Hebt u weleêns pillen van een ander geslikt wen te afgeremd door arbiter 'Lozen op Rijn een misdrijf' "Zo slecht hadden we niet verwacht9 „Mag niet" helpt niet flPAG 25 OKTOBER 1973 OEMEEN FLUIT BIJ PANAHAIKI INFAME PARTIJ THUISWERK AS Tel niet de uitslag om de prestatie van FC Twente irdelen. Het resultaat van de eerste ontmoeting tussen iekse Panahaiki eii FC Twente was 11, maar het ver in kwaliteit bedroeg een viertal doelpunten, in het voor- an de Nederlanders wel te verstaan. De prestatie ligt in tzonderlijke beheersing van de Twentenaren, die alle Oppermachtig angen van de Roemeense scheidsrechter Petriceanu aan- ien. Wat daarvoor nodig was is nauwelijks te beschrijven. Pahlplatz, Schwemmle en de onge naakbare Thyssen liepen om hun te genstanders op het middenveld alsof deze van stug hout waren opgetrok ken. iu namelijk, geassisteerd nsrechters die zich manifes- als regelrechte bandieten, infame partij thuiswerk, [schop in de 18e minuut, na jsbal van Van Ierssel, be daar eohter niet bij. scoorde beheerst en zette op winst. Veel erger was uren van de treffer van Zui- rnte's tweede, na de gelijk- n Thijssen. Het doelpunt jkeurd wegens buitenspel, [uidema duidelijk van eigen begonnen aan zijn lange leve rush. allemaal niet zo verschrik- elangrijk. Het enige dat tel let antwoord op de vraag of ite zich tot het einde zou -bureau eldnood rORK (UPI) Het bureau ulp aan Palestijnse Vluchte- de Verenigde Naties V. heeft vandaag bekendge- dat zij zodanig geldgebrek de hulp het komende jaar moeten worden ingekrom- het tekort niet wordt weg- A-commissaris sir John raarschuwde in zijn verslag ilgemene vergadering van de 'a Naties dat minder hulp Palestijnse vluchtelingen, de m hun gebied zou opvoe- nog meer geweld tot gevolg len hebben. til zei dat ruim anderhalf Palestynen door UNRWA iden werden, 2,3 procent vorig jaar. !A werd in 1950 na de eerste •Arabische oorlog opgericht. Bft ociale uitkeringen, on- tn gezondheidszorg. we uitgaven ouw zaait vergif, door Joy Zuidhollandsche Uitgevers- ippij, Den Haag. f 13,90. wazen, door W. A. Ballinger. mdsche Uitgeversmaat- [23,90. '40-'42, door P. R. Reid. indsche Uitgeversmaat- 19,90. en souterrain, door John orth. Zuidhollandsche Uit atschappij. f 14.90. jkRillingen langs mijn Charlotte Bingham. Zuid- ïe Uitgeversmaatschappij lese traditie, onder redac- Raymond Dawson, Uitge- Arbeiderspers, Amsterdam. ienden van middernacht, Hynckes. De Arbeiderspers. am, door H. O. Mc William, 'iniorreeks, onder hoofd man H. Dijkstra. Uitgeverij n Dishoeck, Bussum prijs en de Medici, door E. R. in. Fibula Juniorreeks. Fi- 11 Dishoeck. f 5,90. sagen van de Griek door Dr. Sophie Ramondt. Fibula-Van Dishoeck. f 9,90. speelgoed, door A. Burkij- 2e druk. Uitgeverij Van Bussum. f 5.90. kunnen beheersen tegen deze over vloed van onrecht. Panahaiki, „ver sterkt" met boch Rigas, de aanvan kelijk geschorste, die echter nauwe lijks aan de bal kwam, kon namelijk niets. Twente, spelend in zijn tweede versnelling op een stug ,en springerig veld deed naar believen met zijn te genstander. Acht hoekschoppen te gen nul voor rust spreken voor zich zelf. Het povere Panahaiki heeft eni ge redelijke voetballers, zoals Davour- lis, Sideris en Leventakos, maar de ploeg kan ofwel harlopend, ofwel stilstaand iets technisch doen. De combinatie van beide behoort voor hen tot de absolute onmogelijkhe den Willem de Vries in het centrum kon heersen met speelse autoriteit, een enkel foutje van Oranen werd gemakkelijk gecorrigeerd en vooral Overbelast Het vliegveld van Tokio Haneda is door grote binnen komende vrachten overbelast ge raakt en de achterstand bij het weg werken van ladingen loopt al in de honderden tonnen. Een van de re denen is dat het goedkoper worden van de dollar tot grote aankopen in Amerika heeft geleid. Long volgt Conté op De Franse regering heeft gisteren de 47-jarige Marceau Long benoemd tot hoofd van de Franse radio en televisie als opvolger van Arthur Conté, die dins dag werd ontslagen omdat hy on enigheid had met de minister van voorlichting, Philippe Malaud. Long is sinds 1967 hoofd van de ad ministratie van het ministerie van Defensie geweest. Zijn benoeming geeft aan dat de regering een erva ren overheidsfunctionaris wilde heb ben. Malaud, eveneens ontslagen, had Conté beschuldigd van finan cieel wanbeleid. Vrouw in kooi De Milanese po litie heeft een krankzinnige vrouw van 67 jaar**bevrijd, die door twee oudere zusters tien jaar lang in een kooi gevangen was gehouden. Zij is er ernstig aan toe en weegt nog maar 30 kg. Spionage voor noord-Korea Op beschuldiging van spionage voor Noord-Korea zijn in Zuid-Korea 54 mensen aangehouden, onder wie ze ven hoogleraren en 24 ambtenaren, zo meldt het centrale inlichtingen bureau in Seoel. Dat bureau zegt dat Noordko- reaanse agenten de verdachten heb ben aangeworven terwijl zij studeer den of met een regeringsopdracht verbleven in Berlijn, Nederland, Frankrijk en Zwitserland. Basketbal Israël en Egypte zullen niet uitkomen in de Europa cup-toernooien basketbal 19731974. Beide landen, die hiervoor hadden ingeschreven zyn door de FIB A (in ternationale amateur-basketbal fe deratie) in verband met de oorlogs handelingen in het Midden Oosten, van hun verplichtingen ontheven, al dus een in München door de FIBA uitgegeven communiqué. In de eerste minuten al, na ee misser van Leventis, had Zuidema de beste ploeg op winst moeten zet ten, maar Kalf in, de Turkse verdedi ger van Panahaiki, redde op de lijn. Het rustig aanvallende Twente ging nauwelijks gehinderd door Pana haiki, maar herhaaldelijk geremd door het slechte veld en de scheids rechter oppermachtig door tot aan de 18de minuut. Van Ierssel kreeg op 'n pass van Spentzopoulos de bal te gen de hand en uitblinker Davourlis had geen moeite van elf meter. Aan de hand was er eigenlijk niets, al leen moest er nog worden gelijkge maakt. Na een redding van Sideris op de lijn, na het schot van Thijs sen, deed Thijssen het de volgende keer, na 27 minuten beter. Uit een vrije trap van Notten joeg hij van 18 meter de bal hard langs Zanetoula- kos. De treffer van Zuidema vijf mi nuten later werd wegens buitenspel afgekeurd. Vlak daarop wilde Zui dema opnieuw scoren, maar Zanetou- lakos viel op zijn schoen en voelde de botsing flink. De lange Griek, de enige die zich werkelijk misdroeg, reageerde onmiddellijk met een flin ke klap naar Zuidema. Dat ging zelfs deze scheidsrechter te ver. Zanetoula- kos kreeg de gele kaart onder ogen. Na rust liet het voorzichtig spelen de Twente, dat duidelijk iedere pro vocatie wilde vermijden, zich aan vankelijk iets meer terugdrukken. De Vries wilde het echter allemaal iets te kalm doen en kopte de bal onmiddellijk na de hervatting van enkele meters naar de vrijstaande Rigas. De teruggekeerde verloren zoon deed niets met de unieke kans. Hy tikte de bal verder door naar Ar- desch. Eengezins woningen voor Leidse gezinnen LEIDEN iii de zuidwestelijke hoek van de Merenwijk bouwt de woningbouwvereniging "Ons Doel", 138 eengezinshuizen in de woning wetsector. Uitsluitend inwoners van de gemeente Leiden komen ervoor ï«n aanmerking. Dit is te lezen in een folder, die "Ons Doel" met medewerking van het gemeentelijk bureau voorlichting heeft doen verschijen. De folder is bij deze adressen en bij de door stromingsambtenaar te krijgen. Om voor toewijzing in aanmerking te komen moet men een huurwoning vrijmaken .waarvan de huur niet hoger is dan f220 per maand. Aan gezinnen met drie of meer kinderen, wordt voorrang gegeven. Er worden geen doorstroompremies verstrekt. De voorlopige huur de definitieve moet nog worden vastgesteld be draagt ongeveer f 350 per maand. Wethouder Ham zal dinsdagmiddag op de bouwplaats aan de Ketelmeer laan de officiële eerste paal Slaan. Wildeman steekt drie vrouwen LONDEN (AP) Een man, gewapend met een mes, is giste ren in de drukke winkelstraat Oxford Street dol geworden en heeft drie nietsvermoedende winkelende vrouwen zodanig verwond, dat een bloedspoor op het trottoir achterbleef, zo hebben ooggetuigen gezegd. Patrick Barry, een 65-jarige wijnhandelaar, vertelde dat de vrouwen zich in een modezaak bevonden toen de wildeman naar binnen raasde en hen met een mes te lijf ging. "Hij werd dol en stak hen", zo zei Barry, "ze werden zwaar bloedend weggevoerd in een am bulance. Over het hele trottoir lag bloed". Scotland Yard heeft later be kend gemaakt dat de man in hechtenis is genomen. PATRAS Trainer en spelers van FC Twente hadden na afloop van het treffen tegen Panahaiki - begrijpelijkerwijze - geen goed woord over voor de Roemeense ar biter Petriceanu. Toch was het optreden van de scheidsrechter niet helemaal als een verrassing gekomen. Trainer Anton 'Spitz' Kohn: "Ik ben voor de wedstrijd al gewaarschuwd voor deze man, door mensen uit Nederland die hem kenden. Ik heb dus de spe lers voor aanvang ingelicht en in de rust nog eens. Doar de scheids rechter konden wij in de wed strijd niet veel doen. Zodra wij bij het strafschopgebied kwamen, floot hij af. In de tweede helft zijn we daarom niet doorgegaan. Ook om wat krachten te sparen. In vergelijking met Nederland is het hier erg warm." Cees van Ierssel: "Het was per tinent geen strafschop. Ik kreeg de bal in mijn maag. En toen floot hij. Protesteren had natuur lijk geen zin meer". Over het algemeen was men van mening dat deze tegenstan der geen obstakel mag vormen om de derde ronde te halen. Wil lem de Vries: "Wanneer we deze mannen onder druk kunnen zet ten in de thuiswedstrijd, moeten we ze met een nulletje of vijf, zes kunnen pakken. We hadden wel verwacht dat ze wat sterker wa ren". Doelman Henny Ardesch. wederom in plaats van de ge schorste ""Met Schrijvers, was de zelfde mening toegedaan: "We wisten wel dat ze zwak waren, maar zo slecht, dat hadden we niet durven verwachten". Theo Pahlplatz, die al last had van gekneusde ribben, werd ver vangen wegens ademhalingsmoei lijkheden. Frans Thijssen duikt op voor het doel van Panahaiki. Doelman ZanetovXakos staat gereed om in te grijpen. Het was een geschonken mo gelijkheid, zoals de strafschop er in wezen ook één was. Zelf een gerich te aanval opbouwen konden de Grie ken, die zich met uitzondering van hun doelman sportief gedroegen, niet. Twente bleef het beeld bepalen. Niet weinig geholpen door de Grieken, die chaotisch over het veld bleven ren nen, zich zelf in de aanval herhaal delijk voorbij lopend en in de ver dediging de meest elementaire princi pes van het huidige voetbal veron achtzamend. In Patras had Twente van het snel uitgespeelde Panahaiki kunnen win nen, maar daarvoor hadden risico's genomen moeten worden en dat was bij deze Roemeense arbiter werkelijk onverantwoord. Twente deed het dus niet. De ploeg bepaalde zich er toe de Grieken weg te tikken en kregen daar 14 minuten voor tijd bijna nog de rekening voor gepresenteerd. Davourlis slaagde er niet dm de kans te verzilveren, die de 15.000 toeschou wers uit de apathie van 't met stom heid aanschouwen van dit opper machtig Twente had kunnen halen. Er kan geen twijfel over bestaan. Twente zal opnieuw in de derde ron de van het toernooi om de Europa Cup 3 spelen. Onderzoek naar echtheid Nixons handjes WASHINGTON De bandjes met de gesprekken van president Nixon en zijn medewerkers over de Water gate-affaire dienen te worden onder zocht door deskundigen op het gebied van elektronica om na te gaan of er geen veranderingen in zijn aange bracht. Aldus de zaterdag afgetre den Amerikaanse vice-minister van Justitie, William Ruckelshaus. In een vraaggesprek zei Ruckels haus dat een dergelijk onderzoek hem noodzakelijk leek omdat velen al de vraag hebben gesteld of er misschien sprake kan zijn van een mogelijk ge knoei met de bandjes. DEN HAAG Minister Vorrink vm Milieuhygiëne is het eens met de Vereniging Milieudefensie dat het lezen van afval in de Rijn ..een han- ceung is die de gemeenschap on recht aandoet en in gevaar brengt en dus een misdrijf is". Zij heeft dat gisteren gezegd op het Rijncongres in het Haagse Con certgebouw dat daar door de Vereni ging Milieudefensie was georgani seerd. Het congres hield zich bezig met ae vraag welke stappen Nederland moet nemen om andere landen, met name Frankrijk en Duitsland, te dwingen hun Rijn-vervuilende acti viteiten te staken. Een vraag die in oider gepubliceerde Rijn-nota door Milieudefensie was beantwoord met: die landen voor het Internationaal Gerechtshof dagen en als een voor Nederland gunstige uitspraak nóg niet helpt, dan moeten repressaille- maatregelen worden genomen. Dr. A. W. Koers van het Volken rechtelijk Instituut van de Utrechtse universiteit zei pas in allerlaatste in stantie aan repressailles te willen denken. Daarvóór zou een EG-agent- schap voor de Rijn moeten worden opgericht met zeer grote bevoegd heden. De EG heeft veel ervaring met heffingen en internationale con- cjrrentie-verhoudingen. En Neder- lano kan binnen de EG veel meer druk uitoefenen. Mocht het tot een procedure voor hec Internationaal Hof komen, dan zou Frankrijk zich politiek niet kun- '>en veroorloven (na de Australisch- Nieuwzeelandse zaak tegen de f toomproeven) voor de tweede keer niet voor het Hof te verschijnen. Intussen hield de heer Wüstenha- gtn van de Duitse Rheintalaction het congres het schrikbeeld van nog veel meer Rijnvervuiling voor. Groot scheepse Franse en Duitse industria lise tieplannen een daarmee samen hangende bevolkingsaanwas van hoofdzakelijk gastarbeiders zullen er voor zorgen dat de grote zuiverings installaties die nu in aanbouw zijn op het moment dat ze gereed komen, hun taak al meteen niet naar be horen kunnen vervullen. Over uw lijk? Uitstekend. Maar let er dan op dat uw kinderen het ook niet kunnen doen. Geef ze geen kans. Da s niet moeilijk. Gewoon, ze goed en veilig opbergen. En doe het nu. Want... :Dat blijkt ongeveer 8000 keer per jaar. Achtduizend kinderongelukken, waarvan 5°/ van scharen, medicijnen, lucifers, giftige vloeistoffen en verdrinking. met dodelijke afloop, gebeuren er tengevolge -ts-thuis is de titel van de nieuwste lp van de succesvolle groep, die gisteren in Volendam I gepresenteerd, gelijk met het door Jip Golsteyn geschreven boek over het zestal. Op de Volendamse formatie aan de rand um

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 23