VAN HANEGEM UITBLINKER ua'b» Sterk Twente heeft niet veel moeite met Dundee Graag reactie lit de zaal...' WIEL COER VER TART ZIJN SPELERS Paspoort Bijna zeker ronde verder in UEFA-cup PP1E UPPIE «J UPEBDAO 20 SEPTEMBER 1973 VAXJO Wiel Coerver barstte in de rust in de Feyenoordkleedkamer in woede uit. "Jullie nnen er geen barst van", brieste hij tegen zijn pupillen, die na 45 minuten angstwekkend zwak tam voetbal terecht een 10 achterstand hadden opgelopen tegen het toch bepaald niet im- aerende Oesters IF. Wim vanHanegem, die voor rust in de misère deelde: "Coerver tartte ons m ontzettend. Wat ging hij tekeer! Maar hij had gelijk. En wat nóg belangrijker was: zijn orden hielpen. We raakten er geweldig door geprikkeld". In de allereerste minuut van het eede bedrijf maakte het gestimuleerde Feyenoord al gelijk. De semiprofs van Oesters IF wer- daarna door de herboren Coerver-elf, die toen in Wim van Hanegem zijn grote uitblinker ie, volledig weggespeeld. Het klassevoetbal dat de ook conditioneel veel sterkere Rotter- amers in die periode etaleerden, leverde ten slotte een 31 triomf op. ,b Vente glunderende Wiel Coerver na uiteindelijk toch overtuigende „We pseelden na de rust drie jtn beter dan ervoor." ver je eerste helft dus een ont-stel- pover Feyenoord. Harry Bild, vanwege een blssure van aggren toch vanaf het beginsig- meespeelde: „Vooral de verde- g van Feyenoord viel me toen jattend tegen." Wiel Coerver: was weer het oude probleem waren achter te lief, te netjes, als je kampioen wilt worden, i in je achterhoede een paar ws nodig. Maar neem nu zo'n ry Bild. Die heeft vanavond niet gevoeld dat hij een tegemstan- had. En verder zit het bij ons ^digend niet ideaal in elkaar. r geen goede organisatie Ze praten veel te weinig tegen bekijkt, hebben Schneider, Vos en Van Daele niet slecht gespeeld. Al is het bij Van Daele vaak een kwestie van „alles of niets". En Rijsbergen vond ik defensief zelfs onze beste man. De persoonlijke prestaties waren dus niet voldoende. Maar in zijn totaliteit is onze ver dediging nog zo onvolwassen." de eerste helft veet fout bij Feyen oord. Daardoor konden de sterk spelende Linderoth en de slimme Harry Bild herhaaldelijk him bewe gende en constant van plaats ver wisselende spitsen Svensson en Mattsson bereiken. Theo de Jong, die toen defensief ook erg weinig redelijk werk afle verde: „Ik moest Linderoth afstop pen. Maar ja, er kwamen aan mijn kant steeds twee, drie man van Oes ters op. En dat kwam voornamelijk omdat Van Hanegem steeds voor bleef hangen." Achterstand Al in de derde minuut keek Feyen oord verbijsterd tegen een 10 ach terstand op. Via een doelpunt overi gens, dat op erg ongelukkige wijze tot stand kwam. Wim Rijsbergen kreeg op de rand van het straf schopgebied een hard schot in de Fighting Mack >k Meijer SSENH '-pni - In de Rijnhal, waar ruim öoeschouwers gemakkelijk vonden, kreeg de Joegoslaaf Weiner een verschrikkelijk slaag van de in grootse vorm rende Fighting Mack. De kan voor de Europese titel raakte ie Joegoslaaf aan alle kanten, ie soms wel wat komedie maai en plotseling weer zeer gecon- ;rd in de slag. In de vijfde haalde Mack zijn tegenstan- öet een zuivere hoek op de le- voor de tweede keer neer en voor de vex-zorger van Wei- sein om de handdoek te Angstig -probeert Svenko Weiner weg te slippen: Mack komt er weer aan. goslaaf, wiens enige capaciteiten la gen in veel en gemakkelijk incasse ren. Eerst in de vierde ronde ging Ue Joegoslaaf neer maar de gong xedde hem van een zekere k.o. Die kwam ook niet in de vijfde ronde. De verzorger van Weiner hield het voor gezien toen Mack met een flit sende serie alle pogingen van zijn tegenstander om zich te verdedigen terzijde schoof en met een hoek naar het lichaam Weiner op het canvas bracht. De helper smeet na acht tellen snel de handdoek. On danks de agressieve acties van Fighting Mack klonk er toch een afkeurend geloei uit de immense hal. Maok: „Ik heb dat gaarne, wat reactie uit de zaal. Dat hoort bij de show. We zijn nimmer pex-fect. Oo« ik moet blijven leren". onderbuik en belandde daardoor krimpend van pijn horizontaal op de grasmat. Doordat Rijsbergen bleef liggen, klapte bij een Zweedse aanval ten eerste de buitenspelval van Feyenoord niet dicht en kon bovendien Per Olof Bild op links ongehinderd doorbreken. Op de harde voorzet van Per Olof Bild snelden de rappe Tommy Svensson en Harry Vos toe. De Feyenoorder was het eerst bij de bal. Via zijn voet suisde het leer als een raket achter de onthutste Eddie Trey tel: 01. Pechvogel Vos: „Ik schoot ei genlijk niet eens. Ik liep meer te gen die voorzet op." Na de fortuinlijke openingstreffer bleef Oesters IF wat sterker, al kwam ook Feyenoord tot enkele niet ongevaarlijke acties. Maar de Rotterdamse frontlinie probeerde zijn doel te vaak via gewriemel door het centrum te zoeken en speelde bovendien met weinig over tuiging, al toonde goochelaar Jörgen Kristensen enkele fraaie staaltjes baltechniek. Zijn Deense vrienden op de tribune, die sepciaal voor deze wedstrijd enkele honderden ki lometers hadden afgelegd, raakten er opgetogen van. Maar rendement wierpen de ver doorgevoerde solo acties amper op. Herboren In de tweede helft evenwel een herboren Feyenoord. De 36-jarige Harry Bild, die een kwartier voor tijd uitgeput moest worden vervan gen: „Toen toonde Feyenoord dat het over grote klasse beschikt. Ik geloof dan ook dat dit elftal sterker is dan de ploeg waarin ik in de Ja ren '66-'67 meespeelde, al valt een vergelijking natuurlijk moeilijk te trekken." Wim van Hanegem rondt knap koppend een D> orzet af: Feyenoord komt op 11. In de eerste minuut na de rust, of tewel onmiddellijk na de donder- speech van Wiel Coerver, zagen de op de kop af 13.184 toeschouwers Feyenoord al de roos treffen. Theo de Jong zette de bal bij de linker cornervlag hoog voor, Wim van Ha- IHJ.IW/.W.l DEN HAAG De uitslag van sporttoto no. 6 luidt: le prijs, geen winnaars, het be drag van de le prijs wordt gelijke lijk verdeeld over de 2e en 3e prijs. 2e prijs, 31 winnaars, die elk f 5.251,30 bruto ontvangen. 3e prijs 407 win naars, die elk f 399,90 ontvangen. De premie ten bedrage van f 108.528,- wordt na het verstrijken van de reclametermijn op woensdag 10 oktober a.s. bij loting toegewe zen aan een der le prijswinnaars. WIELRENNEN De Spanjaard Domingo Perurena is winnaar ge worden van de Ronde van Catalonië. De Belg Herman van Springel zege vierde in de zevende en laatste etap pe van Viella naar Lerida. Van Springel reed de 193.6 km in 5 uur, 21 minuten en 5 seconden. Tweede werd Santisteban en derde Tamanes. VOETBAL Het Nederlandse UEFA-Jeugdelftal heeft gisteravond in Skoevde een vriendschappelijke wedstrijd tegen Zweden met 02 verloren. De ruststand was 10. De beste Nederlandse spelers waren Gevecht tussen Clay en Lubbers gaat door NEW YORK Het gevecht tus sen Cassius Clay (Muhammed All) en Rudie Lbubers gaat door. Het vindt plaats op 20 oktober in Dja karta. De rest van de toernee van Ali door Zuidoost-Azie is geannu leerd. Dit is gisteren door 'n woord voerder van Ali verklaard. Ali, die in het gevecht tegen Ken Norton zijn hand blesseerde, wil voor het gevecht met Lubbers geetx risico ne men. Ali zou oorspronkelijk demon- stratiewedstrijden boksen in Singa pore, Maleisie, Hong Kong en Soe- rabaja tussen 27 september en 14 ok tober. Ook een bezoek aan Austra lië, na he!t gevecht met Lubbers, gaat niet door. Ali wil onmiddellijk terug naar Amerika om zich voor te bereiden op een gevecht met Joe Frazier, dat waarschijnlijk eind ja nuari of begin februari zal plaats vinden. Handballen in sportvijfkamp LEIDEN De Sportvijfkamp tus sen de jeugd van de Leidse vereni gingen De Zijl/LGB, Roodenburg, Sanocel HVL, AV Holland en BS Leiden wordt zaterdagmorgen ver volgd met het onderdeel handbal. Enkele weken geleden vond het eer ste onderdeel, waterpolo, plaats, 't Handballen wordt gehouden op het sportcomplex Roomburg. De wed strijden gaan, zowel voor de meisjes als voor de jongens, om 9.00 uur van start en duren tot ongeveer 11.45 negem sprintte toe en kopte de bal kundig achter doelman Göran Hag- berg. Feyenoord zette door. Na een kwar tier leek het 12 te gaan worden. Kristensen gaf ditmaal de bal wèl snel af waai*door Theo de Jong een vrij veld kreeg. De eei'ste inzet van De Jong keerde Hagberg met veel geluk. De bal belandde evenwel weer voor de voeten van De Jong en op de daarop volgende uithaal was de Zweedse doelman kansloos. Maar toen voorkwam de arm van rechtsback Andersson een treffer. „Penalty", brulde heel Feyenoord, De streng en goed leidende Belgi sche arbiter Joseph Minnoy, die evenwel met twee zwakke grens rechters moest samenwerken, gaf echter geen antwoord. Genadeslag deerde Feyenoord nauwelijks. Oesters IF daarentegen, dat met de minuut vermoeider raakte, kon er evenwel geen inspi ratie meer putten. De ploeg van Harry Bild was volledig aan het einde van zijn krachten en wachtte slechts op de genadestoot. Die kwam in de 31ste minuut. De uitblinkende Wim van Hanegem gaf toen een pass op Kristensen, die na een korte solo Ressel lan ceerde. De snelste Feyenoorder zag dat Van Hanegem inmiddels de diepte in was gesprint en gaf een goede pas in „het gat". Van Hane gem legde daarop al zij/n wc»?de over de teleurstellende ervaringen van voor de rust in een vernieti gend schot: doelman Hagberg was volmaakt kansloos: 12. Twee minuten voor tijd drukte Henk Wery de overmacht van Feyenoord in een derde treffer uit. Hij kopte een voorzet van Kristen sen bij de „tweede paal" hoog op springend behendig in: 13. Een „dollende" Wim van Hanegem „We wilden niet met méér doelpunten verschil winnen anders komt er over veertien dagen in de Kuip geen hond meer kijken." En een se- rieuze Coerver: „In de opstelling zoals we vanavond speelden, gaan we het zondag ook tegen Ajax pro beren. Ik heb trouwens geen andere mogelijkheden." VAXJO Met de Belgische arbiter Joseph Minnoy en zijn grensrechters heeft Feyenoord alleen vóór de wedstrijd moei lijkheden gehad. Het Belgische trio. dat in hetzelfde hotel lo geerde als het Feyenoord-gezel- schap kreeg het gisteravond in de hotelbar aand e stok met en kele Rotterdamse supporters. Woedend gingen de Belgen daarop naar bed. Voor de tweekamp ontstond er een kortsluiting tussen Min noy en manager Guus Brox. Drie kwartier voor het duel eis te de Belg in de bestuurska mer van Oesters de identiteits kaarten van Feyenoord op. Brox. verbaasd: „Die hebben we niet". Minnoy, streng: „Dan de pas poorten". Brox. nóg verbaasder: „Die zijn in het hotel". Minoy, geïrriteerd: „Gaat u ze dan zo snel mogelijk halen. De UEFA heeft uitdrukkelijk voor geschreven dat de scheidsrech ter voor de wedstrijd de identi teit van de spelers controleert". Brox. nu enigszins onthutst: Dat is voor ons helemaal nieuw. En om nu nog de paspoorten te halen, kan onmogelijk. Die zijn op de kamers van de SDelers". De hardnekkig volhoudende Minnoy op ongeduldige toon „Ik heb mijn instructies van de UEFA en daar kan ik niet on deruit. Trouwens, van Oesters heb ik de identiteitskaarten ge had. Die weten dus wel hoe het hoort". Brox: „Kunt u in dit geval geen nacontrole houden? U lo geert bij ons in het hotel. Als we van liet stadion terugko men. zal ik u onmiddellijk de paspoorten tonen". Minnoy. aarzelend en kenne lijk met tegenzin: „Nou vooruit dan maar". Hij floot overigens goed. VOETBAL De tweede divisie club Middlesbrough, waar de voor- mailige Engelse international Jack Charlton manager is, heeft de trans fer van de Schotse ex-international Bobby Murdoch bekend gemaakt. De transfersom van de thans 28-jarige Murdoch, die voor de Schotse kam pioensclub Celtic speelde, is niet vrfj gegeven. ADVERTENTIE DUNDEE Henny Ardesch kreeg van alle spelers na af loop een feliciterende handdruk. Hij had inderdaad een zeer belangrijke rol gespeeld in de overwinning van Twente (31) in Dundee. De zwakte van Dundee (veel ijver, weinig tech niek, veel hardheid, nauwelijks talent) kan maar weinig af doen aan de sterke wedstrijd, vooral op tactisch gebied, die de Twentenaren hebben gespeeld. Een verrassend doelpunt van Ach terberg hielp de ploeg door de moei lijke periode, die na een half uur was Het volledige uitbuiten vaar de tech- ontstaan, toen de Schotten met overmacht voorkwam enorm veel enthosiasme aanvielen. Na rust, toen Dundee opnieuw een krachtsoffensief ontplooide, had Twente de macht om na de gelijk maker door Jeuring onmiddellijk weer terug te slaan. Dezelfde speler zorgde ervoor, dat Twente al na de uit-wedstrijd vrijwel zeker is van een plaats in de tweede ronde van het UEFA-cup toernooi. Twee man in de spits slechts was de keuze van Spitz Kohn. Het bete kende dat in de openingsfase i i flit sende start van de Schotten het gaf tevens Henny Ardesch de kans rus tig in zijn spel te komen. De inval ler-doelman bleef ver van de debu- tantenschroom verwijderd. Het duurde bijna een half uur voor Dundee het antwoord vond op het tactisch superieure spel van de Twenten, die ook nog de beste kan sen kregen. In de derde minuut al kwam Pahlplatz vrij voor Allan, maar schoot op tegen de uitlopende doelman, die de fout van Stewart uit een pass van Pahlplatz niet kon verzilveren. Geleidelijk echter leidde het recht-toe, recht-aan voetbal van Dundee tot verplaatsing van de strijd in de richting van de door Drost georganiseerde verdediging. De druk van Dundee werd groter zonder dat de sublieme Frans Thijssen op het middenveld voor opluchting kon zorgen. Twente deed een paar stap pen terug en ging over tot weg-is- weg voetbal. Boogbal Eén dertig wart duel tegen Dundee een ijzersterke stekend corrigeerde. Pahlplatz (voor- terberg en Pahlplatz (na een pijnlij ke misser in de eerste minuten), slaagden erin op de door hen zelf had met een kopbal van Gemmell. De beste mogelijkheid was echter voor Jeuring, die van enkele meters trüssp/euMP. De ee.\ieARLijK£ MAFK£TELDIg:P- SPITS, DPEI6TA££M VAM vt/a/eT TE. F*VSS£C3&M a Rpesrui/tJ 6CHIS.T TE HOI-R MAAI? LAAT HI6E- 6U ZOM 'iSFöSV A/AHLOC ..UlAAf2 ÓOtST CAA(?COC'R KAM MA/JJ£TGO W SAL IACOG? die vuurpijlen had na 'li gouden glans. Ste- Stewart miste de verre bal van Van Ierssel. Jeuring sprintte door en de ver uitgelopen doelman Allan kon nog net redden. Hij raakte do bal echter niet vol, waardoor Achterberg op 35 meter van het lege doel kon aanleggen. Zijn verre boogbal was vlekkeloos: 0-1. Twente jubelde terecht om de ver rassende treffer in de moeilijke mi nuten. De steeds gejaagder en gehaaster spelende Schotten kwamen vlak op door Achterberg (voorzet en Thijssen (kopbal bijna op 0-2. Snel reagerend voorkwam Allan vlak daarop door Achterberg (voorzet en Pahlplatz hem door de benen glipte. Dergelijke angstige momenten ken den Ardesch en Twente niet, want het Schotse afstandsvuur miste elke richting. De tweede helft was nog storm achtiger dan de eerste. Dundee wilde zijn fysieke kracht gebrui ken door flink tegen Twentse benen te schoppen. Twente trok zich er minder van aan dan de Noorse per soonlijkheid Svein Inge Time, die de fluit er als een zweep overheen leg de en de mopperende Stewart en de grof spelende invaller Pringle een ge le kaart aanbood. Niettemin waren zelfs in de eerste minuten na rust de beste kansen weer voor Twente, dat Jeuring en Pahlplatz alleen voor de voortref felijke doelman Allan kreeg, maar er niets aan overhield. Al liet Twente zich niet gek maken door de Schot se speelwijze, de gelijkmaker kwam toch. Tamelijk onbenullig eigenlijk. Een niet te moeilijke kopbal van Stewart zou Ardesch rustig hebben gepakt als Drost niet teveel had willen doen. Twente's aanvoerder liep zijn doelman in de weg en de bal huppelde tegen het net. Niet aangeslagen Twente was niet aangeslagen, twee minuten later kwam de voorsprong terug door Jeuring, die na een goe de aanval, waar de meesterhand van Thijssen in was te herkennen, scoorde, nadat Van der Vall de paal had geraakt. De harde speelwijze van Gemmell dwong Kohn de geblesseerde en ver moeide Pahlplatz te vervangen door Zuidema. De invaller had een vijf tig procentsaandeel in de derde tref fer. bijna een kwartier voor tijd. Met Jeuring ging hy in een schit terende 1-2 combinatie langs de op gerukte Schotse verdediging. Jeuring schoot raak. De buit was binnen. Twente kon niets meer gebeuren en die zekerheid bracht de ploeg weer terug op het peil van het eerste kwartier. Op hetzelfde hoge peil, want Twente speelde in Dundee een sterke wedstrijd met een ploeg, die geen zwakke speler en nauwelijks een zwak moment kende.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 17