Roodenburg is nog hardstikke blij met 2-1 winst op VUC Doelpunt van UVS treft CVV hard DEBUTANT VUC MAAKT HET LEIDENAARS NA RUST NOG MOEILIJK Lugdunum verovert t eerste competitiepunt LFC na rust kanslooi tegen Wilhelmus: 3-( Van Schooten: "De tijd van aai-poes-voetbal is voorbij MA 4NDAG 94 SEPTE**BEft js LEIDEN Tenslotte begon Roodenburg toch nog naar het einde te verlangen Want wat voor de rust zo n simpel karwei had geieken het 'terug op aarde brengen' van'het Haagse lït roÜj? i?d^eed\he"t'toen dezo voortreffelijk in de eerste klasse debuterende zwirt- witten (0-0 by RVC en 3—1 winst bij Papendrecht) het over een andere boeg gooiden en pressievoetbal gingen spelen, onverwacht nog een bij-de-keel-grijpende affaire. Toen ook VUC ,V v°0fPro"g' waar Roodenburg in de eerste spelperiode zo moeiteloos naar toe was gegleden, halveerde en er - even - een wat verontrustende rusteloosheid de koel opere- rende blauwzwarte verdedigingslijn binnen kwam marcheren. Daarom ook was, na afloop, Roodenburgs oefenmeester Rinus Smits 'hardstikke blij' met de 2loverwinning. „Want al had den wij ook in de tioeede helft de beste kansen het was ook volkomen logisch dat VUC toen pressievoetbal ging spelen voor hetzelfde geld vliegt na dat Haagse tegenpunt er nog één om je oren. Ik vind", loofde Smits, ,,VUC een aanwinst voor de eer ste klasse. Maar als het bij rust 4—0 voor Roodenburg staat heb ben die Hagenaars toch niks te zeggen Overklast Wat een juiste constatering was. Want voor rust overklaste Rooden burg het van de zenuwen ritselen de VUC in. niet geringe mate. De Haagse formatie ging in de vierde minuut al onderuit. Toen Ton de Graaf slordig uitverdedigde en Roo denburgs middenvelder Tisseur glim lachend het leer langs de wat traag reagerende doelman Van der Mark schoof: 1-0. Onaangedaan ging Roo denburg voort met ingenieus teke nen van spelpatronen en prik ten de Leidse dieptepasses, de één-twee's van de „tandem" Den Os-Dubbeldeman en de verrassende soli van blonde rechterverdediger Montagne steeds dieper in het zelf vertrouwen van de zwartwitte verde digers. VUC trachtte weliswaar de ba kens te verzetten, door dapper zijn laatste verdedigingslijn post te laten vatten bij de middenlijn, ma?r zodra Roodenburg achteloos te rugdrukte, was de paniek weer le vensgroot present in het „recrea tiegebied" voor Van der Marks veste. Een Van der Mark, die er nog ge ruime tyd in slaagde de Leidenaars van hun tweede treffer af te houden en (Haagse) complimentjes ver diende voor de wijze waarop hij in de 10de en 18de minuut ko- gelharde schoten stopte van Rooden burgs meester-sóhutter Sam den Os. Zondagamateurs Hennie Zoet Teylingen 4 Zaterdagamateurs Leo Hol (RCL) 3 Door René Vos Maar ook Van der Mark stond ten slotte machteloos, toen, in de 38ste minuut, Sam den Os langs v. Hoek gleed en via de paal de bal in het net liet caramboleren: 2-0 Ondanks het machtsvertoon van Roodenburg In de eerste helft was het toch geen eenzijdige partij voetbal. Met grote ijver en een verbeten vechtlust bleef VUC een gooi doen naar een beter resultaat en pogen zijn gerenommeerde spitsen Bob van Roon en Gaby Winkels in stelling te brengen. Maar daar elke Haagse aanvalspoging in een „hoog-voar-de pot" uitmondde, viel er voor de boomlange Leidse .uitveger' Maarten van Kooperen nauwelijks gevaar te duchten. VUC kreeg in de eerste helft dan ook met meer dan één reële kans: in de 30ste minuut kwam Van Roon op rechts vrij, maar met zijn te scherpe schuiver had doel man Boom geen enkele moeite. Zei Rinus Smits: „VUC speelde voor rust teveel hetzelfde spelpa- troon. Alles op Van Roon en Winkels. Na de hervatting, toen de halfs wat mee naar voren gingen, kwam er meer kwaliteit in de ploeg". Ook dat was waar. Het pressievoetbal, waar mee VUC in de tweede helft Roo denburg confronteerde, verontrustte de afdelingkampioen weliswaar niet onmiddellijk Smits: .Misschien hebben we VUC wat onderschat, nadat het in de eerste helft zo ge makkelijk was gegaan" maar de blauwzwarte harten begonnen toch al wat sneller te kloppen, toen na een misverstand in de Leidse verdedi ging rechterverdediger Montagne een inzet van Van Roon van de doellijn moest wegtrappen. Er ging allengs meer dreiging uit van de enthousias te Haagse formatie, vooral nadat de lange, flegmatieke Alkemade op links de plaats was komen innemen van de geblesseerde De Jong. Inleider Alkemade was ook de inleider van het Haagse doelpunt. In de 30ste minuut profiteerde hij van een Roo denburg misverstand op het mid denveld, ontweek behendig de naar hem toeglijdende centrumverdediger Cor Pennenburg en bediende ten slotte Bob van Roon met een voor- zet-op-maat. Die door de VUC-spits dankbaar (koppend) werd aanvaard (2-1) en die de sluizen openzette voor een verwoed Haagse slotoffen- sief. Daarvan raakte Roodenburg duidelijk van zijn apropos. De Leidse formatie begon „wild" weg te wer ken, maar had zich toch binnen tien benauwde minuten weer zover „in de hand", dat zij de wedstrijd verdiend winnend uit kon spelen. Vijf minuten voor het eindsignaal van de goed leidende arbiter Lanser legde VUC zich daarbij ook neer. Trouwens: ook in de tweede helft wa ren de beste scoringskansen toch wel Een van de vele moeil momenten voor het VUCh Keeper Van der Mark verkeei in duidelijk geslagen po* maar rechterverdediger Bob R stra steekt hem nog een reddt voet toe, door de bal van de i lijn weg te trappen. Rechte op foto Sam den Os. (Foto Jan Holvi voor Roodenburg geweest. In des fase onderstreepte een pratl driehoek-combinatie, waaraan kuylen, Dubbeldeman en Den C naam verbonden Van der l werkte het schot van laatstgeno de corner dit nog eens extra, mooie „uitsmijter" van een aan! kelijke en levendige wedstrijd. Kikkers spelen gelijk tegen Naaldwijk Door Simon van Meijgaarden LEIDEN Lugdunum heeft zo- ais dat zo mooi heet de „opgaande lijn" te pakken. Dat was de voorzich tige conclusie die gisteren getrokken kon worden na afloop van het duel togen Naaldwijk. Geen grootse partij voetbal, maar wel één waar de equipe van trainer Leo Halkes een puntje (uitslag: 11) aan over hield de eerste in deze competitie trouwens- en die bovendien toonde dat het spelletje van de „Kikkers" langza merhand „inhoud" gaat krijgen. Ove rigens startte Lugdunum dit keer op- uieuw in een gewijzigde opstelling. Leo Redel opereerde als laatste man naast Jan van Egmond, terwijl Op- pelaar, de Cler en Candido de zaken op het middenveld waarnamen. Die ingreep stimuleerde het spel van Lugdunum duidelijk. Er werd in de eeiste helft bekwaam uitverdedigd en ook op het middenveld werd goed en vooral enthousiast gevoetbald. Het leverde Lugdunum al direct een paar aardige kansjes op. Candido en Piet Werk gaven doelman Maarten Plugge van Naaldwijk het nodige werk en in ae 10de minuut kreeg Jaap Schild- huizen, na een keurige dieptepass van Rinus van Es, een reële moge lijkheid voorgeschoteld om Lugdu num op een voorsprong te zetten. ?ójn schot ging naast. Het typeerde het gebrek in het kikkerspel. EeD echt scorende spits bezit Lugdunum niet. Trainer Leo Halkes beseft dit ook terdege. Verklaarde hij overigens tevreden na afloop: „Wil deze voor hoede doelpunten maken, dan zal men zioh moeten bewegen. Toen ik hier kwam hadden we een statische voorhoede. Dat moet eruit. Ook de man zonder bal zal zich in de voor hoede moeten gaan bewegen. Gaten trekken zogezegd". In de 33ste mi nuut had Lugdunum de pech dat Dubbeldeman een hoekschop van Leo Kemmers van Naaldwijk in ei gen doel stompte doordat rechtsach ter Nico Reyneveld in een vertwijfel de poging de bal weg te koppen tegen zijn doelman aansprong Na afloop was Dubbeldeman de eerste om zijn fout te erkennen. „Dom van me. Ik had natuurlijk moeten roepen. Dat aeed ik niet en toen probeerde Nico die bal weg te koppen," zo bekende hij ruiterlijk Na rust verwierf Lug dunum, waarin Jan Pijnakker en Hans van der Starp in het veld kwa men als wissel voor Nico Reyneveld en Renzo Candido, een constante veldmeerderheid, al bleven de uitval len van Naaldwijk soms knap ge vaarlijk. Na een voorzet van Jaap Schildhuizen (77ste minuut) zorgde Piet Werk er voor dat Lugdunums eerste en ruim verdiende punt kon worden binnengesleept. LugdunumDubbeldeman, Reyne veld (Pijnakker), Van Egmond, Re- del, De Roo, Oppelaar, De Cler, Can dido (Van der Starp), Werk, Van Es, Schildhuizen. Pardon en Bouwmeester op dreef Eendrachtig werrc van doelman Maarten Plugge van Naaldwijk en zijn rechtsachter Leo Kemmers zorgen ervoor dat Henk de Cler van Lugdunum (rechts) niet kan scoren. (Foto Jan Holvast) Voorburg In de wedstrijd tegen het Voorburgse Wilhelmus heeft LT.C. alleen in de eerste helft goed party kunnen geven. Na de rust was het echter gedaan met de kanaries en werden zij naar een kansloze ne derlaag van 3-0 gespeeld. In de eer ste helft toen beide teams geiyk- waardig aan elkaar waren was de mooiste kans voor Van Laarhoven, maar deze mg de bal na een hard schot op de lat uiteen spatten. Kort hiervoor was Teun Hoek dichtbij een treffer maar hij kopte de bal ra kelings over de lat. L.F.C. bleef het de Wilhelmus-verdediging met vloei ende combinaties moeilijk maken. Tot treffers 'kwamen de geelzwarten echter niet. De tweede helft gaf een geheel an der spelbeeld te zien. Wilhelmus ging fel In de aanval en de LFC-verdedl- glng kreeg het hard te verduren. Vooral Leo de Jong had het bijzon der moeilijk tegen de geroutineerde spits Chiel Jansen. In de 57ste mi nuut moest de LFC-verdediging een (hoekschop weggeven. Aat Winkels itrok de bal scherp voor het Leidse doel, waar de bal na enig heen en weer getrap door Henk van den (Beng achtetr SJaak Bouwmeester werd geschoten. (1-0). Wilhelmus had het Juiste ritme te pakken en speelde LFC volkomen weg. De geelzwarte verdediging wankelde op haar grondvesten en een zeer grote nederlaag leek in het verschid liggen. Maar mede door het uil kende optreden van Dik Pardon doelman Bouwmeester werd de i puntenhonger van Wilhelmus sle voor een deel gestild. In de 70ste n nuut gleed de vaak ongrijpbare je Jansen door de Leidse verdedi or en de meegekomen Chris Lis er knalde hard in. (2—0). Het spe |e van LFC zakte daarop naar dieptepunt en Wilhelmus had ia ;r slotfase dan ook helemaal geen| blemen met de kanaries. LFC l geerde op de met grote inzet spa de Voorburgers bijzonder laua :p bezat niet de Juiste mentale in iét ling om deze tegenstander te kampen. De inzet liet te wen over zodat deze nederlaag vota L aan eigen schuld te wijten is. In ie LFC op deze wijze doorgaat zal bereiken van een plaats bij de venste vier beslist een schone dr blijven en zal men er beter doen het oog op de onderste pi sen gericht te houden. Wilhel !la ging inmiddels onverdroten va a, en zette de geelzwarte verdedi 5 steeds voor grotere problemen. de 80ste minuut werd rechterviel verdediger Staas uitstekend aai L speeld, passeerde de gehele verd o ging incluis doelman Bouwmeesto ar. schoof vervolgens de bal in het n laten doel. (3-0). LFC legde het n ,V de hoofd in de schoot en gaf zich Afdeling Leiden ZONDAG Pim van Wetten (Bern8 •Wim Heyns (Kick. '69) 5 •Jaap van de Eyckel <KRV) 4 •Jan Oudshoorn (Unitas L.) 4 Aad van Kampen (Bern.) 3 Leo van Goozen (MMO) 3 *Rob Crama (ZLC) 3 Rinie van Veen (Meerb.) 3 Henk Lugters (VNA) 3 Paul Vermond (VNA) 3 ZATERDAG: •John van Dyk (Kagia) 10 Fred van Huis (Sleutels) 3 Gerard van der Poel (Lisse) 3 spelend in de tweede klasse. REGIONALE JEUGD: John van Velzen (UVS) 5 Peter van Houten (Roodenburg) 4 Turnen Ans Smulders-Van Gerwen is zaterdag onderscheiden met de medaille van verdienste van het Koninklijk Nederlands Gymna stiek Verbond. Wielrennen Henk Poppe is gis- te'in in een amateurcriterium te Bielefeld als tweede geëindigd ach ter de Westduitser Trott. Poppe ver gaarde in deze wedstrijd, waarin de laatste twintig kilometer achter dei nies werden gereden, 28 punten, Trott »>ehaalde er 59. Wim Nooren eiaaigde als vijfde met 11 punten. ROTTERDAM Vijfentwin tig minuten lang speelde CW te gen UVS even bekwaam als gede gen, met scherpe aanvallende uitschieters. De Rotterdammers waren in het veld wel niet zoveel sterker, maar als het om creeëren van kansen ging, had CW dui delijk de overhand. Het scoren van een doelpunt leek een kwes tie van tyd en geduld. Wel, die treffer kwam inderdaad. Alleen was het het zeer verrassend UVS die hem liet registreren. Die on verwachte 0—1 achterstand schoot CW in het verkeerde keelgat. Eki de rest van de speel tijd heeft de Rotterdamse ploeg eigenlijk hoestend en proestend doorgebracht. Zij lanceerde na rust een blinde-paardenoffensief, liet een strafschop onbenut en arriveerde met lege handen ont goocheld aan de eindstreep. Het enige doelpunt van de wedstrijd viel in de 27ste minuut en de maker was uitgerekend Freek Torqué, de ex-CW-er. Hij maakte aan een wild-west-achti- ge toestand in het Rotterdamse doelgebied een eind met een prachtig schot waaruit de bal in de uiterste bovenhoek verdween. Die voltreffer deed CW extra pijn, juist omdat hij van Torc- qué kwam. Tussen hem en zijn oude vereniging bestaat als ge volg van een incident in het re cente verleden zoveel bitterheid dat Torcqué buiten wedstrijd verband voor het leven de toe gang tot het CW-complex is ont zegd. Na de treffer maakte Torcqué een lange-neuzengebaar in de richting van de CW-verdedigers. Na aflooop deelde hij desgevraagd mee dat het niet tegen de CVV- defensie, maar tegen "enige chau vinistische CW-supporters ach ter het doel" was gericht. Torqué had al een zware bewaking, daar na kreeg hij in de meest letterlij ke zin mandekking. CW-ach terspeler De Jonge stapte op vrijwel dezelfde grassprieten als de UVS-spits. In de tweede helft leidde die gespannen situatie terwijl de bal ver uit de buurt was tot openlijk schop- en el- Henk Rol strafschop leboogwerk tussen de CW-ers Schaper en De Jong en Torcqué. De neutrale grensrechter moet wel een groot formaat vuiltje in zijn oog hebben gehad, dat hij hier helemaal niet ingreep. Torc qué na afloop: "Ze stonden met z'n tweeën te trappen, maar ik heb me niet laten provoceren. Ik heb het hoofd koel gehouden. Stel Je voor dat ik er uit was gezonden, dan hadden ze zich hier rot gelachen". UVS speelde tegen CW royaler dan men doorgaands van de blauwwitten gewend is. Wat lan gere passes, niet veel breiwerk meer; alleen de defensie verviel daar nog wel eens in. Trainer Wally van Schooten: „We hebben in deze competitie, waar zoveel op het spel staat, nu gekozen voor effectief en doelmatig spel. Dat gaat ten koste van het mooie. Het kan niet anders. We zoeken het nu ook in phy- sieke en conditionele kracht. Dat aai-poes-voetbal Is verleden tijd, daar moeten we vanaf".. Duide- ïyke taal en grotendeels in over eenstemming met wat UVS in 't veld toonde. Zoals gezegd had UVS het in de eerste 25 minuten moeilijk. Rol en Balkhoven hielden hun man goed in bedwang, maar Visser moest de knap solerende De Waard herhaaldelijk laten gaan; een probleem dat Van Schooten na rust oploste door Visser een an dere defensieplaats te geven. Het beweeglijke CVV kon de kansen echter niet te baat nemen en viel na Torcqué's treffer sterk terug. Lagendijk, die een geweldige portie werk verzette, was de on misbare schakel tussen verdedi ging en aanval. Ook Désar en Le- get verrichtten nuttige arbeid, al was het plaatsen van laatstge noemde wel eens zwak. Na rust stopte UVS de voorsprong in zijn vuist, trok zich terug op eigen helft en liet het aan CVV over het breekwerk te beginnen. De Rotterdammers stormden met man en macht richting Sloos en zagen zich keer op keer terugge worpen, al ontstond er zo nu en dan wel iets hachelijks. Hannaart verdedigde koelbloedig, Visser kwam er beter in en de kracht van Rol kwam UVS goed van pas. Toch zou een charge van deze laatste tegen Jacobs UVS in de 17de minuut op een strafschop komen te staan. Ten onrechte, want Rol speelde in een uiterste krachtsinspanning de bal en niet de man. Maar Kros, de falende Kros stelde CW bitter teleur, door de strafschop royaal naast te schieten. Het laatste kwartier brak UVS geregeld door de omsingeling heen. Zowel Lagendijk (voorzet Désar) als Van der Heijden kreeg nog een perfecte kans om naar 0—2 door te stoten. Het lukte niet en dat zou ook niet ver diend zijn geweest. In de slotfase beleefde Sloos nog een bloedstol lend moment. Een lage bal naar de hoek kwam op een losse w.as- pol terecht en wipte omhoog Als een "stervende zwaan" kon de UVS-goalie het leer nog corner werken. Ruud Paauw

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 12