heel Twente toch helemaal ver dwenen". Niettemin nam de onrust van het Nederlands elftal tegen Polen zo mogelijk nog toe toen in de tweede helft Schrijvers Van Beveren aflos te. Ook in de competitie moest de Omringd door trotse voetballief hebbertj es deelt bondscoach Fadrhonc gul handtekeningen uit. overigens door 'n enkel- en ptoiikbles- heb daardoor mezelf leren kennen zegt Schrijvers: "Ik heb een groot sure gekwelde Twente-doelman met en ben weer gaan vechten". Over en fors lichaam, zegt mijn vrouw een bescheidener rol genoegen ne- zijn "gewoonte" bij een hoge bal nog wel eens. Daardoor komt het mis- men. "Dit seizoen heeft aangetoond wel eens het hoofd van een tegen- schien dat ik soms een hoofd mee- dat ik ook fouten kan maken. Ik stander met zijn vuist te bewerken stomp, maar opzet is dat niet". Tennis Tom Okker heeft in bet internationaal in-doortennistoer- nooi van Dewar de derde ronde be reikt. Hij versloeg gisteren de Aus traliër Barry Philips Moore in drie sets: 3-6 6-2 en 6-4. Een ver rassing was de eliminatie van de Zuidslaviër Nikki Pilic. Hij verloor in twee sets van de Fransman Proisy: 6-4 7-5. Johan Cmijff: "Ik heb er nooit waarde aan gehecht Naast de door hem gedoceerde hogere voetbalkunde, staat Johan Cruijff bekend om zijn van realiteitszin getuigende uit spraken. Zo ontmaskerde hij gisteren in Zeist voor eens en voor altijd Raymond Goethals, die zich nu al jarenlang in de huid van de underdog verschuilt waar het de óf aan Neder land óf aan België te vergeven tickets voor München betreft. Door Ger Stolk Oruijff licht geagiteerd: „Die onzin is voor mij niet te verteren. Ik heb er ook nooit enig geloof aan ge hecht. Natuurlijk willen die Belgen LONDEN In 1974 zal er In het tennis weer meer geld te verdienen zijn. In de wedstrijdenreeks om de Grand Pirix van de ILTF zal een totaalbedrag van 150.000 pond ster ling (ongeveer een miljoen gulden) op het spel staan. Dit geldt voor de heren. De dames stijgen van 25.000 naar 45.000 pond (300.000 gulden) De stijging van het prijzengeld zal voornamelijk merkbaar zijn in de la gere regionen, hoewel ook de win naars meer zullen ontvangen. Dit jaar krijgt Ilie Nastase (niet meer in te halen) f 130.000 gulden. De eerste prijs ligt volgend seizoen 1000 pond hoger. naar München. Natuurlijk zijn ze genoeg beroepsvoetballer om graag die premie op te strijken. In dat Nederland-België i i Dordrecht-Willem II H| Excelsior-Cambuur ■i i V olendam-Heracles ■i i Fort. VI.-Vitesse i i Eindh.-Veendam i Helm. Sp.-PEC Zw. ■i i Volewijckers-SVV i W ageningen-V V V i i Heerenv.-Den Bosch 1 Fort SC-Amersfoort Turkije-Zwitserl. 1 1 Bulgarye-Cyprus H 1 licht bezien zou het waanzin zijn om Je te laten beïnvloeden door verhalen als zouden wij zoveel ster ker zijn en als zouden zij zo gedu peerd zijn door blessures." Wanneer Je Je realiseert wat de be doeling is, dan is het simpel om te weten wat je er mee aan moet. Ge woon: geen geloof er aan hechten. Ze hebben namelijk net zo veel te verliezen als wij. Ze krijgen waar schijnlijk geen 65 mille, zoals wij, akkoord. Maar willen ze niets ver dienen dan? Iedereen wil toch naar München." Het feit dat Cruijff zondag in zijn eigen bekende omgeving voetbalt, heeft overigens in Spanje het nodi ge stof doen opwaaien. Niet zozeer bij zijn patroon FC de Barcelona maar bij de opponent van zondag, Saragossa. Sinds het moment dat Cruijff voor de Cataflaamse club uit komt. verdubbelen de tegenstanders van Barcelona namelijk de prijs van de toegangsbewijzen. Murcia, de tegenstander van veer tien dagen geleden, boekte op zo n manier een record-recette. Saragos sa, waar de voorverkoop ondanks die verdubbelde entreeprijzen storm loopt, heeft nu bij de Spaanse voet balbond het verzoek ingediend om de wedstrijd op een andere dag te mogen spelen. Wat des te merk waardiger is omdat de aanvals- kracht van Barcelona met of zonder Johiam Cruijff nogail wat scheelt. Cruijff daarover: „Sazragossa is kwaad. Ze doen maar. Is het niet schitterend dan?" Vijftien mille ontvangen de Belgi sche spelers zondag de man, wan neer ze er ten koste van Nederland in zouden slagen de eindronden in West-Duitsland te halen. Wat de totale verdiensten van de in de voorronden gespeelde wedstrijden op 35.000 gulden zou brengen. Een be drag, dat gezien het belastingtech nisch veel mildere Belgische kli maat, niet eems zo gek veel ver schilt met het kapitaaltje dat de Nederlandse spelers na aftrek Johan Cruijff, die op "wacht" lijkt te staan bij het doel van Schrijvers. schoon overhouden. Hoe speelt Johan Cruijff tegen de Belgen? Hij: „Zoals het uitkomt. Achter de voorhoede aan. maar ook in de spits. Het belangrijkste is het maken van doelpunten. Hoe is niet van importantie. Het voetbal op zich zal daaronder te lijden hebben. Maar daarvoor zijn de belangen te groot." ld /"pofipo AMSTERDAM De Nederlandse waterpolokampioen De Meeuwen, die zich geplaatst heeft voor de halve finales van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen waterpolo, heeft geprotesteerd bij de organisatie tegen het wedstrijdpro gramma voor deze halve finalepoule. In eerste instantie zou deze halve finale worden verwerkt van vrijdag 16 november tot zondag 18 novem ber a.s. in Belgrado. De organiseren de vereniging, Partizan Belgrado, heeft het programma echter met 'n dag vervroegd. De Meeuwen die don derdag uit Amsterdam, vertrekt moet dezelfde dag reeds aantreden tegen de Russische kampioen, Dlnamo Moskou. Vrijdag staan er voor de Nederlandse kampioen twee duels op het programma, tegen Ethikos (Griekenland) en Partizan Belgrado (Zuid-Slavië). Zaterdag is de ploeg vrij om zondag te eindigen met de ontmoeting tegen CSKA (Bulgarije). De Meeuwen heeft geprotesteerd te gen het feit dat de ploeg: A. op de aankomstdag reeds moet aantreden, Bvrijdag twee wedstrijden moet spelen. De Russische en Zuidslavi- sche kampioen spelen echter iedere dag maar één keer. Verzocht ls de eerste wedstrijd, tegen Dinamo Mos kou* te verschuiven naar zaterdag.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 17