ttxon geeft toe Arabieren zijn teleurgesteld BELGISCHE MINISTERS ONTSLAGEN Vrede belangrijker dan bezette gebied geluidsbanden toch naar rechter ipers willen ii miljoen )i' Zwitser belprijs VLIEGVELDEN IN ROME GESLOTEN STEMMING IN ISRAËLISCH PARLEMENT: or Vliegtuig in zee: 5 doden Franse politie grijpt vrouwen na abortus Cox's. Die smaakt. Pro en contra Egypte ïeikunde olie-boycot belangruker dan oorlog? Cox's. Die smaakt. gflSDAG 24 OKTOBER 1973 BUITENLAND PAGINA 9 nonze correspondent) SHINGTON President Nixon heeft te elfder ure bakzeil gehaa'ld en besloten de reden geluidsbanden „binnen enkele dagen" ten dienst te stellen van rechter John Zijn compromis-voorstel, waarbij senator John Stennis naar de banden zou luis- heeft hij laten vallen. Nixons advocaat, Charles Wright, zei dat de beslissing geno- vas omdat uit de reacties op de gebeurtenissen van het afgelopen weekeinde duide- was geworden dat het compromis een grondwettelijke crisis niet kon voorkomen. qjl advocaat Wright Nixons ■manoeuvre aan de rechter be- aakte, waren leden van het Afgevaardigden bezig om lesoluties in te dienen om de ^procedure (impeachment) Nixon op gang te brengen. Een »ek toonde aan dat op dat van de 225 leden van het Nixons afzetting voorstonden, beslissingen van de leidende raten in het Huis van Afge ven was eerder in de morgen :en dat pogingen in het têrden gesteld om de impeach- jrocedure zo lang mogelijk uit Sen. Nixons beslissing om de iaf te staan, heeft in ieder ge- ;meer wind uit de zeilen geno de beweging om hem te ont- Afgevaardigde Thomas een van de Democratische het Huis, zei dat er geen aan was dat Nixons besluit de een "impeachment" heeft lid. rwacht aks deze volkomen onverwach- Nixon, blijven er talrijke waagstukken die bij de anen allerminst een gevoel lontwaardiging hebben wegge- Nixon heeft erop gegokt dat iiiment tegen hem voomame- icht was op het feit dat hij in set een uitspraak van het hof roep weigerde de banden in ieel te overhandigen, maar uit [slagen van opinie-onderzoe- ijkt dat de Amerikanen het oelgd zijn over het ontslag en het opheffen van diens nieuwste manoeuvre doet mdien de vraag rijzen of hij jespeeld heeft, om alleen maar af te kunnen komen en om fergate - onderzoek in handen en geven van zijn eigen ver ministerie van Justitie, dat i hopelijk niet zal bemoeien zaken in Nixon onmiddellijke ir Cox z'n neus in dreigt >n. Bekend is dat Cox begon- aan een onderzoek naar Ni- tezemvriend en bankier Bebe die grote bedragen namens AIRES De Argentijnse strijders die Kurt Schmidt, van Swissair voor Latijns- hebben ontvoerd, eisen een ram tien miljoen dollar, zo welingelichte zijde verno- iimi'dt IS maandag bij zijn in Buenos Aires gegrepen i het verboden Revo- Marxistische Volksleger. ieraJle poltie van Argentinië [gebreide zoekacties op touw weten te komen waar hmidt, wordt vastgehouden, maandag ontvoerd toen hij naar zijn kantoor in het van Buenos Aires. Een truck andere voertuigen onder- wagen waarin hij werd de noordelijke buitenwijk de president in ontvangst genomen zou hebben en voor Nixon vermoede lijk een geheim beleggingsfonds be heerde. Afleidingsmanoevre Verder heeft de president met het prijsgeven van de geluidsbanden de kwestie omzeild die Cox weigerde te accepteren, want Nixon verbood Cox andere banden, documenten, en me moranda op te vragen. Dit verbod geldt nu voor het ministerie van Justitie. Het i6 dan ook zeer waar schijnlijk dat de geluidsbanden van het begin af aan een afleidingsma noeuvre zijn geweest om de aandacht af te wenden van andere compromit terende bewijsstukken in het Witte Huis. Vermoedelijk zal nu in ieder geval door het Congres en misschien ook door het Amerikaanse volk een af wachtende houding worden aangeno men totdat rechter Sirica naar de geluidsbanden heeft geluisterd en de op de Watergate-affaire betrekking hebbende delen ter beschikking heeft gesteld van de Jury. Naar de mening van velen is de Watergate-affaire echter al te ver gegaan om een einde van de Nixon- regering te voorkomen. In dit ver band wordt gewezen op de dagvaar dingen die straks uitgevaardigd zul len worden tegen Nixons voormalige naaste medewerkers, op het Agnew- schandaal, op het proces tegen twee van zijn voormalige ministers in' New York, op het ontslag van Cox en het aftreden van een minister van Jus titie. In deze kringen is het gevoel ont staan dat het aftreden of afzetten van Nixon onontkoombaar is, wil dn de Verenigde Staten de rust en een gevoel van stabiliteit terugkeren. Maar het Amerikaanse regerings systeem blijkt op merkwaardige wijze zeer vertraagd te reageren op de wil van het volk. Het Congres, een li- ohaam van politici, is uiterst aarze lend gebleken om over zelfs maar de procedure voor een afzetting te pra ten. Het is dan ook te verwachten dat er nog meer opzienbarende onthul lingen over deze geteisterde regering moeten komen, om het Congres in daadwerkelijke beweging te brengen. ADVERTENTIE Een orthodoxe jood in traditionele dracht vol belang stelling voor een Israëlische soldaat in gebed bij de Klaagmuur in ROME (Reuter) De twee grote Vliegvelden bij de Italiaanse hoofd stad Rome zijn gesloten voor alle luchtverkeer alls gevolg van een sta king van het technisch personeel, zo hebben luchthaven-functionarissen meegedeeld. Ze houden een 24-uur staking voor verbetering van werk omstandigheden Sinds maandagavond zijn geen vliegtuigen meer van Fiumicino of Giiampino vertrokken, met uitzonde ring van de speciale vlucht waarmee de Italiaanse president Leone naar RIO DE JANEIRO Met 60 pas sagiers en een bemanning van vijf personen is gisteren een vliegtuig van de Braziliaanse maatschappij VASP kort na het opstijgen in Rio de Ja neiro in zee gestort. Reddingsploegen hebben tot nu toe vijf doden en een vrij groot aantal gewonden aan land gebracht. Circa dertig mensen worden nog vermist, maar men vermoedt dat velen van hen op eigen kracht naar de wal zijn gegaan. Het water is ter plaatse on diep. Aangenomen wordt dat zich in het wrak van de machine, die van het type Samurai is, nog verscheide ne doden bevinden. (Van onze correspondent) JERUZALEM Dat het nu een his torisch moment is om met de Arabie ren over vrede te gaan praten, zoals premier Golda Meir gisteren in het Israëlische parlement zei, is niet zo maar een loze kreet. Weliswaar heeft de Israëlische premier woorden van deze strekking al meerdere malen PARIJS De Franse beweging voor vrije abortus heeft gisteren in Parijs bekendgemaakt, dat afgelopen vrijdag twee auto's met vrouwen die in Nederland een abortusingreep hadd'en ondiergaan, bij de Frans- Belgische grens zijn aangehouden. De vrouwen werden van acht uur 's avonds tot drie uur in de nacht vast gehouden, samen met de twee leden van genoemde beweging die hen ver gezelden. Volgens de bekendmaking nam de poltie anti-zwangerschaps- pillen in beslag. Naar aanleiding van dit incident protesteerde de beweging voor vrije abortus tegen de vertraging bij het in behandeling nemen van het wets ontwerp inzake abortus. „De Franse vrouwen worden nu gedwongen in het buitenland te zoeken wat zij in Frankrijk zouden moeten kunnen vinden", aldus de uitgesproken zonder dat daar werke lijke bedoelingen achter zaten, maar er is door de oorlog toch wel erg veel veranderd. Formeel houdt Israël nog steeds aan de oude eis vast: veilige grenzen die door rechtstreekse onderhande lingen bereikt moeten worden, maar lag vroeger de nadruk op de ge biedsuitbreiding die aan die veilige grenzen inherent zijn, nu ligt de na druk op vrede en lijken de gebieden van ondergeschikt belang te zijn. "Als we maar vrede krijgen, dan zullen die gebieden me een biet zijn", zei een Knesset-lid van de Dayan- groep in de wandelgangen van de Knesset, een groep die voor de oorlog tot de uitgesproken haviken werd ge rekend. De verkiezingen die op 30 ok tober gehouden zouden moeten wor den, zijn uitgesteld tot december of januari. Met deze verkiezingen voor de deur, als er tenminste voor decem ber rustiger tijden aanbreken, wat wel betekent dat minister van Defen sie Mosje Dayan met serieuze vre desinitiatieven moet komen, willen de Arbeiderspartij in zijn geheel en Dayan zelf niet een grote nederlaag gaan lijden. De Israëlische Inlichtingendienst heeft samen met de Amerikaanse Inlichtingendienst gefaald, en de re gering is ernstig in haar verantwoor delijkheid te kort geschoten door niet eerder het gevaar te onderkennen en te mobiliseren. „Ook wij hebben in de Knessetcommissie van Buitenlandse Zaken en Defensie ons akkoord ver klaard met het besluit niet te mobili seren, maar op grond van volstrekt foute informatie die ons door de re gering was versohaft. Niet het besluit om niet aan te vallen was onjuist, maar het besluit om niet te mobili seren", licht Rimalt later toe. BRUSSEL Voor het Belgische driepartijenkabinet van Socialisten, Christen-Democraten en Liberalen was het gisteren bijltjesdag. De om streden minister van Verkeerswezen, de Socialistische patriarch Edward Anseele, nam ontslag om „gezond heidsredenen," en tegelijkertijd wer den zeven staatssecretarissen en één minister naar huis gestuurd zonder dat zij zullen worden vervangen. Het kabinet Leburton telt nu nog 21 ministers en 7 staatssecretarissen. Minister Anseele, die tot over zijn oren betrokken leek te zijn bij het RTT-schandaal (vriendjespolitiek bij het verlenen van bouwopdrachten en dergelijke), werd vervangen door de staatssecretaris Ramaekers, die be halve het verkeerswezen ook het ha- venbeleid voor zijn rekening zal ne men. De taken van Ramaekers en van de „afgedankte" bewindslieden zijn verdeeld over de andere minis ters van het kabinet. Dit bestaat nu uit 10 socialisten, 12 Christen-Democraten (7 van de CVP en 5 van het Franstalige zusje de PSC), en 6 Liberalen (3 Vlaamse en 3 Franstalige). Er is één nieuw gezicht in het kabinet: de 54-jarige hoogleraar Elie van Bogaert, die Ra maekers opvolgt als staatssecretaris voor Institutionele en Administratie ve hervormingen. Premier Leburton legde gisteren in kamer en senaat een soort tweede regeringsverklaring af. die vooral in de Kamer herhaaldelijk door luid ge schreeuw en gejoel werd onderbro ken. Vooral op de banken van de Volksunie ontstond een ontzaglijk tu mult toen de premier zei dat dit ka binet met ingang van 1 september de taaipariteit bij de gemeentelijke overheden in Brussel tot stand had gebracht. begint het parlement een debat over de regeringsverklaring die het produkt was van koortsachtig politiek beraad in de afgelopen da gen. waarbij het voortbestaan van het Belgische kabinet enkele keren aan een zijden draad leek te hangen en Leburton enkele keren een bezoek bracht aan de koning op hot paleis in Laeken. De huidige coalitie is min of meeT veroordeeld om verder te re geren, aamgezien er anders geen meerderheid van tweederde te vin den is voor de gewestvorming, die de aanzet is tot een feodale structuur van d? Belgische staat. Het vorige kabinet struikelde in novembeT van het afgelopen jaar op dit netelige punt, omdat het niet kon rekenen op de steun van de li beralen, die toen nog niet in de re gering zaten. "Zou Amerika ons onder druk zet ten?", wordt er in de Knesset ge vraagd. „Ach, druk is misschien een groot woord. Er zou misschien wat druk zijn en wat tegendruk van ons en daar zal dan eindelijk wel wat uit rollen". Nu vooral voor Dayan. zijn politieke toekomst op het spel staat, zou hij dan pragmatisch genoeg zijn om zijn oude doctrine op het gebied van veilige grenzen pijlsnel aan de nieuwe omstandigheden aanpassen als dat tenminste nodig zal blijken. De rechtse oppositie heeft daar eigenlijk nauwelijks iéts serieus aan toe te voegen. Zij kan gemakkelijk flink doen, aan de groot-Israël-ge- dachite vasthouden en bij de verkie zingen het oorlogsfalen trachten uit te buiten. Maar aan de wereldpolitiek zal ook zij weinig kunnen verande ren en het kennelijk bij de regering snel doorgedrongen besef dat er uit een ander vaatje moet worden getapt zou ook tot haar moeten doordringen voor heit geval zij een grote verkie zingsoverwinning zou gaan behalen. ADVERTENTIE Het kan zeer zinvol zijn een arti kel te publiceren waarin aandacht voor het Arabische standpunt wordt gevraagd. Maar dan niet zoals Jan van Wieringen dat doet in uw blad van 16 oktober onder de titel „Wie stuurt zijn bloed naar Egypte? Ara bieren zijn geen schoften". Van Wie- ringen gebruikt namelijk dezelfde methode die hij zijn tegsnstanders verwijt, te weten, de schromeloze overdrijving. Hij begint zijn artikel met er op te wijzen „dat vrijwilligers uit de hele wereld zich melden om dienst te ne men in het Israëlische leger". Ter betere informatie volgen hier de na men van een aantal landen waar zich beslist geen vrijwilligers melden. De Sowjet-Unie, O.-Duitsland, Polen, Hongarije, Tsjecho-Slowakije, Roe menië, Joegoslavië, Albanië, China, India. Pakistan, Cuba, Tunesië. Al gerije, Oeganda, Kenya, Nigeria en zovoorts. Dit zijn maar een aantal willekeurige landen die ik zo maar op noem. Deze lijst is zeer makkelijk uit te breiden. Als de landen die daarna overblijven door Van Wierin gen „de hele wereld" worden ge noemd, dan heeft hy gelijk. Van Wieringen vraagt zich af „is Israël werkelijk zo zielig?" Daarop is het antwoord zeer eenvoudig. Nee. Israël is helemaal niet zielig. Anders zou Israël niet in staat zijn zich te handhaven en te verdedigen. Of Is raël eeuwenoude rechten verdedigt is niet relevant. Het eenvoudig naakte bestaan van Israël is in het geding. Alle andere kwesties zijn op dit ogen blik academisch. In de Westerse pers zouden „gru welijke karikaturen" verschijnen van „woeste Arabieren". Als Van Wierin gen karikaturen wil zien van Is raëli's, verschenen in de Arabische pers, moet hij dat maar even laten weten, dan kan hem een en ander getoond worden. Is de indruk waar, die in de Wes terse pers wordt gegeven, dat de Arabieren indertijd met de nazi's heulden? Dat is inderdaad waar. Arabische leiders hebben zeer nauw met de nazi's samengewerkt. Daar is zeer betrouwbare informatie over. De ex-moefti van Jeruzalem, één van de beruchtste bestrijders van Israël, staat zelfs op de lijst van oorlogs misdadigers. „Sommige extreme Arabieren ver moeden dat de Joden tot in alle sec toren van het leven zijn gedrongen en nu ook de pers beheersen", aldus Van Wieringen. Ook dat hebben zij dan met de nazi's gemeen, want die hebben dat vermoeden ook al geuit en doen dat nog, als ze de kans krij gen. „Anderen zeggen weer dat schuldgevoelens uit de tweede we- LEZERS SCHRUVEN reldoorlog de Europeanen er toe drijft party te kiezen voor de Joden", beweert Van Wieringen. Als deze be wering juist is, kunnen wy alleen maar zeggen dat er geen enkel be zwaar bestaat tegen een ger 1 i schuldgevoel. Het betekent in eP- - val dat het geweten funetione Het artikel van Van Wierin .i staat vol loze beweringen, onwaar heden en halve waarheden. Nergens probeert hy zyn bewering te staven met citaten. Het is ondoeniyk om oo alles in te gaan wat hy beweert, vooral omdat hy niet systematisch te werk gaat. Toch nog een ding. Als Van Wie ringen het heeft over de Israëlische slachting in het Arabische dorp Deir Yassein in 1948, verzuimt hy het Juiste aantal slachtoffers te vermel den. Dat was namelijk hoger. Het is by lieden als Van Wieringen vanzeT sprekend dat de misdaden door de Arabieren tegen Joden begaan, niet genoemd worden. Als hy serieuzer te werk gaat en goede bronnen raad pleegt. zou hy misschien de Arabi sche zaak een dienst kunnen bewij zen. Voorlopig moet hy maar vol staan met bloed te geven voor Egyp te Opnemen van brieven ln deze rubriek behoeft niet te betekenen dat de redactie het met de inhoud eens is De redactie behoudt zich daarenboven tiet recht voor om bijdragen te weigeren dan wel in te korten SOLM De Nöbelprys eikunde is toegekend aan st Otto Fischer uit München Geoffrey Wilkinson in Lon- Mjgen de prijs ten bedrage fewd 510.000 Zweedse kronen H320.000) voor de pioniers ite zy afzonderhjk hebben op het gebied van de orga- tóhe scheikunde, de zoge- sajndwich-verbindingen". ten De uit twee partyen 1 regering van de Turkse Maim TaJloe is gisteren af- Naar verwachting zal pre- todi Koroetoerk tot nieuwe doemen de 48-Jamige leider öciaail - democratische Repu- die by de afl»- ïrtdezingen van 14 oktober 450 zetels in de natiioaiale won. {buitenlanders Alle ge moeten Chili V heeft het Chileense mi- li Buitenlandse ZaJken aan mcammissie van de f weten. Daarby is een ïyst overhandigd. Het mi- p met nadruk dat politieke niet tegen him wil ge- zullen worden naar het i waaruit zy waren BEIROET Het staakt-het-vuren heeft de Arabische wereld in ver warring gebracht. Er heerst onze kerheid over de afspraken die pre sident Sadat heeft gemaakt met de Russen, terwijl bovendien de Ara- Lische eenheid die de oorlog zo ka rakteriseerde direct na het staakt- het-vuren gedeeltelijk is uiteen gevallen. President Sadat zag zich genoodzaakt vertegenwoordigers uit te sturen naar de Arabische hoofd steden om zijn standpunten toe te lichten, de teleurstelling te peilen en pogingen in het werk te stellen de Arabische wereld bijeen te houden. Zijn belangrijkste vertegenwoordi ger, vice-president Aziz Sidky, ver trok naar Damascus om daar pre sident Hafez Assad in te lichten over ce stand van zaken. Direct na het af kondigen van het staakt-het-vuren, verklaarde Syrië het beëindigen van de gevechten nog te bestuderen. Er zijn verschillende redenen waarom byrie wil wachten met dit staakt- net-vuren. Er vonden nog steeds he- vxge gevechten plaats, men zegt de bloedigste gevechten uit de oorlog, op de berg Hermon, terwyi Assad ook een psychologisch probleem te vei werken heeft. Gedurende de hele oorlog beloof den de Syrische leiders hun volk een langdurige strijd, die pas zou eindi gen met de bevrijding van alle Ara bische gebieden. De dag voordat de Veiligheids Raad de resolutie nr. 338 van 22 ok tober aannam, verklaarde Syrische minister van buitenlandse zaken Ab- del Halim Khaddam nog in een in terview dat Syrië de strijd tot het bittere eind zou volhouden. Tegen Uitgesproken tegenstander van het staakt-het-vuren zijn onder meer de commando's, Irak en Koeweit. De commando's verhoogden meteen hun acitiviteiten in Noord-Israël, waar door de Libanon in moeilykheden kan komen. De Palestijnse comman do's kunnen in Egypte niets uitrich ten, omdat het leger daar veel te sterk is, terwijl zij ook in Syrië gecon troleerd kunnen worden. Als enige uitvalsmogelykheid biyft Libanon over. Juist nu zullen de Palestijnen zich graag willen bewijzen en aan tonen dat zonder hen geen regeling van het conflict in het Midden-Oos ten mogelijk kan zijn. Heftige kritiek heeft president Sa dat ondervonden van zijn Jonge buurman Gaddafi, die de oorlog in een interview beschreef als een to neelspel en herhaalde dat hij het be gin af aan niet eens was met de Egyptische en Syrische strategie en opvattingen. Volgens Gaddafi moet de bevryding van Palestina zélf na worden ge streefd en niet, zo Egypte en Syrië willen, de bevrijding van de bezette Arabische gebieden. Het staakt-het- vuren werd door radio Tripolis dan ook omschreven als een samenzwe ring van Amerika en Rusland tegen de Arabieren. Toezeggingen De teleurstelling in de Arabische weerld is groot en de pers kritisch. Die onzekerheid en gemengde gevoe lens kunnen pas worden opgeheven als Sadat bekend maakt welke ga ranties hy van de Russen heeft gekregen. Men veronderstelt dat E- gypte het staakt-het-vuren heeft geaccepteerd, omdat Sadat duidelij ke toezeggingen van de Russen heeft gekregen die op haar beurt weer tot overeenstemming tot Amerika zijn gekomen. Die toezegging zou bestaan uit het terugtrekken van Israël uit de bezette gebieden, maar tegelijker tijd overweegt men dat Israël zich niet zonder meer een Amerikaanse regeling laat opdringen. Heeft Sadat genoegen genomen met de belofte dat Israël zich zal terug trekken uit slechts gedeelten van de bezette gebieden? In dat geval zou hy veel aan prestige verliezen, om dat hij niet bijvoorbeeld de bevrij- dng van Oost-Jeruzalem, de Golan en Sjarm al Sjeik heeft kunnen be werkstelligen. De mogelijkheid van een vredes regeling lijkt met de dag de Arabi sche wereld meer te verdelen en in sommige perscommentaren wordt al gesteld dat het staakt-het-vuren niet van lange duur hoeft te zijn. In plaats van de hoop op vrede, be staat meer angst voor het staakt-het- vuren, dat door Israël benut zal wor den om zich te versterken en in een verrassingsaanval de Arabieren uit de veroverde gebieden te verjagen, en een beslissende nederlaag toe te brengen die hen lang zal heugen. Pas wanneer de laatste Israëlische soldaat zich heeft teruggetrokken, achter de grenzen van vóór 1967 kan de Arabische wereld geloven in een oorlog die werd gevolgd door een politiek succes. Men beseft echter, dat het nog lang niet zo ver is en be twijfelt zelfs of dat binnenkort zal gebeuren. Het bericht van de Britse radio dat de Wereld Zionnistische Organisatie tydens een vergadering in Jeruzalem heeft besloten het aan tal Joodse emigranten in de Golan te verdubbelen wordt hier dan ook als een duidelijk bewijs gezien van de Israëlische vastbeslotenheid de be zette Arabische gebieden niet zonder meer prijs te geven. Het tijdstip van deze mededeling, komt ook niet op het meest gelukki ge moment in deze kritieke periode, tussen oorlog en vrede. De hoop lijkt dan ook nog sterk gevestigd op de olie-boycot, waarvan vooral Ameri ka en Nederland de gevolgen moe ten dragen. Misschien dat niet Sa- dats oorlog, maar Feisals olie uitein delijk de doorslag zal geven. Naar aanleiding van het artikel van 16 oktober „Arabieren zyn geen schoften" wilde ik graag vertellen, hoe prettig ik het vond nu eens iets anders te lezen dan dat irritante op hemelen van de „zielige" Israëliërs en het totale veroordelen van de Arabische volken. Het gezanik over dingen, waarvan men zo kennelijk niets snapt maakt my steeds weer woedend. Het was my ook al opgevallen, hoe er door de Israëlische regering steeds opnieuw maar op gehamerd wordt, dat zy door de Arabieren zyn aan gevallen. Maar dat zy in 1967 zelf zyn begonnen en hele stukken van de Arabische landen hebben veroverd en bezet gehouden, daarvan natuur- ïyk geen woord. En de massa denkt daar ook niet aan. Zy slikt dit scheve beeld zoet. De Israëliërs weten dit, zij zyn zeer geraffineerd. Doordat wy vorige zomer (1972) een Egyptische student te logeren hadden, 616 week, een Jongeman die zyn medische studie byna voltooid heeft, zyn wy by ons thuis deze din gen iets anders gaan zien. Er is niet veel over politiek gepraat, dit ge beurde alleen naar aanleiding van de tragische gebeurtenissen in Mün chen, wy zyn deze jongeman erg gaan waarderen, zyn vriendeiyk en innemend optreden heeft ons alle maal voor hem ingenomen. Door de gesprekken, die wy met hem hadden zyn wy als 't ware Egypte wat beter gaan kennen. Ik hoop, dat veel mensen nu eens zullen gaan nadenken en de onrede lijkheid van hun eerder ingenomen standpunt willen erkennen en her-

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 9