teggie Royals: opscorer op ;enzame hoogte Duitse winst bij Jumping Amsterdam ussen willen niet Santiago spelen Debacle voor Rini v. Bracht bij driebanders APPIE HAPPIE jMijn ervaring kan voor BS Leiden van nut zijn Bals naar FC Utrecht SRDAG 3 NOVEMBER 1973 DEN Eigenlijk kan Reggie Royals, meer nog dan de andere Amerikanen worden be- [wd als een toevalstreffer van BS Leiden. Voor de Leidse basketbalploeg immers, pakte ngelukje waarmee Royals begin juli werd geconfronteerd, gelukkig uit. Royals, 'ook in land gewaardeerd als één van de betere basketbalspelers, liep, voordat hij zich zou ver- n in een selectie-kamp van de profploeg Philadelphia, tegen een kniefractuur op, waardoor |iB n uitverkiezing wel kon vergeten. Toch viel Royals ook met de pas genezen, pijnlijke knie es}ls een van de laatsten af in de meedogenloos harde selectie; het was een bewijs te meer e> zijn talent. de spelers-makelaar Rudoy, Royals zich vervolgens wen- tond het contact met BS Lei- larna was zijn overkomst eregeld, ook al omdat hem zoiets niet zal kunnen gebeu ren. "Not me", verzekert hij de toe hoorder vanaf zijn eenzame hoogte. 'Dat zal mij niet gebeuren. Ik weet Hij is snel, een goede scoorder..." Meer complimenten worden royaaal uitgestrooid door Ben van Cleef, de assistent-coach van BS Leiden, De Wit (spreek uit in het ook in Amerika behoorde ik bij b%ans Deewit) de Amerikaan besten. Bovendien heb ik veel e*,«- ring. Ik speel al dertien Jaar, terwijl ik pas 23 ben". had zien spelen. Snelle tele- 'ie onderhandelingen leidden 'lat de college-speler van Flo ste dat vorig Jaar nog op- de Amerikaanse amateurfi- •ige week naar Leiden reis goed de snelle greep is ge- is al gebleken na twee duels. tweemaal de topscorer: ingsschutter om een verwij- zijn naam te maken, maten maken hem dan ook ate geschikt om basketbal te tenslotte dat ik goed kan spelen het typische basketbaltaaltje goed ook in Amerika behoorde ik bij de blijkt te beheersen. "Hij is stukken beter dan Breedlove: sterk in de ver- dedigings-rebound, een scorende highpost. Hij is slimmer, meer aan speelbaar en hij zal geen twee maan den nodig hebben om zich aan te passen." Royals paste woensdagavond tegen ASVU al veel beter in het team; het onderstreepte zijn eerder geventi leerde woorden dat "het wel beter zal gaan als we aan elkaar gewend zijn. Ik ben nieuw voor hen, zij zijn nieuw voor mij." Zijn aanvankelijk lichte teleurstelling over de kwaliteit Speciaal die ervaring kan BS Leiden goed gebruiken in de basketbalcom petitie. Na twee duels weet Royals al: "Het is een goede ploeg, maar de spelers moeten op bepaalde punten nog wat leren, ze missen "a little of everything". Mijn ervaring kan voor de ploeg van nut zijn", ventileert hij als zijn mening. Hij' wordt in die ge - dachte gesteund door de geblesseerde Eïte*^,'lnI1dë"^nBnwi1,k Butch Webster- dle R°yals veel kwa" het spel, kan helemaal verdwijnen in de nat in ae MerenwiJK mijten toedicht, nr> wei* nn.n.r dp k-pii- als de schnrKinot van Wof Qtr.i 1 a Valkenhorst), waar 1 Amerikanen Heuts en Web- il had geïnstalleerd, nam de plaats in van de naar i teruggestuurde Breedlove. loyals is in vele opzichten an alleen maar een vervan- liteiten toedicht op weg ken. Webster: "Hij heeft een goede reputatie in Amerika. Ik kende hem niet persoonlijk, maar ik had wel hem gelezen in de krant als de schorsing van Har Stol op 14 november achter de rug is. Dan ook kan Royals geheel geacclimatiseerd zijn met behulp van zijn landgenoten Heuts en Webster ("Het is wel mak had hem zien spelen op tv. Hij had kelijk dat die er zijn, het helpt met plaats van Reggie id met schoenmaat 49—50 en imenten moeten wel erg hoog opgestapeld om zijn zelfver- te ondermijnen. Gecon- 1€ rd met het voorbeeld van je kunt tenslotte maar lieten roept Royals dat ;bi iijKOU De Sowjet Unie loopt te worden uitgesloten van deelneming aan het toernooi wereldkampioenschap voet- Ie Russische Voetbalbond gisteren bekend dat het na- elftal geen toestemming zal de laatste kwalificatiewed- zeker prof kunnen worden als hij die wennen") blessure niet had gekregen. Daarom Europa is het een geluk dat hij hier is. Hij komt bovehdien op het goede mo- twee ment: Juist nu we zo'n speler nodig gerust hebben. Nu kunnen we misschien nog"*één duel verliezen, maar meer ook niet. Want dan hebben we de sterkste ploegen al gehad, terwijl Le vi's, Raak en Transol alleen ons nog maar hebben ontmoet. Zij moeten nog tegen elkaar spelen, wij krijgen alleen de zwakkere ploegen nog. Met Royals maken we een goede kans. 'Ik wilde graag naar de ervaring", zegt de :-student, die basketbal heeft laten prevaleren boven zijn studie social- welfare". Ik wilde de landen graag zien en als het me bevalt wil ik graag in Nederland blijven." En bevallen kan het Royals. Luister alleen maar naar Webster, die al wat langer in het land is en die in een terzijde een aardigheidje meldt: "Ik sta verbaasd over het basketbal dat meisjes hier spelen. Dat zie je in Opperste verbazing bij de bepaald niet kleine hond, die huizen hoog tegen Royals opziet. Daar moeten de tegenstanders ge woon wel een kluif aan hebben (Foto Jan Holvast) Amerika niet. Die meisjes hier doen het peil. Er wordt pas 25 Jaar ge alles. Ongelooflijk", zegt hij vol en- speeld. En dit Jaar zullen de thousiasme. "Ik vind trouwens dat basketbal zien als nooit te voren. Nederland toch niet mag klagen over komen steeds betere Amerikanen, AMSTERDAM De vrijdagavond staat de laatste Jaren tijdens Jum ping Amsterdam steevast in het te ken van de meervoudige springcon coursen. Dat zijn onderdelen, waar in men achtereenvolgens hindernis sen oplopend van een enkelvoudige sprong tot een viersprong en weer afnemend tot één enkel obstakel tracht te bedwingen. Zeventien com binaties slaagden er in in de na middag het parcours voor de RA..I.- prijs foutloos af te leggen en daar mee de barrage, zonder viersprong en op tijd, te bereiken. Deze beslis sende ronde werd een spannende aangelegenheid. Hub Bergmans uit Tilburg bleef met Henriette als eer ste opnieuw foutloos, maar het was duidelijk dat hij met 43 seconden bij een maximaal toegestane rijtijd van 55 seconden niet lang op kop zou blijven staan. Olympisch kam pioen Graziano Mancinelli, die als zesde de arena binnen kwam, dook er dan ook met Bel Oiseau fors on der: 34,3 seconden. De daarna vol gende combinaties waren toen wel gedwongen meer risico's te nemen wilden zij in aanmerking komen voor de eerste prijs van 1000 gulden. De Westduitser Gert WJltfang slaag de er echter na een gedurfde rit in de door de Italiaan .gezette" tijd ruim te overtreffen. De 27-jarige ex- leerling van de nu in de Verenigde Staten vertoevende Alwin Schocke- möhle, van wie men beweert dat hij als geen ander „op het oog" de moei lijke details van een parcours kan taxeren, sleurde Ehre naar een tijd van 32 seconden precies. Alleen zijn landgenoot Hendrik Snoek kwam nog heel dichtbij. De klok stond ech ter na zijn ronde met de schimmel Rasputin juist op 32,1 seconden stil, hij tweede werd. Het concours met meervoudige sprongen bleek een Westduitse spe cialiteit te zijn. Want het tweede en laatste onderdeel van de avond, waar in het parcours van het openings nummer in omgekeerde richting moest worden afgelegd, leverde een duidelijke overwinning op voor Hart- wig Steeaukem De oud-Europees kam pioen (hij kon deze zomer zijn titel wegens een beenblessure niet ver dedigen) had met Simona voor de zestien sprongen een tijd van 53,2 seconden nodig. Helmut Kaser, secretaris- FIFA, verklaarde et in Züricfh dat, volgens de re st en, de Sowjet Unie zal moe- o den gediskwalificeerd. voetbalbond zegit in yjfcklaring dat het stadion in ktp, waar de wedstrijd zou worden gespeeld „is veran- een concentratiekamp en een vaar martelingen en terecht- nin plaats hebben". „Op zede- onden kan men van Sowjet- len niet verwachten dat zij n een stadion dat bevlekt is y't bloed van Chileense vrij- dfjders", gaat de verklaring „met het bevel de wedstrijd ago te spelen en nergens an- 'imt de FIFA op werkelijk on- lijke wijze het Chileense rë- sme. De verantwoordelijkheid niet doorgaan van de ont- berust dan ook geheel bij OKKER 1SLAAT THUR ASHE <JS Tom Okker heeft gis- e halve finales van het inter- Is tennistoernooi in Parijs Voor 2000 toeschouwers won irlandse prof in drie sets van lummer vijf geplaatste Ame- tfthur Ashe. De cijfers wa- en 6-3. Okker is voor nooi als vierde geplaatst. komt m de halve finales in Ilie Nastase. De als eerste Roemeen versloeg de an Jean-Baptiste Chanfreau "i-1. Het is de vierde keer maanden dat Okker stuit op nog steeds het Grand- tósement van de ILTF aan- )kker is hierin tweede. De drie keer was de Nederlan- de winnende hand. In de halve finale ontoet Stan in le Duitser Karl Meiier. De Sowjet Unie had de wereld voetbalbond al eerder verzocht de wedstrijd op neutraal terrein telaten spelen. De FIFA, of liever voorzit ter Sir Stanley Rous, organiseerde daarop een telegrafische rondvraag onder de 21 leden van het organi satiecomité. Van de in eerste instan tie binnengekomen zestien antwoor den waren er veertien pro Santiago. De FIFA heeft de Sowjet Unie gis teren per telegram van de uitslag van de enquete op de hoogte gesteld en dit land tevens gewezen op de gevol gen van de weigering op 21 novem ber in Santiago in actie te komen. De Chileense Voetbalbond (ACF) heeft gisteren eveneens een verkla ring uitgegeven, waarin wordt gesteld dat er geen sprake van kan zijn dat de wedstrijd ChiliSowjet Unie op een andere plaats dan in Santiago wordt gespeeld. Tenzij er zich nog bijzondere ontwikkelingen voordoen staat het nu wel vast dat Chili automatisch overgaat naar de eind ronden, die volgend jaar in West- Duitsland worden gehouden. De eer ste wedstrijd tussen beide ploegen in Moskou eindigde vorige maand in een gelijkspel: 0-0. Verrassende zege Mieke van Eist OOSTERBEEK Na de derde ronde in het schaaktoernooi om de natio nale damestitel in Oosterbeek staat Ada van der Giessen na een enigs zins gelukkige zege op Fenny Heems kerk alleen aan de leiding. De uitslagen van de derde ronde zijn Erika Belle Cora van Gent 10, Mieke van Eist (Voorschoten) Rie Timmer 10, Carla Bruinenberg Elles de Graaf 10, Fenny Heems kerk Ada van der Giessen 01, Anneke Schol Jeannette Mulder 10. De afgebroken partij Rie Tim mer Erika Belle eindigde in remi- 1. Ada van der Giessen 3 punten, 2/3 Fenny Heemskerk en Erika Belle 2, 4 t/m 7 Cora van Gent, Jeannette Mulder, Carla Bruinenberg en Mieke van Eist IV2. SCHAATSENRIJDEN De advies commissie voor sport en recreatie van de gemeente Oslo heeft het col lege van B. en W. van de Noorse hoofdstad eenstemmig geadviseerd het ijsstadion Bislet open te stellen voor activiteiten van de profschaats- orgamisatie WISO (World Ice Sport Organisation). Jan Klok, WISO-man van het eerste uur, heeft dit gister avond uit Oslo vernnTu— OOSTERHOUT Een nederlaag te gen De Wilde heeft Van Bracht gis teravond in een haast hopeloze po sitie gebracht. Hij staat nu in de strijd om de nationale driebanden- titel vier punten achter op De Jong en is praktisch gesproken kansloos geworden. Raymond Ceulemans noemde het een debacle. „Rini is de sterkste Nederlander, dat heeft hij de laatste tijd wel bewezen. Maar hij is hier kapot gegaan onder de druk van het kampioenschap". Piet de Jong had een voortreffelijke dag. In de miiddiagpartij versloeg hij de afgeslankte Bros ens en 's avonds bond hij Van Aart aan zijn (ongesla gen) zegekar UITSLAGEN: 1 ronden is de stand: 1. De Jong 2. Doggen 3. De Ruyter 4. Van Bracht 5. Broseus 6. De Wilde 7. Van Aart 8. Teegelaar al g. g. 0.827 0.954 0.790 0.792 0.720 0.849 Een recente foto van Gert Bals. De oud-doelman van Ajax, PSV en Vitesse zal waarschijnlijk dit weekeinde nog een con tract afsluiten met FC Utrecht. Zondag 2.30 uur Zonda9 2 30 uur n m- li u c v ll f 1"^*Naaldwijk Terrein Boshuizerkade Teegelaar De Jong Teegelaar De Ruyter De Wilde Van Bracht 0.869 0.608 0.750 Overweg mag al weer spelen DEVENTER Niels Overweg mag vandaag spelen tegen NEC. Het be roep dat Go Ahead had aangetekend tegen de schorsing van zijn vrije verdediger voor één bindende wed strijd, is ontvankelijk verklaard. De Eagles hebben deze week een ont moeting in de z.g. nederlagenserie gespeeld tegen de amateurclub SJN uit Nijmegen. Overweg bleef aan de kant. Deze wedstrijd was reeds ge ruime tijd tevoren aan de KNVB gemeld en dus „bindend". Uitslagen: Springconcours tabel A (na bar rage)1. Gert Wiltfang (WDld) met Ehre, 0 strafpunten, 32,0 seconden, 2. Hendrik Snoek (WDld) met Ras putin, 0-32,1, 3. Graziano Mancinelli It) met Bel Oiseau, 0-34,3, 4. Sönke Sönksen (Wdl) met Kwept, 0-35,6, 5. Debby Johnsey (GB) met Specu lator, 0-39,8, 6. Hub Bergmans (Ned) met Henriette, 0-43,0. Springconcours tabel A op tijd: 1. Hartwig Steenken (Wdl) met Si mona, 0 sür afpunten - 53,2 seconden 2. Jean-Michel Gaud <Fra) met Met- tango, 0-57,0, 3/4. Paul Weier (Zwit) met Flink/Hauke Schmidt (Wdl) met Triumpf, 0-60,2, 5. Jan Maat huis (Ned) met Dolman, 0-61,4. Foreman tegen Jerry Quarry? TAMPA Gil Clancy, de manager van zwaargewicht-bokser Jerry Quar ry heeft de World Boxing Association (WBA) verzocht wereldkampioen George Foreman op korte termijn te dwingen tot een gevecht met zijn pu pil. Claaicy meent dat WBA-voorzit- ter Bill Brennan bereid is de regel dat de regerende kampioen binnen een jaar zijn titel moet verdedigen in werking te laten treden. Joe Frazier en Mohammed Ali komen in dit ge val niet in aanmerking, omdat zij te gen elkaar uitkomen op 28 Januari aanstaande. Foreman veroverde de wereldtitel op 21 Januari 1973- in Kingston (Jamaica) op Joe Frazier. Raak verslaat Hijs op Uithof DEN HAAG Voor de Coupe NN zijn gisteravond enkele wedstrijden gespeeld. Uitschieter was het treffen tussen de twee Haagse ploegen HIJS en Raak. De bezoekers wonnen met 7—3 (2—0, 2—1 en 3—2) voor een uitverkocht ijsstadion „De Uithof" (4.000 toeschouwers). In een schitte rend duel scoorden voor Raak De Cloe (4x), Gaanderse en Crombeen. De treffers van HIJS kwamen op naam van Queen, Hunting en Schae- fer. In Heereveen won CPL Nendaz met 97 van Thialf en in Tilburg zege vierden de Trappers met 12—3 over Smoke Eaters. IËDêREêM lette op Bë vis, MAAR /Z/CWABP /Soot/Sjk/M Hee.Fr De saa ook orr 'r J water •&LASEM

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 11