Ursalakliniek vijftig jaar a agenti LEZERS SCHRIJVEN Koffie en Kaviaar Dinsdag Breestraat 19, Jeugdhavea. siegroep voor tieuers 7.15—9 Jeugdcafé 7.3010.30 uu Troef (Hogewoerd 57 Creativi gro?pen. dansexpressie 810 Hooigracht 38: Spreekuur huisvesting werkende jongerei 8.30 uur nam. Diamantplein 27Gesp; Ba hal. 8.15 uur nam. Driftstraat 49Spr- raadsvrouw 10.3011.30 uur Hogewoerd 57: Miks Soclf homofielen 912 uur nam. Breestraat 19: Sociëteit voc dicapten 25 uur nam. Rijnsburgerweg 163: Spreek Bureau voor levens- en heden 7.308.30 uur na Petrakerk Leiden. Bljeenkoms' Chr. Vrouwenbond afd. Noord vr. M. Kalf-Kruljer over Isrs Kreatief Sentrum. Breestrai den Filmfestival Cineclub L< toning "Emlta" 9.15 uur nan Groenoordhal Leiden Lel museum-expositie, 1 Woensdag In deze villa ontving dr. Ed Hoelen in 1923 zijn eerste patiënten. WASSENAAR Het program ma van de feestelijkheden rond het gouden jubileum van de Ur sulakliniek begint vanavond met het optreden van het Schevenimgs Mannenkoor. Morgen is er een sportdag voor het personeel van de kliniek. Donderdag 20 september is het "patientendag". 's Morgens opge- veer half 10 zal de kapel van de Marine Luchtvaartdienst van Val kenburg de feestelijkheden inlui den. Op het terrein van de kliniek zullen drie tenten staan opgesteld, waarin de patiënten kunnen sjoe len, tafeltennissen, kaarten etc. Bovendien zullen de leerlingen van de kliniek de musical "Hair" opvoeren. 's Avonds is er in de kapel een eucharistieviering met medewer king van het Latijns Mannenkoor ran de parochie van Antonius en Lodewijk te 's Gravenhage. Vrijdagmorgen 21 september wordt een wetenschappelijke bij eenkomst voor artsen gehouden. Dr. J. M. J. Tans, dr. P. Han- raets. zuster M. Nicolette, dr. J. Ceha en dr. J. Bremer zullen ver schillende aspecten behandelen van de problematiek van patiën ten na hun opneming in het zie kenhuis. Vrijdagmiddag 21 september van 15.30 tot 17.30 uur zal er gele genheid zijn bestuur, directie en medewerkers geluk te wensen. Op zaterdag 22 september tenslot te is er 's morgens van 10 tot 12 aur "open huis" in de afdeling osychiatrie. Tenslotte is er zaterdagavond voor alle medewerkers van de kli niek een tuinfeest met barbecue. In het Leidsch Dagblad van vrij dag jl. was aan mijn mededeling over de boycot van Angola-koffie een ontzettende flauwe opmerking toe gevoegd over het boycotten van Russische kaviaar. Ik kan me niet voorstellen, dat Ronny Vink dat zeil geschreven heeft. Het zou niet de moeite waard zijn er op in te gaan, ware het niet dat het argument: "En Rusland dan? Ei. Oost-Europa dan"? door helaas nog te veel mensen klakkeloos over genomen wordt. Mijn vraag aan de ze mensen is dan: "Wat hebt u zelf gedaan"? Meestal zorgen ze dan, dat ze gauw wegkomen. Ik moet het ook nog zien: de hoofdredakteur van het Leidsch Dagblad, die de huisvrouwen Uit Noord en de Kooi aanspreekt en piobeert over te halen voortaan geen Russische kaviaar meer te kopen. Er zijn goede argumenten, waarom Juist Angola-koffie en Outspan-si- naasappelen geboycot worden. Angola-koffie is een produkt van dwangarbeid. Outspan-sinaasappe- lui zijn een produkt van dwangar beid. Dwangarbeid betekent niet al leen lage lonen en uitbuiting, maar ook, dat mensen met geweld ge dwongen worden op de plantages te werken (terwijl ze veel liever op hun eigen stukje land zouden willen werken». Wij vinden, dat zoiets in onze tijd het meest schandalige is, wat er bestaat en daarom worden juist deze produkten geboycot. Onze ervaring met deze aktie is, dat heel veel mensen voor een boy cot van Angola-koffie zijn en zelf ook geen Angola-koffie kopen. Maar een totale boycot van Albert Heijn vindt men vaak een te harde maatregel. Maar willen we inderdaad bereiken dat er geen Angola-koffie meer verkocht wordt, dan zullen wij dat Albert Heijn heel erg duidelijk moeten maken. Door er voorlopig Opnemen van brieven in deze rubriek behoeft niet te betekenen dat de redactie het met de inhoud eens is. De redactie behoudt zich daarenboven het recht voor om bijdragen te weigeren dan wel in te korten. niet meer te kopen. Koop voorlopig ergens anders. Angola-comité ANNE VAN DE ZANDE. Nieuwe Rijn 103, Leiden. ONS DOEL Steeds meer wordt er gemopperd op alle terreinen maar mogen wij nu eens een dankwoord schrijven, ter ere van W.B.V. "Ons Doel", die alle genodigde ter ere van het 55 jarig bestaan zo'n geweldige dag heeft aangeboden. Het waren voor het merendeel oudjes maar ze de den het nog best en we hebben ont zettend genoten. Daarom nogmaals dank aan het bestuur en organisa toren van onze W.B.V. "Ons Doel". J. MARBUS Snouck HurgronJestraat 10, Leiden. nieuwbouw naast de oude gebouwen: hier is de polikliniek gevestigd. WASSENAAR In de komende weken viert de Ursulakliniek, een befaamd instituut op het gebied van de psychiatrie, de neurologie en de neuro-chirurgie het vijftigjarig be staan. Er is een uitgebreid feestprogramma opgesteld, waarin niet alleen de patiënten en de medewerkers van de kliniek, maar ook de burgerij van Wassenaar betrokken zullen worden, terwijl er ook een wetenschappelijke bijeenkomst wordt gehouden, gewijd aan de zorg voor de patiënten na hun vertrek uit het ziekenhuis. onder redactie van Paul Wolfswinkel tel. 25260. Honden I LEIDEN Hondenbezitters opge let! De politie heeft ergens in de Al gemene Verordening een artikel staan, dat duidelijke richtlijnen geeft voor het uitlaten van uw hond. Om de officiële terminologie te vermijden geven we een vrije ver taling ervan. Het is verboden uw hond in open bare parken of op de openbare weg los te laten lopen of los te hebben, wat dat ook betekent. Maar zoals de traditie betaamt zijn er ook uitzon deringen. Vóór tien uur in de mor gen en na zes uur in de avond mag uw uw huisdier laten remien en jy.jn eigen boom laten uitzoeken in de volgende parken en plantsoe nen: park Roomburg, sportpark Noord, Bospark en de Kikkerpolder, de plantsoenen aan de Zoeterwoud- sesingel tegenover de Van Dissel- brug. tie "Kind in nood" heeft het fantas tische bedrag opgeleverd van f 12.465, hetgeen neerkomt op een gemiddel de bijdrage van f 0.59 per inwoner. Famalo Honden II Er zijn de laatste tijd veel klach ten binnengekomen van mensen, die in de uitwerpselen van honden zijn gestapt. De politie vond het een goe de zaak dit weer eens aan u bekend te maken. Het is niet zo, dat er al leen maar waarschuwend wordt op getreden. Wanneer u door de poli tie wordt opgemerkt, terwijl uw hond iets doet, dat niet mag, dan krijgt u meteen een bekeuring. Vijf gulden. Niet veel, maar toch nog al tijd vijf gulden. Dus: wees vriende lijk voor de andere gebruikers van de openbare weg (daar vallen ook de stoepen onder!!) en laat Fikkie in de goot van de straat of op een an dere veilige plek doen wat nodig is. Kinderen In de Leidse Hout sjokken mannen van de trimclub zwetend rond met andere mannen op de rug. Dit tot uitbundig plezier van een passeren de schoolklas. Zegt één van de kin deren wijzend: "Waai- komen al die ezels opeens vandaan"? Inzameling De in de gemeente Voorschoten ter gelegenheid van het regerings jubileum van de Koningin gehou den inzameling ten bate van de ac- Klagelijk gemiauw weerklonk giste ren in de holle ruimte van de oude Leidse schouwburg. Het bleek af komstig van een pasgeboren katje, dat door de moederpoes op het verla ten toneel te vondeling was gelegd. Het in de steek gelaten, zwarte diertje is inmiddels geadopteerd door schouwburgbaas Hans van Dam en zijn onmisbare assistente Nettie Pi ket. De twee hebben het sterk ver magerde beestje met extra veel melk in leven weten te houden. Het schouwburgpoesje heeft ook al een naam: Famalo. Het is vernoemd naar het toneelgezelschap 'The Fa mily', dat op het ogenblik zo veel succes heeft met het gelijknamige toneelfeuilleton. Family-schrijver Lodewijk de Boer en Family-ster Martine Crefcoeur hebben het peter en meterschap al aanvaard. Burgemeester Met het oog op de in de Leidse Raad spelende zaak van de ambts woning van de burgemeester het volgende bericht, dat we vanoch tend van de telex scheurden: "De gewone onderhoudskosten aan burge- meesterswoningen in Gelderland, mogen niet meer op rekening van de gemeente worden geboekt, maar moeten door de burgemeester zelf worden betaald. GS van Gelderland, achten dit redelijk omdat de norma le huurders hun klusjes ook zelf moeten betalen. Met de maatregel hopen GS het beleid, dat dienaan gaande van gemeente tot gemeente verschilde, voor de hele provincie te hebben gelijkgetrokken". m.m.v. Pieter C. Rosier, Ruud Paauw en Paul de Tombe uur in de bovenzaal van de Bevrij dingskerk aan de Montgomerystraat (bus 13, 14 en 41). Eerste avond ko mende vrijdag. Soldaat Tijdens zijn bezoek aan het Leger museum te Leiden ter gelegenheid van het 60-jarig jubileum, ontving Prins Bernhard een bijzonder origi neel geschenk van het museumbe stuur. In het kader van de jubileumvie ring had het bestuur opdracht gege ven aan de Londense firma Norman Newton tot het vervaardigen van een tweetal Nederlandse militaire mo delfiguren. Deze figuren stellen voor een Hu zaar van het Regiment Huzaren no. 6 (Huzaren van Boreel) anno 1820 en een Grenadier anno 1830 en zijn gemodelleerd door Charles Stad- den. Van beide fraaie miniaturen (de figuren zijn 54 mm hoog) is de prins een. in de juiste uniformklediinjg be- sdhillderd exemplaar aangeboden (zi'e fotootje). Ruilen Er zijn een hele hoop mensen, die postzegels verzamelen, sigarenband jes munten, lucifersmerken en nog veel meer dingen vergaren. Door 't houden van ruilavonden geeft de Ruilolub Boshuis deze verzamelaars de gelegenheid om met elkaar in contact te komen om uitbundig "Oh" te roepen. Iedere tweede en vierde vrijdag van elke maand tussen 7.00 en 9.30 Eigenlijk is het niet de Ursulakli niek, maar de St. Jacobusstichting, die de gouden mijlpaal bereikt. On der deze naam werd namelijk in 1923 in een van de villa's aan de Eiken laan een r.k. pyschiatrische kliniek geopend. 13 Jaar later werd de kli niek uitgebreid met een neuro-chi- rurgische afdeling, die de naam Ur sulakliniek kreeg. Enige jaren gele den werd besloten de naam St. Jaco bus naar buiten toe niet meer te gebruiken en het gehele instituut Ur sulakliniek te noemen. Het was de toen 27-jarige Dr. Ed. •Hoelen, die in 1923 van de deken van 's Gravenhage, mgr H. A. Th. van Dam de opdracht kreeg plannen •te ontwerpen voor een psychiatrische kliniek naar het voorbeeld van de Amsterdamse Valeriuskliniek, die geleid werd door Prof. Dr. L. Bou- man, Dr. Hoelens leermeester. Op 123 september 1923 ontving Dr. Hoe len de eerste patiënten in een van <de nog bestaande villa's op het ter rein van de Ursulakliniek. Intussen werkte architect J. J. M. Simons aan plannen voor een kliniek, die plaats zou kunnen bieden aan 70 patiënten. »De bouwkosten bedroegen rond if 140.000 (1) en het kon dn 1926 in gebruik genomen worden. De verple ging van de patiënten en de huishou ding in de kliniek werden toever trouwd aan de zusters Franciscanes sen van Salzkotten. In de loop der Jaren werd steeds •meer de behoefte gevoeld om naast psychiatrische ook neurologische pa tiënten op te nemen. In diezelfde tijd begon de neuro-chirurgie zich als een zelfstandig specialisme te •ontwikkelen. Het getuigde van de vooruitziende blik van dr. Hoelen die in 1962 op 66-jarige leeftijd is overleden en van de regenten, van de stichting, dat besloten werd een nieuwe neurologisch een neuro- chirurgische kliniek te bouwen. In juli f1936 had de officiële opening plaats. De bouwkosten hadden: f 189.874.- bedragen. Aan de nieuwe •afdeling werd dr. A. C. de Vet als heuro-chirurg verbonden. Hij is tot zijn pensionering in 1970 aan de kliniek werkzaam gebleven. Tegelijk met dr de Vet deed een 24- jarige student zijn intrede in de staf van de Ursulakliniek, dr J. M. J. Tans, die nu - sinds 1 mei 1961 - ge neesheer-directeur is. Na oorlog Door het uitbreken van de tweede wereldoorlog stagneerden de verdere uitbreidingsplannen van de kliniek. Na de bevrijding kwamen enkele groite nieuwe afdelingen tot stand o.m. voor kinderneurologie, ededc- tro-encephalografie en arbeidsthera- pie. De totale capactieit van de kliniek steeg hierdoor tot 265 bedden, 120 voor de afdeling psychiatrie en 145 voor de afdeling-neurologie en aan hulpmiddelen bleef aanvankelijk Directeur van Craeyenburch NOOTDORP Mr. J. J. L. de Soeten uit Oegstgeest is benoemd tot directeur van het zwakzinnigenin ternaat Craeyenburch i.o. in Noot dorp. Hij was plaatsvervangend di recteur van het bureau van de fa culteit der geneeskunde van de rijks universiteit in Leiden en algemeen directeur van de prof. Jan Mulder kliniek te Leiden. Mr. De Soeten. werd in 1940 in Den Haag geboren. de groei van de psychiatrische en de psychologische afdelingen wat ach ter. De laatte Jaren hebben deze af delingen zich echter geleidelijk uit gebreid. Want Juist op dit terrein ligt de toekomst voor de Ursulakliniek. De afdelingen neurologie en neuro chirurgie zullen namelijk op de duur uit Wassenaar verdwijnen en opge nomen worden in het Westeindezie- kenhuis, alls daar de geplande nieuwbouw gereed zal zijn. In Was senaar blijft dan een psychiatrische kliniek over. Langzamerhand worden aan de spe cialismen neurologie en neuro-chrur- gie zulke hoge eisen gesteld, dat een goed functioneren in de toekomst nog slechts mogelijk is in een groot al gemeen ziekenhuis, waar vele ande re (specialismen en zeer geavanceer de apparatuur aanwezig zijn. Dit was voor het bestuur van de Ursula kliniek aanleiding om met het West einde-ziekenhuis contact te zoeken en tot samenwerking te komen. Deze samenwerking heeft er in de eerste plaats toe geleid, dat de be sturen van. beide ziekenhuizen een personele unie aangingen, d.w.z. dat de bestuursleden over en weer in el- kaars besturen benoemd werden on der leiding van een nieuwe voorzitter: oud-premier P. J. S. de Jong. Verder werd overeengekomen dat de twee genoemde afdelingen naar het West- eindeziekenhuis zullen worden over gebracht. De inmiddels opgetreden vertraging in de goedkeuringsproce dure voor de bouw van het Westein- deziekenhuis heeft ook consequenties voor de Ursulakliniek. Nieuwbouw Met deze ontwikkeling voor ogen heb ben bestuur en directie zich in de afgelopen jaren met enthousiasme gewijd aan plannen voor 'n vernieu wing van de afdeling psychiatrie. In maart J.l. zegde de minister van Volksgezondheid en Milieuhygiëne in beginsel zijn medewerking toe voor de uitvoering van de nieuw- bouwplannen. In Juli Jl. werden de schetsplannen voor de nieuwbouw ingediend. Zij omvatten de bouw van twee pavil joens, ieder voor 60 patiënten, te bouwen in twee bouwlagen. Ze zul len verrijzen op het terrein langs de Raaphorstlaan. Verder omvatten de plannen de bouw van een aange past therapiegebouw en een gebouw voor de afdeling psychologie. Deze twee laatste onderdelen zijn nu on dergebracht in een verouderd padvin dershuis aan de Eikenlaan. Ook werd de principiële goedkeuring verkre gen om de afdeling psychiatrie ver der uit te breiden met 20 bedden in verband met het sluiten van de af deling psychiatrie Van het ziekenhuis St Antoniushove te Leidschendam. Te zijner tijd zal er een afdeling jeugdpsychiatrie komen met 30 bed den en een afdeling geriatische ob servatie met eveneens 30 bedden. Als een en ander gerealiseerd is zal de Ursulakliniek een veelzijdig psy chiatrisch centrum zijn met onge veer 200 bedden. Er zal dan een ze kere kringloop gesloten zijn. Wamt vijftig jaar geleden is het nu jubile rende instituut begonnen als psychia trische kliniek. Naar schatting zijn er tot nu toe een 60.000 patiënten behandeld. Het aantal opnamen per jaar bedraagt geveer 2000. Het totale budget be loopt fll miljoen, waarvan 75% be staat uit personeelskosten. Het aan tal personeelsleden bedraagt ruim 400, waarvan circa 200 behoren tot het verplegend personeel. Niet alleen de zorg voor de 60.000 patiënten, die in de loop van de laatste halve eeuw werden verpleegd bepaalt de betekenis van de kliniek. Er zijn namelijk in die tijd ook tal van Jonge assistenten opgeleid tot bekwame specialisten. Wijlen Dr. Ed Hoelen en de in 1960 gepensioneerde neuro-chirurg Dr. De Vet hun beider portretten hebben een ereplaats gekregen in de kliniek maar ook andere specialisten heb ben zich grote faam verworven als leermeesters van een nieuwe gene ratie neurologen en neuro-chirurgen. VOORSCHOTEN Woensdag, 12 september 1973: De bewoners van de woningen, lig gende in de wijk Boschgeest, aan de Fapelaan (tussen Rouboslaan en Veurseweg), John F. Kennedyplant- soen, Oranjekade, Narcisstraat, Tulpstraat, Hyacinthstraat, Van Kempenstraat, Bijdorpstraat, Wil lem de Zwijgerlaan, Burgemeester de Kempenaerstraat, Pauwenstraat, Ci ovusstraat, Wijngaardenlaan, zuidzijdeVeurseweg, Essenlaaai, Rouwkooplaan, Peppellaan, Wilgen laan, Kniplaan, Laan van Duiven voorde en Haagwijk van de grof- vuiiophaaldienst gebruik kunnen maken. VOORSCHOTEN Donderdag, 13 september 1973 kunnen de bewo ners van de woningen, liggende aan het Burg. Vernédepark, Badhuisstr., Parkstraat Noortheystraat, Stadwijk- straat, Sophiakade, Nieuw Voordorp straat Prof. Zernikenlaan, prof. Ein- steimlaan, prof. Lorentzlaan, prof. Eykmanhof, prof. Eiinthovenln, Prof. Debeijeln., Anthoni v. Leeuwhoekka- tie, Lord Baden Powellweg, Kamer ling Onnesplantsoen, Raadhuislaan (het gedeelte ten oosten van Vliet- Hogewoerd 57 Leiden Yogi ziekworkshop Troef. 810 uu Breestraat 19 Lelden Jeug< —10.30 uur nam. Dijkstraat 2a Lelden Spreek ciale raadsvrouw, 1011 uur Stadhuis Leiden Spreekw raadsvrouw, 4.306 uur nam, Speeltuingebouw Ten Kate den Bejaardensoos Humanlte uur nam. Kennedylaan 11 Oegstgee matie-avond Baha'i, 8 uur na Steenschuur 6 Lelden Wlnl beurs, 9.303 uur nam. Holiday Inn Lelden Modeshow, 2.30 en 8 uur nam Donderdag Oegstgeest (Geversstraat 8 sociëteit v.a. 16 jaar 812 Breestraat 19 Jeugdhaven, Ié 7.30—10.30 uur nam. Stadhuis Spreekuur social vrouw 68 uur nam. Breestraat 66 Leiden Def« lichting Kreatief Sentrum Apothekers De avond- nacht- dienst der apotheken wordt nomen door Haven Apothi den en Apotheek Voorschote zaterdag tot 6 uur nam. 0 - ter Apotheek, Wilhelminapa Release st Relei we Rijn 20a, tel. 24555 Ma t 8-10 u. nam. bovendien dlnsd 2-5 uur nam met ultzonderta dagmiddag. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging^! Aanvragen hulp bejaarden durig zieken en gezlnsverzorg 45 tel. 49441 (maandag t.ej 910 uur voorm) Aanvragen voor halve dagir kerkelijke opleidingsschool zinsverzorging. Rljnsburgerm 0 53336. Humanitas Dienstverlening Humanit^r gracht 84. Spreekuur maanda a. 21458 WOensdag 9.3010.30 TI KWJ-Leiden Beweging van werkende 1< Havenplein 3. tel. 21139 en formatiecentrum voor werket ren. Dagelijks en ook woei J geopend. zicht), Prof. v.d. Waalslaan, Prof. v. 't Hofflaan, Curielaan, molenlaan (het gedeelte ten oosten van de Pi of. Asserlaan), Prof. Zeemanplant soen, Gerard Douplantsoen, Carel Fabritiuslaan Anthonie van DiJck- xaan, Johannes Vermeerplantsoen, Govert Flinckplantsoen, Rembraodit- laan, Albert Schweitzerplantsoen, Jan van Goyenplantsoen, Ferdi nand Bollaan, Jan Steenlaan, Ruijs- daelhof. Van Ostadehof, Paulus Pot- tadreef, Frans Halsplantsoen en Nicolaas Maeskade van de grofvuil- ophaaldienst gebruik kunnen ma- sen OEGSTGEEST 13 september: Frans Halslaan, Pieter Molijn- iaan, Adr. v. Ostadelaan, Jac. van Ruysdaellaan, Hazenboslaan ged. La ngevoort-KcnnedylaanFloris Versterlaan, V. van Goghlaan, Ka- merlingh Onneslaan, Pres. Kenne dylaan (ged.), C. Fabritiuslaan, Nic. Maeslaan, Rembrandt van Rijnlaam, Gov. Flincklaan, Jan Steenlaan, Jan Vermeerlaan, P. d. Hoochlaan, Hof- brouckerlaan (ged. Langevoort-Ken- nedylaan), van Leiden Gaellaan, Paedtslaan, van Brouchovenlaan, Ma thenesselaan, Abtspoelweg, Ma- riahoevelaan. SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdleili (0i7i0)-25202 Voor allen die t tijkheden verkeren bereikt werkdag van acht uur nm uur vjn doorlopend ln het 1 d.w.z. van vrijdag acht uur maandag acht u Vogelasiel Anna Paulownastraat lsE" Gewonde- en uitgeputte vop^ Kinderopvang Informatiebureau werbgec R Kindercentra Lelden Hai ;e straat 73b (telefoon 30360) dl., wo. do en vr 9 30—12 wo ook 26 uur nam do 00 Moeders voor moeder i Actie "Moeders voor moe gaven zuster E Janssen Hofdijck 32 Oegstgeest tl 63652 Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau rechtskundige bijstand. Volkshuis Apothekersdljk jov- tijden di., wo.. do., vrij.: 10va 79 uur nam. Zevensprong 0, uur nam. Dienstencentrum «- Noordelndpleln 2b. tel. 401 se mene Informatie dagelilka uur voorm. Gemeenschap Zuidw Hulpverlenlngs- en infön gemeenschap Zuidwest. 7 33921 en 61944 Niertjes gestolen LEIDEN Gisteren he! ven voor f500 aan niertjes door de douane verzegeld auto gestolen. De auto stoB keerd aan de Valkenburgseffl Ade LEIDSCH DAGBI Uitgave: Leidsch Dagbla Witte SlngeJ 1 Postbus 54 Giro 67055 Telefoon redactie 01710-2 Hoofdredacteur Ban Mol Maanrlalvrnnpmpnt K w artaaisa bonnem ent Per Post Losse oummers Abonnementsgelden otf 1 betaling ie voldoen BU a tlscüe overschrijving geen aistraOe- eD incassokost* Na bezorging tot 20.00 uui Zaterdag tot Ui.00 aur Telefoon 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2