Begrijp je die ouwe nou "Nu iedere week de kans op goede wedstrijden" ►PIE PPIE or van der Hart over zijn chef Fadrhonc: Braziliaan is woedencl Breuk dreigt tussen Fittipaldi en Lotus NASTASE WIL NIET ALLES BETALEN IAAF GAAT PRATEN OVER ANABOLICA WESTDUITSE MEDAILLE VOOR OWENS Promotiekans Bataven-dames Frans Spits over invoering hockey-hoofdklasse: R.C.L.-Zuidvogels [JPAG 14 SEPTEMBER 1973 horse pers: juijff was de \tch winnaar" B )SLO Onder de kop "twee luten verwijderd van succes" it "Aftenposten", de grootste int van Noorwegen, Johan uijff aan als het verschil tus- Noorwegen en Nederland. bracht geen vaart in de ïstrijd, hij drukte er ook niet stempel op, maar hij beslis- hem wel. Het eerste doelpunt akte hij zelf, maar door het (ante hakje was de tweede In feite meer van hem dan Hulshoff. Het was Cruijff's nuntende inzicht en beheer- van de situatie waardoor spfishoff de kans kreeg". De nt vindt tévens dat 't besl'is- de doelpunt van Hulshoff 'n Iclimax betekende voor de chouwers, in tegenstelling, de gelijkmaker van Hestad idat k Vliegende Hollander ge- n (jj 1", zegt "Dagbladet", dat ■jals "Aftenposten" de mees aandacht besteedt aan jff. "Hij maakte het eerste unt en gaf twee minuten tijd een hakje dat Huls oma nog had weten te be en. Veel meer deed Cruijff lar hij deed wat nodig de wedstrijd te winnen. "Verdens Gang" be - in de sterren Cruijff, Huls- en Brokamp de wedstrijd, omsfrrant benadrukt ook dat het opstellen van de andere I-sterren een niet te veroor- luxe had kunnen worden". Fadrhonc dacht zich dat n de Noren te kunnen ver- iven maar hij zal dat waar- nlijk niet doen als België de istander is". "Arbeiderblat- I I tenslotte, vindt dat de No- e "miljoenen-professionals" en bang gemaakt. "De be- ise en Cruijffs 01 bracht erinnering aan het Rotter- ie 9—0 debacle weer boven, een agressief Noorwegen de Hollandse sterren winke- Na de gelijkmaker slaagden nateurs er zelfs in een paar iten het initiatief te nemen. Hulshoffs doelpunt behoe- Nederlanders voor de ver ing om tegen noorwegen 'alificatie-punt te verspe- SCHIPHOL Tot het moment van vertrek uit Oslo trachtte Jack van Zanten overigens tegen beter weten in om te genover de buitenwereld de schijn op te houden dat Frantisek Fadrhonc en Cor van der Hart slechts op hun werkterrein botsen, maar dat de persoonlijke verhoudingen niet slecht zijn. Na de reis ondernam de chef d'équipe van het Nederlands elftal geen pogingen meer in die richting. Hij kon ook moeilijk anders. Want tijdens de vlucht OsloAm sterdam en onmiddellijk na de lan»- diing op Schiphol lieten de bonds- coaches in het bijzijn van de spelers en de Nederlandse sportpers duide lijk blijken dat zij op het ogenblik bepaald geen vrienden van elkaar genoemd kunnen worden. NEW YORK De excentrieke Roemeense tennisser Ilie Nastase wil niet meer dan een tiende gedeelte betalen van de geldboetes, die hem door verschillende instanties zijn op gelegd. „In Salisbury bij het begin van het seizoen heb ik me inderdaad slecht gedragien", gaf de Roemeen toe, „maar de 1500 dollar, die ik aan de spelersbond zou moeten betalen om dat ik op Wimbledon heb gespeeld, evenals de 4500 dollar wegens ver meend slecht gedrag in Cincinnati, DÜSSELDORF Het bestuur van de Internationale amateur atletiek federatie (IAAF) heeft de voorzitter van de medische commissie, de West duitser Max Danz, opdracht gegeven om in het voorjaar van 1974 met zijn commissie bijeen te komen teneinde het probleem van de hormoonprepa raten (anabolica) te bespreken. De commissie moet de mogelijkheden ter bestrijding van'en controle op het gebruik van hormoonpreparatem on derzoeken. Tot de medische commis sie van de IAAF behoren o.a. de pro fessoren Beckett (Engeland) en Pro- kop (Oostenrijk), specialisten op het gebied van de strijding van stimu lerende middelen. Een voorbeeld. Op Schiphol stapte een fotograaf op Cor van der Hart af met de vraag: „Mag ik van u en Fadrhonc een foto maken?". De „tweede man", die zo graag meer armslag zou hebben, stemde er in toe. Maar Fadrhonc weigerde met een nors gezicht pertinent om met zijn assistent op de foto te gaan. Commentaar van Van der Hart: „Be grijp je die ouwe nou?" Een ander voorbeeld. Cees van Nieuw enhuizen van TROS-Sport wilde beide coaches vanavond' in zijn programma op de televisie aan het woord laten. Cor van der Hart: „Ik wil best naar de studio komen. Maar dan alleen. Niet met hem samen. Al is het wel zo dat ik aan hem toe stemming moet vragen voor zo'n uit zending". Fadrhonc vond het niet goed en voelde er ook ni'ets voor om zélf voor de tv te verschijnen. Over bodige opmerking van secretaris penningmeester Henk Burgwal van de KNVB: „Ze krijgen beiden geen toestemming voor die uitzending". Gaf Frantisek Fadrhonc op Schip hol niet al te wel commentaar op de huidige crisis, zijn collega nam geen blad voor de mond. De thans in zijn werkzaamheden beknotte Van der Hart: Het is een kwestie van hij of ik. Zoals het nu gaat. kan het niet langer. Verandert er echter niets, dan stap ik liever op. Maar dan moet dat geen financiële conse quenties voor mij hebben". En daar na: „Ik lach weliswaar nog, maar kan eigenlijk wel huilen". Waarop Van der Hart kwasi-on- verschillig tegen Jack van Zan ten riep: „Maar ja, we hebben nog twee maanden de tijd. Dan moeten we pas tegen België". Onmiddellijke reactie van de chef d'équipe van het Nederlands elftal: „Nee, we hebben géén tijd meer. Er moet zo snel mo gelijk een oplossing worden gevon den". Waarna de verzuchting volgde: „Soms word ik gewoon moedeloos van de zaak. Er worden zóveel fouten gemaakt. Door belden". Vandaag vindt er een spoedoverleg plaats tussen secretaris-penning meester Henk Burgwal, Jack van Zan ten en de beide trainers. Mr. Jae. Hoogewoning van de sectie betaald voetbal kan er wegens zijn vakantie niet bij zijn. Morgen vergadert het bondsbestuur ook over het probleem en valt een „definitief besluit" te verwachten. Dat besluit zal de sectie betaald voetbal dan waarschijnlijk daarna opgedrongen krijgen. Leidse korfbalvereniging De Algemene was het gisteren een vreugdevolle dag: Aad Rus- Sannie Kromhout, beiden uitkomend voor het eerste twaalftal, traden met elkaar in het c. De pupillen van De Algemene juichen de fusie ten zeerste toe. (Foto Jan Holvast) ROME Er dreigt een breuk te komen tussen de Braziliaanse auto coureur fcmerson Fittipaldi en diens werkgever Colin Chapman, de mana ger van de Lotus-renstal. Fittipaldi is woedend, omdat Chapman hem af gelopen zondag in de Grote Prijs van Italië niet heeft laten winnen. De Jjf 4Ê*** f m Cor van der Hart Hij of ik - LOS ANGELES Jesse Owens, de Amerikaanse negeratleet die tijdens de Olympische Spelen van 1936 de woede opwekte van Adolf Hitler, heeft gisteren van de Westduitse regering een medaille gekregen. Owens. die nu zestig is, kreeg de medaille voor het vele werk dat hij gedaan heeft om het aanzien van het Duitse volk na de tweede wereldoorlog te verbe teren. Dit vertelde de Westduitse con sul-generaal in Los Angeles, de heer Constantin von Dziebowski, die de erepenning aan Owens overhandig de. De oud-atleet was vanuit zijn woonplaats Phoenix (Arizona) naar Los Angeles gevlogen. In 1936 stormde Adolf Hitler, kan selier van het Duitse rijk, woendend zyn eretoge uit, toen esse Owens bij het verspringen de Duitse favoriet Luz Long had geklopt. Hitler weiger de de gouden medaille uit te reiken aan Owens. Zeilen De in Canada woonachtige Deen Hans Fogh is op het Otario- meer wereldkampioen in de Flying- Dutchman-klasse geworden. Na zes \an de zeven wedstrijden had Foch oen zodanige voorsprong dat hij in de ieatste race zelfs niet meer aan de start behoefde te verschijnen. Paardensport Het zesjarige paard Ivar Wilkes, gemend door de jeug- aige pikeur Jan Blaauw (21) uit Alk maar, is gisteren in Purmerend ver rassend kampioen van Nederland xorte-baandraven geworden. race op het cricuit \an Monza was voor Fittipaldi de laatste kans om zijn wereldtitel te behouden. Fitti paldi had er dan ook vast op gere kend dat zijn stalgenoot Ronnie Pe terson hem vijf ronden voor het ein de zou hebben laten passeren. De Braziliaan spuide zijn kritiek in een interview, dat donderdag verscheen in het Italiaanse dagblad Corriere della Sera. „Ik kan het Ronnie echt niet kwa lijk nemen. In zijn plaats zou ik het zelfde gedaan hebben. Maar vanuit de pits had een sein moeten komen dat Peterson mij voorbij moest la ten gaan. Nu won Lotus de Grand Prix van Italië maar versueelde het wereldkampioenschap (aan de Tyr- rell-ford-rijder Jackie Stewart)", aldus Fittipaldi. Volgens de Corriere della Sera zal Fittipaldi volgend seizoen waar schijnlijk voor Brabham rijden. Zijn broer Wilson staat reeds bij deze stal coder contract. LEIDEN De damesploeg van de atletiekvereniging De Bataven, die dit seizoen in de tweede klasse van de competitie uitstekend heeft meegedraaid, gaat zondag in Leiden een poging wagen de eerste klasse te bereiken. In de Leidse Hout treden namelijk zondag in totaal twaalf clubs aan die zich bij de dames en heren voor de finales van de tweede klasse hebben geplaatst. Deze wed strijden beginnen 's middags om 2 uur. De Bataven-dames moeten het zonda^ opnemen tegen de teams van Daventria uit Deventer. De Sperwers uit Emmen (met o.a. hoog- spriogster Ria Ahlers in de gelede ren). Tion uit Enschede en Quick en UNC uit Nijmegen. Bij de heren ko men DEM uit Beverwijk, Atos uit Amsterdam. Daventria uit Deventer, AV'55 uit Heerenveen. RK DOS uit Dwingelo en Altis uit Amersfoort aan de start. DEN HAAG Zondag gaat dan de lang verwachte hockey- hoofdklasse van start. Twaalf ploegen over geheel Nederland verspreid zullen in 22 wedstrijden moeten uitmaken wie zich volgend jaar maart kampioen van Nederland mag no-smen Er is door de topploegen lang gestreden voordat het organisa torisch mogelijk was met de twaalf sterkste hockeyteams in één competitie te kunnen strijden. Frans Spits, aanvoerder van Amsterdam: „Het is toch te gek dat we al die jaren maar drie of vier topwedstrijden in het district per seizoen speelden. Nu hebben we iedere week kans op goade wedstrijden". Die spelverdeling, die zoals ver- HTTC heeft dan ook voor iedere wacht zal optreden is het grote uitwedstrijd een eerste klas trein- pluspunt voor de ploegen van de coupé of het vliegtuig ter beschik king. Er is een betaalde trainer en coach. Een masseur, fysiotherapeut en de manager, die als leider van het team zorgt, dat de samenwerking goed blijft. Sportief gezien heeft HTCC, vorig jaar nummer twee achter Kampong, enkele spelers moeten laten gaan. Frans Christis vertrok naar Kam pong en Huub Christis stopte met hockey. Weliswaar zag men natio nale doelman Maarten Sikking weer terugkomen, maar de ploeg is mede het tmereVndeei"op'^Amsterdam £°or de hardnekkige blessure van Pieter Weemers nog steeds niet in het ritme. Het Haagse HGC maakt op het ogenblik, aan het einde van een landelijk hoogste klasse. Maar er zullen voor sommige clubs ook nadelen aan zijn verbonden. Al lereerst zal het voor kleinere clubs uit het Oosten en Noorden financieel een moeilijke zaak worden. In het westen en zuiden liggen de financiën een stuk gunstiger. Bo vendien zijn de uitwedstrijden voor deze clubs over het algemeen dich terbij gelegen. Sponsors vangen echter de extra financiële lasten (Banque de Paris), Kampong (BI chelaar en Jansen) en Venlo (Mid- denstandsbank) hebben zelfs een vaste geldschieter voor 25.000 gulden HGC, Schaerweyde, '''"Bdurisr voorbereidingsperiode. per seizoen. Mep en EMHC hebben een reeks reklameborden langs het terrein staan, die voldoende opbrengen. Als financiële reus kan rustig HTCC worden aangemerkt. In Eindhoven in Philips de grote een moeilijke tijd door. Als enige Haagse hoofdklasser kampt het met grote speltechnische zorgen en coach Lou Lecfers is dan ook niet ongelukkig dat het eerste duel te gen 't op papier zwakke Groningen geldschieter en manager Kaanders zf' S<*Peeld. \XT.a ImlvKon n/vnr),l 1 van HTCC windt er geen doekjes „We hebben ronduit een slechte oe- dat hij de beschikking heeft over fencampagne gehad. Met als diepte- zoveel geld hij nodig heeft. punt wel het afgelopen weekeinde, "En dat is meer dan 25.000 gulden waarin met 3—1 van Kieviten en per seizoen. We smijten niet met met 40 van HHYC werd verlo- voor de topsport in de hoofdklasse Peter Elffers missen (knietje). Ro behoeven uit te geven." bert Schreve vertrok en ook Mari- nus Dijkerman is niet beschikbaar. Al lijkt die laatste binnen een paar weken weer te verschijnen, omdat deze week zijn terugkeer uit Zuid- Afrika wordt verwacht. Marinus heeft daar een bittere ervaring op gedaan in verband met zijn oplei ding tot fysiotherapeut en hij heeft al laten weten dat hij snel weer beschikbaar is. Nieuwe gezichten bij HGC: Davy t Hoen (Victoria) en de voortreffelij ke ausputzer Job van der Have van SCHC. „Het zal zeker in het begin een hele moeilijke zaak geworden", schat Leefers. „Vooral omdat Wou ter m'n zoon nog steeds met het wereldkampioenschap in de be nen loopt en we door het bedanken als aanvoerder van Reinout van Lennep met een nieuwe aanvoerder spelen. Ik heb in Bobby Coebergh het volste vertrouwen in die functie, maar het moet zeker weer wennen". Transfers genoeg bij de twaalf hoofdklassers: zo'n dertig wijzigin gen en nieuwe gezichten. Slachtof fer van de „kooplust" van de hoofdklassers werden de lager ge klasseerde verenigingen. HHYC en Victoria, die vorig jaar op een haar de hoofdklasse misten, hebben hun sterspelers kunnen be houden. De gebroeders Kruize en Derk Doyer zullen nog één Jaar met de Draken proberen de sprong naar het hockey-Walhalla te maken. Lukt dat niet dan is HHYC voor hen taboe, zodat het voor de nieu we trainer/coach Hans Poederbach een wel zeer serieuze zaak wordt. HHYC trok van naaste buur TOGO Rudi Molenbroek en Tjeerd Borst lap aan en hoopt daarmee het bui- tenspitsprobleem te hebben opgelost. Victoria heeft nog steeds Ron Steens, die dit seizoen de grote ster zal moeten worden bij de Rotter dammers. Jeroen Zweerts zal voor z'n vertrek naar Duitsland nog en kele wedstrijden meespelen. De Rot- terdammers hebben voorts de broer wig van Ronnie Steens, Tim. gekregen. SKI die van Ring Pass is gekomen. In de eerstte classen. die ook lan delijk verspeeld zullen worden, onder vinden HHYC en Victoria voorname, lijk concurrentie van Laren. Kievi ten, HDM. Tilburg. Het ligt in de verwachting dat ook in de eerste klassen er zijn er drie gecreëerd de zuidelijke en westelijke ploegen de boventoon zullen voeren. Tilburg, Laren en Oranje Zwart lijken de gevaarlijk ste concurrenten. De twee andere Haagse eerste klassers Kieviten en HDM zullen in dit spel een beschei den rol spelen. Zij zullen ongeveer dezelfde ploeg als voorgaande Jaren in het veld brengen. Frans Spits, hier in actie Voetbalwedstrijd a.s. zaterdag 2.30 uur Sportpark „De Bloemerd"

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 19