Noord-Hofland kampt met wateroverlast Eerste Huis99 paal de grond in Eenrichtingverkeer in Kerkehout FILMAVOND IN SPORTHAL WASSENAAR Aangehouden na inbraak Werkmans Wilskracht heeft weer een repetitielokaal PAGINA 2 STAD EN RAND MAANDAG 1 OKTOBER 1973 [HENGEL SPORT ETf irtJ Na regenachtig weekeinde 15 cm water in de tuin Dinsdag Maandag Hogewoerd 57, Leiden Film- en dis cussie, Troef 8—10 uur nam. Stadhuis Leiden, spreekuur ambte naar Burgerlijk Pensioenfonds 2.30 4.30 u. nam. Stadhuis Leiden. Vergadering ge meenteraad 7.30 uur nam LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad B V Witte 8ingej I - Leiden Postbus 54 Giro 67055 TelelooD directie eD administra tie 01710-25041 Teleloon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Ban Muidej Maandabonnement l tf.Z* Kwartaalsabonnement 127.4." Pee Post f 29.8b Losse nummers t o.4( Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen t$y au to ma tlsche overecbrljvmg geer adrm nlstratle- eD incassokosten Nabezorgmg tot 20.00 urn Zaterdag tot 18 00 uur relefoop oi 710-30500 zodat loon- en prijsstijgingen in de bouwwereld zo min mogelijk invloed zullen krijgen. Middengroepen Door dit alles is men erin geslaagd huizen te kuinnen bouwen voor de zg. middengroepen, wat in de prak tijk betekent dat de "gemiddelde" koper een jaarinkomen van rond de 25.000 gulden heeft. Aspirant-kopers met een naar het idee van de Stich ting te hoog inkomen zijn afgewe- Het plan voor de 408 huizen is op gezet in overleg met de toekomstige bewoners. Het resultaat van enque- tes en voorlichtingsavonden is ge worden, dat de zonligging van de achtertuinen optimaal is, doordat 85% op het zuid-zuidoost-zuidwesten is gesitueerd. De bloklengte is kort (7,3 huizen per blok), en de verkaveling is speels. Opvallend is vooral, dat er nergens doorgaande routes in het bouwplan zijn opgenomen, en dat er veel speelpleintjes zijn opgeno- Over 4 tot 5 maanden hoopt de Stichting Eigen Huis de eerste wo ning in het plan te kunnen opleve ren. Daarna moet het hard gaan: er zullen volgens de plannen van 2 huizen per dag moeten worden op geleverd. LEIDEN Wethouder Ham van Volkshuisvesting en Openbare Wer ken heeft vanmiddag de eerste paal geslagen voor de bouw van 408 huizen in de Merenwijk, een uniek project dat wordt uitgevoerd door de Stichting Eigen Huis. Het bijzondere van de huizen die door deze stichting zullen worden gebouwd, is de bijzonder lage koop prijs, die men ondanks de relaitief hoge grondprijzen heeft kunnen ver wezenlijken. De huizen zullen de toe komstige bewoners het eerste Jaar ongeveer 300 gulden per maand, gaan kosten (na aftrek van de fisca le voordelen die de koper van een huis op dit moment heeft). Men heeft deze in verhouding lage Burgerlijke stand van Leiden i Duljn. Paul Christl- aan, z. v. W. Termorshuizen en J. p. Hofsbra. ONDERTROUWD G. G. Aina en J. Erades. J. J. Arends en J. van Tongeren .A.JJVJAJ.AJ en J. van Tongeren. A. J. H. M. Bak ker en J. Mostert. P. J. Bedijn en H. D. Snelder. J. W. M. Cappendijk en A. M. de Bok. T C. Chang en A. A. Scha kel. G C. 'J. M. Dierckxsens S. T. Klous. K. E. Hagenaar en C. A. M. Klln en y. J. Heymans P. J. M. van Leent en M. E. Visser J. W. vom Lehn en M. E. S. Verboom T A. M. Louwe en C. M. Wolters. J. T, M. Lubbe en J. de Koning. F. Mark en Dupuis, 80 jaar. bedragen kunnen bereiken door dat de Stichting geen winstoogmerk heeft gehad, doordat de Leidse Spaarbank zeer gunstige financie- ringsvoorwaarden op tafel bracht, en doordat er zeer snel gewerkt is, en gaat worden. De hele voorberei ding van het project die vandaag wend afgesloten toen het ministerie van Volkshuisvesting de premiebe schikking in de brievenbus van de Stichting liet glijden heeft nog geen driekwart Jaar geduurd. De bouw verwacht men ruim binnen anderhalf jaar te kunnen voltooien, WASSENAAR Met ingang van 3 oktober zulki in de vergaderzaal van de Wassenaarse sporthal op alle woensdagavonden films worden ge draaid, die men in de "normale" bios copen nooit te zien krijgt. Het initia tief hiertoe is genomen door het Haags Filmhuis in oprichting en ge- inspireerd door het succes van de manifestatie "Film International" in Rotterdam en de Arnhemse film- week. Men is er in geslaagd een aan tal films, die op het "Film Interna tional" werden vertoond ook beschik baar te krijgen voor de Haagse ag glomeratie. De voorstellingen begin nen om 20.15 uur. Het programma voor de eerste weken ziet er als volgt uit: 3 oktober "Weg met de boeken, de straat op" (18 jaar) 10 oktober "Goto, l'ile d'amour", 17 oktober "Ich liebe dich, ich töte dich" 24 ok tober "De ceremonie", 31 oktober "Nathalie Granger". Dammen Het Nederlands kam pioenschap dammen voor dames is gewonnen door Barbara Graas. De eindstand van het in Amsterdam ge speelde toernooi luidt: 1. Graas 14 pnt 2'4 Nieuwenhuizen, Poepjes en Van Setten, allen 10 pnt. WASSENAAR Het nieuw Inge- stride "Verkeersoverleg" dat op woensdagavond 3 oktober voor het eerst in een openbare vergadering bijeenkomt, zal zich o.m. bezighou den met voorstellen van burgemees ter en wethouders tot het treffen van verkeersmaatregelen in de buurt schap Kerkehout. Het college heeft ai eerder de buurtvereniging Kerke hout daarvan in kennis gesteld. De voorstellen omvatten o.m. het instel len van eenrichtingverkeer in de Lcuisestraat, in een gedeelte van de Adrianastraat en in het gedeelte van de weg Kerkehout tussen Louise- stiaat en Charlottestraat. Reeds eerder was eenrichtingverkeer inge- oerd in de Daniel Ruysstraat en de Lokter van Praagstraat. Door deze maatregelen zullen naar de mening van burgemeester en wet houders, de rij gewoonten van de bewoners en van de bezoekers niet belangrijk gewijzigd behoeven te worden. Omrijden is ook nu al in vele gevallen noodzakelijk. Ook in c*e overige straten van Kerkehout zou eenrichtingsverkeer gewettigd zijn, maar burgemeester en wethouders, willen daartoe niet overgaan met het oog op de mogelijkheden om aan twee kanten van een aantal wegen te parkeren. Verder hebben burgemeester en wethouders plannen om de parkeer gelegenheid te vergroten. Zo zouden de groenstroken voor de panden Al oe rtinestraat 1 tot en met 17, en voor de panden Charlottestr. 34 te en met 40 bestemd kunnen worden tot parkeerstroken. Daar kunnen in totaal 13 auto's parkeren. In de Lcuisestraat (tussen Johannastraat e:i Albertinestraat) en in de Alberti- rt straat (voor dé panden 19 tot en mei 29) zouden parkeerstroken kun nen worden aangelegd, als 'n strook grond van de voortuinen daar zou worden afgenomen. Die strook zou door de Wassenaarse Bouwvereni ging beschikbaar gesteld moeten worden. Burgemeester en wethouders willen over deze maatregelen graag het oordeel horen van het Ver- keerscontact, waarin, zoals bekend, de leden van de commissie Openba- ie Werken en afgevaardigden van "Verkeerscontact" zitting hebben. VOORSCHOTEN Het regen achtige weekeinde is niet ongemerkt voorbij gegaan aan de Voorscho- tense wijk Noord-Hofland. De bewo ners hebben behoorlijk te kampen gehad met wateroverlast. De wonin gen aan de Tjerk Hiddensdreef en de Jan van Gelderdreef konden ai- leen nog aan de voorkant met droge- voeten worden bereikt. De woningen aan de Tjerk Hiddensdreef (16 t/m 19) hadden het water tot aan de keukendeur staan. In de tuinen van de woningen aan de Jan van Gelder- dreef 9 tm 15) stond zondagmiddag byna 15 centimeter water. Drie bewoners, de heren Hulst, Brouwer en Segaar zijn van plan in samenwerking met de overige buurt bewoners een gesprek aan te vragen bij de directeur van openbare wer ken, om te komen tot een oplossing van de wateroverlast, die vorig jaar in mindere mate aanwezig was maar dit Jaar niet te voorkomen is na enige voorzieningen die verricht zijn door de gemeente Voorschoten aan een pleintje tussen de beide dreven. Vorig jaar stond dit pleintje regel matig onder water. De dienst open bare werken heeft het pleintje opge hoogd en voorzien van drainagepijp jes. Dit pleintje is nu vrijwel droog, maar het water heeft zich nu naar de nabij gelegen woningen ver plaatst. Omdat het allemaal koop woningen zijn, ligt deze zaak niet eenvoudig. De woordvoerders van de twee dreven menen echter dat er door middel van een goed gesprek Als je achterom wilt, trek dan je baggerlaarzen maar aan. LEIDEN De Leidse politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een 28-jarige man aangehouden, die een etalage van een radiowinkel aan de Haarlemmerstraat had ingegooid en daaruit een versterker van onge veer 450 gulden ontvreemdde. De to tale schade die de man aanrichtte be droeg rond de 1250 gulden. Bij zijn aanhouding op de Haarlem merstraat bood hij nogal wat verzet. 19 Jeugdhaven, Expres- Jolfgdcafé* 7^3010.30 v Troef (Hogewoerd 57), Creativiteits- rroepen, dansrj~ in Hooigracht groepen, dansexpressle 810 uur nam. "it 38: Spreekuur Stichting Hulsvesting werkende jongeren 7.30— 8 30 uur nam. Diamantplein 27: Gespreksavond Baha'l, 8.15 uur nam. Driftstraat 49: Spreekuur sociale laadsvrouw 10.3011.30 uur voorm. Hogewoerd 57: Miks Soclëteot voor Dfielen 912 uur nam. 19: Sociëteit voor gehan- Rijnsburgerweg 163: Spreekuur Alg. Bureau voor levens- en gezinsmoeilijk heden 7.30—8-30 uur nam. Apothekers De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken wordt waarge nomen door apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, Leiden apo theek Voorschoten en apotheek Be ker, Lijtweg 4, Oegstgeest. Release Hulpverleningsdienst Release Nieu we Rijn 20a tel 24556 Ma t/m vr.Ja 8-10 u nam bovendien dlnsd t/m zat 2-5 uur nam met uitzondering van vrij dagmiddag Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelden. kerkelijke opleidingsschool voor ge zinsverzorging RUnsburgerweg 86 tel. 53336 Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest Tel 64116 33921 en 61944 Het echtpaar werd door zoon Hans ondergebracht in een hotel in Lei den waar zij tenminste droog zaten. Vanochtend toog hij met een helper naar het makelaarskantoor Rijnland aan de Veurseweg om even de vloer bedekking te laten zien. Hans van Stralen: „Het zijn oude mensen, mijn vader is bijna blind het is niet de eerste keer dat we met een overstro ming te maken hebben. Al drie jaar zitten die oude mensen te tobben. Het wordt iedere keer wel doorge prikt maar het helpt niet afdoende". Dat de riolering niet in orde is wordt door een zegsman van Rijn land bevestigd „Er is bij de bouw een fout gemaakt. Ook by de onder bebouwingen aan de Gerbrandylaan hebben we met deze moeilykheden te maken gehad. Door de riolering van deze huizen een eigen aansluiting te geven de oude loopt via de riole ring van de flats kan dit probleem worden opgelost". Toen Hans van Stralen informeer de wanneer nu met het opknappen van het huis van zijn ouders werd begonnen „want wie betaalt het verbiyf in het hotel" Als ant woord kreeg hy „zo snel we mensen kunnen vinden die dit werk goed kunnen uitvoeren". Daar hoopt Hans van Straalen zelf ook werkzaam in de bouw dan maar op. Golf De damesploeg uit Groot- Prittannië pn Ierland heeft dit week einde op de banen van de Eindho- vense golfclub in Valkenswaard de traditionele tweejaarlijkse wed strijd met 20—10 gewonnen van de pioeg van de rest van Europa, uit komend onder de naam Het Conti nent". Winkeliers in Wassenaar willen koopavond Een en vijftig procent van de Was senaarse winkeliers is voor een koopavond. Dat is gebleken op een deze week gehouden vergadering van de commissie Midden en Kleinbedrijf. Omdat de Wassenaarse Onderne mingsvereniging en de plaatselijke afdeling van de Ned. Katholieke Ondernemingsvereniging dit percen tage niet erg overtuigend vonden hebben zy nu in een enquête in een plaatselijk nieuwsblad, naar de mening van de consumenten ge vraagd. Tevens werd de vraag ge steld hoe de inwoners van Wasse naar denken over de winkelsluiting op zaterdagmiddag om 5 uur in plaats van 6 uur. Hans van Stralen rechtsmet de vloerbedekking uit de ondergelo-pen woning bij het make laarskantoor Rijnland. Kinderopvang Informatiebureau wer Kindercentra Lelden straat 73b (telefoon 303 di., wo. do en vr 9 30- .- wo ook 2—6 uur nam do ook Moeders voor moeders gaven zuster E Janssen Ntemeyer, Hofdtjck 32 Oegstgeest tel 01710- 53652 Humanitas enstverlenln Ut 84. Spreekt woensdag 9.3010.31 31458 KWJ-Leiden Beweging van w Havenplein 3, tel. formatiecentrum voor werkende jonge- Dienstverlening Humanitas Hooi gracht 84. Spreekuur maandag 2— uur Vogelasiel Anna Paulov Gewond-a- en u 34687 Wetswinkelt je Juridisch adviesbi rechtskundige bijsta Volkshuls Apothekers.-.^ - tijden di.. wo., do., vrij.: 10—1 Dienstencentrum Noordelndpletn 2b, tel. 40483, alge mene Informatie dagelijks vaD 9-10 wel voorzieningen te treffen zijn, waardoor bij regenval de brandgan gen en sommige tuintjes niet onder water staan. LEIDEN 'Werkmans Wilskracht heeft weer een nieuw repetitielokaal. Het is ondergebracht in de school aaji de Boorruruarkt. De officiële ope ning werd zaterdagavond verricht door de loco-burgemeester Mevrouw Den Haan (zie foto). De in 1902 op gerichte harmoniekapel ip hiermede aan de vierde oefenruimte toe. Be gonnen in de 1ste Looierstraat (in 'n gebouwtje van de katoenweverij) en vervolgens in de Vestestraat en het gebouw 'Staalwijk', waar tot voor en- kcle maanden werd geoefend, heeft 'Werkmands Wilskracht' nu een hele grote repetitieruimte. Alle leden lie pen daar ook met glunderende ge- zxhten rond en de voorzitter Sas burg, sprak in zijn dankwoord van de grote ijver, die door de leden aan de dag is gelegd bij het opknappen van die school. Tussen de leden be vonden zich ook het oudste lid van de vereniging, ilippo die al sinds 1904 lad is en de ere-voorzitter, By, die zich herinnerde, dat 'Werkmans Wilskracht' in 1903 voor het eerst meeliep in de 3-oktoberfeesten. De opening Is, met 't naderende 3-okto berfeest voor de deur, dan ook pre cies op tijd gekomen. Want er zal weer veel en druk geoefend moeten worden. Maar vanaf heden in een ruimte, waar alle leden met veel plezier repeteren. Foto Jan Holvast Kampioenen P.V. "Het oosten" Leiden. Vitesse 1. W. v. Klink 2. D. Koet 3. C. Gijsman. Midfond: 1. J. Mooten, 2. D. Koet, 3. F. Bondman, rond: 1. W. v. Klink 2. C. Gijs man, 3. C. Vesseur. Totaal oude dui ven 1. D. Koet, 2. J. Mooten 3. C. esseur. Jonge duiven: 1. D. Koet, 2 C. Gijsman, 3. T. v. As. Navluch- ten: 1. C. Gijsman 2. D. Koet 3. W. -< Klink. Aangewezen duiven oude duiven 1. C. Gijsman, jonge duiven C. Gysman navluchten P. Juffer- jnans. Generaal 1. D. Koet, 2. C. Gijsman, 3. W. v. Klink, 4. C. Ves- •stur, 5. J. Mooten. Zondag hield „De gulden Voorn" haar 7e wedstrijd onder zeer slechte weersomstatidigehden (veel regen en wind) op de kleine plas van de Geelpoel. De uitslag: 1. H. v. Alphen (9 st.) 1400 gr, 2 H. Schouten (8) 1130 gr, 3. H. v. Houten (8) 860 gr, 4, H. v. Alphen Jr (8) 790 gr, 5. M. Hoogka mer (8) 690 gr, 6. F. Smit (5) 490 gr. 7. G. Bavelaar (4) 460 gr, 8 .J. v.d. Mey (2) 390 gr, 9. G .Harland (2) 230 gr, 10. J. v. Went (3) 190 gr. Viscollege HSV Jubileum wedstrijd de Zijl. Slechte vangst. Uitslag: 1. J. Leuering 500 gr. 3 st., 2. J. Hart man 450, 5, 3. P. Hillebrand 450-4, 4. A. Disseveld 250-2, 5. J. Gommans 150-1, 6. J. Sollevelt 100-1. Viscollege H.S.V. Jubileum wedstr in Zaandam. Slechte vangst. Uit slag:!. Laterveer Sr. 1760 gr. 13 st., 2. P. Wondergem 1750-13, 3. B. La terveer 1650-11, 4. J. Gommans 1510- 10, 5. K. Laterveer 1465-14, 6. A. Doesburg 790-8, 7. H. Onderwater 750-4, 8. G. C. Bontje 610-3. 9. J. Leuering 550-4, 10. I. Arnoldus II 515-2. Constructiefout Een constructiefout in de riolering van de woningen in de onderbouw van de flats van de Van Steenber genlaan ook in Noord-Hofland be zorgde het bejaarde echtpaar Van Stralen veel narigheid. Omdat de riolering niet voldoende werkte, liep het huis onder het rioolwater.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2