Wassenaar heeft sluitende begroting 1974 Zendingsiveek Leiderdorp Personeelsbestand ingekrompen BgQHC Weinig animo voor het muziekonderwijs Contactmiddag voor bejaarden in Zoeterwoude Burgerlijke stand van Leiderdorp Serviceflat Wassenaar „doet" f. 1000,- STAD EN RAND DONDERDAG 11 Ohi Donderdag Oegstgeest (Geversstraat 6£ sociëteit v.a. 16 Jaar 8—12 u Breestraat 19 Jeugdhaven. fé, 7.3010.30 uur nam. Breestraat 66 Lelden Defe lichting Kreatlef Sentrum nam. Bevrijdingskerk Leiden Bile Ned. Chr. Vrouwenbond afd. j ds. D. J. Hagen over ..Gebed pet." 8 uur nam. Breestraat 19 Lelden soclët» gehandicapten 25 nam. Hogewoerd 57 Lelden werkgj vesting werkende Jongeren F Vrijdag BENTHUIZEN De Benthuizenaren hebben tot nog toe niet over matig enthousiast gereageerd o-p de mogelijkheid in hun eigen ivoon- plaats muziekonderwijs te krijgen. Die mogelijkheid is er sinds de oprichting van de Streekmuziekschool Centrum Zuid-Holland. Toen vrijdag de eerste lessen in Benthuizen gegeven werden, hadden zich pas 29 leerlingen aangemeld. ■k ZOETERWOUDE De eer ste paal voor het kantoor- en be drijfsgebouw van de firma C. N. Lintsen in het industrieschap Grote Polder in Zoeterwoude werd gistermiddag door burge meester Detmers geslagen. Bur gemeester Detmers zei trots te zijn dat de heer Lintsen als in woner van Zoeterwoude de eerste ïoas die zich in het Industrieschap Grote Polder vestigde. De opper vlakte van het nieuwe gebouw is 750 vierkante meter. Het bouio- plan is ontworpen door het archi tectenbureau De Ruyter uit Leid- schendam. WASSENAAR De gemeentebegroting van Wassenaar die maandagavond aanstaande aan de gemeenteraad zal worden aangeboden, vertoont voor het eerst sinds twintig jaren geen tekort. De begroting sluit met een bedrag van f 206.000,- voor on voorziene uitgaven. Dit resultaat werd bereikt door de vermindering van het personeelsbestand met 21 ambtenaren, waardoor een be drag van f 820.000,- werd uitgespaard. Het uitgaventotaal in de nieuwe be- ting reëel, omdat bij de ramingen groting wordt geraamd op 31,5 mil joen gulden, wat 2,7 miljoen meer is dan verleden jaar. Burgemeester en wethouders noe men de opzet van de nieuwe begro- van de uitgaven zoveel mogelijk aan sluiting is gezocht bij de laatst ge dane werkelijke uitgaven. In de vorige begroting was een be drag van f720.000 geraamd voor on- Dat aantal is zo gering, dat verschil lende cursussen gecombineerd moe ten worden. De cursus spelend mu ziek voor kleuters van vijf Jaar draait voorlopig samen met de ba sisklas voor kinderen van zes en ze ven jaar. Bij elkaar zijn er hiervoor zeven leerlingen. Ook de drie klassen van de Algeme ne Muzikale Vorming (AMV) zullen voorlopig gelijktijdig les krijgen. Hiervoor hebben zich nu 10 leerlin gen aangemeld. De meeste animo bestaat voor de blokfluitlessen. Elf kinderen volgen deze lessen. Zeven hiervan zitten ook in de tweede of derde AMV-klas. Naast de klassikale cursussen is het ook mogelijk om individueel onder richt te krijgen. Acht Benthuizenaren •maken daar toe nu gebruik van. Voor viool en piano zijn er twee leerlingen en voor klarinet, contra bas, gitaar en zang is er steeds een. Verreweg de meeste van deze leer lingen volgden al lessen aan de Zoe- termeerse muziekschool, die in de streekschool is opgegaan. Mevrouw A .M. Damman, die con tactpersoon voor de school in Bent huizen is, noemt het teleurstellend, dat zo weinig mensen de kans hebben aangegrepen om zich muzikaal te ZOETERWOUDE De contact middag voor de Zoeterwoudse be jaarden zal op donderdag 25 okto ber om 15.00 u. in Ons Huis worden gehouden. Tijdens die bijeenkomst zullen de bejaarden waarschijnlijk het laatste nieuws horen over het uitstapje van de diakonie op 31 ok tober. De bedoeling is voorlopig dat de bejaarden naar Amsterdam gaan en daar een bezoek van ongeveer een uur te brengen aan het Bijbels mu seum. Na de lunch wordt met de bus een rondrit gemaakt door Het Gooi. De bejaarden die op die dag om 9.30 uur zijn vertrokken zullen om plm. 17.00 uur terugkeren bij Ons Huis in Zoeterwoude, waar de war me maaltijd kan worden gebruikt. Prijs per deelnemer voor het uit stapje: 17,50. Getrouwd: C. v. Gruting en H. C. H. Otgaar, 58 Jr. echtg. v. G. M. J. v. Strien, P. G. Kikkert. 72 Jr, echtg. v. J. Meyers. J. A. Bavelaar. 58 Jr. echtg. v. H. Hagemans. J. C. Klerx, 57 Jr. e. v. P. Lierop. Leiderdorp Geboren: Kari d.v. E. W. B. Ruitenberg en A. K. Gorter, Rosema- rle A. d.v. G. J. A. v. Leeuwen en A. C. M. Redegeld, Sandy P. A. d.v. H. Wes terhuis en A. T. Bommel, Simone I. Y. M. d.v. J. C. v. Rijst en J. A. Koning, Maaike A. d.v. R. J. Riel en M. J. Reth. Diana d.v. C. T. vd Maat en S C. M. d. Bres. Marjolein d.v. C. Niestadt en J. J. M. Dumas, Vincent z.v. P. C. Nleuwer- brug en C. C. M. Linden, Jeroen z.v. H. H. Hoogenboom en J. W. Hogetoorn. Leendert M. z.v. L. M. Bal en E: C. v.d. Straaten, Robert G. z.v. D. P. Sijbesma n O. Malijevska, Kristel d.v. G. J. E. v. d. Spek en H. C. v.d. Burg, Alexander z.v. L. O. Goslings en M. A. Shortt. Ed win J. z.v. J. Rietbergen en T. A. M. Buis. Wllhelmina D. d.v. D. Koet en W. Borst. Vincent z.v. W. A. M. Devilee en L. v Hecke. Pauline D. d.v. J. I. Oyser- man en L. R. Fieljra, Barbara F. d.v. F. A. Ginter en C. J. T. van Adrichem, Sandra M. d.v. R. Blokhuizen en S. M. Castelein. Birgltta A. H. M. d.v. J. P. M. Snoor en P. A. M. Sars. Arie J W zv A C W vd Burghen E. A. C. M. v. Werkhoven. Mi chel z.v. W. M. Pomp en A. W. Bloe- vormen, nu de mogelijkheid hiertoe vrijwel naast de deur ligt. Ze hoopt dan ook dat veel Benthui zenaren zich alsnog zullen aanmel den bij: mevrouw A. M. Damman, Prins Bemhardstraat 9,telefoon 165124. Bij haar kan men ook verde re inlichtingen verkrijgen. WASSENAAR De Stichting "Zo merland", die op het terrein van Dorestad aan de Rijksstraatweg in Wassenaar een service-flat bouwt, heeft een prospectus gepubliceerd met bijzonderheden over de flat. Van de gebouwde 123 twee- en driekamerwoningen, zal de huur va riëren van f 1000,- tot f 1100,- per maand. Voor dit bedrag zullen de bewoners van de service-flat kunnen genieten van warme maaltijden voor twee personen, huishoudelijke hulp, verwarming en verlichting. Van de bewoners wordt voor het aanvaar den van hun flat een entreegeld van f 1000,- en een waarborgsom van eveneens f 1000,- gevraagd. Inlichtin gen bij het secretariaat, Mozartlaan 31 te Den Haag, telefoon 681279 en in Wassenaar bij mevrouw Becker, telefoon (thuis) 6311, (kantoor) 6744. voorziene uitgaven omdat de vrees bestond dat een nadelig saldo van enige omvang niet gedekt zou kunnen worden door de saldi-reserve. Intus sen blijkt door meevallers achteraf de saldi-reserve weer zijn opgelopen tot 1,9 miljoen. Mocht het bedrag van f 206.000 dat nu voor onvoorziene uitgaven is ge reserveerd in de praktijk te laag blijken dan kan altijd op de grote saldi-reserve worden teruggevallen. Er behoeven aan de raad geen voor stellen voor belastingverhoging te worden gedaan. Wel zullen in verband met de kos tenstijgingen in 1974 de elektriciteits tarieven met 0,4 cent per kWh, de gastarieven met 3 cent per m3 en de watertarieven met 12 ct per m3 wor den verhoogd. De agenda voor maandagavond ziet er verder als volgt uit: Aanbieding gemeentebegroting en de begrotingen van de takken van dienst voor het jaar 1974. Ligplaats woonschepen Tweede parkeerterrein Wassenaar- se Slag. Aankoop van grond voor een transformatorstation aan de Buurt weg. Voorbereidingsbesluiten Verlichting Katwijkseweg Aanschaffing kraanwagen en aan hanger voor politie en brandweer. Voorziening vacature openbare Kinderopvang kleuterschool-Zuid. Aanvrage artikel 50 der Kleuter onderwijswet; verbetering verlichting Chr. Kleuterschool Joh. de Witt- straat. Beantwoording vragen gesteld door het lid van de Raad de heer G. J. Gordijn, betreffende liet vervoer van schoolkinderen van en naar het zwembad. Oegstgeest Geversstraat 65 telt voor kamerbewoners 8.30 1 uur 's nachts. Breestraat 19 Jeugdhaven 8 rakel 8—11 uur nam. Leiderdorp (Fred. Hendrlki, 25) gespreksavond baha'l 8.15 Nieuwe Rijn 19: Club voor staanden 8 uur nam. Bevrijdingskerk Lelden, Boshuis 79.30 nam. Lljtweg 7, Oegstgeest, spreek jaarden 24 nam. Stadhuis Lelden vergadering kundige commissie, 4 uur nam. Voor weduwen en weduwnaars Nderlandse Vereniging vl__ en weduwnaars. Telefoon li viesbureau: 61112. SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdlena (017l0)-25202 Voor allen die 1 UJkheden verkeren berelkba werkdag van acht uut n.m t uur v.m doorlopend In bet wf d.w.z. van vrijdag acht uur maandag acht uur v.m Apothekers De avond en nachtdienst apotheken in de regio Leidei waargenomen door de A Reyst, Steenstraat 35, tel. 20 potheek Voorschoten Leidsel tel. 01717-2525. Tevens zaten 6 uur namiddag Oegstgeeste theek Wilhelminapark 8, tel. 5 Release Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging 910 uur tfoorm) Aanvragen voor nalvè dagen kerkelijke opleidingsschool vo zinsverzorging Rllnsburgerweg Informatiebureau werkgemei Kindercentra Leiden Haart straat 73b (telefoon 30360). dl., en vr. 9.3012 uur v.m.. w 24 uur nam. Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moedei gaven zuster E. Janssen-NI Hofdtjck 32 Oegstgeest. tel Humanitas _-D Humanitas. gracht 84. Spreekuur maandag nam. woensdag 9.3010.30 vooi Beweging avenplein J Een auto, die gisteren omstreeks OXTOO half zeven 's avonds vanaf het Sta- r^w/r tionsplein de Rijnsburgerweg in Lei- t^WJ-Leiden den op wilde rijden, kwam door de regenval in een slip terecht en raakte vervolgens twee tegemoet ko mende bromfietsers. De auto, bestuurd door een 27-Jarige Leidse vrouw werd aan de voorzijde ingedeukt, terwijl Vogelasiel de beide bromfietsen flinke schade opliepen. Eén ervan werd totaal ver nield. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. :ende lonl eln 3, tel 21139 en 461 iecentrum voor werkende ren. Dagelijks en ook woensd donderdagavond geopend Model Autobedrijf Jongeleen gaat morgen en zaterdag showen met Skoda-mo- deHlen. Nu is dat op zichzelf niets bij zonders, daarvoor is de firma Jon geleen nu eenmaal Skoda-dealer in Leiden en omgeving. Maar men doet ditmaal niet in het eigen bedrijf aan de St. Jacobsgraoht. Neen, men gaat ervoor naar de Dobbeweg in Voor schoten. Daar zit importeur Engle- bert en die heeft niet alleen alle mo dellen bij de hand, maar ook nog een fikse showroom. En zover is het niet. onder redactie van Paul Wolfswinkel tel. 25260. m.m.v. Pieter Taffijn, Koos Post, Wim Wirtz en Paul de Tombe Samen Resultaat De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, de Nederlandse Chris tenvrouwen Bond en het Katholieke Vrouwengilde gaan samen een a-po litieke cursus organiseren, die .Mee doen" heet. Data: 24 en 31 oktober; 7 en 14 no vember in de ochtend van half tien tot half twaalf in een van de zalem van de Zuiderkerk aan de Lamme- Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Gijsbert, zn. van G. Schaap en D. van Duijn; Patrick L„ zn. van H. A. Jozi- asse en H. Moraal: Ronald T.. zn. van T. P. M. Ruletn en A. C. Jonker; Ri chard J. G., zn. van J. J. G. Bus en C. J. T. van Haastrecht; Petra C., dr. v. A. Ketting en A. van Duljn; Roellna, dr. van G. J. Meiier en H. C. Baas; Maaike, dr. van H. E. J. Heeger en M. E. Klarenbeek. GEHUWD: A. H. Brebde en J. A. M. Duijndam. OVERLEDEN: (Foto Jan Holvastl F' Ko^' 1 week- dochter; A. van Mul- trow jan noivast) lem (68) echtgen. van F. A. de Jong; H. H. Karstens (49) echtgen. van W. G. de Jong. WARMOND Voor de leer- lingetjes van de Christelijke Kleuterschool was het gisteren groot feest want hun hoofdleid ster Tinnéke Visch gaf haar fa- woord aan Ton Sauer. Deze ge beurtenis mochten de peuters na tuurlijk niet missen. Met zelfver- sierde ere-bogen togen ze naar de gymnastiekzaal Klimop waar tijdens de verbouwing van het gemeentehuis de huwelijken wor den voltrokken om het bruidspaar te huldigen. O: Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau vooi rechtskundige bijstand Adres Volkshuls Apothekersdljk 13 C tiiden dl., wo.. do., vrij.: 10—1 79 uur nam Zevensprong Dienstencentrum Noordelndpleln 2b. tel. 40483 mene Informatie dagelllks val uur voorin Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenings- en tnformau gemeenschap Zuidwest Tel ■33921 en 61944 Vleerpoes De kreet „pas op je haren" is de laatste dagen nogal eens gehoord in een flat aan de Laan van Ouderzorg in Leiderdorp, sinds daar een vleer muis (je) bivakkeert. Vooral de vrou welijke bewoonsters bekijken het met enige zorg, want het blüft natuurlijk altijd wat eng. Al probeert men aan de andere kant zo zacht mogelijk te doen om het diertje, dat schijnbaar in een diepe slaap is verzonken, niet te storen. Zo let men er angstvallig op, dat de deuren gesloten blijven, opdat er geen vleerpoes bij kan ko men De Algemene Jeugdraaövergadering in Zoeterwoude zal op vrijdag 19 ok tober in Ons Huis worden gehouden. Aan de orde komt onder meer het resultaat van de coördinatie-bespre king die de hervormde Jeugdraad onlangs heeft gehouden met de stich ting Creatief Babel e*n de Vrije Clubs, met welke besturen nog een tweede TnstlJlf avond om over het afstemmen van het programma te praten zal worden belegd. Iedereen die wil komen (leden en naet-leden) wordt verteld hoe de in richting van de staat in elkaar zit. Aanmelden en meer informatie bij mevrouw Van Driel, Koninginnelaan 10 in Oegstgeest. Alleen en uitslui tend per briefkaart. Bingo Water De showroom van de firma De la Bije (watersport) wordt zaterdag 13 oktober geopend Diverse visboten, volgboten en nog veel meer andere mooie en fraai dingen zijn vanaf dat moment te bewonderen op het adres Langegracht 54. „Tot ziens" zegt de firma. Dank u en van Op vrijdag 26 oktober organiseert de jongerensoos (een vereniging van de Hervormde Jeugdraad Zoeterwoude) een bingo-avond in verenigingshuis Ons Huis. Aanvang 20.00 uur. De actiegroep „Andere Koers" in Lei den wil geld, materiaal en medicijnen inzamelen voor ondersteuning van de strijd van de Palestijnen voor de be vrijding van him land. De vrijheids strijd van de Palestijnen dreigt in het huidige conflict nog meer dan ooit ten onder te gaan, aldus de ac tiegroep, die geen adres en/of tele foonnummer heeft gegeven en niet vertelt wie ze zijn. Ook dat is een andere koers wellicht. Voor heit eerst in het nieuwe seizoen wordt zaterdag een sport-instuif" voor de jeugd gehouden in de Was- senaarse sporthal. In het vorige sei zoen was er ook op de woensdagmid dagen voor de Jeugd gelegenheid in de sporthal te spelen en te sporten, maar die mogelijkheid is vervallen omdat het aantal uren, dat de hal gereserveerd moet worden voor scho len is uitgebreid. Maar: iedere zater dagmorgen tussen half 10 en 12 uur is iedere jongere (vanaf 6 Jaar) wel kom in de hal, waar onder deskun dige leiding allerlei spelen kunnen worden gedaan. Om er enkele te noe men: tafeltennis, voetbal, badmin ton, basketbal, korfbal, hindernis- baan. De kosten bedragen f 1,- per persoon. De kinderen behoeven niet precies half 10 aanwezig te zijn. Het is een echte instuif: ieder is op elk uur welkom. LEIDERDORP Teneinde ook in Leiderdorp gestalte te geven aan Christus' zendingsopdracht: „Gaat heen in de gehele wereld, predikt het evangelie alle kreaturen" zullen in de komende zendingsweek van 14 tot 21 oktober tal van zendings activiteiten worden ontwikkeld. Een presentatie van het zendings werk, dat is opgezet in nauwe sa menwerking met de zendingscommis sies van de Hervormde Gemeente en de Geref. Kerk. Inleiding tot deze zendingsweek is de dienst, die zondag 14 oktober om tien uur wordt gehouden in de Dorpskerk. In deze dienst zal voor gaan ds. A. de Haan, secretaris bin nenland van de Raad der zending in de Ned. Herv. Kerk. Medewerking verleent „Voice of Freedom", de stem van de vrede. Diezelfde dag, maar dan om half zeven in de Hoofd- straatkerk, is er een dienst onder leiding van ds. G. van Loenen. Een samenkomst, die een bijzonder ka rakter krijgt. In de serie „De hof van heden" kunnen de bezoekers dan kennis maken met een multi-dia- show, die op drie schermen tegelijk wordt geprojecteerd. Het is een serie dia's, die in opdracht van het Ned. Bijbelgenootschap is vervaardigd door Hans Samsom en 't Indonesië van vroeger en nu in beeld brengt. De afronding van deze „Leider- dorpse" zendingsweek vindt zondag 21 oktober om negen uur en half elf plaats in de Scheppingskerk, in wel ke dienst ds. J. W. de Jong uit Zoe- termeer in zal gaan op de zendings opdracht, die alle christenen in deze tijd hebben te vervullen. De bekende zanggroep en het combo uit Bunnik- Odijk zorgen voor een muzikale om lijsting van deze diensten. Voor en na deze kerkdiensten kunnen de zen dingsvrienden fotomateriaal bezich tigen over Afrika en zich op de hoogte stellen wat er aan lectuur over „wereld en zending" is versche nen. Informatie, die in beide dien sten ook te bestellen ia. LEIDSCH DAGBLA DAGBLAD VOOR LEID! EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad Witte SingeJ l - Leid Postbus 65 - Giro 5705 Telefoon redactie 01710-215! Hoofdredacteur Han Muidei Maandabonnement Kwartaalabonnement f! Per post Losse nummers Abonnementsgelden bi) vooi betaling te voldoen Bij auto tische overschrijving geeD nistratie- en incassokosten. Nabezorglng tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500 Verspreidingsgebied stai Benthuizen Leiden, Leidi Oegstgeest Voorschoten mond Wassenaar en Zoeten» Correspondenten Oegstgeest: N van Weizen een beslaan 2 tel 01710-614* Voorschoten: J. Peetere weg 139 tel 01717-2421 Warmond: D Roest Warm» straat 12 Warmond: J. Luyten Ben 123 tel 01711-2482 ZoeterwoQUe: G M. J. de M Menslnk Burg 8randtstr&*t Tel 01715—1877

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2