RENSENBRINK Fadrhone: oopjongen" et een assistent... ïoa inddoel weer dichterbij APPIE HAPPIE Verslapen jlijf hetzelfde werk doen dat ik altijd deed" voor TRK Ook Neeskens gekozen in Europees team ZONDER LUBANSKI brands: Waarom zou ik mij druk maken? een miljoen gulden aan prijzen OKTOBER 1973 HU is er weer bij: Rob ik, de vedette van Ander- 'al de 26-jariige linkerspits nd in de Kuip het begin- k nuit de dug-out moeten idrhonc verleden week laar Brussel belde en mij it ik bij de selectie zat, dat wordt voetballen te- Maar toen ik vrijdag- de televisie vernam dat ook was geselecteerd, dat ik wisselspeler zou erg vind ik dat niet. In- ben al blij dat ik uit verkoren ben. Ik beschouw dat als erkenning" zegt de man die aan zijn vijfde Belgische seizoen bezig is. Na twee jaar met plezier voor Club Brugge te hebben gespeeld („daar was de sfeer leuk") is hij thans aan zijn derde seizoen bij ,Ander- lecht bezig. „Maar daar bevalt het mij niet erg. Je merkt er totaal niets van die zogenaamde „Belgi sche gemoedelijkheid". En het elftal draait ook slecht. De verbindingen tussen de linies deugen niet" Het is een publiek geheim dat Rob Rensenbrink Anderlecht wil verla ten. Mede door het feit dat zijn vrouw Corrie heimwee naar Holland heeft. Contractueel zit de linkerspits evenwel nog zeveneneenhalf jaar aan de Brusselse club vast. Rensen brink: maar ja, wat zeggen vandaag de dag contracten nog?" Naar verluidt wil Ajax hem in de cember inlijven. De speler, die ne genmaal het oranje droeg, spreekt dat niet tegen. Hij merkt daarbij wel op: „Anderlecht zal ontzettend veel voor me vragen" Sceptisch Stel dat hij op 18 november in Am sterdam tegen België meedoet, zal men hem dat in Brussel niet kwa lijk nemen? Het antwoord: „Ik denk het wel. Vooral het publiek. En na tuurlijk zal het helemaal sceptisch reageren als Nederland het haalt Maar persoonlijk zal ik mij daar niets van aantrekken. En ook het feit dat ik dan bijvoorbeeld tegen in plaats van mét Pol van Himst moet spelen, doet my niets". En daarna: „veel spelers van An derlecht zullen er evenwel op 18 november niet bij zijn. Hooguit twee: Dockx en Van Himst" Frantisek Fadrhone liet gisteren doorschemeren dat hij Rob Rensen brink tegen Polen in elk geval in het veld laat komen. Met gemengde gevoelens vernam Rensenbrink dit nieuws: „aan de ene kant is het natuurlijk leuk om even te voetballen. Maar aan de andere kant: één helft is bijvoor beeld te kort om je waar te maken. Dat gaat bijna niet" Fadrhone: „Rensenbriink moet men taal goed worden begeleid. Hij is een speler die dat nodig heeft" Rensenbrink met een somber ge zicht: „Voor mij is het erg jammer dat het Nederlands elftal voor de wedstrijd tegen België niet nog een paar vriendschappelijke partijen speelt". Rob Rensenbrink Zeist De training van het Neder lands elftal verliep gisteren in Zeist niet zonder problemen. Frantisek Fadrhone stelde daarin een veelvul dig beoefenen van de dubbele één- twee centraal. Hij moest evenwel Johan Oruyff missen, die pas gis teravond op Schiphol zou aanko men. Voorts ontbraken lange tijd Johan Neeskens, Ruud Krol en Wim Suurbier op het appèl. Pas nadat assistent-bondscoach Cor van der Hart de hulp van Jack van Zanten had ingeroepen, leerde een telefoontje van het veld naar het KNVB-hotel, dat he.t drietal nog te bed lag en dat de „wekcentrale" had gefaald. ZEIST In het KNVB-sportcentrum werd het gisteren nogmaals onderstreept: Franti sek Fadrhone is de baas en Cor van der Hart slechts zijn assistent. Van der Hart: ,,hoe de taakverdeling nu precies gaat worden, moet nog worden omschre ven. Voorlopig wil ik er dan ook liever niet over praten". Waarna Van der Hart niettemin vrij uitvoerig op de situatie inging: ,,hoe het in Oslo liep, was hopeloos. Erg frustrerend voor mij. Ik had gewoon niets te doen. Toen heb ik gezegd: dan was ik liever thuis gebleven". ïn der Hart: assistent - Het basketbalduel tus- Koejaké gaf tien minu- [elykopgaande strijd te na gaf de grotere routine n de Universitaire Sport- irslag en werd Koejaké, 1—21 achterstand bij de een nederlaag van 7957 bpscorers TRK: v. d. Zee en Zwikker (12 punt). Zegereeks van BC Leiden voortgezet LEIDEN BC Leiden heeft in de badmintoncompetiti'e z'n zegereeks voortgezet. In de Vijf Meihal wer den de reserves van Velzen met 6— 2 verslagen. Alleen het pas getrouwde echtpaar Jacques en Lineke Laman verloor het mixed-dubbel en het damesdub- bel moesten verloren gegeven wor den. Het pas gepromoveerde BC Lei den schijnt z'n last van de zenuwen kwijt te zijn en draait momenteel erg sterk. Veglo daarentegen ging op bezoek bij Velzen 1 en kon het niet bolwerken. Het verloor met 7— 4, doordat de Velsenaren heel slim de singles omgedraaid hadden (de sterkste heer tegen de zwakste) zo dat direct al twee singles verloren werden. Een reglementair geoorloofde zet, die de Veglo-dames en heren de das om deed. Het tweede team van Veglo, dat in dezelfde klasse speelt won voor 't eerst met 65 van Drop Shot uit Den Haag. BC Meerburg speelde met drie invallers tegen Amersfoort. Met 80 moest Meer burg het hoofd buigen. Ook de eni ge vaste speler van het eerste team captain Aad de Vrind, kon geen in spiratie vinden om zijn wedstrijden te winnen. „In Den Haag hebben we toen later een gesprek gehad. Toen werd de suggestie gedaan: Van der Hart krijgt Jong Oranje onder zich. Maar ja, dat vond ik ook niets. Jong Oranje speelt immers één keer per jaar. Daarna hebben ze me ook de UEFA-jeugd nog gegeven. Daar zie ik het wel in zitten. Die knapen voetballen tenminste heel wat af". Van der Hart over zijn positie bij het Nederlands elftal: „nogmaals, ZURICH Johan Neeskens is alsnog opgenomen in het Europese elftal, dat op 31 okto ber in Barcelona tegen Zuid Amerika speelt. Johan Cruijff en Ruud Krol waren al zeker van een plaats. Gisteren zijn de Zuidslaviër Krivo Kuca en Jo han Neeskens in de plaats ge komen van de Westduitser Breitner en de Spanjaard Juan Pirri, die bei'd'en gewond zijn. De opbrengst van de wedstrijd is bestemd voor het rampen fonds. dat moet nog exact zwart op wilt ko men. Daar moet de sectie Betaalo Voetbal zich nog over buigen. Maar Fadrhone is en blijft natuurlijk de baas. En dat mag hij van mij. Als ik hem was, zou ik alleen meer de legeren. Fadrhone pleegde met Van der Hart overleg over de opstelling te gen de Polen. De voormalige trainer van AZ'67: „ja, er is overleg ge weest. Overleg is het goede woord. Maar daarna heb ik tegen Fadr hone gezegd: ga je gang maar. Lo gisch. Want de verantwoording rust immers bij hem". Waarna Van der Hart met een glimlach opmerkte: ,,bij Jong Oran je assisteert Fadrhone op zijn beurt mij weer". Hetzelfde werk Frantisek Fadrhone: „iik blijf bij het Nederlands elftal hetzelfde werk doen als ik altijd deed. Dat is een duidelijke zaak. En over Oslo wil ik niet meer praten. Wat daar is ge beurd, heeft mij erg pijn gedaan". Waarop Fadrhone een grimas trok en emotioneel uitriep: „dat woord bondscoach is al fout. Weet je wat ik ben? Een loopjongen voor het Nederlands elftal. Een jongen die er voor moet zorgen dat alles goed loopt. De organisatie en zo". Wat de strijd op 18 november tegen België betreft, komende vrijdag wil Fadrhone de 22 namen bekend ma ken, die voor deze sleutelontmoeting in aanmerking komen. De „loopjon gen": „de spelers moeten vroeg we ten waar ze aan toe zijn. En het is goed dat ze snel beseffen dat zij er bij horen. Zo lang ze dat niet we ten, lopen ze misschien met het idee van die duiventil in hun hoofd". De groep van 22 wordt begin no vember uitgedund tot zestien. Die zestien komen dan maandag 12 no vember naar Zeist, krijgen woens dag een dagje vrij om naar huis te gaan en bereiden zich vanaf don derdagochtend weer in het KNVB- sportcentrum op de grote strijd te gen Belgie voor. Zondag 18 november: de dag van de waarheid. AMSTERDAM Maandagmiddag is de Poolse ploeg aangekomen voor de vriendschappelijke interland tegen Nederland. Ook voor de Poolse ploeg is deze wedstrijd een laatste test voor de beslissende ontmoeting in de voorronden van het toernooi om het wereldkam pioenschap. Polen speelt op woensdag 17 oktober in Londen tegen Engeland. De Poolse trainer Kazimier Gorzki betreurde uiteraard de afwezig heid van de Poolse ster Lubanski. „Hij is vijf weken geleden aan een meniscus geopereerd en kan onmogelijk spelen. Ook niet tegen Engeland. Dat is een groot verües, zo iets als Nederland zonder Cruijff", glimlachte hij triest. ADVERTENTIE AG Spaart Andreiko >m in een later stadium Q of heeft hij zich reeds rlaag neergelegd? Een feit Rus in de vijfde partij tch om de wereldtitel al rentwintigste zet remise een stelling die nog alle len voor hem bood. Sybrands, die in de twee- voorsprong heeft van twee 't geen probleem om zijn )p dat voorstel te geven. ik mij druk maken", wereldkampioen, "ik sta n voor en mijn einddoel flen van de wereldtitel, leze remise steeds dichter- 6 nu de werkelijke reden ko in de laatste partijen itrijdlustig is? Zelf zei hij "Ach, als ik alle reste ren remise speel dan heb H19 verloren en dat is, pro pen, een betere nederlaag pei' ik met bijvoorbeeld Bovendien heb ik mijn dan niet verlo- is echter of hij met deze Sijbrands niet in slaap Op tactisch gebied hoeft niets meer te leren flke woorden behoren tot hij wereldtitel dammen Sijbrands, zwart: Andris 1. 33—29, 19—23; 2. 35—30, Sijbrands wil toch wel een scherpe opening spelen getuige zijn tweede zet. Voor Andreiko hoeft het allemaal niet want wederom komt hij met het ver dedigende antwoord 2.1419; 3. 30—24, 19x30; 4. 34x14, 23x34; 5. 40x29, 10x19; de stelling is enigszins open gebroken en gaat de richting uit van een flankspel. 6. 3833, 1722; 7. 32—28, 5—10 8. 28x17, 11x22; ook zwart hanteert op zijn rechtervleu gel het flankspel. 9. 37—32, 6—11; 10. 41—37, 11—17; 11. 46—41, 15—20; wit kan zich nu inlaten op twee spelmo- gelijkheden, t.w. 3227 met een halve hekstellingformatie en 3228 met be zetting van het centrum. Hij koos echter 12. 4238, daarmee het ka rakter van de party handhavend, na mely k open spel. Bovendien dreigt hy met 2923, 18x29, 33x15 een schyf te winnen. 12. 10—15; 13. 47-42, 1721; wit moet zich wapenen tegen de opsluiting door 2126, die voor wit erg slecht is. Vandaar 14. 3127, 22x31; 15. 37x17, 12x21; en er zyn weer enkele schyven van het bord verdwenen. 16. 41—37, 8—12; 17. 33—28, 20—24; 18. 29x20, 15x24; 19. 3933, 1823; de party heeft ineens een ander karakter gegkregen. In enkele zetten is het flankspel overge gaan in een klassieke stelling waarby de kansen aan zwart zyn. Wiersma maakte dit de toeschouwers op het grote demonstratiebord met enkele varianten duidelyk. Zwart kan door 2127 enz. een schyf veroveren en dat wit moet tegengaan. Dat kaïn mot 36—31 of met 3731 gebeuren. 3631 ïykt weinig aantrekkelyk voor wit omdat in 'het verdere verloop de Coup Royal een woordje gaat meespreken. Sybrands speelde dan ook 20. 3731, 2—8, 21. 44—39, 21—26; 22. 49—44, 26x37; 23. 42x31. "Als wit op een re mise uit zou zyn", aldus Wiersma, "dam had hy in plaats van 49-44 moe ten vervolgen met 50-44, 26x37, 32x41, 23x32, 38x27 want dan is er van voor deel voor zwart helemaal geen spra ke. Ton bewyst wel dat hy wil dam men gezien het feit dat hy deze af wikkeling niet wilde nemen. Ik be- gryp Andreiko ook niet dat hij het zo tam aanpakt." 23. 410; 24. 3934, waarop Andreiko remise voor stelde. Een teleurstelling voor het publiek, ongetwyfeld, want in deze twaalf om twaalf stand zouden de spelers nog uren kunnen doorspelen. Voor Andreiko was echter de kous af en Sybrands kan men geen ongelyk geven dat hij het remisevoorstel ac cepteerde. PEUGEOT Deze PEUGEOT 104 waarde 8.595 met zuinige, krachtige 50 pk motor. 135 km/u; voorwielaandrii- ving; versnellingspookje; draaistraal slechts 492 cm; schijfremmen voor, trommelremmen achter; vier portieren; rondom veiligheidssloten; automatische remkrachtverdeler en rembijsteilingis iedere week één van de weekhoofdprijzen, die u kunt winnen wanneer u voor 1 deelneemt aan krant °nale Puzze,ac,ie I, b v- de Stichting Natuurbehoud en Natuurbeschermingseducatie) in deze UAAROM ZOO 'T ZE-UFDE MIST 66PAAM KUMMEN WORDËM DOOR 'M SGDTE

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 13