aarlem sloopt zijn eigen spitsen Juick Boys na le rust in Eerste punten Zijl/LGB in polocompetitie mperieure rol xtra ïrn Doesburg helpt Sparta aan winst ifJDAG 29 OKTOBER 1973 PAGINA 11 SPORT SPORT SPORT f— SPORT SPORT SPORT ick Boys-Heerjansdam 4-1. lick Boys was gewoon beter, j side goed pressievoetbal en vooral meer body". Trainer nwstraten van Heerjansdam daarmee duidelijk te kennen Quick Boys verdiend had ge inen. De Kafcwijkers toonden tl in de tweede helft karakter Leo Pluimgraaff zich veel in de punt van de aanval og. In tegenstelling tot voor toen de strijd aanmerkelijk iker was, Quick Boys nam in eerste helft de leiding door Piet as-noot. De gelijkmaker produ- rde aanvoerder Van Zijderveld rjansdam via een penalty, rust waren de kansen voor ick Boys, dat verrassend en fel ilde, legio. In de 70ste minuut te Koos Klinkenberg in na een |e trap van Den Hollander, imgraaff en andermaal KJin- ïberg voerden toen de score tot op. Het was een voldoende be ing voor het betere spel van ick Boys. art Wit'28-Noordwijk 2-1. »rdwijk kwam zonder Albert landerman en na een half uur zonder Cor Vreugdenhil (zijn yanger was Rudi Bröring) erg or de dag bij Zwart Wit. zwak dat trainer Eelman dit- al niet van verontschuldigin- wilde weten. "We zijn gauw leigd excuses te zoeken, maar zijn er niet. Vier, vijf man zijn helemaal niet uitgekomen. Het gewoon droevig. Ik wordt er van". Zwart Wit stond er al tien minuten gekleurd op. a trok Frans Steur de bal de rechtervleugel voor, Flip lardhuizen produceerde een slukte kopbal en de snel opge- Ton Viergever tikte de bal doelman Smit: 1-0. Noord- k wist er voorlopig niets tegen- r te stellen. Er werd niet ge- loten uit de tweede lijn, de 'aren onzuiver, van com- atiespel was zelden sprake en misverstanden waren niet te ïen. In de 28ste minuut na rust gde Seur met een solo voor 2 Kort voor tijd scoorde Noord- k pas tegen via Glas. die een S ïalty benutte nadat Bogers on- lit was gehaald. Een treffer Cees Spaanderman werd we- hinderen van de keeper af- leurd. Sief Amstelveen-Ter Leede 0-1. iel Krop, die Amstdlveen in het ig seizoen met twee treffers als aller het ongeslagen thuisre- ontnarn, zette Amstelveen er dag opnieuw op verlies. Krop in Amstelveen in de praktijk enige werkelijke aanvaller. Biezen en Nico van der ige. die 'op papier' naast hem aden opgesteld, bleven "han- vormden met de officiële idenvelders Nico Vonk, Jan tenberg en Hans Bisschops de ssale linie, die op het midden- d het spel van Amstelveen ont- ïlde. Met dieptepasses werd de de volle breedte van het veld regende en storende Krop aan werk gezet. Een van de passes, Van Biezen, vormde in de ie minuut van de eerste helft voor Krops winnende [fer. Hoewel koppen kleiner de blunderende Amstelveen- isie, bemachtigde hij tooh de ;e bal, omspeelde twee verde- schoot toen onhoudbaar in. Ter Leede behield die voor sprong, omdat Van Laar door Piet de Bruin werd uitgeschakeld en Jan Schoen zich eindelijk reso luut opstelde. RCL Opnieuw heeft RCL een uit wedstrijd in (ruime) winst omge zet. Nadat Zuidland twee weken geleden op eigen veld diep moest buigen (05) werd zaterdag CJVV door de weer soepel draai ende voetbalmachine, die RCL heet, overduidelijk verslagen: 0 4. Opnieuw ook heeft de Racing echter erg lang gewacht met het uitdelen van de beslissende klap pen. Pas in de 30ste minuut van de tweede helft vond de formatie van trainer Dweelaart de eerste opening in de vijandelijke verde diging. Een op alle fronten sterker RCL trok al spoedig ten aanval. Met Wally Haver als verdienste lijke invaller voor Hennie Roden burg, die toch maar besloot nog een weekje te wachten met z'n rentree om zijn verrekte knieban den te sparen, legde de roodwitte équipe het bekende, technisch weer knap verzorgde spelletje op de grasmat. De thuisclub aan vallend zonder enige stootkracht had hiertegen geen verweer en alleen het knappe werk van in valler-doelman Kattenberg op schoten van Leo Holl en Bas Ederveen hield RCL van verdien de treffers af. Ook na de hervatting probeer den de Leiderdorpers het tem po nog wat verhogend onver saagd het verzet van CJVV te breken. De verdediging van de thuisclub wankelde dan ook op haar grondvesten en moest in de 30ste minuut eindelijk capitule ren. De ver opgerukte Bert de Ruyter stelde Ton Ederveen in staat raak te schieten. De twee volgende „klappen" kwamen op het conto van topscorer Leo Holl. Eerst rondde Holl een voorzet van Bas Ederveen af en even later ge bruikte hij (doeltreffend) net hoofd na knap aangeven van SJoerd Teske. Bas Ederveen voltooide in de 40ste minuut het aangenomen werk door een strafschop beheeist te benutten04. CJW-doelman Katt rnberg na afloop van h^t RCL-kwartiertJe, waarin zijn doel van alle kanten werd bestormd: „Speelde RCL op het laatst echt niet met 15 man. In een weinig interessant duel heeft Oegstgeest het uiterst po ver spelende Ornas met 31 te ruggewezen. In de eerste helft, ontwikkelde zich een bepaald niet op hoog niveau staand duel, waarin Oegstgeest toch wel 't bes te van het spel had. Dit kwam tot uitdrukking in een gave treffer, van de uitstekend spelende Koppe- nol, die de Haagse verdediging goed in de luren legde. Na de rust begon Oegstgeest meer pressie uit te oefenen, waarbij Cor Vooys met zijn stuwende spel de grote animator was. In de 15de minuut stuurde Vooys Wieman op rechts de diepte in en ln de voorzet van laatstgenoemde werd de bal door de inkomende Perfors achter de Haagse doelman gewerkt (2—0). Kennelijk veronderstelde Oegst geest er al te zijn, maar Ornas, dacht daar anders over en nadat de Oegstgeestse verdediging on voldoende ingreep werd het uit 'n fraai schot 2—1. Oegstgeest, moest alle zeilen bijzetten om de felle Hagenaars van éen tweede treffer af te houden. Kort voor 't einde sneed een voortreffelij ke aanval door de Haagse verde diging, de bal bereikte de fel sprintende Wieman, die met een kogelhard schot de Haagse doel man kansloos sloeg. (31). Ditmaal komen Johan van Duyn en Jan van der Plas te laat. Heerjansdam-doelman Meyer kan de bal pakken voor de Quick Boys-aanvallers gevaarlijk wor den. Meyer zou viermaal minder gelukkig zijn (Foto Jan Holvast) LEIDEN De Zijl/LGB heeft zaterdagavond de eerste twee punten binnengehaald in deze polocompetitie. De Leidenaren versloegen in "De Does" in Leiderdorp het Amsterdamse DJK met minimaal verschil: 2—1. Volgende week heeft De Zijl/LGB de kans om zich door een overwinning op het zwakke Neptunus Amersfoort uit de gevarenzone te werken. Het is zaterdag een bijzonder saaie ontmoeting geworden tussen de twee debutanten ii\ de hoofdklas se Vooral in de eerste twee perioden gebeurde er nauwelijks iets. dat het crmelden waard is. Na het doel punt van DJK in het derde part vcid de strijd er maar weinig leven- c'ger op. Pas toen De Zijl/LGB in Een aanval van DJK op het doel van De Zijl/LGB. De Leide- naars met (witte caps, v.l.n.r. Ou. derivater, Albert Spijker en Berg man liggen klaar om in te grij pen. (Foto Jan Holvast) VOETBAL We starten deze aflevering van „Voetbal extra" in de kuip. Tijdens de 2e helft van Feyenoord—FC Den Haag gunde arbiter Arie van Gemert de jarige Haagse doelman Ton Thie (29) een paar minuten rust. Evert Teunissen: „Nee, dat was geen taktische vertraging. Thie voelde zich misselijk worden, duize lig. Volgens hem waren 't de gevol gen van een botsing met Van Ha- negem. Maar het kan ook wel dat hij vanochtend op zijn verjaardag een te dikke roomsoes heeft gege ten. Aad Kila zette na afloop zijn voetbaltas in de spelersbus en stap te daarna weer uit om een paar handtekeningen uit te delen. En toen zag hij ineens een jongetje de bus uitglippen met een voetbal schoen in zijn hand. „Houdt de dief", brulde Kila nog. Maar de knaap was hem te rap af. Aangezien het de schoen van Kila betrof u begreep dat al zit de jonge Hagenaar nu in de mi sère. Want morgen moet hij met Jong Oranje spelen. Hij bezit géén tweede paar schoenen dat „lekker zit". En aangezien Kila in militaire dienst is, kan hij nu weinig regelen. Gerard Slager, de commerciële directeur van FC Den Haag: „Onze ploeg is zó jong, dat de meeste spe lers nog pas ta-ta kunnen zeggen". FC Den Haag maakte gisteren 33 overtredingen. Wim van Hane- gem: „Dat is een kwestie van jeugd. Toen ik vroeger jong was, maakte ik ook veel overtredingen". nog een aardige van Grote Wil lem: „Volgende week kunnen we bij Roda JCFeyenoord constateren wie het sterkste hart heeft. Wiel of Hans". Zoals bekend is Hans Coer- ver niet alleen broer van Wiel, maar ook manager van Roda JC. Gehoord op de tribune van een Haagse supporter: „Lex Schoenma ker voetbalt nu tegen knapen die vroeger bij ADO niet eens zijn tas mochten dragen. Maar nu tikken die jongens hem mooi zoek". Feyenoord-manager Guus Brox: „Ja, wij zouden er sgen voorstopper en een spits bij moeten hebben. Maar Co Adriaanse van FC Utrecht komt niet naar ons. We hebben vroeger interesse voor hem gehad overigens hebben we nog nóóit met hem gesproken maar hij is nu niet in de picture'. Met Rinus Israel gaat het uit stekend. De kans bestaat zelfs dat hij in Warschau gaat proberen om Feyenoord in de UEFA-cup te hou den. Q FBO-voorzitter Herman Chou- foer: „Ik ken de argumenten niet, de achtergronden, maar zoals ik het op het ogenblik bezie zijn de regle menten verkracht, nu men Cruyff in Spanje laat voetballen. En dan vraag ik mij af: waarom kan dat nou ineens wel? Als ze het eerder hadden gedaan, was al die ellende wiet nodig geweest'. De FBO-praeses hoorde het „Cruyff-nieuws" zater dagavond laat op de radio. Hij: „Ik mag wel zeggen: tot mijn grote verbazing". Kees van Kooten heeft eens bij de Brienenoordbrug een ern stig auto-ongeluk gehad, waarbij hij zware brandwonden opliep. Kees van Kooten deze week in VI over de wedstrijd TelstarFeyenoord: „Jan Boskamp zei op een gegeven moment tegen mij, was maar ver brand bij die aanrijding". Aan Jan Boskamp om commen taar gevraagd. De Feyenoorder: „Dat is verkeerd overgekomen. Het ging gewoon in het vuur van het spel. Hij riep tegen mij „Je kunt doodvallen" en toen zei ik „jij kunt verbranden". Meer niet". Dus eigenlijk was het niets bij zonders. Gewoon vaktaal. Collega's onder elkaar dus. Over naar De Meer waar de sportpers uit protest niet meer in de bestuurskamer van Ajax komt, omdat de journalisten achter plan tenbakken streng op afstand wor den gehouden. De stemming bij Ajax is toch nogal vreemd. Een voorbeeld. Vraag aan dokter Rolink: waarom speelde Piet Keizer, die in burger op de tri bune zat. niet mee? Antwoord: „Hij zal wel fijn geblesseerd, maar als je je vraag schriftelijk stelt, dan mag ik misschien volgende week ant woord geven". George Knobel: „De spelers had den dolgraag met 60 gewonnen. Daarom gingen ze bij 50 ook zo fanatiek door. Kijk. vorig seizoen werd 't ook 60. En toen was Cruyff erbij, hé. Dus Je be grijpt Nogmaals George Knobel: „Nu Jan Mulder deeze week twee kee-- heeft gespeeld, kan er van trainen deze week amper iets komen. Dat zou teveel voor hem worden. Jam mer. Want nu kunnen we op de training geen taktische zaken met hem doornemen". Over naar HaarlemSparta. Nol Heijerman na zijn slimme doorkop balletjes, waaruit Janusz Kowalik Sparta's winnende treffer scoorde: Van Van Hanegem geleerd". Barry Hughes, altijd goed voor een pittige uitspraak na afloop te gen de pers: „Als ik maandag maar nergens lees, dat Sparta taktisch slim heeft gespeeld, want die kran ten kom ik dan persoonlijk ver scheuren". Nu is pas duidelijk hoe Hughes in Haarlem aan de bijnaam „Big Mouth" komt. Vlak achter hem op de tribune zat zondag de echte Mouth, de mannelijke helft van het duo met McNeal. AARLEM "We hebben zelf onze spitsen gesloopt, veel eel energie verspeeld met die lange ballen. Vandaar die gval halverwege de tweede helft, waar Sparta goed van teerde." Bobby Vosmaer, Haarlems sterke spelmaker Kon ook Jan v. d. Veen niet voorkomen zag het na afloop laai erg scherp. Sparta kan en mag de 01 winst slechts schrijven aan het gebrek aan durf van de Haarlem-spitsen, onoordeelkundig omspringen van de krachten door de rood- ïken, maar bovenal aan het fabelachtige optreden van Pim sburg, die in de eerste helft drie zekere doelpunten voor- im. belangrijkste streven was er op tegenstander een aantal kansen it om nu eens niet snel tegen krijgt" kleineerde Leo Steegman de chterstand aan te kijken. En knappe acties van Haarlem. I het resultaat, hoe langer het „Als Je toch zeven maal een speler bleef, hoe meer greep we op vrij aan de achterlijn in de buurt Fïl kregen. Bij zo'n spelwijze van de eerste paal krijgt, die de bal volkomen begrijpelijk, dat de voortrekt, dan moet er toch mini- Door Peter Dijkgraaf maal één Ingaan", stamelde ontstel de Barry Hughes. „De jongens heb ben zeker niet slechter gespeeld dan tegen PSV alleen sommigen (André Wetzel en Dries Boszhard) hebben het lef niet om hun schoen direct onder de bal te zetten en dan stond daar ook nog die grandioze Does burg". De Sparta-doelman gooide zich al in de vierde minuut met succes voor de voeten van de doorgebroken Beer Wentink om daarna naar een ouderwetse vorm te groeien. De Does plukte in grootse stijl een van twee meter afstand afgevuurde kop bal van Vosmaer en vervolgens een schot van Boszhard uit de boven hoek en redde ook nog eens kop- koppend buiten zijn strafschopgebied bij een massale Haarlem doorbraak, öparta stelde er zegge en schrijve? één reële scoringskans tegenover in de persoon van Van der Veen, die knap alleen doorgaand de buiten- spelval omzeilde, doch vrij voor doelman Lelieveld net naast mikte. „Gewoon zo doorgaan en als het niet lukt in de loop van de tweede helft dan maar die 00 consolide ren". was het devies dat Hughes (met vooruitziende blik) zijn man nen in de rust meegaf. Haarlem wilde echter te graag, liep zichzelf letterlijk „dood", gaf steeds beter verdedigend Sparta met Stef Wal beek als organisator aan het hoofd, de tijd, kans en gelegenheid er wat gcgroepeerder uit te komen. Juist nadat Jimmy Cardno wat meer gewicht in de Haarlem-aanval kwam brengen (in de plaats van de te lieve Pepe Fernandez) sloeg Sparta in de 29e minuut knap toe. Kanusz Kowalik, aan wie Steegman de voorkeur had gegeven boven Van Staveren, kwam tweemaal achtereen vrij schuin voor het doel. De eerste keer schoof hij de bal net naast, maar na de sluw door Heijerman doorgekopte bal was het wel raak. De Haarlemmers waren volkomen uitgeblust, kwamen ook niet meer toe aan een sloief&asitf» Sterker, na die voorsprong hervond Sparta zichzelf. Steegman: Plotse ling was Kreuz niet meer van de bal te krijgen, kwamen Michielse, Venneker en vooral Meutstege knap de diepte in en lukte alles". Wim Meutstege kwam nog heel dicht bij 02, maar zijn inzet drie minuten voor het eindsignaal van uitsteken de scheidsrechter Beek na een solo langs de zijlijn net naast rollen. Laatste heldendaad kwam geheel passend in het beeld van de wed strijd van Pim Doesburg, die de bal na een schot van uitblinker Anton Marijt van 35 meter achteloos uit de bovenhoek tikte en daarmee was Haarlems eerste thuisnederlaag dit seizoen definitief. net vierde part zijn verdedigende spelopvatting wat liet varen, waren er aardige momenten te beleven. De L'jl/ LGB kon toen nog de winst akken. De Leidse ploeg mag niet onte- "eden zijn met deze overwinning. Om in bokstermen te spreken: DJK .uwde in de eerste drie ronden een pmatenoverwicht op, maar ging in de laatste ronde knock-out. De Amster dammers hadden in de eerste drie kwarten voortdurend een overwicht, doordat De Zijl/ LGB steeds een ex- u a man terughield om gevaarlijke aanvallers als Bruggink en Nolting in bedwang te houden. Daardoor weiden weliswaar de aanvalsmoge- b'jkheden van DJK in het smalle bhd beperkt, maar omdat DJK wei- et-ide met alle mensen in de aanval te gaan kreeg De Zijl/LGB bijna geen kansen op een uitbraak. Het iivtiatief van DJK zou in het der de part in een treffer resulteren. Scheidsrechter Hartel bestrafte een overtreding van Leo Onderwater te sten Walter met een viermeterworp, die door Nolting werd benut. De Zijl/ LGB kwam toch weer snel ge lijk. Toen Bouwmeester op de straf bank zat, schoot Wim Bergman de gastheren naar 1-1. Voordat het laatste speldeel inging bi achten beide coaches een wijzi- fe'ng in hun ploeg aan, die bepalend zou blijken voor de eindstand. DJK- eoach Heemskerk haalde de ruziën de Walter naar de kant, en De Zijl/ LGB-coach Van der Moolen verving verdedigiger Bergman door verdediger Bronsveld. Bij DJK was ven het ploegverband zoek en de nu wel aanvallende Leidenaren profi teerden daarvan. Eerst nog belande- de een schot vap Schouten op de iat maar daarna was het wel raak." isa een panieksituatie in de Amster damse verdediger kreeg Jacob Spijker een strafworp te nemen, die hy onder moeite in een doelpunt omzet te. JACQUES DE GRAAF. Kringrecords LEIDEN Tijdens zwemwed strijden in de Overdekte, waarin de zwemploeg van De Zijl/ LGB uit kwam tegen Strijen, heeft Peter Wol- ters (De Zijl/ LGB) tweemaal een record voor de kring Gouwe/ Rijn streek verbeterd. Op de 100 m school slag voor Jongens onder zestien Jaar haalde hij een halve seconde van zijn eigen beste tijd af en kwam zodoende nu tot een snelle 1.11.8. De tijd van 2.27.5, die Wolters op de 200 m wisselslag maakte, betekende eveneens een verbetering van een kringrecord dat hij in al zijn bezit had. In het rugslagzwemmen van de heren in de kring schijnt eindelijk weer wat verbetering te zitten. Ge rard Krol zwom de 100 m in 1.08.7 en verbeterde daarmee het elf Jaar oude kringrecord van zijn clubge noot Mar van Beukering met één- tiende seconde. Walter Hollmann maakte op dezelfde afstand een nieuwe kringtijd bij de Jongens on der veertien (1.14.2). Op de 100 m vlinderslag voor meis- kes onder tien was Marion Vreeburg duidelijk de sterkste, en haar 1.34.5 was ook goed voor een nieuw kringrecord. Strijen, dat in de eerste wedstrijd van de tweekamp de Leidenaren nogal had verrast, bleek nu toch dui delijk over een te smalle top te be schikken. Slechts op enkele nummers konden de gasten de De Zyl/LGB- S$oeg paruj geven. j.IDEN Quick Boys blijft het uitste kend doen in de zaterdagcompetitie. Eerjansdam, voor zaterdag nog vijfde geklasseerd, werd met 41 .overspeeld »rrassend was de zege (01 die Ter Leede behaalde bij Actief Amstelveen, ijordwijk bereikte daarentegen een dieptepnt door in een pover duel met 21 Li Zwart Wit '28 te verliezen. RCL versloeg met 04 CJVV. Oegstgeest eld Ornas er met 31 onder.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 11