SVLV heeft een nieuw clubgebouw agendê Gelukwensen en geschenken bij opening 3 Oktober autofeest Interscholaire bosloop 'Wij moeten ons zelf tot bedaren brengen' ZATERDAG 6 OKTOBER vendaal, Oranjeboomstraat, CathriJ- nenstraat, Barbarasteeg, St. Joris- steeg, Koenesteeg, Nwe Brugsteeg, Wielmakersteeg, Hogewoerd Water- steeg, Plantage, Utr. Veer, Veer- straat. DONDERDAG Zijlsingel, Rijnkade Oosterdwars straat, Munnikenstraat, van Galen- straat, Waardstraat, Hermanstraat, Trompstraat, de Ruyterstraat. Evertsenstraat, Heemskerkstraat, Oosterstraat, van Speykstraat, Ko- renaerstraat, Tasmanstraat, Over- rijn. Galgewater, Noordeinde en plein, Rembrandtstraat, Oude Varken markt, Sliksteeg, Groenhazengracht, Rijn- en Schiekade, Witte Singel, Groenhovenstraat, Witte Rozen straat, Justus Carelhuis, Jan van Goyenkade, Gerrit Doustraat, Vree wijkstraat, Hugo de Grootstraat. Bilderdijkstraat. VRIJDAG Kort Rapenburg, Kabeljauwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Doelen gracht, Nonnensteeg, Kolfmakers- steeg, Molensteeg, Boisotkade, Kam- persteeg, Conciëntiestraat, Vliet. Douzastraat, St. Jacobshof, St. Ja- cobsgracht, Jan van Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg, Garenmarkt, Steenschuur, Nieuwsteeg, Heren- steeg, salomonsteeg, Kloksteeg, Scheepmakersteeg, Houtstraat, Ge recht, Lokhorststraat, Zonneveld straat, Pieterskerkkoorsteeg, Dief- steeg, Berkendaelstraat, Pieterskerk gracht en straat, Pieterskerkhof, Papengracht. Wat hebben we weer genoten van de 3 October feesten! Dat begon al met de taptoe. Wij stonden, mijn man, ik zelf en een kleine Jongen tussen 2 gepar keerde auto's te kijken. Allereerst naar de knallende brommers, gieren de auto! Wat fijn, dat de taptoe toch nog gelegenheid kreeg om langs te komen, tussen het snelverkeer door! En konden we genieten van onze Jeugd! Want Leiden heeft er heel wat, en mogen we er trots op zijn! Maar wat doen de grote mensen er voor? Zo was alles voorbij, of daar kwamen ze, als mieren uit de grond (auto's) en werden (zelfs die in de taptoe liepen) gewoon weg onderste boven gereden! Ook wij werden op zij gedrukt. En die mensen in de auto's maar lachen. Voor mij zijn dit geen mensen. Zijn ze dan te lui om één avond per Jaar de auto thuis te laten en gezellig te lopen? Hoe is het mogelijk dat een stad als Lei den dit toe laat? Nog niet erg lang ge leden mocht Je niet eens met een fiets de stad binnen, laat staan met een auto. Alles was afgesloten met slagbomen. Wat konden we toen ge nieten! We hebben gezien dat oude re mensen niet veilig konden over steken, toen ze van de trekvaart af kwamen (om ook nog van het feest te genieten). Want de heren automo bilisten moesten voorbij in hun Voor mij is 3 October geen men- senfeest meer. maar autofeest! MEVROUW BRUSSEE, Bachstraat 1, Leiden. Belangstelling voor accordeon neemt niet af In het LU. van 2 oktober Jl. zegt muziekrecensent R. Harms, in zijn stukjes over het Jubilerende accor deonorkest "Neerlandia" dat dit or kest minder groot is dan in de vette jaren, wat te wijten zou zijn aan een tanende belangstelling voor het ac cordeon. Ik ben het hier niet mee eens en wordt tevens in deze mening gesterkt door het steeds groter aantal leerlin gen, dat het accordeon-onderricht aan muziekscholen en conservatoria volgt. Ook in het buitenland, met name Duitsland (bij studie-weken, con cours e.d.) is van deze stijgende be langstelling kennis te nemen. De inkrimping en kwalitatief min dere prestatie van het huidige "Neer landia" is m.i. dan ook niet te wijten Symposium over opleiding van kleuterleidsters LEIDEN In Leiden zal volgen de week een symposium worden ge houden over de opleiding van kleu terleidsters. Ongeveer 45 vertegen woordigers van twintig Europese lan den zullen aan dit symposium deel nemen. Het symposium staat onder auspiciën van de raad voor culturele samenwerking van de Raad van Eu ropa. In werkgroepen wordt gedis cussieerd met de bedoeling op 13 Ok tober conclusies te trekken en aan bevelingen op te stellen. Burgerlijke stand VOORSCHOTEN Met de onthulling van het geborduurde SVLV-embleem verrichtte burgemeester J. van der Haar gis teravond de officiële opening van de nieuwe SVLV-accomo- datie op het Burgemeester Van der Hoevensportpark. De accommodatie bestaat o.a. uit een grote ontmoetingsruimte met 'n open schouw en bar, kleedgelegen heden, bestuurskamer en ruimten voor materialen. De bouw is in sa menwerking met het bouwbedrijf M. W. Meyer uit Leiden tot stand gekomen. De zelfwerkzaamheid van de leden, in totaal 6200 arbeidsuren, heeft een besparing van meer dan honderdduizend gulden opgeleverd. Voorzitter F. C. Mens dankt de gro te groep van medewerkers ruim 100, zowel mannen als vrouwen, die kans gezien hebben om na twee en een half Jaar voorbereiding vanaf 2 mei tot 15 september het oude gebouw af te breken en de nieuwe accom modatie neer te zetten. Het oudst spelend lid, de heer A. Lamboo, onthulde in de ontmoetingsruimte de spreuk uit de oude kantine „In het verleden ligt het heden en in het nu wat worden zal". Burgemeester Van der Haar hield een toespraak naar aanleiding van deze dichtregels van Willem Bilder- dijk. Hij liet verleden en heden de revue passeren en gaf goede wensen voor de toekomst van de bijna 600 SVLV-leden. Elke vereniging mag bij de overheid aankloppen, het strekt SVLV tot eer dat deze vereniging niet eerder hulp vroeg van de ge meente nadat zelf voor een goede fi nanciële ondergrond gezorgd was. Na deze drie sprekers volgde nog een rij van sprekers zoals KNVB, LVB, Randstad Sport, Sportraad en andere instanties op het gebied van de sport. Vele woorden gingen verge zeld van geschenken. SUBSIDIES Aan subsidies heeft SVLV toege zegd gekregen: f 54.000, van de ge meente Voorschoten: f 25.000,- van de Ned. Sportfederatie en f 10.000,- van de provinciale Sportraad. DIA AND AG Oude Herengracht, Ververstraat, Zijlstraat, Oost- en West Haven straat, Dwars Havenstraat, Ververs plein. Haven, Havenkade, Kalver markt, Kijf gracht. Minnebroers gracht, Zuidsingel, Herengracht, Korte en Lange Langestraat, Nwe. Waardstraat, Oosterkerkstraat, Waardkerkplein en steeg, Waard- gracht, Oranjegracht, Kaarsemaker- straat, Looyerstraat, Weverstraat, Vestestraat, Groenestegen, Uterste- gracht, Kerksteeg. Breestraat, Langebrug, Ketelboeter- steeg, Schoolsteeg, Wolsteeg, Gan getje, Botermarkt, Vismarkt, Stad huisplein, Koornburgsteeg, Dwars- koornbrugstéeg, Maarsmansteeg, Mandemakersteeg, Vrouwensteeg, Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn, den Burcht, Burchtsteeg, nieuw- straat, Hartesteeg, Beschuitsteeg, Moriaansteeg, Hooglandsekerk- gracht, Koppenhinksteeg, Hoog- landskerkkoorsteeg, Middelweg, Oude Rijn, Hoogstraat, Kaasmarkt, hooigracht, St. Pancrassteeg, van Driessenstraat, Middelstegracht. DINSDAG Zoeterwoudsesinge (van Lammen- schansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat, T. Siegenbeekstraat, Hoodenburger- straat, de Mey van Streefkerkstraat, Cobetstraat, de Ridderstraat, Thor- beckestraat, Wasstraat, de Laat de Kanterstraat, Cronesteinkade, P. J. Blokstraat, Fruinlaan, de Gijselaar- straat, Kernstraat, Verdamstraat. Korevaarstraat, Plantsoen, 4e Bin- nevestgracht, Rijnstraat, Kraaier- straat, 2e en 3e Havenstraat, le, 2e en 3e Gortestraat, Geregracht, Le- LEZERS SCHRIJVEN aan een mindere belangstelling voor het instrument op zich zelf maar vindt zijn oorzaak i<n een foutief be stuursbeleid, wat zijn weerslag vindt in het teruglopende ledenaantal. Ook is de programma keuze niet optimaal en ik merk hierbij op dat (ondanks het veelvuldig verschij nen van nieuwe oorspronkelijke com posities) de bewerking van de L'Ar- lesienne suite nr. 2 van George Bi- zet, welke zaterdag jl. werd uitge voerd, ook reeds tijdens het concert ter gelegenheid van het 10-jarig be staan is gespeeld, iets wat dunkt mij niet van een gelukkige keuze en een daadwerkelijke vernieuwing van het accordeon-repertoire getuigt. Kort samengevat zie ik de belangstelling voor het accordeon niet tanende, en daarmee doel ik niet alleen op de po pulariteit die een accordeonnist als Johnny Woodhouse geniet. A. GIEZEN, Hoflaan 108, Leiden. LEIDEN Letterlijk en figuur lijk in de wolken zijn dit week einde vadermoeder en drie kin deren Oudshoorn van de Dr. Le- lylaan in Leiden, de winnaars van de vliegprijs in de deze zomer gehouden zomerpuzzel van het Leidsch Dagblad. Omdat de vlieg reis naar Valkenburg was volge boekt, heeft V D van de prijs een weekemdreis naar Londen ge maakt. De familie Oudshoorn vertrok vanmorgen bij stralend weer van Schiphol. Fotograaf Jan Holvast bracht het gezin naar het vliegveld. Hoorzitting begroting Wassenaar WASSENAAR De raadsfractie van Open Appèl in Wassenaar gaat een hoorzitting houden. Er kunnen vragen worden gesteld over het ge meentelijk beleid in 1974 en over de Wassenaar se begroting. De hearing zal plaats vinden op 13 oktober in de oritspannin gszaal van het complex bejaardenwoningen aan de dr. Weederlaan van 's morgens tien tot 's middags vier uur. Opening en eerste paal OEGSTGEEST Het nieuwe ge bouw van het Rijnlands Lyceum in oegstgeest zal volgende week •woensdag, 's middags om twee uur •officieel worden geopend. Op die zelfde dag zal de Zoeter- voudse burgemeester Detmers de eerste paal slaan voor het kantoor en de bedrijfsruimte van de fa. Lintsen op het industrieterrein in Zoeterwou- de. Demonstratie De Russische po litie heeft gisteren een einde gemaakt aan een betoging van enkele Joden die protesteerden tegen de weigering van de autoriteiten hen te laten ver trekken naar Israël. De vijf demon stranten werden, opgepakt. Twee Amerikaanse fotografen van UPI die dit voorval in beeld brachten werden mishandeld en korte tijd vastgehou den. LEIDEN Bij de gecombineerde schoolwedstrijd-prestatielopen in de Leidse Hout vielen gistermiddag de volgende scholen in de prijzen Jongens 800 m.- 1. Gymnasium 2. Rijnlands Lyceum 3. Chr. S. G. Kat wijk. 1000 m.: 1. Gymnasium, 2. Rem brandt S. G. 5 Meilaan 3. Louise de Coligny S.G. 1500 m.: 1. Rijnlands Lyceum, 2. M. E.A.O. 3. Chr. S. G. Katwijk. Meisjes 400 m.: 1. Gymnasium 2. Rembrandt S. G. Burggravenlaan 3. Oranje Nassau Mavo. 600 m.: 1. Louise de Coligny S.G. 2. Vakschool Meisjes Galgewater 3. Gymnasium. 1. Haanstra Kweekschool 2. Opleidingsinstituut v. Analisten. Bij deze, door de gemeentelijke schoolsportcommissie georganiseerde prestatie-bosloop, werden bij een inschrijving van een kleine 650 leer lingen uitgereikt 37 gouden, 116 zil veren en 283 bronzen speldjes. In de wed'strijdaf deling kwamen de volgen de jongens of meisjes als eerste over de eindstreep Jongens 800 m.: 2. de Waard (Rijn lands Lyceum) Jongens 1500 m.: T. Zij Is tra (MEAO) Meisjes 400 m.: H. Haverkort (Galgewater) Meisjes 600 m.: B. Bakker (Louise) Meisjes 800 m.: G. Giezen (Analisten). PROF. BEERLING BIJ AFSCHEID: LEIDEN Met een afscheidscol lege over "Klein mens- en tijds beeld" heeft prof. dr. R. F. Beer- ling gistermiddag in het Groot Audi torium van de Leidse universiteit officieel een punt gezet achter zijn ambt van hoogleraar m de wijsge rige sociologie en de wijsbegeerte der geschiedenis (respectievelijk sinds 1958 en sinds 1970). Hij ging daarbij uitvoerig in op de talrijke pessimistische en alarmeren de geluiden over de ontwikkeling, van de mens en de wereld en zei o. m.: "De gedachte grijpt om zich heen dat mens en mensheid ver sneld aflopende zaken zijn die zich alleèn maar op een ongelegen mo ment ten onrechte in het centrum van de kosmische evolutie hebben ge nesteld". Prof. Beerling wees er daarbij op dat velen zich daardoor verlaten in de natuur of in de mys tiek om op adem te komen en zich zelf te hervinden. "Het verzet fegei alles wat het leven in dwangvormer snoert en zo afknijpt roept herinne ringen aan of verlangens naar aan vangstoestanden op die de mens tot zijn ongeluk verlaten zou hebben, door aan, cultuur te gaan doen. Ver moeid door zijn vijandige krachtme ting met de natuur begint hij te ha ken naar het ideaal van een onbe zwaard leven, dat als een spel kan worden opgevoerd". Prof. Beerling bracht het audito rium vervolgiems onder de aandacht dat het wezen van de mens een cul- Prof. Beerling tijdens zijn afscheidscollege. (Foto Jan Holvast) tuurwezen is en dat de slogan: de mens moet de cultuur opgeven om weer natuurlijk te worden, erop neer komt dat hij zichzelf zou proberen te villen. Als tegenhanger van het denkbeeld dat de menselijke soort aan zelfvergiftiging of zelfontploffing te gronde gaat bracht hij in "dat wij misschien onszelf tot bedaren moeten brengen en moeten probe ren in te zien dat er niet zoveel nieuws onder de zon is". Beerling meende dat de plaatsbepaling van de mens een tweepolig proces is dat de naald niet tot stilstand laat ko men, maar in onrust houdt. "Dit le ren verdragen en utopische begoo chelingen als de gevaarlijkste van al le van zich afhouden kan tot de eisen van een menselijk en mens waardig bestaan worden gerekend", aldus prof. Beerling. Na zijn afscheidscollege werd de hoogleraar toegesproken door prof. dr. mr. C. A. van Peursen en prof. dr. H. Philipsen. De bijeenkomst, werd besloten met een receptie. Burgemeester J. van der Haar* van Voorschoten opent het nieuwe clubgebouw van SVLV. (Foto Jan Holvast) Zaterdag Burchtplein Antiekmarkt 9.30 5 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) sociëteit vanaf 16 jaar, 8 Breestraat 19.' Sociëteit (voor kamerbewoners en i den) 912 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven Soos Doopsgezinde kerk, Zevendedai lstudie 10 uur V (Hoogl. Kerkgracl Zondag Oegstgeest (Geversstraat 65) teit voor kamerbewoners 8.30 r 19, Sociëteit Twe (voor kamerbewoners Danscentrum (Hoogl. Kerkgracl Dansavond 8 uur nam. Ant. Clubhuis, Dansen, 810 Middelweg 190 Lelden Leids p theater 2.30 uur nam. Maandag Hogewoerd 57, Lelden Film- naar Burgerlijk Pensioenfonds 4.30 uur nam. Steenschuur 6 LeidenPsychome' sche seance Splrltisch Genootscl Stadhuis Lelden Vergadering missie bedrijven 4 uur nam. Derde Binnenvestgracht 3 L bijeenkomst Ned. Ver. vs wen spr. H. Rensenbrlnk c moeders en dierenklnderen", 2 Doktersdienst Leiden Tot zaterdagmorgi uur raadplege men de eigen arts. Daarna tot zondagnacl uur uitsluitend voor spoedgei dokterstelefoon 22222. Wijkzusl d. Berg, Mariënpoelstraat 17a, 54954, en zr. Rigters, Witte gel 58, tel. 31055. Leiderdorp Dokter Ouwe Loevestein 40, tel. 34924. Oegstgeest Dokter Held, 1 laan 36, tel. 52255. Wijkzuster menhoveti. M. H. Tromplaan tel. 53448 b.gg. 54500. Voorschoten za. dokter K( se. Voorstraat 23, tel 2493. dokter Van Dam, Prof. Asserla tel. 3960. wijkverpleging Ge lieidscentrum Prof. Van der V laan, 25, tel 4641. Warmond Dokter Len Churchilllaan 13, Voorhout te! 02522-10140. Apothekers De avond en nachtdienst apotheken in de regio Leiden waargenomen door de Apo h Reyst, Steenstraat 35, tel. 2013 - potheek Voorschoten Leidsewe tel. 01717-2525. Tevens zaterda 6 uur namiddag Oegstgeester theek Wilhelminapark 8, tel. 5341 W ijkverpleging Warmond Wijkverpleging! H. Vliet-Groenesteeg, Friezenhc Sassenheim, tel. 02522—11643. Release Hulpverleningsdienst Release: we Rijn 20a. tel 24555 Ma 8-10 i Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging L n Aanvragen hulp beiaarden en Sf durig zieken an gezinsverzorging 45 cel 49441 (maandag t.em 9—10 uur voorm) Aanvragen voor naive dager kerkelijke opleidingsschool v_ zinsverzorging Rilnsburgenveg 8 Kinderopvang Informatiebureau werkgemeen ?I Kindercentra Leiden Haarler il; straat 73b (telefoon 30360). Ge ,c di., en vr. 9.30—12 uur v.m.. wo. 2—4 uur nam. Moeders voor moeders Humanitas enstiverlenln it 84. SpreeL0 woensdag 9.3010.30 voornp KWJ-Leiden Beweging van werkende Havenplein 3, tel. 21139 e formatiecentrum voor werl ren. Dagelllks en ook w> donderdagavond geopend. LEIDSCH DAGBLAI DAGBLAD VOOR LEIüdO' EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad I Witte Singej 1 - Leider Postbus 54 - Giro 57055 TelelooD directie en administh r tie 01710-25041 Taleloon redactie 01710-21501 Hoofdredacteur Han Muida Maandabonnement Kwartaaisabonnement Per Post fö|* f i Abonnementsgelden o() voofl betaling te voldoen mi au ton ja; ciscüe overschrijving geeü ad»v0( nistraOe- Nabezorging van 18.00 20.C(' Zaterdag van 16.00 18.00 u Telefoon 01710-30500 -*vc t

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2