Leiden nog ontslagen n jeen Valse naam en hoge nood LPC 50 Je bent vaak "zo zielig dat is absoluut onnodig MIJNTEKKEL WIL HERDER WORDEN WAT NU? entralisatie Interpolis LTB Drie procent voor Kalkar in de raad Weduwen en weduwnaars willen contact 2500 Jehovah Getuigen in Leiden Voor de kantonrechter Actie voor Boekowski nog zonder resultaat Successen voor L.P.K.V.-leclen SPAG 9 OKTOBER 1973 LEIDEN EN/TILBURG Voorlopig dreigt er geen ontslag voor ongeveer honderd werk- rs van Interpolis LTB, gevestigd aan de Hoge Rijndijk. /erhoeven, een woordvoerder van het verzekeringsconcern, dat in Tilburg zijn llcantoor heeft, vertelde vanmorgen, dat er vrijdag een aandeelhoudersvergadering gehouden, waarin voorstellen zullen worden gedaan aan de vijf autonoom opere- verzekeringsbedrijven één grote organisatie te maken. betekent dat ook het beleid ïcerutraliseerd'. Een ande- Bequeotie is, dat de activiitei- luit Tilburg zullen worden ge- ongeveer 100 werknemers. „Dat is geholpen met het zoeken naar een wat Jiard ^gezegd," aldus de woord- nieuwe werkkring. Er is een extra- iange opzegtermijn en het proces zal via natuurlijke weg verlopen," voerder. „We hebben indertijd con tact gehad met het organisatiebu- _o ,ri reau Beerenschot en die hebben ons aldus de woordvoerder van de'een- ere berichten spraken dat er geadviseerd om tot concentratie over trale directie in Tilburg, zou worden aangezegd aan te gaan. Maar dat kan niet een-twee- drie gebeuren, dat moet stap voor stap gaan. Aan de werknemers zal uitge- Er is ook zeer intensief overleg metde vakbonden geweest. Men re kent op een eenstemmige overeen- tarten of iw is de verhoging van de ïarkttarieven van tafel ge in de raadscommissie voor bedrijven. Collega-verslag- r Bert van Dommelen ver dat vooral PvdA- man Van Aken het moeilijk met dit voorstel, dat erop ïht is de tarieven per 1 ja- a.s. aan te passen bij de ïeming van de Rotterdam- eemarktfunctie. ken zei iets als "We nemen functie niet over" en de is groot, dat hij gelijk t. Wat nu gebeurt is even een wipsituatie, die heie tot niets zal leiden. De ge- ïteraad heeft in het verle- unaniem besloten de Rot- breid en lang genoeg van te voren stemming, worden verteld wat onze plannen Het eerste jaar zeker zal er nog zijn. En natuurlijk wordt hen ge- weinig te merken zijn van de inter- vraagd, hoe zij erover denken. Dat is ne veranderingen. Het is een „vrij trouwens tot nu toe ook al gebeurd, langzaam lopend" proces. „Het kan twee tot vier Jaar duren, maar ook drie tot vijf," aldus de woordvoerder. Na de aandeelhoudersvergadering Interpolis een uitgebreid verslag Zeer ruim van te voren zal wor den medegedeeld, wat er zal gaan gebeuren. Als er afdelingen uitgeven, waarin de hele procedure, overgaan naar Tilburg, zal gevraagd die reeds gevolgd is en in de toe- worden wie er zin hebben om mee ze komst zal worden gevolgd te lezen verhuizen. Wie er tegenop ziet, wordt zal zijn. LEIDEN B. en W. willen dat de raad akkoord gaat met een heffing van drie procent op de elektriciteits- tijd noemde. Men heeft nog ge speeld met de gedachte om samen met o.m. Amsterdam, dat om milieu- 5K2! - 5* technische redenen ^e7 Sïïïïr ndanks het feit, dat geen zal worden gebruikt voor de finan- emming is verkregen van ciering van de bouw van een zg. roon, gaan B. en W. ervan snelle kweekreactor in het Westduit- at de markt in het nieuwe se Kalkar, een project dat Neder- verplaatst wordt van de land samen met België, Duitsland en naar de maandag en Luxemburg heeft opgezet. De fïiadscommissie voor de bedrij ven heeft aanvankelijk bezwaar ge maakt tegen het feit, dat de regering een heffing» oplegt die dan-door lag. iden nog enige concurren- tmnen bieden aan Utrecht, wel toestemming heeft en g voorbereidingen treft, zullen er nu maatregelen en worden genomen. Dat- geld en dat mag niet. Er ïrt niets en wat is dan het laat? Naar mijn idee, dat verneming helemaal geen van slagen heeft, len is dat de bedoeling van aantal bestuurderen van stad. Maar waarom wordt dan niet duidelijk gezegd? ■om. komt er dan van dan ook geen voorstel tf te zien van overneming de Rotterdamse markt en sr te praten over de toe rt van de Groenoordhal? en gezegde "kaarten of tak- ssen". Die keus moet wor- was, te proberen iets te ondernemen. Van de raad wordt op 22 oktober a.s. een oordeel over de kwestie ge vraagd. De agenda vermeldt voor die datum o.m. (opnieuw) de ambtswo ning burgemeester, een nota over de mogelijkheden van de gemeente om Vietnam te helpen, en een voorstel tot wijziging van de bijdragex-egeling met de gemeente Oegstgeest voor het gemeenten met een energiebedrijf schooladvieswerk. Bovendien zal in moest worden geind. Leden van de commissie vonden dat een onjuiste peyne deze vergadering mej. mr. A. Kap- manier van werken, waarbij de ge meente "weer de kwaaie pier zal zijn" zoals KVP-er Cornelissens het inder- nieuw worden terug in de Taffijn. de Copello (VVD) op- LEIDEN De Nederlandse bond van weduwen en weduwna- rein bestaat al heel wat jaren. De afdeling Leiden is in oprichting. Er zijn momenteel ongeveer 30 leden, maar er rijn minimaal 50 nodig om een officiële afdeling te kunnen beginnen. Door Paul Wolfswinkel Foto Jan Holvast Weduwen en weduwnaars zijn er natuurlijk meer dan 30 in Lei den en omgeving. Maar er zijn ex- erg veel die het niet willen we ten; die voor "zielig" worden uit gemaakt. Onnodig. Voorzitster is mevrouw Möllers (53), secretaresse mevrouw Dijk- wel (49) en voorlopig penning - meesteresse zal mevrouw Kriek (42) rijn. Waarom is men gekomen om 'n afdeling op te trekken voor we duwen en weduwnaars in Leiden? Mevr. Kriek: "We zijn onder meer tot oprichting overgegaan, omdat het noodzakelijk is, dat er een contact komt tussen gelijkge stemden. Tot nu toe hebben we ongeveer dertig leden, maar ho pen spoedig de vijftig te zijn ge passeerd". Wat is nu de bedoeling van zo'n vereniging? Is het een club van jammerend emensen, of mag je het zo niet zien? Mevr. Kriek: "Nee, we willen avonden organiseren, om maar eens watte noemen, voor de men sen die informatie willen hebben over de sociale wetgeving, avon den met dia's, maar ook bijeen komsten voor lekker en gezellig kan worden gekletst. Want pra ten is erg van belang. Je reali seert je het niet, maar de mensen hebben contact nodig. Je staat plotseling alleen voor alles". Mevr. Möllers: Toen mijn man nog leefde, was hij erg hard aan het werk; ik zag hem haast nooit. Op een gegeven moment heb ik hem gezegd, dat ik net zo goed alleen kon zijn. Dat is me tegen gevallen. Je mist iemand heel erg Nu zit er niemand meer te wach ten". Mevr. Kriek: "Je staat er alleen voor, lik heb het al gezegd. De mensen durven niet bij je binnen De drie bestuursleden. V.l.n.r. mevrouw Kriek, mevrouw Möllers en mevrouw Dijkwel. te lopen. Ze la-ten je barsten." Wat leer Je precies op school? Allerlei onnodige dingen, vaak. Exi hoor je ooit iets over hoe je 'n giromachtiging krijgt, wanneer je man plotseling overlijdt? Nee, dat word je nooit geleerd. Oh, je moet opeens een heleboel zaken kunnen beheren, die eerst langs je heen gingen". Soms krijg je ook de indruk, dat de weduwen en weduwnaars- vereniging een soort verkapt hu welijksbureau is. Hoe staat u daar tegenover? Mevrouw Dijkwel: „Dat is een verkeerd beeld, dat nog bij een heleboel mensen leeft. Ze weten niet hoe ze met je om moeten gaan. Je bent zo vaak „zo'n zie lige figuur". Dat is absoluut niet waar. De bedoeling van de bond en natuurlijk van de afdeling is om de mensen, die eenzaam zijn gezelligheid te brengen. En aan die gezelligheid ontbreekt het nog al eens. Mevr. Kriek: „Het zou zeer aan te bevelen zijn, wanneer de men sen, die plotseling of niet plotse ling weduwe of weduwnaar ge worden zijn bijvoorbeeld van ge meentewege een folder krijgen, waarin staat, wat men moet doen om in aanmerking te komen voor een uitkering van de AAW. Waar om bestaat zoiets niet? Of be staat het wel?". De afdeling Leiden hoopt mid dels publiciteit zoveel leden te kunnen inschrijven, dat er een volwaardige afdeling in het leven kan worden geroepen. De heer Goslinga is een van de mensen die voor de weduwen en weduwnaars een geweldige stimu lans is. Veel mensen hebben hem benaderd met hun problemen en in veel gevallen is geblekexx dat hij hen «heus niet allemaal eenzaam of alleen) geweldig weet te helpen met hun problemen. Belangstellenden, die meer wil len weten over deze bond kunnen zich wenden tot de volgende te lefoonnummers: 41309 (mevr. Kriek), 30625 mevr. Dijkwel) en 017128187 (mevr. Möllers). Verwacht kan worden dat de bond binnen niet al te lange tijd een forse aanwas van leden te verwerken krijgt. Het is inderdaad geen verkapt huwelijksbureau; geen vereniging van zielig handelende en denken de mexisen. Ze hebben, lang of niet lang geleden, ervaren dat het leven alleen geen pretje is, al hoewel ze aanvankelijk dachten „het wel aan te kunnen". Er Is een bond nu, die zich in de goede betekenis van het woord zorgen maakt en wil zorgen voor wedu wen en weduwnaars. LEIDEN A.s. zaterdag en zon- Het besluit van de Schepper van sing van de wereldproblemen te be- Haag en Amsterdam zullen vertegen- werkstelligen zal voor zeer veel op- woordigd zijn. rechte personen bijzonder welkom Aan 30.000 gezinnen in Leiden en evangelie herbergen. Krachtige bij belse onderwijzingen zullen hun ge- loof in God versterken. Hierdoor zul- zijn. In dit teken staat de toespraak omgeving is een persoonlijke uitno- gemaakt. Dat betekent nu ien ze Qp hun beurt weer goed toege- >ereidingen treffen om de rust zijn andere mensen op doeltref- V4VW. erdamse aanvoer adequaat fende wijze over Jehova God en zijn del verstandig daar het einde na- unnen opvangen (tariefs oging hoort daarbij) of er mee ophouden om zelfs te denken aan Leiden als ts van vestiging van een veemarkt. HANS MELKERT N Degenen die zich bij de universiteit hebben aange- ïebben voor wat betreft het kwartaal van dit jaar recht derbijslag exi kindertoelage, mr. Cath, voorzitter van het van bestuur, is een bewijs van dit verband voldoen - voor de bijslag en toelage in rking te komen. Cath zei in een vex'gadering voornemen in te lichten. diging gedaan deze bijzondere toe spraak aan te horen. Er zullen geen collectes worden ge houden. ADVERTENTIE Schol, schar of tong a la meuniere )1 kg vis, zout, 1 ei, 1 lepel melk, bloem, boter of margarine, 2 citroenen, peterselie. De vis met wat zout inwrijven. Door losgeklopt ei met melk en vervolgens door bloem wentelen. Bakken in veel i gebruinde boter of margarine op niet te fel vuur. |>g Wat citroensap, fijngehakte peterselie en de \NFg~ overgebleven boter over de vis doen. U bóft als u van vis houdt want vis houdt fit Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschap^ /oor Vis en Visprodukten, Wassenaarseweg 20, Den Haag^ De officier, mr. J. R. Beer, laakte licht op groen staat", merkte de •erdachtes gebrek aan verantwoor- kantonrechter nog op alvorens bij beerde die op deze wijze te ontlopen", delijkheidsgevoel en vond het al met verstek conform te vonnissen. Zo motiveerde destijds op het politie- al een ernstig geval. Hij eiste dan bureau een 25-jarige straatmaker uit ook vier geldboeten van respectie- De Jeugdige koopman gaf volmon dig toe, dat hij „erg fout" was ge weest. Hij gaf eveneens toe, dat hij voor het eerste kwartaal van toen hij op de Willem de Zwijger- f 40 (valse naam) subs. 1 maaxid als- laan werd aangehouden met een mede de onvoorwaardelijke ontzeg auto zonder in het bezit te zijn van ging tot het besturen van een motor bestuur houdt dit verband met een rijbewijs een geldig kentekexibe- voertuig voor de tijd van 1 jaar. De auto, waarmede een 19-Jarige zich zo nu en dan aan de „tweede koopman uit Den Haag op de Nieu- hands-auto-handel" waagde. „Ver- unxversiteitsraad gisteravond Leiden het feit, dat hij een valse velijk f 100 (rijbewijs), f 20 (kente- we Beestenmarkt werd aangehouden koopt U dan ook dergelijke vehikels", niet is vastgesteld weUre pro- naam had opgegeven. Hij deed dat kenbewijs), f 100 (vex'zekering) exi bleek een waar „vehikel" te zijn. Op wilde de officier wel eens weten. „Neen edelachtbare. Dit tweede handse was een slechte uitschieter", luidde verdachtes antwoord. Nog voor de officier requireerde vroeg de koopman uiterste clementie en wel omdat hij „volkomen op zwart zaad zat". Mede, omdat verdachte de „auto" vrijwillig voor de sloop had afgestaan en dus de sloopwaarde misliep, liet de officier het bij een eis van vier geldboeten van f 10 subs. 4 dagen en by wyze van waarschu wing een voorwaardelijke ontzegging der rijbevoegdheid voor de tyd van 4 maanden met een proeftijd van 1 Jaar. De kantom-echter kwam de koop man nog iets meer tegemoet en von- de „waslyst" van gebreken, die voor de dag kwamen, piijkten o.a.: on- deugdelijke remmexi, dito stuurin richting, lekke uitlaat, gladde ban de Raden van Arbeid wijs en een W.A.-verzekering. Op de „Deze ontzegging houdt in, dat ver- den, doorgeroeste chassisbalken en et weten welke verklaringen zitting van de kantoxirechter, mr. W. dachte zich aan een misdaad schul- bodemplaat, e uitkering van kinderbijslag de Koning, liet hij gisteren verstek dig maakt, als hjj weer achter het iertoelage acceptabel rijn. gaan. stuur van een auto betrapt wordt", zo motiveerde de officier deze by ko mende eis. De kantonrechter liet in zyn von- niswijzing biyken, dat hy het vol komen met het requisitoir eens was en vonniste dan ook by verstek ge heel conform. ADVERTENTIE Dat kan, al duurt het vele generaties, meneer A. H. te Z. Maar zijn we niet allemaal klein begonnen? Mocht u overigens ook wat willen weten over z'n eten, vraag dót dan bij de dieren- speciaalzaak.Alleen daar ligt trouwens het uitstekende Witte Mo- ien VLEESDINER „julienne", een nieuwe komplete puur-natuur maaltijd. Met 2 x zoveel vleesbrokken als andere diners. Krachtig genoeg om je al herder te voélen! Voedert al wat blaft, mauwt, piept, fluit, koert of knort. Een 32-Jarige ingerxieur uit Lei derdorp liet eveneens verstek gaaxi. Hij kreeg destyds een proces-verbaal, omdat hy met zyn auto een voetgan ger, die via een (nog wel door ver keerslichten beschermde) oversteek- LEIDEN De Leidse Postduiven Club werd opgericht op 1 oktober 1923 en bestaat dus 50 Jaar. De oprichters als doelstelling om een ware clubgeest te smeden, die plaats overstak, had aangereden. De toch vooral in de duivensport to on- ^achte ingenomenheid met het voetganger hep daarby, zo las de rmsbaar is. Tijdens deze vyftxg Jaren inilde VOnniS LEIDEN De Leidse universiteit heeft nog geen enkel resultaat ge boekt in haar pogingen om de Russi sche dissidente schrijver Boekowski naar Nederland te halen. Mr. Cath, voorzitter van het college van be stuur, deelde dit gisteravond mee tydens een vergadering van de uni versiteitsraad. Mr. Cath zei dat tot dusver bij herhaling pogingen rijn ge daan om met de Russische regering en de schrijver in contact te komen en dat er alleen een telefoongesprek was gevoerd met de politie van de" stad waar Boekowski gevangen werd gehouden. De schrijver is inmid dels overgeplaatst naar een werk kamp. Volgens het Franse blad Le Monde zou Boekowski wel een uitreisvisum kunnen krijgen, maar alleen onder voorwaarde dat hiij zich dan verder zal onthouden van enige poliiteke stellingname. Volgens 't blad zou de schrijver daarop negatief hebben gereageerd. Veroordeeld Een IRA-lelder die destyds bovenaan op de lyst van de „meest gezochten" van het Britse le ger in Noord-Ierland heeft gestaan, de 53-jarige Seamus Twomey, is gis teren in Dublin veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf wegens het aan nemen van gestolen geld en het lid maatschap van het verboden Ierse Republikeinse Leger. Tydens het pro ces noemde- hy de rechter van de speciale criminele rechtbank „hielen likkers van het Brite leger". is de doelstelling niet beschaamd, een flink schedelletsel Thans is de L.P.C. nog een echte vriendenkring. „Ik heb niet op die oversteekplaats Natuurlijk kent de ook de L.P.C. ups aldus een 30-jarige timmerman uit en dus ook niet op die overstekende en downs in de loop der jaren, maar Alphen a. d. Rijn de reden waarom voetganger gelet", zo verklaarde ver dachte destyds de verbalisant de re den van zijn grove overtreding. De officier concludeerde, dat ver dachte een levensgevaarlyke onop- heeft toch altijd meegewerkt om de hij destijds met zijn auto op de belangstelling voor de postduiven- Hoge Ryndyk in Zoeterwoude met sport levendig te houden. Zo doende een vaartje van 75 kin reed en al- is de L.P.C. uitgegroeid tot doende de maximum toegestane de sterkste en grootste verenigingen snelheid aldaar met 25 km over- lettendheid $an de dag had gelegd van de L.C.C. Al mag dan het leden- schreed. De officier nam aan, dat de tal de laatste jaren wat zyn terugge lopen. De kwaliteit bleef toch ge handhaafd. Het is een nuttige en raakte. Hij beperkte zyn eis daar- lyke ontzegging der rijbevoegdheid boeiende vrijetijds-besteding. De om tot een boete van f 25 subs. 3 voor de tyd van vier maanden met L.P.C. heeft voor de komende Jaren dagen, „hetgeen een halvering van maar één wens een eigen inkorflo- het „vaste en eiste ter correctie zowel een boete van f 100 subs. 10 dagen als by wyze i waarschuwing een voorwaarde- LEIDEN Op twee nationale jcngedirenten-toonstellingen heb ben leden van de Leidse Pluim vee- en Konijnenfokkerevereniging success enge boekt. Bij „Ornithophilia" in Utrecht be haalde V. d. Mark met een Sabel- poothen (porseleinhet predikaat le Z.G. en met een Hollandse krielhen en met 2 hennen een le F en een 2e Z.G. Met Hollandse kriel (patrijs) haan een 2e Z.G. en met 2 hennen een le F en een 2e Z.G. Casteleijn be haalde met een Dellenaar ram een le Z.G. J. Strijk met een Rus (zwart) ram een 4e Z.G. en met een voedster en le Z.G. H. Opdam met (Zilverpatrijs) een 2e Z.G. Helder een Tan (zwart) ram een 4e Z.G. een proeftyd van 1 jaar. „Een ernstig feit. Voetgangers kaal van alle comfort voorzien, moeten er toch op kunnen vertrou- Het bestuur recepieert a.s. zaterdag wen dat automobilisten stoppen als in het gebouw van de P.V. de Vrien- op de oversteekplaats voor hen het denclub, van 4 tot 5.30 uur. tarief' hard" betekende. De kantonrechter vond de eis iets te mild en maakte er f 30 subs. 3 dagen van. behaalde met een „Oudhollandse van 25 km te meeuw" doffer (roodzllver) een 2e Z.G. Bij de Markt van Holland-show in Gouda behaalde De Geus met de haan Sebright (goud) een le Z.G. en met 2 Voedsters een 5e en 6e Z.G. Maarten Opdam behaalde met zijn Cavia's een beer zwart) een 4e Z. G. en met een zeug (zwart) een 3e Z.G. en zijn zeug (lilac) een 2e Z.G.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3