Verbreding spoorweg overgang in de raad mm Ds. De Haan bevestigd Kwiklantaarns over hoofden van mensen agenda Raadsagenda Voorschoten Beveiliging ook aangepakt Klacht van de kabel-kijkers: geen vrije keus VOETTOCHT LANGS VIER KERKEN VOOR DE VREDE LEZERS SCHRIJVEN 'Leiderdorp' won leden Tbc-onderzoek in Oegstgeest MAANDAG 24 SEPTEMBER 1972 ZOETERWOUDE De raad van Zoeterwoude zal in zijn vergadering van donderdag a.s. moeten beslissen over een voorstel om de spoorwegovergang in het dorp van de lijn Leiden—Woerden te verbreden. Deze verbreding zal moe ten plaatsvinden in het kader van de aanleg van provinciale weg 36 (Burgemeester Smeetsweg) De NS hebben het gemeentebestuur laten weten dat de kos ten van de verbreding ongeveer i ibXBii),— gaan bedra gen. Men zal tegelijk met de verbreding ook de huidige knipperlichten vervangen door automatische halve overwegbo men. Volgens de NS moet de verbreding in 1974 plaatsvinden. LEIDEN Verbouwen in de binnenstad geeft vaak •problemen. Bij Peek en Cloppenburg in de Breestraat gaat de verwar mingsruimte naar boven. Een forse kraan tilde vanmorgen de installatie over het dak heen. De maandagmorgen is de enige ochtend, dat zoiets kan in de Breestraat. (Foto Jan Holvast) De agenda vermeldt voorts voorstel len tot benoeming van een lid in de gemeenschappelijke regeling woon wagencentra; het benomen in vaste dienst van mevrouw E. J. Scheren-Mat- taar tot leidster aan de openbare kleuterschool; tot vestiging van BV Gebr. Rolff's Handelmaatschappij (Alk maar) in het bestemmingsplan "In dustrieterrein Grote Polder"; tot vaststelling van een nieuwe vleèskeuringsverordening, wijziging verordening keurlonen en eerste vaststelling verordening repressieve keuringen. tot beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van de aanschaf fing van leermethodes voor de rk school voor basisonderwijs "St. Aloy- tot het beschikbaarstellen van een krediet inzake de aanschaffing van een kunstwerk voor het ge meentelijk sportcomplex "Haas broek"; Q inzake het innemen van een gemeenschappelijk standpunt van de daarbij betrokken gemeenten ten opzichte van het streven van Bent- huizen/Moerkapelle om tot grens correcties te komen; tot wijziging van de gemeen schappelijke regeling gewest Leiden; tot gedeeltelijke wijziging van de ten behoeve van het Watertje en omgeving bestaande verkeersbepa- ling; 9 tot het ter begroting brengen van -een krediet ten behoeve van 't schoolzwemmen tot het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet met betrek king tot de plaatsing van een ver keerslichteninstallatie ten behoeve van de kruising Oranjelaan-Hoge Rijndijk; inzake een beroepschrift van de heer P. W. van Burik tegen een afwijkende beschikking op een verzoek om bouwvergunning met be trekking tot het oprichten van een achteruitbouw achter het pand Rijn straat 18, O tot het voor kennisgeving aan nemen van c-en nota met betrekking tot de volkshuisvesting;- tot benoeming van de leden van de woonruimte-adviescommissie; 9 wijziging gemeentebegroting;. OEGSTGEEST In de Hervorm de Pauluskerk had gisteren de be vestiging en intrede plaats van ds. A. cie Haan, gekomen uit Alkmaar, ter -ui vulling van de vacature van ds. I. J. Mackaay. Als bevestiger trad ds. W E. Verdonk op. Ds De Haan deed zijn intrede met Mattheus 14:20: „En zij aten allen f:ji werden verzadigd en zij raapten Iet overschot der brokken op, twaalf manden vol". Op veel plaatsen in de wereld stelt een vreemdeling zich voor, evenals spreker dit nu ook doet DEN HAAG Geen vrije keuze van programma's wordt na tien Jaar experimenteren met kabel-tv opge geven als voornaamste klacht door 7700 aangesloten kijkers. Uit de resultaten van een onder zoek dat Deltakabel in de Haagse wijk Mariahoeve heeft gehouden is ieus meer naar voren gekomen over het kijkgedrag met kabel-tv. Maria hoeve was het eerste experimentele k;.belgebied in ons land dat door de "PTT vooral als technische „proef tuin" werd gezien. De extra kosten, die de storingvrije ontvangst en de ruimere keuzemo gelijkheid met zich mee brengen wordt dooi de bewoners niet als een nadeel gezien. Eerder is men nogal verbol gen dat de PTT bepaalt welke buiten Jar dse programma's worden doorge prikt. De verhoogde keuzemogelijkheid blijkt voor vijftig procent van de on dervraagden geen aanleiding te zijn ïrJrder naar de Nederlandse zenders te kijken. Slechts tien procent kijk» htt meest naar buitenlandse zenders De ruimere keuzemogelijkheid wordt vrijwel unaniem toegejuicht er bijna dertig procent vindt dat vooral in het geval van sportultzen- ómgen aantrekkelijker en een kleine twintig procent is van oordeel dat de buitenlandse programma's beter zijn dan de Nederlandse. De extra kosten worden de moeite waard gevonden door bijna alle deel nemers aan het experiment. aan de gemeente. Men wordt als broeder of zuster opgenomen. Hij of zij is een verbinding met de wereld, die groter is dan de (Kerkelijke) ge meente. De gemeente is één familie Ds. De Haan was zijn bevestiger, as Verdonk, dankbaar voor de beves tiging. De gemeente is draagster van de belofte: er zijn geen twee polen, er is sleohts één pool, namelijk Je zus Christus de gekruisigde en opge stane Heer Het accent valt op de vie ring van het Heilig Avondmaal en dat het hart van het evangelie is. Je zus is het voedsel, Hij schept een nieuwe wereld, waarin de verschillen wegvallen. Het Avondmaal betekent 'tafsluiten van een periode en het opnieuw beginnen. We moeten de verscheidenheid van de gemeente anvaarden; eten met elkaar is ple zierig. Jezus is er om zichzelf weg te seven. Achter het Woord klinkt het woord; hongersnood. Jezus zegt: „Ik ben het Brood des levens". Allen aten, niemand werd overgeslagen. Het is erg moeilijk om te verde- In de gemeente Voorschoten wordt het grofvuil opgehaald: woensdag 26 september 1973: BIJ de bewoners van de woningen liggende aan het Burg. Vernéde- park, Badhuisstraat, Parkstraat, Noortheystraat, Stadwijkstraat, So- phiakade, Nieuw Voordorpstraat, Prof. Zernikenlaan, Prof. Einstein- laan, Prof. Lorentzlaan, Prof. Eyk- manhof, Prof. Einthovenlaan, Prof. Debeijelaan, Anthoni van Leeuwen hoekkade, Lord Baden Powellweg, Kamerling Onnesplantsoen, Raad- hulslaan, (het gedeelte ten oosten van Vlietzicht), Prof. van der Waals laan, Prof. van 't Hofflaan, Curie laan. Molenlaan, (het gedeelte ten oosten van de Prof. Asserlaan), Prof. Zeemanplantsoen. Gerard Douplantsoen, Carel Fabritiuslaan, Anthonie van Dijcklaan, Johannes Vermeerplantsoen, Govert Flinck- plantsoen, Rembrandtlaan, Albert Schweitzerplantsoen, Jan van Goy- enplantsoen, Ferdinand Bollaan, Jan Steenlaan, Ruijsdaelhof, Van Osta- dehof, Paulus Potterdreeg, Frans Halslaan en Nicolaas Maesxade. Jen; „allen" wijst op de wijdheid van de gemeente. Het is de opdracht, dat allen, dichtbij en veraf, worden gevoed. Verzadigd zijn is genoeg heb ben, er weer tegen kunnen en ver zadiging is het beeld dat het evange lie wil geven. De gemeente die deelt, houdt over, de Kerk is wereldwijd ge worden en heeft de taak om uit te delen. Na de dienst was er gelegenheid om met de dominee en zijn echtgenote kennis te maken. VOORSCHOTEN De agenda voor de raadsvergadering van vrijdag 28 september ziet er als volgt uit: O Voorstel tot benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand Voorstel tot benoeming van le den, plaatsvervangende leden en voorzitter van de commissie van ad- vief als bedoeld in artikel 8 van de Woonruimtewet 1947 6 Voorstel tot voorziening in va catures in diverse commissies Voorstel tot benoeming van een lid in het algemeen bestuur van de Stichting Prinsenhof Voorstel tot het beschikbaarstel len van een krediet ten behoeve van de aanleg van 'n gedeelte van de in tercommunale duinwatertransportlei ding. Voorstel tot benoeming van een hoofdleidster aan de openbare kleu terschool "Boschgeest" Voorstel tot vaststelling van de "Verordening op de keuringsdienst van slachtdieren en van vlees in de Gemeente Voorschoten", alsmede de tweede wijziging van de "Verorde ning tot heffing en invordering van keurlonen in de Gemeente Voorscho ten" en de "Verordening tot invoe ring van keurlonen voor repressieve WASSENAAR De Wassenaarse Raad van Kerken organiseert in het kader van de vredesweek zaterdag a.s een voettocht voor de vrede langs vier kerkgebouwen. Om half 3 ver zamelen de deelnemers zich in de hal van de Messiaskerk, waar P C. 'laai, hervormd vormingsleider, de tocht zal inleiden. Men trekt dan naar de kerkw van de Nederl. Protes tantse Bond aan de Lange Kerkdam waar W P. J Keiler uit Rijswijk, po liticoloog, informaties zal verstrek ken. Daarna gaan de wandelaars naar de St willibrordkerk in de Kerkstraat, waar gesproken zal wor den door de priester Jan Terlaak Vervolgens gaat de tocht naar de ge reformeerde kerk aan de Zijllaan, waar als inleider optreedt Drs. A v. Buuren, godsdienstleraar van het Rijnlands Lyceum. Omstreeks 17.15 uur keert men weer terug in de Mes siaskerk, waar nog met de inleiders van gedachten gewisseld zal kunnen weiden. keuringen ingevolge de Vleeskeu- rmgswet. Voorstel tot vaststeling van vcorbereidingsbesluiten. Comptabiliteitsbesluiten. Burgerlijke stand van Leiden cois Leonardus s ONDERTROUWD M. Sjardijn; R J. Beijerman en E. M. W. Drlssen; D. Baldewsing en R. Biere; R. D. Stam en T. S. M. de Nooijer: J. H. M. Stolwijk en M. A. B. Hettinga; W. Smit en S. Wolting; F. Kukenheim en A. D. van Berge Henegouwen; A. A. M. Broeckx en L. E. Zuiderveld; A. C. Meester en M. E. Zandvliet: W. P. Noordhoek en M P. Sannes; T A. D. Blansjaar en C. 'Buitendijk; W. J. Roman en J. M. Kramer; J. P. M. Roels en Y. C. Ysseldijk; H. Lustig LEIDEN De mooiste planten en bloemen waren gisteren te zien in het verenigingsgebouw van de tuingroep Ons Buiten". Samen met de bloemenplant- en fruitteeltclub "Mater- Sprenger" hield "Ons Buiten" daar de jaarlijkse tentoonstel ling. Overigens was er nog meer te zien dan alleen bloemen en planten. De expositie werd ook opgeluisterd door de aanwezig heid van een pottenbakker en een stoelenmaker. Kinderen van de leden lieten zien hoe goed ze do kunst van het bloem schikken onder de knie hébben. Op de foto (van Jan Holvast) een beeld van deze kleurrijke dag. we huishoudelijk reglement met al gemene stemmen aan. Ook het voor stel om de koninklijke goedkeuring aan te vragen werd aangenomen. De penningmeester wees op de noodzaak van een contributieverho ging, de vergadering ging daarmee het Saldo-systeem niet aan de wachtingen heeft voldaan, werd be sloten een nieuw systeem in te voe ren. De keuze tussen Elo- of Keyser- Het GEB was bezig de oude ver lichting iin de Oude Mors te vervan gen door nieuwe lantaarns, die niet in het beeld van deze buurt passen. Daarom zijn enkele leden van het buurtcomité naar het G.E.B. gestapt met het verzoek de straatverlichting te vernieuwen, maar met handha ving van de oude lantaarns. Na een gesprek werd door het G.E.B. toege zegd, dat het buurtcomité tot vrijdag de kans zou hebben om een enquête onder de buurtbewoners te houden. He G.E.B. zou tot die datum (14 september) de werkzaamheden stop zetten. Aldus werd gedaan. Vrijdag maakte het comité de uit slag van de enquête aan het GE.B. bekend. Daaruit bleek, dat 80 pet. van de bewoners voor handha ving van de oude lantaarns was. Het G.E.B., dat in de eerste vergadering had gezegd uit de enquête zijn con clusies te zullen trekken, reageerde nu op vreemde wijze: „Het kan ons niets schelen wat Jullie willen, en of het wel of niet democratisch is. We gaan gewoon door". De volgende maandag was een elektriciën van 't G.E.B. druk bezig met het wegha len van de oude lantaarns. U be grijpt dat mij-n verontwaardiging, evenals die van veel andere bewoners, groot was. Dit was het zoveelste staaltje van ondemocratisch han delen, waarbij de schijn van demo cratie wordt opgehouden, maar de in spraak uiteindelijk aan de laars ge lapt wordt. En men wordt geacht dit te slikken. Met de mentaliteit van „als Je gewoon doorgaat bloedt het wel dood", wordt er over Je heen ge stapt. Een gevoel van onmacht komt dan voor de zoveelste keer bij Je op .Wat moet je doen? Wanneer Je een brief naar de gemeenteraad stuurt duurt de behandeling zo lang, dat ondertussen de hele buurt een nieu we straatverlichting heeft. En pro beer dan maar de zaak terug te draaien. Een tweede mogelijkheid: de elektriciën van het G.E.B. beletten zijn werk te doen. Dat zie ik ook niet zitten, ik kan de man moeilijk het hoofd in elkaar slaan. De der de mogelijkheid is voor mij alleen nog maar dit ingezonden stuk te sturen, in de hoop dat de raadsleden er werk van maken, of het G.E.B. gedwongen wordt zijn gedrag te verantwoorden. Het wordt tijd dat men inziet, dat men niet over de hoofden van zoveel mensen kan lopen, dat democratie inhoudt dat er ook echt meebeslist wordt door betrokkenen. Dat in dit soort gevallen meebeslissen een recht is van een buurt, en geen geschenk. MARLIES DE JONG Oude Mors, Leiden. Brieven van vrijwel identieke inhoud wérden ons gestuurd door Agaath Arends, Narmstraat, Lei den; J. Rietveld, Kruisstraat, Lei Maandag Plantage 46 Leiden Korte, kofflefiim "Guatemala, eerste soort", 8 uur nam Hogewoerd 57. Leiden. Film en me' cussie Troef. 8—10 uur nam. Stadhuis Leiden, Spreekuur ambt*. Stadhuis Leiden. Vergadering Dinsdag 19, Jeugdhaven. Expres. huisvesting werkende Iongeren 8.30 uur nam. Diamantplein 27: Gespreksavond •reekuur sociale Baha'l. 8.15 i Driftstraat 49 raadsvrouw 10.3011.3 Hogewoerd 57Miks Sociëteit voor homofielen 9 -12 v Breestraat 19; Sociëteit dicapten 25 uur nam. Rijnsburgerweg 163: Spreekuur Als Bureau voor lev0""- heden 7.308.3 Antonius Clubhuis, Leiden. Mede werkersavond Welzijnsraad, 8 uur nam De Burcht, Leiden. Vergadering KVP, 8 uur nam. Steenschuur 6. Leiden. Ver. van post zegelverzamelaars. 8 Apothekers De avond- nacht- en zondagsdienst wordt waargenomen door apotheek Kok, Rapenburg 9, Leiden, apotheek Voorschoten en apotheek Van Zrei Smallenburg Leiderdorp. Tevens z terdag tot 6 uur nam. Oegstgeest apotheek, Wilhelminapark 8 in Was senaar Wassenaarse apotheek. Release Hulpverleningsdienst Release: Nleu. Rlln 20a tel 24555 Ma f 8-10 i. 2-5 i bovendien dlnsd t/m z uitzondering 5 VTll dagmiddag Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Aanvragen hulp beiaarden t_ durig zieken en gezinsverzorging Mar« 4C tel 49441 (maandag t.e m vrlldnn kerkelllke opleidingsschool vooi zlnsverzorglng RHnsburgerweg 86 53336 Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenings- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest Tel 64115 Desirée Gertuida Maria dr. v. S. J. Bartels en G. P. P. Vreeburg; Simon Valentijn zn. v. G. H. Rigter en J. Platschorre; Niels Hendrikus Jacobus zn. v. A. C. G. Langeveld en G. M. Ki'vits; Johanna Maria dr. v. W. E. Kinderopvang Leiden Haarlemmer. do ook 7—9 Moeders voor moeders gaven zuster E Janseen -Niei Hofdllck 32 Oegstgeest tel i E3652 Dienstencentrum Noordelndpleln 2b, tel. 40483, alge mene Informatie dagelijks Wetswinkeltje Zevensprong vrij. 7-4 »c Keimpema; 3roskij; A. R. J. B.' M. Pellis; P. J. J. van West- broek en A. J Neuteboom; P J M. Pouw en M. Y. Don; A de Vink en S. M. A. Peper; J. A. Azier en J. R. van der Laan; M A. Penders en E. M. P. Holman. L. Heijmans en C. van Es; J. P. M. van Kempen en Y Meljers. OVERLEDEN A. C. van Dam (77) man; E. Stapper LEIDERDORP Het was merkwaardig, dat de opkomst voor de zeer belangrijke jaarvergadering- van de schaakvereniging Leiderdorp, waarop punten als de nieuwe statuten, het nieuwe huishoudelijke reglement, contributieverhoging en bestuurs verkiezing matig was: nog niet de helft van het totaal aantal leden gaf acte de presence. Het ledenbestand steeg naar 56 schakers dankzij de Leiderdorpse titelstrijd (vier van de der tien huisschakers werden lid, onder wie maar liefst drie dames) en de KNSB-folder, die huis aan huis in de nieuwe wijken rond het Binnenhof en de Engelendael werd verspreid. Humanitas KWJ-Leiden Beweging van werkende longeren. Havenplein 3, tel 21139 en 46121 In formatiecentrum voor werkende longe- ren. Dagelijks en ook woensdag- en B donderdagavond geopend SOS-dienst SOS-Teiefonlsche Hulpdienst -~. (01710)-25202 Voor allen die in moei- cl lijkheden verkeren bereikbaar eltt werkdag van acht uur n.m tot acbl d.w.z van vrijdag acht uur n maandag acht uur v.m De j eugdsch aakaf d eling is ver huisd van de dinsdag- naar de woensdagavond. Van zeven uur tot half acht zal er theorieles door Phi- bdor-crack Theo Piket worden gege- de jeugd zijn nieuw ver kennis in competitiewedstrij den kan spuien. Voor de winnaar van Daar in de onderlinge competitie deze competitie zaü een beker be schikbaar gesteld worden. Evenals vorig Jaar zal ook in dit seizoen een schaakcompetitie voor lagere scho len gehouden worden. Vogelasiel Anna Paulownastraat 15, Gewonde- en uitgeputte vogels e.d tó 34687 OEGSTGEEST In Oegstgeest wordt op de navolgende dagen eaC bevolkingsonderzoek op longtuberco lls lose gehouden: donderdag 4 oktoia g s avonds van 17.30 tot 20.00 uur vrijdag 5 oktober 's middags val f4.00 tot 16.30 uur en 's avonds van 17.30 tot 20.00 uur, maaaidag 8 okto ber 's morgens van 9.00 tot 12.00 u I)it onderzoek wordt gehouden va mannen van 40 jaar en ouder. Di omdat in deze groep de meeste ai- wijkingen voor komen. Het onderzoH vindt plaats in het Gezondheidsei brum, Lijtweg 7. Nadere inlichtingen, bui eau C.R.M., Wilhelminapark f' telefoon 55245. den; ir. S. Slooten, Narmstraat, Leiden; R. v. LeeuwenKruis straat, Leiden. Deze brieven worden niet weer gegeven omdat de argumenten die Marlies de Jong naar voren brengt in alle andere herhaald worden. Slechts één nog onge noemde overweging wordt door een paar anderen naar voren ge bracht: volgens hen is het moge lijk om de straatverlichting te verbeteren door in de oude arma turen kwiklampen te draaien. Redactie LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidscb Dagblad B.V Witte Singe) l - LeideD Postbus 64 - Giro 67055 TeielooD directie en admimstr de 01710-25041 relelooD redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Har» Muidei Maandabonnement Kwartaalsabonnementf 27,44 Jj Pei Posi f2 Losse oummers f o,4t~| Abonnementsgelden oij vooruit betaling te voldoen Bu automa- tiscne overschrijving geen admi nistratie- eD incassokosten Nabezorgmg tot 20.IK1 uur Saterdag tot 18.00 uui TelefooD 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2