„Nu hij de beste heeft gehad kan hij het tegen iedereen opnemen'* Verheyen stopt TALIE fAAR 5IND- IONDE Best weer lieveling van voetbalpubliek Mohammed Ali napuntenoverwinning overRudi Lubbers: Absolute voorrang studie Full-time roeicoach heeft zich nog niet aangediend bij bond PAG 22 OKTOBER 1973 OME Italië h eeft zich [dag geplaatst voor de eind- ie van het toernooi om het jjdtampioenschap voetbal. Iin wonnen de Italianen met n Zwitserland. Italianen hebben het in Olympisch Stadion van Ro- (90.000 toeschouwers; meit afckelijk gehad tegen het üg spelend Zwitserland, inks een groot veld dicht konden zij geen mo- U imponeren. Vooral op het ienveld hadden Mazzola en sa heit moeilijk tegen de verzettende Oder- en Kühn. Twee minuten de rust namen de Italia- een voorsprong, toen Rivera strafschop benutte, nadat in het strafschopgebied tal was gebracht. Na de rust irmeer lijn in het spel van en moesten de Zwitsers l Luigl Riva was enkele ke- dicht bij een doelpunt, maar houtwerk stond succes in de De wedstrijd werd ook har vooral Anastasi en Riva een nogal eens het slachtof- van de Zwitserse afweer, zola, die nu alleen het mid- sld bij de Italianen be ne, omdat Rivera in de rust vervangen door aanvaller so, begon steeds beter te ballen en bood zijn voor uitstekende kansen, die ;r allemaal gemist werden, minuten voor het einde ien de 90.000 toeschouwers lucht adem halen toen Ri st een hoekschop van Cau- schitterend inkopte. De Sers, die vlak voor het twee- loelpunt van Italië twee ver ders hadden verwisseld voor railers, waren aangeslagen en in de resterende minuten kams m eer om de Italiaan- verdediging, met een goed inde doelman Zoff aan het d, te verontrusten. istand ln groep 2 is: 6, 4, 2, 0, 10, 12-0, Zwit- ïnd 5. 2, 2, 1. 6, 2-2, Turkije 4, 3-3, Luxemburg 6, 1 2, ,2-14. Het schot dat Arsenal-aanvaller Ray Kennedy hier lost, zal alleen maar het houtwerk treffenwaardoor de ontmoeting ArsenalIpsicich Town eindigt in een 11 gelijkspel. LONDEN Het voetbal gaat door, ook nu München de aan wezigheid van Engeland zal moe ten missen. De pijn, die de uit schakeling door de Polen veroor zaakte is er nog, maar toch bleven de Engelse voetbalvelden zaterdag niet verstoken van juichkreten. Ze golden in de eerste plaaits Leels United, dat op eigen veld voor 47.000 toe schouwers met 1—0 zegevierde over titelhouder Liverpool en daarmee de voorsprong aan de kop van de ranglijst vergrootte tot vier volle punten. Voorts gold het de comeback van de J.er George Best na een afwezigheid van elf maanden. Best, die een gave liefde-haotverhouding met zijn fans heeft opgebouwd, had bij zijn eerste heroptreden voor Manchester United nog niet de lucht voor de volle negentig mi nuten. Maar h\j creëerde met zijn bekende lichtvoetigheid wel en kele voetbalstaaltjes, waar min der getalenteerde voetballers nooit aan toe komen. De manier waarop Manchester United aan het enige doelpunt kwam, waar mee Birmingham werd verslagen, was merkwaardig. Doelman Alex Stepney benutte een strafschop in de 66ste minuut. Het is al de tweede maal dat Stepney voor een dergelijke mis sie succesvol zijn doel heeft ver laten. De tweede persoonlijke huldi ging gold Norman Hunter. De man wiens fout leidde tot En- gelands uitschakeling bij het wereldkampioenschap kreeg bij zijn binnenkomst bij Leeds als morele opkicker een geweldige ovatie van de 455.000 toeschou wers. Norman Hunter, die zater dag door manager Don Revie werd betiteld als "één van de grootste voetballers, die ooit heeft geleefd", kreeg een zilveren asbak, omdat hij zijn 600ste wed strijd voor Leeds speelde. Het was een moeilijke wedstrijd voor Leeds, die beslist werd door n kopbal van Mick Jones in de 33ste minuut. Voor de aanvang van de ont moeting van derby-Leicester City roerde het publiek zich. Ditmaal in ongunstige zin. Twee officials van Derby werden be kogeld met afval en papieren be kertjes. Het was kennelijk be doeld als demonstratie voor Brian Clough, de man die maandag als manager af trad na onenigheid met het be stuur. Deze strubbelingen ten spijt bleek Derby nog voldoende superioriteit over te hebben om met 2—1 te winnen en gelijk te komen met het pas gepromoveer de Burnley: zeventien punten vier achter Leeds. Bu-mley verloor in Everton met 10. Een andere titelkan didaat Coventry verloor eveneens met 10: thuis tegen West Ham United, dat hiermee de eerste overwinning va«n het seizoen van Spanje om zich ^tsen voor het eindtoer- °m het wereldkampioen- P voetbal zijn in Zagreb na Belljkspel tegen Zuidslavië 1 aanzienlijk gestegen. Er nu voor groep zeven van kalificatietoernooi nog één Wjd worden gespeeld en n zal Zuidslavië met ten- te twee doelpunten verschil Griekenland moeten win- wn zich te verzekeren van fclisslngswedstrijd tegen de Men. Dit duel zal op 19 "ter in Griekenland wor- Udslavië zegevierde in de Wedstrijd slechts met 1-0 ^anje had in Athene ook Moeite met de Grieken: 3-2. stand in groep zeven is: i)e 2. 2, 0, 6, 8-5, Zuidsla- I- 2, 0, 4. 3-2, Griekenland 3.0. 3-7. DJAKARTA Rudi Lubbers wil nog een keer tegen Mohammed Ali boksen. Met een prop watten in de neus om het bloeden tegen te gaan, gehavende wenkbrauwen en beurse plekken onder beide ogen verklaarde de Nederlandse kampioen zwaargewicht zaterdag avond in Djakarta na de nederlaag op punten in het gevecht over twaalf ronden, dat hij het nog wel een keer wil proberen. ,,Ik weet, dat ik beter en sneller had kunnen boksen. Ik ben altijd sneller als ik voor de tweede keer tegenover iemand sta". Hij maakte één res trictie: ,,Het moet dan wel gauw gebeuren. Niet over twee jaar, want dan is Ali te oud". Mohammed Ali trok zich terug op zijn buitenverblijf in de bergen. Na het gevecht over de volle twaalf ronden was hij Djakarta, waar de temperatuur van de vochtige avond- warmte door de sterke televisielam pen extra hoog was opgelopen, zo snel mogelijk ontvlucht. Na twee we ken training in de kleffe atmosfeer van de Indonesische hoofdstad had hij dringend behoefte aan frisse lucht. Rudi Lubbers heeft hem nauwelijks kunnen raken. De 28-jarige Neder landse kampioen werd in vrijwel elk onderdeel van de bokstechniek over klast, behalve als het aankwam op volharding en moed. Het gewichtsna deel van bijna tien kilo en een reach, die bijna elf centimeter korter was, waren handicaps, die hij niet heeft kunnen goedmaken. Mohammed Ali danste in een kringetje rond hem en bestookte hem, zonder op al te ge vaarlijke counters te hoeven letten, met heftige series. Maar de Neder lander hield zichzelf en zijn record hij heeft nog nooit door k.o. ver loren staande en Ali scheen twee maal verbaasd, toen hij na een se rie uppercuts en hoeken uit de hoek stapte en Lubbers niet aan zijn voe ten ineenzeeg. „Niet moe" "Ik voel me geweldig", aldus Lub bers na afloop. "Ik ben helemaal •nitetb moe, al heb ik wel last gehad van de hitte. Daardoor was ik niet zo snel als ik had moeten zijn". Lubbers' Indonesische masseur Sog- gyanto, die zijn tijdelijke pupil voor het gevecht met kraterwater had bevochtigd en van die behandeling op zijn minst had verwacht dat Ru di zou gaan winnen, schreef het feit dat de Nederlander zoveel had kun nen incasseren toe aan de kleine zwarte meteoorsteen die onder het hoofd van Lubbers had gelegen als deze werd gemasseerd. Lubbers zelf dacht dat hij moed had geput uit de aanmoedigingen van de kleine Ne derlandse supporterschare, die zich het hardst roerde op de momenten, dat het gevaar het grootst was. Het grote stadion van Djakarta was versierd met de Nederlandse, Indonesische en Amerikaanse vlag en de drie volksliederen werden ge speeld, toen de boksers binnentraden in het gevolg van Indonesische vrou welijke soldaten, die de drie natio nale vlaggen droegen. De gong ging en Ali begon aan zijn twaalf ronden durende rondedans, waarin hij door Lubbers nauwelijks werd geraakt. De scheidsrechter en de beide ring- rechters kenden Ali voordeel toe in alle ronden. Bij tijd en wijle leek het, alsof Ali bezig was aan een demon stratie, als hij Lubbers door de ring joeg en hem in de hoeken vastzette. Manager Henk Ruhling vond naaf loop, dat Rudi zich iets teveel had laten opsluiten, maar naar zijn me ning was de Nederlander voor zestig procent erin geslaagd de aan de ge vaarlijke linkse directe van Ali te ontkomen. "Hij deed wat hij kon. Maar het verschil in gewicht en reach was te groot", aldus Ruhling, die eraan toevoegde: "Het feit dat Rudi tegen de beste bokser ter we reld staande is gebleven, zou eigen lijk als een overwinning op zijn pres tatie-lijst moeten worden bijgeschre ven". Rudi Lubbers zelf zei: "Deze nederlaag is niet slecht voor mijn carrière. Het was een kans om ho gerop te komen. Maar ik had niets te verliezen". Lubbers was van plan geweest zes of zeven ronden uit de buurt van Ali te blijven om op die manier de 31-jarige Amerikaan uit te putten. Maar dat gelukte niet. "Ik weet niet over welke mysterieuze krachten hij beschikte", aldus Lub bers, "maar hij vocht en danste in de twaalfde ronde net zo fris als hij in de eerste had gedaan". Slechts 25.000 Lubbers ontving 50.000 dollar voor het gevecht, terwijl Ali 200.000 dol lar was gegarandeerd. Slechts 25.000 mensen woonden de wedstrijd bij. Er was gerekend op een uitverkocht huis: 120.000 plaatsen. Een zegsman van de Indonesische promotors gaf toe dat slechts 30 pro cent van de toegangsbewijzen was verkocht. Maar hij voegde eraan toe dat de televisie-rechten een grote bron van inkomsten vormden. Rudi Lubbers hoopt zo spoedig mo gelijk naar Nederland terug te ke ren: "Ik mis mijn twee kinderen". Wat Ali betreft: hij vertrekt van daag naar Singapore om zijn toernee door het verre oosten voont te ze- •ten. Hij hoopt na het gevecht tegen Frazier in januari op een titelge vecht tegen Foreman om zich daar na uit de bokswereld terug te trek ken. Over Lubbers zei Ali: "Nu hij te gen de beste van allemaal in de ring heeft gestaan kan hij het tegen iedereen opnemen". In het officiële programma werd Ali aangekondigd als de "welbeken de Islamitische bokser". Gisteravond ontmoette hij enkele vooraanstaande Indonesische moslims in een specia le bijeenkomst in de belangrijkste moskee van Djakarta. Ali moet in- Dat Rudi Lubbers niet alleen heeft verdedigd beioijst deze foto. Met een rechtse hoek treft hij het gezicht van Moham med Ali. AMSTERDAM De leden van de Koninklijke Nederlandse Roeibond, nebben zaterdagmorgen tijdens een buitengewone algemene vergadering in de RAI te Amsterdam de nieuwe beleidsnota van hun bond aanvaard. Overeenkomstig de verwachting, hebben de afgevaardigden het stuk amper bekritiseerd. Wel werden en kele amendementen, die overigens niet van verstrekkende betekenis waren, ingediend en zonder hoofde lijke stemming aangenomen. In de beleidsnota, in een eerdere fa se door voorzitter mr. Udo Suer- mondt aangemerkt als een meerja renplan, worden onder meer leden werving, een gunstiger subsidierege ling, verbetering van de opleiding, van coaches, verbetering van accom modaties, alsmede de stichting van een nationaal roeicentrum centraal gesteld. De heer Suermondt verklaarde tij dens deze bijeenkomst opnieuw dat de pogingen een bondscoach in vaste dienst aan te trekken, niet tot resul taat hadden geleid. Dit ondanks ad vertenties in roeibladen en -program ma's in Europa, de Verenigde Sta ten, Zuid Amerika en Australië. "We hebben wel enkele reacties gehad", betoogde hij, "maar niet van zoda nig karakter dat wij het wenselijk achten deze functionaris aan te stel- DEN HAAG Eddy Verheyen siopt met schaatsenrijden. De 27-Ja- jige ex-inwoner van Deventer heeft besloten van nu af aan zijn studie aan de Haagse Academie voor Li chamelijke Opvoeding absolute voorrang te geven. Verheyen, in 1963 "^gestudeerd als onderwijzer, vindt hec niet langer verantwoord zijn sportcarrière te stellen boven zijn maatschappelijke ontwikkeling. Hij zal zich dan ook niet verbinden aan de WISO, de nieuwe organisatie van picfschaatsers. Eddy Verheyen was indertijd wel verbonden aan de I.S.S. L., die deze zomer failliet ging. Verheyen was sinds 1966 vrijwel onafgebroken lid van de Nederlandse kernploeg. In dat jaar maakte hij tijdens de Europese kampioenschap pen in Deventer zijn internatio naal debuut, een der oorzaken van de Huiskes-kwestie. Zijn beste resul taat viel tijdens het wereldkampioen- sciiap 1972 in Oslo. Verheyen werd daar vijfde in het eindklassement, door middel van onder meer derde piaatsen op de 5000 en 1500 meter. §0 Eddy Verheyen Eddy Verheyen, getrouwd met Rie- ncke Demming: ,.Ik heb. na overleg met mijn studieleider Bram Leeu wenhoek, voor de academie gekozen. \oor mezelf had ik eigenlijk al het besluit genomen te stoppen, maar Je overlegt altijd nog graag met iemand in wie Je vertrouwen hebt, natuur lijk in de hoop je eigen ideeën beves tigd te zien". Een belangrijk motief cm te stoppen is ook de knie van \erheyen geweest. De schaatser: „Ik ben er in Juni aan geopereerd en ik zou de mensen deze winter toch niet hebben kunnen bieden wat ze van mij mogen verwachten. Verder va 11 de voorbereiding voor het schaatsseizoen in de belangrijkste maanden van mijn studie. Dat kon niet langer". Eddy Verheyen sluit de mogelijk heid niet uit dat hij in de toekomst in een andere hoedanigheid in de sonaatsenrijderij terugkeer. Ver heyen: „Je blijft natuurlijk ergens bij de zaak betrokken en Je hebt Je contacten. Dat laat Je niet zo maar los. Misschien dat ik nog eens terug kom als trainer of zo". ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 11