ex Schoenmaker vergeet knoop door te hakken Sparen is goed. Maar *t kan béter. Bij de ABN. WERY: "IK VOELDE HET SCHEUREN' SCOREBORD ^enoord heeft onnodig veel moeite bij Gwardia Algemene Bank Nederland IP AG 8 NOVEMBER 1973 PAGINA 17 ADVERTENTIE SCHAU De armen van de vermoeide Feyenoord- gingen na 90 zenuwslopende minuten tegen Gwardia d omhoog. Het was gelukt. De Poolse hindernis was 1é De 10 nederlaag in Warschau betekende immers de 31 victorie van 14 dagen geleden in de Kuip. ;di wi AN IN1 nte TO Ifke de Coever-formatie wél e om tot de volgende UE- door te dringen. Onnodig De man die er voorna- uldig aan was dat Feyen- ver voor het laatste a gewonnen positie tor Henk Wery ingevallen nmaker. De ex-Hagenaar tanning er tot het laatste door in de eerste helft 00) een droom kans hij schoot op de lat ermaat van ramp faalde lagen spitsspeler tien mi- tijd «toen Gwardia met le) bij een strafschop, 'ocialik stopte de slap ■metertrap zonder al te- Nty. Wim van Hanegem na heb nog nóóit een voet- uw|gemaakt die zoveel pech schoenmaker. u ^Atord er In slaagde om in iSoi te blijven, was overi- jpftt.. De hardwerkende Rot- R#s imponeerden niet, maar ■Eden vakkundig, gaven te- vrijwel geen H en wisten zélf vier reële W gelijkheden te creëren ende schot was er echter an Hanegem: „maar daar Nil me niet meer over. Ik jeui gewend geraakt dat we >sen." rust kreeg counterend twee riante mogelijkhe- erse in de 16de minuut. Kielak speelde te zacht attente Peter Ressel «machtigen. De man ijn enkelblessure niet nt is, sohoot evenwel- lopen keeper op. Zijn oest vanuit een moei- eten. En schieten was pat ik kon doen, want er niemand in de buurt." fraaie kans kwam in de at van het eerste bedrijf, onder een dieptepass "Ja Ressel er voor zorgde 8 imaker vanuit vrije posi- aan mikken. De weinig Schoenmaker knalde rong dus voor -het door- izit spelende Feyen- wel vlak daarna een 1 nd. Na een voorzet van >pte Sczymzak, de be- »lse aanvaller, raad. „die goal was de eni- Fj Gwardia voor de rust op wist te krijgen. Verder ytel alleen maar terug- oprapen. Ja, ze deden i in de verdediging alle- kend. Joop van Dale was BOf", dat is een bijzonder dachte nu het met de te- 5 an Rinus Israel langer dan was gehoopt. En ïlde Jan E verse voortref- klasse die jongen. Hij Nu we al die beschouw ik hem winstpunt in donkere auweling in Feyenoords totaal niet zenuw achtig. En dat kwam misschien om dat ik het idee had dat de andere jongens wel vertrouwen in me stel den." In de tweede helft rukte de zoon van oud-international Jan Everse (Coerver: „Jans vader had óók een fantastische wedstri j dmentalitelt" zelfs enkele malen langs de lijn op naar voren. Het 19-jarige talent: „dat kon ik doen, omdat toen mijn tegenstander, die Terlecki, naar de linkervleugel verhuisde. Ik had toen geen man meer tegen. En dat opko men ging vooral fijn, omdat Wim van Hanegem de ballen daarbij steeds lekker voor mijn voeten schoof." Al trok Feyenoord na de rust veel ten aanval, de gelijkmaker bleef uit. Wiel Coerver: „en toch neem ik dat niemand bij ons kwalijk. Kristensen en Ressel zijn immers niet fit." Net als voor d erust kreeg Feyen oord na de hervatting twee magni fieke mogelijkheden op een treffer. In de 59ste minuut bracht Wim van Hanegem met een geraffineerde pass Theo de Jong vrij voor Pocia- lik. De Jong sohoot echter tegen de uitlopende keeper op. Wim van Ha negem: „toen ik die pass had gege ven, dacht ik: nu zijn we veilig." Solide Nadat een kort maar hevig Pools offensief tot bittere teleurstelling van 5000 fanatieke fans op de soli de Rotterdamse muur te pletter was geslagen, kreeg de Coerver-elf tien minuten voor tijd alle kans om de finitief met de angst voor „een schlemielige goal tegen" af te reke nen. Kwasniewski vloerde in het strafschopgebied Kristensen en de voortreffelijke Franse arbiter Ro bert Heldès vonniste streng maar rechtvaardig: penalty. Lex Schoenmaker over de straf schop die hij miste: „de keeper misleidde me. Hij ging in zijn doel wat naar rechts, waarmee hij vol gens mij de indruk vestigde dat hij mijn schot links verwachtte. Toen koos ik maar voor rechts. Maar ja, kennelijk was dat juist zijn bedoe ling geweest." Storen Doordat Lex Schoenmaker de knoop niet doorhakte, verliepen de laatste tien minuten onder hoogspanning. Eén tegendoelpunt zou immers voor Feyenoord fataal zijn. Wiel Coerver bracht de laatste fase niet in de dug-out, maar schreeuwend bijna op de zijlijn door. De trainer: „ik riep constant naar Ressel, Schoen maker en Kristensen dat ze moes ten storen als Gwardia een aanval opzette. En dat deden ze." Wiso rijdt in Eindhoven EINDHOVEN De WISO zal op 13 en 14 december een wedstrijd organiseren op de Eindhovense kunstijsbaan. Dit houdt in dat op de Eindhovense baan geen internatio nale, nationale of bondswedstrijden onder auspiciën van de KNSB geor ganiseerd kunnen worden. Los daar van blijven de normale relaties tus sen de Eindhovense baan en de KNSB gehandhaafd. Iedere week kunt u één van deze jeans winnen, als u voor ƒ1.- meedoet aan de puzzelaktie Natuur in deze krant. Op de foto als voorbeeld een LOIS jeans, model Indo (met steekzakken en wijduit- lopende pijp). Zijn jeans is van ribcord (49,50) en die van haar is van katoen (linneneffect 47,50). De jeans zijn een geschenk van Saez Vogels NV, Badhoevedorp. Krimpend van de pijn wordt Henk Wery op een brancard van het veld gedragen na een botsing met een speler van Gwardia. mede daardoor kwam Eddy Treytel tenslotte niet in moeilijkheden. Dus konden aanvoerder Wim Jansen en zijn spelers uiteindelijk juichend naar de kleedkamers trekken. Een kleedkamer, waarin Henk Wery met een van de pijn vertrokken gezicht op de brancard lag. Prompt werd het toen heel stil en besefte Feyenoord: de volgende ronde was bereikt, maar ook had men weer een gevoe lig verlies geleden. Opstellingen Gwardia: Pocialik, Sroka, Kielak, Michallik, Davidczynsky, Kwas niewski (Fijalek), Masztaler, Pola- kow, Malkiewicz, Szymczak en Ter- leci. Feyenoord: Treytel Rijsbergen, Jan sen, Van Daele, Everse, De Jong, Boskamp, Van Hanegem, Wery (Schoenmaker), Ressel en Kristen- "Het lijkt wel hekserij" r*>T> Vlam in de pan bij Laszio- Ipswich Town ROME Tijdens het duel Laszio Roma - Ipswich Town in het kader van de UEFA CUP, sloeg de vlam in de pan toen scheidsrechter Van der Kroft in de 73e minuut een straf schop toekende aan Ipswich. Toe schouwers stormden het veld op en gingen met de politie op de vuist; op weg naar de kleedkamers vochten ook de spelers met elkaar. De politie moest daarna de kleedkamer van de Engelsen lange tijd beschermen. Op gewonden Italianen wilden de Engel sen er van langs geven en dromden dreigend samen. De politie moest traangas gebruiken om de menigte te verspreiden. Verscheidene personen werden gewond, vijf mannen werden in hechtenis genomen. Laszio won met 4-2, maar werd toch uitgescha keld omdat Ipswioh het eerste duel met 4-0 had gewonnen. Warschau Wéér is het toch al zo door blessures geteisterde Feyenoord een speler kwijtgeraakt. Na zeven tien minuten voetbal in Warschau scheurde Henk Wery een aanhech ting in zijn linkerlies. De blessure is zó ernstig, dat Wiel Coerver ver zuchtte: „het zou mij meevallen als hij dit seizoen nog speelt". En daarna: „het lijkt wel hekserij dat we steeds maar weer door van die zware blessures worden getroffen." Met een van pijn vertrokken ge zicht vertelde Henk Wery na de wedstrijd op een brancard hoe het was gebeurd. „Tijdens een duel bleef ik met mijn linkervoet in de grond steken. Met mijn rechterbeen trachtte ik toch n,og de bal te be machtigen. En toen voelde ik het in mijn lies scheuren. Het was vrese lijk. Ik verging van de pijn." In de rust huilde de toch bepaald niet kleinzerige Wery in de kleed kamer nog van de pijn. Verdovende injecties brachten toen enige op luchting. Na de wedstrijd ging hij op de brancard naar het hotel. Vanochtend werd hij per ambulan ce naar het vliegveld van Warschau t yrrr1 a vervoerd. Direct na aankomst in U Er A-cup Rotterdam volgde een bezoek aan het St. Clara-ziekenhuis. Europa Cup I De uitslagen van de achtste finales zijn: (met tussen haakjes de uitslag van de eerste ontmoeting en daarachter de naam van de ploeg, die zich voor de kwartfinales heeft geplaatst) CSKA Sofia (Buig.) Ajax 20 (na verlenging) (01) CSKA. Dinamo Dresden (O. Did) Bayern München 33 (34) Bayern München. Liverpool Rode Ster Belgrado 12 (12) Rode Ster. FC Basel FC Brugge (64 (12) FC Basel. Sjarja Worosjilovgrad (R)Spartak Trnava (Tsj. SI.) 01 (00) Spartak Trnava. Atletico Madrid (Sp) Dinamo Boekarest 22 (00) Atletico. Vejle BK (Den) Celtic Glasgow (Schotl) 01 (00) Celtic. Ujpest Dosza Benfica (Port) 20 (11) Ujpest Dosza. Europa Cup 11 Glasgow Rangers (Schot) Borussia Mönchengladbach (Wdl) 32 (03) Borussia. FC Magdenburg (Odl) Banik Ostrava (30) (na verl.) (02) FC Magdenburg. Atletico Bilbao (Spanje) Beroe Stara Zagora 10 (03) Beroe Stara Zagora. Paok Saloniki (Griek) Olympique Lyon (Fra) 40 (33) Paok. Rapid Wien (Oost) AC Milan (Ita) 02 (00) AC Milan. Glentoran Belfast (N-Ierl) Brann Bergen (Noor) 31 (11) Glentoran. Malmö FF (Zwe> FC Zürich (Zwit) 11 (00) FC Zürich. Sporting Lissabon Sunderland 20 (21) Sporting Lissabon. Operatie Wiel Coerver: „het is een ontzet tend erge blessure. Volgens mij zal hij ook moeten worden geopereerd. Anders kom je er niet van af." Dokter Max Abarbanel, als altijd uiterst voorzichtig met een diagno se: „Ik neem aan dat een aanhech ting is gescheurd. Dat kun je trou wens voelen. En zonder op het on derzoek in het ziekenhuis te willen vooruitlopen, kan ik nu al zeggen dat we hem minstens een week of zes kwijt zullen zijn. In het gun stigste geval." R.V. FC Twente (Ned) Panahaiki Patras (Gr» 70 (00) FC Twente. Gwardia Warschau Feyenoord 10 (1—3) Feyenoord. Lazio Roma (It) Ipswich Town 42 (04) Ipswich. BK 1903 Kopenhaven Dinamo Kiev (R> 1—2 (0—1) Dinamo Kiev. Honved Boedapest Lokomotiv Plovdiv 32 (43) Honved. Carl Zeiss Jena Ruch Chorzov (Polen) 1—0 (0—3) Ruch. Tatran Presov (Tsj. SI.) Vfb Stuttgart (W. Did) 3—5 (na verlen ging) (13) Vfb Stuttgart. Universitatea Craiova (Roem)Standard Luik 11 (02) Standard. Hibernian Edinburg Leeds United 00 (na verlenging) (00) Leeds (wint na strafschoppen met 54). Wolverhampton Wanderers Lokomotiv Leipzig 41 (03) Loko motiv. Fortuna Dusseldorp Admira Wacker 30 (12) Fortuna. Tottenham Hotspur Aberdeen 40 (11) Tottenham. C.F.K. Belgrado Dinamo Tiflis 15 (03) Dinamo Tiflis. Fenerbahce Istanboel Nice 20 (04) Nice. RWD Molenbeek Vitoria Setubal 2—1 (0—1) Vitoria. FC Köln Olympique Marseille 6—0 (0—2) FC Köln. ADVERTENTIE 1 2 3 CSKA-Ajax Gwardia-Feyenoord 1 Twente-Panahaiki 1 D Dresden-Bayern M Basel-FC Brugge 1 Ujpest D-Benfica 1 Glasgow R-Borussia Malmö-FC Zürich 1 1 R Wien-AC Milan 1 1 Lazio-Ipswich 1 Hibernian-Leeds 1 1 Craiova-St Luik 1 1 in de Poolse defensie. Gwardia-doelman Pocialik kan redden voordat De Jong gevaarlijk kan worden. R White-Vitoria- S Uitslag van toto no. 15 (3 en 4 no vember) le prijs: 33 winnaars, die elk bruto f 3.598,30 ontvangen; 2e prijs: 1.203 winnaars, die per kolom f 98,70 ontvangen; 3e prijs: 14.510 winnaars, die per kolom f 8,10 ontvangen. De premie wordt na het verstrijken van de reclametermijn woensdag 28 november a.s. bij loting toege wezen aan een van de eerste prijs winnaars. Er zijn drie redenen: Ten eerste: er zijn bij de ABN veel verschillende spaarvormen, met oplopende rentepercentages, zodat u precies dat kunt kiezen, wat u past. Bijvoorbeeld: spaarboekje of spaarrekening, rente Maar ook: spaardeposito's, met een opzegtermijn van 3 tot 24 maanden, waarbij de rente varieert van 5% tot 7%. Ten tweede: als u toch spaart bij de ABN, kunt u meteen gebruik maken van al die andere ABN-diensten: van een lening-op-maat tot een zonnige vakantiereis. Ten derde: als u nü een spaarrekening opent, met een eerste inleg van tenminste f 10,-, doet de ABN er f 5,- bij! En - dat is eigenlijk nog een 'fc vierde reden - als uhet leuk vindt, krijgt u van de ABN een grappig y spaarvarken cadeau. Een echte bank, óók om te sparen.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 17