Boskoop krijgt een Iieesterhof „STOP BOUWACTIVITEITEN VOORLOPIG" Jeugd speelt voor jeugd uit Katwijk Geschenk van twintigduizend gulden voor de gemeente Sabotage aan boord Nederlandse kruiser De Zeven Provinciën Politienieuws Ruit ïngegooii Judoclub Merenwijk "Te objectief Directeui Franse radio-tv ontslagei DINSDAG 23 OKTOBER Middenstand en Perotti naar de Kroon ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense architect H. Perotti en de Alphense Middenstands vereniging hebben definitief be sloten bij de Kroon vernietiging te vragen van de GS-goedkeu- ring op de bouwplannen voor 'n winkelcentrum (voorlopig 8800 vierkante meter groot), aan de Van Boetzelaerstraat. De ge meente begon gisteren evenwel gewoon aan de voorbereidende werkzaamheden op dit terrein zo als vorige week was aangekon digd. Perotti wil dat alle bouwac tiviteiten worden gestaakt, zo lang de Kroon geen uitspraak heeft gedaan. In de brief die de Alphense Middenstandsvereniging naar de Kroon heeft gestuurd, wordt een groot aantal argumenten opge somd ter ondersteuning van het verzoek tot nietigverklaring. On der meer wordt aangevoerd dat er bij de plannen voor dit winkel centrum is uitgegaan van 55.000 Alphenaren in '75, maar dat dit er waarschijnlijk niet eens 45.000 zullen zijn. Ernstig gevreesd wordt daarom voor de bestaans mogelijkheden van de plaatselij ke middenstanders. Volgens de vereniging betekent uitvoering van het winkelcentrumplan het ontstaan van een zeer grote over- be winkeling. Oppervlakkig De door de middenstand tijdens voorlichtingsbijeenkomsten in- brachte bezwaren zijn niet ter harte genomen, omdat die niet belangrijk zouden zij, aldus de Alphense Middenstandsvereni ging: "Die voorlichting is naar de mening van vele plaatselijke middenstanders toch wel erg op pervlakkig en onvoldoende ge weest". Voorts wordt gesteld dat het alternatieve praatplan van Perot ti beter past bij 't bestaande win kelgebied in Alphen: "een plan, discussies. dat voorziet in wat meer recrea tie, wat meer gezelligheid en be ter aansluit bij de omgeving, en niet bestaat uit betonnen kolos- Maar in hoofdzaak gaat het er om, aldus de Alphense Midden standsvereniging, dat het winkel plan in fasen wordt uitgevoerd, meegroeiend met de bevolking van Alphen, in een uitvoering die past bij het oude centrum en de bestaande zaken en straten be trekt bij dat centrumplan en niet Juist afstoot. In zijn eigen uitvoerige toelich ting op de nu genomen stap naar de Kroon, belicht architect Perot ti zijn bezwaren tegen de tot nu toe gevolgde gang van zaken rond de bouwplannen, de planologische stedebouwkundige- en vormge vingsaspecten die aan het plan kleven en de overbewinkeling die hij na uitvoering ervan ziet ont staan. Lijn Met name valt Perotti over het feit dat B. en W. van Alphen een bouwvergunning aan projectont wikkelingsmaatschappij Empeo hebben willen verstrekken «vol gens een lijn (het zogenaam de artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening) die de rech ten van een bezwaar makende burger verkleinen. Wat de gemeentelijke handelwijze aangaat heeft Perotti bedenkin gen tegen de goedkeuring van kre dieten door de raad voor planon derdelen (parkeerterrein) zonder op de hoogte te zijn van de vorm geving van het winkelcentrum. Ook verwijt hij B. en W. 't rap port "Alphen aan den Rijn, in het kade rvan de ruimtelijke or dening" (een in opdracht van een winkelierscombinatie opgesteld werkstuk waarin getwijfeld wordt aan de groei van Alphen) te hebben achtergehouden bij de De Alphense architect is ook van mening dat hij niet op objec tieve wijze is gehoord toen zijn bezwaarschrift bij Gedeputeerde Staten in een hoorzitting met hem werd belicht: "de gedepu teerde (bedoeld wordt ir. N. Buy- sert uit Alphen, red.) verviel in 't vragen naar onbenulligheden die ztf leiden van de hoofdzaken". Tevens merkt Perotti op, dat iemand die bezwaar maakt ken nelijk niet meetelt, omdat hij nog steeds niet officieel ervan op de hoogte is gesteld dat zijn bezwa ren door GS zijn verworpen, ter wijl de gemeentelijke autoriteiten direct na de uitslag werden geïn formeerd. Perotti gaat tenslotte uitvoerig in op zijn motieven tegen de ge hele opzet van het winkelcen trum de bestaansmoeilijkheden die de Alphense middenstand erdoor te duchten krijgt. Op de Tuin van Lemkes" waar het winkelcentrum is ge dacht, ging de gemeente gisteren al aan de slag bij de Bloemhof straat. Daarheen wordt het par keren verlegd, omdat de gemeente volgende maand de eerste paal wil slaan direct achter de Van M ander sloostraat. BOSKOOP De Koninklijke Vereniging voor Boskoopse Culturen wil de gemeente plantmateriaal en werkkracht ter waarde van twintigduizend gulden schenken voor de realisering van een gedeelte van een heesterhof aan het zwartepad. De raad, die donderdag vergadert, heeft vorig jaar reeds een krediet van f 22.500,beschikbaar gesteld voor de eerste aanzet van dit plan. Door deze schenking wordt het mogelijk de genoemde tuin, die een oppervlakte heeft van ongeveer tweeduizend vierkante meter, als onderdeel van de heesterhof gereed te maken. De gemeente zal de tuin echter wel plantklaar moeten ma ken. Het is begrijpelijk, dat burge meester en wethouders erkentelijk zijn voor deze geste. Bovenden is het nodig, dat er een toegangsbrug naar de tuin wordt gemaakt. De kosten hiervan bedra gen f 21.000. De vereniging heeft toe gezegd bij het in gereedheid bren- van de heesterhof op dezelfde wijze als nu medewerking te zullen ver lenen. B. en W. stellen de raad tevens voor akkoord te gaan met de ge meenschappelijke regering „vuilver- werkingsbedrijf Midden-Holland en Rijnstreek". Het college kan zich op alle punten met de regeling vereni gen en is van mening, dat de inter regionale samenwerking op dit gebied alleen maar is toe te Juichen, opdat het lokale belang daarin ook het meest tot zijn recht kan komen. De Rozenlaan (op foto Wim Dijk man) is zo slecht, dat het wenselijk is deze laan in haar geheel een extra opknapbeurt te geven. Hiermee is 'n bedrag gemoeid van ongeveer f. 91.000. Op de post „overige wegen c.a." resteert, in aanmerking genomen de nog te doene uitgaven voor an dere wegen, voor dit doel een bedrag van f. 38.000. Om deze opknapbeurt te kunnen realiseren diient naar andere middelen te worden gezocht. Van de posten „secundaire wegen" en „quartaire wegen" kan f. 32.000 worden overgeboekt. Het restant wil men halen van de post „onvoorzien" (f 21.000). Al het mogelijke zal wor den gedaan om de bomen langs de Rozenlaan te sparen. Aan de orde komen voorts: enkele onderwijsvoorstellenbestemmings plan „Sierteeltgebied", begrotingswij zigingen aanbieding diverse begro tingen en Jaarrekeningen. DEN HAAG Aan boord van de Nederlandse kruiser "De Zeven Pro vinciën" is vorige week woensdag, zo is eerst thans bekend geworden, sa botage gepleegd door een nog onbe kend lid van de bemanning. Vol gens de marinevoorlichtdfngsdienst in Den Haag is de schade meegeval len. De sabotage blijkt op nogal "amateuristische" wijze te zijn uit gevoerd. De Nederlandse kruiser neemt op het ogenblik al weer deel aan marine-oefeningen in het westelijk deel van de Middellandse Zee. De marinevoorlichtingsdienst zei vanmorgen desgevraagd, dat de marinerecherche de zaak in onder zoek heeft. Een marinerechercheur uit Nederland is Inmiddels naar de kruiser gevlogen. De sabotage is aan het licht geko men bij controle werkzaamheden, toen de kruiser vorige week woens dag in Toulon lag, de Franse mari nehaven aan de Middellandse Zee. In een peilkoker van een zogenaam de turbo-smeerolievoorraad werd een hoeveelheid suiker aange troffen, terwijl in een peilkoker van een soortgelijke voorraadtank zand werd gevonden. Bij de daarop vol gende totale inspectie, eveneens op woensdag, werd in een tandwielkast eveneens zand gevonden, terwijl bo vendien 1 tot 2 ton stookolie bleek te zijn weggelopen. Bemanningsleden troffen een klep in geopende stand aan, waardoor de stookolie kon weg stromen en onder meer op de bran- derramen terecht kwam. Aan werk tuig-installaties is geen schade aan gebracht, aldus een mededeling van de marinevoorlichtingsdienst in Den Haag. Volgens de marine moet één van de circa 780 bemanningsleden van de kruiser de dader van de sabota ges zijn. Er blijken geen burgers aan boord te zijn geweest. Gouden echtpaar in Wassenaar WASSENAAR Donderdag a.s. viert het echtpaar Elligens, Maria- straat 26 him gouden huwelijksfeest. Zowel de bruidegom als de bruid zijn overbekende figuren in de buurt schap Kerkehout. Beiden zijn steeds bijzonder actief geweest en in voorkomende gevallen nog als er in de buurt iets op touw moet wor den gezet. De heer Elligens is werk zaam geweest bij de Wassenaar se Bouwvereniging. Daarnaast heeft hij verscheidene Jaren deel uit gemaakt van de vrijwillige brandweer. Toen in begin 1971 burgemeester Geertsema afscheid had genomen en er nog geen nieuwe burgemeester was benoemd, werd op een carnavals avond de heer Elligens benoemd tot burgemeester van Kerkehout. Na de installatie van Mr. K. Staab als bur gemeester van geheel Wassenaar heeft hij deze functie neergelegd! Op de dag van hun gouden feest is er in gebouw Zuiderhout aan de van der Oudermeulenlaan gelegen heid tot gelukwensen 's middags van 16.30 tot 18 uur. De rozenlaan in Boskoop krijgt een extra opknap beurt. DEN HAAG Onder auspiciën, van de gezamenlijke Lions- en Rota ry Clubs in Den Haag en omgeving, geeft Hofstads Jeugdorkest, be kroond met de medaille voor Re creatie en Cultuur van de gemeente 's Gravenhage en dit Jaar in feest stemming vanweg het 50-Jarig be staan, op zondag 4 november 's mid dags om 2.00 uur in de Prins Willem Alexanderzaal van het Congresge bouw te 's-Gravenhage een liefda digheidsconcert. De opbrengst komt ten goede aan het Mytyl-vormings- centrum voor meervoudig gehandi capte kinderen en aan de Stichting Sportbelang Gehandicapte Kind. De samenwerking van beide grote service-clubs is uniek voor Neder land. Samen hebben zij de zaalhuur bijeengebracht, zodat vrijwel de ge hele opbrengst van de kaartverkoop voor dit concert aan beide instellin gen, die het gehandicapte kind steu nen, ten goede kan komen. Uniek is ook het programma van dit concert. Het voorbereidend or kest kinderen tussen 8 en 16 Jaar speelt voor de pauze en voert, naast werken van Delibes, Dvorak, Schubert, de suite voor Jeugdorkest van zijn dirigent Wim Bredenhorst uit. Deze in opdracht voor het or kest gecomponeerde suite oogstte geweldige bijval tijdens het in mei van dit Jaar gehouden Jubileumcon cert Na de pauze speelt het grote orkest Jongeren tussen 16 en 22 Jaar waarbij naast Rossini en Si- bellus het fluitconcert in G van Pergolesi op het programma staat. Kaarten zijn te krijgen aan de kassa van het Congresgebouw en bij mevrcfff*'? G. Potuyt-Schüller, Pe renstraat 162, 's Gravenhage. Ook de Rabo-banken in Den Haag en om geving verlenen bemiddeling bij de kaartverkoop. KATWIJK Om kwart over vijf gistermiddag kwam een bromfietser op de kruising van de Boerslaan n.et de Hoorneslaan in botsing met een personenauto. De bromfietser had geen voorrang verleend aan de automobilist, waaraan hij een wond aan zijn enkel heeft overgehouden. Gisteravond kwamen een voetgan ger en een bromfietsbestuurder met eikaar in botsing op het rijwielpad achter de bushalte Raadhuis aan de Zeeweg. De voetganger, een acht tienjarige inwoner van Katwijk liep een gekneusde enkel op. De botsing was te danken aan onoplettendheid van beiden. In een woonschip bij de NoordwiJ- kcrweg is gisteren üigebroken. Het is vermoedelijk Jongenswerk. Ze kwa aien binnen door een ruit in het keu kenraam te vernielen. Een leren ci cm autoreservesleutels en een paar franse franken zijn ontvreemd. Ex-vrouw met gloeiend heet vet overgoten ARNHEM De 28-jarige j uit Didam, die in Arnhem zijn viouw en haar vriend, die bti inwoonde, met een pan kokend tuurvet overgoot, is nog steeds loos De Arnhemse politie der man, van wie alle gegevens tw zijn. echter snel in te rekenen De man vroeg eergisteravond hij de nacht in het huis ex-vrouw, de 24-jarige J. mocht blijven slapen. Zij vond goed. De volgende morgen braèht hij doodgemoedereerd pan frituurvet aan het koken, mee hij de vrouw en haar'vu de 25-Jarige J. G. van B. in de i vtriaste. De vriend slaagde er nc politie te waarschuwen voor ernstige brandwonden aan "Si berst en handen in het zieken werd opgenomen. De vrouw brandwonden aan het onderlid op, maar zij kon na behaa naar huis terugkeren. Drie gewonde in verkeer LEIDEN Twee bromfiets vallen hebben in totaal drie ge den geëist. Op de Oegstgi termiddag een 18-jarige brom! uit Noordwijkerhout bij het ling oversteken van de rljbaai botsing met een person* kreeg een verwonding kerbeen, een 22-jarige diiopu brak een been. Beiden zijn doo EHD naar het Academisch Z huis overgebracht. Kort na dit ongeval had o; hoek van de Lingestraat en Drechtstraat een botsing tua_ bromfiets en een auto plaats, d stuurster van de bromfiets, t Jarig Leids meisje, zou voorrang aan de auto hebben leend. Ze kreeg een hersensdn en is eveneens overgebracht het ziekenhuis. LEIDEN I in de nacht van van de nieuwe autotoonzaal hoek van de Korevaarstraa Raamstraat een ruit ingegooli schade bedroeg vijftienhi den. De politie stelt een LEIDEN Ook de Merenwjj z;in eigen jeugd Judoclub l gang van maandag 5 novemk er onder auspiciën van Jeugdwerk Merenwijk judo club van start onder 4 Judoclub Merenwijk. H"?neül,de de Jeugdige bewone deze wyk en hun ouders in de genheid te stellen kennis t«i van deze, vooral by de Jeugd sport' wordt er op maaa oktober a.s. in het gymnastle aan het Valkenpad om 191 Jeugddemonstratie gegeven. PARIJS De Franse mil pj esident, Pierre Messmer, n! gen de ministerraad voorstel! dhecteur-generaal van de 0R1 Franse staats-radio- en tei maatschappij, van zijn fund ontheffen, aldus is vanochtd Parys officieel bekend gemaeü Met het ontslag van de» tcur Arthur Conté, wordt ros (.Rn streep gezet onder een de vorming van de nieuwe rt heviger wordende controverse! Ccnte en de Franse minister voorlichting. Philippe Malraud Conté had zich in een brie!* streeks tot president Pompi® wend om zich te beklagen onr lillek ingrijpen" in de leiding de ORTF Arthur Conté geldt als een -aal politicus, die ook als ditf generaal van de ORTF steeds stander is geweest van eea obl ve berichtgeving. Daarbij hoe langer hoe meer in conflM ue Franse minister van Vod ting. Philippe Malraud. maakt deel uit van de naar' neigende coalitiepartij der on^ljc ktlijke republikeinen.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 4