Amateurs van TOP pas in verlenging uit bekerstrijd Loting derde ronde olenaars fietsclub SCORES m BEKER VOETBAL INTERTOTO COMPETITIE GEEN VETPOT FADRHONC SELECTEERT VIJFTIEN SPELERS Chili bekijkt het nog eens FC Den Haag gewiptdoor FC Den Bosch D AG 12 NOVEMBER 1973 SPORT Haarlem AZ *67 1—2. Scheids rechter: Corver. Toeschouwers: 5000. Scoreverloop: 31. Mol 01; 79. Vosmaer 1194. Nygaard 12. FSC—FC Amsterdam 0—1. Scheidsrechter: De Bruin. Toe schouwers: 4000. Scoreverloop: 6. Van der Merkt 01. FC Den BoschFC Den Haag 2 —0. Scheidsrechter: Pijper. Toe schouwers: 2500. Scoreverloop: 45. Beek 10; 84. Graaumans (straf schop) 20. Excelsior—TOP 3—1 (na verlen ging). Scheidsrechter: Van Ooyen. Toeschouwers: 4000. Scoreverloop: 39. Van Rosmalen 01; 41. Van Uden 1—1 (eigen doel); 93. Bassant 21; 18. Roggeveen 31. FC UtrechtHeracles 41. Scheidsrechter: Gans. Toeschou wers: 3500. Scoreverloop: 6. Van Mourik 1—0; 41. Bonsink 2—0; 57. Van Veen 3—0; 66. Van Veen 4—0. 82. Kamweg 41. PSVVitesse 20. Scheidsrech ter: Berrevoets. Toeschouwers: 9000. Scoreverloop: 29. Lubse 10; 53. Van der Kuylen 20. WageningenHelmond Sport 11 (Helmond Sport wint door straf schoppen). Scheidsrechter: Wee rink. Toeschouwers: 1500. Scorever loop: 34. Wellerdieck 1—0; 67. Kree kels 1—1. NACGo Ahead Eagles 42. Scheidsrechter: Ram. Toeschou wers: 2700. Scoreverloop: De Winke' 0—1; 19. Brouwers: 1—1; 23. Brou- PEC/ZwolleSparta 12. Scheidsrechter: Geurens. Toeschou wers: 4000. Scoreverloop: 4. Meutste- ge 0—1; 56. Verheyen 11; 89. Ko- walik 1—2. De Graafschap—FC Groningen 1 —2 (na verlenging). Scheidsrechter Beek. Toeschouwers: 2000. Score verloop: 2. Bos 01; 74. Hoekema 11; 97. Minnega 12. Willem H—Volendam 2—2 (Wil lem II <w.d.s.). Scheidsrechter: De Vos. Toeschouwers: 1000. Scorever loop. 51. Van den Berg 10; 54. Jan Jonk 11; 68. Van Meeteren 21: 89. Karsten 2—2. Telstar—MW 1—0 (na verlen ging). Scheidsrechter: Hoppenbrou wer. Toeschouwers: 1000. Scorever loop: 116. Andre 10. NEC—SC Amersfoort 1—0. Scheidsrechter: Booij. Toeschou wers: 1000. Scoreverloop: 25. Kamps 1—0. FC Twente—FC VW 2—0 ScheidsrechterMulder. Toeschou wers: 2500. Scoreverloop: 7. De Vries 1—0; 75. Achterberg 2—0. Eerste divisie. De VolewijckersFortuna VI. 1 3. Scheidsrechter: Van Dijken. Toe schouwers: 2000. Scoreverloop: 30. Roodbol 0—1; 65. Van Slooten 1—1; 70. Reygersberg 12; 88. Roodbol 1 —3. B lijkt dè spits te hebben len. De 19-jarige John van (foto), dit seizoen over en van DOSR, benutte n tegen Gouda koud de t die hij kreeg. Het 'spitse' maakte twee doelpunten on met 31. PAGINA 11 !t lijkt hier wel een gek- is", schreeuwde Loe Lap de buitengewone verga- betaald voetbal, waar nige belangrijke besluiten i genomen. PAGINA 10 Ipwetering leider in de PAGINA 12 Leiden klopt, veegt en Star Tapijt Fac. PAGINA 13 andioze come-back van PAGINA 15 Competitieleider Jan Huybregts trekt voor Tel star als tegenstander in de derde ronde AZ '67. Het ver oorzaakt grote hüariteit bij de Alkmaarders: "Dan gaan we weer op de fiets HAARLEM Na afloop van de wedstrijd Haarlem-AZ'67 is in de bestuurskamer van Haar lem de loting verricht voor de derde ronde van het toernooi om de KNVB-beker. De wed strijden worden op 20 Januari 1974 gespeeld. Het resultaat was: NEC-FC Groningen, FC Amsterdam-win naar van Heerenveen-Feye- noord. Excelsior-PSV, FC Utrecht-Willem n, Telstar-AZ '67, NAC - Helmond Sport, FC Den Bosch-Sparta, FC Twente- winnaar van Roda JC-AJax. De eerstgenoemde clubs spe len op eigen terrein. De ontmoe tingen Heerenveen-Feyenoord en Roda JC-AJax voor de tweede ronde zijn in principe vastgesteld op zondag 30 decem ber. Dr. Frantisek Fadrhonc, bondscoach van het Nederlands elftal, werd zaterdagavond in Deventer door prins Harry onderscheiden met de hoogste carnavalsorde van "De Kletskoek". EM De gedachte van Cees Molenaar om op de bekerwedstrijd Haar- te bezoeken is enorm in Noord-Holland. De verstrekten ruim 1500 supporters van de club tstocht naar Haarlem wil- De directeuren van de vereniging hadden trou wt voorbeeld gegeven door flets te komen, daarmee uaieke gebeurtenis zor- eiders van een toch voor- w prof-dub in (trainingspak de bestuurskamer van de tegenstan der bezochten. De aanwezigheid van Molenaars fietsclub (400 man uit de Zaanstreek de rest uit de omgeving van Alk maar) was in Haarlem duidelijk merkbaar. Op de tribunes, maar vooral buiten de hekken waar meer fietsen gestald stonden dan sinds Ja ren bij het Haarlem-stadion was ge beurd. De fietsers hadden overigens de volledige autoparkeerplaats tot hun beschikking. Door de verlenging na de wedstrijd ging het al te schemeren toen de thuisreis moest worden begonnen, "n Opvallend aantal fietsers koos de richting vari het Haarlemse station. De broers Molenaar was de tocht kennelijk uitstekend bevallen, want nadat het duel TelstarAZ '67 voor de volgende ronde uit de beker was geloot, riepen zij onmiddellijk: "Gaan wij weer op de fiets". Op de foto: De overvolle Velsenpont over het Noordzeekanaal "braakt" de AZ'67-fietsers uit. DEN HAAG Bondscoach dr. Frantisek Fadrhonc heeft vijftien spelers geselecteerd voor de wed strijd NederlandBelgië, die zondag a.s. in het Olympisch Stadion van Amsterdam zal moeten uitmaken, welk van beide lande overgaat naar de eindronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1974 in West-Duitsland. Het zijn: doel: Piet Schrijvrs (FC Twente) en Heinz Stuy (Ajax) ach ter: Wim Suurbier, Barry Hulshoff, en Ruud Krol (allen Ajax), Aad Mansveld (FC Den Haag) en Wim Jansen (Feyenoord), midden: Wim van Hanegem (Feyenoord), Gerrie Mühren en Arie Haan (beiden Ajax) voor: Piet Keizer en Johnnie Rep (beiden Ajax), Rob Rensenbrink (Anderlecht), Johan Cruijff (FC Bar celona) en Willy Brokamp (MW). De KNVB en de Belgische voet balbond zijn met de FIFA overeen gekomen dat beide bonden tot en met woensdag nog wijzigingen mogen aanbrengen op de lijst met namen van 22 spelers, waaruit de ploegen worden samengesteld. Dit in verband met de vele blessures. De naam van de zestiende Neder landse speler zal woensdag a.s. wor den bekendgemaakt. Van de groep van 22 spelers, die donderdagmiddag werd gepubliceerd, ontbreken bij de nadere selectie voor het oranjeteam de Ajacieden Johan Neeskens, Jan Mulder, de Feyenoorders Theo de Jong, Jan Boskamp, Cees van Iers- sel (FC Twente), Pim Doesburg (Sparta), en René van de Kerkhof (PSV). Robbie Rensenbrink, een van de geselecteerden van Frantisek Fadr honc heeft zaterdagavond in Ant werpen de competitiewedstrijd BeerschotAnderlecht niet uitge speeld. Na rust kwam Rensenbrink in botsing met een verdediger van Beerschot en verliet het veld met 'n geblesseerde enkel. Anderlecht won de wedstrijd met 30 dank zij drie treffers van André Denul, die op het voorlopige lijstje staat van de Belgische coach Ray mond Goethals. Vinnig duel van Ruud Suurendonk (AZ) en Piet van de Berg van Haarlem. Vosmaer voor Haarlem gelijk. Ook in de verlenging bleef AZ het spel be heersen en de treffer van de Deen Nygaard was dan ook een verdiende beloning: 2-1. Go Ahead Eagles maakte tegen NAC een zeer zwakke indruk. De De- ventenaren namen de leiding door De Winkel, Brouwers maakte eerst ge lijk en gaf daarna zijn team de lei ding. Go Ahead probeerde wel tot te genstoten te komen, maar speelde te krachteloos om gevaarlijk te worden. Ook NAC maakte geen grootse in druk, maar maakte wel beter gebruik van de kansen, hetgeen de 4-2-zege voldoende verklaarde. Sparta heeft het tegen PEC Zwolle moeilijker gehad dan verwacht. Pas één minuut voor het eind zorgde Ko- walik ervoor dat de verlenging niet noodzakelijk werd. De Zwollenaren weerden zich uitstekend maar vonden vooral in doelman Doesburg een bij na niet te passeren hindernis. Willem II had twee series straf schoppen nodig om Volendam te elimineren. Na 120 minuten voetbal was een score van 22 bereikt door treffers van Van der Berg en Van Meeteren (Willem II). en Jan Jonk en Karsten (Volendam). In de eer ste serie noodzakelijk geworden strafschoppen werd door beide par tijen viermaal raak geschoten, zodat een tweede „kwelling" voor de spelers intrad. Nu schoot Willem II vijfmaal raak. maar Leeflang miste voor Vo lendam. Voor het eerst sinds elf we ken had Willem H een overwinning geboekt. Telstar en MVV, die bijzonder on geïnteresseerd optraden, hadden ook een verlenging nodig. Een verlenging die iets meer vuur en opwinding bracht en vier minuten voor het einde een beslissing kreeg. André kopte de bal langs de Maastrichtse doelman :10. NEC behaalde op SC Amersfoort een weinig overtui gende zege. Kamps scoorde in de 25e minuut, hetgeen een te kleine afspiegeling was van het veldover- wicht van de Nijmeegse equipe. VVV heeft tegen de FC Twente dapper gevochten en meer verzet ge boden dan verwacht werd. Het had er alle schijn van dat VW een zware afstraffing zou krijgen toen De Vries reeds in de zevende minuut de score opende, maar Twente zette niet door. Pas in de 75e minuut gaf Achterberg met een tweede treffer de Twentse zege iets meer reliëf. FC Amsterdam heeft in Sittard weliswaar met 10 gewonnen (een doelpunt van Leen van de Merkt), maar zal toch weinig plezierige herinneringen overhouden aan deze ontmoeting met Fortuna SC. Jan Jongbloed de onbetwiste uitblinker in dit duel, kreeg namelijk, een officiële waarschuwing van scheidsrechter De Bruljn (hij trapte de bal weg. ter wijl het spel dood was) en dezelfde De Bruin zag zich enkele minuten voor het einde genoodzaakt Braspen ning Amsterdam) naar de kleedka mer te sturen wegens een grove overtreding tegen Stevens. ZEIST Het is zeer de vraag of na afloop van het huidige seizoen Nederlandse clubs zullen deelnemen aan de in- u ter-toto-voetbalcompetitie. We- liswaar hebben acht dubs bij I een enquete van de KNVB ver klaard belangstelling voor de- ze competitie te hebben, doch het is twijfelachtig of de Ne derlandse Sporttotalisator, ge zien de zeer teleurstellende er- f varingen van vorig seizoen sportprtfsvragen zal uitschrij- t: ven op de wedstrijdenreeks in de zomer van 1974. Volgens Jan Huybregts, secretaris van het betaalde voetbal, zijn dit Jaar de kosten tijdens de intertoto voor de sporttotalisator hoger geweest dan de inkomsten. De oompetitie wordt mogelijk ge- 1 maakt doordat de clubs bij uit- I wedstrijden een vergoeding ontvangen uit de toto-inkom sten. SANTIAGO Chili zal be- kijken of de wedstrijd tegen Rusland van 21 november er- t gens anders kan worden ge speeld dan in het nationaal sta- - dion van Santiago als de inter- nationale voetbalfederatie dat 6 zou verzoeken. Zoals bekend weigert Rus- land in het stadion van San tiago te spelen, omdat dit ge- i diend heeft en nog steeds dient als tijdelijke gevangenis voor de tegenstanders van de militaire junta. Een tijd lang zijn meer dan duizend politieke ge van ge- nen in het stadion onderge- bracht geweest. Nu is dat aan tal teruggebracht tot minder dan 500. Rusland verklaarde op 2 no- vember niet in het stadion van Santiago te willen spelen, om dat dit was "bevlekt met het bloed van Chileense patriot- ten". De Chileense zegsman ver- j klaarde zaterdag dat het sta- dion van Santiago 80.000 toe- schouwers kan bergen en het i stadion van Concept ion (500 5 km meer naar het zuiden) j slechts 30.000. DEN HAAG De tweede autoloze zondag werd voor FC Den Haag ook een hopeloze twee de bekerdag. Van de eerste divisieclub FC Den Bosch werd met 20 verloren. FC Den Haag was daarmee de enige ploeg uit de vaderlandse eredivisie die in de tweede ronde van de strijd om de KNVB-bokaal sneuvelde tegen een lager geklasseerde ploeg. Voor de enige amateurploeg TOP werd de kraan naar meer bekergenot dichtgedraaid door Excelsior. Dat gebeurde pas in de verlenging, een extra periode waarin ook De Graafschap ten onder ging tegen FC Groningen. Opmerkelijk was dat Willem II kan doorbekeren op 20 Januari. De laagst geklasseerde club uit het be taalde voetbal wipte Volendam na strafschoppen. Zo'n toegift was er eveneens bij het duel Wageningen Helmond Sport. De spelers van Hel mond Sport richtten beter van elf meter. Het falende aanvalstrio van FC Den Haag zal de toch al grijzende trainer Teunissen in de ontmoeting tegen FC Den Bosch nog meer ha ren van deze kleur hebben bezorgd. Het trio Bres, Storm en Swanenburg had een off-day en bleef ver bene den de maat. Hierdoor werd het werk voor de Bossche middenvelders veel gemakkelijker. Graumans, Pijs en Ouwens grepen de kans die hun werd geboden en stuwden de Bossche ploeg steeds naar voren. De vorm van het team, dat in de competitie nogal teleurstelt, groeide iedere mi nuut, hetgeen vlak voor rust geho noreerd werd met een treffer van Dick Beek. 1—0. Ook in de tweede helft controleerde Den Bosch het spel. Mansveld, een van de troeven van bondscoach Fadrhonc voor het duel tegen België, trachtte het spel te verplaatsen, maar kreeg te weinig steun. Zes minuten voor tijd werd Bruurmijn door Bregman in het strafschopgebied "uitgeschakeld" en Graaumans greep het buitenkansje dankbaar aan: 2—0. Een zeer lauw spelend Excelsior heeft het tegen de amateurs van TOP op een verlenging laten aankomen. Echter niet geheel vrij willig want het spel van de Rotter damse eerste divisieclub bezat geen enkele inhoud en was ongevaarlijk. De Ossche ploeg bestond het zelfs om bij de rust een 10 voorsprong te hebben door een gave treffer van van Roosmalen. Een ernstige tegen slag was de gelijkmaker die door de TOP-aanvoerder Van Uden in eigen doel werd geschoten. Het brak iets in de ploeg. Maar Excelsior kon er geen gebruik van maken. Pas in de verlenging drukte Excelsior door. Bassant en Roggeveen bepaalden de eindstand op 31. Ondanks het gemis van Nordstrom Eimers, Bloemberg en Oldenburger, bij wie later nog Van der Heide kwam, toonde de FC Groningen zich op de Vijverberg sterker dan De Graafschap. (1-2). Een triomf die pas in de verlenging tot stand kwam, want na 90 minuten spelen was de score 1-1 door treffers van Bos (2de minuut) en Hoekema (74). De Graaf schap was weliswaar doorlopend in het offensief geweest, maar miste slagvaardigheid om de kansen uit te buiten. In de eerste verlenging bracht invaller Minnega de noorderlingen koppend de welkome zege. Wageningen en Helmond Sport speelden een matte partij, die eindig de in een gelijkspel: 1-1. Ook in de verlenging slaagden de weinig geïnte resseerde spelers er niet in een be slissing te forceren. Deze kwam pas na het nemen van strafschoppen, waarbij Helmond Sport viermaal raak schoot en Wageningen slechts driemaal. PSV had, ondanks het gemis van een viertal prominenten, toch weinig moe te met Vitesse. Wel bood de Arn hemse ploeg goed partij en hield bij na een half uur stand. Toen zwichtte doelman Blaauw voor een kopbal van Lubse: 0-1. Het was niet voldoende voor PSV om zich terug te trekken. Dat gebeurde na 53 minuten, nadat Van der Kuylen de stand op 2-0 had gebracht. PSV bepaalde zich er daar na toe deze stand te consolideren. Beloning Ook bij Haarlem - AZ'67 was een verlenging noodzakelijk. De Alkmaar se combinatie speelde iets intelligen ter dan Haarlem dat zonder enige op zet opereerde. Mol scoorde het eerste doelpunt maar in de slotfase maakte

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 9