TROONREDE: f. 750 MILJOEN VOOR DE WERKGELEGENHEID Aktie Natuur: trekkingslijst puzzel GARAGE POOT Imc lm DINSDAG 18 SEPTEMBER lflj Leden van de Staten-Generaal Gaarne maak ik gebruik van de mogelijkheid om ook hier mijn dankbaarheid uit te spreken voor de warme genegenheid die ik uit al le delen van het Koninkrijk heb mogen ondervinden bij de viering van mijn zilveren jubileum. Veel van de verworvenheden van de afgelopen 25 Jaar is thans onder werp van discussie en herbezin ning. Onze voorspoed kan niet ver hullen dat in onze maatschappij gevoelens van verontrusting, be dreiging en vervreemding toene men. De aandacht richt zich op wat in de ontwikkeling achter bleef: het inhoud geven aan de ge lijkwaardigheid van alle leden van de samenleving, het vergroten van de mogelijkheid om eigen verant woordelijkheid te dragen en het zorgvuldig beheren van de natuur en haar hulpbronnen. Nog onlangs, bij zijn optreden, heeft het nieuwe kabinet de uit gangspunten en doelstellingen van zijn beleid voor u uiteengezet. Thans valt de nadruk op de maat regelen waarmede het deze doelein den wil bereiken. De begroting geeft een eerste aan zet tot de door het kabinet gewenste structurele veranderingen in onze maatschappij. In het uitgavenbe leid zijn andere prioriteiten gesteld en is ruimte gemaakt voor nieuwe activiteiten. In het dekkingsplan komt de beoogde verkleining van inkomsten verschillen tot uitdruk king. De uitgaven voor welzijnsvoorzie ningen worden meer dan evenredig verhoogd. De uitkeringsnorm van de Algemene Bijstandswet zal met ingang van 1 Juli 1974 worden ge bracht op het netto-bedrag van het dan geldende wettelijk mini mumloon. Met de geleidelijke herziening van het jeugdbeschenmingsrecht wordt een begin gemaakt. Een wetsont werp tot herziening van het straf- stelstel staat op stapel. Daarmee wordt beoogd de -toepassing van vrijheidsstraffen nog verder te ver minderen. Van de rechtspraak wordt ver wacht dat zij zekerheid biedt, maar de ontwikkelingen in de samenle ving toch op creatieve wijze beant woordt: dat zij dicht bij de mensep staat maar toch haar onafhanke lijkheid bewaart. Deze taak wordt steeds zwaarder. Een algehele herziening van de rechterlijke organisatie zal door een binnenkort in te stellen staats commissie worden voorbereid. Een beleid gericht op welzijn en op een actieve deelneming aan het maatschappelijk leven vereist ver nieuwing van onze onderwijsvoor zieningen. Een plan daartoe zal u nog dit najaar worden voorgelegd. Binnenkort zal een aantal 6Chol3n worden uitgenodigd om proeven te nemen met een nieuwe basisschool en met een middenschool. Op 1 augustus 1974 wordt de leerplicht voor werkende Jongeren uitgebreid met een tweede dag voor 15-jari- gen; de leerlingenschaal bij het kleuteronderwijs wordt verlaagd van 36 tot 34 en bij het lager onder wijs van 36 tot 33. De regering zal een spoedige be handeling van het wetsontwerp in zake de herstructurering van het wetenschappelijk onderwijs bevor deren. Binnenkort zult u voorstellen voor een nieuw stelsel van studiefinan ciering ontvangen. Nog dit najaar zullen betrokkenen gelegenheid krijgen zich uit te spreken over een nieuwe opeet van het wetenschapsbeleid. Over de gewenste structuur van de gezondheidszorg wil de regering overleg met u plegen aan de hand van een nota ter voorbereiding van een wet gezondheidsvoorzieningen. Om deze voorzieningen voor ieder in gelijke mate -toegankelijk te ma ken worden voorbereidingen ge troffen voor de totstandkoming van een volksverzekering tegen ziektekosten. Voor de taak die de regering zich stelt bij de woningbouw in de Jaren 19741976, heeft zij onlangs een programma bekend gemaakt. Dit programma dat mede gericht is op een evenwichtige ontwikkeling van de werkgelegenheid, legt sterk de nadruk op het behoud van het ka rakter van de steden en op de ver betering van woningen en woon omgeving in oude wijken. Wetsontwerpen tot invoering van de gebruikswaarde als basis voor de waardebepaling bij onteigening en tot regeling van een voorkeursrecht bij verkoop van onroerend goed zullen u dit zittingsjaar bereiken. Het ontwerp van wet op de gewes ten zal vervangen worden door een nieuw ontwerp dat de verantwoor delijkheid voor de gewestvorming primair legt bij de rijksoverheid. De aangekondigde oriënteringsno ta over de hoofdlijnen van het ruimtelijk beleid zal ook conclusies bevatten ten aanzien van de nieuw ste gegevens over de bevolkings groei. De regering beschouwt ver mindering van de behoefte aan verkeer en vervoer van personen en goederen mede als doelstelling van dit beleid. Ter bevordering van de verkeersveiligheid zal op de autosnelwegen een minimum snelheid worden ingevoerd. Voor de andere wegen zullen maximum snelheden gaan gelden. De regering zal binnenkort een wetsontwerp indien endat de ver plichting tot storting van een waar borgsom bij de aankoop van een nieuwe auto regelt. De waarborg som zal worden terugbetaald bij de inlevering van de auto. Ter bestrijding van de milieuver vuiling zullen in 1974 nadere wet telijke maatregelen worden voorge steld. In bijzondere gevallen kun nen extra bijdragen worden gege ven aan industrieën die zelf maat regelen tegen luchtverontreiniging willen nemen. Onderzoek zal wor den gestimuleerd naar schonere produktieprocessen en naar de ont wikkeling van systemen voor het opnieuw gebruiken van grond- en hulpstoffen. Inspraak en beroeps- mogelijkheid bij de vaststelling van milieuvoorschriften worden verbeterd. De regering onderzoekt de moge lijkheden om energieverspilling te gen te gaan, onder meer door een andere opbouw van de prijzen van energie en van de tarieven van de motorrijtuigenbelasting. Zij ziet de invoering van de selectieve investe ringsregeling als een begin van de toetsing van investeringen op hun betekenis voor de maatschappij als geheel. De regering beschouwt de strijd tegen de werkloosheid en de infla tie als een van haar voornaamste taken. Hierbij wil zij tevens de ver mindering van ongelijkheid bevor deren. Met het bedrijfsleven wordt overlegd welke bijdragen van die kant, in samenhang met het beleid van de overheid, aan het terug- deringen van de inflatie kan wor den geleverd. Het beleidsplan voor 1974 bevat daartoe tal van aan knopingspunten. Opwaarderi ng Om voor het anti-inflatiebeleid zo gunstig mogelijke voorwaarden te scheppen heeft de regering beslo ten tot opwaardering van de gul den en afkondiging van een daar bij aansluitende prijsmaatregel. Met het bedrijfsleven wordt dezer dagen overleg gepleegd over verde re maatregelen om de met de re valuatie beoogde vermindering van prijsstijging, en ook prijsverlagin gen, te bewerkstelligen. Om een on evenredige inkomensderving in de landbouw als gevolg van de reva luatie te voorkomen, zal een tijde lijke compensatie worden verstrekt in het kader van de teruggave van de omzetbelasting. Ter bevordering van de werkgelegenheid zal de in vesteringsaftrek voor bedrijfsge bouwen tijdelijk worden hersteld en zal een nieuw werkgelegen- heidsprogram in uitvoering wor den genomen. Hierbij zullen tot 750 miljoen gulden verplichtingen kunnen worden aangegaan; tempo van uitvoering en omvang worden aan dfe conjuncturele ontwikke ling aangepast. De hoogte van inkomsten en uit gaven voor 1974 is afgestemd op het bereiken van het noodzakelijke evenwicht tussen middelen en be stedingen. Mede in dit licht is een bijstelling van het begrotingstekort verantwoord geacht. Bij de keuze van de voor te stellen belastingmaatregelen zijn recht streeks prijsverhogende effecten waar mogelijk vermeden. Zo blijft een verhoging van de BTW achter wege. Mede gezien de ontwikkeling van de prijzen in het buitenland wor den de accijnzen op benzine en die selolie verhoogd: ook een aanpas sing van de aardgasprijzen bleek noodzakelijk. Het tarief van de vermogensbelas ting wordt op 8 promille gebracht en 20 opcenten worden gelegd op de tarieven van de successierech ten, met uitzondering van verkrij ging in de rechte lijn. De studie in zake de invoering van een vermo genswinstbelasting zal naar ver wachting midden 1974 zijn voltooid. De inflatie-correctie bjj de loon- en inkomstenbelasting wordt niet toe gepast. Om de verzwaring van de belastingdruk op lagere inkomens zo beperkt mogelijk te houden wor den de belastingvrije bedragen met 5 procent verhoogd. Er is naar ge streefd dat per tariefgroep een ie der zoveel mogelijk voor een ge lijk bedrag daarvan profiteert. Voor bepaalde groepen belasting plichtigen, zoals alleenstaanden met kinderen, worden knelpunten in de opbouw van het tarief weg genomen. Het deel van de kosten van zakenauto's dat aan het privé- gebruik wordt toegerekend, wordt verhoogd. Huurwaarde De regering heeft voorshands af gezien van een vermindering van de aftrekbaarheid voor de inkom stenbelasting van de rente van schulden, dit in afwachting van de resultaten van d estudie die in de regeringsverklaring is aangekon digd. Wel wordt de fiscale huur waarde voro eigen woningen ver hoogd, behalve voor de goedkope woningen. De regering heeft een open oog voor de problemen van de zelfstan dige ondernemer in midden- en kleinbedrijf, landbouw en visserij. Met ingang van 1 januari as. zal de mogelijkheid tot vorming van een fiscale oudedagreserve zodanig worden uitgebreid dat met name de kleinere zelfstandigen daarvan kunnen profiteren. Voor de vrouw die in de onderneming van haar man meewerkt, zal de belastingre geling gunstig worden, vooral als de winst laag is. De regering zal wettelijke regelin gen uitwerken om de inkomsten uit commissariaten te beperken. Zij acht maatregelen gewenst om de inkomensontwikkeling in de vrije beroepen te beïnvloeden. Zij wenst een grotere openbaarheid van in komens te bevorderen. De regering staat positief tegen over pogingen in het bedrijfsleven om te komen tot loonsverhogingen die tenminste voor de helft in voor elk gelijke bedragen worden uitge keerd en die voorts bijdragen tot verkleining van inkomensverschil len. Zij ziet daarin ook een belang rijke voorwaarde voor het slagen van het anti-inflatiebeleid. In een nota die u in de loop van het komende jaar zal bereiken, wil de regering wegen aangeven om te komen tot een samenhangend in komensbeleid dat in beginsel alle inkomensgroepen omvat. Aan de Sociaal Economische Raad zal advies worden gevraagd over de structuur en de bevoegdheden van de ondernemingsraden, waarbij ook het oordeel zal worden gevraagd over de mate van zeggenschap van de ondernemingsraden bij fusies van ondernemingen. De regering zal zich, gelet op de gebeurtenissen die zich onlangs bij de overname van ondernemingen hebben voorgedaan, tot de SER wenden met het verzoek spoedig advies te mogen ontvangen over voorafgaande inhoudelijke toetsing door de overheid van fusies, ter voorbereiding van een wettelijke regeling terzake. Een wetsontwerp wordt ingediend, waarin de tijdige melding van om vangrijke ontslagen verplicht wordt gesteld. Aan de SER zal advies worden ge vraagd over de menselijkheid van nadere voorzieningen ten behoeve van het bedrijvenwerk van werk nemersorganisaties. De regering heeft besloten tot be vordering van spoedige ratificatie van het Europees Sociaal Hand vest met inbegrip van de erken ning van het stakingsrecht, ook voor ambtenaren. De regering zet zich in voor een meer op het welzijn van de bur gers gerichte Europese gemeen schap, die is toegerust met ruime bevoegdheden, die een werkelijk democratische structuur heeft en een open beleid voert, in het tij- zonder gericht op de belangen van de derde wereld. Op de conferentie over veiligheid en samenwerking in Europa en de komende onderhandelingen over mindering van strijdkrachten in Centraal Europa streeft de regering naar concrete afspraken over ver ruiming van contacten tussen de volken van Europa en daadwerke lijke vermindering van de militaire confrontatie. In een nota die u in de loop van deze zitting zal worden aangeboden, zal met name aan dacht worden besteed aan het af remmen van de bewapeningswed loop en het doelbewust verminde ren van de rol van kernwapens. Een actieve dialoog tussen de Ver enigde Staten en Europa i toekomstige samenwerking acht de regering noodzakelijk. Binnen de NAVO wil zij het overleg stimule ren over de mogelijkheden spanning tussen Oost en West en bevorderen dat overal in het ver- aragsgebied de mensenrechten worden geëerbiedigd. Defensie Handhaving van alle huidige taken van de Nederlandse krijgsmacht stuit in toenemende mate op finan ciële moeilijkheden. De regering heeft binnen de NAVO het initia tief genomen om een betere taak verdeling tussen de lidstaten bereiken. Voorstellen over or vang en vorm van de Nederland» defensie in de komende jaren zul- len u omstreeks de jaarwisseling in een defensienota worden In 1974 wordt een begin gemaakt met humanitaire en ontwikkeling*, steun ten behoeve van de bevol king van de koloniale gebieden in Afrika. Deze steun wordt verleend via de bevrijdingsbewegingen, voorkeur door tussenkomst van ternationale organisaties. Het bedrag voor ontwikkelingssa menwerking is in de be u heden wordt aangeboden buit 2C% verhoogd. De doelstelling van de regering om in 1976 1%% van het nationale inkomen voor wikkelingssamenwerking te 1 stemmen zal tot uitdrukking wor den gebracht in 'n voortschrijdend meerjarenplan dat u binnen enke le maanden zal bereiken. De regering verwacht in het ko mende Jaar, aan de hand van 1 advies van de Koninkrijkscommis sie, met de regeringen van Surina me en de Nederlandse Antillen ii overleg te kunnen treden wijze en het tijdstip waarop dea landen soevereiniteit zullen v krijgen. De ontwikkelingssteun s deze landen is gericht op de bevor dering van economische, sociale e culturele zelfstandigheid. Leden van de Staten-Generaal, De regering heeft voor ogen hei omlaag schroeven van de inflatie, q i het terugdringen van de werkloos heid, het verminderen van be- ekro; staande ongelijkheid en achter- tl op stand. Om dat te bereiken zijn in- le k grijpende maatregelen nodig. Zij bt 5 stelt die maatregelen voor ir overtuiging, dat waar offers den gevraagd, ook het uitzicht di wordt geboden op een samenle- mede ving, waarin de mensen zich mee? e thuis zullen kunnen voelen. De regering vertrouwt erop haar voorstellen u aanleiding 5 len geven tot levendige discussiafcr~~ waarbij de burgers zich betrokken weten. Een intensief overleg i sen regering en Staten-Gener zal veel van ons allen vergen. Met het uitspreken van de hop dat wij daartoe de kracht ontvangen, verklaar ik deze 5 \an de Staten-Generaal geopend. 18 september 1971 Weekhoofdprijzen Een auto Peugeot 104: J. Willemse, Berlagelaan 19, Hilversum. Philips kleurentelevisie: D. G. Mate- man, Roggestraat 7, Halle (Zelhem). Ruva slaapkamer: mevr. Savelberg, Ceresstraat 195, Vaals. Voor f.850,- Bauknecht apparaten: W .de Jong, C. Houtmanstraat 22, Goes. Carnieli fiets hometrainer: mevr. M. G. GrootKalff, CaJtharinaland 306, Den Haag. Singer naaimachine: J. Veenstra, Gerrit Stapelstraat 33, Enkhuizen. Andere weekprijzen Vier Continental autobanden: Hr. W. Waanders, Vlietlaan 74, Bussum. Ilford diaprojector: J. v. Putten, Piet Hein laan 2a, Bussum. Ilford diaprojector: G. M. J. Ha- mensv. Dampen, Stadhouderslaan 1, Ermelo. Half jaar Skol bier: H. H. Lange- voort, Gartelseweg 11, Vaassen. Voor f 300,- Aabe artikelen: H. v. d. Schans, Callunastraat 42, Arnhem. Irisette donsdeken: A. v. Heusden, Dokterslaan 28, Hello (NH). V. Schuppen tapijt: H. D. W. Groot, Snouck v. Loosenpark 8, Enkhuizen. Erik elektr. deken: mevr. Bomers. Ereprijshof 2, Leusden (C). Ge-ge elektr. pop: J. v. d. Geest Ringweg Randenbroek 78d, Amers foort. 12 flessen Hooghoudt gedistilleerd H. A. van Rijn sr., Haydnlaan 56, Bilthoven. 12 fles Hooghoudt gedistilleerd: A. v. Loef. Borneostraat 5, Wormerveer. Ilford elektronenflitser: A. J. Kalden, Pr. Beatrixlaan 7, De Meern. Ilford elektronenflitser: J. J. Har- dorffNieboer, GomaruShof 52, Hil- J. Inden briljautring: L. Schenkel, Irisstraat 3, Stolwijk. V en D cadeaubon f 100 (4 prijzen) C. J. v. Galen, Thijssestraat 113, Zaandam; G. Dijkstra, Willem de Zwijgerlaan 62, Alkmaar; fam. v. d. Velden, Ohristinastraat 175, Eindho ven; A. Hoefkens, Noord weg 464, Middelburg. Kodak camera: Maarten Spijkers, Haspelstraat 10, Vught (NB). Doos a 12 bus Spreme (9 prijzen) R. Vellinga, Granietstraat 64, Gro ningen; W. M. v. Erp, Pr. Hendrik straat 22, Gennep (L)A. Kool, Utrechtseweg 199, Arnhem; G. Rose- boom, Munnifcenweg 127, Veenen- daal; M. G. M. Rutten, Bergse Heide 19, Bergen (L)mevr. M. Koopmams v. Someren, Schepenlaan 16, Roden (Dr.)H. Duut, Entingestraat 18, Steen (Dr.)mevr. A. Zwiers Wil- lems, Koninginnestraat 36, Nijverdal (Ov.); J. Knape, Adr. Rotterdam (postur. 3026) Alufix snelkookpan: L. Liedorp, Po- pullerenlaan 31, Stolwijk (ZH). Lois jeans: mevr. M. Paulusv. Doorn, J. S. Bachstraat 40, Utrecht. Lois jeans: H. Dromel, Helmerstraat 35, Zandvoort aan Zee. Pak Batava levensmidd.: J. Leva- sier, v. d. Zwaagstmat 20, IJmuiden- oost. Readers Digest atlas: A. S. v. Oeffe- len, Churchill laan 47, Delft. Mculenhoff plantenboek: A. v. Dijk, Butterflydreef 12, Utrecht. De Gruyter levensmidd.: J. v. Kat wijk, Bllderdyklaan 40, Maassluis. Luitingh puzzelboek: fam. H. v. Duyn Zedlstraat 125, Scheveningem. Pak Stilbepan produkten: H. B. Aal- bers—Deegens, De Sloetstraat 165, Arnhem. Pak posters Afrikaans Verkeersbu reau (5 prijzen)A. Doarnekamp, Vermeerstraat 155, Amersfoort; W. de JongMoonen, Burg. Joostenlaan 49, Roermond; L. J. L. Cuypers, Cas- tertweg 5, Weert (L)R. A. W. Heuysdens, Lexmondplaats 4, Arn hem (Eldervelt); H. J. v. Trijp, Au- gustinusstraat 20, Apeldoorn. Jago shawl (4 prijzen)mevr. Mer- mans, Oranje Vrijstaatplein 1, Til burg; J. v. Huizen, Meidoornstraat 36, Losser (Ov); mevr. A. Thoerig Koning, Kerkstraat 113, Soest; B. H. Hulscher, Pathmossimgel 67, Ensche de. Pak Knorr produkten: A. Ie Due, Poelendaeleweg 62, Middelburg. Apag tandenborstel: mevr. Post, Alexanderlaan 32, Hilversum. Apag tandenborstel: J. Hiemstra, Dieptol 118, Steenwyk. Revlon set: mevr. v. d. Dunnen, Wol lenbergstraat 25, Waalre. Boek „Prins Claus", de Boekerij (6 prijzen)J. ten Brink, Stokharstlaan 70, Enschede, J. Adriaaensens, Meer- ADVERTENTIE Lundia kast: mevr. J. v. d. Sloot Mom, Hillevliet 138a, Rotterdam. Pontiac damespolshorloge: L. Bos scha, Ceramstraat 25, Den Helder. AUSTIN VALKENBURG Z.H. - LEIDEN koetweg 7, 'sHeerarendskerkemevr. Kuypers—Custers, J. v. Wassenaer- straat 25, Helmond; W. v. Oers, Gas- telserweg 113, Roosendaal; J. P. H. de Vries, v. Rodestraat 100, Mierlo; D. Geukes, Boekenbergstraat 56, Gouda. Boek „Het Leven" van Luitingh: H. J. C. Dekker, Kon. Lodewijklaan 234, Apeldoorn. Slof Roxy sigaretten: E. W. Milder Burgers, Langstraat 81, Gendt (O.B.) Slof Roxy sigaretten: J. Wybenga, Graaf Ottoplein 30, 31-Arnhem. 12 flessen Spa-water: J. Verlinden, Kon. Juliamastraat 4, Grafthem (L.). Set a 5 paar Jovanda kousen (22 prij zen) mevr. Jagers-v. Maanen, Moes- seldreef 115, Utrecht; C. Lammers, De Engstoep 29, Hintham (Z) Ros malen; mevrouw J. Anker-De Visser Domburgseweg 47, Domburg; mevr. de Haan, v. Musschenbroekstr. 74, Utrecht; G. Karssen, Weth. Gerssen- laan 61, De Meern; A. v. Moorsel, Heistraat 70, Rijen; C. van den Belt, I. Hervegtlaan 8, Usselmuiden; A. J. Overhelt, Leverkruitweg 309, Hoger- velt-Zaandam; C. Aarden, Halsterse. weg 243, Bergen op Zoom; mevr. R. Linthorst-Spitholt. Abr. Kuyperstraat 32, Twello; mej. I. Vlaminckx. v. Mu. heimstraat 35, Boxtel; R. v. Vugt, Zesde Hambaken 99, Den Bosch; W. v. Buuren, Wenckebachstraat 24, Velzen-N; Z. van Guls Koch, Nieuw - straat 7, Kerkdriel; Fransie en Luuk Fikken, Noordstraat 50, Tilburg; F. Linders, Paardebloemstr. 20, Arn hem; mevr. Janssen-Kersten, Hoog straat 32, Veghel (N-B); C. J. Hel- bers, Elzenhof 19, Schagen (N-H); J. Mulder, Zuidvlietstraat 86, Goes; C. Benda, Bergerhof 8a, Renkum; mevr. Van Dijk, Haagelnd 9, Deurne (N-B); Rika Knapen, Heysterstraat 13, Nederweert (L). Setje Orlane oogmake-up (30 prij zen) mevr. Verpoorten, Koningimie- hof 33, Tilburg; B. Boer, Poortstraat 129a, Delft; A. Huizinga, Kelderman straat 38, Eindhoven; W. Gaaren- stroom, Luiklaan 61, Eindhoven; G. Lambie, Bosstraat 17, Swalmen; K. de Graaf, IJsvogelplein 256, Zwijn- drecht; H. F. Bottelier, Gerard Dou- straat 123, Roosendaal (N-B); G. Bathoorn, Wiedenbroeksimgel 135, Haaksbergen; D. Koenders, Achtho- ven 117, Zutphen; B. H. Bloemen- daal; Schoolstraat 8, Hoog-Keppel (Gld)P. Braat-Gijsinck; Gerard ter Borghstraat 53-11, Amsterdam-Z; A. M. de Bruin, Maria van Gelrestraat 17, Arnhem; W.de Man, Pollux 57 Veenendaal; D. Munnik, W. de Zwij gerlaan 3, Leiderdorp; L. W. Groene- veld; Marie Koenenstraat 61, Zwolle; M. Kras, Veldspaatstraat 136, Gro ningen; J. P. de Gier, Van der Kam- laan 32, Delft; L. Ravensbergen, Rijndijk 286, Leiden; Nannie Roze- ma, Jadestraat 48, Groningen, mevr. Swinkels, Borgerhoutlaan 19, Eind hoven, W. Eykhout, Dries 36, Groes- beek; B. Gottmer, Sint Annastraat 167, Nijmegen; D. Visser, ZJjllaan 12, Leiderdorp; mevr. E. van den Til- laart, Obrechtstraat 52, Tilburg; N. Berg, St. Gertrudlsstraat 19, Maas- bracht; W. Ghyssen, Grotestraat 22. Beers 69—30; J. W. M. Vosman, Herf- terweg 1, Dalfsen; Yvonne Sanders, De Quaystraat 12, Rijen (N-B); C. Dijkema, Esmorietplein 1, Den Haag; Mevr. C. Beij, arendshorst 79, Leiden. Giemme autowashandschoen (5 prij zen) Th. Schouten, Schepen Gol- steynstraat 8, Roermond; L». Ge- rardts, Aaltje Noordewierstraat 258, Den Haag; A. Wagenaar, James Wattstraat 45, Ede (Gld); A. J. B. Meeuwesse, Bergselaan 145b, Rotter dam; J. W. Munns, Goudenregen straat 97, Monster. 6 flessen Coca Cola: D. J. de Kluy- ver, Wagner laan 17, Waddinxveen. Viktoria kersenbonbons (6 prijzen) J. Plug-Jongers, ?r. W. Alexander- plein 27, Maartensdijk (U)J. J. Sars, J. P. Sweelinckstraat 28, Eys- den (L); mevr. L. A. Brouwers-Vis, Tortellaan 60, Den Haag; A. Arnol- dussen, Van Cleefstraat 39, Venlo; A. Boeren, Grote Houw 286, Breda; G. v. Muntinga-Van Ess, Dwingelo- weg 84, Winschoten (Gr). Boek "Plasticvreter' 'van Bruna (4 prijzen)R. de Graeve, Vinkenstraat 13, Sluiskil; K. G. Oudman, Parel straat 212, Groningen; H. Schreuder, Hereweg 226, Meeden, mevr. A. Ooi horst, Koppelsbrink 18, Borne (Ov). Puzzel Bornse Cartonnagefabriek (7 prijzen)mevr. A. G. Brand, Jacob Catsstraat 273, Kampen; P. Adelaar, Blekersvaartweg 4, Heemstede; Biny Hoogedoarn, mr. Driessenstraat 40, Vlijmen; J. Willemsen, Maasstraat 19, IJmuiden; A. F. de Rijk-Van Kes- sel, Cloosterstraat 80, Kloostersande T. de Boer-Velema, Hamdijk 47, Nieuweschans (Gr); D. M. Kerkvliet, Morslaan 1, Leiden. NS-dagtrip: K. J. van der Gijp, De Dreef 115, Den Haag. ABN spaarboekje met f 500 (5 prij zen) C. Schaffelaars, Resedastraat 2, Breda; Ingrid Kalma, Praedikhe- renlaan 429, Tilburg; mevr. P. de Ko ning, Slijkwellsestraat 6, Well-Am- merzoden (Gld)L. Platjouw, Ed. Grieghof 14, Terneuzen; K. Huize- bos, ds. S. Tjadenstraat c 119, Nieuwe Pekela. ABN spaarbankboekje met f 100 (25 prijzen)mevr. T. P. Mulder-Hoek, Tulpenln 5, Bennebroek; v. Smeets- Van Hulst, Broekkant 52, Malden (Gld); A. G. de Haan-Proelich, Mo- lenaertstra.t 47-rood, Haarlem; H. Kuijver van Vught, Honingerdii f Rotterdam; mevr. N. van der 7 Verbaan, Markensestraat 132, Haag-Scheveningen; G. A. PeE Renkenstraat 73, Den Haag; Van der Zwaag-Van Lennepstraat 26, Doetinchem; van der Lely, Burg. Dyckmeed 41, Zutphen; L. Huijs, Henri Da straat 5, Heerlen; J. L. Gerwig, Hendriklaan 52, Gouda; driksen, Paulinastraat 81, Den H. Klein-Hulze, Makkink U weg 31, Gorssel; mevr. C. H«l Paul Krugerstraat 12, Nijmegê J. Eeltink, Freesiastraat 68, P» P. van der Hoek, Westhaven; 4, Vlaardingen; N. P. de Bruin nensestraat 7, Den Haag; L. Ploeg-De Groot, Corn. Sip 28, Rijswijk (Z^H)mevr. J. W. Van Elden, Achter dorpsstrw Renkum; mevr. Baggerman, bos 135, Zoetermeer; E. Ho Reysen, Hanenburglaan t Haag; fam. Van Kol-De Lauw, Catsstraat 44, Nuenen (N-B);' T. C oenen-Wynen, le v. d. B 267, Den Haag; R. Vermeer- over, Meeuwstraat 7, Tiel; Basten-Batenburg, SterrescM 52, Nijmegen; M. D. Hollestetë v. Beierenstraat 16, Heer Hes kinderen (Goes). ADVERTENTIE Heerlijke vissalade (4 personen) Vermeng 400 g gaar visvlees (wijting, schel- L vis, kabeljauw) met 250 g gekookte aard- 1 appelen, 1 grote ui, 1 grote gesneden appel, f peper en mosterd naar smaak. Bedek een schaal met slabladeren. Leg de massa erop en maak deze glad met slasaus. De salade garneren met 3 gesneden tomaten en schijf jes ei. U bóft olsu van vis houdt want vis houdt fit Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschap^ jpng

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 12