Niet meer parkeer meters in het centrum EERSTE PAAL agenda RABO-bank Wassenaar winst van f 48.475,— Verkeerso verleg Wassenaar WASSENAAR Het „verkeersoverleg" in Wassenaar dat voor de eerste keer bij elkaar kwam heeft zich uitge sproken tegen het uitbreiden van het aantal parkeermeters in de kom van het dorp. Enkele leden van het overleg waarin behalve de vijf raadsleden uit de commissie Open bare werken vertegenwoordigers van de buurtverenigingen Kerkehout, Nieuw Wassenaar, Deyleroord en Oostdorp en bewoners van de Prinsenweg hun woordje konden doen gaven de voorkeur aan parkeerschijven maar daartegen werd van de zijde van de politie bezwaar tegen gemaakt. De controle op parkeermeters is gemakkelijk meende men. Een voorstel van burgemeester en wethouders om in Kerkehout in en kele straten, o.m. in een gedeelte van de weg Kerkehout zelf. eenrichting verkeer in te voeren viel niet in goe- de aarde bij de vertegenwoordiger van de buurtvereniging. Door deze maatregel wordt veel meer verkeer de buurtschap ingebracht. Schuyer kon wel voelen voor eenrichtingver keer op de weg Kerkehout, maar dan in omgekeerde richting. De con clusie van de meerderheid van het overlegorgaan was, dat er geen be hoefte is aan dergelijke maatrege len in de buurtschap. Het verkeer is er niet intensief, be halve wanneer er in het week-einde sportwedstrijden worden gehouden. En dan is het helemaal niet erg als men eens even op elkaar moet wach ten. Ook tegen de uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen bleek de buurtvereniging Kerkehout bezwa- ren te hebben omdat dat gaan zou i ten koste van voortuinen en groen- stroken. Alleen in een gedeelte van de Albertinestraat zou een parkeer- strook aangelegd kunnen worden. Afsluiten Het afsluiten van de Lijsterlaan en Koekoekslaan voor vrachtwagen- verkeer ontlokte aan Drs. Niebling de vraag, waarom wel gereageerd wordt op klachten van bewoners van deze lanen en bijvoorbeeld niet op klach ten van bewoners van de Prinsenweg en omgeving over hetzelfde zware vrachtverkeer. Burgemeester Staab wees er op, dat Lijsterlaan en Koe koekslaan uitermate smalle wegen zijn, waarop brede vrachtwagens eenvoudig niet toegelaten kunnen worden omdat dan de bermen stuk gereden worden. Het afsluiten van een brede weg als de Prinsenweg voor vrachtwagens is een onhaalbare zaak. De conclusie was tenslotte, dat er weer eens een gesprek zal plaats hebben met de directie van de Melk fabriek Menken, die in het verleden getoond heeft alle medewerking te willen verlenen als het gaat om het weren van zwaar vrachtverkeer dat bestemd is of afkomstig is van deze fabriek. Aan de orde kwam nog de kruising Bloemcamplaan, Kerkeboslaan, Stoeplaan. Gevraagd werd of niet met eenvoudige middelen een soort middenplein gecreëerd kan worden om 't verkeer over dit zeer brede kruispunt, in wat betere banen te lei den. Dat zal door het college nader worden bekeken. Eenstemmigheid was er in de commissie over het standpunt, dat maandag al in de commissie Open bare Werken werd uitgesproken, namelijk dat niet moet worden over gegaan tot de aanleg van een tweede parkeerplaats bij de Wassenaarse Slag, zo lang de aan- en afvoerwe- gen naar het strand geen grotere ca paciteit hebben. Bij de rondvraag werd door Ver- keerscontact een nota aan de bur gemeester overhandigd met een aan tal vraagpunten over verkeersaange- legenhed'en in het noordelijk deel van de gemeente. Deze nota zal be handeld worden in de volgende ver gadering van "Verkeersoverieg". Een suggestie vanuit Kerkehout die wel aansloeg bij de gehele commis sie was: een proef te nemen met een z.g. verkeersdrempel in de weg Ker kehout, omdat daar door het ver keer dat van de Rijksstraatweg komt over het algemeen veel te hard ge reden wordt. Deze suggestie zal na der worden onderzocht. Op vragen vanuit het Verkeers overieg over de Rijksstraatweg ant woordde burgemeester Staab o.m., dat wat Rijkswaterstaat betreft de rijksstraatweg een lokaal karakter kan krijgen als er een alternatief beschikbaar komt, bijvoorbeeld in de vorm van de Leidse Baan. dame met WASSENAAR Straatmakers zijn in de directe omgeving het Wassenaarse raadhuis bezig met het aanleggen van parkeer- stroken waarbij gebruik gemaakt wordt van zogenaamde groen stenen (tegels met gaten>. In die gaten worden later kleine graspolletjes geplant, zodat het parkeerterrein een groene aan blik zal bieden. Gisteren kwam een hond naar een van de straatmakers toe, met de vraag wat hij aan het doen was. De straatmaker, die zich al uren lang verbaasd had over het enorme aantal honden dat in 't park rond het raadhuis pleegt te worden uitgelaten ,gaf het vol gende antwoord: „Mevrouw, dit is iets nieuws in Nederland. Dit worden genummerde hon dentoiletjes. Het is de bedoeling, dat iedere Wassenaarse hond z'n eigen putje krijgt.De dame keek wat ongelovig en wandel de verder De parkeerstroken, onmiddel lijk naast het raadhuis en ver der langs de zuidelijke kant van de Raadhuislaan, worden aange legd om het parkeren van auto's op de grasstroken rond Huize De Paauw" te voorkomen. Met dat zelfde doel zijn op, kwetsbare plaatsen paaltjes geplaatst. Het betreft in totaal 480 m2 parkeerplaats, voldoende voor 'n kleine 40 auto's. onder redactie van Paul Wolfswinkel tel. 25260. Namen We zijn gisteren twee namen ver geten te vermelden, die eigenlijk he lemaal niet hadden mogen worden vergeten. Sam Platteeel leverde het stukje over de prijswinnaars van de kwis met Kick Stokhuyzen en Pieter Taffijn gaf me de benoeming door van de professoren bij het Rijksmu seum voor geschiedenis en natuur wetenschappen. Vragen LEIDEN Een vrouw, die bij de NZH op het toilet zat, gisteren, moest naar het AZ worden overge- oracht. Tijdens haar verblijf in het kleine kamertje, manoeuvreerde ze op een dermate vreemde wijze 'met haar le dematen, dat haar knie uit de kom schoot. "Zijn B. en W. ingenomen met spellingen als "kuituur", „ekono- mies" etcetera op de bewegwijze ring in het stadhuis? Zo ja. is dat wegens de platvloerse serviliteit jegens de Duitse toeristen in het stadhuis die uit een dergelij ke spelling spreekt? Zo ja, wil men in de toekomst nog verder gaan? Alle opschriften in het Duits bijvoorbeeld?" Zo neen, wenst men zich dan aan de officiële spelling te houden en geen afwijkingen toe te staan, die, zoals men weet altijd in politieke zin geïnterpreteerd kunnen worden hetzij in ultra-conservatieve, hetzij in ul tra-progressieve zin? Vragen van raadslid Wouter Kuyper aan B. en W. We houden het ant woord in de gaten. Opbrengsten De opbrengst van de in de week van 17 tot 22 september 1973 in de gemeente Voorschoten gehouden col lecte ten bate van de Nationale Re- classerlngsactie bedroeg f 1.963,33. Het Comité Nationale Reclassering afdeling Voorschoten, zegt een ieder, die heeft medegewerkt om dit resul taat te bereiken, gaarne dank. Het werkcomité dat het vorig jaar een inzameling organiseerde voor een geschenk namens de Wassenaarse burgerij voor het nieuwe Gezond heidscentrum, heeft de eindafreke ning opgesteld. De totale ontvang sten van het comité bedroegen: f 40.743.82. Daaruit is de aanleg van de tuin rond het gebouw bekostigd, alsmede enkele bloembakken, die bij de ingang van het gebouw zijn geplaatst. Het saldo, f283,45 zal de zer dagen op de rekening van het Wassenaarse Kruiswerk worden overgeschreven. m.m.v. Hans Melkert en Paul de Tombe Envelop Jan Klaassen Palet De in Utrecht gevestigde organi satie "Artiestenpalet" verzorgt dins dag 9 oktober om 8 uur voor de vier de keer een programma in het Oude- liedenhuis aan de Herengracht. Voor de bejaarden treden deze keer PrmipV" op: het accordeonduo de Ritello's, 1 de goochelaar Cees Spaans en Ellen van Eyk met Nederlandse liedjes. Jan Klaassen is weer terug van va kantie en heeft z'n theatertje aan de Middelweg in Leiden geheel ver- n.euwd. Goed nieuws dus. Katrijn- ge heeft de poppenartiesten in een r.ieuw pakje gestoken en al die pop pen staan te popelen (of te poppe- ien?) om weer een geweldig leuk programma te brengen. Iedere zondagmiddag om half drie is het theatertje open, aan de Mid delweg 19c. Gaarne vooraf telefo nisch afspreken (nr. 25802) Dan krijgt u meneer Onderwater. Stelling 'Stellingen bij een proefschrift zijn nas dan zinvol als de argumentatie aan 't proefschrift ontleend kan wor den". (R. K. F. Fokkema uit Alphen ?an den Rijn en gestudeerd hebben de. aan de VU in Amsterdam) WENSEN WASSENAAR De commissie "Verkeerscontact" van de Vereniging van Vrienden van Wassenaar heeft, een memorandum opgesteld met wensen ten aanzien van de verkeers regeling in Wassenaar-Noord. Als leidraad voor het standpunt van Verkeerscontact geldt o.m. dat door gaand verkeer moet worden geweerd, dat het noodzakelijke en het recrea tieve verkeer moeten worden ge spreid en dat geen wijken mogen worden geïsoleerd. Het Verkeerscontact is het er niet mee eens, dat de Van Duivenvoor delaan, de Starrenburglaan tot voor rangswegen worden verklaard. WASSENAAR De Coöperatieve Raiffeisen/Boerenleenbank in Was senaar verg-adert volgende week woensdag. Op 1 april jl. werd het sa mengaan van de beide plaatselijke banken juridisch en administratief gerealiseerd, nadat de beide leden vergaderingen hun goedkeuring aan de fusieplannen hadden gehecht. Het totaal van de gecombineerde balans van beide banken per 31 de cember 1972 beliep f 34.331.397,-. Het totaal aan spaargelden beliep ruim f 25 miljoen. Het winstsaldo bedraagt f 48.475.-. Aan de algemene vergade ring zal worden voorgesteld, dit be drag te voegen bij de algemene re- VRIJDAG 5 OKTOBEH Vrijdag Oegstgeest (Geversstraat 65) tolt voor kamerbewoners 8.3C 1 uur 's nachts. Breestraat 19, Jeugdhaven J Studentenekklesla 57 i Konlngskerk Lelden Rullclub 7 Zaterdag Burchtplein Antiekmarkt 9.30 u ?r —5 uur nam. ji< Oegstgeest (Geversstraat 65) sociëteit vanaf 16 Jaar, 8 uur i 1 12 uur 's nachts. )U, Breestraat 19, Sociëteit Twi """BB 10 Jeugdhaven Sooi^- sen. 9 uur nam.- (e BIJ Molen de Valk, Postzegeln Schaakzoldèr (Morsweg 114), 'e (eugdschaaksoclëtelt, 2.005.30 Doopsgezinde kerk. Zevendedag ventlsten bijbelstudie 10 uur v prediking 11 uur voorm. Danscentrum (Hoogl. Kerkgracel Dansen 8 uur nam. Spanjaardsbrug Vertrek Molei Nat. Molendag. 10 uur voorm. 1st UURomanuszaal Lange Mare l 111 Start Hutspot-wandeltochten 10 m Doktersdienst J Leiden Tot zaterdagmorg ffi uur raadplege men de eigen es arts. Daarna tot zondagnac) }e uur uitsluitend voor spoedge dokterstelefoon 22222. Wijkzus d. Berg, Mariënpoelstraat 17a, 54954, en zr. Rigters, Witte gel 58, tel, 31055. Leiderdorp Dokter Ouwe^ Loevestein 40, tel. 34924. nt Oegstgeest Dokter Held, laan 36, tel. 52255. Wijkzuster n, menhoveti. M. H. Tromplaan g< tel. 53448 b.g-g. 54500. Qr Warmond Dokter Lei Ohurchilllaan 13, Voorhout, te 02522-10140. den, maar ze rammelden in duplo. Aan verscheidende deuren werd rweemaal gebeld met een verzoek om een bijdrage voor het dier in nood. En tweemaal geven is natuur lijk teveel van het goede Wat was gebeurd? Op enkele scho len waren collectebussen uitgege ven voor de straatcollecte van a.s. saterdag, maar dat was de leerlin gen niet duidelijk gemaakt of gewor den. Die gingen zonder dat hun ter rein was afgebakend, de wijken in en waren vaak de officiële huis-aan- buiscollectanten vóór. Vervelend na tuurlijk. maar het geld komt tenslot te toch in één grote pot. Apothekers De avond en nachtdienst v apotheken in de regio Leiden waargenomen door de Ap< J Reyst, Steenstraat 35, tel. 2013 potheek Voorschoten Leldsewe tel. 01717-2525. Tevens zaterdaf 6 uur namiddag Oegstgeester theek Wilhelminapark 8, tel. 534 De lezers van het parochieblad van Zceterwoude, zullen in het novem bernummer van het blad een lege enveloppe vinden. Daarin kan een vrijwillige geldbijdrage worden ge stopt door de lezers om de kosten van de maandelijks verschijnende uitgave te bestrijden. De kosten voor het blad, waarvan inmiddels zes nummers zijn verschenen, zijn voor beschoten door het kerkbestuur. Met de enveloppe-actie hoopt de redactie de lening af te kunnen lossen. W ijkverpleging Warmond Wijkverpleging 4 H. Vliet-Groenesteeg, Friezenhotp Sassenheim, tel. 0252211643. |de Release Hulpverleningsdienst Releases we Rijn 20a. tel. 24565 Ma fc/m, 8-10 u. nam. bovendien dined t/Ba 2-5 uur nam met uitzondering dagmlddag. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging l 4* tel. 49441 (maandag t 910 uur voorm) Aanvragen voor naive dagen; Kerkelijke opleidingsschool voofs' zinsverzorging. Rllnsburgerweg 8 u 53336 Kinderopvang Informatiebureau werkgemeer4 '—centra Leiden Haarlet 73b (telefoon 30360). Ge 0 vr. 9.30—12 di., Moeders voor moeders Aotle "Moeders gaven zuster E. Hofdljck 32. Oegstgeest. tel 62652. moedenlV' sr: Burgerlijke stand van Leiden Kinder programma in Het Centrum ZOETERWOUDE In zaal "Het Centrum" in Zoeterwoude is mor genochtend (van 10 tot 12 uur) een kinderprogramma gepland. Daarin zullen o.a. optreden een clown een goochelaar en een Jongleur. Er zul len voor de kinderen tevens wedstrij den worden rehouden, waaraan leuke prijzen zijn verbonden. Kaar tjes (f 1.50) "ijn morgenochtend van- ai half tien te krijgen aan de zaal aan de Schenkelweg. VOORSCHOTEN Voor de be stuurders van de voetbalvereniging Randstad Sport was het gisteroch tend om elf uur een beetje feest. Dat was namelijk het tijdstip waarop de de eerste paal voor het nieuwe club gebouw de grond in ging. Aan zelf slaan waagde zich niemand maar natuurlijk wilde tweede voorzitter Brinkman terwille van het plaatje best even in de cabine van de hei stelling gaan zitten, compleet met veiligheldsheim. De rest van de i groepeerde zich er omheen. Het nieuwe gebouw, dat gebouwd wordt door fa. Meijer zal waarschijnlijk in april gereed zijn voor afwerking. Die afwerking wordt door de leden zelf verzorgd. Het gebouw omvat naast de kleedkamers, recreatieruimte en commissiekamer een speciale ruim te voor de jeugdafdeling van Rand stad en een speciale kleedkamer voor de scheidsrechter van de afde ling damesvoetbal van de Voorscho- tense club. wezige werkers voor de vereniging Foto Jan Holvast. Gepleit wordt voor verkeerslichten op het kruispunt Stadhoudersweg/ Hofcampweg en voor knipperlichten op het kruispunt Van Duivenvoor delaan/van Groeneveltlaan. Ook op het kruispunt Van Duivenvoorde- laan/Van Cranenburchlaan zouden permanent werkende verkeerslichten geplaatst moeten worden. Ook voor i;eiioke.\ diverse andere kruispunten worden Dennis Carei, z. v. C. Gordijn en J. van Zeist; Irene Judith Deborah, d. verbeteringen door middel van ver- v j v Kinneging en A. w. de Heus; keerslichten of profielwijzigingen Cornelia Susanna, d. v. C. Vljlbrief voorgesteld en A. P. M. Bensdorp; Martine Maria, d. v. H. T. E. Blom en E. M. Broek- Gepleit wordt voor eenrtohttogs- £ulJedwaler; "jeroen.' fv'ï R verkeer in de Donker Curtiusstraat. p. van der Ploeg en H. L. Lascaris; Robert Anthony, z. v. T. F. J. A. Verkeerscontact stelt verder, dat Jaspers en A. C. M. Moerkerk; Bar ry Robert, z. v. R. H. Visée en J. L. R. de ventweg langs de Rijksstraatweg, kasperezak; Franciscus Johannes m„ r z. v. A. J. M. Bunnik en M. C. J. de vanaf de Narcislaan tot voorbij de OVERLEDEN E. M. Verkuijlen, 68 jr., geh. gew. mét Rozellweg, geen voorrang meer zou A. Heusen: P. C. de Kruis? 65 Jr.. man: moeten hebben op het verkeer dat, nijtomammam"A.mvis': 61 komend uit Den Haag en Amsterdam ?r ve ^ÜpGeerts B M Wolters' 43 de Rozenweg wil indraaien. GETROUWD W. A. M. van Schendel en H. J. G. Tenslotte wordt epnlpit voor een Seuren: H- s- van der Zeeuw en H. xensiotte worat gepieit voor een de Koning; R. M. D. Aalbers en W. P. betere situering van de autobuspar- a. f. j. de Rijk; T. A. D. Biansjaar en keerplaats op de dr. Mamsveltkade. c- Buitendijk; G. j. Verhaart en A. J. M. Vollering; F. van Tongeren en A. T. Kroon; P. H. Ciere en J. C. C. Wellicht zou daar een extra parkeer- de Wit; A. van Rooij en Y. E. van der Linden; P. K. H. E. Jöris en M. Free- strook kunnen worden aangebracht ke; H. L. van Gijzen en M. van Duv- met een hatleplaats voor de bussen. £n£££ W' Stlkkelorum en J' H' M' serve, die op 31 december Ji. f 1,1 miljoen bedroeg. Door de gunstige ontwikkeling van de toevertrouwde middelen kon in 't verslagjaar 1972 f 5,4 miljoen aan nieuwe leningen op lange termijn verstrekt worden. In 1972 werden, als gevolg van een sterke groei van het girale betalingsverkeer, meer dan 200.000 mutaties verwerkt. Dit aan tal bedroeg 5 jaar geleden nog maar 65.000. Burgerlijke stand Leiderdorp Geboren: Marcel z.v. G. J. v. Heek en n. Meijer, Elisabeth A. d.v. W. Qualm en A. n. t. Bakker, Eef- je d.v. W. M. M. Dekkers en P. J. M. Bastlaansen, Patricia d.v. H. v. Dam en G. Greving, Bianca J. d.v. A. J. Buijs en J. E. Koet, Reinier H. z.v. J. v. 't Wout en J. v.d. Spelt, Franciscu6 c. n. d.v. t. c. Straathof en R. G. Kappert, Dennis J. z.v. H. K. W. Schulp en J. M. M. Houdijk, Erik z.v. W. Spek en c. M. Wernecke. Wlbout z.v. n. c. Groen en H. A. S. Straathof, Bastiaan z.v. c. Berkhulzen en A. W. Roeleveld, Johan- Humanitas Dienstverlening Humanitas. gracht 84 Spreekuur maandag 2- y nam. woensdag 9.30—10.30 voorn 21458 KWJ-Leiden Havenplein 3, tel. 21139 V ogelasiel Anna Paulownastraat 10, U Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau rechtskundige bijstand. Adres Volkshuis Apothekersdljk 33 Ope* tilden dl., wo., do., vrij.: 101 ut 79 uur nam. Zevensprong vrij. Ondertrouwd: J. M. W. G. Lucassen n E. G. M. Vorst, L. G. v. Llerop en J. Getrouwd: H. J. Mulder en W. M. v. d. Stoel. E. Heineman en D. v.d. Waals, R. Hemelaar en D. A. Rooda, J. Korving en n. M. Ham, P. G. A. Lanzlng en E. M. v.d. Berge. F. Duivenvoorden, 60 Jr. echtg. v. W. J. Lieverse, P. H. Harmse. 76 jr. echtg. v. L. Smit, c. v. Veggel, 73 jr, geh. gew. m. P. v.d. Meer. LEIDSCH DAGBLAD. DAGBLAD VOOR LEIDB EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscb Dagblad E Witte Singeu 1 Leider Postbus 64 Giro 87059 relefooD redactie 01710-21501 Hoofdredacteur Has Mulder Maandabonnement Kwartaal sa. öonnem entttl Per Pnst til Losse atimmer? Abonnementsgelden of) voort betaling te voldoen BM au tod tlscüe overschrijving geen adfl aistr&tle- en incassokosten Nabezorgling van 18.00 20.0C Zajterdag van 16.00 18.00 u Telefoon 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2