Op training schieten ze bijna door 't net 3-0 VOOR TER LEEDE IS HET MOEILIJK MAAR ZEKER NOG NIET HOPELOOS Leython/AC start met SMADELIJK VERLIES DEN HAAG Van der Kuil na 0-0 van Quick Boys UNDAG 1 OKTOBER 1973 NUNSPEET Alle werklust en inspanning bij Nunspeet Quick Boys leidde wat de score betrof tot niets: 00. Het defensief wel goed, maar verder weinig doordacht voetbal lende Nunspeet was daar bepaald niet rouwig om, in tegen deel. Voor de Katwijkers mocht het gelijke spel dan geen ontgoocheling zijn, een lichte tegenvaller was het zeker. Door Ruud Paauw Want voor Quick Boys, dat ge durende tweederde van de speel tijd een meerderheid bezat wa ren er vooral voor rust tal van mogelijkheden geweest om beide punten van de Veluwse bodem op te pakken. Eti die wetenschap na melijk dat er uit dit duel be paald niet was gehaald wat er in zat, gaf uiteraard een wat kate- rig gevoel. Uit vijf competitiewedstrijden heeft Quick Boys nu zes punten vergaard. En daarmee behoort 't zowaar nog tot de kopgroep. Wel een bewijs dat de ploegen in deze afdeling elkaar weinig toegeven. De Katwijkse doelcijfers zijn drie voor en één tegen, waarmee kracht (defensie) en zwakte (pro- duktiviteit) beter dan welk betoog ook zijn verklaard. De blauwwit te voorhoede heeft (althans tot dusver) weinig aan kracht gewon nen vergeleken bij vorig seizoen, de achterhoede is aanmerkelijk In hechtheid toegenomen. Dat viel zaterdag in Nunspeet ook weer goed te constateren. De produktiviteit is dus het grote zorgenkind voor trainer Piet van der Kuil. Het gaat hem zeer aan het hart en hij probeert ook al het mogelijke om de schotvaar- digheid op te laten voeren. "Er wordt speciaal op geoefend. En als je het bij de training ziet, die ballen gaan bijna door het net héén. In de oefenwedstrijden is er ook royaal gescoord maar in de competitieVan der Kuil maakt een gebaar van niet-be- grijpen. En. voegt er met iets van spijt in zijn stem aan toe: "Bij een wedstrijd sta Je als trainer langs de lijn, je kunt wel aan wijzingen geven, maar kansen be nutten moeten de spelers zélf doen. Je kunt het niet afdwingen". Van der Kuil is overigens vol vertrouwen dat het allemaal op zijn pootjes terecht komt: "Ik ben er van overtuigd dat Quick Boys ze er over een paar wed strijden wèl Inschiet. Ze kunnen het. Ik heb het gevoel dat ze al leen door iets heen moeten". Aardig om te horen en te onthou den. Belofte maakt schuld, niet- Sterk centrum Quick Boys (zonder zieke Leo Plulmgraaff en de geblesseerde Piet Haasnoot) bracht Nunspeet scherp aan het verstand dat het op de punten opbouw en veldspel nog veel te leren heeft. Het Kat wijkse centrum, waarin Zwaan, Klinkenberg, Van der Plas en Pronk optraden, overspeelde de Nunspeters vaak, en brak en bouwde zoals het wilde. De hape ringen bij Quick Boys begonnen zodra de spitsen in het spel wer den betrokken. John van Duyn legde een voor beeldige ijver aan de dag, maar miste toch naast zich iemand die met raffinement te werk ging. Heerikhuisen was zeker niet on voldoende, maar het tweetal "vond" elkaar niet zo gemakkelijk. Het herhaaldelijk naar voren schuiven van Klinkenberg bracht zowel voor als na rust een paar keer groot gevaar voor de Nun- speet-defensie met zich mee. Spijtig voor Quick Boys ver knoeide Klinkenberg (22ste mi nuut vóór en 7de minuut na rust) een paar riante scorings kansen. "En die jongen heeft toch een veul van een schot in de voe ten", zei Van der Kuil na afloop nog. Heerikhuisen had Quick Boys die eerste 45 minuten ook gemakkelijk aan een voorsprong kunnen helpen, maar zijn inzet vloog net langs de paal naast het doel. Dan was daar verder nog die knappe solo van Johan van Duyn in de 35ste minuut. De Kat wijkse spits gleed langs twee man en leek de actie succesvol te gaan bekronen toen de Nunspeet-de- fensie hem "uit het zadel' 'wierp. Scheidsrechter De Haan, die goed leidde, liet het passeren. Verbrokkeld De Quick Boys-defensie zal die eerste helft wel als uiterst ge Koos Klinkenbergdie enkele prachtige kansen tegen Nun speet onbenut liet. noeglijk hebben beschouwd, want veel werk was er niet aan de win kel. De Nunspeter voorhoede speelde verbrokkeld, zonder ldjn. Aanvoerder Arie Haasnoot (uit "macht der gewoonte" werd in het verslag van vorige week Remmel- zwaal nog als zodanig betiteld) en Joep den Hollander hadden de aanvallers van de thuisclub (Wit- teveen, Van Willigen, Booeie) vrij wel in de zak zitten. Dat gemak leidde in de 5de minuut na rust overigens tot een grove slordigheid die Quick Boys bijna op een tref fer kwam te staan. Witteveen snoepte de Katwijkers de bal af en snelde alleen op Floor Schaap af. Die redde, uit zijn doel ko mend, bijzonder knap. Nog een aantrekkelijke scoringskans zag Nunspeet zich toebedeeld. Dat was toen Boone na een boogbal van aanvoerder Beelen ineens ruimte kreeg om aan te leggen. Hij miste allertreurigst. De laatste 25 minuten liet Quick Boys zijn aanvallende houding meer en meer varen. Het zond zijn een- aanvallende houding meer en mee rvaren. Het zond zijn cen trumspelers zelden nog naar de vuurlijn. Van der Kuil: "Als je ziet dat het er niet uitkomt, dat de kans op doelpunten kleiner wordt, dan moet Je consolideren. Je moet hier toch in elk geval 'n punt meenemen. Je mag dan niet het risico lopen dat ze met een uitval een doelpunt maken en je alsnog de boot ingaat". Quick Boys' taktiek-op-behoud maak- voor Nunspeet de weg vrij om nu eens goed in de aanval te gaan. Er kwam weinig van te recht, want Quick Boys ontregel de al veel in het midden. En wat er doorkwam liep bijna voortdu rend klem in de buitenspelval. Het was bijna gênant te zien hoe de Nunspeet-aanvallers daar steeds weer in tuimelden. Quick Boys hield Nunspeet zo ongeveer met zijn pink tegen. In gevaar is teloor Schaap geen moment meer gekomen. BARNEVELD Binnen vier ml- ruten vervloog in de tweede helft vin het duel SDVB - Ter Leede de Sassenheimse hoop om in ieder ge- va niet als verliezer en hekkesluiter in de eerste klasse A uit Barneveld te hoeven vertrekken. In die eerste "ier minuten na de wisseling werd de Ter Leede-ploeg van 00 naar 20 gespeeld en die klap kwamen de Sassenheimers niet meer te boven, ome at ook in Barneveld weer bleek, c':au het doelpunten-maken voor de Van der Horst-ploeg dit seizoen een erg moeilijke opgave is. Trainer Harry van der Horst draait cm dat laatste punt niét heen. Niet het spel, niet de inzet zijn voor mij de problemen. Spel en inzet waren zeker niet slecht te noemen, als Je daarbij het mogelijk bereikbare pla- f'.nd van de spelers in ogenschouw neemt. Maar die nieuwe nul, die on- produktiviteit. Er zat tegen dit SDVB zeker een doelpunt in. Wordt die ook gemaakt, dan loopt het an- deis. Maar het komt er nog niet uit.' Ter Leede had in Barneveld geko zen voor een experiment met Nico van der Fange naast Sjoerd Boot en Cees van der Niet in de aanval. Een experiment ook al trok v. d. Fan ge veel naar zijn eigen plaats op het middenveld dat mogelijk was ge worden, omdat Van der Horst voor z.'jn verdediging weer de beschikking liao over de van zijn beenbreuk ge nezen Piet de Bruin en daardoor de de laatste weken als voorstopper opererende Hans Bisschops in de miódenlinie kon posteren. Zeker voor wat De Bruin betreft geen Sxfcohte zaak. Van der Horst ook: 'De Bruin is een bijzonder welkome ver sterking. Het centrum heeft er dui delijk aan kracht door gewonnen. Trouwens ook Jan de Landmeter v'nd ik een verbetering als keeper. Hij heeft het nu tegen SDVB zelfs subliem gedaan.' Mogelijkheden Dit Ter Leede heeft in de eerste helft van de vier-puntenstrijd tegen SDVB mogelijkheden gehad om de serie nederlagen (na 4-1 tegen RVVH drie keer nu 20 op een rij tegen SVZW, DOVO en SDVD)af te slui ten. In de eerste drie kwartier was er in het matige gevecht nauwelijks krachtsverschil en waren er ook mogelijkheden op treffers. Die kan sen werden door Ter Leede evenwel niet benut en toen August Tuhusula in de tweede helft al bij de eerste ce beste aanval SDVB op 1-0 zette en 3 min. later Rob Cluistra doelman Jan de Landmeter voor de tweede roet zo'n mineurstemming, dat meu liet niet meer ziet. Er was zelfs de overtuiging dat het gezien het spel- beeld moet kunnen. Ik zie ook zeker rog mogelijkheden, al is het. laten wt eerlijk zijn, dit Jaar moeilijk. Mear niet hopeloos.' TER LEEDE: De Landmeter; Spaargaren, De Bruin, Ligtenberg, Zandbergen (Van der Burg); Bis schops, Van Biezen, Van der Hei- aen; Van der Fange (Jan van Hars kamp), Boot, Van der Niet. Cees van der Niet keer passeerde, was Ter Leede op nieuw een geslagen ploeg. Temeer ook, daar SDVB met die 2-0 score méér zelfvertrouwen kreeg, geen angst meer kende voor de aanvallend tekortschietende Sassenhelmse for matie. Zelfs de zwakke stee in de Barneveldse defensie —invaller Schut verving er de geblesseerde Jansen-- kon niet worden uitgebuit. Wél werd na Cluistra's treffer verwoed aange vallen. Met v. d. Burg op de plaats van Zandbergen en Jan van Hars kamp in de aanval voor v. d. Fan ge. Er kwamen ook kansen. Voor Cees van der Niet de meest ideale, maar ook voor de invallers Van der Burg en Van Harskamp. Trainer Harry van der Horst: 'Jammer dit nieuwe verlies. Maar toch was dit verlies voor mij anders dan in de voorgaande duels. Zo is 't ook bij de ploeg overgekomen, er was na- tuurijk wel teleurstelling, maar Randstad Sport lijdt onnodige nederlaag BODEGRAVEN Randstad Sport leed gisteren een onnodige 2-0 neder laag bij Bodegraven. De Voorscho tenaren, die technisch meer in hun mars hadden dan de spelers van de thuisclub, kwamen durf maar vooral inzet tekort. Een aanvankelijk ner veus gestart Bodegraven ging er wèl voluit tegenaan. Randstad Sport, veelvuldig in balbezit, slaagde er dan ook niet in echt gevaarlijk te wor den. Zoetemelk ontving op de rech tervleugel weinig steun terwijl Loek Helder op links wel aardige dingen liet zien, maar steeds te scherp voorzette. Na een half uur nam de thuisclub cp wat gelukkige wijze de leiding. Een schot van Wim v.d. Neut werd door Wim Mugge van richting ver anderd en doelman Puliga was picmpt kansloos: 1-0. Bodegraven putte moed uit deze goal en Rand stad Sport ontsnapte voor rust enkele malen aan een grotere achterstand. Gok in de tweede helft bleef de Voor- schotense ploeg te afwachtend, ken nelijk in de overtuiging levend dat de gelijkmaker slechts een kwestie van tijd was. Toen de 1-1 stand echter uitbleef schroefden de 'Sporters' eindelijk het tempo op maar in deze fase bleek dat Bodegraven-goalie Stikkelorum In uitstekende vorm verkeerde. rn olaats van 1-1 werd het toen plotse- ling 2-0, een treffer waar Randstad doelman Puliga schuldig aan was. liij haakte zonder enige noodzaak Bodegraven-speler Potult wat de goed leidende arbiter v. Gelder niet ontging. De strafschop werd door Fotuit zelf benut. Voor Randstad Sport was het toen een hopeloze zaak nog een punt uit dit duel t« slepen. door Hilversum De volleybalteams, de Leidse verenigingen Gemini/ (heren) eti Leython AC nes) gingen in de competitie, wisselend succes van start. Ge- i/Kangeroes 1 verloor met 2— in het Woerdense Hercules maar tweede team zorgde met een 3 ■ge op ex-eerste divisie club Con- lia voor compensatie. Leython 1 Ikopte het reserve-team van (ijl het tweede team van de club met 03 verloor van Team 3. e nederlagen van de Leidse teams voor een groot deel worden aan het feit dat de be ploegen niet binnen de iij- konden komen in de geplande Bij Gemini/Kangeroes spelverdeler Piet Pijnna- emini/Kangeroes zal naar de ver- hting van trainer Johan Kwes- niet zo'n vooraanstaande rol en in de competitie als in voor- nde Jaren "al kan dat in de «prak- natuurlijk best meevallen", estroo: "We zijn drie spelers ]t. Coos Taconis is naar Almelo ïuisd en speelt daar in een twee- ijl/LGB eerste IJMEGEN De Robben en De mwen hebben zich geplaatst voor eindstrijd van het Jubileumtoer- i van de Sportfondsenbaden. De :uwen werd winnaar van de groep in Nijmegen speelde. De Robben (de zich het sterkst in Maastricht, i Beverwijk won De ZiJl/LGB in :p C van de verliezorsronde. De lenaars bleken te sterk voor de is van Het IJ, SVH en Polar de divisieolub, Piet van Zwieten speelt voor Gerard de Lange VC voor 125 gulden per maand en 50 gulden per overwinning eti Eduard Huusse zit momenteel in Afrika". Tegenover het verlies van deze drie spelers staat de terugkeer van Hans Oudeman, die voorlopig echter nog in de tweede formatie van Ge mini/Kangeroes uitkomt. Toch had den de Leidenaars kunnen winnen. In de vijfde set stonden ze bij het wis selen nog met 8—3 voor en in de vierde set hadden ze bij de stand 11 11 nog alle kansen. Johan Kwes- troo: "Dit Jaar is het parool "hand haven" en misschien eindigen we nog wel op één van de bovenste plaatsen. Volgend Jaar vertrouw ik er op dat we weer tot de serieuze ge gadigden behoren voor de eerste plaats en uiteraard promotie naar de eredivisie". Voor de statistici: Ge- met 1511, 1315 (in 2 service beurten was het 013 voor de gas ten) 159, 1215 en 1215. Gemini /Kangeroes 2 won het 15—7, 1510 en 15—11. Leython AC had in Ada van Pola- nen een voortreffelijke vervangster voor Cocky van der Salm. Alleen in de eerste set kon Amsterdam/ Boemerang 2 behoorlijke tegenstand bieden. Toen echter die set via 13— 13 met 1513 was gewonnen ging de Leidse club steeds beter draaien. Wil van de Wijngaard en Ali Ouds hoorn brachten een dosis tactisch Inzicht mee, vrucht van een Jaren lange wedstrijd-ervaring, dat uitste kend werd gecompleteerd door het Jeugdige elan en de grote beweeg lijkheid van Iris Arendsen en Jan- nie de Raadt. Leython AC 2 verloor van Tempo Team met de score 11 15, 515 en 815. Het miste Ada van Polanen, Thea van Diemen en Wil van der Steeg. HILVERSUM In de rugbycom- petitie liet lijstaanvoerder Leiden zich verrassen bij Hilversum: 7—0. De Leidenaars werden vanaf het be- ginsignaal door de Hilversummers in het defensief gedrongen en met een wat gelukkige try nam de thuisclub de leiding.' Een fel tegenoffensief van oe Leidenaars leverde geen resultaat op. In de tweede helft kon Hilversum zich staande houden via een aantal tactische kicks van z'n fullback Van de Graaff. Aan Leidse zijde slaagde captain Hippolyt Dolhain er niet in cie nodige rust in de ploeg te brengen zooat er in de 7—0 stand geen veran dering kwam. Amsterdam Nico Jansen was on getwijfeld de minst getalenteerde voetballer van de 25, zondag in het Olympisch stadion. Driemaal kreeg Door Peter Dijkgraaf hij de bal op maat in de voeten ge speeld, het betekende wel een punt gave hattrick, een wat royaal uitge vallen, maar niet minder smadelijke 30 verliespartij voor FC Den Haag en voor Nico een donderende ovatie van het groeiende „lieverd jes-legioen", dat in hem meer en meer een soort Arie den Ouden herkent. „Het verschil zit simpel in de aan- valslinies. Ajax moet zich toch de haren uit het hoofd trekken, dat zo'n Van der Lem hier zo knap loopt te voetballen", verzuchtte Evert Teunissen, die niet aan de verdiende winst van de opponent wilde tornen, maar wel vond dat aggressief Amsterdam wat te veel had gekregen, dat het op een erg ongelukkig moment twee minuten voor rust op 10 was gekomen. Allemaal waar, zwoegende Bregman won geeti duel van Cornwall, Au- gustsson (en in de tweede helft Hans Bres) hadden weinig te ver tellen bij Bianchi, alleen Swanen- burg deed bij vlagen leuke dingen, Het tweede doelpunt van Nico Jansen tegen FC Den Haag. maar het is niet helemaal eerlijk alle schuld van de Haagse neder laag op hun (te tengere) schouders te leggen. FC Den Haag dacht lering te heb ben getrokken uit het zwakke op treden van Amsterdam bij Telstar, wilde vleugelspitsen Van der Lem en Theo Husers in de mandekkings- klemmen Cc zetten. Probleem vooraf was echter: door wie? De gekozen oplossing mislukte in feite half. Joop Korevaar voelde zich als rechtsachter niet in zijn element en moest „LemmetJe" nogal eens laten gaan en Dusbaba had als overigens verdienstelijke linker vleugel-verdediger schuld aan de eerste twee doelpunten. Tel daarbij, dat op het middenveld alleen Hugo Lochtenberg Teunis sen: „Ik vond hem de beste van het veld" een ruime voldoende haalde en de zwevende aanval lijkt afdoende verklaard. Dat neemt niet weg, dat ondanks, of wellicht juist, door alle succes zowaar voorzichtig in zijn uitspra ken geworden Pim van der Meent eerlek toegaf, dat de openingstref fer op een voor FC Amsterdam erg gelukkig moment kwam. Na de ruim 10.000 toeschouwers een half uur aantrekkelijke aanvalsac- ties te hebben voorgeschoteld, slechts onderbroken door knappe reddingen van Ton Thie, viel de thuisfOrmatie terug, of beter gezegd kreeg het Teunissen-team meer vat op de Amsterdamse variaties In de 37e minuut de eerste reëele Haagse mogelijkheid, door Swanen- burg Juist voorlangs geknald, ge volgd door een schuiver van overi gens zwakke andere Leen (de Graaf) net naast. Juist toen sloeg Amsterdam toe, naar rechts uitgeweken Van der Lem kreeg van Dusbaba de gelegen heid voor te zetten, Piet de Zoete maakte een „overstapje" „Ik stond volledig op m'ii verkeerde been" waarvan Mansveld zo 6Chrok dat Nico Jansen hoog en hard raak knalde (1—0). „Ze kunnen nog niet doorgaan, er wordt nog slechts bij vlagen goed gespeeld", bekritiseerde Van der Meent zijn mannen glimlachend. Na een terecht afgekeurde treffer van Jansen kort na rust, nadat Thie gevoelig door Husers was ge raakt, viel zijn ploeg inderdaad weer terug, voelde FC Den Haag, dat het zeker nog geen verloren partij speelde. Jongbloed ranselde een knal van Mansveld uit de bovenhoek en nog geen minuut later kwam het aller mooiste uitzicht op de gelijkmaker. Via een Amsterdamse voet mocht Swanenburg helemaal vrij op Jong bloed afrennen, maar in zijn zenu wen speelde hij de bal meters te ver voor zich uit. Nog voordat de nog altijd licht ge blesseerde Husers «tegen de zin op verzoek van de medische staf werd vervangen <Joor talentvolle 17-Jarige Harry Btickner, had hij vla Chris Dekker, kanon Jansen opnieuw in stelling gebracht (2—0). Dat Nico nogmaals (geflatteerd) doeltreffend mocht uithalen, twee minuten voor tijd, dankte hij aan Van der Lem die, de buitenspelval omzeilde en de bal Cruljff-achtig krom met het buitenkantje op Jan- •sens rechterschoen deponeerde. Goed begin van dames Blitz VOORSCHOTEN Het damesteam van de Voorschotense basketbalver eniging Blitz Is de competitie goed begonnen. In de eerste wedstrijd werd het team van Springers uit Gouda met 42-10' aan de kant ge schoven. Bij de rust had de stand voor Springers nog een draaglijk aanzien (16-9) al was Blitz toen al duidelijk de beste ploeg. De Voor- schotense dames gingen echter nogal slordig te werk. In de tweede helft was Blitz, voor al ook door het optreden van N. v. Eek en N. Koenen, schotvaardlger. Springers kwam na de rust niet verder dan één punt, uit een straf- worp. De topscoorsters bij Blitz wa ren N. v. Eek en S. Krassenburg met ieder 10 punten; N. Koenen scoorde 8 punten en A. Rietkerk kwam tot 6 putten. Op 6 oktober spelen de da- ir.et van Blitz in T>e VUethorst' te gen Jumpers II, voorafgegaan door het treffen tussen de herenteams van Blitz en Springers.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 13