V er voer senquête in Voorschoten en Wassenaar Eén miljoen schade agenda Subsidie voor bedreigd J.A.B. in Wassenaar J I'AUINA 7 DEN HAAG In de periode van 29 oktober tot en met 16 november zal in Voorscho ten en Wassenaar een huisenquête worden gehouden om gegevens te verkrijgen voor een provinciaal vervoer- en verkeersonderzoek, waaraan al geruime tijd wordt gewerkt. Bij deze enquête zullen door de „N.V. v/h Nederlandse Stichting voor de Statistiek" in opdracht van Provinciale Waterstaat (in samenwerking met Rijkswaterstaat) vragen worden gesteld. De bedoeling is dat inzicht wordt verkregen in het gebruik van de diver se vervoermiddelen. STAD EN RAND MAAWLIAK UJUUBS Maandag Stadhuis Leiden. Vergadering meenteraad 7.30 uur nam. 1 Stadhuis spreekuur ambtenaar Burg. Pensioenfonds kamer 106, Dinsdag Stadhuis Leiden. 8 uur nam. vei dering commissie van het onderwijl Rijnsburgerweg 163 spreekuur Bureau voor Levens- en gezlnsv?» 7.30-8.30 nam. Hooigracht 38 spreekuur SticM werkende Jongeren 7.30-8.30 nam. Hogewoerd 57 Miks II sociëteit homofiele Jongeren 8-12 nr" Hoewel in de enqueue vragen voor komen over enige privé-zaken, zo als bijvoorbeeld het inkomen, worden deze gegevens niet op naam of adres verwerkt. Het gaat in het onderzoek niet om persoonlijke gegevens maar om het verplaatsingsgedrag gekop peld aan algemene gegevens. De Ski-hcippening op Duinrell WASSENAAR In het komende weekeinde, zaterdag 3 en zondag 4 november, wordt door de Skikring Den Haag en omgeving van de Ne derlandse Skivereniging een SKI— HAPP(ening) georganiseerd, die za terdagmiddag 2 uur door burgemees ter Staab van Wassenaar zal worden geopend. Er zal een beurs worden gehouden van' tweedehands winter sportartikelen er zullen modeshows plaats vinden en in diverse stands kunnen inlichtingen worden inge wonnen over wintersportmogelijkhe den in verschillende landen. Er zul len ski-demonstraties worden gege ven en ook demonstraties in ski-gym- nastiek. Tenslotte zullen ook films worden vertoond over wintersport. De happening duurt zaterdagmiddag van 2 uur tot 6 uur en zondag van 12 tot 19 uur. Jan van Rhenen in Wassenaar WASSENAAR De Leidse folk-zan- ger Jan van Rhenen zal zondagmid dag 4 november om 2.00 uur optre den in de sociëteit Time Out aan de V. d. Wervestraat in Wassenaar. Jan van Rlhenen is in Leiden en wij de omgeving een bekende figuur. Hij behaalde o.m. op de "Pink Inns", popfestivals die op tweede Pinkster dag in Leiden worden gehouden, veel succes met een mengeling van chanson, cabaret en protestliedjes. enquête, die na verloop van tijd her haald en uitgebreid zal worden moet basisgegevens leveren voor de pro vinciale vervoer- en verkeersstudie, en voor diverse verkeersstudies van rijkswaterstaat. Mede op basis van deze vervoer- en verkeersstudie wordt nagegaan wel ke weg- en openbaar vervoerverbin- dlngen aangelegd moeten worden. Bovendien zullen de gegevens ge bruikt worden ten behoeve van an dere aspecten van ihet ruimtelijk ordeningsbeleid. LEIDEN In de Vredeskerk heeft koster Moorman zaterdag zijn 25-jarig huwelijksfeest gevierd. Het zilveren echtpaar werd hij die gelegenheid vergast op een serenade door de Leidse Sleuteltjes. (Foto Jan Holvast) Begunstigd door het mooie najaars weer organiseerde Hengelsportvereni ging D.V.S. haar Jubileum viscon- cours in de Rijn- Schiekanaal. In to taal verschenen 168 man aan de wa terkant. De vangst was niet slecht te noemen. In totaal werden 743 stuks maatvis op de kant gebracht. Na telling bleek dat W. Moenen de beste was met 18 stuks, waarmee hij dan ook de le prijs (complete visboot) won. Verdere uitslag: 2. Flip Verstraten, 3. E. v. Donzelaar, 4. v. d. Mortel, 5. J. v. d. List, 6. H. Breedijk, 7. Lintgreen, 8. J. Loermans, 9. v. Rijs wijk, 10. A. v. d. Voorde. Leidse Boys viste in de Ringvaart in Llsserbroek. Uitslag: 1. G. P. de Haas, 2. D. Heruer, 3. Hoppenbrou wer, 4. G. van Rossen, 5. K. de Haas, 6. C. Cornet ,7. K. Vermond, 8. G. Heruer, 9. St. Heruer, 10. W. Was- sink. O.A.S.E. (Adler) viste in de Kor te Vliet. Uitslag: 1. Hartman, 2. H. Hillebrand, 3. Leuering, 4. Solle- velt, 5. Schoutens, 6. Tegelaar, 7. P. Hillebrand, 8. Niekerk. Algehele uitslag na 6 wedstrijden: 1. J. Gommans, kampioen 1973, 2. J. Hartman, 3. J. Leuering, 4. S. Te gelaar, 5. H. Hillebrand, 6. P. v. Vliet 7. J. Sollevelt, 8. V. Weber, 9. P. Hillebrand, 10. F. Schoutens. WASSENAAR In de gecombi neerde vergadering van de commis sies Onderwijs en Maatschappelijke Voorzieningen vrijdagavond a.s. in het Wassenaarse raadhuis komen om. subsidieverzoeken in behande ling van het Jeugd Advies Bureau en de Stichting Wassenaarse Kin- Het Jeugd Advies Bureau heeft sinds september 1968 gefunctioneerd als een ontwikkelingsproject, dat door het ministerie van Volkgezondheid en Mi lieuhygiëne werd gesubsidieerd. Het doel van het JAB is steun en hulp verlening aan leerkrachten van scho len, huisartsen, Jeugdleiders enz. over kinderen met problemen. Het be schikt over een team bestaande uit een psychiater, een psycholoog, een kinderarts, een maatschappelijk werkster en 2 psychiatrisch-sociale werkster, één van het Medisch Op voedkundig Bureau te Leiden en één van het Nederlands Instituut voor Kinderstudie. In de afgelopen Jaren heeft het J.AB. zich via de bestaande contac ten beziggehouden met het totale be stand aan kinderen in Wassenaar tussen 4 en 12 Jaar. Hieruit z(jn on geveer 400 contacten met individuele gevallen tot stand gekomen. Onder dak" Intussen is de subsidie van het mi nisterie weggevallen. De raad heeft eerder dit jaar een eenmalige subsidie van f20.000,- beschikbaar gesteld om voortzetting van het werk tot het einde van 1973 mogelijk te maken. Voorwaarde daarbij was dat het J.AB. dat onder bestuur staat van Brand verwoest 'De Korenbloem' in Woubrugge het Wassenaarse Kruiswerk pro beren zou ergens "onder dak" te ko men, zodat het weer subsidie van het rijk zou ontvangen. Tal van pogingen daartoe zijn in het werk gesteld, maar door de trage ontwikkeling van de Nieuwe bepaling over uitlaten van honden in Wassenaar WASSENAAR De nieuwe bepa lingen van de Wassenaarse Politie verordening betreffende het uitlaten van honden treedt vandaag in wer king. De bepalingen werden onlangs door de raad vastgesteld en zijn nu goedgekeurd. De politie heeft het voornemen op de naleving van de nieuwe bepalingen extra controle uit te oefenen. In de bepalingen wordt onder scheid gemaakt tussen gebieden bin nen en buiten de bebouwde kom. Tot de bebouwde kom behoren alle bebouwde gebieden in de gemeente, inclusief de tussenliggende plantsoe nen en parken. Buiten de bebouwde kom vallen de buitenplaatsen, het duingebied en het poldergebied. Binnen de bebouwde kom moeten voortaan honden aangelijnd worden uitgelaten. Verder is iemand die een hond uit laat „verplicht te verhin deren" dat de hond voetpaden, rij wegen, portieken, openbare parkeer plaatsen, speelterreinen, speelweiden en speelplaatsen door uitwerpselen verontreinigt. Dat komt er op neer, dat uitwerpselen alleen gedeponeerd mogen worden in de goten langs de rijwegen en in groenstroken, als die tenminste niet in gebruik zijn als speelweiden. Buiten de bebouwde kom gelden andere bepalingen. Daar mag een hond wel los lopen, maar niet „onbeheerd". Degene die buiten behoeft er alleen op toe te zien, dat geen voetpaden verontreinigd worden, de bebouwde kom een hond uit laat herstructurering van de geestelijke gezondheidzorg in ons land is inbouw van het J.A.B. in enige bekende struc tuur binnen afzienbare tijd niet mo gelijk is. Dat zou betekenen, dat het J.AB. zijn werkzaamheden moet beëindigen. Vanwege het grote belang, dat met het voortbestaan van het bureau ge diend wordt stellen burgemeester en wethouders de raad voor, voor 1974 en 1975 een subsidie van resp. f 20.000 en f25.000 te verlenen. Opnieuw Wat de Stichting Wassenaarse Kin derwerkplaats betreft, over 1973 is aan deze instelling, die kinderen op vangt, welke door allerlei omstandig heden moeite hebben zich te ont plooien, een subsidie van maximaal f 6000,- toegekend. Aan het einde van het Jaar zou opnieuw de subsidiëring over 1974 worden bezien. Voorwaarde voor het toekennen van een subsidie voor het volgend Jaar zou zyn het voortbestaan van het Jeugd Advies Bureau. Aangezien dit voortbestaan voorlopig verzekerd is als de raad met het voorstel akkoord gaat en de Kinderwerkplaats volgens het col lege bijzonder nuttig werk doet willen burgemeester en wethouders de raad voorstellen voor 1974 een subsidie van f 7000.- toe te kennen. Lezers schrijven Wachthuisjes Ondergetekende las in het Leidsch Dagblad over vernieling van wacht huisjes van de NZH. Weet u dat de wadhthuisjes van de begraafplaats Rijnhof telkens stuk zijn? Als wij als bezoekers daar moeten wachten op de bus is dat erg, vooral nu de winter weer voor deur staat. Zou daar nu niets aan te doen zijn? Zou daar nu geen hele huisjes neer kunnen zetten inplaats van steen en glas? Dit vra gen de wdeuwen, die eens in de week de begraafplaats bezoeken en er met de bus heen gaan. MEVR. G. PAATS Pesthuislaan 5, Leiden Tennis De Australische speel ster Margaret Court heeft zaterdag in San Francisco een contract gete kend bij de groep World Team Ten- nisleague (WTT). Deze groep, die niet wordt erkend door de Interna tionale Lawntennis Federatie en de Associatie van Profspelers, zal het komende seizoen trachten een ste- dencompetitie te houden. Charitas nu interparochieel WASSENAAR Een steeds ver der gaande samenwerking tussen de katholieke Charitas-instellingen van de drie Wassenaarse parochies heeft nu tot een volledige fusie geleid, De naam van de nieuwe instelling is Interparochiële Charitasinstelling Wassenaar. Het bestuur is samenge steld uit afgevaardigden van alle drie de parochies. De drie pastores heb ben het recht de vergaderingen bij te wonen. Voorzitter is mr. F. A. Sandkuyl, vice-voorzitter A. J. van Bemmelen, secretaris Mr. J. G. Wigman, van Zuylen van Nijevelt- straat 105, tel. 5177, penningmeeste- resse mevrouw A. Hoogeveen- van Doorn, leden: mevrouw C. P. van der LeliJ- Hoogervorst, A. J. Th. Dub- beld, J. M. Hoogeveen, Mr. P. Pre- seun en L. B. J. M. Steger. De taakstelling is dezelfde geble ven als van de afzonderlijke instel lingen. Alleen heeft wel een ver schuiving plaats gevonden. Vroeger lag het accent hoofdzakelijk op de individuele hulpverlening. Door de instelling van de Algemene Bij standswet kan geen nood via deze wet gelenigd worden, al blijven er natuurlijk altijd gevallen over waar in de Charistasinstelling moet bij springen. Daarnaast werkt de instelling op een ander vlak bijvoorbeeld door steun aan de Algemene Stichting voor Maatschappelijk Werk en Ge zinsverzorging. Verder worden er in stellingen op het gebied van het be- Jaardenwerk en de jeugdbeweging gesteund. volkshuisvesting Doktersdiensten Leiden Tot uur raadplege men de eigen arts, daarna tot zondagnacht uur uitsluitend voor de dokterstelefoon 22222 Leiderdorp Dokter Van 't Hoofdstraat 40, tel. 30070 Oegstgeest dokter Wilhelminapark 2, tel. 51390, Voorschoten za. dokter Tr ii Van Ghentlaan 5, tel. 01710-621! 1 zo. dokter James, Leidse weg s. tel. 2520. Warmond Vrijd. tot za. ÏO.OO^1 dokter Bots, Prof. Aalberselaan J n 02523—7393, za. 10.00 uur tot zo, J uur dokter De Gijzel, Sweilands 16. tel. 01711—2866 en zo. van uur tot ma. 8.00 uur dokter Wi el kamp Dorpsstraat 45, tel 01' 2220. Wassenaar Dokter Oosteit 01 Prinses Marielaan 14a, tel. ;?e (Wassenaar-Noord) en d< rs Zweerts de Jong Wittenburge ni 188 tel. 9124 (Wassenaar-^uMN t |!t Wijkverpleging h Leiden Zuster van der Zl] i i Berkenpad 2, Rijnsburg tel. 0-l| v 73096. en zuster Goddi jn Tiboel ag gen Beekstraat 6, tel. 40280. n Oegstgeest zuster Meyboom i H. Tromplaan 228, tel. 55480 bez,A- 54500. Voorschoten Wijkverpleging L zondheidscentrum Prof. Waali 25, tel. 4641. Apotheek Leiden De avond en nachtd van de apotheken in de Leidse wordt waargenomen door de traal Apotheek in Leiden, de theek Voorschoten, Leidseweg 61 rt. 2525 en de Apotheek Beker Lij rt, 4 Oegstgeest be Wassenaar Wassenaarse theek Schouwweg 32, tel. 2402, weekeindedienst. Koord Studio Centruc voor intermenselijk^'^ trekkingen. Oude Rijn 88. L l(iP (telefoon 44000). Geopend op 1 dagen van 3 tot 11 uur n.m., o terdagavond en op zondagmi ast KWJ-Leiden ce Beweging van werkende longei1 Havenplein 3, tel. 21139 en 46121 a formatiecentrum voor werkende J n ren. Dagelijks en ook woensdaj donderdagavond geooene Wetswinkeltje Juridisch Adviesbureau voor 4n" rechtskundige bijstand. Adres Volkshuls Apothekersdijk 33 Open'1)1 tijden dl., wo., do., vrij.: 10—1 uu i r Zevensprong vril. fcta "us WOUBRUGGE Maalderij-drogerij "De Korenbloem" werd zaterdag geteisterd door hevige uit slaande brand. De schade werd voorlopig geraamd op zeker één miljoen gulden. Om drie uur werd er groot alarm gegeven en korte tijd later kreeg de plaatselijke brandweer assistentie van een drietal ivagens uit Alphen. De brand bleek te zijn ontstaan rond een oververhitte droogoven in het midden van het bedrijf. De vlammen sloegen rond de hoge af voer schoor steen huizenhoog op. Ondanks de massale aanpak van de verenigde brandweerkorpsen kon niet verhinderd worden, dat de maalderij geheel werd verwoest. Grote voorraden lijnzaad, copra, citrus en andere aan broei onderhevige stoffen bleken een dankbare plooi voor de vlammen. Een ontplofbare bu- taantank maakte de brand nog erger. Het oude gedeelte van het bedrijf brandde geheel uit, terwijl de opslagplaatsen veel waterscha de opliepen. Mede door gasvorming in de opgeslagen broeiende grondstoffen 7vas het vuur moei lijk te bedioingen. Nog tot diep in de nacht bleef de plaatselijke brandweer bezig om de laatste vuurhaarden nat te houden. Het ziet er naar uit, dat het bedrijf voorlopig niet meer kan functioneren. De Korenbloem kwam overigens al enkele malen in het nieuws wegens verspreiding van stank, waarover de omwo nenden herhaaldelijk klaagden bij het gemeentebestuur. Zo werd er zelfs een actie-comité opge richt om te verhinderen, dat het bedrijf zou worden uitgebreid* (Foto Will Dijkman) DINSDAG Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Station), Kamerlingh Onnesplein, de Sitter- laan, v. d. Waalsstraat, Buys Bal lotstraat, Hugo de Vriesstraat, Kap- teynstraat, v. d. Waalsplein, van Bemmelenstraat, Lorentzkade, Zee manlaan, van 't Hoffstraat, Bakhuis Roozeboomstraat M. Treublaan, Stieltjesstraat, Fran- chimontlaan, v. d. Hoevenstraat, Kanaalweg (van v. Vollenhovenplein tot spoorlijn), v. d. Sande Bakhuy- zenlaan Beyerincklaan, Temminck- laan, Suringarstraat, Burggravenlaan, Asserstraat, Scholtenstraat, Modder manstraat, Oppenheimstra at DONDERDAG Havenplein, Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare), Donkersteeg, Kui- persteeg, Dullebakkersteeg, Hoog- landsekerksteeg, Pelikaanstraat, Koestraat, Lege Werfstraat, Bouwe- louwensteeg, Duizenddraadsteeg, van der Werfstraat, Meermanshof, Druckerstraat, Maredorpsedwars- straat, Grevenstraat, Voldersgracht, Noord- en Zuid Rundersteeg, Jan- vossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstraat, Vol molengracht. Oostdwarsgracht, Koolstraat, Emmastraat, Baatstraat. Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apothekers- dijk, Schapensteeg, Goegerritsteeg, Prinssessekade, Turfmarkt, Steen straat, Beestenmarkt, Nwe. Beesten markt, Kort Galgewager, Mors- straat, Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le en 2e Binnenvest gracht, St. Aagtenstraat, Lammer markt, Marksteeg, Lange Schei straat, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarktbrug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turf markt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg, Dolhuissteeg. Sionshof, St. Ursulasteeg, Caeciliastraat, Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietensttaat, Spijkerboor- steeg, Vestwal, 3e Binnenvestgracht, Reineveststeeg, Langegracht, Vrede hof, Houtmarkt, Noorderstraat, Hen drikstraat. VRIJDAG Van Vollenhovenkade en plein, Snouck Hurgronjestraat, Huizinga- straat, Uhlenbeckkade, Colenbran- aerstraat, Meyerskade, Duyvendak- straat, Kanaalweg (van Hoge Rijn dijk tot van Vollenhovenplein). Rijndijkstraat, Kanaalstraat, Dozy- straat, de Goejestraat, Cosijnstraat, Hartmanstraat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utr. Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelmina brug), Catharinastraat, Rijnstroom- straat. Hoge Rijndijk en Utr. Jaagpad (beide van Wilhelminabrug tot Rhijnvreugd), Rhynvreugd, Brugge- straat, Besjeslaan, Park „Die Ley- the", Roomburgerweg, Aarstraat. Meerburgerkade en straat, Gouwe straat, Amstelstraat, Leedestraat, Wierickestraat, IJsselkade, Kasteel hof, Vliststraat, Zaanstraat, Maas straat, Merwedestraat, Drechtstraat, Lingestraat, Spaarnestraat, Lek straat. Castellumweg. TUINGROEPEN REIKTEN PRIJZEN UIT LEIDEN De tuingroepen Oost- vliet, Roomburg en OTV hebben gis teravond de prijzen uitgereikt, die te verdienen waren aan de tentoonstel ling bloemen, planten, groenten en fruit. Commissie-voorzitter Cambier overhandigde deze. Dahlia: N. Rijnswou wisselplaquet te: 2. N. v. d. Burg. Chrysanten 1. H. v.d. Poll wissel beker. 2. N. v.d. Burg, Potplanten 1. G. v. Veen wisselbe ker. 2. H. v.d. Poll. Andere bloemen 1. W. J. Schelvis wisselplaquette, 2. N. v.d. Burg. Bloemstuk jes 1. Oerlemans wissel- beker, 2. Mej A. Vorst, Bloemstukjes kinderen 1. Mej. A. Vorst wisselbeker, 2. Rob v. Hooven. Bloemstukje exotische bloemen 1. Mevr. Oerlemans, wisselbeker, 2. Meva Oerlemans. Groenten 1. W. J. Schelvis wisselbe ker, 2 N. Rijnswou. Fruit 1. H. B. Kijzer. wisselbeker, 2. N. Rijnswou. Dienstencentrum Noordelndpleln 2b, tel. 40483. mene Informatie dagelijks van Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en lnformatle( gemeenschap Zuidwest Tel 33921 en 61944 Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moeders' gaven zuster E Janssen-Nlenfa£ Hofdljck 32 Oegstgeest tel 0 pri 63652 Humanitas Dienstverlening Humanitas. 1 gracht 84. Spreekuur maandag 2—Jug 21458 woensdag 9-301030 tfoorm SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst t (01710)-25202 Voor allen die In i vrijdag acht doorlopend in het a.w.z. van viij<" maandag acht Release Hulpverleningsdienst Release: Rijn 8-10 i 2-5 ui tel 24555 Ma t/m Burgerlijke stand van Leiden Vloboiua Theresia ctr .15 j Leeuwen; Md M. de Ridder: Marjolein Anna dr J. W. M. Moes en E. M Noorden OVERLEDEN den Hout 81A. T. de J (65); J. ting (56); E. M. Piesker (83) GEHUWD R. Joziasse en M. van den Wijnj WARMOND De postduivenver eniging Warmond heeft haar kam pioenen van 1973 bekend gemaakt. Kampioen korte afstand: 1. A. v. d. Drift: 2. J. v. Seggelen; 3. C. Siecker. Kampioen lange afstand: 1. C. Siecker: 2. J. Colsen; 3. J. Smeets. Kampioen oude duiven: 1. C. Siecker: 2. J. v. Seggelen; 3. A. v. d. Drift. Kampioen Jonge duiven 1. A. v. d. Drift: 2. J. Diemei; 3. J. Smeets. Kampioen navluchten: 1. A. v. d. Drift; 2. J. Colsen; 3. C. Siekcer. Kampioen generaal: 1. A. v. d. Drift; 2. C. Siecker; 3. J. v. Kampioen aangewezen duif: 1. A. v. d. Drift; 2. J. Colsen; 3. C. Siecker. i der Zou wen (57); LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidscb Dagblad BV Witte Singel 1 Leiden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon directie eD admmistra- tie 01710-25041 TelefooD redactie 01710-21501 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement i Kwartaalsabonnement., f J7.4# Per Post f28,1# Losse nummers f 0,W AöonnementsgeideD oy vooruiv betaling te voldoen By automa* tiscne overscnryving geeD Qlstratle- en incassokosten Nabezorging van 18. Zaterdag van 16.00 18.00 Telefoon 01710-30500. ;okosten 1.00 20.001

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2