Panoramabocht dè grote 'scherprechter' an Bracht niet in de put DOESBURG ONTSNAPT AAN DE GELE KAART provestê IONNEKER KLEDING APPIE HAPPIE ia Ceulemans beste algemeen gemiddelde «erken met'n glimlach. is gewoon een fijne fliodesnop AG 1 OKTOBER 1973 ZAND VOORT Eén ding stond gisteren voor de amper 5000 kleumende toeschouwers rond het natte circuit van Zand voort vast: de nieuwe Panoromabocht had in het raceprogramma van de Trophy of the Dunes als een ware scherprechter gefungeerd. De ene na de andere favoriet zag bij het nemen van die nieuwe langzame bocht zijn illusies heel snel vergaan. Amper wa ren de vanghekken hersteld of opnieuw volgde een crash, waardoor de hulpploegen wederom in actie moesten komen. Het toch al overladen programma liep, tengevolge van de vele repara ties die moesten worden uitgevoerd, zodanig uit dat de organisatoren de grootste moeite hadden om het in hun duel tegen de invallende duisternis nog juist te redden. Het stond overigens eigenlijk aü bij voorbaat vast, dat van liet strakke tijdschema, waarin binnen vijf Watson, snelste in de training, werd het eerste slachtoffer in de Panora mabocht. In ieidendie positie werd hij moesten worden verwerkt, uitgeschakeld. De Belg Eddy Pilette moeten worden afgeweken. Men nam zijn eersite plaats over, maar zich in gemoede afvragen waar- ging op hetzelfde punt als zijn rivaal hu niet, nu twee wedstrijddagen ten onder. Weliswaar werd hij in te grote kunst in een veld ter beschikking waren, het program- strijd met het regelement met hulp slechts vijf wagens. Pred Franken- derden weer op het rechte spoor gebracht, doch diskwalificatie volgde toerwagens groep één drukte wel heel duidelijk zijn stempel op de Trophy of the Dunes. Een derde plaats zou voor Coronel voldoende zijn om zich Nederlands kampioen te mogen noemen. Geen al De winnaar van de formule 5000-raee op Zandvoort: de Engelsman Guy Edwards. Achter hem rijdt zijn landgenoot Chris Craft, die tenslotte vijfde werd. Ben Huisman heeft zaterdag ifloop van de training aan de erlandse autosport vereniging ïld dat hij, wegens druk- werkzaamheden, heeft béslo- zich als wedstrijdleider terug Irekken. Huisman blijft loei functies van penningmeester Nederlandse Autoren- iven^eniging en de Cenav (de oten vennootschap die het van Zandvoort exploi- t) vervullen. De afgetreden ctionaris stond bloot aan felle iek na de Grote Prijs van Ne- and in juli j.l. naar aanlei- van het de Britse coureur Williamson in de zevende overkomen ongeluk, deze in zijn auto verbrandde. De toeschouwers, die het slechte onherroepelijk. getogen. Het hoofdnummer van de werd. Slechts de laatste ronden kon formule 5000 race, tellend voor het den de Slecht bezette tribunes nog gehoopt. Een sensationeel begin deed werd in die fase onverwacht nog te kort kwam om zijn rivaal te Huisman het startsein had gegeven moest hij de wedstrijd al weer af- vlaggen. Be regen viel plotseling bij De debuterende 20-Jarigie stromen neer. Aangezien bij droog Luyendijk bracht Nederland toch nog weer en redelijk goede vooruitzichten een verdienstelijke negende plaats in het starsedn was gegeven, hadden de dit zeer sterke internationale veld. rijders hun natweerbanden in de pits Niet alleen de coureurs hadden het gelaten. Huisman achtte het gevaar moeilijk, de wedstrijdleiders, die te groot om de race fee laten uitrijden hij gelijk heeft gehad. Nadat de mon- door het opleggen 1 fceurs in actie waren gekomen en de dienen van protesten. Het duel Huub wagens opnieuw i i hun dertig ron- Vermeulen Tom Coronel begonnen, bleek al onmid- men wil Dutch National Racing geleden. Als hout van het DNRT was de enige man, die hem zijn titel nog zou kun nen ontnemen. Stalgenoot Vermeulen heeft met zijn machtige Opel Com modore GSE alle moeite gedaan om te voorkomen, dat de coureur van het Al Italia-team als derde de finish zou halen. Alle middelen werden aangewend om de Coronel het race- leven zuur fee maken. De favoriet voor de titel haalde de eindstreep inder daad niet. Na afloop diende een uitermate verbolgen Ton Coronel een protest in tegen het wel zeer agres sieve rij dien van Vermeulen. De gramschap van de Alfa Romeo- Arie rijder was alleszins begrijpelijk en rond de pits was ook de mening, dat Vermeulen in zijn strijd tegen de grote rivaal wel erg ver was gegaan. Anderzijds is het toch ook zo, dat men bij een Ford-Escort Mexico-race, hadden waarbij met gelijkwaardige wagens wordt gereden, slechts van een wer kelijk succes spreekt als gestreden is om deurknoppen en in het duwen en wringen om een betere positie te be reiken het plaatwerk ernstig heeft niet al te vreemd opkijken als in an dere races, de etiquette niet wordt nageleefd. De Ford Escorts Mexico zorgden overigens voor een waar spektakel, waarbij men zich waande in de oer tijd van de stomme films. Bochten werden afgesneden, waardoor na honderden meters door zand fee heb ben gereden met grote moeite de sprong over de betonnen rand van de baan moest worden gemaakt. Met alle gevolgen van dien. De zege ging uiteindelijk naar de Brit John Wa terman, die met zijn volgens de En gelse reglementen geprepareerde wa gen enkele pk's meer had dan de Ford Escort van Piet Schouten, die in het zicht van de finish met nog geen halve meter werd verslagen. De grote winnaars zijn zonder twij fel de uitdeukers, die overigens alle moeite zullen hebben om het Ford Escort Mexico-circus op tijd weer in goede staat te krijgen voor wat men met veel recht alleen maar kan noemen: „Het volgende treffen". Formule 5000: 30 ronden (126.78 km) 1. Guy Edwards (GB) met Lola T330 in 50.01.8 (151.981 km/uur); 2. Toni Dean (VS) Chevron B24; 3. Steve Thompson (VS) Chevron B24; 4. Ton Belso (Den) Shell Sport Lux P330; 5. Chris Craft (GB) Chevron B24. Op één ronde: 6. Graham McRae (Nw. Zeel.) GMI, 7. Keith Holland (GB) Trojan T101. Op drie ronden: 8. Brian Robinson (GB) McLaren M19A; 9. Arie Luyendijk (Ned) Mc Laren. Snelste ronde Gijs van Lennep met Shell Sport en Toni Dean in 1.36.0 (158.472 km/uur). Stand voor het officieuze kam pioenschap formule 5000: 1. Teddy Pilette (Belg) 118 pnt; 2. Toni Dean (VS) 111 pnt; 3. Brett Lunger (VS) 95 pnt; 4. Steve Thompson (VS) 90 pnt; 5. Ton Delso (Den) 79 pnt; 6. Keith Holland (GB) 76 pnt. de ■- dellijk dait de omstandigheden uiter- Team contra Al Italia voor en tij- die mentaliteit alïs toppunt V£ qioeilijk waren. De Ier John dens de wedstrijd van de duurste tdeve strijd waardeert, moet i AMSTERDAM Het lijkt weinig veelbelovend wat Rini van icht (26) tijdens het eerste "openbare" driebanden toernooi i betekenis in dit seizoen heeft gepresteerd. In het interna- nale evenement om de Coupe Simonis in de Frans Otten- nishal eindigde de Waalwijker in de achterhoede met slechts ee overwinningen. In tegenstelling tot zijn 30 jaar oudere idgenoot en titelhouder Jan Doggen, die knap als derde ein de achter de grote Belgische cracks Raymond Ceulemans Ludo Dielis. Bracht, die al tweemaal de na- ale titel droeg, blijkt echter na toernooi helemaal niet in de put sitten, waait hij voert achter emails het beste algemene ge lelde van ruim één. van Bracht verloor zo'n drie, naai in dit toernooi met gering chil, waarschijnlijk omdat hij hoofdzakelijk richt op de toe- st, maar ook wel een beetje at hij het spel nog altijd teveel het spel speelt. 1. Ceulemans 2. Dielis 3. Doggen 4. Thogersen 5. Sdherz 6. Van Bracht 7. Dufételle 8. Rudolph 1.377 1.018 0.959 0.942 1.013 9 0.813 t Kienhuis Bracht na zijn goede slotzege ie Oostenrijker Johann Scherz: probeer het driebanden op serie pelen, zoals ook Ceuelemans en is dit doen. Want daar moet Je naar streven wil Je internatio- kunnen meekomen. Maar wat betreft begin ik eigenlijk pas. dit algemeen gemiddelde van ADVERTENTIE ruim één moet het volgende maand al gek gaan wil ik in Oosterhout niet nationaal kampioen worden. Maar hier, in dit toernooi, is sterk gespeeld. Het is nog nooit gebeurd dat ik me een dergelijk moyenne slechts twee partijen heb gewon nen". Het heeft er echter veel van weg, dat hij door zich teveel te concen treren op het seriespel het winnen teveel uit het oog heeft verloren. Zoals ook trouwens in het verleden al meermalen is gebleken. Van Bracht zelf bestrijdt dat. „Ik ga wel degelijk naar een toer nooi ook naar dit om te win nen. Zelfs als Ceulemans meedoet. Wat me echter wed dwars zat is dat Belgische kranten na een toer nooi vorige week in Gent schreven, waar ik eveneens boven de één ge middeld was geëindigd, dat dat waarschijnlijk kwam omdat er wei nig carotte tegen Maar waarom verloor hij dan toch Het wordt büna eentonig: Ray- nog dit weekeinde van Doggen na een voorsprong van 5334 en van Ceulemans na lange tijd sterk tegen de veelvoudige wereldkampioen te hebben geleid (o.m. met 4556)? Van Bracht: >rM'n voorsprong te gen Doggen was zo groot, dat het gewoon niet verantwoord zou zijn geweest carotte te gaan spelen. Maar hij maakte toen in 10 beurten 26 caramboles. Een toevalstreffer. En tegen Ceulemans? Ja, die legt dan tenslotte helemaal niks meer voor Je klaar en omdat het Ceule mans is ga Je dan toch krampach tig spelen. En Doggen is een enor me btundspeier. Hij speelt niet op serie, maar hij pakt wel alles wat er ligt". Van Bracht is zich er overigens wel van bewust dat hij volgende maand in de nationale titelstrijd speciaal op winst moet spelen wü hij op nieuw niet worden verrast door o.a. een slimme vos als Doggen. Waar schijnlijk speelt Van Bracht de Rini van Bracht: "ïk probeer het driebanden op serie te spelen. Daar moet je naar streven wil je internationaal kunnen mee komen.' „gespletenheid" van het op serie mond Ceulemans was ook in di willen spelen en tevens het moeten toernooi een klasse apart winnen op het ogenblik nog te veel de met vie parten. eerste, met 1.377. eindig- punten voorsprong als uitstekend moyenne Een opgetogen Twentse suppor ter na de 3—0 triomf op Sparta in de kantine: „Zie Je wel dat we het zonder die maffe renpaarden als de Van de Kerkhoffs óók kunnen". Reactie van een reëel Twente-lid: „Maffe renpaarden? Zo sprak Je vorig seizoen ook niet over ze". De opgetogen man weer: „Nee, natuur lijk niet, want toen voetbalden ze bij ons". Charles Corver, Nederlands beste scheidsrechter, had zaterdag in het Diekman-stadion niet zo'n beste avond. Maar Pim Doesburg mocht er gelukkig mee zijn, want het be spaarde hem een gele kaart. Toen de „Does" op de rand van het strafschopgebied de doorgebroken Jeuring torpedeerde, sprintte Corver toe en gaf een strafschop. Na veel geharrewar en overleg met zijn grensrechter werd het tenslotte een vrije trap net buiten het straf schopgebied. Maar door het geharrewar vergat de arbiter de Spartaande doelman tegen het geel te laten opbotsen. Een eerlijke Corver na afloop: „Was het na die overtreding van Doesburg rustig gebleven, dan had ik onherroepelijk de gele kaart ge trokken. Maar door dat rumoer kreeg ik er geen gelegenheid toe. En toen er daarna eindelijk weer verder werd gespeeld, vond ik het niet Juist om alsnog een gele kaart te geven. Het zou geen effect meer hebben geresulteerd". Blijft de vraag: Walt zal de rap porteur op de tribune ervan vermel den? Cees van de Munnik werd zater dagavond wél officieel bestraft. „Wegens blokkeren van een tegen stander", kwam hij in Corvers boekje. q Kick van der Vafll over de straf schop die hij tegen Sparta moest nemen. „Toen ik de bal op de stip legde, riep Nol Heijerman: „Je schiet hem er toch naast". Daar trok ik mij niets van aan. Maar wél van de opmerking van Venne- ker tegen Doesburg: Hij schiet hem altijd in de linkerhoek". En dat dóé ik meestal". Terwijl Doesburg naar links ging, schoof Van der Vall de bal tegen zijn gewoonte in de rechter hoek. Van dier Valle: „Doorgaans schiet ik een penalty dus in de linker hoek. Maar niet altijd. Ik let tij dens mijn aanloop er op naar welke kant de keeper wil gaan. Op welke hoek hij gokt. En dan neem ik ui teraard de andere. Ik beslis dus pas op het allerlaatste moment". Zo Eddy Treytel, Ton Thie en al die anderen, dat weten Jullie ook weer! Vraag na afloop aan Pim Does burg: werd Je niet gek van Je ver dediging als er zo roekeloos op bui tenspel werd gespeeld? Antwoord: „Inderdaad en daarom zal ik op mijn 34st)e wel in een rusthuis moe ten". Leo van Zandvliet is een blauwe maandag voorzitter van Feyenoord en nu is AJax al ingehaald. Rinus Israel: „Als ik nou nog iets oploop met mijn knie, word ik meteen trainer. En als ik dan aan het begin van het seizoen geen club heb, is er nóg niets aan de hand. Want na een paar weken is er dan alweer werk". Biljarter Ludo DieUs (één helft op de tribune bij FC Amsterdam—FC Den Haag): „Ik ben er van over tuigd dat België van Nederland wint. Als ze Van Himst buiten zet ten en Van Moer en Lambert niet gekwetst zijn". Met „buiten zetten" bedoelt een Belg: buiten het elftal laten. Het legioen van FC Amsterdam groeit zienderogen. Jack van Zanten en „de dokter" waren er nu ook al, zonder dan zij het overigens van elkaar wisten. De tweede helft van VW—Vi tesse begon vijf minuten te laat. omdat de harmonie niet van het veld wilde. Vijf minuten voor tijd maakte WV de enige goal van de wedstrijd. Een overwinning waar muziek in zat. O Speciale stunt van de gebroeders Molenaar: door Junioren werden 2000 gekleurde plastic ballen het publiek ingeschoten. Daarna een verzoek via de luidsprekers: „Of niemand tijdens AZAJax zijn bal binnen de lijnen wilde brengen". Niettemin, toen Nygaard AZ op 1 0 bracht, zag het zwart van de gekleurde ballen. Cor vam der Hart, eveneens op de AZ-tribune, wilde ook een bal be machtigen. Hij greep mis. Doet Corry wel eens meer. Jan Mulder maakt woensdag ln Manchester zijn rentree in de vriendschappelijke wedstrijd tussen AJax en de United. Knobel wil hem overigens niet de volle negentig mi nuten laten spelen. O De spelers van Feyenoord drin ken na afloop hun glaasje prik niet meer in de grote koffiekamer, maar in het intieme Kuipje, de Ridder zaal van het stadion. Na Feyenoord MVV zouden ze overigens eerst even in de perskamer komen om de journalisten hun werk te laten ver richten. Maar velen wisten kenne lijk de weg niet. En de sportpers kon dit niet herstellen, doordat het Kuipje niet toegankelijk is voor on bevoegden. Is de Ridderzaal toch gastvrijer. Voor modebewuste mannen. Prettige bediening, prettige prijzen. Alles bij de hand: v nappa en suede, kostuums, pantalons, kolberts. overhemden, vrije tijdskleding. PROVESTE hWw Moderne Herenmode ml I Haarlemmerstraat 149 V Leiden

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 17