.fHsüffk Zoeterwoudse raad heeft moeite met aanvullend krediet voor zwembad agBnd$ Wassenaar wil eerst woning- bouwprobleem gaan oplossen Er waren wat voorzieningen vergeten Begraafplaats niet in Zijlwatering PAGINA STAD EN RAND VRIJDAG 25 OKTOBER h ZOETERWOUDE De gemeenteraad van Zoeterwoude had veel moeite met het aanvul lend krediet van f 58.000,- voor de bouw van het zwembad. Straver (Vrije Lijst) wilde liever van een "zwemkeet" dan van een zwembad praten. Dat mocht niet van burgemeester Detmers, maar Straver bleef toch boos. Volgens hem was de commissie Openbare Werken slecht geïnfor meerd, wat werd betwist door wethouder De Jong. graszoden. Wanneer de aannemer het zwembad op tijd opgeleverd had, dan had er ingezaaid kunnen worden en dat is veel goedkoper. Wethouder De Jong deed de toezegging om deze post trachten te verhalen op de aannemer. Verkeersdrempels De bewoners van de Jan Albert de Gravenlaan willen graag verkeers drempels om zo de automobilisten langzamer te laten rijden. Nadat het voorstel van B. en W. bekend om niet in te gaan op dit verzoek be kend werd hebben de bewoners de raadsleden nogmaals aangeschreven. Het haalde niets uit, want de raad was eensgezind: „Er is geen door gaand verkeer. Het zijn uitsluitend de bewoners van de laan die van deze weg gebruik maken. Het vragen van een verkeersdrempel is gemakke lijker dan het eigen bedwang te houden". zorg, het rieten dak is beschadigd door de storm en in de herstelkos- ten wordt door de gemeente voor 25 pet. gesubsidieerd, terwijl rijk en pro vincie ook een subsidie krijgen. Uit de gesprekken bleek dat de reparatie dubbel duur is omdat het- volgens de normen van de monumen tenzorg moet gebeuren, bovendien dat verzekering op dit soort daken vrijwel niet mogelijk is en dat in dien het dak wel verzekerd was, de v erzekeringsmaatschappij waar schijnlijk de centen was komen te rug halen bij gemeente, provincie en rijk, omdat dit mogelijk is voor een woning, die onder deze zorg valt. De wijziging van de bouwverorde ning werd op verzoek van de K.VP.. aangehouden. Deze fractie wil eerst goed geïnformeerd zijn over het to tale pakket van bouwverordeningen. Heruitgave W eipoortseweg Wethouder De Jong Uiteindelijk bleek dat de financiën tot de ontdekking gekomen was dat er veel voorzieningen verge ten waren zoals een geluidsinstallatie. Burgemeester Detmers bleef zich een gelukkig mens voelen omdat Zoeter woude kans ziet om een zwembad voor krap f 1,- miljoen te bouwen en een naburige gemeente Voor schoten) ruim f 4,5 miljoen meende nodig te hebben. Het zwembad is bij na geheel klaar, het kan gebruikt worden, maar het is een beter zwem bad wanneer de voorzieningen welke een aanvullend krediet nodig maken aangebracht worden. Hulsbos (PCG) had wel bezwaren tegen de post van bijna f 10.000,- voor het leggen van „De Zeven Zaligheden" het boekje over Zoeterwoude krijgt een heruit gave. De Stichting „Oud-Zoeter- woude" vroeg om een garantie van f 2.500,- om deze uitgave mogelijk te maken. Alle raadsleden vonden de heruitgave prachtig, toch werd er een half uur gepraat over de f 2.500,-. Van Leeuwen (Vrije Lijst) wilde eerst graag een onderzoek naar de verkoopmogelijkheden. Wethouder Duindam (KVP) vond dat de raad veel te zwaar tilde aan het onder werp. De Stichting doet veel en goed werk en er is een grote kans dat de boekjes wel verkocht worden en de garantie niet eens nodig is. Nadat al le raadsleden in tweede instantie nogmaals gesteld hadden „Oud- Zoeterwoude" een goed hart toe te dragen, werd de f 2.500,- verleend. Een subsidie van f 942,50 in de herstelkosten van een rieten dak aan de woning Weipoortseweg 28 lokte 'n discussie uit over de vraag of iemand onverzekerd zo maar een be roep kan doen op de gemeenschap. De woning valt onder monumenten- Van Dlemen (Vrije Lijst) maakte zich grote zorgen over de snelheden die gereden worden op de Weipoort seweg. Dit naar aanleiding van het krediet van f 21.000 voor het reali seren van uitwijkplaatsen langs de ze weg. Burgemeester Detmers con stateerde dat nu het wegdek goed is inderdaad de auto's sneller rijden en gevaarlijker zijn. De suggestie om een verzoekbord te plaatsen tot langzaam rijden, zal overwogen worden. Erg veel jagerslatijn kwam er te pas bij het verlenen van Jachtrecht in de Grote Polder. Hoewel uitein delijk iedereen voorstemde, omdat er geen tegenstemmen mogelijk was, werd gewezen op de schade van de jacht. Hulsbos (PCG) had eenmaal "een wilde eend in zijn vrije vlucht naar beneden zien komen" en sedert die tijd dacht hij anders over de jacht, maar wees op de onmogelijk heid om de jacht te verbieden en wist bovendien dat de jager (de heer J. Ebbink uit Leiden) een hele goe de schutter was, die hem verklaard had dat "geordende jadht" zorgt voor een toename van de fauna. i:e|e|-oon 25260 Geen waardering Tijdens de niet erg boeiende en eigenlijk nauwelijks nieuws bevatten de vergadering van de commissie van economische zaken kwam de ontsluiting van de industrieterreinen in De Waard aan de orde. Van Aken: "Voorzitter, is het terrein nu ontslo ten?", daarmee zijn ongeduld weer eens treffend onder woorden bren gend. Antwoord van voorzitter LiJ- ten: "Haha, wat stelt u toch spitse vragen." Dat lieten de commissieleden zich niet ongemerkt voorbij gaan, Ieder een vond het nodig spits te zijn. Re sultaat: eindeloos en oeverloos ge praat. Hetgeen het lid Cornelissens geen woorden van waardering kon ontlokken. "Ik zit hier al vanaf vijf uur. Er moet efficiënter worden ge werkt." Tot overmaat van ramp en ellende werd de vergadering toen achter ge sloten deuren voortgezet. Schade De voortgaande vernielingen aan openbare schoolgebouwen in Leiden zijn niet meer dan treurig te noe men. Het bureau voorlichting van de gemeente heeft ons een overzichtje gestuurd. De schade betreft hoofdzakelijk vernielingen aan ruiten en daken. De kosten van vernielingen aan de bij zondere scholen zijn in het onder staande niet inbegrepen. Vermoede lijk zijn die kosten drie keer zo hoog. Juni: F 3741.- Juli: F 1890.70 Augustus: F 14.122,11 September: F 3853,97. Osmondstory I De grootste popidolen van het ogenblik, de Osmond Brothers, ge ven op 3 november in de Groenoord- hal een concert. Zij zullen worden bijgestaan door een vier man sterke ritme-sectie. De broers zijn: Alan, Wayne, Merrill, Jay, Donny en Lit tle Jimmy. De Osmond Brothers zin gen allemaal, maar van hen onder scheiden zich hierin Merrill, Donny en Jimmy. Op Jimmy na bespelen ze ook allen instrumenten: gitaar, drums of keyboards. De Osmonds kunnen bogen op elf gouden platen binnen één jaar en braken daarmee een record, dat op naam van de Beatles stond met ne gen van deze platen binnen een jaar. Alleen in hun vaderland Amerika hebben de broers al 17 zogenaamde millionsellers uitgebracht. Waar de Osmonds verschijnen, drommen duizenden fans samen, voornamelijk meisjes. Of dat in ons land ook zo is, zal blijken, als ze za terdag 3 november 's morgens op Schiphol aankomen. Osmondstory II Het is net sinterklaastijd: vol ver wachting klopt ons hart. Nee, dui zenden meisjeshartjes kloppen niet voor Sint, maar voorde Osmond Brothers. Volgende week zaterdag avond zijn de grote hitmakers in Leiden en hun optreden in de Groenoordhal werpt zijn schadu wen duidelijk vooruit. De telefoon staat niet stil en de post bezorgt brie ven van Jeugdige fans uit het hele land met het verzoek deze in han den te stellen van de idolen uit Amerika. Dit wordt de top van de pop. Als je zelf opgroeiende kinderen hebt, die er warm voor lopen de grammofoons trouwens ook van het aan de lopende band platen draai en, denk Je terug aan de Jaren, waarin Je je op zaterdag (toen was geluk heel gewoon en werkte je op zaterdag nog) rotfietste om de Dutch Swing College op de radio te horen om maar een voorbeeld te noemen, 't Is een geruststelling zeker te we ten, dat ook de Osmond-rage over een aantal jaren zal worden ge koesterd als een enorm brok Jeugd sentiment. Ene Marian, die in Popfoto een roerend ingezonden stuk schreef, dat droop van het smachten naar Don ny Osmond, is over tien Jaar waar schijnlijk ook een keurig getrouwde mevrouw in een huis met een tuin. Ze zal volgende week zaterdag wel in Leiden zijn, maar ze heeft concurrentie. Dat blijkt alleen al uit de volgende brief, die een 12-Jarige fan tikte op vaders schrijfmachine. Osmondstory III Ik vind Donny Osmond geweldig. De leukste boy die er bestaat. Zijn broers Virl en Tommy zijn voor onder redactie van Paul Wolfswinkel zestig procent doof en zijn getrouwd. Merrill is getrouwd met Mary Carl son. Zij is onderwijzeres. Mary Os mond is het zusje van The Osmond Brothers. Mijn vriendinnen Conny van Elk en Ingrid Verhoef zijn het ook met mij eens. Ingrid is op Don ny net als ik. Conny is op Little Jimmy. Verder vind ik Wayne ook erg leuk. En dan Alan. Dan krijgen we de drumgek Jay, een beetje te lang maar toch een leuke knul. Ik wou nog wat over Wayne zeggen dat hij erg verlegen is. En dan krijgen we Jimmy een kleine dikkert bij voorbeeld, hij staat altijd leuk in de Popfoto of in de Muziek Expres. Mijn buurmeisje is op hem verliefd. Jimmy vind ik één van de leukste op Donny na. Ik heb Donny nog nooit in het echt gezien, wel eens op de TV in Toppop. Hij staat al vier in de TOP 20 met zijn nieuwe single Young Love. Maar de laatste single van de Osmond Brothers vond ik niet zo best als Down bij the lazy River. Mijn vader en mijn broertjes zitten me elke keer te pesten. Mijn oudste broer zit steeds te zeggen, ze kunnen beter van vrijdag de vee hekken laten staan. En mijn andere broer zegt steeds: ze kunnen ze be ter op de koeienmarkt zetten. Maar Ja zo zijn Jongens nou. Van de dochter van Hans Mel- kert. CORA. Wethouder Ham van Leiden zal dinsdag niet de eerste paal slaan voor 138 huizen in de Merenwijk, maar een modelwoning openen. Het complex is n.l. al klaar. De Leidse sociëteit „Mirakel" «Jeugdhuis, Breestraat 19) is van daag, morgen, volgende week vrijdag en zaterdag gesloten. Een en ander is noodzakeljik in verband met een reorganisatie. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is mejuffrouw B. M. Kor ten- horst te Wassenaar geslaagd voor het doctoraal examen rechtsge leerdheid. m.m.v. Hans Melkert en Cora Melkert WASSENAAR In een toe lichting op de begroting van de dienst Gemeentewerken zeggen B. en W. van Wassenaar, dat zij van de kerkbesturen in de ge meente gegevens hebben ontvan gen waaruit blijkt, dat de be staande begraafplaatsen voors hands nog ruimte voor begravin gen bieden. In aanmerking ge nomen. dat het aantal crematies stijgt, vragen B. en W. zich af, of de begraafplaats, die in het ',.g. recreatieplan Zijlwatering was geprojecteerd, niet te ruim is opgezet. Als volstaan kan worden met een kleinere be graafplaats zou deze niet meer geprojecteerd behoeven te wor den in "Zijlwatering" maar mis schien elders in de gemeente. Daardoor zou in het recreatie- plan Zijlwatering meer grond beschikbaar kunnen komen voor sport- en recreatie-doeleinden. Burgemeester en wethouders verwachten voor het einde van dit jaar een concept voor een nieuw komplan te kunnen publi ceren. Daarna zullen alle betrok kenen, zowel organisaties als in dividuele burgers in ruime mate in de gelegenheid worden gesteld hun oordeel daarover kenbaar te maken. Vrijdag Bevrijdingskerk, ruilbeurs"bc^u Lijtweg 7 Oegstgeest Soc. Med viesbureau voor ouderen 2-4 n De Burcht, Leiden 8 uur na avond "Onze Tuin". Zaterdag Burchtplein Antiekmarkt De Vink, Dansen 9 uur nan 's nachts. Bij Molen De Valk, Wethouder Duindam, W ijkcontactraad Noord-Hofland wil stoppen VOORSCHOTEN De wijkkontakt raad Noord-Hofland in Voorschoten, heeft aan de wijkbewoners de vraag voorgelegd of er nog voldoende be langstelling bestaat voor de samen levingsopbouw van Noord-Hofland. Het huidige bestuur van de wijk raad meent dat hun taak ten einde is en 'n gedeelt van het bestuur stopt dan ook met de werkzaamheden. Willen de bewoners de wijkraad in stand houden, dan moeten zij be- stuurskandidaten stellen en voor 15 november inzenden pp het secreta riaat Welterdreef 35. De wijkkontaktraad constateert dat d? bouwaktiviteiten in volle gang zijn en de laatste plannen (winkel- en w'jkcentrumgedeelte) worden uitge werkt. Daarnaast is de veel omstreden Admiraal de Ruytersingel op voor ster van de wijkkontaktraad terug gebracht tot een 2-baansweg en het geheel verloopt tot nu toe op enkele details na, aldus de wijkraad, vol gens het plan dat vorig jaar door de wethouder van openbare werken werd voorgelegd. De gemeenteraad virdt dat allerlei wijkaktiviteiten moet worden overgelaten aan de be staande Voorschotense verenigingen en zo is een einde gekomen aan de werkzaamheden van de wijkkontakt raad. Het bestuur van de Wijkkontaktraad weet echter ook dat er wijkbewoners zijn. die menen dat wijkaktiviteiten verricht moeten worden door de wijk kontaktraad. Deze bewoners wor den dan uitgenodigd om kandidaten ie stellen voor het eventuele nieuwe bestuur van de wijkkontaktraad. LEIDEN De concierge van het sociologisch instituut H. J. Bijle- veld is gisteren met pensioen ge gaan. Tijdens een borrel in het gebouw van het instituut namen hij en zijn vrouw afscheid van de kring van medewerkers en stu denten die op een of andere ma nier aan het instituut verbonden zijn. Mejuffrouw M.H. Smit (links op deze foto van Jan Holvast), secretaris/administrateur van het instuut, bood het echtpaar Bijle- veld een radio-toestel aan en prof. dr. C. E. Vervoort sprak en kelivoorden van waardering. WASSENAAR De eerste resul taten van het overleg over het ont werp-structuurplan voor de gemeen- Wassenaar zijn bekend. Ze zijn vastgesteld in een uitvoerig deelver- slag. De gemeenteraad zal er op 19 november zijn oordeel over uitspre ken. Het deelverslag beperkt zich tot een onderdeel van het structuur plan. namelijk de woningbouw. Het structuurplan en de bro chure, die daarover huis aan huis in Wassenaar is verspreid hebben een groot aantal reacties opgeroepen. Al die reacties zijn verkort weerge geven in het deelverslag. Veel van die reacties hebben be trekking op de gebieden, waarin de toekomst eventueel nog woningbouw mogelijk zou zijn. Dat waren de ge bieden tussen Hoge Klei en Rijks dorp (500 woningen), nabij Belle- steyn, te noordoosten van de ontwor pen randweg (500 woningen), ten zuiden van de voormalige remise (150 woningen) het gebied ten zuid oosten van Maaldrift (350 woningen» en het gebied bij Den Deyl-Vinken- laan (250 a 300 woningen). De teneur van het merendeel van die reacties is, dat bij het zoeken naar uitbreidingsmogelijkheden voor woningbouw zeer behoedzaam te werk gegaan moet worden. Van verschillende zijden is de vraag ge steld, waarom die uitbreidingsmoge lijkheden alleen in het noordelijk deel van de gemeente werden gezocht en niet bijvoorbeeld in de omgeving van de buurtschap Kerkehout. Op de informatie-avond is daarop reeds ge antwoord, dat de reëele mogelijkhe den om daar woningen te bouwen, Alleen boven f 2.50 vermake lijkheidsbelasting betrekkelijk gering zijn (misschien 100 a 150 woningen) terwijl de ont- sluitingskosten bijzonder hoog zul len oplopen. Bezwaren tegen enkele van de ge noemde uitbreidingsmogelijkheden werden er ook gemaakt van agra rische zijde, in verband met het ver lies van cultuurgrond. Dit heeft bur gemeester en wethouders tot de con clusie gebracht, dat wat de uitbrei dingsmogelijkheden betreft geen overhaaste beslissingen genomen mo gen worden. Zij geven de raad dan ook in overweging de gebieden tus sen Hoge Klei en Rijksdorp, nabij Bellesteyn, ten zuidoosten van de Maaldrift en in de omgeving Den Deyl-Vinkenlaan vooralsnog niet te bestemmen voor woningbouw, maar deze een agrarische of recreatieve bestemming te geven. Evenwel met dien verstande, dat geen bebouwing mag worden opgericht, zodat het in de toekomst toch mogelijk blijkt ze voor bebouwing aan te wijzen. De woonbestemming van het ge bied van De Spinbaan en van de Hoge Klei die in het huidige be stemmingsplan al die bestemming hebben willen burgemeesters en wethouders handhaven, terwijl zij ook het gebied ten zuiden van de re mise, dat nu behoort tot het recrea tieplan Zijlwatering, een woonbe stemming zouden willen geven. De voorgestelde verandering voor dit ge bied waar 75 woningwetwoningen gebouwd zouden kunnen worden is voortgevloeid uit het feit, dat op het terrein van de voormalige remise de scholengemeenschap van het S Adel- bertcollege zal worden gevestigd. Concluderend stellen burgemeester en wethouders op 19 november aan de raad voor voor De Spinbaan en het Hoge Klei-gebied zo spoedig mo gelijk een bestemmingsplan uit te werken, datzelfde te doen voor het gebied ten zuiden van de remise en in verband daarmede een wijziging aan te brengen in het recreatieplan Zijlwatering. jeugdschaaksociëtett 2.005.3o Danscentrum (Hoogl. Dansen 8 uur nam. Antonius Clubhuis Ruilbeurs u Zondag Danscentrum (Hoogl. Kerkgracht Dansavond 8 uur nam. Ant. Clubhuis Dansen, 8io Middelweg 190, Leiden. Leids i pentheater 2.30 uur nam. 1 Maandag Stadhuis Leiden, meenteraad 7.30 uur Stadhuis spreekuur ambtenaar Burg. Pensioenfonds kamer 108 i 4.30 nam. Stadhuis Leiden, 8 uur nam. v( dering commissie van het onderwjj Rijnsburgerweg 163 spreekuur Bureau voor Levens- en gezinsvi 7.30-8.30 nam. Hooigracht 38 spreekuur Stic werkende jongeren 7.30-8.30 nam. Hogewoerd 57 Miks II sociëteit Doktersdiensten Leiden Tent zateri uur raadplege men de arts, daarna tot zondagnacht uitsluitend voor spoedgwi 2 de dokterstelefoon 22222. Leiderdorp Dokter Van t W Hoofdstraat 40, tel. 30070. Oegstgeest dokter Hugeni^ ht Van Ghentlaan 5, tel. 01710-621! dokter James, Leidsewtg bel. 2520. Warmond Vrijd. tot z dokter Bots, Prof. Aalberselaan 1 02523—7393, za. 10.00 1 dokter De Gijzel, Sweilands 16. tel. 01711—2866 en zo. van uur tot ma. 8.00 uur dokter W kamp Dorpsstraat 45, tel 01' 2220. Wassenaar Dokter OosterJ Prinses Marielaan i4n toi fla W assena ar-Noor d Zweerts de Jong WittenburgJ.^ 188 tel. 9124 (Wassenaar-Zuid). m Apotheek Leiden Zuster van Berkenpad 2, Rijnsburg tel. 0-1 73096. en zuster Goddijn Tiboel gen Beekstraat 6, tel. 40280. Oegstgeest zuster Meybooniïnt H. Tromplaan 228, tel. 55480 bgf it 54500. Voorschoten Wijkverpleging V: zondheidscentrum Prof. Waai ac 25, tel. 4641. Wijkverpleging Leiden De avond en nacht* eft van de apotheken in de Leidse wordt waargenomen door de traal Apotheek in Leiden, de theek Voorschoten, 2525 en de Apotheek Beker, Iif^1 4 Oegstgeest. Wassenaar Wassenaarse theek Schouwweg 32, tel. 2402, weekeindedienst. WASSENAAR Onlangs heeft de gemeenteraad besloten een wijziging te brengen in de regeling van de ver makelijkheidsbelasting. Tot dan toe werd er geen vermakelijkheidsbelas ting geheven als de entree voor be paalde uitvoeringen en wedstrijden niet hoger was dan f 1,50. Deze „be lastingvrije voet' is nu op f 2,50 ge bracht. De wijziging is intussen ko ninklijk goedgekeurd en kan nu in werking treden (per 1 november). De bepaling is van toepassing op toneel- cabaret- zang- en muziekuit voeringen, op sportwedstrijden, - de monstraties en -uitvoeringen waar aan uitsluitend door amateurs wordt deelgenomen en op volksfeesten, ba zars e.d. die door en ten bate van plaatselijke verenigingen worden ge organiseerd. Burgerlijke stand van Leiden beth dr. v: W. J. Visser en J. J. DuiJ- Koord Studio Centruc voor intermenselijk ac'1 trekkingen. Oude Rijn 88. li iin» (telefoon 44000). Geopend op n dagen van 3 tot 11 uur n.m..o terdagavond en op zondagmi h KWJ-Leiden Beweging van werkende longer 11 Havenplein 3. tel 21139 en 46121:, I formatiecentrum voor werkende lo ren. Dagelilks en ook woensdw donderdagavond geopend Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau rechtskundige bijstand Adres Volkshuis Apothekersdljk 38 Open gur 3., do., vrij.: 101 Dienstencentrum Noordelndpleln 2b dagelilks Berge Henegouwen en P. M. Ba velaar. GEHUWD R. Balnsjaar en G. P. Overdijk; T. W. Jaars en D. Laman; B. C. Hoogevorst en C. J. J. Overdijk. OVERLEDEN P. Pape (66) man; A. van Voorst (81) A. Kokkedjee (74) gehuwd ge- met: L. Links; R. A. F. Strick- ;77) echtgenote Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en mformatled nllt gemeenschap Zuidwest Tel 33921 en 61944 Moeders voor moeders Actie 'Moeders voor moeden', gaven zuster E JanMenNlMBfJ> Hofdllck 32 Oegstgeest E1652 Humanitas Dienstverlening Humanitas I irof gracht 84 Spreekuur maandag 2- nam. woensdag 8.3010.30 vooral 21458 SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst (01710)-25202 Voor allen die tn i lljkheden verkeren bereikbaar werkdag van acht doorlopend In het weelw ö.w.2 van vrildag acht uur n"" maandag acht uur vm Release Hulpverleningsdienst Release: we Riln 20a. tel 24555 Ma t/m 8-10 u nam bovendleD dinsd t/o 2-5 uur nam met uitzondering dagmiddag LEIDSCH DAGBLAD)" DACBLAD VOOR LEIDEN I. EN OMSTREKEN Uitgave: Leidscb Dagblad B.t Witte Singel 1 Lelden Postbus 64 - Giro 57055 Telefoon directie tie 01710-25041 Telefoon redactie O171O-21S0J rfo> Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement I Kwartaalsabonnement Per Post Losse nummers t 04 Abonnementsgelden oi) vcx»®-'» oetaling te voldoen Bil autom* tiscne overschrijving geen ad® Qlstratte- eD incassokosten Nabezorglng van 18.00 20.00 Zaterdag van 16.00 - 18.00 U- Telefoon 01710-30500. Jet

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2