jfls^/rk „Dwarse" raad toch niet zo dwars in Leiderdorp Onderhoud van kleine tuinen Snackbarhouder Brittijn krijgt eerste „keus" Kerstmenu van onze lezers PAGINA STAD EN RAND DINSDAG 30 OKTOBER LEIDERDORP Er moeten noodwinkels komen in het bestemmingsplan Winkelhof, daar waren de raadsleden het wel over eens. Wie die noodwinkels zouden bezetten, was 'n geheel andere vraag waar wel enkele uurtjes over gepraat moest worden. Resumerend kon burgemeester Van der Have na afloop van de discussies de prioriteitenlijst samen vatten. Er komt één noodsupermarkt. Als eerste stelde de raad vast de plaatselijke kruide nier Beerenboom met 'n VéGé-winkel, de tweede plaats werd voor A. en O. en als der de kwam A.H. uit de bus. over de kandidaten opende zei, dat het moeilijk zou worden om ieder een tevreden te kunnen stellen. Over de procedure die gevolgd was ver telde ze, dat er schoonheidsfoutjes aan kleefden, maar het was in Lei derdorp toch een grote vooruitgang. De bewoners hadden in een openba re vergadering inspraak gehad in de keuze van de kruidenier en snack barhouder. Het foutje was dat wet houder Drenth aan deze openbare vergadering geen ruchtbaarheid had gegeven zodat niet iedereen op die vergadering z'n zegje had kunnen zeggen. Zij had het wenselijk ge vonden, de andere raadsleden deel den die mening, dat de belangheb bende middenstand op de hearing van de bewoners was uitgenodigd. Zij vond ook niet het probleem dat er noodvoorzieningen kwamen maar hoofdzakelijk wie er in kwam. Marietje van der Molen: "Moeilijk om iedereen te vreden te stellen." (Foto Jan Holvast) In die volgorde zullen deze winke liers benaderd en geïnformeerd wor den over de kosten die dat met zich mee zou brengen. Als snackbarhou der zal het eerste K. Brittijn bena derd worden, daarna kwam Sassen aan de beurt, die al 'n snackbar in de Doeslaan in Leiderdorp heeft, maar die hij bij vestiging in de noodvoorziening dacht op te doeken. Dat was o.a. reden voor de raadsle den Brittijn te kiezen om de "snack voorziening" in het oude gedeelte van Leiderdorp te handhaven. Wethouder mevrouw Tichler merkte op dat wanneer Beereboom in de noodwinkel kwam, de mensen van de Engelendaalflats zijn wagen wel zullen missen. Voor het losse onsje kaas moest dan wel de druk ke Engelendaal overgestoken wor den, want de grote kruidenierswa gen zal dan niet meer rijden. Ma- rietje v.d. Molen, die de discussie Auto tegen boom LEIDEN In een bocht v Oegstgeesterweg is gistermiddag een 22-jarige automobilist uit Alphen aan den Rijn via een strook heesters die de autoweg van het fietspad Unaniem scheidt, tegen een boom gereden. Zijn auto werd geheel vernield; de man zelf mankeerde niets. De Alphenaar moest in de bocht plotseling remmen en uitwijken voor een tegenligger, die de Alphense auto mobilist op de linker rijbaan tege moet kwam. Mevrouw Tichler: "Voor een los onsje kaas de En gelendaal oversteken (Foto Jan Holvast) De raadsleden waren het una niem over eens dat aan de plaatse lijke middenstand voorkeur gegeven moest worden. Uit concurrend oog punt: niet elke bal gehakt is het zelfde, werd Brittijn vóór Sassen on de lijst gezet. De mentor van de Gisteravond begon het Uur U voor de Leiderdorpse gemeente raad voorwat betreft de toewij zing van noodwinkels op het ter rein van "Winkelhof". Op 15 ok tober werd aan een afvaardiging van bewoners uit de wijk "Bin nenhof" en de Engelendaalflats gevraagd, wie zij graag in de win kels wilden hebben. Zij werden daartoe uitgenodigd om in het deftige raadszaaltje van Leider dorp hun mening nog eens te mo tiveren; van te voren hadden zij dat schriftelijk reeds gedaan. Buiten deze bewoners is er door de gemeente niemand uitgeno digd omdat, aldus een gemeente woordvoerder, het wel eens te druk op de tribune zou kunnen tvorden en men dan niet in alle rust tot een beslissing zou kunnen komen. Er was dan ook geen ruchtbaarheid gegeven aan deze voor de betrokkenen toch belang rijke vergadering. Ook de pers icas niet uitgenodigd maar LD- verslaggever Ronald Veeren was als enige persman aanwezig. Dat het LD ook door het advertentie blad "Leiderdorps Weekblad" goed ivordt gelezen bleek wel uit het uittreksel van het LD-verslag van deze bijeenkomst later in dit blad. Mevrouw Gordijn schreef naar aanleiding van dit uittrek sel 'n brief aan het weekblad waarin zij vertelde het niet hele maal duidelijk te vinden dat er één kandidaat voor de snackwin kel wèl en de ander niet aanwezig was tijdens deze hearing. Waar op het "Leiderdorps Weekblad" antwoorddeOok de pers was niet uitgenodigd. raad, Nleivaart CDS '70) zei nog dat hij door 9 raadsleden was benaderd om aan wethouder Drenth te vragen omtrent dat wat in Het Leidsch Dagblad had gestaan over zijn uit drukking: "Wij hebben 'n dwarse raad in Leiderdorp, en die moet be slissen over de keuze van de winke lier". Heeft u dat gezegd, of heeft de pers dat veranderd? Mevrouw Uh- lenback van D'66 had die opmerking als goedkeurend opgevat maar de rest van de raadsleden had deze uitdrukking toch wel ernstig geno men. Men had zelfs met de ge dachte gespeeld 'n motie van wan trouwen tegen de jeugdige wethou der Drenth in te dienen. Wethouder Drenth zat daar even mee en ant- woorde: Ik kan niet precies zeggen wat ik gezegd hob, maar ik heb dat niet negatief bedoeld. Het liep voor de wethouder met 'n sisser af om dat, raadslid Poels vertelde dat in de pauze, men over de noodvoorzienin gen wilde praten en dat liet preva leren. Van den Wijngaard van DS '70 merkte over de Leiderdorpse middenstand nog op: "De afgelo pen jaren heeft de Middenstand wei nig van zich laten horen. Geen ser vice. Geen koopavond. Samenwer- WASSENAAR De Tuinbouw- vereniging Wassenaar en omstre ken heeft zich tot taak gesteld "amateurs" op tuingebied de no dige voorlichting te geven. Er werden in dat kader al enkele avonden georganiseerd, over de vormgeving van tuinen. Op 27 no vember volgt een avond, gewijd aan de bemesting van de tuin. Deze avond zal worden verzorgd door een functionaris van het Be- drijfslaboratorium voor grondon derzoek te Oosterbeek. In dit kader past ook de cursus "Onderhoud kleine tuinen", die op 4 maandagavonden in het Je- roenhuis in de Kerkstraat gege ven zal worden door Mariétte Edelman. De cursus begint op maandag 12 november 20 uur en de laatste avond is maandag 3 de cember. Het cursusgeld voor le den van de tuinbouwvereniging, bedraagt f 10 en voor niet-leden, is het f 15.-. Men kan zich aan melden bij het secretariaat van de vereniging, Dokter Weerder- laan 63 of op het adres Schouw- weg 56, tel. 3097 (na 6 uur 's avonds). [erwijs.1 Dinsdag Stadhuis Leiden, 8 dering commissie van L Rijnsburgerweg 163 spreekuur k Bureau voor Levens- en gezinsvrai 7.30-8.30 nam. Hooigracht 38 spreekuur StichU werkende Jongeren 7.30-8.30 nam. Hoge woerd 57 Miks II sociëteit tl homofiele jongeren 8-12 nam. 1 jvesting en openbare - Apotheek Leiden De avond en nachtdid van de apotheken in de Leidse rei wordt waargenomen door de Ce traal Apotheek in Leiden, de Aj theek Voorschoten, Leidseweg 661 2525 en de Apotheek Beker, Lijt.j 4 Oegstgeest Koord Studio Centruc voor intermenselijke] trekkingen,^ Oude^Rijn opl "telefoon 25260 Koord Vanavond houdt de heer A. Wet- selaar van de Hortus Botanicus in de Koord Studio een lezing met dia's over exotische planten en bloemen. Iedereen is hierbij van harte wel kom. De Koord Studio organiseert tal van aktiviteiten, waarbij ook licha melijk gehandicapten welkom zijn. <De akkomodatie van de Koord Stu dio is volledig aangepast). Naast de avonden, waarop speciale aktiviteiten (Kom In's) plaatsvinden is iedereen elke dag, met uitzondering van zaterdag) van 3 tot 11 uur van harte welkom om te praten, te zit ten, te lezen, iets te drinken of om er zomaar te zijn. Voor alle informatie: vanaf 3 uur telefoon 44000. De Koord Studio is gevestigd op bet adres Oude Rijn 88 te Leiden. Het is een dubbel feest, neer Verberg is 25 jaar aa verbonden. Postbus 106 En of ik dit nog even wilde me dedelen. Dat wil ik wel. Waarom niet? Werkende vrouwen, die proble men hebben met betrekking tot hun arbeidssituatie moeten eens schrij- A lit OIO OS ven naar postbus 106 in Leiden. Dat is het adres van het ombudsteam van Dolle Mina. onder redactie van Paul Wolfswinkel Vrijdagavond van half 6 tot 7 uur, houdt het bestuur een receptie in het clubgebouw van de S.V. Wasse naar en zaterdagavond om half 9 is er een grote feestavond, eveneens in het clubgebouw dat voor die ge legenheid met een tent is uitgebreid. Het trio Eddie Thoen zal de mu ziek verzorgen. Carnaval En het duurt niet lang meer of het is weer de elfde van de elfde: het officiële startschot carna- liefst IJsland Vanavond in het gebouw Steen- schuur is er een IJslandavond mee te maken. Het wordt verzorgd door Ko de Korte en begint om 8 uur. Fiatfeest Op donderdag tussen 6 en 10, vrij dag tussen 10 en 10 en zaterdag tus sen 10 en 6 wordt een grote Fiat en Lancia-show gehouden in de Ko- revaargarage aan de Korevaarstraat in Leiden. De nieuwe showroom is klaar en daardoor beschikken de mensen van directeur Verberg over 600 vierkante meter expositieruimte. val. We hebben daarom twee berichten erover. Nummer 1: In Wassenaar zal op 10 november de installatie plaatsvin den van de nieuwe Prins. In restau rant „De Sport". Nummer 2: En in Voorschoten op dezelfde dag zal een Prinsenbal wor den gehouden. Om 11.11 uur zal Prins Carnaval worden geïnstalleerd in restaurant „De Gouden Leeuw". Heren in donkere broek en wit over- hem met gekleurde sjerp en dames liefst in 't lang. Autoloze zondag in Nederland? De bewoners van de Zoeterwoudse Bur gemeester Brandstraat konden giste ren al even aan een dagje zonder auto's wennen. Wegens bestratings- werkzaamheden was die straat in de nieuwbouwwijk van Zoeterwoude- dorp aan beide zijden afgesloten voor verkeer. Er kon geen auto meer in, op een gegeven moment. Lekker rustig, dat wel... Maar moeilijk or- eruit te komen. Kanker Feest Het bureau Kankervoorlichting van de stichting Koningin Wilhelmi- nafonds heeft een klein, maar erg duidelijk en vriendelijk en handig boekwerkje uitgegeven dat "Kan kerfeiten" heet. Het boekje is gra tis te verkrijgen, als u een briefje stuurt naar De Lairessestraat 33 in Amsterdam (Oud Zuid). U kunt het Wilhelminafonds steunen via de giro: Nummer 26.000. Wethouder Drenth: heb het niet negatief be doeld." (Foto Jan Holvast) king met de middenstand was slecht. Nu ze concurrerende wolken zien samendrommen komen ze in 't ge weer. 't Ging toch goed zo. Ik ben er niet om de middenstand te schop pen maar wel om ze wakker te schudden". Aldus het gloedvolle be toog van v.d. Wijngaard. De raad heeft er trouwens sinds gisteravond een gloedvolle spreker bij gekregen. Aan het begin van de avond werd door burgemeester v.d. Have het nieuwe raadslid voor de VVD, de heer C. H. E. Brainich von Brainich Felth geïnstalleerd, die tijdens de vergadering al direct van zich liet splreken. Hij deelde zijn collega's me de, dat zij hem gerust alleen met meneer Brainich mochten aanspre ken. Meneer Cor ging hem echter iets te ver. Al met al een zeer inte ressante raadvergadering in Lei derdorp met wederom een zeer propvolle tribune. Wassenaar Vocaliter' voert Messias uit WASSENAAR Het koor "Was senaar Vocaliter" voert 16 november onder leiding van Ad de Groot in de Dorpskerk "De Messias" van Han del uit. Medewerking verlenen de so praan Rita van Harmeien, do alt Meta Bourgonjen, de tenor Tony Klaassen, de bas Rom Kalma, en het Utrechts Studenten begeleidings orkest. LEIDEN Het samenstellen van een goed maar toch ook niet overdadig kerstdiner stélt je soms voor problemen Het valt niet mee om ieder jaar weer iets origineels te vinden. Als je daar na het raadplegen van een legertje kookboeken toch uitgekomen bent, is er geen groter compli ment dan het verzoek van een van de gasten dit of dat recept mee naar huis te mogen ne men. Maar waarom alleen die ene gast, misschien zitten er wel veel meer aspirant-gast vrouwen om een origineel me nuutje te springen. We willen onze lezeressen en lezers daar om vragen een gezellig kerst dineetje samen te stellen en naar ons op te sturen. Een jury bestaande uit kolonel b.d. Th. J. Wessels, oud-comman dant van de militaire koks- school in Leiden, raadslid en erkend lekkerbek, restaurant eigenaar J. Opgenhaeffen en redactrice Henriëtte v. d. Hoe ven zullen dan uitzoeken welke menuutjes half december een plaatsje op een Blik-pagina krijgen. Voor de samenstelster of -stel ler van het meest aantrekke lijke menu stellen we de in grediënten van het menu op basis van vier personen be schikbaar. Het menu mag maximaal bestaan uit vijf gangen. Alle ingrediënten moeten in de su permarkt of delicatessenzaak te koop zijn. Er moet worden uitgegaan van een diner voor vier personen en het mag on geveer f 25,per persoon kos- LEIDEN Uit horst (Merenwijk auto zijn gisteren twee koffers, met daarin een aantal waardevolle papie ren en keukenmonsters, en twee ge reedschapskisten ontvreemd. De to tale waarde van de buit bedraagt on geveer f 1000. In Wassenaar Vakcentrales werken samen zondagmlcli 21130 Filmmidclag in kader van de Boekenweek WASSENAAR De al eerder gesig naleerde samenwerking tussen de plaatselijke afdelingen van de vak centrales CNV, NKV en NVV gaat gestalte krijgen. Op vrijdagavond 9 november 20 uur zal er in het Jeroenhuis in de Kerk straat voor het eerst een gezamenüi ke ledenbijeenkomst worden gehou den waarop de wijze, waarop men de samenwerking wil realiseren, nader zal worden toegelicht. Onderwerpen waarmee de gezamen lijke afdelingen zich willen gaan be zighouden zijn o.m. de woningbouw in Wassenaar, milieubeheer, bejaar denzorg, verkeersvraagstukken enzo voorts. Ter gelegenheid van de kinderboekenweek wordt op woensdag 31 oktober om 2 uur 's mid dags in gebouw "De drie eendjes" 'n filmmiddag gehouden voor de Jeugd. Alle leden hebben op vertoon van hun lidmaatschapskaart gratis toe gang. Ieder kind van 2 tot en met 15 Jaar is van harte welkom. Er is voor iedereen een kleine traktatie. Met ingang van 7 november a.s. worden de openingstijden voor de bi bliotheek gewijzigd. Om ook de oudere Jeugd in de gelegenheid te stellen boeken te ruilen zal de oiblio- theek 's woensdagsmiddags geopend zijn van half twee tot half vier, en donderdagsavonds van zeven tot acht terdagavond e KWJ-Leiden Beweging Havenplein E donderdagavond geoDend Wetswinkeltje Juridisch i rechtskundige Volkshul9 Apoi tijden dl. wo., „u., x uu 79 uur nam Zevensprong vrij. Dienstencentrum Noordelndpleln 2b. tel. 40' mene Informatie dagelliks Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en ïnformatledl gemeenschap Zuidwest Tel 33921 en 61944 Moeders voor moeders Actie "Moeders vooi moeder gaven zuster E Janseen -Nlemi Humanitas Dienstverlening Humanitas. tt gracht 84, Spreekuur maandag nam. woensdag 6.3010.30 vc SOS-Teielonlsche Hulpdlei ugjarig uestaan van ae xjuurtverem- ging Kerkehout in Wassenaar worden Hennette van der Hoeven a.s. vrijdag en zaterdag gehouden. ten. De inzendingen per brief met op de enveloppe "kerstmenu" moet binnen zijn voor 30 november. Het adresLeidsch Dagblad, Witte Singel 1, Leiden. Bouwcommissie Blauw Zwart WASSENAAR In verband met de bouwplannen voor nieuwe kleedge legenheden is door de vereniging Blauw Zwart een bouwcommissie geïnstalleerd. Voorzitter is de heer R. Westgeest, secretaris de lieer H. Gordijn. Met de financien zal de heer D. Westgeest zich bezighouden met propaganda en werving de he ren A. van Buytene en C. Olijsla- gers. Leden van de commissie zijn verder de heren J. J. Westgeest, S. van der Ham, F. Westgeest, Th Hammink, P. v. d. Holst, E. Seijse- ner, J. van der Steen en P. Belle- kom. Op zaterdag 17 november zal de eerste trekking plaats vinden van de grote loterij, die in verband met de nieuwbouwplannen werd georgani seerd. Saskia Wassenaar winnares van kleurwedstrijcl WARMOND Saskia Wassenaar heeft de kleuter wedstrijd ter gele genheid van Werelddierendag ge wonnen. Deze kleurplaat gaat mee- mdoen in de landelijke wedstrijd. De jury van deze landelijke wedstrijd bestaat uit Rien Poortvleit, Barend Barendse en Wietze Landman. De uitslag van deze wedstrijd zal eind november bekend worden gemaakt. De uitslag van de Warmondse wedstrijd luidt: Groep 9—10 Jaar: 1. Saskia Was senaar, 2. Jan v. Winsen, 3. Ghislai- ne v. Tongeren. 7—8 Jaar: 1. Har riet Haverkort, 2. Lies Timmer, 3. Ge van Dam. 56 jaar: 1. Pieter Wasse naar, 2. Jeroen v. d. Heiden, 3. Joep maandag acht uur vm Release Hulpverleningsdienst Release: we Rijn 20a. tel 24555 Ma t/m 8-10 u nam bovendien dlnsd t/i et uitzondering van Architecten baar onder 26385. Zitting i dagavond van 7.30 tot 9.30 Lelds Volkshuis, Apothekersdijk 33 li Vogelasiel Anna Paulownastraat 18, i Gewonde- en uitgeputte vogels i 34687 Sociale raadsvrouw Spreekuur sociale raadsvrouw Lel di. 10.30—11.30 uur voorn straat 49, wo. 10—11 uur voc muziek, Q werkende jongeren, dag. 8— werkgroep huisves Voor weduwen en weduwnaars Nderlandse Vereniging voor Wed' en weduwnaars. Telefoon Lelds viesbureau: 61112. Kinderopvang Informatiebureau werkgemeensc Kindercentra Leiden Haarlemr straat 73b (telefoon 30360). Geop di.. en vr. 9.30—12 uur v.m., v 2—4 uur nam. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging 45 tel. 49441 (maandag t,« 9—10 uur voorm) Aanvragen vooi halve dagen; Ui kerkelijke opleidingsschool vc zinsverzorging Rilnsburgerweg Ook de Amerikaanse mode makers zitten niet stil, na de con- fectiebeurzen in Parijs en Londen komen ook zij met hun zomermo- de voor de dag. Hier een ontwerp van Bill Blass. De deux-piece met Burgerlijke stand van Leiden P. H. Robertus Leonardus Maria, de Jong en A. C. M. Olyerhoek, Corne- 7" FWSU.J.-PUH.O «HSL lia Marlft Wllhelmina j' w de strakke rok en 't aan een kant fermans en a. e. m. Mens Angeia dr schouderloos bovengedeelte is uit- v. f. Bronsgeest en m. j. kanning, 'pe- gevoerd in wit met een bruine - streep. Hierbij wordt een bruine strohoed gedragen. den. Robert Herman Willem, W. van der Kraan TJeerd. zn v. T. Lemstra Mugge, Verha gen. Miranda Johanna Maria, dr v. P. KPJ NAAR VOLLEYBAL TOERNOOI J. A. Juffermans e Gespreksavonden Gespreks avonden Baha-i gemeéy schap. Di. 8.15 uur nam. Dis 27, Leiden, wo. 8 uur nam. laan 11. Oegstgeest, vrij. 8.15 Fred. Hendrikplantsoen 25. Leiderd Antiekdiefstal in Oegstgeest OEGSTGEEST Een antiek' hebber aan de Hofdijck in geest is vannacht beroofd va: collectie. Door een gaatje raam te boren hebben de inbrcl 1 zich toegang tot het pand versch De gestolen collectie vertegenwo digt een aanzienlijk bedrag. Kaartavond ZOETERWOUDE De ZoeterwoiR se leden van de Hout en Bouwbq kunnen vanavond (dinsdag) kaarten in het Don Boscohuis, op 6 november ook de NKOV, Zoeti woude een kaartavond heeft belelQ Ondertrouwd: G. Korendijk en J. E. Maaskant, J. Ligthart en M. H. Llm, H. J. Groenewegen en E. S. A. Gülcher, T. M. Wolters, N. B. J. i J. Dongelmans, H. M. Louwe C van der Velde Bruyning en J. I Cornelisse en J. A. Verboon, G. Lant- H. Langenberg, ZOETERWOUDE Een team van de Katholieke plattelands Jon geren uit Zoeter woude, zullen zon dag 4 november deelnemen aan een volleybal-toernooi in de Rijnstreek- hal in Alphen aan den Rijn. Het is niet de enige activiteit die de KPJ op korte termijn zal ontplooien. De Brugman leden kunnen op vrijdag 9 november in het Don Boscohuis deelnemen aan een kwisavond, waarop "gekke" vragen zullen worden gesteld, een mini-rally zal worden gespeeld en waarop aan pantomine gedaan kan worden. In de kwis zijn een aantal prijzen te winnen voor de leden en de introducees, die om 20.00 uur aanwezig moeten zijn. ter en J. Teske, p. B. M. W. mermans en E. C. Simonis, H. C. van Schalk en C. B. A van den Hoogen, p. F. A. de Groot en C. .S Koning, O. M. van Doorn en A. J. M. Colli, J. R. de Jong en H. p. Boot, H. p. p. Klein en S. van Oosten. S. Teske en E. Montan- Je. H. Schuchhard en M. Gijsman. H. J. M. Sierat, J. H. L. WtJ- Dieben. p. H. M. Fonti- tohoma: H. Hagen. tllus c Overleden: S. M. van Oeffel (78) echt genote van: T. Brandes, G. J. Grisnich (12), T. H. Slijkhuis (60) echtgenote 'II LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN K EN OMSTREKEN ;e Uitgave: Leidsch Dagblad BV er Witte Singe) 1 - Leiden Postbus 54 Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur HaD Mulder Ve Maandabonnement i 9,28 Kwartaaisabunnementf 27,45 Per Post f 292)5 Losse nummers f 0,4C Abonnementsgeiden oy vooruit- betaling te voldoen B|) autoina- f tische overschrijving geen admi incassokosten 18.00 - 20.00 u Zaterdag van 16.00 18.00 u. Telefoon 01710-3U5U0.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2