Als ik vrijgezel had ik et wel gedaan Remise op voorstel Ton Sijbrands ras, Hij gebruikt de kop en heeft 'n goede techniek CSKA OP VERLANGLIJSTJE VAN AJAX-TRAINER APP1E HAPPIE n Bultmangeen fulltime trainer waterpoloteam 55 ASC - Hillegersberg Roodenburg - Papendrechf mum - Blauw-Zwarf dAG 6 OKTOBER 1973 PAGINA 11 ►RHOUT Zijn woonsituatie zou zo kunnen worden ge- eerd op zijn trainerscarrière. Pakweg 100 meter voor oie huis van Jan Bultman staat een magnifieke villa, in woont in Voorhout erg fraai, maar wat achteraf. Uit Je normale werk hebt..." Van een „normaal" gezinsleven kon voor de Bulthuis dan ook maar weinig tijd verblijven: het was de belangrijk ste oorzaak voor de weigering. ("Als icht ook. Zo was het ook in zijn trainersloopbaan. Bult- ik nog vrijgezel was geweest, had erkte als oefenmeester van talentvolle waterpolo-jeugd chtergrond. In de schaduw van de nu scheidende bonds- larry Vriend, die bekwaam het werk afmaakte waar- uitman de basis had gelegd. Bultman wos de weinig teit-vangende aangever uit de tweede lijn, om in spor- ermen te blijven. Pas vorige week ving ook hij eens He licht van de belangstelling. eens om de prestaties die worden afgeleverd, maar VOORHOUT Jan Bultman rlncipiëel besluit: Bultman heeft een aanbod gekregen, om meermalen herhaald aan- coach te worden van het Hilver- de zwembond en de polo- sumse HZC de Robben. Hij voelt af om de eerste fulltime daar wel voor. Omdat Bultman ech- worden van het Neder- ter nog tot 1 Januari in bondsdienst ierpolo team. „Ik heb in al is Oen tijdens die periode geen be moeienis mag hebben met een ver eniging) èn omdat de waterpolocom- petitie over twee weken begint, is een verzoek tot dispensatie uitgegaan naar het bondsbestuur en de polo- commissie. Dinsdagavond valt de be slissing in de vergaderingvan het Bondsbestuur. ik het wel Krachtsverschil Bijkomstigheden die een kleine re rol speelden bij de beslissing, wor den vervolgens aangedragen. Daar is bijvoorbeeld de frustrerend grote, achterstand van Nederland op de üosfcbïok-landen, een kloof die alleen in een ideale situatie ooit gedicht zal kunnen worden. ploegen, halve competitie spelen, en Bultman weet: "Als we in Neder- neem daarna de bovenste zes en de Hughes over Bogers NOORD WIJK "En toch zijn dit len ook. Overigens was dat uitblij- soort selectiewedstrijden nuttig voor ven ook de "verdienste" van een man me" beweerde bondscoach Arie de als Wim van Laar (ex-NEC, nu Ac- Vroet na afloop van het partijtje tief/Amstelveen), die de fraaiste tussen de beste spelers van de dis- kansen om zeep bracht, tricten West I en West II op het Nu bleef het aantal goals beperkt tot veld van Noordwijk. drie. Twee van West II, waarin Jan- "Want", zo stelde De Vroet, "ik ga Willem Bogers beide keren een aan- door op basis van het elftal van vo rig jaar. Daaruit zijn een paar man weggevallen en die plaatsen vullen t deel had. Eerst trapte hij finaal mis, 'aardoor Jan van der Valk (Uui- tas) ongehinderd op Bob Hoogen- op". Dat zal dan volgens insiders boom kon schieten en na een hall vooral gebeuren met mensen uit dis- uur was stevig doorlopen voldoende trict Zuid II, die woensdagavond een om frommelend nummer twee aan briljant visitekaartje afgaven tegen te tekenen. Herman Kamoen, de ko- Zuid I, en het westen. Met beste ningsschutter van het Haarlemse kansen voor Tjeerd van der Chaud EDO zorgde na een slalom even voor Jan Bultman: "Als ik nog vrijgezel was iren dat ik de jeugd train, zoveel publiciteit gehad", hij met een zweem van I „Niet dat ik zou zo nodig land voortgaan op de manier van nu, komen we niet verder. Dan zul len we misschien een keer een plaatsje opschuiven, maar reken dan maar niet op de top. Op dit mo- (Foto Jan Holvast) loër komt pas bij 29, 30 op zijn echte top. In de Oostbloklanden zie gers en Kees Karstens. Althans volgens Barry Hughes en Joop Brand, die speurend naar ta lent. voor Haarlem en AZ'67 op de tribune zaten. Arie de Vroet zal e /en blij zijn geweest met ex-Volewijcker Jan Koppendraaijer in wie Brand en Hughes niet geïnteresseerd zijn. "Veel te oud, net als de meesten van ae kwam het van onder de Haar- AD VERTEN TIE onderse zes apart. Ga daarmee 'n je ook zelden jeugdspelers in het lemse pet. Meer belangstelling had Hughes hele competitie spelen, waarin de nationale team; met die cirkel bij punten van de eerste wedstrijden ons kom je nooit vooruit blijven staan. Dan moet er wel voortdurend worden gevochten, om- ment kunnen de Nederlandse top- dat elk punt belangrijk is. Zo moe- Tombe mna. K1.,f die vijf jaar dat ik de Jeugd heb ge- Khtersrf maa? het had tralnd (2'in contract '""P' tot 1 Ja- at rmari 1964, dan stopt hij ook daar- hti gemiddeld twintig tot vijfentwintig uur per week weg. En "ook eigenlijk bizar dat er tensief aandacht wordt ge- spelers zich in de competitie fouten permitteren, die ze nergens, maar dan ook nergens anders kunnen ma ken. Het krachtsverschil is eenvou dig te groot; dat wreekt zich op de internationale toernooien". Bultman is er de man niet naar om zomaar negatieve kritiek te spuien, hij heeft het alternatief ach ter de hand. Samen met Harry Vriend, met wie hij voortdurend nauw heeft samengewerkt, ontwierp hij een plan voor een andere com- ten ook de topspelers tien weken lang onder topspanning spelen. Voeg in die competitie ook vrije weekein- Daarom, vindt Bultman, is het de hoogste tijd dat van overheidswege eens wordt uitgesproken wat er voor Bogers ("goede techniek, ge bruikt de kop. Wat schaven en hij is bruikbaar"), meer nog dan voor Karstens. "Die werkt hard. maar te Nederland nou wordt gewenst. "De ongecoördineerd. Bij Noordwijk ne- vraag moet worden gesteld: wat men zij zijn taken over. hier niet". willen we nou eigenlijk: topsport be- Brand had een speler of drie, vier, den in, waardoor de clubs eens een drijven of niet. Vinden we het ook overgehouden aan de partij. Meer internationaal toernooi kunnen orga niseren. Door dat internationale con- top. Als dat zo is moet waterpolo Vroet wel leuk. maar het stagneert evenveel faciliteiten krijgen als de recreatie-sport. Dan moeten uren be schikbaar worden gesteld, die kun- al leuk als we eens van Denemarken kon ook niet, "want er lopen veel te winnen, of willen we echt naar de veel ex-semiprofs bij. Dat is voor De tact, zullen meer spelers sterker gaan spelen en krijgen de topspelers meer tegenstand". De spiraal omhoog zou daarmee kunnen beginnen om vervolgens nen worden gebruikt. Dan is er ten- waard. De frusterend snel te worden afgekapt, minste een begin". "Het probleem is dat Nederlandse doorstroming van amateurtaleni" De wedstrijd zelf was door alle in dividualisme nog best het aankijsen dan praat ik alleen over de training, aan het Je gdteam. Dat ïm- niefc eens Q d buitenlandse trips, ade onder leidihg van Bult- waardoor ik vi meer uit tot een tussen- huis wa5 En weg naai' het vaderlandse De doorstroming van jeug- rpoloërs werd letterlijk en versneld in de laatste vijf k alleen maar eens naar foordige bezetting van 't e earn. Zes man uit de Buit van mensen als Van der Land. Karstens en ex-Blauw Wit- ■W Wie hem hoort praten weet het: 't ter Richard Schemmekes brachten petitie. Dat plan is al een paar Jongens op vijf- enzesentwimtijarige hart van Bultman ligt duidelijk "in wat leven in de brouwerij en als Uni- waardoor ik vijf weken helemaal van je dan ook nog welk betoog dan ook resultaat waarom het ver- nbod juist aan hem werd jn opmerking „Ik hoop niet gedaan omdat ze niemand ten", komt daarmee in een der licht te staan. Buit- niet uitverkoren omdat hij lechte vap de slechten was, hij even goed werd ge- 'elke buitenlander dan. ook. de andere interpretatie van verklaarbaar. Hij zegt op het moment geen se trainer weten met vol- ternationale ervaring, die acceptabel is voor de ver- En daar heb Je toch ook maal voorgelegd aan de polo-com missie, maar er is nog geen reac tie op gekomen. Het ontwerp: "Splits de competitie. Laat twaalf leeftijd stoppen, omdat ze aan een denken (zie het gat dat in het team viel na de Spelen van München; vijf stom geweest. Heb ik er over een keer of vijf redding had gebracht, man vertrokken). En een waterpo- half jaar spijt vanwaren er nog veel doelpunten geval- het water". Ondanka zijn weigering tas-doelman Stamkot formidabel ti- 'Misschien is het wel vreselijk mend in de eerste helft niet zo'n W iel Coerver: Voor Feyenoord liever Duitse club gehad Piet Keizer slissing of hij tegen De Graafschap mag spelen „Ik had liever een Engelse club gehad. De Oosteuropese landen bevallen mij nooit zo". Manager Brox vertelde dat in het Grazer AK. Dat is trouwens de olub van Zoran Misic onze vroegere doel. man". Epi Drost, een van Twente's ne- derlauds elftall spelers: „Ik heb nog AMSTERDAM Ajax zi't niet al te diep in de zorgen na de trekking voor de tweede ronde van het toer- bestuur van Feyenoord de mogelijk- nooit van die club gehoord, maar ik zal er de krant eens op naslaan. Het lijkt me wel gunstig. Er zit vol gens mij wel perspectief in deze twee ken". was kennelijk wel voor anvaardbaar, hetgeen mag i de herhaling van het aan- hij schriftelijk al had ge- L. Jansen, voorzitter van (oio-commissie: „Hij heeft eiten, hij ook kent de trai- heid zal worden besproken in ver band met de concurrentie van Ajax de wedstrijd tegen Gwardia op dins- nooi om de Europa Cup I. CSKA So- dag of donderdag te spelen. „Het re- de ronde. Het is wel niet vlak bij fia is een bekende tegenstander voor de Amsterdamse formatie, die vorig houden met den". jaar vrij gemakkelijk langs de Bul gaarse kampioen wandelde. Trainer George Knobel, formuleer de het zo: „Ik had vier tegenstan ders, die ik in dit stadium nog liever niet had: Liverpool, Dresden, Celtic, en Bayern München. Daarentegen loden van Harry Vriend", had ik vier tegenstanlers op een rijtje gezet, die ik wel wilde ontmoe ten: Vejle, Basel, Brugge en CSKA Sofia. En die zit dus bij dit groepje. Knobel dus gematigd optimist. Misschien door het optreden van Jan Mulder afgelopen woensdag in Man chester? Knobel: „Ik b.en wat Jan betreft optimist. Het ginig woensdag goed. En zondag proberen we hem tegen Haarlem. Of het een hele wed strijd wordt, kan ik nu nog niet zeg- - - - - gen. Dat hangt af van de ontwdkike- kwalijk genomen. Het be- ling Het moet beslist niet gefor- wel betreurd Maar" weet ceerd worden met die knie. We wer ken er naar tot dat Jan in het Europacuptoernooi kan meespelen. Dus we hebben nog even de tijd". Aanvoerder Piet Keizer: „Ik ben er Loting ook de Voorhoutse keur- m vee en vlees beseft, dat landse waterpolo in de ko ren alleen vooruit kan wor pen door een trainer in vol- ist (temeer daar een van de training niet bij naar bij de nationale selec- vindt), werd zijn weigering wel betreurd. „Maar", weet begrijpelijk, want het kante zaak. De enige die me trainer kan betalen is de zwembond en wellicht FC Twente ENSCHEDE-Spitz Kahn, trainer van FC Twente: „Ik kan er werke lijk geen zinnig woord over zeggen een volkomen onbekende ploeg. Als ze binnen de komende veertien dagen moeten spelen gaan we natuurlijk even kijken. Ook wil ik contact op- EUROPA CUP I Bayern München (Wdl)Dynamo Dresden (Odl), Rode Ster Belgrado (Zsl)Liverpool (Eng), FC Brugge (Bel)—FC Basel (Zwi), Sparta'k Trnava (Tsj.)Sjarda Worosjiiov- grad (Rus), Dinamo Boekarest (Ro) Athletico Madrid (Spa.) Celtic Glasgow (Soh)—Vejle Bk (Den), Ajax (Ned)-CSKA Sofia (Bul), Ben- EUROPA CUP II Borussia Mönchen-Gladbach (Wdl.) Glasgow Rangers (Sch.) Sporting Lissabon (Por)Sunderland (Eng.) Banïk Ostrawa (Tsj.)—FC Magden- burg (Odl), Beroe Stara Zagora (Bul)Atletaco Bilbao (Spa), FC Zürich (Zwl.)-Malmö FF <Zw.), Olympique Lyon (Fra.)Paok Salo nika (Grk), AC Müan (It.)Rapid Wien (Oost.) Brann Bergen (Noo) Glontoran Belfast (N.-Ier). UEFA CUP Ipswioh Tow-n (Eng)Lazio Roma (It.) Dinamo Kiev (Rus)BK 1903 Kopenhagen (Den.), Lokomotiv Plo- div (Bul.)Honved Boedapest (Hon) Ruch Chorzov (Pol)Carl Zeiss Jena (Odl), VFB Stuttgart (Wdl)Tatra-n Presov (Tsj) Leeds United (Eng.) Hibernian Edinburgh (Sch), Feyen oord (Ned.)Gwardia Warschau Epi Drost Lokomotiv Leipzig (Odl.)Wolver hampton Wanderers (Eng), Fortuna Düsseldorf (Wdl.)Admira Wacker (Oos), Aberdeen (Sch)Tottenham Hotspur (Eng.), Dinamo Tiflis (Rus) OFK Belgrado (Zsl.), Nice (Fra) Fenerbahce Istanboe-1 (Tur.) Vitortia (Pol.), Standard Luik (Bel)Univer- Setubal (Por)Racing White Daring nemen met hun vorige tegenstander fica (Por)—Ujpest Dosza (Hon.) A.s. zondag 2.30 uur Terrein de Kempenaerstr. Rensenbrink in selectie DEN HAAG De bondscoaches cVr Frantisek Fadrhonc en Cor van der Hart hebben een selectie van vijftien spelers bekend gemaakt voor de vriendschappelijke wedstrijd, die het Nederlandse elftal a.s. woensdag in Rotterdam speelt tegen Polen. Mor gen zal nog een zestiende speler aan de groep worden toegevoegd. Opvallend is de keuze van de voor Anderlecht uitkomende linksbuiten Rob Rensenbrink. Voorts is Aad Mansveld (FC Den Haag) er weer bij. De namen van Hulshoff, Neeskens (beiden Ajax) en Brckamp (MVV> ontbreken ditmaal. Ook Wim Jansen is niet geseclecteerd. De Feyenoor- ders De Jong en Wery zijn weer wel waardig bevonden. De vijftien spelers zijn: Van Beve- ren, René van de Kerkhof (beiden PSV), Suurbier, Gerrie Mühren. Kei zer eti Krol tallen Ajax). Van Hane- gem. De Jong, Schneider en Wery (allen Feyenoord), Cruijff (FC Bar celona) Rensenbrink Anderlecht Mansveld (FC Den Haag). Schrij vers en Drost (beiden FC Twente). Barry Hulshoff heeft dr. Fadrhonc verzocht hem deze keer over te slaan. De Ajacied speelt de laatste weken niet blessure vrij. Van zondag tot zon dag redt hij het steeds, maar Huls hoff is bang dat met oog nog 'n mid- weekse wedstrijd erbij zijn klachten- groter zullen worden. Johan Nees kens, ook een man die er normaliter altijd bij is, viel afgelopen woensdag tegen Manchester United uit met angina. Ofgewacht moet worden hoe de middenvelder de competitiewed strijd van morgen tegen Haarlem doorstaat. Is dat goed, dan wordt hij de zestiende man. Zondag a.s. 2.30 uur De competitiewedstrijd Sportpark Noord. DEN HAAG De derde zitting kende wijze werd verbroken met ter- Andreiko is een nogal vlotte remise- zwart verdedigde niet met twee-om niet ongunstig. Er zaten heel wat moeilijker knapen tussen en we gaan weer wat beter draaien. Ik geloof er wel in". Horst Blankenburg enigs zins trekkebenend: „Het is geen ge makkelijke opgaaf. Dat weten we wel Maar vorig jaar is het ook goed ge- hun partij, gaan. Het had veel moeilijker kun nen uitvallen. Ik zie wel winstkan sen voor Ajax". een kwartier spelen besloten de spe- kon forceren, omdat anders een Iers met nog elk tien stukken op het damcombinatie zou zijn gevolgd. bord, op voorstel van de wereldkam- Sijbronds drong met een voorpost het 22x13. 10. 36x27, 11-17; beide spelers zijn de zetten 47-41 en 40-35 dus pioen, het elkaar niet langer lastig vijandelijke centrum binnen en de speelden dit gedeelte vrij snel want te maken. Beiden gebruikten iets Rus moest deze indringer wel meer dan een uur bedenktijd voor wijderen. De wereldkampioen iging. Als het contact van niet van geschrokken. Het Ujkt me partij geworden. Na twee uur en twee ,^maar^ met dde-om-drie.^die hij dus afloopt, waar moet hij WÈÊÊÊÊB^ 1 Een buitenlander weet wat rordt verwacht. Als hij geen staties levert, weet hij dat n stappen en dan komt hij is anders terecht. Met een ise trainer zou de Bond nog üe verplichting t.o.v. die en..." or onzekerheid heeft duide- espeeld bij de besluitvor- I Bultman, die tijdens de npioenschappen in Belgra- tëngezocht. „Als Job zou ik ihrikkelijk leuk vinden. Ik fferk dan ook eens zelf kun- ken n daarvoor ben ik Ik zou een con- kn gekregen van drie Jaar, (te Olympische Spelen in maar wat dan?" Boven- 17x46. 1611-17; 17. 48-42, 1-6; wit mag nu niet met 33-28 vervol gen wegens schijfverlies door 25-30, 2. 28x19, 14x23; 2. 34x14, 23x45, 14-10 of? 18-23, 28x19, 17-22, 27x18, 12x5. 18. 50-45, 6-11; 33-29, wit moet x-ekening houden met 26- 31-27, 31, 37x26, 13-19, 24x22, 17x48. Zo 1. 32-28, 19-23 37-32, 10-14; 4. 41-37, 14-19; 5. 46- 41, 5-10; 6. 35-30, 20-25; 10-14; 8. 40-35, 17-22; dan is de partij aangeland in die bewuste partij WiersmaKuyken. Er zal in de studeerkamer nog wel het een en ander uitgedokterd moe ten worden. 20. 28x19, op 37x26 komt de damzet 13-19 enz. 20 31x22; 21. 19-14, 22-28; 2. 32x23, 13-19; 23. 24x22, 17x10; de spannin gen zijn verbroken. Wit heeft een verboden wegens die damdreiging. voor deze opening hadden zij ieder Wiersma vervolgde in de bewuste licht overwicht door de bezetting be- maar vijf minuten nodig. 11. 45-40, partij tegen Kuyken met 36-31 en 11; 12. 30-24, 10x30; 13. 35x24, met kreeg hierdoor zo veel nadeel dat dreiging 24-19, 13x33, 39x10. komen. Feyenoord hield een overwicht in het centrum, maar de uitdager creëerde een half- Aanvankelijk zag het er niet naar klassieke formatie op het bord, waar- Zwart heeft niet veel aan 15- uit dat de partij zo onverwacht in door hij de druk in het centrum kon 24x15, 25-30, 34x25, 23x45 omdat wit controleren. In dit stadium van de dan een krachtig centrum kan op- Sijbrands, die dit spelsysteem als van het centi'um. 24. 29-23, 9-13; 25. 33, 10-14; 26. 42-38, 14-19; 27. hij niet meer aan verlies kon ont- 23x14, 20x9; het witte centrumstuk remise zou eindigen. De vele belang stellenden zagen Andreiko een Roo- zenburg spelkarakteristiek van zijn besloten, tegenstander in de opening accepte- eerste commentaar van Fe^noord^ ren. die echter toch weer op de be- 4 tegen 2 punten, trainer Wiel Coerver toen hij gister- weggeruild waardoor zwart zich weer hersteld heeft. 28. 33-28. 12-18; 29. 39-33, 7-12; 30. 44-39, 13-19; 31. 34-30, 25x34; 32. 40x29, 19-24; 33. ROTTERDAM „Ik had liever een Duitse club gehad", was het Sijbrands heeft nu de leiding met moet de damzet 16-21, 27x16, 37x26, 13-19, 24x22, 12-17, 29x18, geen ander kent, speelde 19. 33-28, wit waarop Andi'eiko antwoordde met 29x20, 15x24; 1-31, 1926-31; maar in plaats van 43-39, 8-13; 36. 45-40, 11-17; met re- ook mogelijk 4-10 en mise op voorstel van wit. middag hoorde dat Gwardia War schau de nieuwe tegenstander van zijn ploeg in het toernooi om de UEFA-cup zou zijn. „Ik ken die club in het geheel niet, maar als je twee voor de" si-Jarige oud- i™*1 van FerenovarM wint, bete- - (hij was met het na- ^ch wel iets. Coerver nog niet of hij Gwardia de komende weken nog een keer gaat bekijken. „De competitie gaat in elk geval op de Spelen in Tokio) Dilieomstandigheden lijn uitzettend belangrijk, gezien stelling daarvan. Ik heb Van twee en vijf Jaar. In a.s. om 14.00 uur lerrein aan de egstgeesterweg. gozips'even a op het ^an dTandeïe kant is het echter altijd nuttig dat Je Je tegen- stander aan het werk hebt gezien. Wellicht kan ik volgende week woensdag, wanneer het Poolse elf-tal hier in het stadion speelt, al een paar spelers bekijken" Voor de spelers van Feyenoord betekende de naam van Gwardia niets. Wim van Hanegem: ,Jk ken die ploeg niet, dus valt er ook niets over te zeggen". Peter Ressel, wiens in de ontmoeting met Osters opge lopen enkelblessure nog niet hersteld is pas morgenochtend valt d» 1^-

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 11