Schaefer: Nood van mensen nu aanpakken Middenstand Wassenaar is niet voor koopavond Koffie uit Guatemala in Leiden te krijgen Kassavoor raad van Leiderdorp AFSCHEID PROF. SCHAPER Kinderkledingbeurs van UW Oegstgeest ZATERDAG 21 SEPTEMBER ijjj LEIDEN ,,Ik ben socialist, en ik wil deze maatschappij veranderen. Maar ik geloof niet meer in een socialistische heilsstaat die komt nadat eerst grote groepen mensen in de ellende hebben gezeten. Op die schone handenmaatschap pij wil ik niet wachten, als ik op dit moment iets voor die zelfde mensen kan doen". Deze, op geëmotioneerde toon uit gesproken "geloofsbelijdenis" van een getergde staatssecretaris Schaefer (Volkshuisvesing) was meer dan een verweer tegen de twijfel die een lid van een Leids actiecomité uitte over de oprecht heid van zijn socialist-zijn. Schaefer raakte er ook rechtstreeks de kern mee van het volkshuisvestingsbe leid. dat hij drie uur lang had toe gelicht en verdedigd, samen met .PvdA-kamerlid Dolman. Aanvankelijk zou Schaefers colle ga Van Dam dat op uitnodiging, var de Leidse afdeling van de PvdA komen doen. Van Dam bleek echter verhinderd. Jammer, maar ru ook weer niet zo heel erg, om- dac Van Dam een paar weken gele oen al eens uitgebreid aan het woord is geweest in Leiden. Zijn komst zou voor een deel een herha ling van die gelegenheid zijn ge weest: ook gisteravond (in een ove rigens opmerkelijk zwak bezette Burcht) werd de oppositie voorna melijk geleverd door leden van Leid se actiecomité's. Inventaris .ai tegenstelling tot bij Van Dams bezoek stond gisteravond niet de huurharmonisatie centraal, maar de renovatie (het opknappen van ou de huizen), die Schaefer graag snel in gang wil zetten. De staatssecre- taiis begon de avond met een kor te inventaris te geven van het woud van regelingen dat daarvoor betsaat, en van de plannen voor aanvullende regelingen ie het uidige kabinet beeft. "Voor een goede renovatie zal men, daaraan ls niet te ontko men. moeten betalen", aldus de staatssecretaris. "De Individuele huursubsidie, blijkt echter een onvoldoende wapen om de sprong die de huur na de re novatie neemt, te bestrijden. Daar om willen wij een zg. huurgewen- n.ngsbijdrage in het leven roepen. Die houdt in, dat de huurder het eeste Jaar na die renovatie 75% van de huurverhoging van ons terugkrijgt het tweede jaar 50% en het derde 25%. Daarnaast willen wij, dat ex ploitatietekorten op renovatieprojec ten voor 100% door het rijk worden jtdekt en dat de regeling waarbij de gemeente 257o van de financie ring verzorgt, verdwijnt. Dat om te voorkomen dat de bewoners moge lijk het slachtoffer worden van de financiële positie van de gemeente" Schaefer toonde zich een voorstan der van de individuele huurbelasting, die moet voorkomen dat mensen voor een te lage huur blijven wo nen maar de mensen met de wat hogere inkomens wèl de kans geeft om door meer te betalen in hun eigen wijk te blijven wonen". Ik ben tegen ghetto-vorming", aldus de staats secretaris. „Daarom ben ik er ook voor, dat er in renovatieplannen ook een aantal duurdere huizen komt. De dokter en de ingenieur moeten ook in de wijk kunen wonen". In de discussie met PvdA-leden en vertegenwoordigers van actieco mité's had Schaefer het op twee punten bepaald niet makkelijk. De opmerking dat er in Leiden ac tiecomité's zijn die hun achterban niet voldoende hebben voorge licht over de mogelijke gevolgen van het weigeren om huurverhogin gen te betalen („toen ik in actie comité's zat waarschuwde ik de men sen altijd om het geld wel opzij te leggen, zodat ze niet met honder den guldens huurschuld zouden ko men te zitten als de rechter hen zou opdragen de huurverhoging toch te betalen") werd hem bepaald niet in dank afgenomen. Daarnaast was er nogel wat wantrouwen tegen het doen en laten van de besturen van woningbouwverenigingen. Schae fer: „Wij hebben ontdekt, dat er in Leiden woningcorporaties zijn die fondsen hebben. Maar wij hebben geen enkele aanleiding om te veron derstellen dat er door de woning bouwverenigingen winst gemaakt wordt. Dat kan ook niet, want wij controleren hen". Op kritiek op het feit, dat 3/4 van de inkomsten van de woningcorpora ties naar het rijk gaat antwoordde de staatssecretaris: „Ja precies, en daarvan bedrijven we nu volkshuis vesting. U denkt toch niet, dat er in Den Haag een ruif staat waaraan Je maar hoeft te trekken om er geld uit te laten rollen? Overigens lijkt het ons kabinet hard nodig, dat er weer norma le overlegsituaties tussen huurders en woningcorporaties ontstaan. Daarom willen wij ook rust aan het huurfront volgend jaar mag de huurverho ging maximaal 7 pet. bedragen en daarom willen we komen tot huur- dersraden, diie het de besturen van de corporaties kunnen onderhande len". SASSENHEIM/LEIDEN Wethouder dr. J. P. Duyverman van Onderwijs heeft gistermiddag de koninklijke onderscheiding in zilver, "behorende bij de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt aan J. P. Stokkermans. Dat gebeurde ter gelegenheid ixm het 50-jarig ambtsjubileum van Stokkermans. Een halve eemo ge leden richtte hij met zijn broer een loon-galvanisch bedrijf op, dat jarenlang Galvano heette, maar dat tegenwoordig de naam Stokkermans' Chroomindustrie draagt. Stokkermans heeft 50 jaar lang deel uitgemaakt van de directie van het bedrijf. Na de uitreiking van de onderscheiding werd er in Motel Sassenheim een druk bezocht receptie gehouden. MAANDAG Maresingel (van Julianastraat tot Zwarte Pad), Pr. Frederikstraat, Koningstraat, Bronkhorststraat, Willemstraat, Pr. Hendrikstraat en plein, Mauritsstraat, L. de Coligny- straat, Waldeck Pyrmontstraat, Marnixstraat (van Maresingel tot W. de Zwijgerlaan), Amaliastraat, J. W. Frisostraat, van Hogendorp- straat, Van Limburg Stirumstraat, Van der Duinstraat, Falkstraat, Anna van Saksenstraat, Kemperstraat, Mo lenstraat. Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart), Pasteur straat, Hansen- en Korte Hansen- straat, Leeuwenhoekstraat, Groen- oordstraat en plein, Mussenbroek- straat, Lucas van Leydenstraat, Bakker Korffstraat, Jan Lieven- straat, Fr. van Mierisstraat, Gabr. Metzustraat, Broekweg, Stadspolder- weg, Haarlemmerweg, Raampoort, Raamstraat, Maredijk, Piet Hein- straat, Vendelstraat, Poelgeester straat, Schutterstraat, Maredijkhof- je, Vaartkade, Aloëlaan, Rijnsbur- gersingel, Marislaan. DINSDAG Ter Haarkade. Boshuizerlaan, Bos- huizerkade, 5 Meilaan en plein, Be vrijdingsplein, G. van der Veen- straat, Titus Brandsmalaan, Mont- gomerystraat, Joh. Poststraat, Wal raven van Halstraat, Wiardi Beck- manstraat, van der Helmlaan, Arent Brunsstraat, Lieven de Keystraat, Zocherstraat, van Banchemhof, de Bazelstraat, Jac. Romanstraat, Jan Keldermansstraat, Vingboenshof, Jacob van Campenlaan, Voorscho- terweg, Stalpaerthof, van 's-Gra- vensandestraat, Berlagestraat. Veilingkade, Lammenschansweg (van Veilingkade tot Lammen- schansplein, Zoeterwoudseweg, Me loenstraat, Appelstraat, Tomaten- straat, Duivenstraat, Kersenstraat, Carbutreweg, Planteynstraat, Ka- naalweg (van Lammebrug tot spoorlijn). Vlietweg. Vrouwenweg, Cronestein (woonschepen). WOENSDAG Havenplein, Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare), Donkersteeg, Kui- persteeg, Dullebakkersiteeg, Hoog- landsekerksteeg, Pelikaanstraat, Koestraat. Lege Werfstraat, Bouwe- louwensteeg, Duizenddraadsteeg, van der Werfstraat, Meermanshof. Druckerstraat, Maredorpsedwars- straat, Grevenstraat, Voldersgracht, Noord- en Zuid Rundersteeg, Jan- vossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstraat, Vol molengracht. Oostdwarsgracht, Koolstraat, Emmastraat, Baatstraat. Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apothekers- dijk, Schapensteeg, Goegerritsteeg, Prinssessekade, Turfmarkt, Steen straat, Beestenmarkt, Nwe. Beesten markt, Kort Galgewager, Mors- straat, Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le en 2e Binnenvest gracht, St. Aagtenstraat, Lammer markt, Marksteeg, Lange Schei straat, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarktbrug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turf markt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg, Dolhuissteeg. Sionshof, St. Ursulasteeg, Caeciliastraat, Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietensttaat, Spijkerboor- steeg, Vestwal, 3e Binnenvestgracht, Reineveststeeg, Langegracht, Vrede hof, Houtmarkt, Noorderstraat, Hen drikstraat. DONDERDAG Rijnsburgerweg, Terweepark, Boer- haavelaan, Mariënpoelstraat, Kage- straat, Zweilandlaan, v. Swietenstr., Faljerilstr., Houtlaan, A. Duycklaan, van Beuningenlaan, van Slinge- landtlaan, J. de Wittstraat, J. van Oldenbarneveldstraat, Fagelstraat, Ledenberchstraat, Hogerbeetsstraat, Warmonderweg, Nachtegaallaan, Mezenstraat, Vinkenstraat, Lijster straat, Roodborststraat, Merels^raat. LEIDEN Het actiecentrum Ver hum Dei aan de Plantage 16 verkoopt tegenwoordig naast allerlei kunst voorwerpen uit de ontwikkelingslan den, ook koffie uit Guatemala. Kof fie, die vijf gulden per pak kost, ietsje duurder dan normaal, maar veel steTker is en daardoor voordeli ger. Tom Sam, een van de mensen, die coördinerend optreedt, vertelde gisteren dat een actie op touw is gezet, een test eigenlijk, die mooi sa menvalt met de komende vredesweek. Het thema van de vredesweek luidt: „de vrede bij u thuis". Vrede, die door de verkoop van de (h) eerlijke bevorderd zou kunnen worden. Via de stichting S.O.S. uit Kerkrade wordt de koffie gedistribueerd. De koffieboeren kregen vroeger een Beer laag bedrag, omdat de verkoop via grootgrondbezitters liep. Nu be staat er een federatie, die direct aan de buitenlandse afnemers levert. De boeren verkrijgen op die ma nier een reëele loonsverbetering van 80 pet. Leidse middelbare scholen probe ren via de test huismoeders en op die manier gezinsleden met de kof fie in contact te brengen en de ver koop (lees: levensstandaard van de boeren) te stimuleren. Door middel van stencils worden de mensen ver zocht een reactie te geven op de kwaliteit. Dinsdagochtend zal het eerste pak worden aangeboden aan de rector van de Bonaventura-scholengemeen- sohap aan de Mariënpoelstraat. Ook de St. Agnesscholengemeenschap en de school voor Analisten zullen veel aandacht aan de actie besteden. WASSENAAR In de openbare vergadering van de commissie Mid- aen en Kleinbedrijf, die maandag avond 24 september om half acht in hft Wassenaarse raadhuis zal wor den gehouden zullen o.m. ter spra ke komen de wijziging van de ver plichte halve-dag-sluiting en het in stellen van een koopavond. De Ka- Dier van Koophandel heeft onder de 5? LEIDERDORP Maandagavond wordt de Leiderdorpse raad voorge steld te besluiten vast te stellen het bestemmingsplan "Voorhof" en te vens goedkeuring te hechten aan de op het bestemmingsplan "Voorhof" betrekking hebbende bouwexploita- tie-opzet van oktober 1972. Daarin worden de opbrengsten wegens grond verkopen voorlopig geraamd op ruim 16 miljoen gulden, en de uitgaven wegens bouwrijp maken ran de gron den voorlopig op f 16.490.491,-. In de zelfde raadsvergadering zal mogelijk besloten worden de ambtenaren in dienst van de gemeente studiefacili teiten te verlenen. De inhoud van de ze regeling komt in het kort hierop nee: dat aan deze ambtenaren een tegemoetkoming in de studiekosten kan worden verleend. Bodes burgemeester en wethouders vin der ook. dat de bodes momenteel abnormale werktijden maken. Met ingang van 1 augustus 1973 is het vooi de bodedienst zo geregeld dat net verzorgen van avondvergaderin gen wordt geacht tot de normale taak te behoren. Dit laatste geldt voor de twee onlangs nieuw benoem de bodes Blauw en Wlelders. De heer Wijtsma kan nog aanspraak maken op de oude regeling. Nu er heden 3 bodes zijn kan aan die ab normale werktijden een einde wor den gemaakt. Het avondwerk wordt «ftcompenseerd door vrije tijd over dag. Lenen Wanneer de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten te 's-Graven- hage een geldlening aanbiedt, wordt meestal als voorwaarde gesteld dat cirmen één week meegedeeld dient te worden of de gemeente van de aanbieding gebruik zal maken. Om aan deze voorwaarde te kunnen vol doen zal. wanneer er geen algemeen aeldleningsbesluit bestaat, door gaans een extra raadsvergadering moeten worden belegd. Wanneer een dergelijk besluit wel is genomen, minnen B. en W. direct na ontvangst van de geldleenaanbieding de bank melden dat er gebruik van gemaakt wordt. Om te voorkomen dat het toe gestane bedrag tussentijds zou moe ten worden verhoogd wagen B en W tot lenen te kunnen overgaan tot het sf-nzlenlijke bedrag van 10 miljoen giulden. In 1973 zijn vaste geldlenin gen aangegaan tot een tot-aal van 3 miljoen 142 duizend gulden. Dus 'Kassa' voor de raadsvergadering op maandag plaatselijke middenstand een enquê te gehouden over de halvedagslui- ting, die, zoals bekend, nu voor de meeste branches op woensdagmid dag geldt. 68% van de middenstand, sprak zich daarbij uit voor het hand haven van de huidige regeling. De nalvedagsluitingsveroi-dening kan aJeen worden gewijzigd indien dit op verzoek van de Kamer van Koophan del geschiedt of de Kamer gunstig heeft geadviseerd. Het advies van de Kamer is echter niet gunstig, zo dat een wijziging niet doorgevoerd kan worden. Wat het eventueel In stellen van een koopavond betreft, heeft de enquête uitgewezen dat er zeer weinig belangstelling voor een koopavond onder de middenstand bestaat, zodat burgemeester en wet houders de raad zullen voorstellen, daartoe niet over te gaan. in de vergadering van de commis sie op maandagavond komt ook de kwestie van de Leidse veemarkt ter sprake, die al eerder onderwerp was van een discussie in de gemeente raad. Daarbij bleek, dat de Wasse naarse veehouders erg geporteerd zijn voor het handhaven van de vee markt te Leiden. De Wassenaarse dagers kopen hun vlees momenteel, ovei het algemeen in Rotterdam in, aangezien de vrijdag voor hen te on gunstig is. Na 1 Januari 1974, als de Rotterdamse markt gesloten wordt zouden zij op Leiden zijn aangewe zen. Het verplaatsen van de Leidse veemarkt naar de maandag en dins dag zou voor de Wassenaarse sla- oers alleen maar gunstig zijn. Aldus enkele overwegingen, die indertijd in de Wassenaarse raad aan de orde zijl geweest. Overigens werd beslo ten eerst de ontwikkelingen rond de Lö:dse markt af te wachten. LEIDEN Prof. dr. B. W. Schaper vindt het onjuist wan neer. er naar gestreefd wordt po litiek en sociaal engagement in of via de wetenschap waar te ma ken. Hij zei dit gisteren tijdens ziln afscheidscollege ter gelegen heid van zijn pensionering als hoogleraar in de algemene ge schiedenis aan de Leidse univer siteit. Prof. Schaper verklaarde zijn uitspraak door erop te wijzen dat men onwillekeurig tussen twee stoelen of tussen twee vuren komt te zitten. "Wie zo sterk politiek bewogen is, kan zich beter in het politieke strijdgewoel in het alge meen storten en zich daartoe via de sociale wetenschappen in rui me zin bekwamen, zonder de his torie te belasten of te denature ren. Hij zal daarbij in de politiek dan wel kennis van het verleden nodig hebben en het misschien mede als zijn taak zien de ge schiedenis niet alleen buiten de ban der politiek te houden, maar ook te verhoeden dat zij aan poli tieke banden wordt gelegd". In zijn afscheidscollege nam prof. Schaper ook stelling in de strijd die aan het front van de historici gevoerd wordt om de verwetenschappelijking van de ge schiedenis. "Wanneer de geschie denis het zonder de fascinerende schrijvers van Ranke tot Huizinga moet stellen en het alleen van de analytische, kwantificerende en met statistieken en grafieken overladen werken moet hebben, zou het met haar culturele func tie als behoedster van de collec tieve herinnering der samenle ving spoedig gedaan zijn". Het centrale thema van het af scheidscollege "Historicus tus sen twee vuren" geschiedenis in de band der politiek" stond voor de tendentie om de geschie denis te politiseren, dat wil zeg gen geheel in diëtist te stellen van de oplossing van actuele, sociale, en politieke problemen. Profes sor Schaper wees er o.m. op dat sterke politieke en sociale geïïi- teresseerdheid wel de keuze van het onderwerp kan en mag beïn vloeden maar dat bij een strikte inachtneming van de geboden, van de kritische wetenschapsbe oefening een dergelijke aanpak, geenszins een uitkomst garandeert die het gewenste politieke doel ten goede komt. Na zijn voordracht werd prof. Schaper toegesproken door rec tor magnificus en collega-histori cus prof. dr. A. E. Cohen, en Erik Heynis namens de studenten. De bijeenkomst werd besloten met een receptie. (Foto Jan Holvast) OEGSTGEEST De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers in Oegst geest organiseert dinsdag en woens dag a.s. weer een kinderkledingbeurs in het Patronaatsgebouw (achter de RK. Kerk). Kinderkleding die men voor verkoop wil afstaan, kan dinsdag tussen 10 en 12 uur 's morgens en 's middags, tussen 2 en 4 worden gebracht. De kleding zal daar worden getaxeerd. De UW wijst erop, dat vuile of kapotte kleding niet zal worden ge accepteerd. De verkoop vindt plaats, op dinsdagavond van half zeven tot negen uur, en op woensdagmorgen, van half tien tot half één. De wachttijden bij deze verkoop, zulleri volgens de UW door 'n nieu we opzet aanmerkelijk verkort zijn. Nadere inlichtingen: telef. 52554 en 53212. Zaterdag Burchtplein, Antiekmarkt, 9.8o i Oegstgeest (Ge\ 65) Jeugd. den) 9—12 uur na Breestraat 19. Jeugdhave: rakel 8.00—11.30 uur nam. De Vink. Dansen, 9 uur n 's nachts. Bij Molen De Valk. Stationsweg, Paviljoenshof, Sta tionsplein, Morssingel, Pesthuislaan, iet Paaltjenspad, Morsweg (van Morspoort tot Lage Morsweg), Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraat. Transvaalkade en hof, Joubert- straat, Womarantstraat, v. d. Tas- straat, Lopsenstraat, Rijnzichtstraat, de Wettstraat, Reitzstraat, de la Reystraat, Pretoriusstraat. VRIJDAG Herenstraat, Pr. Wilhelminastraat, Bloemistenlaan, Leliestraat, Pioen straat, Pioenhof, Lindestraat, Rese dastraat, P. de la Courtstraat, Ko- ninginnelaan, Acacialaan, P. de la Courtstraat, Koninginnelaan, Aca cialaan, Tulpenstraat, Zoeterwoud- sesingel (van Herenstraat tot Lam menschansweg) Schelpenkade, Andries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit van der Laan straat, Leeuwkenstraat, Valdez- straat, Stadhouderslaan, Magdalena Moonsstraat, 3 Octoberstraat, Dui- venbodestraat, Staalwijkstraat, Bui tenruststraat, Kastanjekade, Mei doornstraat, Hyacinthenstraat, Se ringenstraat, Daliastraat, Anjelier- Schaakzolder (Morsweg 114), Leidu Jeugdschaaksociëteit 2.005.3" prediking 11 i Danscentrum (Hoogl. Kerkgracht 48| Speelfruinlokaal Anlelierstraat, Lel. den. Bijeenkomst blindenbonden. 2 ut Verenigingsgebouw Ons Buiten, Lel. den-noord. Tentoonstelling -- tuinprodukten, 39 uur nai Zondag Oegstgeest (Geverstraat 65). Soclê. teit voor kamerbewoners 8.30 v 19. Sociëteit Twenty Danscentrum (Hoogl. Kerkgracht 48| Dansavond 8 uur nam. Ant. Clubhuls, Dansen 810 t Verenigingsgebouw Ons Buiten, Lel Maandag Hogewoerd 57. Leiden. Film e cussie Troef. 8—10 uur nam. Stadhuis Leiden, Spreekuur i naar Alg. Burgerlijk Pensioenfond! 2.304.30 uur nam. Stadhuis Lelden. Vergadering meenteraad, 7.30 uur nam. Sbeenschuur 6 Lelden Spiritisttal Genootschap, Lelieveld over Astro" en geestelijk leven, 8 uur nam Doktersdiensten Leiden Tot zaterdagmorgen uur raadplege men de eigen huif Daarna tot zondagnacht 24 uur sluitend voor spoedgevallen doktert telefoon 22222. Wijkzusters M merlaan, Schubertlaan 166 (telefc 62854) en S. Goddiin. Tibooi s beeckstraat 6 (telefoon 40280) Leiderdorp Huisarts C Bruyne, Hoofdstraat 8 (telefcn 22208). Wijkzuster v. d. Kley. Bur gravenlaan 130, Leiden (telefo 337773). Oegstgeest Huisarts H. Reteri Terweeweg 152 (telefoon 50394) zuster M. Hofland, M. H. Tromplalje 78 (telefoon 54162, bgg. 54500). Voorschoten Huisarts W. y Dam, Pro' Asserlaan 26 (telefo K" 3960). Wijkverpleging Gezondheid! centrum Prof. v. d. Waalslaan foon4641). Warmond Huisarts A. Prof. Aalberselaan 2, Voorhout lefoon 02522-11393). Wijkzuster Craner-Dekkers, Heerenweg 77 (toétt( lefoon 2250). Wassenaar Huisartsen E. terbaan. Prinses Marielaan 14 (tel foon 3056) en W. Zweerts de Jc Wittenburgerweg 188 (telefoon 91|^ Apothekers De avond- nacht- wordt waargenomen door apothe Kok, Rapenburg 9, Leiden, Voorschoten en apotheek Van En Smallenburg Leiderdorp. Tevens terdag tot 6 uur apotheek, Wilhetminapark 8 In W senaar Wassenaarse apotheek. Release Hulpverleningsdienst Release: we Rijn 20a. tel 24555 Ma t/m 8-10 u nam bovendien dlnsd t/m 2-5 uur nam met uitzon dagmiddag Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging LeM Aanvragen hulp belaarde durlg zieken en gezlnsverzoi 45 tel. 49441 (maandag t.e zinsverzorging Rllnsburgerweg I Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN Michèl, z. v. D. Miggels en legaal; Sylvia, d. v. C. van en C. J. M. Haver; Marjolein VU d. v. S. A. P. Frelier en M V. H Si loos; Maarten zn. v. L. Knetsch enC Hascnoot; Hans, z. v. L. Knetsch a J. Hasenoot; Marjorie Stefanle, d. - v. D. Schrikkema en M. Waad se j GETROUWD h A. Houweling en W. G. A. Portfn' Rietkerken en A. M. Berkhout. OVERLEDEN C. Wetselaar, 75 jr., man; D. S. H man, 81 Lelie; F Ëlias." 81 jr. 6 Jr.. dochter; W. IJzerman, geh. gew. Silas. rnd., z Modeshow in Warmond WARMOND In hotel De Zon wordt dinsdagavond een modeshow verzorgd door de Hervormde Vrou wengroep "Stille Kracht" in samen werking met de Katholieke Vrouwen- vereniging Warmond. De show zal onder leiding staan van de heer Van der Zwet, een deskundige op mode gebied, die verbonden is aan zaken, in o.m. Noordwijk en Rijnsburg. Op de show zal de nieuwe winter mode te zien zijn. Deze avond is de eerste in een serie bijeenkomsten die de Hervormde Vrouwengroep wil organiseren in de periode septem ber 1973 mei 1974. Men wil om de veertien dagen samenkomen. Daarbij zal een groot aantal onder werpen de revu passeren. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.f Witte SlngeJ 1 - Leid® Postbus 54 Giro 57055 fel el oon directie en adminlstfl n; ibi M Telefoon redactie 01710-21601 Hoofdredacteur Han Muidei Maandabonnement Kwartaalsabonnement Per Post ttU .i Losse Qummers 1 I is Abonnementsgelden OU voor®) betaling te voldoen Bij auwnn tische overschrijving geen ad®' nlstratae- eD incassokosten Nabezorgmg tot 20.06 uur

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2