Natuurpad voor jeugd aangelegd jitesrtK Burgemeester Smeetsweg: een schijnoplossing li agenda Rond begraafplaats Rosenburgh in Boschgeest: Discussienota van Zoeterwoudse werkgroep Burger mag de klok niet meer laten luiden Vlees niet goed verpakt 'Warong Djawa' blijft behouden als restaurant STAD EN RAND VRIJDAG 19 OKTOBER ia Rond de Algemene Begraafplaats Rosenburgh in de wijk Boschgeest heeft Voorschoten er een soort openluchtmuseum- Pje bij gekregen. Langs het wandelpad zijn aan de bomen en struiken oranje bordjes aangebracht met de namen van de verscheidene planten. Op een klein gebied blijkt een enorme variëteit aan vegatatie te be staan. Iepen, essen, elzen en esdoorns worden afgewisseld met wilgen, ber ken en vlierstruiken. Het wandelen in dit reuze aardige natuurgebiedje wordt er leuk en in teressant door. Bij het natuurpad, dat is aangelegd door de Haagse Dienst voor School en Kindertuinen is een beschrijving waarin de bijzonderheden van flora en fanua vermeld staan. Het boek je dat bedoeld is voor leerlingen van 4e, 5e en 6e klassen is ook voor 'volwassenenen verkrijgbaar in de Openbare Bibliotheek. Voor 75 cent ontvangt men dan een begrijpelijke biologieles die op het Burgerlijke stand GEBOREN Richard, z. v. P. Pouw en H. W. Krom. hout. MoussadJak. z. v. M. Dahmoun en H. El Hat/tab. Marjolein Maria. d. v. J. C. M. van Schie en J. M. Meerpoel. Christine, d. v. M Taniaran en C. de Joode, Wendy Bianca, d. v. A. van Leeuwen en A. A Roman. Chantal Rolsin. d. v. P. R. M. Storchi en T. E. Mooijes. Siegfried Herman, z. v. H. S. Bras en M. M. Kok. parkeerterrein van de begraafplaats begint en via gruwe abeel, bramen en helmkruid voert naar het her tenkampje, waar damherten en bok ken met evenveel belangstelling naar de bezoekers kijken als de rust zoe kende mens naar de bomen. VOORSCHOTEN De Voor- schotense gemeenteraad zal waarschijnlijk volgende week vrijdag een einde gaan maken aan het recht van iedere Voor- schotense ingezetene om voor zijn plezier of verdriet de klok van de gemeentetoren te laten luiden. Op voorstel van burge meester en wethouders wordt „de verordening op de heffing voor het doen luiden van de klokken van de gemeentetoren" ingetrokken. Het is het defini tieve einde van een verordening waarvan de gemeente niet rijk werd en de burger niet armer. Voor f 5,- luidde de klok een kwartier. De dorpstoren zal niet ver stommen, want voor de kerk diensten van de Hervormde Kerk zal de klok blijven luiden, evenals het .Angelus" dagelijks zal blijven klinken. De klokken van de dorpstoren zullen niet minder luiden, want er was vrij wel geen burger meer, die van zijn recht gebruik maakte. De verordening is ontstaan in de tijd dat de begraafplaats ach ter de Hervormde Kerk tevens openbare begraafplaats was. Tijdens de beaarding kon de klok luiden ook al werd geen gebruik gemaakt van het kerk gebouw. Maar die verordening was weer een gevolg van een veel oudere verordening, die waar schijnlijk terug gaat tot de middeleeuwen. Daarvan is al leen overgebleven het luiden van „Het Angelus" 's-morgens, 's middags en 's avonds en het „Angelus" werd vroeger geluid om de boer 'n setintje te geVen zodat ook deze noeste werker wist hoe laat het was. V rijdag Aacademiegebouw uur nam. Chililezing dóor'dr't der Putten, uitgewezen corresnnJ KRO Nieuwe Rijn 52, vergaderln? J 8 uur nam. Militair Tehuis, Korte Mare &J avond Ned. Bond van oud-strij^ Rijnlandflat 4 Leiden, lezing Bed nistisch Verbond. 8 uur na®. Oude Singel 140, open huis* Ieldse werkgroep homofilie /cor uur nam. Zaterdag Burchtplein Antiekmarkt 9.30 ta De Vink, Dansen 9 uur nam,_j s nachts BIJ Molen De Valk, Postzegel® Schaakzlder (Morsweg 114), j Jeugdschaaksociëtelt 2.005.3q' Danscentrum (Hoogl. Kerkgrscu Dansen 8 uur nam. Antonius Clubhuls Ruilbeurs u v.m.5 uur nam. Speeltuin Zuid-West, Anjeliem bijeenkomst samenwerkende blo bonden. Bus 13, 14, 40, 41, tel. 26017, 34266, 34019. Vanat 2 Zondag GETROUWD J. Moesman en A. C. Disseveld J. N. Noordervliet en C. G. de Roode. P. C. Rijke en M. Martijn. J. J. Arends en J. van Tongeren. H.' Lustig en S. B. Kelfmpema. A. W. Blaa/uw en C. Schild D. Baldewslng en R. Biere. OVERLEDEN J. Arkeveld, 89 jaar, echtgem. van J. Tepelaar. P. Dubbelaar, 72 J.. man. H. Dlja, 17 j„ zoon. P. Monfils 2 J„ doch ter. F. Pison. 80 j.. man. A. E. Henstra 80 j.. echtgenote van W. Calkhoven WARMOND De Warmondse IJsclub houdt vanavond om acht uur in het Trefpunt de 83ste leden vergadering. ZOETERWOUDE Onder de titel „Burgemeester Smectsweg: een schijnoplossing" hebben enkele in woners een discussie-nota samenge steld over de problematiek rond deze weg. De werkgroep is van mening dat de aanleg van de Burgemeester Smeetsweg de sociale binding tussen de Hoge Rijndijk en Zoeterwoude- dorp nauwelijks zal verbeteren. Bo vendien vindt de werkgroep de aan leg van een weg geen Juiste methode om een betere sociale band tot stand te brengen. Dit wordt van gemeente wege aangevoerd als een van de re denen om de Burgemeester Smeets weg aan te leggen. Ook is de werkgroep van mening dat het niet goed is het vrachtver keer naar het dorp te bevorderen. Het kleine aantal vrachtauto's kan volgens de werkgroep rijden over de rijksweg Rotterdam-Amsterdam, wat maar een kleine omweg is. De huidige verbinding tussen Zoe- terwoude-dorp en Zoeterwoude Rijn dijk wordt gevormd door de Omme- dükseweg, Weipoortseweg en aan- v sluilbend de Ni'euweweg. Dit zijn alle B-wegen. Het zwaardere vrachtver keer moet nu een ontheffing hebben. Verder meent men bij de gemeente Zoeterwoude dat het vrachtverkeer bij een verdere ontwikkeling van de Grote en Barre Polder zal toenemen. De Burgemeester Smeetsweg zal een oplossing zijn voor dit vrachtver keer. Ook tegen het argument van de gemeente dat het verkeer uit Alphen aan den Rijn door gebruik van de Burgemeesters Smeetsweg een deel van de Hoge Rijndijk vermijdt, gaat volgens de werkgroep niet op. Het verkeer zal alleen het laatste deel van de Hoge Rijndijk kunnen ver mijden. De nieuwe Burgemeestér Muiderslot Wijkcentrum „Het Muiderslot", u weet wel, die nieuwe en erg actieve heeft en'kele mededelingen. Zoals Per 1 november kunnen wijkbe woners trimmen, volleyen, de kinde ren op Judo-cursus sturen, de kleint jes in de crèche stoppen en meedoen aan de damesgymnastiek. De plannen voor boerderij „Kweek- lust" zijn aan CRM doorgegeven en bevatten ondermeer het volgende: kinderboerderij, praatcafé, expositie ruimte, kinderbibliotheek, een hulp- postkantoor, en een apotheek. Verder is met openbare werken van de gemeente contact opgenomen over de straatverlichting aan de J. Catslaan en de Const. Huygenslaan en ook de bestratingsverbetering van de Const. Huygenslaan is ter sprake gekomen. Wat Jong en enthousiasme allemaal kunnen bewerkstelligen is maar weer eens bewezen. Telefoon 61891. "telefoon 25260 schenen „Discussienota witboek toe latingsbeleid" van het college van bestuur van de Leidse universiteit: „Men kan tegen de methode die de toekomstige behoeften benadert door extrapolatie van huidige densiteiten, zoals bijvoorbeeld de artsendichtheid, aanvoeren dat in wezen zelfs niet de huidige vraag wordt geëxtrapoleerd, maar het huidige aanbod". Nou kun Je van een redacteur mis schien veel verwachten, maar toch niet dat hij met de capaciteiten van een beëdigd vertaler een nota door worstelt die bol staat van onuitspre kelijk lange, scheve en moeilijke zinnen. Aan de andere kant is het natuur lijk best te begrijpen dat het col lege van bestuur rekening moet houden met zijn lezerspubliek Bij de krant doen we dat immers ook. onder redactie van Paul Wolfswinkel m.m.v. René Vos, Wim Wirtz en Gerry van der Hulst denkt een heel diep na en zegt dan: "Dat is 't piespotje van mijn moeder. Weet je wat denk je dan bij jezelf ik zet er planten in dat zal erg leuk staan op mijn kamer. Tot slot wil ik nog schrijven kijk eens rond in een oude straat in Je omgeving. Zie 't leuke geveltje aan dat oude huis. kijk naar die oude pomps en kijk eens naar die mooie koperen klopper op de deur. Als Je met je neus naar de grond loopt om dubbeltjes te zoeken zie je al dat moois om Je heen niet". Rijwiel Smeetsweg zal dan de functie van sluipweg gaan vervullen, wat voor de werkgroep onaanvaardbaar is. Dat het verkeer op de Nieuweweg te druk is wordt ook door de werk groep tegengesproken. Zelfs na de voltooiing van de bestemmingsplan nen Westeinde II en III (samen met ongeveer 600 woningen) en de vol tooiing van het industrie-terrein zal de verkeersdrukte de aanleg van de Burgemeester Smeetsweg niet recht vaardigen volgens de werkgroep. Wat de onveiligheid van de Nieu weweg betreft, ziet de werkgroep veel meer heil in een nieuw fietspad en een snelheidsbeperking. Ook de drukte op de Schenkelweg vindt de werkgroep niet te groot. De aanleg van de Burgemeester Smeetsweg zal dan ook de situatie aan de Schenkel- weg nauwelijks veranderen, zo meent men. Ook het argument dat de Bur gemeester Smeetsweg mooi als pijp- leidingenweg zou kunnen fungeren, verwerpt de werkgroep. Men is van mening dat de pijpleidingen beter door het weiland kunnen lopen. Dat door de aanleg van de Bur gemeester Smeetsweg de ecónomi- sche groei van de gemeente zou wor den gestimuleerd, wordt door de werkgroep een onduidelijk argument genoemd. Daarnaast meent de werkgroep die deze discussie-nota samenstelde, dat de aanleg van de Burgemeester Smeetsweg het landschap van Zoe terwoude sterk zal aantasten. Uit onderzoekingen van Provinciale Waterstaat is gebleken dat het ver keer over de Ommedijkseweg en de Nieuweweg op zondag veel drukker is dan door de week. Het lijkt de werkgroep erg onwaarschijnlijk dat de aanleg van de Burgemeester Smeetsweg daarin verandering zal brengen. Het zondagse recreatie-ver keer geeft meestal de voorkeur aan kleine weggetjes en zal daarom de Burgemeester Smeetsweg mijden. De leefbaarheid van het dorp zal volgens de werkgroep door de aan leg van de Burgemeester Smeetsweg niet worden vergroot. Het woonkli maat van de buurt waardoor deze weg gaat lopen zal echter wel ernstig worden aangetast. Bovendien zal het vogelleven in de polder De Grote Polder is een goed weide-vogelgebied worden De werkgroep is van mening dat de aanleg van de Burgemeester Smeetsweg een zinloze geldverkwis- ting is. De werkgroep is wel voor de aanleg van rondweg (Provinciale- weg 17) mits het tracé het zuivere karakter van een rondweg krijgt en verder in de polder niet wordt gewij zigd of verbreed, dat de weg op voldoende afstand van de bebouwing zal lopen, er een maximum-snelheid wordt ingevoerd en dat de weg niet breder dan 2 stroken zal worden. De samenstellers van de nota, de heren P. A. H. Kaijen, P. J. M. Lans bergen, C. F. de Stoppelaar en A. J. Verberg zeggen in hun slotconclusie dat de Burgemeester Smeetsweg zeker niet zal moeten worden aan gelegd. Om de kleine verkeerspro blemen in het dorp op te lossen zal gezocht moeten worden naar aanpas sing op kleine schaal, ter plaatse uit te voeren. Daarbij denkt de werk groep aan een weg ten zuiden van de Zwetkade, invoering van een maximumsnelheid op een aantal we gen en het aanleggen van een rond weg. OEGSTGEEST Tien jaar gele den werd de heer van Rijn eigenaar van „de Roode Leeuw", destijds een wat versleten bedrijfje. In korte tijd maakte hij er een modern café-res taurant van. Er is regelmatig aan gebouwd en verbouwd, zowel binnen als buiten. Belangrijk was de bil jartzaal, waardoor een biljartcen trum ontstond. De receptie- en ver gaderzaal maakte het mogelijk dat bruiloften en andere familiefeesten gehouden konden worden. Tal van verenigingen houden er hun verga deringen en ook de politieke partijen houden daar hun bijeenkomsten. Tot de vaste klanten behoren de P.v.d.A. en de V.V.D. De receptie die giste renmiddag ter gelegenheid van het 10-jarig eigenaarschap werd gehou den trok dan ook veel belang stelling. Namens het gemeentebe stuur heeft wethouder Van der Voet de gelukwensen overgebracht. Op de foto van Jan Holvast: Links: Van Rijn met echtgenote die de ge lukwensen van wethouder Van der Voet in ontvangst neemt. LEIDERDORP Een 37-jarige autobestuurder uit Leiderdorp, ver voerde 's avonds 6V2 kg vlees in de kofferbak van zijn auto. Hij werd door de politie aangehouden, omdat men in Alphen aan de Rijn een clandestiene slachterij had ontdekt en daarom een algemene controle werd uitgeoefend. De autobestuurder had echter met die slachterij niets te maken. Wel heeft zijn vader een slagerij en daar was het vlees van afkomstig. Het vlees was echter niet volgens de voor schriften verpakt en dit bracht de be stuurder voor de Haagse economische politierechter. Volgens verdachte zou de politie hebben gezegd, dat wanneer het vlees voor privé gebruik bestemd was, er geen bezwaren zouden zijn. Dat moest de Officier van justitie echter toch tegenspreken. Bovendien was de totale hoeveel heid vlees heel wat groter, wel 26 kg. bij elkaar, doch verdachte stelde, dat er veel bout bij was door de krap jes. „Lekker voor de erwtensoep", sprak de politierechter, Mej. mr. Ooster hout vakkundig. De Officier eiste f 20 boete, reke ning houdend met de omstandighe den, waartoe de rechter veroordeel de. LISSE Restaurant Warong Dja- wa. Hof van Lisse, is gisteren bij openbare verkoping verkocht voor een bedrag van f 186.000,-. Het res taurant op het Lisser Vierkant zal als restaurant blijven voort bestaan. De Lisser makelaar Appel heeft het restaurant gekocht ten behoeve van een relatie. Wie de nieuwe eigenaar wordt is nog niet bekend. Bij notariskantoor Delen was de ten naamstelling nog niet bekend. Het is waarschijnlijk geen groot con cern dat Warong Djawa heeft ge- Danscentrum (Hoogl. kerkgracit Dansavond 8 uur nam. Ant. Clubhuis Dansen, 810 Middelweg 190, Leiden. Leldj pen theater 2.30 uur nam. MAANDAG Stadhuis Lelden spreekuur naar Burgerlijk Pensioenfonds 1 4.30 uur nam. Steenschuur 6 Leiden Psyclm sche Seance Spirltisch Genoot*! uur nam. Contactavond. Velling- en ruün 7 uur r Medische diensti Artsen Leiden Tot zaterdags 10.00 uur raadplege men de huisarts, daarna tot 24.00 uur uitsluitend voor sim vallen dokterstelefoon 22222. Oegstgeest Dokter Van Wi ren, Oranjelaan 29, tel. 52130. Leiderdorp Dokter De E Hoofdstraat 8, tel. 22208. Voorschoten Za. Vrijenbo s. Oyelaan 38, tel. 6421 en zo. ter Swen, Veurseweg 20, tel. 23ai Warmond Vrij. 19 dec. 1 tot maandag 8.00 uur, dokter prof. Aalberselaan 2, Voorhoi 02522—11393. Apotheken Leiden De avond, nach zondagsdienst van de apothd de regio Leiden wordt deze waargenomen door de Zuia theek, Leiden en de Apotheej Breest, Smallenburg, Leiderdorj Oegstgeest Oegstgeester theek, Wilhelminapark 8 Voorschoten V001 Apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525 Wijkverpleging Leiden Zuster Bosch, 22, tel. 33609 en zuster Nelson ge Rijndijk 138, tel. 23515. Voorschoten Zuster (K heidscentrum, Prof. Waalslw tel. 4641. Kinderopvang Informatiebureau v/erkgemfC Kindercentra Leiden Haarta straat 73b (telefoon 30360). 0 di., en vr. 9.3012 uur v.m.. wo. 2—4 uur nam. Apotheken De avond en nachtdienst van d< theken In de regio Leiden 1 waargenomen door Tot Hul? Mensheid, tel. 21060 Hooignd I-eJden., en Apotheek Beker. U 4, Oegstgeest. Voor weduwen en weduwnaars Nderlandse Vereniging voor en weduwnaars. Telefoon K® viesbureau: 61112. SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdlenfl (01710)-25202 Voor allen die in liJkhedeD verkereD bereik»® werkdag van acht uur njn uur v.m doorlopend ln het d.w.z. van vrijdag acht utu maandag acht uur v.m Release we tuin zua. tei 0touo -ru 51 8-10 u nam bovendien dln6d V® uis dagmiddag met uitzondering Verhuisd Unicef Unicef. Kinderfonds van de Ver enigde Naties. Toonbeeld van in- TTT ternationale samenwerking. Hulp AntlGK 111 aan die landen, die hulp nodig heb ben, die hulp vragen en die bereid zijn zelf actief deel te nemen aan de projecten waarvoor hulp wordt En het wetswinkeltje zit voortaan vrijdagavond van 79 uur 's avonds in het Dienstencentrum Noord, Van Hogendorpstraat 36. Ze zijn dus verhuisd. Iedereen weet het nu. "Het aanzien van de biologie in Nederland kan worden verhoogd door het uitgeven van een maand blad "Bioloog en Rijwiel" als pen dant van het reeds lange tijd zo succesvolle "Arts en Auto". Dit stelt Conrad Jan Stoll, die gisteren aan de VU in Amsterdam doctor in de wis- en natuurkunde werd. Unicef neemt ook deel aan projec ten in Turkije. Vroedvrouwenkoffer tjes, vitaminen, voorlichtingsmate riaal, medisch instrumentarium en zuigelingenvoeding met een hoog eiwitgehalte worden erheen gezon den. Daar is geld voor nodig. En U- nicef bedelt niet. Ze verkopen de beroemde wenskaarten en agenda's, om maar eens wat te noemen. Leide- naars kunnen daarvoor bellen naar nummer 31664 (mevr. Stuut) en mensen uit Oegstgeest naar num mer 53888. (Mevr. Kruythof). Doen. Nederlands Sprekend voorbeeld van onfatsoen lijk Nederlands in de gisteren ver- Weer even iets uit de antiekhoek, gezien door Voorschotense scholie ren. Het volgende is van Gerry van der Hulst van de Jozefschool. "Wat bedoelt men nu eigenlijk met an tiek? Met antiek bedoelt men oude gebruiksvoorwerpen, kledingstuk ken, sneusterijen enz. die 100 jaar of ouder zijn. Geen huisvuil natuur lijk. Uitgezonderd tapijten, auto's en speelgoed omdat die vlugger ver slijten hoeven ze maar 80 jaar of ouder zijn om antiek te heten. Waardoor herken Je nu of iets an tiek is? Dat herken Je aan de stijl van die tijd (vorm) de goede soort hout eventueel houtwormgaatjes. Je kan ook een half antiek voorwerp in Je kamer zetten. Stel Je voor je rommelt wat op zolder en opeens zie je 'n gek voorwerp staan. Je gaat ermee naar beneden en vraagt wat het voorstelt. "Vraag dat maar aan oma"-, zegt je moeder dan. Oma Heerlijk De oktobervergadering van de Gemeenteraad van Oegstgeest zou gisteravond zijn gehouden, doch be hoefde niet door te gaan wegens ge brek aan agenda-punten! Wat een heerlijk dorp toch, zo zonder pro blemen. Standpunt In de actualiteitenrubriek van de NCRV van gistermorgen is meege deeld dat de afdeling Leiden van de Partij van de Arbeid als enige af deling in Nederland zich achter het standpunt van het Palestina Comi té heeft gesteld. Dit bericht is on juist. Het bestuur van de afdeling deelt mee dat de afdeling over het conflict in het Midden Oosten nog geen standpunt heeft bepaald. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Aanvragen hulp bejaarden durlg zieken en gezlnsverzorgw 4P tel 4944) (maandag t.«m 910 uur <roorm) Aanvragen voor naive Kerkelijke opleldlngsschw - zinsverzorging RllnsburgerfW LEIDSCH DAGBLAD U DACBLAD VOOR LEU® lnj EN OMSTREKEN Uitgave: LeidscD Dagblad Witte SlngeJ 1 Wid® Postbus 54 Giro 67055 MIJ I e',* j Telefoon directie en tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-2^ Hoofdredacteuj San Mul"6 Maandabonnement - KwartaaisabonnementI Per Posi Losse nummer? Abonnementsgelden 01) Detaiing te voldoen öU 4Ul tiscne overschrijving ge® nistratae- eD incasso KoSttfl Nabezorging van 18.00 - Za/terdag van 16.00 18-®® Telefoon 01710-dUöUü Did®

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2