(Deze dóén het! Een bijzondere aanbieding van Pander is dan ook heel bijzonder. BH Vauxhall Victor hasselman pander met het NVY knokken voor gelijke kansen voor alle jongeren! B.V.Het Motorhuis-Vauxhall General Motors staat er achter Drie uit onze grote kollektie. Allemaal top-modern, allemaal bij Van Vorst! Een robuuste, leren bootee, zó in weg te stappen. Stevige spekzool, opvallend model Van VORST levert'm voor 44,95 Van brengt deze voor 29.95 Stevige, sportieve heren schoen met 'n aparte, mo dieuze bewerking. Flinke hak, dikke zool. 'n Markant model, deze prachtige modern finish-getinte schoen. Voc deze prijs haast niet te leveren. Van VORST doet 't 'm toch maar 32.95 Hans Bank -16* Van de lagere school naar de LTS, afd. electro- techniek. Kon daarna in dit vak niet aan de slag komen, j werkzaam in de jnagefabriek waar zijn vader ook werkt. Volgt een dag per week een us aan een vormings centrum voor werkende jongeren. Van alle 14- tot 18-jarigen volgt éénderde van de jongens en de helft van de meisjes geen enkele vorm i.volledig dagonderwijs ier. Het merendeel van deze jongeren'komt uit de arbeidersklasse. Jenny Copley -16* Van de lagere school naar de MAVO. Zij zal na haar eindexamen naar de MEAO- school gaan. Als 't goed gaat mag zij daarna naar de HEAO-school, die opleidt voor funkties in de ekonomische en administratieve sektor. Haar vader is ambtenaar. Van de ong. 200.000 kinderen die elk jaar van de lagere school komen, gaat 55% naar een school voor MAVO of VWO/HAVO. De andere helft gaat naar een school voor lager beroepsonderwijs. Deze jongeren komen hoofdzakelijk uit de arbeidersklasse. Marjolein de Wijs-16* Na de lagere school naar een school voor VWO/ HAVO. Koos daar de gymnasium-richting. Bleef éénmaal zitten. Hoopt over drie jaar naar de univérsiteit te gaan. Rechten, net als haar vader en grootvader deden. Van de 20.000 studenten, die in 1972 naar de universiteit gingen, komt slechts 8% uit de arbeiders klasse en is 15% afkomstig uit de groep kleine midden stand en ambtenaren. Tezamen leveren die twee groepen echter 85% van de kinderen die van de lagere school komen. Namen en omstandigheden zijn verzonnen, maar daarom niet minder echt. Het zal geen enkele lezer moeite kosten er voorbeelden voor in de plaats te stellen, die aa de werkelijkheid zijn ontleend. Drie verschillende situaties eee één konlclusie: (Hoe sterker het NW is - nu al meer dan 650.000 leden-hoe dichter bij de verwezenlijking van dit doel) f mij hierbij op als lid van de NVV-bond Mijn Straat: Plaats: Geboortedatum: Nationaliteit: Mijn beroep is: Ik werk bij: Adres bedrijf: Aard bedrijf; Hoge Rijndijk 5,LEIDEN Tel.01710-2 05 41 De Vauxhall Victor kost, incl. BTW, v.a. ca. 113.000. Daarvoor krijgt u minstens alles wat u van een auto in die klasse verlangen mag. Dus: hoogst gedisciplineerd weggedrag; optimaal komfort voor berijder en passagiers; luxueus interieur; rijke carrosserie en een temperamentvol stuk moderne autotechniek. Tot zover is uw voorkeur voor de Victor boven andere grootheden dus voornamelijk een kwestie van goede smaak. En van vertrouwen in General Motors. Vertrouwen dat niet zal worden beschaamd, want wij zijn zo zeker van onze Victor dat wij u met een gerust hart dertigduizend kilometer (of anderhalf jaar) volledig gratis onderhoud durven geven. Zelfs het doorsmeren en olieverversen is voor onze rekening. Inclusief arbeidsloon. Het is achteraf bekeken ook maar gelukkig, dat de Victor zo doordacht en degelijk is gekonstrueerd Vauxhall Victor 4-deurs of 5-deurs Estate 1800 en 2300. Vanaf tl. 12.957.- (incl. BTW) ex General Motors Continental. En, mits gekochttussen nu en 31.12.1973, inclusief 30.000 km (of anderhalf jaar) gratis onderhoud. GM Euroservice, méér dan 6000 servicepunten in Europa. Prijs- en specificatiewijzigingen voorbehouden. Een sterker bewijs voor deze waarheid zouden we u niet kunnen leveren. Kijkt u maar. Zuiver ganzendonzen dekens met een vulgewicht van 800 gram kosten alleen bij Pander nu 149.- Normaal is de prijs 185.- Het is een deken van een gewicht zoals die moet zijn om u zonder veel druk heerlijk warm te laten slapen. De donzen dekbedden zijn overtrokken met een pastelblauwe stof. Passende hoes natuurlijk met instopstrook en kussepsloop in diverse dessins voor de speciale prijs van 49 gulden. De bijpassende halfdonzen kussens (1150 gr. vulling) bieden wij u nu aan van 37.90 voor 29.- 2 voor 55.- Botermarkt 21-23 - Breestraat 146 - Leiden

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 20