HEEFT EEN TAAK Rome heeft gesproken, de zaak is openbrief gekeerd „Alleen de hoogste inkomens moesten flinke veer laten >AG 29 OKTOBER 1973 aj-i-umiuiJijj.B I^EGEN "Rome heeft öi de zaak is open". Dit kan 6 de promovendus A. W. J. en terecht worden gesteld, het eerste Vaticaans Concilie geen of nauwelijks aandacht gewijd an de vele vragen die gesteld worden bij dogmati- aitspraken of daarin geen Reling mogelijk Is en of ze na ip van ty'd niet zelfs onjuist nzUn. ge vragen, en ook die van Kueng, bij de "onfeilbaar- zoals dat begrip later is uit- zijn dus legitieme vragen die liiet met een beroep op Vatt en 1 van de hand kan wijzen", staat in het proefschrift "on- trheid en hermeneutiek (inter- lUeleer): de betekenis van het jbilitas concept op Vaticanum drs. Houtepen vandaag, de Katholieke Universiteit te ;en is gepromoveerd tot doc- de godgeleerdheid. Als promo- op prof. mag. dr. E. C. F. A. jebeeckx, hoogleraar in de dog- jk en de geschiedenis van de «ie. promovendus studeerde theo logie in Hoeven, Nijmegen en Hei delberg. Van 1963 tot '65 werkte hij ln het pastoraat in Breda. Na zijn doctoraal examen in 1969 was hij Li.sschoppelijk gedelegeerde, voor oecumenische aangelegenheden ver bonden aan de diocesaan pastoraal centrum van het bisdom Breda. Van 1971 tot 1973 werkte hij ook mee aan het studieproject "Theologie van het saeculum" van het interuniver sitair Instituut voor Missiologie cn oecumenica in Utrecht. Dr. Houte pen is voorts hoofdbestuurslid van de Sint Willibrordvereniging, de in terdiocesane instantie voor de oecu mene in Nederland. De "passelijke onfeilbaarheid" werd door het eerste Vaticaans Con cilie plechtig als dogma afgekondigd. Het debat erover heeft vooral naar aanleiding van het tweede Vati caans Concilie en het eeuwfeest van het eerste heel wat pennevruch- ten opgeleverd. Dr. Houtepen is er niet verwonderd over, gezien het be lang en de actualiteit van vele vra gen. Hij noemt in zijn proefschrift vra gen als: is de aanspraak van, de •katholieke kerk op de „onfeil baarheid" van vele van haar leer stellingen in het oecumenisch gesprek nog langer te handhaven? Hebben de kerk, de bisschoppen de paus in het verleden niet vele fouten gemaakt en vele ook zogenaamde „plechtige geloofsuitspraken" moe ten herroepen? Zijn geloofsformule- ringen dan niet onderhevig aan slij tage, zodat ze nooit veranderd hoe ven te worden? Kan de kerk niet „in de waarheid blijven" ondanks allerlei dwalingen, vergissingen, ver anderingen? De promovendus veronderstelt, dat deze vragen voor grote groepen men sen misschien zelfs al achterhaalde, min of meer retorische, vragen zijn over de „onfeilbaarheid" van de bis schop van Rome, wiens plaats en functie in de kerk toch al ter discus sie staat. Hij merkt op, dat deze „onfeilbaarheid van de bisschop van Rome" ook op Vaticanum 1 uitvoe rig is gesproken en na veel discus sies onder protest van een groot aantal bisschoppen, aanvaard. De vraag is echter, aldus het proef schrift, of het eerste Vaticaans Con cilie met de „onfeilbaarheid" datge ne bedoeld heeft, wat hij thans on der kritiek stelt. Juist op die vra gen blijven de publicaties van de laat ste Jaren het antwoord schuldig. Men beschreef wel de gang van zaken op dit concilie en met besteedde zeer veel aandacht aan de talrijke be perkende voorwaarden, die ook in 1870 aan het dogma van de „pause lijke onfeilbaarheid" werden verbon den. Temidden van die specificaties en nuanceringen sloeg volgens de pro movendus het böek "onfeilbaar" van Hans Kueng in 1970 in als een bom. Kueng stelde namelijk voor om het dogma van 1870 te herzien en om van de aanspraak op „onfeilbaarheid" voor paus en kerk af te zien. Maar rondom zijn stehingname hebben veel theologen, onder wie K. Rahner en Y. Congar, zich afgevraagd, of wat Kueng wil bestrijden wel door Vaticanum 1 is bedoeld. De promovendus heeft zich met andere woorden afgevraagd of Kueng niet tegen windmolens vecht door zich tegen Vaticanum 1 te rich ten. Deze vraag is, aldus de Jonge Hans Kueng: vechten te gen doctor, uiterst belangrijk geworden, nu Rome met een beroep op Vatica num 1 Kueng dreigt te gaan ver oordelen. Met zijn studie heeft dr. Houtepen als antwoord gevonden: Vaticanum 1 heeft in 1870 niet over deze huidige vragen en twijfels bij de „onfeilbaarheid" gesproken. {SECHT De diaken bewaart :jn manier de kern van het e. Hij heeft zijn speciale tbtelijke realistische kijk op kent als geen ander het td verschil tussen welzijn en hij analyseert genadeloos en onderontwikkeling tot op itwoordelijkheid en mede- Uit bittere ervaring dat veel van wat doorgaat zegeningen van de wel- laatschappij maar een dun het onmenselijk lij- in de wereld gebeurt, enkele van de opmerkingen Jdr. A. H. van den Heuvel, scrl- in de Hervormde Synode op de Jsene diakonale vergadering, die tervormde landelijke diakonale In Utrecht gehouden heeft. Van den Heuvel sprak voor de diakenen over" een kwets- |ïerk in een machteloze wereld", itste, dat de diaken is grroe de kerk en daarmee over- |tn samenleving er aan te her dat de wereld machteloos is ijding uit eigen kracht, dat |k activisme ontoereikend is, (symptoombestrijding levensge vaarlijk is als het kwaad niet in de wortel wordt aangepakt. De diaken weet, dat de mensen niet zomaar moeten doen; hij weet bij ui'tstek, dat zonder de hulp van God zelf, de ze wereld aan de zinloosheid is prijs gegeven. Aldus de scriba van de Hervormde Synode, die sprak van de diiakonale taak van het vertegenwoordigen van de armen, vernederden, verslaafden, de gemartelden en vluchtelingen. Die taak is verre van eenvoudig. Gods kracht wordt in zwakheid volbracht. De christelijke getuigen lopen de kans te worden belasterd om hun so lidariteit met verdrukten. Ze zijn aangevallen om hun liefde voor vijanden, verbannen om hun eerlijk heid, vermoord om hun getuigenis, hun paspoorten zijn afgenomen en hun huizen gebombardeerd. Maar de kwetsbaarheid van de diaken komt voort uit zijn christelijk ambt zelf, aldus de scriba. Van binnenuit De bedreiging van de kerk, aldus de scriba, dr. W. A. Visser t Hooft citerend, komt nooit wezenlijk van buütenaf, ze komt altijd van binnen uit. Niet de aanvallen van de tegen standers, niet de tijdgeest, maar het eigen gebrek aan omgang met God en aan geloofsgehoorzaamheid vor men de dreiging voor de leden van de kerk. De stimulerende uiteenzetting van dr. Van den Heuvel werd als zeer bemoedigend ervaren en staande werd de vergadering besloten tot ver menigvuldiging op papier en ge luidsband. Eerder op de dag was onder voor zitterschap van mevrouw M. van de Wall-Duyvendak met de uit vele streken van het land aanwezige dia kenen overflegd over e erunota, waar in verschillende facetten van het be leid en het werk van de hervormde generale diakonale raad worden be licht. Mede tengevolge van de ver groting van de overheidszorg en een samengaan van tal van instellingen is in het diakonaat een heroriën tering aan de gang. De hervormde raad zal zijn werk ter bevordering daarvan op uiteenlopend vlak en met verschillende middelen zo krachtig mogelijk voortzetten. De stafleden reizen daarvoor ook het land door. Wendt u, met al het beschikbare materiaal in de hand. voor discus sie tot uw eigen kerken in Nederland. Aidus een reactie van dr. Philip A. Potter, algemeen secretaris van de Wereldraad van kerken, op de kri tiek per open brief van dr. J. P. Fed- dtma ca. op de acties van de We reldraad om door terugtrekken van investeringen uit bedrijven met be langen in zuidelijk Afrika, het ra- chme te bestrijden. Dr. Feddema c.s. vroegen het centrale comité van de wereldraad vorige maand, enkele weken na de jaarvergadering 1973, ln een open blief van 20 kantjes met voetnoten, teiug te komen op zijn besluit van augustus 1972 te Utrecht, waarmee 't pioene licht werd gegeven voor uit voering van het verlangen van de vierde algemene assemblee, in 1968, in Uppsala, om de Investeringen te rug te trekken "uit alle instellingen die racisme bestendigen". Dr. Potter noemt de uiting van kritiek van de 12 Nederlanders, "zeer eenzijdig", zowel wat betreft de opgeworpen vragen als ook de aangevoerde citaten. De briefschrij vers raadt hij aan hun inzichten te giondvesten op de beschikbare offi ciële documenten en ook de verschil lende Nederlandse leden van de commissies van de wereldraad ter zake te raadplegen. Het centrale comité, ln augustus 1972 in Utrecht bijeen, riep alle leden- kerken, christelijke instellingen, en individuele christenen buiten zuide lijk Afrika dringend op, "alles te doen, wat in hun vermogen lag met Inbegrip van beïnvloeding, als aandeelhouder en het afstoten van aandelen om de ondernemingen er toe aan te zetten hun investeringen uit de volgende landen terug te trek ken en de handel met deze landen siop te zetten: Zuid-Afrika, Nami- L'è, Zimbabwe <Rhodesië>, Angola, TJozambique en Guinee-Bissau'. Dr. Potter vijst er in zijn ant woordbrief op, dat dit besluit eerst na "uitvoerige debatten, waarvoor een veelomvattende documentering ter tafel lag" werd genomen. "In- o.en enkele opstellers van de open Lrief aan deze zitting hadden deel genomen, hadden ze zelf gezien, hoe de oecumenische besluitvorming functioneert. Er werd heftig gedis cussieerd en iedereen was getuige van de uiteenzettingen over de ver schillende standpunten. Het besluit, over de anti-investeringsactie werd echter met overweldigende meerder heid genomen", aldus dr. Potter. In de open brief van dr. Feddema, vaaraan adhesie werd betuigd door o.a. de beide oud-secretarissen-ge nei aal van de Nederlandse Her- voimde Kerk, dr. E. Emmen en ds. P. H. Landsman, wordt gesteld, dat öe aanpak van terugtrekking van in vesteringen meer overeenkomt met de strategie van een gewelddadige omwenteling dan met die van een vjeedzame revolutie. Tot vreedzame ievolutie behoren de herverdeling, van de macht, het opheffen van f partheid van binnen uit door voort gezette hervorming en door een ac tieve en opbouwende dialoog. Aldus de ondertekenaars. Thaise koning steunt studenten De Mexicaan Rudolfo heeft zijn wereldtitel bok- ihet lichtgewicht (WBC-versie) jioden door zaterdagavond in Los les de Italiaan Antonio Puddu Ijslaan. De scheidrechter maak- de tiende ronde een einde aan it wegens een oogblessure Europese kampioen Puddu. Chartchai Chionoi, saterdag in Bangkok zijn we- boksen in het vlieggewicht :es verdedigt. Hij versloeg gevecht over vijftien ronden tegenstander Susumu op punten. Eerveld in de se langs ni/ mgeroes Prof. Douben over verdeling van inkomen in jaren zestig Dr. A. H. van den Heuvel BANGKOK Koning Boemibol van Thailand heeft er bij de stu denten in zijn land. die begin okto ber het militaire regime van veld maarschalk Thanom Kittikatsjorn omver hebben geworpen, op aange drongen eensgezind te blijven bij het bestrijden van onrecht tot Thailand vrij zal zijn van alle corruptie. Sprekend voor studenten-afgevaar digden uit het hele land, zei de 46- Jarige koning: „Als u eensgezind blijft bij uw goede bedoelingen, zul len alle corrupte figuren eens uit Thailand verdwijnen". Alle studenten die lid waren van „commando-eenheden" die tijdens het studenten-oproer van 14 en 15 oktober vochten tegen leger en poli tie, waren door de koning uitgeno digd zaterdagavond op een thee feestje te komen. Het was de eerste ontmoeting tussen de koning en de studenten sinds de bloedige rellen van 15 oktober. Breuk met Israël De Westafri- kaanse landen Ghana en Senegal, hebben zondag de diplomatieke be trekkingen met Israël verbroken in afwachting van "een rechtvaardige, en bestendige vrede" in het Midden- Oosten. Sinds maart 1972 hebben nu 22 Afrikaanse landen de betrekkin gen met de Joodse staat geschorst. Kernproef Het seismologisch in- ken het woord „zendeling" uit hun stituut in de Zweedse stad Uppsala, woordenboek schrappen, zo bericht heeft signalen ontvangen van nieu- de Zuidafrikaanse Raad van Kerken we Russische kernexplosies om 10.18 uit Johannesburg. De Afrikaase lu- uur zaterdagochtend onze tijd, twee theranen vinden „zendeling" en uur na een grote explosie. De ont ronding" achterhaalde begrippen die ploffingen deden zich voor bij de blijk-geven van „bevoogding en gees- noordpoolkust ten zuiden van Nova- telijke superioriteitZe passen niet Zembia en hadden een kracht van in de moderne omgangstaal van 4,3 granden op de Richterschaal. In kerken op voet van gelijkheid, zo 24 uur zijn nu vier Russische kern proeven geregistreerd. Gereformeerden boos over film LUNTEREN De generale syno de van de Gereformeerde Kerken is diep verontwaardigd over de Deen se plannen voor de produktie van een film over het „Liefdesleven van Jezus Christus". Mochit de film ooit in Nederland worden geïmporteerd dan zal de sy node de regering verzoeken verto ning te verbieden. Onder druk van andere protesten hebben de filmmakers onlangs be sloten om de titel van de film te wijzigen in „De vele gezichten van Jezus Christus". "Zendeling in Zuid-Afrika afgeschaft JOHANNESBURG De dertien Lutherse kerken in Zuid-Afrika t op verzoek van neger-geestelij- menen de Lutherse kerken. Auto's V.W. 1300, 1970, als nieuw z.g. li 1969-1 In de Jaren zestig is het inkomen uit arbeid voortdurend gestegen ten koste van winsten eti beleggingsin komen. Als gevolg hiervan en wegens de sterke stijging van de rschoten In een enerverend collectieve lasten streeft men er thans naar de groei van 't arbeids- faarbij vele toeschouwers i ial de Vliethorst sterk meeleef- inkomen anders te verdelen. Ver leid Gemini Kangeroes de fa- der zijn in de Jaren zestig de inko- voor het kampioenschap Bek- mensoverdrachten sterk toegenomen, f la-ng in angstige onze- vooral die van de werkenden naar i Het serveren was bij Gemi- de nlet-actieven. vermogensinkomsten uit dan ont staat een verdeling die voor de ho gere inkomens onder de werknemers tot een drastische relatieve inko mensdaling leidt. Duidelijk is ook gebleken dat er een personele „inkomenscyclus" Is: in de actieve periode stijgt het gemiddelde de inkomen met de leeftijd, na het bereiken van de niet-actieve periode daalt het gemiddelde inkomen weer ageroes goed verzorgd dan Bekkerveld. De setstan den 15-9, 8-15, 15-13, 11-15 ielijkwaardig. Die krachtver- ]g leverde dan ook een 1-1 set up, 12-15, 16-14. Toen kwam er >de derde, waarbij aan Ley- C.-kant niemand een bal goed kunnen beoordelen noch te deel ta hc-t totale inkomen aanmer- inkomensverdeling op lange ter- mijn de leeftijdsopbouw van de in komenstrekkers buiten beschouwing een verschijnsel kwartaaloverzicht is dat tegenspraak zal blijven op roepen. Vooral ook omdat we er (nog) weinig van weten. Vermoe dens en indrukken vormen tot nu toe de meest gebruikte bakens. - Deze ontwikkeling heeft echter in Beleldelijk;._Ook_ wOTtlt de inkomens- werd constant druk uitgeoe- de periode 1957-1967 géén grote ver- ■P de Bekkerveld - defensie. De anderingen in de inkomensverdeling lieten zich op het punt van tot stand gebracht. Alleen de aller- »val afmaken evenmin onbe- hoogste inkomens hebben hun aan- Zo ontstond een wisselend spel net van weerszijden spectacu- kelijk zien dalen, momenten. Bekkerveld trok Dit constateert prof. dr. N. H. Dou- Komensi :-e aan het langste eind. Gemi- ben, hoogleraar staathuishoudkunde laten igeroes was de voorsprong ten en openbare financiën te Rotter- strijd om de laatste punt- dam ,in een schets van de personele Prof. Douben zegt ten slotte dat de adelijk meer aan zenuwen teii inkomensverdeling, opgenomen in inkomensverdeling het economisch van de Amro Banik. In de laatste jaren is de personele Gemini - Kangeroes reserves inkomensverdeling sterk in de be- a met 0-3 van Tonegido. De langstelling gekomen. Een werkelijk van Leython AC 1 waren te- verantwoorde analyse is niet te ge- iterlands Zaan '69 twee sets ven om de laatstbekende gegevens van 1967 te dateren. De economi sche theorie geeft al evenmin hou vast. Prof. Douben vindt dan dat er sneller statistische gegevens op tafel moeten komen. Ook pleit hij voor meer systematisch onderzoek, spelen. Interlands Zaan '69 Op grond van de beschikbare gege- die set met 15-1 tot een walk- vens uit 1957 en 1967 komt de let was 'n dreun die heel hard hoogleraar tot de conclusie dat de im. Wel verzette Leython A.C. verdeling van de besteedbare inko- de vierde set tot het uiterste, mens (dus na aftrek van belasting t zelfvertrouwen ontbrak om en sociale premies) veel minder on- Pgezette aanvalsacties doeltref- gelijk is dan die vati de bruto inko- te ronden. Met 15-10 bracht mens. Ook hierbij laten de hoogste ds Zaan de wedtrijd op haar inkomens een flinke veer, maar de lagere inkomensgroepen profiteren daarvan slechte in geringe mate Vthon A.C. 2 kon niet tot winst door hun grotere aantal. DOS bleef in 3 sets meester Voor top-vijf-procent van de inko mt terrein, 11-15, 6-15, 14-16. menstrekkers maakt het inkomen as over de gehele linie iets be- uit vermogen nog een belangrijk had vooral wat meer slag- onderdeel van hun totale inkomen 1 Desondanks toch een Üd van de Leython A.C. •1970 nieuw f 3450,-. Ford Escort 1969-70-71-72 v.a. f 2950,- Peugeot 204 1970 1 4250,. 3 mnd. garantie. Rhijngeesterstraatweg 92, f 2950,- Simca 1000 1970 f 2950 Rh ij ngeester straatweg Oegstgeest tel 50401. Ford Escort de luxe 1969, l.g.st. Ie eig. prijs f 2950,- Dorpstraat 26 Oegstgeest. Fiat 600 1967 Peppelschans 15 Leiderdorp tussen 6 en 8 Volop "occasions in het betere genre met 3 maanden bovag garantie. Leidseweg 388, Voor. schoten, tel. 01710-63850. Te koop wegens militaire dienst VW 1500 kever 1967. Spotprijs tel 01710-41274. Van de Berg koopt ook uw auto mits deze i.g Vergeet ook Meyknecht niet Drie arbiters een wedstrijd ASSEN Een aantal zaterdag middag gevoerde telefoongesprekken heeft noordelijke voetbalscheidsrech ters misleid. Een onbekende beide en kele scheidsrechter op met de mede deling dart zij een ander duel moes ten ledden, dan waarvoor zij oor spronkelijk wairen aangesteld. Het re sultaat was dat zich zondagmiddag drie scheadesrechters meldden voor het duel AS VBMusselkamaal in As sen uit de derde klasse D. Eén van het drietal diiende echter te fluiten in Vries, waar VAKO en Haulerwijk te vergeeft op hun arbiter wachtten, goede uit. Deze inkomenstrekkers beschik- Pogingen van de noordelijke scheids ten in 1967 over meer dan de helft garantie. Leidseweg 388 Voor schoten. Tel. 01710-63850. X Ass. kant. J. Bos biedt aan Ford 1600 '71 f 5450.- 190 p. m. Fiat 127 '72 f 5450,- 190,- p. m. 2 Fiats 128 '72 v.a, f 3950 of f 100,-. Opeis Ka/dett *71 f 4950,. f 170.-, Opel Ka- dett LS Fastback '70 f 4650,- f 3950,- of f 135,- Toorenvelt- straat 11. tel. 53653 Oegstgeest Ass. kant. J. Bos biedt t 3 mnd. gar. keurings port Renault RL de Luxe '70 f 3650,- of f 120„ p. m. 2 Cor. tina's 1600 '70 vanaf f 2950.- of f 100,- p. m. Capri 1700 f 170,- p. m. Peugeot 404 '71 f 4950,- f 170,- Toorenve straat 11, Oegstgeest, tel. i '70 v.a. f 2950,- f 100,- Dat- sum 1300 '70—'71 vanaf f 4450,- f 150,- Capri 1500 '70 f5450,- 190,. 2 Flaits 850 Spec. '70. f2650,. f 100,-, Flat 850 Sport Coupé '70 v.a. f 3950.- of f 130,- p. m. Toorenveltstraat 11, Oegstgeest tel. 53653. Ass. kant. J. Bos biedt aan 3 mnd. gar. keuringsrapport Audi 60 L '69 f 3650,- of 120. p. m. Opeis Rekord 1700 '71 V.a. f 4950.- f 175.- Audi 100 S '70 f 5950,- f 200,- p. m. VW 1600 Variant '71 v.a. f 2950,- f 100,- Toorenveltstraat 11 zij straat Rhijngeesterstraatweg, Oegstgeest tel. 53653. Auto Taxatiebureau v. d. Berg 3 mnd. garantie fin. v.a. f 100 p. m. Ford 1600 L mo del '71 f 4950.- Peugeot 504 1970 f 5750.- Opel Commodo re 1968 f 2850.. Kadett Cara van 1968 f I860.-. Middelste gracht 71, tel. 01710-20950-007. 54" 71 3 f 4950,- ;arantle Ford Ca- 10-1700 GT v. a. f 4200,- VW T.L. 1971 f 3200,- Alfa Romeo 1300 Sprint f 3000 Peugeot 404 1970 Renault R6 1971 f 4750, BHHH Taxatiebureau v. d. Berg 3 mnd. garantie fin. v.a. f 100.- p. m. V.W. 1300- 1970 f 2750,- Renault R 10 -1970 f 2400,- Dvane 6 1970 f 2950. Eend 1970 f 2850,- Kadett 1968 f 2800.- Flat 125 S 1972 f 6150 Middelstegracht 71, tel. 01710. j 6 Opeis Kadett 50,- f 130,- 3 Opeis Rekord 1700 '70 f 3950,- f 130,- 2 VW 1200 "71 v.a. f 3650,- f 120.' riet wat meer veine stelling van alle personele rente zere score zouden hebben be- dendinkomsten. Schakelt n de groep van werknemers rechiberssecreitaris Fred Bus divi- nog één van de in Assen overtollige voor scheidesrechters naar Vries te sturen deze slaagden niet. Renault 4 C '71 v.a. f 2950,- f 100.- Simca 1000 GLS '70 f 2950,- f 100.- Toorenvelt straat 11, Oegstgeest telefoon 53653 zijstraat Rhijngeester straatweg ook 's av. Auto Taxatiebureau v. d. Berg 3 mnd. garantie, fin. HBL—- I. f 8500 Cortina 1967 f 4 f 900.- enz. enz. Middelste gracht 71 tel. 01710-20950. e Vrije Benzine bij Auto Mey- Autoaccessoires en Doe het Zelf Kunststof wastafels de Nie Doe Het Zelfshop Kort Rapen burg 5-7-0 Lelden, tel. 63200, o .essen en clubs Les veilig van Rooden U ziet ons steeds meer. eerste 3 les sen f 35,- Theorielessen met filmprojectie. Tel. 01710-62522. 61614. x Dansles ln Rljnsburg! De gelijk, goed t en ouder ig donder* r zaal centraal Vliet N.Z. 73 Rijnsburg Inschrijving lljks aan de zaal Evert Autoverhuur Belangrijk nieuws „Auto Peter" naast onz« verhuur, bieden wij U i den Tel. 34700. Nieuwe auto' Ford Transit bussen, VW bus sen. Opel Rekord. Ascona, Manta, Kadett, Volkswagen. Taunus 17 M, Ford 1600 L Ca pri. Garage Werkhoven, Mare- dljk 34a tel. 22300 Lelden, x Fietsen, bromfietsen en motoren 044. Terug te bezorgen tegen Vakantie, camping en watersport stellen wij als Johnson dealer U ln de gelegenheid uw Johnson motor (mag ook an der merk zijn) geheel te laten trekkeljke prijzen. Inbreng dagelijks bij: Jachtwerf Poel geest Haarlemmertrekvaart 16a Oegstgeest. tel 01710-54054. nanc. inruil. Rayon Hoofddea ler. Bloem watersport Jacht en scheepsartikelen. Hogewoerd 104 Lelden, tel 31620. x Wist u dat caravan-centrum Leidschendam de grootste keus Vele be kende merken zoals: Elfelland Constructam, Astral. Karaat, Rinel, Castle, Trvaelsleeper en vle anderen. WIJ zijn geves tigd Middenweg 7 naast Opel- St.reur. Tel. 01761-2540. ■Geef uw kostbare caravan een winterjas. "Tectyl Cara- Holverda, Lushthoflaan 5. Lei. den. Tel. 26534. x Meubilair en antiek Te koop gevr. of slaapkamer ar Tel. 01719-4292. Normale prijs 1300,- 1-5817 Geopend dinsdag t/m zaterdag van 10.00-17.00 uur. Vrijdags tot 21,00 uur. x Salonkasten, 3 elementen wit laqué uitvoering van f 890 let op: f 690.- grote eollee salonkasten Berg, Herengracht 6, Fa. w. o___ Leiden Tel. "20772-31218. Oude letterbakken spulletjes. Steenvormen. tieke weegschaal, koperen ge- wichten.^ antiek keukengerei, SPS 51757. Olga bedstellen 80x190, 11 cm nu va. f 49.- kapokkussen gratis. Fa. v.d. Berg Heren gracht 6. Lelden. Tel. 20772- Woningruil ving. Lammenschans f 109,- hogere huur geen be zwaar. Br. aan postbus 516 te T.V. en radio Pick-upkappen In iedere TV of KTV Slebofdstr. 34 Le'iden" Tel. KTV j 33677-22725. D.A.W. Ti en weekend i uur. Tel. 01710-62819. Geluidswagen; verzorging geluid op recepties, vergade ringen enz. - Weerlee tel 01710-24965. Huisdieren voor kinderen. (01710) 53133. Te koop Roodrug valk tur- qulnls en grasparkieten. Rijn dijkstraat 32. Lelden na 17.30 Sliering8 tel 01710-60069. ab waaks f185.- 100,- tel. 070-997745 of 321448 Diversen Bureau T.K.S. (tel. krediet service) Even bellen en u be schikt over geld voor auto boot Snel, als het moet dezelfde dag Lopende leningen elders geen bezwaar. Bel maar op: Nljme- Haagweg 187, tel. 070-992297. Schulden. In betalingsmoei lijkheden verkerende particu- i.b.z. Adviesbureau v.d. Middenstand Kon. Emmala telef. 02159-161 dellngskosten. Sexshop Haten. Haven 52, Leiden. Tel. 21230 De Grootste van Lelden en omgeving. x Zeer goede kaartlegger geelt bij U thuis consult. Br. aan Postbus 516. Lelden. ab Jonge vrouw, 39 jaar, z.k.m. sportieve h uitgaan, zoekt wel op lossing voor eenzaamheid maar niet dlrekt huwelijk. Br. bur. v. d. bl. no. 88705. Jonge. Jonge wat een ruime sortering boeken vlnde je bij leesbibliotheek „Record" Apo- thekensdyk 35 Lelden Bomans' west6trlpverhalen en Suske en Wlske, Rode Ridder e.a. 20 ct. geen schrijfkosten. d Onttetllngs- en vermage ringsthee 2 maal daags kopje trekken thee Bezoekt wasautomatiek ..De Eendracht" Zoeterwoudsesin- gel 14 b. Lelden. Uw was 6 kg. binnen ééu uur gewassen en droog. Mangel aanwezig. Ook Oudshoorn. Haarlemmerstraat 160 Lelden. Hypotheken tot 100 pet. ook voor bestaande hulzen. Specla- 508101 3showroom, vele mo dellen kasten en keukens. H. Janse, kasten- en keukencen trum v. d.Werfstraat 10. ach ter de Hema, Leiden tel. 30553.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 7