^even directeur geen )retje volgens vrouw OLGA MATRASSEN L.M.F. B.V. JONGENS BIJRIJDERS HET NIEUWSTE OP HI-FI GEBIED HI-FI SHOWROOM PELTENBU Geld maakt veel goedmaar ontdek de luister van B&O gySDAG 12 SEPTEMBER 1973 PAGINA 17 jeel wat mensen zijn er ongetwijfeld van overtuigd dat een ecteur toch eigenlijk wel een prettig leventje lijdt. Maar ken we even door de bril van zijn echtgenote, de directeurs- dan blijkt dat in haar ogen ruim de helft van de Ne- landse directeuren zich helemaal niet happy voelt. verantwoordelijk is zeer groot, iet fout gaat heeft de directeur aan. Het is een zwaar leven, nacht bezig zijn, Je bent er is in gedachten mee bezig, al- spanningen en om half zes is erkdag niet afgelopen. Nee be- geen fijn leven, beslist niet", idt de mening van het over- deel der directeursvrouwen de baan van haar man. driekwart van de directéurs- >n ziet haar man 's avonds ook over het algemeen ver- thuiskomen. Een derde van omt meestal na zevenen thuis, dan een kwart van de direc- frouwen, zegt dat hun man [urend onder hoogspanning Zij menen dan ook dat het van hun echtgenoot ten koste van zijns gezondheid. Ruim procent vindt daarentegen it nog wel meevalt, lijkt allemaal uit een onder in opdracht van het Neder- Centrum van Drecteuren naar zinssituatie van de directeur, nderzoek werd opgedragen aan nstituut vobr Sociale Kommu- Directeur drs L. de Vries t instituut maakt daarbij een lanttekeningen. irgelijking van de onderzoek- ten met die van een gemid- ïederlands gezin, dient men voorzichtigheid aan de dag te Directeur wordt men over »emeen pas na jaren aan het iproces te hebben deelgeno- fandaar dat in de steekproef gezinnen werden aangetroffen, waar de directeur jonger is dan 30 jaar. Het gezin van de directeur is zonder meer een „ouder gezin". Het onderzoek is gebasseerd op 203 interviews onder de circa 2.5000 le den van hst Nederlands Centrum van Directeuren. Het Centrum van Directeuren heeft zich tot taak ge- stelt de belangen van de onderne mer de behartigen en tracht het „beeld van de ondernemer in het juiste licht te stellen". Slechts 23 procent van de direc teursvrouwen is op de hoogte van het inkomen van de man. Op één uitzondering na verklaarden de da mes dit ook niet te willen weten. Deze onverschilligheid is volgens de onderzoekers ook wel te verklaren als men bedenkt dat: 94 procent van de directeurs vrouwen verklaart de beschikking te hebben over voldoende representa tieve kleding. O 80 procent de beschikking heeft over een eigen auto. (De zogenaamde tweede auto komt bij de Nederland- st bevolking voor bij slechts 6 pro cent van de gezinnen). Ook de hulp in de huishouding veelal niet ontbreekt (71 procent). 85 procent het huis, waarin men woont, vindt passen bij directeurs- status van hun man. 63 procent maandelijks de be schikking heeft over een vast be drag. Al met al blijkt dat de directeurs- vrouw materiëel weinig te klagen heeft. Veel vrouwen stelden dat ook spontaan tijdens de vraaggesprek ken. Voor ruim drie-kwart van de directeursvrouwen is dit het leven dat zij gewild hadden, 14 procent had zich een andere voorstelling gemaakt en 10 procent kent nog enige twijfel. De gemiddelde leeftijd van de di recteur is 47 jaar, die van zijn vrouw een drietal jaren jonger. Hun huwelijk bleek in de overgrote meerderheid van de gevallen ook hun eerste. Rond 40 procent van de directeuren bleek geen lid te zijn van een kerkgenootschap. Zoals gebleken is komen veel direc teuren dus laat en vermoeid thuis, 70 procent van hen neemt regelma tig werk mee naar huis en ruim de helft van hen maakt meer dan vijf maal per jaar een buitenlandse reis. Opmerkelijk is dat toch nog 67 pro cent van de directeursvrouwen vindt dat hun man voldoende tijd aan het gezin besteedt. Een-derde meent dat dat niet genoeg is. Het overgro te deel van de directeuren (72 pro cent) heeft nog kinderen thuis. LEIDEN Vanmiddag is mej. J. G. van Dijk, wonende te Oegstgeest en verbonden aan het laboratorium voor celbiologie en histologie van de Leidse universiteit op het proef schrift: Bijschildklierprcducten en de borstklier. Een morphologisch en functioneel onderzoek naar de in vloed van PTH en PTE bij de muis gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde. Promotor van prof. dr. P. J. Gaillard. Voor het onderzoek werd subsidie toegekend door de Stichting „De Drie Lichten". Maar 44 procent van de moeders geelt aan dat hun man onvoldoends» tijd heef tom zich met de dagelijk se opvoeding van de kinderen bezig te houden. In die gevallen, bijvoor beeld waar ouderavonden bezocht moeten worden, is het bij een-derde van de gezinnen dan ook zo dat de vrouw er alleen naar toe moet. Qua opleiding, taelnkennis en ou derlijk milieu werden tussen de di recteur en zijn vrouw nogal wat verschillen aangetroffen. Van de di recteuren heeft 81 procent ten min ste een middelbare school, 30 pro cent heeft zelfs een universitaire opleiding. Van de vrouwen heeft slechts 49 procent ten minste een middelbare opleiding en 11 procent ecu universitaire scholing. Slechts één procent van de directeuren heeft alleen lagere school, terwijl bij de vrouwen dat percentage 4 is. Van de directeuren spreekt 95 pro cent Engels, van hun vrouwen 83 procent. Duits, spreken de directeu ren evenveel als Engels, maar hun vrouwen minder. Frans spreekt 70 procent van de mannen en 30 pro cent van de vrouwen. Slechts een enkeling spreekt een andere taal. In zeer veel gevallen blijkt de di recteursvrouw vóór haar huwelijk gewerkt te hebben (82 procent). Opvallend is dat de rekrutering van opvallend is dat de rekrutering van de directeursvrouwen voor 24 pro cent plaatsvond bij secretaressen. Materiëel gezien kent het direc- ierusgezin weinig problemen. Maar dat acht men toch nauwelijks een vergoeding voor de vele verantwoor delijkheden met hun constante pro blematiek. Veel van het normale gezinsleven moet duidelijk worden opgeofferd. Atter CEi.vKrf.c,- Volgencl jaar offensief tegen Phnom Penh TOKIO De Cambodjaanse com munistische troepen zullen tussen december en mei volgend jaar een groot offensief beginnen tegen de Cambodjaanse hoofdstad Phnom Penh, zo heeft het verbannen voor malige staatshoofd van Cambodia, prins Norodom Sihanoek, verklaard in een vraaggesprek, dat in Tokio is gepubliceerd. Maar Sihanoek heeft ook tegenover een correspondent van het Japanse dagblad Mainitsjl SJimboen gezegd, dat hij niet noodzakelijkerwijs opti mistisch is over de verovering van de Cambodjaanse hoofdstad. Als Cambodja helemaal bevrijd was zou hij de functie van koninklijk staatshoofd weer opvatten, m*»ar geen politieke macht meer uitoefe nen, zo zei Sihanoek. Ds. Steenstra naar Leiden LEIDEN Zondag 23 september om 10 uur zal ds. R. Steenstra in de Vredeskerk worden ingeleid tot zijn werk in de hervormde wijkge- meente Staalwijk. Aanval mislukt Haitiaanse mili tairen hebben gisteren de ontsche ping van linkse guerrillastrijders op de noordkust van het eiland voorko men. aldus heeft de Haitiaanse am bassade in San Domingo meege deeld. De invallers zijn met achterla ting van enkele wapens, munitie en radiotoestellen gevlucht. R.K. benoemd Voor het eerst is er in Noord-Ierland een rooms-ka- tholiek benoemd tot hoofd van de po litie. Het is de 51-Jarige J2B. (Jamie) Flanagan die de leiding zal hebben over de 4.000 man tellende Royal Ulster Constabulary. Hij zal Sir Gra ham Shillington opvolgen die op 1 november met pensioen gaat. Ontslagen De minister van plaat selijke industrieën in Georgië, Megre- lisjwili, is ontslagen. Het is kennelijk een nieuwe stap in het proces van zuiveringen onder hoog functionaris sen in de Kaukasische republiek. vraagt voor Hansenstraat 71-77 Matrassenafdeling: voor fabriek en expeditiewerkzaamheden. Leeftijd 15 tot 18 jaar. Leeftijd 15 tot 17 jaar. Aanmelden dagelijks van 9 tot 5 uur kantoor H ANSENSTRAAT 71-77, LEIDEN dat op de R.A.I. te zien was staat voor U opgesteld in onze speciale B&O com! is verleagi f 850,- o.a. deze prachtige B&O combinatie waarvan de Beomaster 1001 in prijs is verlaagd n.l. van f960,naar ÉiÉj Bij uw dealer. Van bijvoor beeld het Beosystem 1001. Het hart van dit systeem Is de Beomaster 1001, een ge avanceerd model, waarin de stereo-versterker en de FM- tuner zijn ondergebracht. Een uitgangsvermogen van 2x15 W met een totaal muziek- vermogen van 2 x 20 W, verzonken druktoetsen en handige schuifpotentfome- ters voor de FM zender- afstemming, balans-, volume- en toonregelaars. Drie FM- stations kunnen ook perma nent worden ingesteld. De bijbehorende stereo-pla tenspeler Beogram 1001 geeft muziek weer zoals de ze is gespeeld, dank zij het unieke SP 14 A element met diamantnaald. Een ingebouw de antl-skating en hydrau lisch gedempte pick-up lift ontziet uw platen. Uw Beo system 1001 wordt klankvol afgerond door de Beovox 1001, een drukkameriuid- spreker met een volume van 10 liter. Met een maximale belasting van 40- W muziek- vermogen en een frequentie- bereik van 60-18.000 Hz. VAN 1793 LEIDEN: Breestraat 109, tel. 20802 ALPHEN: v. Mandersloostr. 23, tel. 73082

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 17