Duyndam angst bij weggepraat" Philidor ook dit uitstekende kans I heeft jaar Jan Hordijk mag van tennisbond naar India m rrico Noord wijk had bij GVVV misplaatst superioriteitsgevoel uwe uitgaven Sanders-Laudin zondagmiddag op Roomburg Enklaar staat op winst Koerstips NEDERLAGEN VOLLEYBAL I pAG 14 SEPTEMBER 1973 SPORT 81 IRDWIJK Gekscherend is hij wel eens de „voetballende dominee" genoemd, si Willem Bogers kan er nog best om lachen ook, al ziet hij het verband tussen zijn li e theologie (vierdejaars) en het voetbal bij eersteklas-zaterdagamateur Noordwijk B it niet zitten. „Geloof en sport gaan niet samen. Niet in die zin dat ik lid van een J lelijke vereniging zou moeten zijn, omdat ik christelijk ben. Je zou het eerder moeten aaien. Je overtuiging moet blijken uit wat je doet, zonder dat je eerst het kopje lelijk boven je moet hebben". M kiick Boys moet. overal espect if dwingen w 11X ATWIJK Trainer Piet der Kuil van Quick Boys Noordwijk uitsluitend van wedstrijd voor de Tulpen- 101 Tegen Quick Boys. Vol be- iring zegt hij„Een goede die nauwelijks zwakke :en heeft. Een betrouwbare M;r, een trapvaste laatste een goed bezette centrale idiging, een sterk midden met uitblinker Karstens en le linksbuiten". Kansloos hij zijn formatie echter be- ,niet:„We moeten tegen iede ub zoveel mogelijk respect ei® ingen. Of het nu Noordwijk een ander. De Jongens zijn l^3der geval vol vertrouwen en geconcentreerd dan in het den". De start van Quick overtuigender geweest die van Noordwijk. ACV op eigen terrein een 00 in spel afgedwongen en van enburg werd op „Nieuw 'met 1—0 gewonnen. „We ieka redelijk begonnen. Nog niet ee lver naar huis te schrijven, er is in ieder geval een inde lijn. De achterhoede middenlinie zijn sterker rden en vooral het punt ikking is verbeterd. De af- ig is nog niet geweldig, daarvoor is gewoon een van inwerken nodig. In de wedstrijden heeft Quick toch wel bewezen dat het toelpunten". derby vorig Jaar aan de Panhuysstraat leverde een overwinning op voor Noord ertier, door Frangois Cher- irton - bord - alluminiumfo- stai ®fcyreen- Wat men met Sngsmateriaal en verbeel- ^acht kan bereiken. Met foto's auteur. Uitgeverij C. A. J. ■Hshoeck. f 16,90. ffide boeken, door J. Eergier, fnj Ankh-Hermes, Deventer. igdroom, door Louis Paul Jpitgeverij De Arbeiderspers, a™ dam. f 12,50. I uueit met hoed, door Annemie Blavry. Uitgeverij Het We ister, Baarn. f 17,50. dlie Ashton, door Kathleen ï.a. Trilogie. Uitgeverij L. J. "ageningen. f 19,50 .Voor de wedstrijd tegen IJssel- meervogels las ik dat we met een christelijke vereniging te maken kre gen waar geen sprake was van het spelen in de toto of kaarten in de kantine. Maar toen er een kans ge mist werd begon het hele veld te tie ren. Ik moet toegeven dat ik ook het een en ander er uit gooi als er iets misgaat, maar ik loop dan ook niet Door Jan Preenen te verkondigen dat ik niets doe". Tot voor enkele maanden had Bo gers overigens gerust kunnen rond bazuinen dat hij voor iedere fair play-oup in aanmerking zou komen. Met zijn geweldloos verzet behan delde hij zijn tegenstanders met alle mogelijke egards of zoals hij het nu Beroepingswerk Ned Herv Kerk Beroepen te Aalburg, Benschop Gouderak, Noordeloos en Schellui- nen: W. van Laar kandidaat te Rhe- nen, te Steenwijberwolde A. Drost te Lemmer. Aangenomen naar Heukelum: W. L. van de Geer, kandidaat te Bilt, naar Enschede: H. Colstee te Zuid laren. Geref Kerken Beroepen te Zwolle: J. Jurjens te Deventer, te Harlingeu, A. D. van den Heuvel te Ens, te Borger: H. Wil- lems te Oud-Beijerland. Geref Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Drogeham: A. den Broeder kandidaat te Kampen, te Drachten D. Grutter te Huizum. Bedankt voor Axel: J. Strating te Bunschoten. Chr Geref Kerken Beroepen te BroeksterwoudeJ. Buijs te Vlaardingen. Geref Gemeenten Beroepen te Hilversum: G. Schip- aanboord te Rotterdam. Vrije Evang. Gemeenten Beroepen te Oldebroek met bijzon dere opdracht (legerpredikant)J. IJ. Pijlman, thans legerpredikant in 't Harde, die dit beroep heeft aan genomen. Geref Gemeenten in Nederland bui ten verband Beroepen te Rijssen 'in de Eskerk) C. P. Groenewegen te Den Haag. rui' zelf uitdrukt: "Ik speelde in het eerste Jaar bij Noordwijk vrij risico loos voetbal en erg terughoudend, maar vooral onder Eelman ben ik daarvan afgestapt. Hij heeft me de overtuiging gegeven dat er fouten gemaakt worden, zonder dat er meit een wordt gebulderd, als je er maar voor knokt". Bogers, die ótceds het initiatief aan zijn tegen standers liet, troeft sinds kort op zijn beurt zijn opponenten af. "Het mterim-trainerschap van Arie Duyn dam is al erg belangrijk geweest. Ik kende hem van het zaalvoetba.. Voor hem wilde ik me ook extra in zetten, omdat hij zomaar voor de leeuwen was geworpen. Duyndam pepte me op. Van het hele elftal kreeg ik trouwens steun. Saamho righeid speelt bij Noordwijk een gro te rol. Van begin af aan ben ik goed opgenomen. Na enkele weken was het al. "kom eens langs, als je wilt kun je bij ons slapen". LEIDEN Daar het eerste De indeling van de KNSB-klassen, Dood spoor ADVERTENTIE CHEESE UIT HET VUISTJE Mogelijke reis. De meeste fail le zeiltocht rond de wereld so- «top, door Chay Blyth.. Uitge- Westfrlesland", Hoorn, f 14,90 5» Bi het wijzende meisje, door F, "hnibardt. "Westfriesland". je hupsakee. door Beata Bru- 'estfriesland". f6.90. van de zeven zeeën. Een T van Roodbaard, door J. M. ren V. Hubinon Stripverhaa'. "Amsterdam Boek", Am id* J "erende water, door P. Chris- c- C. Mézlères. Stripverhaal, raam Boek. kier Iznogoedh. De avonturen al'ef Harden el Poessah, door ag I roy en Tabary. Stripverhaal. (dam Boek. de braadschotel, door Dora J®- Van Dishoeck-kookboek- «everij c. A. J. van Dis- *4.90 en paté. door Ria Holleman. ■hoeck-kookboekjes. f 4.90 Hoewel de toevloed buitenlandse toeristen weer langzaam begint af te nemen, is er nog menig leuk plaatje te schieten. Op de kaasmarkt in Alkmaar trof onze fotograaf twee wel heel typische Amerikaanse t reizigers aan. Op het verzoek "Say cheesegrijnsden de beide yankees j breed en toonden - niet eens zo verbazingwekkend want wie lust het I niet - elk een fors stuk kaas uit het vuistje. Very good! (NZB-foto) Jan Willem. Bogers: ..Vorig seizoen ging ik op hoop van zegen op een keeper af. Nu heb ik veel meer zekerheid gekregen De noodzaak van een gedaante verwisseling was natuurlijk niet zo vreemd. Bogers was steeds bij het drie klassen lager spelende ARC in Ajphen opgetreden en was daar op een dood spoor beland. "De prikkel cm beter te spelen had ik niet meer, zodat ik nauwelijks meer opviel". Met de overgang naar Noordwijk i 'Ik wilde voor me zelf bewijzen dat ik beter kon") nam hij derhalve ook zijn, verwaarloosde, tekortkomingen mee. Algelopen zaterdag in Veenendaal waar Noordwijk van het op papier onbeduidende GVVV verloor, wees bondscoach Arie de Vroet nog op ccn van zijn belangrijkste feiten: ,3ogers is een goede voetballer met LEIDEN De finale herenenkelspel A van de open Leidse tenniskampi oenschappen tussen Loek Sanders en Marian Laudin, die enkele weken ge leden door regen niet kon doorgaan, zal nu zondag op Roomburg worden gespeeld. Aanvang 2 uur. Het lag aanvankelijk in de bedoeling ook de overige destijds verregende finales op 16 september te houden, maar dat is niet mogelijk gebleken. Deze wedstrijden zullen niet meer worden gehouden. spelinzicht, maar hij is te eenbenig. Als hij wil schieten moet hij de bal eerst voor het linkerbeen leggen". Niettemin was er voor de verander de, agressievere Bogers ook zaterdag weer een opvallende rol weggelegd, al neemt hij daar zelf geen genoegen mee. „Op de training probeer ik uit ahe standen te schieten. Toen ik bij Noordwijk kwam kon ik geen bal /echts schieten. Van der Horst ac cepteerde het niet dat ik de bal van been wisselde. Het valt bij Noord wijk natuurlijk extra op, omdat de Uele voorhoede eenbenig is". 23-Jari- i7c Jan Willem Bogers, sinds een week voorzien van contactlenzen .Met een bril was ik altijd onze ker") heeft het in zich tot het ama- teurelftal van De Vroet door te drin gen. Snelheid en techniek zijn zijn belangrijkste wapens. „Het afstop pen van een verdediger gaat me ook steeds beter af. Daarnaast heeft Eel man ons opgedragen meer in be weging te zijn. Het idee van gaten iiekken voor een ander leefde bij ons niet zo. Eelman verlangt meer van &e aanvallers". Meer in ieder geval dan afgelopen zaterdag werd voor- voegt hij er direct aan toe dat het ia buitenspelpositie werd gescoord („De grensrechter, die tienmaal ten nrechte had gevlagd, deed op dal moment niets"), toonde hij met dat doelpunt eens te meer aan ook op het punt afronden te zijn gegroeid en zelfvertrouwen te hebben gekregen. Eerder scoorde hij al tegen Ajax, RBC, Helmond Sport, SJC (2), en in de eerste competitiewedstrijd te- gfn ^SVD. gelopen seizoen heb ik maar vier doelpunten gemaakt en was het vaak op hoop van zegen als ik op een keeper afrende. Zaterdag was ik er zeker van dat ik zou scoren. Daarvoor heb ik de laatste weken durf en overtuiging genoeg gekregen". LEEUWARDEN (ANP) De par tij EhklaarSosonko uit de 4de geschoteld bij GVW in Veenendaal ronde van de beslissingswedstrijd waar Noordwijk niets van een kam- j^t schaakkampioenschap van Ne- pioen had. Bogers: „Het was sta- derland is in een voor de Neder- Lsch en ongecoördineerd. Het mid- lander betere stelling afgebroken, denveld was er niet( en in de voor- net was een rustige partij. Hoewel aoede liep het slecht. Het kampioen- Sosonko zich Siciliaans verdedigde, schap zal wel een rol gespeeld heb ben en het gemakkelijke spel tegen CSVD, waardoor Noordwijk een misplaatst superioriteitsgevoel had. Maar hoe het dan te verklaren is dat een heel elftal plotseling nergens is? Ik ben blij dat we zaterdag met Quick Boys een tegenstander krij gen, die aanspreekt. Dan kunnen we lenminste onze misstap bewijzen". bleven de verwikkelingen, die in deze opening gewoonlijk ontstaan, uit. Sosonko trachtte voortdurend zoveel mogelijk stukken te ruilen. Daarin slaagde hij wel, maar hij kon toch niet verhinderen dat Enklaar enig voordeel in handen hield. Tegen het slot van de zitting opende Enklaar op de damevleugel een klein offensief dat tot resultaat een verzwakking van de zwarte pionnenstelling had. Buitenspel In de voortzetting vist hy zijn voor- tenen GVVV het eniee deel ''Oproten Toen opnieuw werd ti<K ST., Enkiaar duideU* Stand: Zuidema 1V2 uit 2; Sosonko 1 afg.; Enklaar 0 -f- 1 afg. DUINDIGT, zaterdag. Crooked Blaze-prijs: 1. Stal Geran 2. Darius Honey; 3. Patrick. Crooked Blaze-prijs 2: 1. Run Home S; 3. Jamtoerti'een. Outs Sir Wessel. Crooked Blaze-prys 3: 1. Radbout; 2. Quick Tor; 3. Ambition. Outs Fran ces Dream, DRAVERIJEN Diever-prijs: 1. Keizerin Ca-rola; 2. Kelly Buitenzorg: 3. Keen Brewer. Outs. Linda Bulwark en Koby West- landia. Dronten-prijs: 1. Kid Maaldrift; 2. Kolonel; 3. Karamba X. Outs. Entr. v. Buytene. Doetinchem-prys1. Jolitha d'As- ter; 2. Jack O; 3. José Hollandia. Outs. Isis Spencer. Doorn-prijs: 1. Irish Kan; 2. Janky Buitenzorg: 3. Gay. Outs. Jacky Spencer. Diepenveen-prijs: 1. Madam WJt- testein; 2. Mi'ghty Gallant; 3. Mari- nus Carlos. Deventer-prijs1. Loes Areta; 2. Kwant; 3. Kora Marijke. Outs. Jong leur D. De Bilt-prijs: 1. Jellina P: 2. Ka- hinga; 3. Johnny Baker. Outs. Jod- ney B. RENNEN zondag: St. Leger: 1. Stal Geran; 2. Rebel des Monts; 3. Manolito. Outs. Lady Wiepke en Woodfret's Troby. Gouden Speld: 1. Marco; 2. Joeri; 3. Be My Love. Outs. African Boy en MatiTde. Nancy-prijs: 1. Yvamcka; 2. Ro nald; 3. Gallantry. Outs. Master Philip. DRAVERIJEN Elst-prys: 1. Jetstream; 2. Kasper Mac; 3. Lord Rodney H. Outs. Koly B. Eefde-prijs: 1. Laguna Star; 2.Kit ty Gregor II; 3. Katanja. Outs. Ky- thera J. Ede-prijs: 1. Jewelprise; 2. InaBre wer; 3. In Petto. Outs. Jelle van Willy. Elspeet-prijs: 1. Uriosis P; 2. Gun ner Dear; 3. Frits W. Ou'ts. Detra. Edam-prijs: 1. Irresistible; 2. Irma van Double; 3. Isi's Juweel. Outs. Isard H. Epe-prijs: 1. Indiana Hanover; 2. Ivan; 3. Kephalus P. Outs. Ivan Braun. Emmen-prijs: 1. Leny Special: 2. Lady Wilkes; 3. Laetitia. Outs. Leslie Hanover. enige malen de landstitel miste, voor spellen insiders, dat dit team in de morgen te starten competitie weer hoge ogen zal gooien, maar tevens zijn reputatie van eeuwige tweede, eer zal aandoen. De concurrenten van de Leidse ploeg zijn titelverdediger Charlois. Watergraafsmeer. Eindho ven en het in de hoofdklasse terug gekeerde Philidor/Leeuwarden. dat een aanzienlijke versterking onder ging, nu het Sosonko en Andriessen in de gelederen heeft. Degradatie kandidaten zijn moeilijk aan te wij zen. Afgaande op de resultaten van het afgelopen seizoen tippen we VAS/ASC Moerwijk, BSG en ook 't gepromoveerde Utrecht voor de bei de degradatie plaatsen. In de eerste ronde zakken de Domstedelingen de Rijn af voor hun treffen met het Leidse Philidor. Ondanks het zeer sterke eerste bord bij Utrecht (Hans Bouwmeester nam deze positie van Lodewijk Prins over) houden we 't op een Leidse zege in de Adler-kan- tine. Het sterk verjongde LSG I maakt in de eerste klasse B een uitsteken de kans op de titel. We zien "slechts" twee teams, die eventueel roet in het eten kunnen gooien: Europoort, de eeuwige rivaal, waarvan LSG maar niet kan of wil winnen en verder Rotterdam, maar dan moet deze ploeg, di'e zonder pardon uit de hoofdklasse werd gezet, uit een an der vaatje tappen dan het afgelopen jaar. LSG start het nieuwe seizoen, met de thuiswedstrijd tegen HSG uit Hilversum. Een Leidse overwinning moet een haalbare kaart zijn. Eindelijk lijkt voor het Leidse Phi lidor II in de tweede klasse C de tijd rijp voor een serieuze gooi naar de titel. Reeds de tweede en derde ronde zijn daorvoor beslis send, daar dan de ontmoetingen met de grootste concurrenten, SV Den Haag I en Dordrecht I, pas gedegra deerd, zullen plaatsvinden. In de eer ste ronde bekampen Dordrecht en SV Den Haag elkaar, terwijl Philidor II in staat moet worden geacht DD III te kloppen. Uitgerekend in de laat ste ronde zit er voor Philidor II een addertje onder het gras, namelijk de derby tegen Voorschoten I. Daar laatstgenoemd tiental verstrekt wordt met Huizer van Moerwijk en Wise van LSG, moet het zich met niet al te veel moeite in deze klasse kunnen handhaven. Voorschoten be gint met de uitwedstrijd tegen NRSG/Wilhelm Steinitz, waarvan de uitslag dicht in de buurt van remise zal liggen. De vijfde vertegenwoordiger van de LSB in de KNSB. Philidor Hl. zal in de tweede klasse B een zware dobber hebben om zich te handhaven. De race om de titel zal wel gaan De race om de titel zal wel gaan tussen DSC I en Het Oosten I. Phili dor IH geven we in de uitwedstrijd tegen Schiebroek 50% kans op een gelijkspel. Hoofdklasse: 1 Philidor'Leeuwar den: 2. Moerwijk; 3. Watergraafs meer: 4 Charlois: 5 Utrecht; 6 VAS /ASC; 7 Philidor'Leiden; 8 BSG: 9 Eindhoven en 10 DD. Eerste klasse B: 1. MEMO I; 2. Rot terdam I: 3. VHS I: 4 SMB H; 5 HSG I; 6 VAS/ASC H; 7 LSG I; 8 Breda/Max Euwe Comb. I; 9 Euro poort I en 10 DD II. Tweede klasse B: 1 Schiebroek I; 2 Philidor Hl/Leiden; 3 Het Witte Paard I: 4 Het Oosten I; 5 Utrecht II; 6 ZSC/Saende I; 7 Purmerend I; 8 BSG II; 9 DSC I en 10 VVV Tweede klasse C: 1. MEMO II; 2. Moerwijk II; 3 Watergraafsmeer II; 4 Voorschoten I; 5 DD III; 6 SV Den Haag I; 7 Philidor II/Leiden 8 NRSG/Wilhelm Steinitz I; 9 DSC II en 10 Dordrecht I. ADVERTENTIE Kaas met ster-allures niet vergeten. Jrico eten Voorburg —De Sovjet Unie heeft in het toernooi om het Europees jeugd kampioenschap volleybal zijn eerste plaats in de finale groep (jongens) behouden door een overwinning van 3-0 op Nederland. De setstanden waren 15-j 15-8 15- 11. Ook de meisjes leden hun vierde nederlaag in successie. In Utrecht ging de ontmoeting tegen Tsjecho- slowakije verloren met 0-3 <9-15 2-15 9-15). DEN HAAG (ANP) Jan Hor dijk zal deze winter niet in dienst van de Koninklijke Nederlandse Lawtennisbond afreizen naar Australië. Wel zal hy tegen ver goeding van kosten en eventueel zakgeld kunnen deelnemen aan een toernooien-circuit in India, dat van half oktober tot half Ja nuari plaats vindt. Van zijn prestaties aldaar zal het afhan gen of de KNLTB hem volgend Jaar wel of niet in "bondsdienst" naar internationale toernooien zal afvaardigen. Hordijk, die vo rig jaar een dergelijk aanbod af sloeg, veranderde deze zomer van ■mening en informeerde via de commissie speltechniek of men bereid was hem op de oude voor waarden uiit te zenden. Het hoofd bestuur heeft, zo blijkt thans, 'n rechtstreeks antwoord ontweken, maar door het half Jaar uitstel de zaak wel op losse schroeven ge steld. Kernpunt van het jaar programma dat Hordijk in sa menspraak met de commissie spel techniek had opgesteld, was na melijk de trip naar Australië, waar in tennistechnisch opzicht veel meer te leren valt dan in India. "Ik weet niet of ik het voorstel zal accepteren", aldus Hordijk. "Het lijkt veel op een zoethouder. Bovendien zou ik graag meespe len in de Koning-Gustaaf-beker- wedstrijd tegen Spanje .In mijn oorspronkelijke reisschema was daar rekening mee gehouden. Als Ik naar India ga, komt daar niets van terecht. Dit weekeinde ga ik naar Duitsland. Daar zi eik mijn werkgever de heer Pellikaan. Daar zal ik de zaak bespreken en pas dan mijn standpunt bepalen". I J V I w. L X~ X lil- wit. s aanvraag ingediend om daaaran Van Thung mogen we een ver- mee te mogen doen. Deze toestem ming is verleend met dien ver stande, dat Fred Hemmes en El- lie Simons in het geheel geen fi nanciële tegemoetkoming zullen krijgen en Rolf Thung een ge deeltelijke. Dit verschil in behan- De tennisbond heeft het idee deling wordt door ir. Th. Tienstra van een reis naar India niet zelf bedacht. Rolf Thung, Fred Hem mes en Ellie Simons hadden een techniek, als volgt verklaard: "Fred Hemmes zi enwjj als een speler, die nu aan de top staat. hoging van zyn spelpeil verwach ten". Er is zelfs be gesteld, dat Thung bU het behalen van goede prestaties achteraf bij de boaxi zal kunnen aankloppen om een betere vergoeding. Aan een en ander is de voor waarde verbonden, dat Thung en Hordijk alvorens af te reizen zich eerst laten onderzoeken door het medisch centrum van de bond.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 21