BS Leiden klopt veegt en zuigt Star Tapijt FAC ituatie in judotop verward titelstrijd in Dordrecht halfzware is altijd in. APPIE HAPPIE asketbal 74-106 zege in Den Helder iede comeback EveleensGeurtsen breekt door ploper Noordwijk eigen terrein door omburg verrast: 0-3 [DAG 12 NOVEMBER. 1973 eredivisie heren' r Typsoos Lions 98112; punch Levi's Flamingo's ASVU Tranzol RZ 87 iarlift FAC BS Leiden 74 fcarlem Cardinals N.N. Do- ,98; Gerard de Lange BC MO- I: RZ 11—22 Delta L. 12—10 11—20 GdL BC 11—8 11—20 ASVU 11—6 11—18 Row. Fris. 11—6 is L. 10—16 S. T. FAC 11— 2 11—12 DED 11— 2 11—12 H. Card. 11— 0 eredivisie dames bite Stars BV Amstelveen BOB Transol RZ 8452; de Lange BC DED 9344; - Wilskracht 5953. Iruip door, sluip door" in It Raak Punch verrassend nen wedstrijd tegen Levi's igo's. Kees Smit (rechts) Iak Punch probeert Henry de bal afhandig te maken. DEN HELDER Na een serie vrij kleurloze overwinningen heeft BS Leiden in het verre Den Helder zijn trouwe aanhang (ruim 50 supporters hadden de lange busreis er graag voor over) weer eens een honderd-punten wedstrijd laten beleven. In de tweede helft bleek Star Tapijt FAC een vrij zwakke tegenstander en 83 seconden voor het einde was het Reggie Rovals, die de honderd volmaakte. Royals had deze opkikker volkomen verdiend, want vooral hij was in de eerste helft het slachtoffer van de grillen van de scheidsrechters geworden. In de 17de minuut kreeg hij een "P" aan zijn broek (z'n derde) die zo misplaatst was dat Reggie zich ver twijfeld moet hebben afgevraagd of het dan ook nog verboden was om zelfs maar in het veld aanwezig te zijn. Door Ad van den Kommer ankbord Elor Ruska m L; 2pDRECHT Wim Rus- de zaken er nu voor binnen afzienbare tijd in euzebeleid voor nationale n terzijde worden gestaan tradningskeuzecom- Het bestuur van de Bu- Nederland (BBN> zoekt iteel kandidaten, te vormen commissie zal rleg met Ruska, waarbij een zeer belang- tem in het kapittel heeft, itonale judoformaties sa- ïllen. <H l-secretaris Wim Lui- tuska heeft er zelf om ge- Het is zo dat wij als estuur onvoorwaardelijk zijn tot dusver gevolgde staan. Maar het is wel- uttig als er voor hem in tken een soort klankbord -Ruska zelf zoekt het in t van overleg. De trainer Is tot nu toe een beetje rgekomen dat ik en me anders die ploegen sa- 1. Terwijl de uiteindelij- altijd natuurlijk bij Jfdbestuur ligt. Ik heb om Jmmissie gevraagd, i die kijk hebben op het 7an vandaag. Ook in de- moet verjonging wor- orgevoerd". dokringen worden voor lts in de commissie van namen genoemd van teegse sportschoolhouder i van oud-Europees kam- half zwaargewicht Peter die na de wereldkam- lappen 1971 in Ludwigs- stopte. In de hockeycompetitie zijn ''Leidse" teams in aktie -arvan twee elkaar in een coplq jt DORDRECHT De grote vraag die na de Nederlandse kampioenschappen judo (gewichtsklassen) in de sporthal "Wielwijk" in Dordercht kan worden gesteld is: zal er op rede lijk korte termijn een formatie op de been kunnen worden gebracht, die het verloren gegane internationale prestige her wint? Na de verdienstelijke prestatie van de jonge garde bij de Europese kampioenschappen in Madrid (mei 1973) werd een maand later een nogmaals vernieuwde equipe tijdens het we- reldtiteltoernooi met de neus op de feiten gedrukt: er zal hard gewerkt moeten worden. hoeverre maakt de nieuwe keus zich lands sterkste. De finale tegen Kne- werkelijk waar? Het antwoord is teman vergde slechts enkele secon- niet te geven. De situatie in de na- den. Ruska: "Schneider is een goed Schneider en Jan Bosman hand- Maar ik moet internationaal met zich niet waar en „oudgediende" ik indertijd verjongd. We moeten Dirk Eveleens vierde een goede co meback met de titel in het zwaarge wicht en een tweede, plaats in de af deling alle categoriëen. Moeilijk toewerken naar de Olympische Spe len van Montreal. Ik heb gekozen Ivoor bepaalde mensen. Dat was een oprechte keus. Het wil niet zeg gen dat ik. ook al is het misschien anders overgekomen, niet bereid ben te praten. Een Schneider en ook 'n Bosman zou ik toch wel weer een kans willen geven, bijvoorbeeld. Misschien hebben ze een nieuwe prikkel gekregen". Toch vindt bondscoach Wim Rus ka zijn keuzebeleid geslaagd. De tweevoudige Olympische kam pioen: „Ik vind het altijd moeilijk een dergelijke wedstrijd als maatstaf te nemen. Ik bekijk een Judoka het liefst over een lange periode, en dan niet alleen nationaal. Jongens als Boschman en Weijers, bij de training ongeveer de besten, hebben in- den). Fred Schilder (licht) en Jan derdaad teleurgesteld. De druk was de Graaf (halfzwaar) overleefden de voor hen misschien toch nog te districts-selectiewedstrijden niet. Pe- Afwezigen zwaar en wat Boschman (halfmid- dengewicht) betreft, die moet er ge woon tegenaan gaan en geen tactisch spelletje gaan spelen". Het brak de Nijmegenaar tegen ter Adelaar (zwaar) is in Japan. Van Polanen (midden) is (voorlopig) gestopt, Kruis voor altijd en Dol man liet niets van zich horen. Wim Ruska: "We moeten werken Theo Schneider zwaar op: twee met de mensen die we hebben. Zo- keer waza ari tegen. Schneider, als ik het tien jaar lang heb gedaan, zitten slecht in de zwaargewichten' voor de W.K. één der gepasseerden, kan ik misschien niet meer van de Kampioen werden Jongens eisen. Ik stond met Judo op Lichtgewicht: Cor Brandts (Maas- Heel BS Leiden leed in deze fase onder het fluiten van het scheids rechterlijk duo, ai was het de ploeg zelf die zich de woede van de beide grijshemden op de hals had ge haald. Vooral Heuts. Royals en Pe- trici maakten zich namelijk een paar keer erg kwaad bij een ver meende verkeerde beslissing. Op hun beurt konden de scheidsrechters dit weer niet goed zetten en dit alles leidde tot een uitbarsting in de vijftiende minuut. Wim Petrici had weer eens een aanmerking op de lei ding. Wat hem een technische fout opleverde. Toen hij die beslissing weer van ongevraagd commentaar voorzag werd hij uit het veld verwij derd 'een diskwalificeerende fout, de gevolgen daarvan zullen afge wacht moeten worden). Niet lekker Dit alles gebeurde bij de stand 27 26 voor BS. dat zich juist van een moeilijke periode hersteld leek te hebben. De ploeg speelde in de eerste tien minuten helemaal niet lekker. Bob Heuts faalde volkomen en dit was van invloed op het hele team. Daarnaast was Butch Webster (zijn blessure is geheel genezen) "overge concentreerd", hij wilde zichzelf te graag bewijzen speelde te haastig wat leidde tot vele onzuivere passes. Reggie Royals, voor wie het honderdste doelpunt een "opkik ker" betekende. vijf man op de nominatie om hem ie volgen (onder wie de absolute Hel- derse uitblinker Kerry Vinson). In de tiende minuut bij 7151, bracht Rob de Wit via snel op elkaar vol gende wissels zijn sterkste formatie In het veld om FAC volledig neer te halen. Dat lukte. De score vloog om hoog. waarbij BS Leiden geen hin- Ook Royals was niet helemaal in der ondervond van het sneuvelen vorm daar hij een injectie tegen de van de goed spelende Peter Kop. griep had gekregen, wat hem een Chris Verhoekx volgde hem op en pijnlijke arm opleverde Het was derhalve niet verwonder lijk dat FAC goed kon bij blijven en gebruik makend van de Leide desor ganisatie nam het zelfs een voor- Man-to-man sprong, die maximaal was bij 2416 In de tiende minuut. BS Leiden raakte geprikkeld, ging wel Iets be ter spelen, maar kreeg het toen aan de stok met de scheidsrechters. Na het incident-Petrici keurden de bei- tien seconden na zijn entree scoorde hij zijn eerste competitiepunten van dit seizoen. Drie minuten voor tijd bij de stand 9365 schakelde Rob de Wit over op man-to-man. Deze tactiek lukte gedeeltelijk: BS Leiden scoor de nog snel dertien punten, daarmee de fluitisten alles af wat maar naar eindigend op 106, maar het stelde een Leidse overtreding zweemde. omburg. De Leidenaars -3 en kwamen op gelij- goed storend en enthousiast spelend direct het initiatief nam. Bovendien moest Noordwijk in technisch en taktisch opzicht zijn meerdere erken- en ging er mee naar bed. Mijn va kantie was het trainingskamp in Beauvallon. Het is met mij toeval lig goed afgelopen. Maar die garan tie is er natuurlijk zelden". Het lichtpunt van Dordrecht: Rob Geurtsen, de 22-jarige middenge wicht, die in de eindstrijd tegen Ge rard Vroegh bij achterstand een prachtige heupworp scoorde. De Amersfoorter, altijd al een belofte brak zonder meer door. Ook voor Dirk Eveleens is er nog hoop. Rus ka: "Hij kan moeilijk weg van zijn werk. Maar hij heeft nu tooh beloofd twee keer per week bij mij in Am stelveen te komen trainen. Als zijn tricht), half middengewicht: Theo leens (Burgerveen), alle categorieën: Schneider (Den Haag), middenge- Jan Bosman (Amsterdam). over een ijzersterk moreel te schikken: zeer voorzichtig manoeu vrerend konden zelfs de scheidsrech ters geen fout meer ontdekken en kreeg FAC geen schijn van kans meer, wat resulteerde in een 4737 ruststand. In de tweede helft trok BS Leiden de opgaande lijn op schitterende wijze door. Zeer snel scorend was 't in de vijfde minuut al 6463. Even stokte het ritme, toen de in deze fa se uitblinkende Peter de Jong na zün vierde 'P' naar de kant werd gehaald Star Tapijt kon dft niet uitbiuten. wicht: Rob Geurtsen (Amersfoort), want het begon de gevolgen te on- halfzwaargewichtVincent Boot dervinden van het harde verdedi- (Zwolle), zwaargewicht: Dirk Eve- gen: de eerste man moest al met 't Star Tapijt FAC tevens in staat nog Op dat moment toonde BS echter een paar simpele goals te scoren en zo op 74 te komen. Precies de ge middelde tegenscore van BS Leiden. Door deze (verwachte) overwin ning is BS Leiden wat dichter ln de buurt gekomen van de eerste plaats, want in Delft won Raak Punch vrij verrassend van Levi's Flamingo'. Scores BS Leiden: Butch Webster 34 (20—14), Reggie Royals 18 (4—14) Peter de Jong 14 (86), Peter Kop 12 (4—8), Wim Petrici 7 (7—0), Bob Heutz 6 (24). John Senker 6 (0 6). Chris Verhoekx 4 (04), Rob Wallaart 3 (2—1), Ane van Dijk 2 (0—2). Vrije Worpen: 20—12: 60%. maximale aantal fouten naar de 33 kant en er stonden nog een stuk of Henk Walbrecht 10 (82). ADVERTENTIE rien in Roomburg. In dat licht bezien techniek wordt bijgeschaafd kunnen is het niet verwonderlijk dat de Lei- we hem gebruiken. Want we wkt met Noordwijk. LMHC denaars al voor dust 'n 0-2 voor- La! f'gen terrein zijn meerdere sprong namen door doelpunten van n Hilversum: 0-1. Bij de Montanus en Groenewegen. Kort na LMHC met 3-0 van Car- rust voerde Jaques erris de score zelfs op tot 72 door de bal na een harde voorzet prachtig door te pus- rsum o-l. Omdat beide hen. Hoewel Noordwtfk zich daarna wedstrijd het accent, een groot veldoverwicht verwierf, •enveld en de verdediging kwam Roomburg niet meer echt in gevaar. DAMES er voor de aanvallers wei- Het gevolg was dat dit voornamelijk afspeelde •iddenlijn. toch waren er len had echter de pech ïlpunten uit strafcorners licks" werden afgekeurd. LMHC. dat steeds een verwicht had gehad in de toien hoe Hilversum met [el P8 strijken. Door deze ne- ikt LMHC voorlopig te Jakeny in de strijd om de ry TI laats. r Hei Roomburg 0-3. Koploper heeft verrassend verloren ^vaardig Roomburg, dat LMHC-Cartouche 3-0. Door de in haalwedstrijd tegen Cartouche duide lijk te winnen heeft LMHC de eerste helft van de competitie afgesloten met een score van elf punten uit zes wedstrijden. Ondanks de royale zege was Leiden niet al te best op dreef. Het zwakke Cartouche wist er echter niet van te profiteren en werd al in de eerste helft op een 2-0 achter stand gezet door treffers van Colette Hofman en Dineke van Overeem. Na rust zorgde Corry Muns voor 3-0. Op de spilplaats verrichtte Marianne Goslings uitstekend werk.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 13