gwj&saar Monumenten lopen gevaar Raad akkoord: verkeers- overleg in Wassenaar agenda DR. TANS OFFICIER ON Afbraak in Yoorschoten Zwemles in Zoeterwoncle BALLON NAAR DUITSLAND Matthias-succes Concert in en boven Voorschotense kerk OUDE MORS WIL GEEN KWIKLAMPEN HARING EN WITTEBROOD PAGINA 2 STAD EN RAND DINSDAG 13 SEPTEMBER n WASSENAAR Tijdens een informele bijeenkomst in de Ur- sulakliniek aan de vooravond van de viering van het vijftigjarig be staan van de kliniek heeft bur gemeester Staab van Wassenaar, de geneesheer-directeur dr. J. M. J. Tans (62) de versierselen op gespeld, behorende bij zijn benoe ming tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Dr. Tans staat bekend als een bekwaam neuroloog, die zijn werk in de Ursulakliniek met in zet van zijn gehele persoon ver richt en daarnaast een belangrij ke rol speelt in tal van organisa ties en studiegroepen op medisch gebied en op het gebied van het ziekenhuiswezen. Het vijftigjarig bestaan van de kliniek wordt deze week o.m. ge vierd met een patientendag, met een wetenschappelijke bijeen komst op vrijdagmorgen, waar verschillende leden van de staf in leidingen zullen houden over de 5org voor de patient na het ver laten van het ziekenhuis en met een receptie op vrijdagmiddag. VOORSCHOTEN Voorschoten is rijk aan historische ge bouwen. Zeker is thans dat het enige huis uit de Napoleon tische tijd "Klein Rouwkoop" langs de Veurseweg spoedig af gebroken zal worden. Voor een ander historisch pand is een af braakvergunning aangevraagd, het is hiEt bekende "Wapen van Voorschoten" met zijn houten voorbouw. Mevrouw Bloembergen - Munters vroeg tijdens de commissievergade ring aan wethouder Esselaar waar om de gemeente geen halt toegeroe pen heeft bij de voorgenomen af braak van het pand "Klein Rouw koop". Webhouder Esselaar be treurde de uitspraak van de Kroon waarbij vergunning werd verleend aan het aannemersbedrijf Niersman om tot afbraak over te gaan. Het pand is thans nog bewoond, de aan nemer heeft gezorgd voor andere woonruimte. De gemeente had geen enkele mogelijkheid om tussen bei den te komen. "Klein Rouwkoop" is rond 1800 ge bouwd en draagt de naam van het vroegere buiten "Roucoop" dat rond WASSENAAR De gemeenteraad is gisteravond akkoord gegaan met oe instelling van een „Verkeersover- log,:, waarin behalve de vijf leden van de commissie openbare werken ook vijf vertegenwoordigers van de commissie verkeerscontact van de Vereniging van Vrienden van Was senaar zitting zullen hebben. Namens „Opel Appel" diende Theil een alternatief voorstel in, dat hier op neerkwam, dat de inspraakmoge lijkheden niet beperkt zou blijven tot vertegenwoordigers van "Verkeers contact", maar dat iedere burger en iedere groepering het recht zou krij gen door het nieuwe overlegorgaan gehoord te worden. Dat ging de an dere fracties echter wel wat ver. Mevrouw Van der Wiel-van der F'lier (VVD)het enige vrouwe lijke lid van de raad, hield haar maidenspeech over de taakstelling van de vrouwenadviescommis sie voor de woningbouw. De com missie had de raad gevraagd om een uitgebreidere taakstelling. Zij wordt nu alleen gehoord bij plannen voor v cningwetwoningen, maar wenst ook te adviseren bij andere woning- bouwplannen en een kritisch oordeel tr geven over de leefbaarheid van weningen en woonomgeving. Burgemeester en wethouders waren in hun pre-advies tot de conclusie gekomen, dat de particuliere bouw en de ruimtelijke ordening buiten de directe werksfeer van de commis sie liggen. Mevrouw van der Wiel hield een gloedvol betoog voor het inschakelen van de commissie als ge sprekspartner namens de woning consument in het contact tussen op drachtgever en ontwerper tijdens de voorbereiding van woningbouw. Haar betoog kreeg wel weerklank in de laad. Maar wethouder Brink zette uiteen, waarom de taakstelling van de ad viescommissie Juridisch niet uitge breid kan worden. De gemeente kan iemand, of een instantie, die bou wen wil niet het advies van een vrouwenadviescommissie opdringen. Dat zou de vrijheid die ieder heeft in 't gedrang brengen. Ten aanzien van woningwetbouw kan wel bepaald worden dat het advies van de VAC nodig is, omdat dit soort bouw door of namens de gemeente gebeurt. Er zijn gevallen van particulie re bouwers, die wel het advies van het VAC vragen, maar dat kan al leen op basis van vrijwilligheid. En wat de behandeling van bestem mingsplannen betreft: daarbij is 'n zo ruime inspraakprocedure voorge schreven, dat de VAC alle gelegen heid heeft haar oordeel te geven. Het voorstel van burgemeester en wethouders tot reconstructie van de Zijdeweg-west in dier voege dat de uitmonding van deze weg op de Rijksstraatweg zal worden afgeslo ten, leidde eindelijk tot een beslis sing. Van den Bergh (WD) kwam met het voorstel deze kwestie op korte termijn voor te leggen aan het zo juist ingestelde "Verkeersoverleg" en dan de volgende maand een be slissing te nemen. Wethouder Brink, voelde niet veel voor nog eens een uitstel, omdat het voorstel al eerder in de raad is geweest, verscheidene keren besproken in raadscommissies en becommentarieerd door de ver- keersdeskundige prof. ir. J. Volmul- ler. Als de raad nu nog geen beslis sing neemt, dan geeft hij zichzelf 'n brevet van onvermogen, aldus de wethouder. Bovendien komt door dit nieuwe uitstel de verantwoorde lijkheid voor eventuele gevolgen van een onhoudbare verkeerssituatie op de schouders van de raad te lig gen. Daarbij komt nog dat Rijkswa terstaat de medewerking van de Wassenaarse raad helemaal niet no dig heeft om de genoemde uitmon ding af te sluiten. De vragen die A. Lodder (Partij Wassenaar) had gesteld over het tandartsenprobüeem in Wassenaar, noemde wethouder Van Dijk het In trappen van open deuren. Burgemeester en wethouders kunnen wettelijk op geen enkele wijze "maatregelen" nemen. Wel kunnen zij alle medewerking verlenen aan 'n tandarts die ziöli in Wassenaar wil vestigen, althans wanneer die tand arts bereid is ook ziekenfondspatiën ten te behandelen. Een gegadigde, waarmee het gemeentebestuur op 't ogenblik in gesprek is, heeft zich daartoe zonder meer bereid ver klaard. De betrokkene heeft het ge meentebestuur niet om woonruimte gevraagd, maar om praktijkruimte, en daar wordt nu naar gezocht. 1700 afgebroken werd. In de loop van de laatste tijd is "Klein Rouwkoop" door de uitbreiding van de Veurse weg gevaarlijk dicht op die weg ko men te liggen. Het huis verkeert in een vervallen staat mede door de re constructie van de weg. Voor het "Wapen van Voorschoten" is een aanvraag ingediend om dit pand te halen uit het beschermde dorpsgezicht. De eigenaresse, de we duwe Deurloo, wil het verouderde pand graag vervangen. Door de hou ten voorbouw op de Voorstraat be paalt dit pand het gezicht van een van de oudste straten van Voorscho ten. Dinsdag Breestraat 19, Jeugdhaven. üxr siegroep voor tieners 7.159 u. q, Jeugdcafé 7.3010.30 uur nam. Troef (Hogewoerd 57) CreatfgHJ groepen, dansexpressie 810 uur g* Hooigracht 38: Spreekuur Sticfa hulsvesting werkende longeren ?j Gespreksati 8.30 Diamantplein Baha'i, 8.15 uur Driftstraat 49: Spreekuur s< raadsvrouw 10.3011.30 voorm. Hogewoerd 57: Miks Sociëteit homofielen 912 uur nam. Breestraat 19: Sociëteit voor ga dicapten 25 uur nam. Rijnsburgerweg 163: Spreekuur Bureau voor levens- en gezinsi heden 7.30—8.30 uur nam. m Rijksherbarium Leiden. Bijeenkod Kon. Ned. Nat. Hist. Ver. Spreken den Tonkelaar over ..Weerbericht* uur nam. Stadhuis Leiden. Vergadering cJ missie MAG. 4 uur nam., comafl onderwijs. 8 uur nam. Stadhuis Leiden. Vergadering os missie stadsontwikkeling. 8 uur die Woensdag onder redactie van Paul Wolfswinkel tel. 25260. OEGSTGEEST Donderdag: Lijt- weg, Wijttenbachweg, Duinzichtstr., Toorenveltstraat, Schoutenburgstraat Floralaan (ged. Wijtenbachweg Irislaan)Papaverlaan, Salvialaan, Bijdorplaan, Korenbloemlaa-n, Kamperfoelielaan, Clernatislaan, Dahlialaan, Begonialaan, Asterlaan, Gerberalaan. VOORSCHOTEN Woensdag Ade- gcest, de Leidseweg (het gedeelte tussen Raadhuislaan en Voorscho- terweg), Voorschoterweg, Hofweg ('t gedeelte ten oosten van de Voorscho terweg), prof. Boerhaaveweg, Krim- kade, J. P. Coenstraat, Vondelstraat, Marnixstraat en Beresteynstraat, donderdag: Hofweg (het gedeelte tussen Voorschoterweg en de Leidse weg), Leidseweg (het gedeelte tussen Voorschoterweg en de Vinkweg). WARMOND Eerst het afgelo pen weekeinde is de laatste melding binnengekomen van het vinden van een ballon in het kader van de wed strijd, die werd gehouden bij de her denking van het 25 jarig regerings jubileum. De ballon die de grootste afstand heeft afgelegd werd opgela ten door Margot v. d. Vooren en is geland in Duitsland, in het plaatsje Neutörgen, waarmede zij de eers te prijs behaalde. De 2e, 3e, 4e en 5e prijs werden respectievelijk gewon nen door Linda Tegelaar, Mark v. d. Hulst, Robert van Noort, en Tru- óie de Vroomen, waarvan de ballon nen terecht zijn gekomen in Dren te. Limerick V Onze muziekrecensent Harms is verheugd dat in deze rubriek een li merick aan hem is gewijd. En Harms zou Harms niet zijn wanneer er van zijn kant geen enkele reactie zc-u komen op de dichterlijke steekjes van Marianne Loos. Zijn eveneens in dichtvorm gego ten weerwoord luidt aldus: Spelen musici in de Gehoorzaal Harms nagelt hen snel aan de schandpaal Soms is hij te fél Dan heb Je een rel Want hij kraakt een concert zon der omhaal Zijn uitspraken zijn kort en krach tig Maar het Leidse publiek blijft een drachtig Musiceert men verkeerd Ieder applaudiseert Want wie betaald heeft vindt toch a-les prachtig Limerick VI De ontroering wordt mij schier te machtig wanneer ik de grote stroom iimerioks zie. Het is geweldig. Re den temeer voor u om er mee door te gaan. De totaalscore op dit ogenblik bo draagt 59. Twee dingen nog: anonieme vers- jei verdwijnen meteen in de prullen bak. En: zorgt u ervoor dat het "loopt", dat de zinnen niet te lang zijn eaat een vroege bezoeker van zwembad Poelmeer in zwembroek onder de paraplu van het kleedhokje naar het bassin. Zo'n grote zwarte, waar Je lekker droog onder blijft... Raad I De Stichting Dienstencenrtum Lei den heeft een folder uitgegeven die: I,,Goed-e raad is niet duur" heet. Voor alle problemen, die op de meest onverwachte momenten kun nen opduiken, is geen boekje met adviezen te maken, zegt de stichting. De ervaring heeft geleerd, dat vaak in een persoonlijk gesprek pas naar voren komt waar men een oplossing voor zoekt en hoe die oplossing er eigenlijk uit zou moeten zien. Daar om is er per 1 oktober een spreek uur ingesteld. Alles over de ziektewet, de wedu wen- en wezenwet, de kinderbij slag en noem maar op. De informa tie is kosteloos. m.m.v. Ron Harms, Nic. van Weizen, Wim Wirtz en Hans Melkert schoten zijn nog vele collectanten nodig. Het comité doet een dringend beroep op alle inwoners van Voor schoten om twee dingen te doen. Zo wel flink geven als meewerken als collectant. Opgeven bij 01710-64098 of 61189 Of 01717-5368 of 3159. Van de Spartaan uit Lisse hebben zowel de D-meisjes als de D-jongens zich geplaatst voor de atletiekfinale (West I en II en Noord) op 7 ok tober in Den Haag. ZOETERWOUDE In een verga dering van de raadscommissie van onderwys is meegedeeld, dat een ma- tuurwacht is opgericht. Uitvoerig werd gediscussieerd over het schoolzwemmen, waarbij de in specteurs pleitten voor les in de 3e en 4e klassen. Aanvaard werd bij prioriteit deze klassen en anders ook de 2e. B en W. van Wassenaar hebben het stopverbod op werkdagen van 12 tot 12.30 uur en van 15.30 tot 16 uur voor de rijbaan van de Oranje laan tussen Waldeck Pyrmontlaan en Willem III-laan (ingang van een school) ingetrokken en in plaats daarvan een permanent stopverbod ingesteld voor de noordwestzijde van dit gedeelte van de laan. Verder heb ben zij besloten op dit gedeelte van de Oranjelaan eenrichtingsverkeer in te voeren, behalve voor voetgan gers, fietsers en bromfietsers. 9 Voor de Haagse rechtbank heeft zich te. verantwoorden gehad een 34-jarige monteur uit Leiden ter zake gepleegd misdrijf tegen de ze den. Verdachte had van een negen jarig meisje de handen op haar rug gebonden en haar vervolgens aange rand. De rechtbank heeft verdachte ver oordeeld tot zes maanden gevange nisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk en met aftrek van het voorarrest. WARMOND De bijgelegenheid van de afsluiting van het zomer seizoen door de muziekvereniging Matthias gegeven muziek- en show avond is een succes geworden. Tot ait succes hebben vooral bijgedra gen de Jeugdmajoretten in hun mooie kostuums bijgestaan door de gehele drumband. LEIDEN De leden van het ac tiecomité „De oude Moi*s" zijn kwaad op de gemeente en de Stedelijke Lichtfabrieken (SLF). Eén van de bewoners van de Kruisstraat belde enige tijd geleden de SLF met de mededeling dat de straatverlichting bij zijn huis kapot was en hij vroeg of men er een nieuw peertje in zou willen zetten. Toen de gemeenteambtenaren kwamen, vervingen ze niet alleen het peertje, maar tevens de hele lamp. In plaats van de oude rokarmatuur werd een wandarmatuur aangebracht met een kwiklamp erin. Toen bleek dat er nog meer lam pen op die manier werden vervan gen, kwam men in het geweer. On der de bewoners (men heeft er 78 te pakken kunnen krijgen) werd in alle snelheid een enquete gehouden. Men kon kiezen uit twee dingen: de oude lampen met een beter en re gelmatig onderhoud, of nieuw lam pen met kwiklampen erin. 65 Men sen waren voor het bestaande, de overige dertien tegen. Gewapend met deze gegevens werd de SLF bezocht, waar iemand zei dat het niet zinvol was, te protesteren, en dat de verbetering toch doorgang zou vinden. De actieleden werden toen echt boos. De buurt zou zijn karakter verliezen en ze vonden dat ze door de gemeente werden gemani puleerd. Gevraagd naar de reactie van de Lichtfabrieken vertelde directeur Brooshooft dat er een verkeerd beeld is ontstaan,. De SLF werkt in opdrac.bt van B en W. en die maken uit wat er met bepaalde verlichtingen moet gaan gebeuren. Als voorbeeld noemde de heer Brooshooft de Narmstraat. „Dat is een straat met veel verkeer en de verlichting was tot nu toe onvol doende. Het is logisch dat je dan een betere verlichting laat aanbrengen". Het onderhoud van de oude lam pen werd te duur. De gewone "peer tjes" waren veel te snel kapot en het vernieuwen daarom te duur, aldus de SLF-directeur. Vandaar dat er beslo ten is geleidelijk aan over te gaan tot de bevestiging van kwiklampen in plaats van de oude rok-armatuurtjes. De kosten van het onderhoud blij ven beperkt tot een fractie van de thans geldende. Dat het straatbeeld erdoor zou worden aangetast zag de heer Brooshooft niet. „Als de men sen klachten hebben, dan moeten ze naar B en W gaan of schrijven. Dat zijn de opdrachtgevers". Geversstraat 65, Oegstgeest Soogg kamerbewoners. 8.301 uur nam. Hogewoerd 57 Leiden. Yoga ea g ziekworkshop Troef, 810 uur nam. Breestraat 19 Leiden Jeugdcafé, 10.30 uur nam. Dijkstraat 2a Leiden Spreekuur ciale raadsvrouw, 1011 uur voorm Stadhuis Leiden Spreekuur set raadsvrouw. 4.306 uur nam. Speeltuingebouw Ten KatestraatL den Bejaardensoos Hum&nitas, 2-{ Kennedylaan 11 matie-avond Bah'i, Schelpenkade 6. Leiden. Bijeenke Kon. Ned. Mij. voor tuinbouw en si kunde, spr. J. v. Alphen en J. Vera de over "Maak wat anders Vu tuin',' 8 uur nam, Donderdag Oegstgeest (Geversstraat 65) Jea sociëteit v.a. 16 jaar 812 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven, Jeus Vredeskerk Leiden Opening sei» Ned. Chr. Vrouwenbond, spr. ds. r Bouwman over "De milieubewuste Apotheken De avond-, nacht- en zon<J< der apotheken wordt waargenoi door de Zuiderapotheek, Lam» schansweg 7 in Leiden en apoö Van Breest Smallenburg in Lei dorp. Tevens zaterdag tot 6 uure Oegstgeester apotheek. Wilhelm park 8. Wassenaar Wassenaarse theek, Schouwweg 32. Release Hulpverleningsdienst Release: S we Rijn 20a, tel 24555 Ma t/m r 8-10 u. nam bovendien dlnsd t/m Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging u Aanvragen hulp bejaarden en durig zieken an gezinsverzorging 4F tel. 49441 (maandag t.e.m - 910 uur voorm) Aanvragen voor balve dagen; i kerkelijke opleidingsschool voot zinsverzorging. Rijnsburgerweg 81 63336 Humanitas Dienstverlening Humanitas. gracht 84. Spreekuur maandag 2- nam. woensdag 9.3010.30 voorn 21458. KWJ-Leiden werkende jongis Beweging Havenplein 3, tel. 21139 formatiecentrum voor werkende ren. Dagelijks en ook woensdö donderdagavond geopend SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst (01710)-25202 Voor allen die In i lijkheden verkeren bereikbaar werkdag van acht uur n.m tol uur vm doorlopend ln bet "*"u d.w.z. van vrijdag acht uu maandag acht uur v.m Vogelasiel Uit Raad II Limerick VII In de volgende dienstencentra zit de raadsvrouw. Tuinstadwijk, Herenstraat: vrijdag van half elf tot half twaalf Noord; Van Hogen dorpstraat maandag van half elf tot half twaalf: De Kooi, Driftstraat 49a: dinsdag van half elf tot half twaalf; Morskwartier, Dijkstraat 2a: woensdag van tien tot elf; Binnenstad, Gerecht 10: woensdag van half vijf tot zes: Stadhuis: donderdag van half zes tot acht uur. Wie de padvinderij een goed hart toedraagt, drukke huismoeders die 't piettig vinden om eens één zater dag niet zélf de warme maaltijd te hoeven maken, iedereen die graag uit eten gaat en die het ook nog leuk vindt een goed doel te steunen, i;ou al die mensen kunnen zaterdag van 12 tot 7 naar de pa nnekoeken - instuif in het Gemeentecentrum, Lljtweg 9 in Oegstgeest. De duurste koek kost f 1,60. Afhalen is ook mo gelijk, maar alleen van 2 tot 5 uur. En de padvinders verzorgen het al lemaal. Toevallig Meneer Van Gelder uit Nijmegen, piomoveert binnenkort aan de uni- vcisiteit aldaar. Een van zijn stellin gen: "Iedere gelijkenis tussen een promotieplechtigheid en een hoog mis is louter toevallig". De leukste van vandaag is van E. Wassenaar van de Apollolaan. Men kaapte een vliegtuig in Bag- VOTCRI!©!! dad Een Reuterverslaggever zag dat Maai* nog voordat hij belde En het zijn redactie meldde Stond het al in het Leidsch Dag blad Vereerd, zeer vereerd met deze (overigens Juiste) constatering. Morgen, zoals bekend: DE BESTE VAN DE WEEK. Maar.doorgaan met inzenden. Causerie ,,'t Ni je verainsjoar staat weer te wachten. Veur we beginnen mouten we eerst nog 't seizoen '72-'73 afslos- ten". Dat is Gronings. Bestemd voor de leden van de Grunneger Verainen veur Lalden e.o. Vrijdagoawmd 28 september is de Joarvergoadern om 8 uur in de foyer van de Burcht. Grunniger kouke en olie wieve zijn weer beschikbaar. Ja hóór. Nat Collecteren Daarvoor moet je in Oegstgeest wonen.... Op regendagen als vandaag Voor de Jaarlijkse collecte van de Nationale Reclasseringsactie in Voor- De drie samenwerkende blinden- bonden houden op zaterdag 22 sep tember aanvang 2 uur 's middags, weer een bijeenkomst in het lokaal, van de speeltuinvereniging "Zuid- West" Anjelierstraat (Tuinstadwijk) te Leiden. Behalve gezellig bijpraten etc., etc. zal er een interessante causerie worden gehouden door een ervaren i eisleider. Het lokaal is bereikbaar met de bus lijnen 13, 14, 40, 41, 42 en 46, uit stappen halte Lammenschansweg Pe- truskerk. Bij vervoersmoeilijkheden s.v.p. tij dig bellen 01710-26017, 34266 of 34019. VOORSCHOTEN Bernard Win- semius verzorgde orgel plus beiaard in en boven de Voorschotense Herv. Kerk. Voor orgel had hij "Sonata II" van Emanuel Bach, vier Höten- muhrstücke van Haydn, Fantasie in f. KV 608 van Mozart. Een heel merkwaardig "orgel"-programma. Emanuel was helemaal geen orgel man. Van zijn rissen sonates heeft hij er wel zes voor orgel bestemd, maar ze zijn volkomen cembalistisch van karakter. Ze zullen zich niet gauw in het geheugen van een luis teraar hechten. Ook de gespeelde so nate, tenminste als geheel genomen, was verre van een openbaring. Wel interessant als tijdsspecimen, zonder ook maar een spoor nog van de "contrapunctus" des vaders. Dan, die pracht dingen van Haydn en Mo zart. Ze zijndraaiorgelstukken. Van genieeën. Mozart's Fantasie heeft een du bieuze kant. Althans de vertolking. Ze was besteld voor een galerie van standbeelden, bustes en meer kun stigheden. Daarbij klokken die op de uurslag een cylinder met pennen in beweging brachten, die weer de ven tielen van orgelpijpjes openden. Dus draaiorgelprincipe. Attractie voor meer publiek. We hebben in Oosten rijk zo'n geval, in particulier bezit, mogen demonstreren. De klanksterk te, die Winsemius in de aan elkaar gelijke hoekdelen verwerkte, had nooit uit zo'n apparaat kunnen ko men, omdat er geen daarmee over eenkomst grote pijpen in kunnen. Historiegetrouw vergt dus klankver - kleining. Toch klonk het orgel echt, zoals de transcriptie wil, die Winse mius gebruikte. Transcriptie, het origineel is nooit teruggevonden. Persoonlijk kiezen we voor lichtgewicht registratie, om dat Mozart nu eenmaal geen enkel solo-orgelwerk componeerde, 't Was hem nooit gevraagd. In die hoekde len heeft de concertgever de goed doorlopende gedrevenheid en be drevenheid gevonden, die o.m. door gejaagdheid in de aanvangssonate niet constant aanwezig waren, ook die sonate kreeg teveel orgelkarak ter mee. Een lust daarentegen wer den die heerlijke Haydentjes, mees terlijke miniatuurtjes Heel sterk stond de beiaardier Winseimus. T.rouwens, hy won pas (voor de tweede maal) het Hilver- sumse beiaardconcours. Hier zat hij volmaakt op z'n gemak. In een fijn bedacht programma 6de Set of Lessons van Henry Symonds 'n kleine Franse Suite van Alber:t de Klerk in diens kantwerkstijl en vijf muziekjes uit het Notenbüchlein van Anna Magdalena Bach. We noemen uit dat album: "Solo per il cembalo' om de wel bijzonder knappe speelwijze. Musicologische notitie: niet alles in dat "Büchlein" is van Sebastian Bach zelf en vrij zeker niet de daaruit verklankte Saraban de. KEES VERHOEF. Anna Paulownastraat 16. Gewonde- en uitgeputte vogels 34687 Gemeenschap Zuidwest Hulpverlening®- en tnformatlK gemeenschap Zuidwest Tel 33921 en 61944 Kinderopvang Informatiebureau werkgemets N Kindercentra Lelden Haarie: i? straat 73b (telefoon 30360) G>: lK di., wo.. do en vr 9.30—12 IP*"1 wo. ook 26 uur nam do ooli Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moeders1 gaven zuster E. Janssen-Nis Hofdijck 32 Oegstgeest tel 53652 Dienstencentrum Noordelndpleln 2b, tel. 40483, mene Informatie dagelijks pbd uur voorm Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau vooi rechtskundige bijstand Adres Volkshuis Apothekersdljk 33 0p« tijden di., wo.. do., vrl).: 10—1 K 79 uur nam. Zevensprong uur nam. LEIDEN De Leidenaars die op woensdag 3 oktober aanstaande deel willen nemen aan de uitreiking van Haring en Wittebrood, kun nen zich daarvoor zaterdag 22 september tussen 16.00 en 20.00 uur opgeven in Den Burcht. Door deel te nemen aan deze uitreiking, wordt de traditie, begonnen in 1574 door de Watergeuzen, voortgezet. De traditionele uitreiking van Haring en Wittebrood is de enige in ons land die is overgebleven van de vele brooduitdelingen welke vroeger plaatsvonden. LEIDSCH DAGBLilJ DAGBLAD VOOR LEIDfl f? EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscb Dagblad Witte 8lngeJ 1 - Leidc Postbus 54 Giro 67055 Telefoon redactie 01710-215C' Hoofdredacteur Hap MuJds Maandabonnement Kwartaalsabonnement., f' Per Post Losse oiimmera betaling te voldoen SU nut tlscüe overschrijving geen nistratde- en incassokosten Nabezorgtng tot 20.00 uuj Zaterdag tot 18.00 aut Telefoon 01710-30500 1

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2