Koopavond is een mislukking ^LL&ScLeLP Commissie sprak weer over de vleeskeuringen &0Gilcji Voorzitter Oegstgeest Actief: Slag om winkel- ruimte J.C. Wagtendonk (81) overleden Apothekers DINSDAG 9 OKTOBER lflj OEGSTGEEST „De koopavond in Oegstgeest is een mislukking geworden. We zullen nu gaan bekijken of we de koopavond wel of niet zullen handhaven en of een even tuele verschuiving naar de vrijdag mogelijk is". Dit zei gis teravond Oegstgeest Actief-voorzitter Trijselaar tijdens de ledenvergadering van deze Oegstgeester winkeliersvereni ging in het Gemeentecentrum. Dinsdag m. Jeugdcafó 7 30—10.30 ui Troef (Hogewoerd 57), Cr* groepen, dansexpressie 810 Hooigracht 38: Spreekuur Hulsvesting werkende Jonger 8.30 uur nam. Diamantplein 27: Gesprek» Driftstraat 49Spreekum raadsvrouw 10.3011.30 uur? Hogewoerd 57: Miks Socl homofielen 912 uur nam. Breestraat 19: Sociëteit va dicapten 25 uur nam. Rijnsburgerweg 163: Spree) Bureau voor levens- en gezin heden 7.308.30 uur nam. Stadhuis Lelden Vergader) missie maatschappelijke aai 2 uur nam idem commlsS wijs, 4 LEIDEN Genieten op een "bankje in de zon, dat zal maar weinig herfstdagen kunnen. Vo rige week hadden we zo'n "zo merse" herfstdag en de bankjes in de Hortus waren goed bezet met late zonbezoekers. Aad Mansveld (Foto Jan Holvast) onder redactie van Paul Wolfswinkel tel. 25260. m.m.v. Wim Wirtz en Vera Gaikhorst LEIDERDORP Zoals we enige tijd geleden in deze krant meldden, hebben burgemeester en wethouders aan de bevolking van Leiderdorp gevraagd wie zij in de noodwinkels willen heb ben als leverancier van hun da gelijkse boodschappen op het terrein van het omstreden „Win kelhof". Morgen, 10 oktober, sludt de termijn van inzen ding en zal een commissie o.l.v. de wethouder van midden- standszaken Engberth Drenth met vertegenwoordigers van de bevolking een besluit gaan ne men wó-t men de gemeenteraad zal gaan voorstellen te doen. Voorlichtingsambtenaar Reijers van de gemeente deelde mee, dat direct na de publicaties de reacties al binnenrolden. Ook de middenstanders en snackbar houders lieten zich niet onbe tuigd. Een snackbarhouder wil de z'n serie van zaken gaan uit breiden in Leiderdorp en 'n nieuwe kandidaat wil de hui dige snackbarhandel gaan con curreren met nog betere waar en kwaliteit. Een groot cash en carry levensmiddelenbdrijf be stookte de bewoners met voorge drukte kaarten waarop de klant kon invullen die zaak op „Win kelhof" te willen hebben. De avond daarvoor was 'n plaatse lijke kruidenier, die nu nog met een grote levensmiddelentrein door de Leiderdorpse schansen en dreven rijdt, al langs geweest om de consument een strookje te laten invullen met zijn naam en adres erop. Alleen de P.T.T. die in een caravan een nood- postkantoortje gaat vestigen hield zich rustig, tante Pos hoeft niet bang te zijn voor concur rentie Waarheid I Hier komt iets heel moois: "Zonder u te laten verblinden door aanvalligheden van de fortuin zijt gij tevreden met hetgeen er noodig is om van te leven, dewijl het onge lukken zijn van welke de hemel ons bevrijdt met ze ons niet te verlenen. Gij zult niet rijk worden, echter zult u niets ontbreken, ge zijt ver zekerd het hoogste geluk te genieten. Er zijn enige personen Jaloers op uw geluk, maar wees gerust, het zal hun niet gelukken u kwaad te doen, want ge zult altijd de overhand op hun hebben. Ge zult zeer lang leven, weinig ziek, en gematigd zijn in uwe begeerten, hetgeen u een volkomen geluk zal verschaffen. Eindelijk de fortuin zij u met al haar weldaden. Uw horoscoop kondigt aan dat ge zult ge tegenkantingen ontmoeten ge moet u niet bedroeven, want ge zult 't zult ge teegnkantigen ontmoeten ge moet u nit bedroven want ge zult 't te boven komen in dier voege, dat niemand het gewaar worden zal. Gij zult verscheidene vrienden ontdek ken, welke men in het geheim opge stookt heeft, dit maakt dat ge op uw hoede moet zijn, doch gij zijt zoo licht tevreden, dat ge nimmer u ver trouwen moet schenken aan personen van een slecht gezelschap." Waarheid II Hèhè, en toen dronken we een kop je koffie. Wat een leuterpraat in een erbarmelijk slecht Nederlands. Dit kreeg ik voor twee gulden en vijftig cents op de kermis op 3 oktober op het terrein van de Groenoordhal. Tot overmaat van ramp zat er nog een fotootje bij van een angstig in de lens kijkende dame, die weliswaar Jong is, maar verder weinig ver trouwen schijnt te hebben in deze wereld. En ik ga ieder Jaar naar de waar zegger toe. Man Laatste stelling bij het proefschrift van dr. H. F. H. G. Defeche uit Gro ningen: "Een dolle Mina gedraagt zich als een man, totdat er een in de buurt komt." Dat is even denken geweest. Oef Gehoord: "De mensen, die tegen abortus zijn, zijn vóór het leger". En dat hoorde ik op een verlo vingsreceptie. Scherf Vandaag wordt in Oegstgeest ate lier „De Scherf" heropend. Dat ver meldden we van die week al. Maar we waren vergeten te vertellen, waar het is. De verontruste, imaar vriendelijke eigenaresse liet weten dat als we er naar toe willen, (en waarom zouden we dat niet?) we naar de Nassau- laan 41 moeten. Van 9 tot 6. Ieder een welkom. Chili i Vanavond organiseert de studen tenvereniging voor internationale be trekkingen een Chili-avond. Op het program: film met toe lichting van Gerrit Huizer, directeur van het Derde Wereld Instituut (dat bestaat!) in Nijmegen.. Na afloop Hij zei verder dat de Kamer van Koophandel een enquete had gehou- ien met betrekking tot de "koop avond. „Zodra de uitslag van deze enquete bekend is zullen wij op de- se zaak terug komen", beloofde voor zitter Trijselaar. Hij ging daarna uitvoerig in op de totstandkoming van de weekmarkt. Hij zag in dat deze markt wel zou blijven, al betreurde hij het dat een groot bedrag dat de consument er be steedt, Oegstgeest uit gaat, terwijl het al Jaren het doel van O.A. is zo veel mogelijk geld binnen de ge meentegrenzen te houden. „Van een verwisseling van plaats ran deze markt komt niets. De am bulante handel wil geen andere plaats dan de huidige". Aandacht werd besteed aan de orotestvergadering tegen de win kelplannen in Leiderdorp. Hij deel de mee dat er spoedig overleg komt dienaangaande tussen de gemeente besturen van Leiden, Leiderdorp en Chili II Nog meer Chileens nieuws. Dr. Jan van der Putte, uitgewezen corres pondent van de KRO, NRC zal op vrijdag 19 oktober in het Academie gebouw een inleiding houden over de achtergronden van de staatsgreep in Chili. Aanvang acht uur. Radio Humoristen opgelet: wel eens op zon dagmorgen van negen tot tien naar radio Veronica geluisterd? Doen, een „must". Frans Nienhuls heeft zijn „U vraagt en wij draaier-pro gramma. Meer zeg ik niet. En dit is Pielemans. Voor echte Leidenaren is dat geen nieuwtje. Pielemans, negentien jaar geleden eens aan komen wandelen in een stu dentenhuis op het Rapenburg, is dood. Hoera zullen velen roepen. Want Pielemans was een notoir be- nenbijter en broekenhapper. De schrik van de slagersjongens, toen die nog op de fiets door de stad Zijn baas zal regelmatig de schade door Pielemans aangericht hebben moeten betalen. „Het Oegstgeester winkelbestand ruim voldoende, zo niet te ruim, meende Trijselaar", mij ontgaat dan ook de noodzaak van de z.g. voltooi ing van het winkelcentrum Lange Voort. Er komt daardoor stellig een overbezetting en wie is daarmee ge baat?" Wat de modernisering van de Kempenaerstraat 'betreft, deze is nog niet voimaaJkt, maar men is bljj met wat er nu is bereikt. Hierin heeft O. A. een belangrijk aandeel gehad door voor f. 20.000,- garant ,te blijven als bijdrage In de kosten die het ge- Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN Miranda Johanna, d. v. F. Brlck- man en W van der Visch; Danny, z v. C. Hogewoning en A. van der Wal- le; Johanna Neeltje Fransje Miranda, d. v. J. J. Blom en F. Dool: Jurlen Edward, z. v. P. Goedhart en H. Wes- tra; Erie Hendrik, z. v C. P. van Maanen en A. E. A. Fontein; Mar cus Cornells Johannes, z. v. C. P. M. de Klerk en A. M. J. Klaver; Marcel, z v. C. A. Guijt en T. Hoek; Hendrik, z. v. J. Salomons en A. Smit; Adrianus Wilhelmus Jacobus z.v. A. M. S. van der Mark en N van Leeuwen; Jannet- ja Adrlana, d. v. C. Troost en T. Meij er; Maria C. M. dr. v. I. Bavelaar en C. Ruis. GETROUWD J. H. M. Stolwijk en M. A. B. Het- tinga; F. T. P. M. Vreeswijk en E. M. Visser; R D. Stam en T S M de Nooljer OVERLEDEN C. Vegt, 65 jr., man; G. A. Ver- hoeff, 83 Jr., geh. gew. met D. A. F. Gooszen; A. van Duijn, 70 jr., man; P. Bulk, 20 Jr., dochter; J. S. den Nijs, 3 mnd.. zoon; K. Gravekamp. 54 Jr., e. v. A. van der Zwan; C. J. Tim- mers, 30 jr., man. maenitebestuur niet voor zijn reke ning wilde nemen. De grote winteracties worden op 15 oktober ingezet. Iin samenwerking met de beide plaatselijke reisbureaus is besloten een aantal vakantierei zen als prijzen in te brengen. Het worden een aantal 14-daagse en 7- daagse reizen, die men door inleve ring van de zegelboekjes winnen kan. Hoewel volgens afspraak de Lange Voort dit jaar in aanmerking komt voor de Sint-Nicolaas-actie, heeft men van die zijde gevraagd of O.A. deze actie voor dit jaar door O.A. kan worden voorbereid en uitgevoerd. Ui teraard een actie voor de gehele ge meente. Het bestuur besloot dit te doen. Vanavond om acht uur lezen 8 bekende Nederlandse dichters voor uit eigen werk in de aula van het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest Aanwezig zullen zijn: Cees Bud- dingh, Judith Herzberg, J. B. Char les, Dick Hillenius, W. Hussem, Ger rit Kouwenaar, Hans Verhagen en Willem Wilmink. Muzikale medewerking wordt ver leend door de formatie "Marian Car ter" uit Leiden. Koningskerk Leiden Bijee Chr. Vrouwenbond, afd. Nog avond over Leidens ontzet. 8 Steenschuur 6 Lelden Vafc avond NIVON. 8 uur nam. Morsweg 10 Leiden Vt werkgroep structuurplan raad binnenstad. 8 uur nam Zuiderkerk Leiden Bijeenki nootschap Nederland-Israël Hendrik Scholte over „Het land, maar ook het land van Woensdag Geversstraat 65, Oegstgeest kamerbewoners, 8.30l uur n Hogewoerd 57 Leiden Yogi zlekworkshop Troef, 810 u Breestraat 19 Leiden Jeuet 10.30 uur nam. Dijkstraat 2a Leiden Sprei ciale raadsvrouw, 10li ui Stadhuis Leiden Spreekut raadsvrouw, 4.306 uur nam Speeltuingebouw Ten j Leiden Bejaardensoos Hums 4.30 uur nam. Kennedylaan 11. Oegstge matie-avond Baha'i, 8 uur na Morsweg lü. Lelden werkero t baarheid stadsverfraaling ei r vervoer) adviesraad voor de stad. 8 uur nam. Donderdag Oegstgeest (Geversstraat 6 sociëteit v a. 16 jaar 812 1 Breestraat 19 Jeugdhaven, fé. 7.30—10.30 uur nam. Breestraat 66 Leiden Defei lichting Kreatlef Sentrum Bevrildineskerk Leiden BI Ned. Chr. Vrouwenbond afd ds. D. J. Hagen over „Gebed pet." 8 uur nam. Breestraat 19 Lelden soc!> gehandicapten 25 nam. Hogewoerd 57 Leiden werki vesting werkende Jongeren 8 1 SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdtei P f01710)-25202 Voor allen die lijkhPden verkerpn berelkl1 werkdag van acht uur n m uur v m doorlonend In het d.w.z van vrildag acht uui maandag acht uui VOORSCHOTEN Op 81-jarige leeftijd is tijdens zijn vakantie in Spanje overleden de heer J. C. Wag tendonk, die jarenlang in Voorscho ten gevestigd was als accountant. Vorig jaar verhuisde de heer Wag tendonk met zijn echtgenote naar een verzorgingsflat in Leiden Zuid- Release West. De avond en nachtdier^ apotheken in de regio LeiÉ j waargenomen door de Reyst, Steenstraat 35, tel. potheek Voorschoten Leidsfc tel. 01717-2525. Tevens za% 6 uur namiddag Oegstgeest theek Wilhelminapark 8, tel. v Tijdens de laatste Wereldoorlog was de heer Wagtendonk als reserve of ficier in Valkenburg gelegerd en had daar een werkzaam aandeel in het afslaan van de Duitse parachu tisten. Direkt na de Bevrijding werd de heer Wagtendonk commandant binnenlandse troepen in Voorscho ten. Vandaag werd na een Eucharistie viering in de Laurentiuskerk te Voorschoten de crematie in Den Haag verricht. Hulpverleningsdienst Relej we Riln 20a tel 24555 Ma t 8-10 u nam bovendien dlnsdj VOORSCHOTEN De Voorscho- tense commissie voor welstandsza ken onder leiding van wethouder Pels liet zich voorlichten over de vleeskeuringen ln het rayon Leiden. Aanleiding daarvoor was de laatst genouaen gemeenteraadsvergade ring waarin de raadsleden Meerhoek (KVP) en Goosens (D'66) de repres sieve keuringen als een soort werk verschaffing zagen voor overtollige ambtenaren. Wethouder Pels had als deskundi gen uitgenodigd de direkteur van het Leid se slachthuis en de provin ciaal inspekteur van de volksgezond heid. Uit de urenlange discussies kwam naar voren dat de repressieve keuringen zeker niet nodig zijn om dat de middenstand c.q. de slagers dit noodzakelijk maken. Deze keurin gen passen in het kader van de in tensievere keuringen, welke door middel van meer wetenschappelijke nuipnuaaeien gescmeaen. Deze wetenschappelijke hulpmidde len zijn kostbaar en mede daarom wordt het keuringsapparaat duur der. Er heerste een onplezierige sfeer tijdens de commissievergadering. Tenslotte lieten Ir. Van Dalen (VVD) en Joh. Zandee (PCG) zich door de aangetrokken deskundigen overtuigen, niet echter de leden Meerhoek (KVP), Cok (D'66) en Marcelis (KVP). Van Wijk (PvdA) had geen moeite met de nieuwe keu ringsvoorschriften maar vroeg zich af of de heren hun tijd niet beter zouden kunnen besteden door over zaken te praten als het zwembad en net vernedepark. In het Don Boscohuis in Zoeter- woude vergaderen vanavond de le den van de afdeling Zoeterwoude van het NKOV en deledenvandeHout en Bouwbond (grote zaal). Aanvang van de vergaderingen 20.00 uur. Zon dagavond (14 oktober treedt in het Don Boscohuis op de beatband Spi rit of St. Louis. ZOETERWOUDE Meester Op dam, die gisteren zijn 40-Jarig onder- wijsjubileum vierde, werd gisteren door de leerlingen van de Aloysius- school in het zonet je gezet. Gister middag om twee uur verzamelden de leerlingen zich in het Centrum waar de kinderen de Jubilaris en zijn familie een aantrekkelijk pro gramma voorschotelden. Op de foto De carrière van de heer Opdam begon op 1 januari aan de St. Weren- fridusschool in Eist waar hij na aan diverse scholen als kwekeling les te hebben gegeven, een vaste aanstelling kreeg. Door oorlogsomstandigheden gedwongen kwam hij naar Zoeter woude waar hij in 1946 als onder wijzer werkzaam is. De heer Opdam is niet alleen bekend als onderwijzer maar ook als musicus. Hfj heeft veel pianolessen gegeven. De laatste Jaren was hij verbonden aan de Leidse Muziekschool. Daarnaast is hij be stuurslid van het Leidse Toon- kunstenaarsverbond en geniet bekendheid als kerkorganist. VOORSCHOTEN Het grofvuil wordt 17 oktober opgehaald in het Burg. Vernedepairk, Badhuisstraat, Parkstraat, Noordheystraat, Stad wijkstraat Sophiakade, Nieuw Voor- dorpstraat, Prof. Zernikelaan, Prof. Einsteinlaan, Prof. Lorentzlaan prof. Eykmanhof, Prof. Einthovenlaan, Prof. Debeijelaan, Anthoni v. Leeu wenhoekkade, Lord Baden Powelweg, Kamerling Onnesplantsoen, Raad huislaan (het gedeelte ten oosten van Vlietzicht), Prof. van der Waalslaan, Prof. van 't Hof f laan, Curielaan, Molenlaan (het gedeelte ten oosten van de Prof. Asserlaan) Prof. Zeemanplantsoen, Gerard Dou- plamtsoen, Carel Fabritiuslaan, An- thonie van Dijcklaan, Johannes Ver meerplantsoen, Govert Flinckplant- soen, Rembrandtlaan, Albert Sohweitzerplantsoen, Jan van Go- yenplantsoen, Ferdinand Bollaan J. Steenlaan, Ruijsdaelhof, v. Ostade- hof, Paulus Potterdreef, Frans Halsplantsoen en Nicolaas Maeska- de. Op donderdag, 18 oktober zijn de bewoners van de woningen in de Nassauwijk, K.L.M.-wijk aan de Pa pelaan (van het station tot de grens met de gemeente Wassenaar), Dob- beweg, Donklaan, Industrieweg Wijn gaardenlaan (noordzijde), Elstlaan, Oude Adegeesterlaan (het gedeelte tussen de Prins Bernhardlaan en Nassaukade)Erasmusstraat, Bak ker steeg, Schoolstraat, Kon. Marine laan, BLoklaan, Voorstraat, Kerk plein, Treubstraat, Willibrordusstraat Leidseweg (tussen Schoolstraat en Raadhuislaan), Oranjeboomstraat, Molenlaan (het gedeelte tussen Prof. Asserlaan en Kerkplein), Chr Huy- genstraat, Van Heuven Goedhart straat, Prof. Asserlaan, Raadhuislaan (het gedeelte tussen Leidseweg, en Prof. Asserlaan)Vredenheffstraat, Laingnhorststraat, Bethlehemstraat, Vlietzicht en Tolstraat aan de beurt. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging c Aanvragen hulp bejaarden», durig zieken en gezlnsverzori 45 tel 49441 (maandag t.ej 910 uur Toortn) Aanvragen voor halve dal kerkelllbe opleidingsschool zinsverzorging Rllnsburcencjf 53336 Kinderopvang Informatiebureau werkgei Kindercentra Leiden Ha n straat 73b (telefoon 30360), r di., en vr. 9.3012 uur v.m., 24 uur nam. Moeders voor moedei Actie "Moeders voor moe gaven zuster E Janssen Hofdijcb 32 Oegstgeest 51652 Humanitas Dienstverlening Humanize gracht 84 Spreekuur maanda t nam. woensdag 9.3010.30 21458 KWJ-Leiden Beweging van werkende 1 Havenplein 3. tel 21139 en formatiecentrum voor werker rk ren. Dagelilks en ook woeijr, donderdagavond geopend Vogelasiel Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau f*e rechtskundige bijstand Ad Volkshuls ApothPkersdljk (3 Qe' tijden di. wo.. do., vrij.: 10- 79 uur nam Zevensprong LEIDSCH DAGBI Uitgave: Leidscb Oagbli Witte Sliigej I Postbus 54 - Giro 6705) TelefooD redactie 01710-3 Hoofdredacteur Hap Mu Maandabonnement KwartaaisaDonnement Per Post Losse onmmera Abonnementsgelden OU oetaling ce voldoen Bit Ciscöe overscnrijving geel nlstratle- ep incassokost! Nabezorging van 18.00 - Zaterdag van 16.00 18J relefoop 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2