burgemeesters noeten betalen Marezaak wacht Voor de op Kret kantonrechter [ederlaag voor B. en W. inbtswoning Dolf Schnaar overleden Indrukken van een volk in oorlog (3) DINSDAG 23 OKTOBER 1973 LEIDEN PHILIPS „Argenta"SuperLux: de lamp met 30% meer licht op tafel voor dezelfde stroomkosten wordt steeds meer, want het burger verkeer komt steeds beter op gang) neemt bij elk kruispunt zoveel mo gelijk lifters mee. Op de meeste kruispunten (byna alle door ver keerslichten beveiligd) staan vele tientallen Jeugdige politie-agentjes en militairen. Niemand staat langer dan 10 minuten en vrijwel iedereen heeft zijn (of haar) wapen bij zich. By elk kruispunt staat bovendien een gemengde politioneel-militaire post, die zorgt voor de afwikkeling, voor ingrepen by militaire colonnes die voorrang moeten hebben en te vens voor de bewaking. Daarnaast staan er georganiseerd door de Is raëlische vrouwenorganisatie, tent jes met een tafel erin (vergelijk het met marktkramen) waar iedereen die een uniform draagt, even kan bin nenlopen om een belegd broodje te eten of wat te drinken. Vrouwen en jongere meisjes, die nog niet dienst plichtig zijn, zorgen voor het uitde len en Jonge jongens zorgen voor de bevoorrading. Alls is gratis en aan geboden door de vrouwenbond. Deze kollekteert op het ogenblik en het geld ook van vrijwel alle toeristen stroomt binnen. Aan alles is te merken, dat het ge hele volk door al deze contacten goed op de hoogte is. Iedereen neemt boodschappen mee voor iedereen. Wildvreemden bellen elkaar op om de groeten te doen van gezinsleden die ze gesproken hebben. Door dit alles was ook van het be gin af en dat ga Je nu vooral merken, nu de Israëlische strijd krachten de situatie duidelijk mees ter worden de informatie overeen komstig de werkelijkheid. Men weet zeer goed dat het aantal doden gro ter is dan in vorige oorlogen, en men weet ook dat er grote verliezen zijn geleden aan materieel (ruim 800 tanks en 110 vliegtuigen). Israëlische solda ten luisteren ook naar de Arabische zenders (vandaar die door Egypte uitgezonden uitnodigingen om zich over te geven). Iedere soldaat heeft een transistor in zijn uitrusting. En op de t.v. zijn ook Arabische en Egyptische uitzendingen te volgen. Zo draaide de Israëlische t.v. gister avond nog een stuk Egyptische film, met een heftige emotionele reden van Sadat en met beelden van Israë lische krijgsgevangenen die moesten zeggen dat ze het goed hadden en dat de Arabische zaak niet zo ver werpelijk was!! Omgekeerd komen er ook beelden van Arabische en Egyptische krijgs gevangenen, worden er t.v. uitzendin gen gewijd aan de verzorging van ge wonden en worden dag en nacht fa milieberichten uitgezonden. In alle steden en dorpen worden de waar de restaurants totaal leeg waren, de enige toerist. Ook in de geboortekerk, waar een zich als gids opwerpende monnik na een vraag of we christenen waren, afgrijselijk begon te vertellen (dat was ons ook al overkomen in Naza reth en Jeruzalem, Via Dalorosa en H. Grafkerk, voor ons hoeft die toe stand niet!) was niemand. Alleen in de grot lagen twee nog zeer Jeugdige meisjes te bidden. Uiteraard zijn we daar snel vertrokken. En onbedoeld kwamen we toen in aanraking met een agressief en vijandig stukje Ara bische bevolking. We sloegen door onachtzaamheid een verkeerde weg in en kwamen toen in het steile en onherbergzame Judese bergland te recht, met zeer smalle passen en met droog en dor woestijngebied. Zoekend naar „de weg terug" reden we door 2 Arabische nederzettingen, waar de jeugd onze auto bespuwden en beko gelde met steentjes en waar ons veel onverstaanbaars werd nage schreeuwd. Twee mannen, die ons wel even de weg zouden wijzen, stapten in een Volkswagenbusje, waarin nog drie mannen bleken te zitten. We moes ten hen maar volgen. Maar toen ze na enkele honderden meters een zandpad indraaiden en seinden dat we hen maar volgen moesten, hebben we maar de wijk genomen. Nog twee maal hebben we hen gezien. Eenmaal vanuit de verte, op een andere pas en eenmaal vlak naast ons, midden in Jeruzalem ter hoogte van de Jaffapoort. Later werd ons verteld, dat we aan het een en ander ont snapt waren! Temidden van tegenstellingen gaat het gewone leven zoveel mogelijk door. Toch wordt er grote economi sche schade geleden. In een stad als Nathanya, het Noordwijk van Israël, zyn de meeste hotels gesloten omdat de laatste gasten (buitenlandse toe risten) weg zyn. Andere hotels, zoals het onze, hebben voor zolang het nog duurt, nog enige gasten. Nieuwe ko men er niet by. En de Israëlische be volking die Juist deze weken haar grote vakantie beleeft (waardoor Na thanya en alle andere kustplaatsen propvol hadden moeten zitten) is massaal weggebleven. Stranden en zwembaden zijn volledig leeg. Nie mand heeft daar zin in of tijd voor. Ook de Jeugd heeft geen tyd. Alle heps is aan dek. De kleine kinderen spelen wat om het huis. En daarmee is het uit. Omstreeks half zes, als het snel donker wordt, valt alle leven in de steden weg. Dan is er niemand meer op straat. Alles is immers ver duisterd. En volle maan is nu voor bij. De afnemende maan komt pas zeer laat op (omstreeks midder- jvolg van pagina 1 [IDEN De beslissing van de Leidse raad om burgemeester Vis en zijn voor- «er Van der Willigen te laten meebetalen aan de in 1971 uitgevoerde opknap- jt voor de ambtswoning betekende gisteravond een forse nederlaag voor het ege van B. en W. Van de raadsleden kregen zij er slechts 14 mee: de WD-ers, lestants-Christelijken en KVP-raadslid mej. Van Buel. De overige 22 raadsleden Een niet gevoelig voor de argumenten die het college aanvoerde om Vis en Van Willigen niet financieel aansprakelijk te stellen. Zij stelden zich volledig achter rapport dat een raadscommissie onder leiding van PAK-fractievoorzitter In 't lover wat zich heeft ontwikkeld als „de kwestie-ambtswoning''. De commissie ivan oordeel dat beide burgemeesters wel zouden moeten bijdragen van de in gemaakte kosten, het college vond dat de raad zich onder de maat zou ge- jen wanneer hij dat zou eisen. !ERS SCHRIJVEN :doek is gevallen, de beslissing ■omen. De raad heeft het col- ran B. en W. iai het ongelijk U inzake de burgemeesterswo- Nu is er eindelijk toegegeven r gemeentegelden, die nodig wa in de eenvoudige arbeiderswo- a te onderhouden, gebruikt wa- a de toch al royale burgemees- cing te verfraaien. Want dat j] blijft bestaan tussen deze roning en de eenvoudige huis an de Potgieterlaan, waar «iere cent voor onderhoud ge- n moet worden. Hopelijk b de gelden die de 2 burge rs en het college moeten te- alen gebruikt om deze huisjes knappen, zonder enorme huur lingen. een paar opmerkingen: De actie, begonnen door het raadslid AmptmeiJer, en over- m door de bewoners bewijst lo mdrachtige samenwerking iets i ireiken. Waarom stemde het P.v.d.A.- Éd (bestuurslid G.W.S.) tegen deelte waarin het bestuur van sü W.S. financieel aansprakelijk innen worden gesteld? n Waarom moet G.W.S.-directeur land, de man die huurders zo kan afblaffen, oud-burge- t! van der Willigen een trap ren terwijl hij hem eerst met trouw gehoorzaamde? 1 hopen dat deze avond een be- van een andere mentaliteit in raad met betrekking tot de G. toningen. Een goede, betaal- uoi rbeidcrswoning. 1 s het Leids Huurders Comité, jli P. VAN 'T ZELFDE, Rijn en Schiekade 121C, Leiden. Het was gisteravond van het be gin af aan duidelijk, dat het college niet de meerderheid van de raad achter zijn standpunt zou krijgen. Het PAK kondigde bij monde van Waal (PvdA) onmiddellijk aan, "pijnlijk getroffen te zijn door het feit dat B. en W. in hun voorstel aan de raad nauwelijks waren ingegaan op de argumenten die de commissie naar voren had gebracht". Waal zag geen bijzondere omstandigheden waarom de burgemeesters niet op de zelfde manier zouden moeten worden behandeld als alle andere huurders van gemeentelijke woningen. Ook PSP-er Amptmeijer liet er geen twijfel over bestaan dat hij niet van zins was akkoord te gaan met "een nog zachtzinniger compro mis dan dat waarmee de commis sie al is gekomen. "Er moet worden opgetreden tegen de mentaliteit die aan de gang van zaken rond de ambtswoning ten grondslag heeft ge legen. Gelijke monniken, gelijke kappen", aldus de PSP-er. In felle bewoordingen pleitte ook DS'70-raadslid Zunderman voor het alsnog presenteren van een rekening aan de burgemeesters. Hy toonde zich vooral verbaasd over de opmer king van B. en W., dat Van der Willigen niet zou behoren bij te dragen "omdat hij zo goed zijn plicht heeft gedaan". De DS '70-er noemde het pand aan de Witte Singel ove rigens onomwonden "een miskoop". KVP-er Cornelissens steunde de commissie eveneens, al was hij van oordeel dat het onjuist' zou zijn om het bestuur van de GWS, de direc teur daarvan of de in 1971 aan het bewind zijnde wethouders voor een gedeelte van de kosten aansprake lijk te stellen. Hij was van mening, dat men zo onrust in het ambtelijk apparaat zou kweken, en dat bo vendien niet was gebleken dat er van grove onachtzaamheid van één van deze groepen sprake was geweest. Het college kreeg alle steun van de Prot.-Christelyken en van de VVD. Wessels (VVD), die lid is ge weest van de commissie, maaar die nu het standpunt van zijn fractie verwoorde, betoogde dat "de zaak door twee brillen wordt bekeken". Daarmee wilde hij zeggen dat de raad nu veel kritischer is dan de vo rige, die geen been zag in een uit gaven van f30.000 voor de ambtswo ning, en die het ook niet beschouw de als een foute manier van optre den om dat bedrag geheel voor reke ning van de gemeente te laten ko men. Loco-burgemeester mevrouw Den Haan ging van een iets ander standpunt uit. Volgens haar heeft ex- burgemeester Van der Willigen wel de plicht gehad mee te betalen, maar heeft de gemeente dat recht verspeeld door haar optreden in een reeks van Jaren. De raad liet zich door deze argu menten echter niet vermurwen. Hij bleef achter de standpunten van de commissie, ook al liet mevrouw Den Haan blijken niet helemaal overtuigd te zijn van de onfeilbaar heid van de uitspraken daarvan. LEIDEN Onverwacht overleed te 's-Gravenhage op de leeftijd van 78 Jaar drs. A. J. J. Schnaar, gedu rende verscheidene Jaren gewaar deerd medewerker aan ons blad, waarin verscheidene artikelen van zijn hand werden gepubliceerd. Zijn belangstelling ging met name uit, naar de geschiedenis van tal van Nederlandse steden, ook naar die van Leiden, waaraan hij tal van herinneringen bewaarde dié hij op boeiende wijze beschreef. De bijzet ting in het familiegraf op "Rhijnhof" heeft gisteren in alle stilte plaats gehad. „Miskoop" Twee brillen bi teweer vijf dagen verder zyn 11 Melijk begint weer de sabbath het de moeite waard nog wat te vertellen. De indrukken die tg op de bevolking maakt, zyn !lal i'£ in de afgelopen dagen II duidelijker naar buiten geko- rtl iets over de reacties op de 1D1 'fers en de verliezen aan ma- j Hoewel uiteraard de klap (r hard is aangekomen, niet bij de getroffenen zelf maar r by de totale bevolking, was m nrbereid op ongekend hoge pi ra. Dat komt omdat het leger wj lensief contact heeft met de :dc ag. De Jongens van het front seisjes bij de versterkte poli- fi de legerkampen mogen naar bellen zoveel zy kunnen. En q! sprekend doen zij dat ook. Dij zy uit strategische overwe- 01 niet nauwkeurig mogen zeg- ar ze zitten, mogen ze zonder ®J P andere vragen antwoorden. Een krygen zy, als de dienst iaat, tijd om even naar huis a Vandaar de grote hoeveel- n Uitende militairen. vooral op ra van Tiberias naar de kust, t I ie Gazastrook en Ashdod !t noorden en vanuit de Jor- fek naar het westen. De grote i, o* ten zitten vol militair ver- te burger die er rijdt (en dat 2"! ADVERTENTIE namen van gesneuvelden aangeplakt op de borden die anders voor recla medoeleinden worden gebruikt. En iedereen leeft met iedereen mee. Sinds 15 oktober is het op het vlieg veld Lod enorm druk. Een onafge broken ry vliegtuigen (o.m. van de Amerikaanse Air-Force luchtbrug) daalt en stijgt weer op. Een enorme lading materieel wordt aangevoerd. Wij als burgers ik ben er nu 3x geweest, op verschillende dagen mogen er gerust naar kijken. Ik heb zelfs, midden tussen de zware bewa king die er is, foto's kunnen maken van Lod. Op minstens één ervan staat zo'n reus van een vliegtuig van de U.S. Air Force, 6-motorig en zwaar beladen. Grote hoeveelheden (gevorderde) vrachtauto's en legertrucks voeren de materialen af, zowel naar de Golan als (vooral) naar de Sinai. In Jeruzalem was het op 15 ok tober stil. Er waren praktisch geen toeristen. De marktstraatjes, waarin niet alle maar wel de meeste winkel tjes open waren, waren vrijwel zon der buitenlandse kopers. Het tempel plein was leeg en verboden gebied, omdat het voor de moslims de maand Rhamadan is (vastenmaand). Bij de klaagmuur stonden slechts enkele Joden te bidden. Drukker was het bij het voor vrouwen bestemde gedeelte van de klaagmuur. Moeders baden voor hun zonen en dochters, vrouwen en meisjes voor bun man of vriend. De bewaking was niet scherper dan vóórdat de oorlog uit brak. Maar afgelopen donderdag, op simchat thora) feest van de vreugde der wet) was het wel degelijk druk Hoewel massale bijeenkomsten van duizenden tijdelijk afgelost waren uit veiligheidsoverwegingenvierden toch honderden orthodoxe Joden zingend, dansend en handenklappend hun re ligieuze feest, terwijl prachtige exem plaren van de Thora werden rondge dragen. Op het tempelplein, dat tot 11.00 uur open was en in de beroem de Omar- en Al Atesa-moskeeën wa ren slechts enkele tientallen Arabie ren aanwezig om hun gebeden te zeggen. Ongetwijfeld zullen er na 11.00 uur, toen het tempelplein weer voor niet-moslims gesloten werd, meer Arabieren gekomen zijn om hun religie te beleven. In de stad zelf waren weer vele honderden toe risten aanwezig en was het ook in de marktsteegjes zeer druk. Iets dergelijks geldt ook van de andere grote steden. In Haifa, Tel Aviv en Nathanya is er de laatste dagen weer veel verkeer en wordt er druk gewinkeld. De terrassen worden steeds voller. De mensen zyn, on danks de offers die gebracht moeten worden, weer hoopvoller. Vooral om dat de komende drie dagen veel mi litairen voor een tussentijds verlof naar huis zyn gestuurd. Zij komen in drommen, met hun verse berich ten. naar de bewoonde gebieden en stellen het volk gerust. De Jeugdige vrijwilligers werken onvermoeibaar verder. Meisjes van 1215 Jaar bezorgen, vaak zo in hun schoolkleren en met een P.T.T.-petJe op, de post. Jongens werken op het land, in de pakhuizen en magazijnen. Ouderen verzorgen de andere dienst verlening, zoals o.m. plantsoenen dienst, straatreiniging, vuil ophalen enz. De criminaliteit is teruggelopen tot een laagterecord. Er wordt bijna niet gestolen. Niemand wordt lastig ge vallen. Iedereen is attent en helpt mee improviseren. Er is ook een an der uiterste. Gisteren bezochten we Bethlehem, een typisch commerciële toeristenplaats. We waren, in een to taal lege stad, waar iedereen zich voor zijn shop zat te vervelen en nacht) en dus is het voor die tyd pikdonker. De politie rijdt rond om de verduistering te controleren. Geen streep licht wordt toegestaan. Ver keer is wel toegestaan. Militair ver keer en vervoer is zelfs noodzakelijk. Maar dagelijks wordt iedereen (voor al de voetganger» zeer gewaarschuwd voor het gebrek aan zicht, ook van de automobilist die immers met ver duisterde koplampen (blauwe verf) rijdt. Omdat er ongelukken zyn gebeurd in de duisternis, blijven tot midder nacht op vitale kruispunten de ver keerslichten branden (het lijken dan wel rode en groene schijnwerpers!), maar met bewaking erby, zodat bij het eerste de beste onraad de lichten worden uitgeschakeld. Het openbaar vervoer ligt vanaf vijf uur stil. Taxi's rijden beperkt. Door dit vervoerspro bleem is er tussen 6 uur 's avonds en 6 uur 'S morgens geen openbaar leven. Trouwens, vanaf half negen zit iedereen aan de t.v. gekluisterd. Dan is er (minstens een uur lang) nieuws. Met filmbeelden van de fron ten, van uitzendingen uit de Ara bische landen en vanuit de wereld en afgewisseld door commentaren en persconferenties. Later op de avond volgt nog nagekomen nieuws. LEIDEN De raad is gisteravond hier tot een uitspraak gekomen over de asfaltering en profilering die op het ogenblik plaatsvindt aan de Lange Mare. Een voorstel van D'66- 'er Oosterman om B. en W. drin gend te verzoeken de werkzaamhe den stop te zetten tot er met de be woners is gepraat en er nadere be sluitvorming heeft plaatsgevonden over de profilering en soort van be strating van de busbanen in de binnenstad, kreeg evenveel voor als tegenstemmers: 1717. Opmerkelijk feit: eigenlijk zou Oostermans voor stel wel een meerderheid moeten hebben krijgen. Oostermans mede- PAK-leden In 't Veld en Van Dam vertrokken toen het op stemmen aankwam stilletjes uit de raadszaal om na de stemming weer monter te rug te keren. Het feit dat de stemmen staakten be tekent, dat de raad zich volgen de keer nogmaals over de kwestie moet uitspreken. Dan zal wethouder Kret echter zelf antwoord kunnen geven. Gisteren was hij nog niet te rug uit Israël en nam zijn collega Ham van volkshuisvesting en open bare werken het voor hem waar. Wellicht ligt daar de verklaring voor het niet-stemmen van In 't Veld en Van Dam: Oosterman had aangekondigd dat wethouder Kret, wanneer hij er was geweest en wan neer hij dezelfde antwoorden zou hebben gegeven als Ham, op een motie van wantrouwen had kun nen rekenen. In de volgende verga dering zal blijken, of die motie in derdaad zal worden ingediend. Oosterman was vooral boos over 't feit, dat de werkzaamheden aan de Lange Mare zijn begonnen zonder dat dit betrokken raadscommissies of de bewoners van de Lange Mare Een collectie apparatuur van de psychologische dienst van de PTT wordt overgedragen aan het rijksmu seum voor de geschiedenis der na tuurwetenschappen in Leiden. Er wordt een tentoonstelling van inge richt, die vrijdagmiddag wordt ge opend. daarvan zelfs maar was aangekon digd. "Dit stuk van het busbanen- plan wordt aangelegd, terwijl we nog geen woord hebben gewisseld over dat hele plan", merkte Oosterman bovendien op. "Wethouder Kret maakt zich schuldig aan een aan eenschakeling van ad-hocbeleid". Wethouder Ham antwoordde de D'66'er, dat van stilleggen van het werk geen sprake kan zijn. "Op 4 november zal de bus weer over de LEIDEN Een 42-jarige veever- loskundige uit Voorschoten stond gisteren tijdens op de zitting van de plaatsvervangend-kantonrechter, mr S. H. Attema, terecht, omdat hij zonder hiertoe vergunning te heb ben dierengeneesmiddelen in voor raad had en deze middelen tevens aan twee Wassenaar se veehouders had doorverkocht. "Ik had deze mid delen in voorraad voor 't gebruik bij m'n eigen vee. M'n veearts diende ze zo nodig toe", voerde verdachte tot zijn verdediging aan. "Dat heeft u tegen verbalisant niets van ge zegd", merkte de plv. kantonrechter op. "Dat heb ik wel gezegd. Ik heb alleen niet willen zeggen hoe i'k er aan kwam, want dat ging hem niet aan". "U verkocht die middelen toch ook door en had ze dus niet alleen voor eigen vee in voorraad". Ik verkocht ze niet en gaf ze alleen maar in bruikleen". "Die Wassenaarse vee houders verklaarden, dat zij die an tibiotica wel degelijk van u gekocht hebben", las de plv. 'kantonrechter eveneens in het procesverbaal". "Dat is niet waar", hield verdachte ook in dit opzicht zijn onschuld vol. De officier, mr. R. J. Beer, achtte verdachtes overtredingen overduide lijk bewezen en zei o.a. in zijn re quisitoir: "Volgens deskundigen is route Apothekersdijk, Stille Rijn, Lange Mare, Station moeten gaan rijden. Wanneer het wegdek van de Lange Mare dan niet verbeterd is, kan dat grote schade voor de be bouwing daar opleveren. En er is geen tijd meer om het wegdek nog anders voor busverkeer geschikt te maken dan door asfaltering. Herbe strating kost zeker drie weken, en is ook veel prijziger en minder duurzaam", aldus de wethouder. De WD-fractie in de raad is weer compleet. Mej. mr. A. Kappeyne v. d. Cop- pello maakte gisteravond haar rentree en nam daar mee de plaats in van Pieter Taffijn. Annelien voelde zich blijkbaar vrij snel op haar gemak in haar oude stoel, want ze nam al snel enthou siast deel aan een orde-debat. Haar fractie ziet er nu als volgt uit (v.l.n.r. op foto Jan Holvast): kolonel bd Wessels, mej, Kappeyène v. d. Cop- pello, Langerak en Elzenga. Mej. Kappeyne is fractie voorzitter. Overigens is de kandidatenlijst van de WD nu echt meer dan op. ondeskundig gebruik van deze mid delen uitermate gevaarlijk voor die ren". Mede hierom eiste hij drie geldboeten van f 500 subs. 30 da gen. Alleen tegen het feit, dat hij de dierengeneesmiddelen aan derden had doorverkocht had verdachte uiteindelijk geen verweer. Inza ke het in voorraad hebben ervan zei hij tot slot nog: "In deze voel ik mij niet schuldig. Ik mag toch wel voor m'n eigen vee geneesmiddelen in voorraad hebben". Dat mocht hij ook niet. De plv. kantonrechter was het volkomen met de officier eens, zag geen re den tot enige clementie en vonniste derhalve conform. Over het gebrek aan verantwoor delijkheidsgevoel, dat een 21-jarige loswerkman uit Lisse aan de dag had gelegd, was het rechtscollege evenmin best te spreken. Toen hij destijds achter het stuur van een pas gekocht tweede-hands "karretje" zittende werd aangehouden, ontdek ten verbalisanten, dat hij niet in 't bezit was van een rijbewijs, geldig kantekenbewijs en W.A.-verzekering en het "koopje-op-wielen' 'ondeug delijke remmen, vier gladde banden en een op enkele plaatsen doorge roeste vloerplaat had. "Ik kocht 'm niet om er mee te rijden, maar voor de sloop. Ik reed er maar even mee voor een spoed- boodschap", zo verzekerde verdach te de rechter. "Wel toevallig", rea geerde deze prompt. "Wat betaalde u voor dat vehikel", wilde de officier wel weten. "Driehonderdvijftig gulden", antwoordde verdachte. "Dat was dan totaal weggegooid geld", concludeerde de officier. Nog voor het requisitor, liet verdachte weten, dat hij in de WW-liep" en dus niet veel aan boete kon betalen. Omdat er bij verdacht dus wei nig geld viel te halen ('Tk wil de Sociale Dienst er niet voor op la ten draaien"), liet de officier het bij drie geldboeten van f 10 subs. 3 dagen, doch eiste daarnaast wel ze ven dagen onvoorwaardelijke hech- tenisstraf en een onvoorwaardelijke ontzegging tot het besturen van motorvoertuigen voor de tijd van 1 jaar. "Wel wat erg veel", vond verdach te. "Wat u daar uithaalde was zeer ernstig. Wie zou voor de kosten heb ben moeten op draaien als u een aanrijding had veroorzaakt", repli ceerde de plv. kantonrechter alvo rens te vonnissen met een totale boete van f 55 subs. 5 dagen, vijf da gen hechtenis en de gevraagde on voorwaardelijke ontzegging. 'andaag w, is het geen 1vderdagIs dat teen prima reden 'tets aardigs mee far huis te nemen? beeswatterug Schenk haar I* Crème de Cacao. Tercfll Advies van BOLS Vandaag komt de Leidse wethou der Kret terug uit Israël. Vanmor gen ontvingen wij de derde reeks "Indrukken van een volk in oorlog", die hij exclusief voor deze krant schrijft. Hierin verhaalt hij o.a. over de mensen, die aan het thuisfront werken. Op de foto Jeugd, die in Tel Aviv zandzakken vult. Door Bram Kret

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3