NIXON LUISTERDE BIJ BROER TELEFOON AF Bewapeningswedloop blijft door gaai DODENTAL CHOLERA IN ITALIË OMHOOG Macht Saoed Arabië groeii Gaddafi's kleine chantage L* Palestijnse leiders laken actie kapers Israeli's tipten Italianen voor vakman en ge PORIOi BUITENLAND (Van onze correspondent) WASHINGTON President Nixon liet gedurende zijn eerste ambtstermijn ook zijn eigen broer, de zakenman Donald Nixon, een jaar lang afluisteren. Het aftappen van Donald Nixon's telefoon werd uitgevoerd door de geheime dienst van het Witte Huis. Tot nog toe was alleen bekend dat de binnenlandse veiligheidsdienst (FBI) en de particu liere kraakploeg van de president telefoons afluisterden. Deze nieuwe onthulling werd gedaan door de twee verslag gevers van de Washington Post, Bob Woodward en Carl Bernstein, die als eersten het Watergate-schandaal na de inbraak aan het rollen brachten. Woodward en Bernstein schreven dat de geheime dienst ook andere telefoons had afgetapt, maar dat zij er nog niet achter hadden kunnen komen welke personen daarvan het slachtoffer waren. Donald Nixon is een zakenman met een nogal slordig verleden die, onder de familienaam, op 'n blauwe maandag er ook een reeks van ham- burger-restaurants op nahield. Toen de Nixon-hamburgers het niet zo goed deden, sloot hij een omstreden lening van ongeveer een half mil joen gulden af bij de mysterieuze biljonair Howard Hughes. De lening, die een kritieke rol speelde in een van Nixons campagnes voor het pre sidentschap. bleek het hamburger- imperium niet te kunnen redden. De restaurants gingen bankroet, maar de lening werd nooit terugbetaald - reden waarom vermoed wordt dat het bedrag in de eerste plaats om andere redenen werd „voorgescho ten". President Nixon vreesde vermoe delijk dat de handel en wandel van ALGIERS (AFP) Libië's lei der kolonel Moammer Gaddafi heeft gisteren op de conferentie van niet- gebonden landen in Algiers opschud ding verwekt door financiële hulp toe te zeggen aan niet-gebonden landen die hun diplomatieke en eco nomische betrekkingen met Israel verbreken. Gaddafi deelde ook mee dat hij troepen zal sturen naar Zambia voor de strijd tegen Zuid-Afrika en Guinee-Bissau en hij beloofde, dat zijn land ook een rol zal gaan spe len" bij de bevrijding van de Spaan se Sahara". Gaddafi voer uit tegen zowel het Imperialisme als het communisme. Hij zei ook duidelijk, niet te ver wachten. dat enig besluit van de con ferentie ook uitgevoerd zou worden, zelfs niet die inzake economie, een zeer belangrijk agendapunt. De con ferentie zal volgens Gaddafi even min in staat zijn een gemeenschap pelijk economisch plan op te stel len. "Ik aanvaard uw resoluties, maar ik weet ook bij voorbaat, dat zij niet uitgevoerd zullen worden. Wat we echter wel kunnen doen, is ons stellig voornemen, dat wij ons niet economisch zullen binden aan welke monopolistische internationale macht ook. broer Donald hem moeilijkheden zou kunnen bezorgen en gaf zoals nu blijkt, de geheime dienst opdracht zijn telefoon te laten afluisteren. De ze aftappingen zijn volgens uitspra ken van het Hooggerechtshof ille gaal. tenzij de president weet waar te maken dat ze om nationale veilig heidsredenen noodzakelijk waren, een nogal onwaarschijnlijke moge lijkheid. In het Congres (de beide Huizen van de Amerikaanse volksvertegen woordiging!. dat bij zijn terugkeer van het zomerrecès begroet werd met een salvo van kritiek van presi dent Nixon op diens persconferentie van woensdag, wordt nu informeel gedebatteerd over de voortzetting van de verhoren van de Watergate- commissie van de senaat. De meeste senatoren schijnen van hun vakan ties teruggekeerd te zijn met de in druk dat hun kiezers genoeg begin nen te krijgen van de zittingen en dat de aandacht zich heeft ver plaatst naar de problemen van de aanhoudende inflatie. Afgunst Ook onder de senatoren zelf is een begin van afgunstige kritiek te ho ren over de publiciteit die hun colle ga's van de Watergate-commissie krijgen door hun dagelijks optreden voor de nationale televisiecamera's en die in het geval van de vice-voor- zitter Howard Baker al heeft geleid tot speculaties over diens mogelijke kandidatuur voor het Republikeinse presidentschap in 1974. Het is waarschijnlijk dat de vol tallige commissie zijn zittingen over twee weken zal hervatten, maar on geveer 1 november zal aanhouden als streefdatum om het openbare werk te beeindigen. Nixons supporters werken tegelijkertijd achter de schermen om de zittingen van de na tionale beeldbuizen af te houden, met als argument dat het publiek meer belangstelling heeft voor de rissen toneelmatige smartlappen waarmee de televisienetwerken da gelijks hun middagprogramma's vullen. De niet-commerciële televi sie (public television) heeft echter aangekondigd de zittingen wel volle dig te zullen blijven uitzenden, en zelfs ook de verhoren van de senaat van dr. Henry Kissinger die vrijdag beginnen - de eerste stap voor de be krachtiging van diens benoeming als minister van buitenlandse zaken. Onderzoek geëist Senator Joseph Montoya, lid van de Watergatecommissie van de Ame rikaanse senaat, heeft gisteren in een brief aan de directeur van de gehei me dienst, James Rowley, gevraagd om een 'onmiddellijk onderzoek' naar de Juistheid van het bericht dat president Nixon ooit de telefoon van zijn broer Donald heeft laten afluis teren. Montoya zei het onderzoek te willen omdat het aftappen van deze tele foon „buiten verantwoordelijkheid van de geheime dienst lijkt te val len, aangezien de lijfelijke veiligheid van de president niet in gevaar was". De Palestijnse commando's zijn met een aantal gijzelaars met een busje van de Sadoedi-Arabische ambassade naar het vliegveld Le Bourget gereden, vanwaar zij met een Syrische Caravelle hun zwerftocht begonnen. Op de foto het busje op weg naar het vliegveld. nen dat het onderlinge wantrouwen (Van onze correspondent) BEIROET „Wij zijn er tegen sterk aan het toenemen i en wij veroordelen acties als die te- gen de ambassade van Saoedi-Arabië in Parijs". Dit verklaarde ons in een gesprek Nayef Hawatmeh, leider van het Democratische Volksfront voor de bevrijding van Palestina in ons gesprek. Na de officiële afkeu ring van de overkoepelende organisa tie, de PLO, gaf Hawatmeh de reden voor de veroordeling. Hij vond dat die acties niets bijdroegen aan de mobilisatie van de Palestijnse mas sa's in de vluchtelingenkampen. ZIJ zouden zeker niet de steunvergro ten voor de Palestijnen in de zgn. progressieve en democratische krin gen van de wereld. Daardoor zou het Palestijnse recht op zelfbeschikking en terugkeer naar het land worden Onrust in Soedan De Soedane- Sfc president Gaafar Noemeiri heeft gisteren zijn bezoek aan Algerije af gebroken en is naar zijn land te ruggekeerd in verband met een toe nemende reeks van studentenonlus ten en tegen de regering gerichte stakingen. Noemeiri's plotselinge be sluit zijn deelnemen aan de confe rentie van niet-gebonden landen in Algiers te onderbreken wijst er op, dat de toestand in Soedan kritiek is geworden. JERUZALEM Dat de Palestijn se fedayinorganisaties hun acties de laatste tijd tegen Saoedi-Arabië rich ten behalve de affaire in Parijs werd een half Jaar geleden een bloedbad op de Saoedi-Arabische ambassade in Kartoem aangericht heeft te maken met de groeiende machtspositie die Saoedi-Arabië in de Arabische wereld gaat innemen. Egypte krijgt steun van Saoedi Arabië voor het verlies van in komsten uit het Suezkanaal. maar president Sadat moet daarvoor een politieke prijs betalen. Een on derdeel daarvan is dat Egypte Jor danië met rust moet laten. Sinds de lïurgeroorlog in Jordanië twee jaar geleden zijn de betrekkingen tussen Egypte en Jordanië zeer ver slechterd, omdat Jordanië door Egypte als vijand van het Palestijn se volk werd afgeschilderd. Dankzij de steun van Saoedi-Ara bië is het ook te verklaren dat Egypte en Jordanië hun diplomatie ke betrekkingen weer hervatten en koning Hoessein vrijwel weer alge meen wordt geaccepteerd in de Ara bische wereld. Zelfs het luchtverkeer met de Libanon via Syrië is weer genormaliseerd. Deze normalisering van de positie van koning Hoessein is een slag in het gezicht van de Pa lestijnen, die koning Hoessein als hun aartsvijand beschouwen. Koning Peisal van Saoedi-Arabië wordt verantwoordelijk gesteld voor het welzijn van koning Hoessein. Nu de Egyptisch-Libische fusie op dood spoor is gezet, is de boven ge schetste ontwikkeling alleen maar bestendigd. De Palestijnen zien zich dus ge plaatst tegenover een universeel. pan-Arabisch, zionistisch, imperia listisch complot, zoals zij dat noe men. Ze hebben zich daarom ook niet laten afschrikken de conferen tie van niet-gebonden landen in Al- glërs te verstoren waar immers al haar Arabische vijanden broederlijk verenigd bij elkaar zitten. De lachende derde bij dit alles is Israel. De conferentie van niet-ge bonden landen in Algiers verzwakt haar toch al zwakke positie in Azië en Afrika; dat de Arabische lan den nu zelf gedwongen worden zich tegen het Palestijns verzet te weer te stellen, is Israël natuurlijk uiter mate welkom. Rest de vraag nog of Saoedi-Arabië zal doorgaan met het verlenen van grote financiële steun aan El Fatah zoals het totnu toe, zelfs na het drama in Kartoem, Eigenlijk vond Hawatmeh dat het nu eens afgelopen moest zijn met acties buiten het midden-oosten en buiten het directe verband van Is raël. Het Democratische Volksfront heeft tot nog toe niet deelgenomen aan vliegtuigkapingen en dergelijke. De stellingname van Hawatmeh, die overigens aansluit bij de verontwaar diging van minder linkse kringen in de Arabische wereld, bevestigt tege lijk de onmacht van de bekende com mando-organisaties, de kleine groe pen opstandige Palestijnen te con troleren. Ondanks de neiging tot meer eensgezindheid onder de grote is dat een van de rede- ROME (AFP, RTR, UPI) Het dodencijfer van de cholera epidemie in Italië is donderdag gestegen tot 19. In 'n ziekenhuis in Napels, de stad waar tien dagen geleden de ziekte voor het eerst werd geconstateerd, overleed een 58-jarige vrouw die vo rige week was opgenomen. Tot dus ver zijn in Napels elf, in Bari zeven en in Rome een cholerapatiënt over leden. Van de meer dan 600 mensen die met choleraverschijnselen in ziekenhuizen zijn opgenomen is bij 94 de ziekte met 100 procent zeker heid vastgesteld. In 71 gevallen wordt nog een nader onderzoek ingesteld. Kikvorsmannen van de politie zijn donderdag in de golf van Napels ter hoogte vain Santa Lucia begonnen met het vernietigen van de mossel- banken, die volgens de gezondheids autoriteiten de oorzaak zijn van het uitbreken van de epidemie. De ban ken zijn eigendom van de mosselvis sers die geen gehoor hebben gegeven aan een oproep van de stedelijke overheid de mosselcultuur in besmet water te staken. Ongeveer 200 vrouwen en kinde ren van mosselvissers, die hun toch al pover bestaan in gevaar zagen ge bracht in Santa Lucia tegen het op ruimen van de mosselbanken demon streerden. De betogers liepen met borden met opschiften ais "wij willen brood voor onze kinderen". De politie had 500 man op de been gebracht om de kik vorsmannen te beschermen en de demonstratie in de hand te houden. De visconsumptie in Italië is door de recente uitbarsting van cholera drastisch teruggelopen, maar de epi demie heeft wonderen gedaan voor de handel in citroenen. Tonnen vis moesten worden ver nietigd op de afslagen in Genua, Mi laan en andere steden omdat er geen kopers voor waren. De Italiaanse bond van vishande laren schatte dat de consumptie over de afgelopen 10 dagen met bijna 90 procent is gedaald. Ook de restaurants lijden schade. We hebben de mosselgerechten van de kaart geschrapt. Maar ook vis in het algemeen wordt niet gevraagd. De mensen hebben het idee, dat al le zeevoedsel een bron van cholera is, zo klaagde de eigenaar van een visrestaurant in Milaan. De consumptie van citroenen en flessen mineraalwater is echter sterk gestegen. De gezondheidsautoritei ten hebben erop gewezen dat citroe nen een hulpmiddel kunnen vormen bij de bestrijding van de choleraba- cil. En als gevolg daarvan heeft de prijs voor de wrange vrucht een ex plosieve ontwikkeling doorgemaakt. In Milaan stegen citroenenprjjzen met meer dan het driedubbele. ROME (DPA, UPI, AP) - Italiaanse politie zoekt int naar handlangers van de vijf m dag in Ostia gearresteerde Aral die van plan waren met luchtdi ketten een aanval op een Isra passagiersvliegtuig te ondernemi De vijf mannen werden ml ontvangen tip van de Israëlisch heime dienst door agenten va Italiaanse contra-spoinagedienst grepen enige uren voordat zij Strela-raketten van Russische i lij een aanval wilden uitvoer» een van de twee vliegtuigen v Al die dagelijks de Romeinse 1 haven Leonardo da Vinei aando Volgens militaire kringen in V hington zouden de raketten d Arabieren in bezit hadden afko zijn uit Syrische legeirvoorrade Het was in Washington al maanden bekend dat dit type in het bezit van de Palestiins ganisaties was. Het is niet bekei welke wijze zij er aan zijn geko door diefstal of dat zij ze vai Syrflsdhe leger hebb engekregeir. Het wordt onwaarschijnlijk g dat de raketten op dé Ünternatl zwarte wapenmarkt zijn gekoch Russen hechten, zo wordt in kri van de italiaanse contra-soioi dienst gezégd, een grnt° waard' dit soort raketten, die in vei '[i met de elektronische anpa ratu» onderhoud van deskundigen verc De raketten zijn van de schond gemakkelijk af te vuren. Hie blijkt niet veel opleiding nodj zijn. In Tel Aviv gelooft men di raketten vermoedelijk door Oos Duitsland zijn geleverd. Men acht het onmogelijk di Arabieren de 1.35 meter lange ceerapparaten zelf het land hi binnengesmokkeld. Dit zou betel; dat anderen de aoparaten langi andere weg in Italië hebben ;l bracht. Er zouden aanwijzingen wie dit geweest zouden kunnen Om een idee te geven: Hou! herstellen. Kieren afdichten j kozijn en muur of langs de Scheuren en naden blijvend dichten, ook rondom cv-pjjj Trapleuning muurvast zetten, tonreparatie. Uitgesleten 1 vloer uitvlakken tot "nul" afbrokkeling. Dat zag u op de reklame! Van dik tot ragdun muren. Tegels zetten op hout spaanplaat of betonemaille of oi oude tegels. Spaanplaat naadl verlijmen. Pleisterlaag repare op muur of schoorsteen. Opnie voegen. Dakpan vastzetten, verf bijwerken. Betonnen i beglazen. Dunne plek in goot reren. Lek balkon dichten. Lat tegen muur hechten. Nu gemakkelijker èn vlugger beter STOPPEN, AFDICHT! VOEGEN, UITVLAKKEN, PLF. TEREN, PLAMUREN EN STELLEN met: PORION. ue Zwitserland ontwikkelde één-cc ponentige, dus een kant-en-kli kunsthars vulpasta met enor hechtkracht aan èlk materii droog of vochtig, binnen of buit ook aan glasl Blijvend thermopl tisch en waterdicht. Krimpt r' zet niet uit, scheurt niet, buig slijtvast. Onschadelijk voor de den. In de emmer onbeperkt 1 baar, dus geen restenverlies. DEN HAAG (ANP) Ondanks de Sowj et-Amerikaanse interim overeenkomst over beperking van de offensieve kernraketten zijn er in het afgelopen jaar weinig be wijzen van matiging bij de super- mogendheden geweest. Beide re geringen schijnen vastbesloten de vastgestelde grenzen zo spoedig mogelijk te bereiken en het ma ximum aan kwalitatief vermogen te behalen. Op één van de terrei nen waar de overeenkomst nog geen beperkingen oplegt, dat van de strategische bommenwerpers, wordt de nadruk eerder gelegd op ontwikkeling dan op ontplooiing en op het gebied van de niet-stra- tegische wapens ligt het accent op op kwalitatieve verbetering vooral van nieuwe gevechtsvliegtuigen en oorlogsbodems. Dit zeggen de samenstellers van het vandaag gepubliceerde jaaroverzicht van de internationale militaire ver houdingen, "the Military Balance 1973-1974" van het in Londen ge vestigde International Institute for Strategie Studies, een gezag hebbende niet-regeringsinstelling waarin militaire en politieke des kundigen uit vijftig landen zitting hebben en die in 1958 werd opge richt. Volgens het Jaaroverzicht was er in het afgelopen Jaar, ondanks be sprekingen en sommige overeen komsten nauwelijks enige meetbare vermindering van de militaire wed loop of confrontatie. De Amerikaan se strijdkrachten zijn niet langer be trokken bij de strijd in Vietnam en blijven in aantal dalen, mede in ver band met de overschakeling op een volledig vrijwilligers leger. De troe pensterkte van de Sowj et-Unie is weer iets gestegen en is nu ongeveer anderhalf maal zo groot als die van de VS. Een kwart van de Sowjet-legerdivisies is in het gebied van de Chinese grens gelegerd. De conventionele uitrusting van de Chi nese strijdkrachten wordt gestaag verbeterd en uitgebreid en ook het kernwapenarsenaal wordt verder ontwikkeld. In het gebied van de Perzische Golf, een brandpunt van interna tionale belangen, vindt een om vangrijke bewapening plaats. In verband met de belangrijke on derhandelingen dit Jaar tussen de NAVO en het Warschau-pact over wederzijdse troepenvermindering in Centraal-Europa, hebben de samen stellers van "The Military Balance 19731974" meer gedetailleerde ge gevens en tabellen over de beide bontgenootschappen opgenomen. In hun streven naar perfectione ring van het kernwapenarsenaal hebben de Verenigde Staten nu de beschikking over 350 Minute Man 3 Intercontinentale Ballistische Ra ketten (ICBM) met elk drie kern koppen die vanuit de ruimte onaf hankelijk van elkaar op afzonderlij ke doelen kunnen worden afgevuurd (MIRV). Tegen 1975 zal dit arsenaal zijn uitgebreid tot 550 raketten met 1650 van deze kernkoppen. De Ame rikanen hebben voorts 320 Poseidon raketten op 20 onderzeeboten. Elke Poseidon met 10 tot 14 MIRV's. Het instituut verwacht dat tegen 1978 de Trident 1-raket operationeel kan worden met een bereik van 4.600 mijl. De Sowjet-Unie is voortgegaan met de ontwikkeling van drie nieuwe ty pes ICBM, de SS-16 (een verbeter de SS-13), de SS-17 (een verbeter de SS-11) en de SS-18 (een verbe terde SS-9). Men is blijkbaar begon nen met de ontwikkeling van een SS-19. De SS-17 en de SS-18 worden blijkbaar klaargemaakt voor volle dige MIRV-systemen. In de Sowjet- Unie zijn in de afgelopen periode en kele onderzeeboten van de Y-klasse te water gelaten en drie van de nieu we D-klasse. die elk zijn uitgerust met 12 ballistische raketten met een bereik van 4.600 mijl. In de Sowjet- Unle zijn nog geen proeven genomen met MIRV's op raketten die van on derzeeboten worden afgevuurd. Het lijkt minder zeker dat de Sow jet-Unie en de Verenigde Staten de mogelijkheden volledig zullen uit buiten die de overeenkomst ter be perking van de strategische kernwa pens (SALT) hun biedt voor de bouw van raketverdedigingsstelsels. De Amerikanen zijn bezig met de voltooing van één Safeguard-instal- latie, voor de verdediging van Inter continentale Ballistische Raketten en zij werken aan een nieuw sys- steem, Site Defence genaamd. Zij hebben echter geen stappen geno men voor de bouw van een tweede raket verdedigingstelsel voor de hoofdstad. De Russen hebben de ontwikkeling van een doelmatiger verdedigingsraket voor het gebied van Moskou voortgezet, maar er zijn geen bewijzen dat zij bezig zijn met de bouw van een verdedigings gordel rond een lanceerinrichting voor ICMBs. De Amerikaanse vloot strategische bommenwerpers zal in de periode 1973-1974 van 30 eskaders tot 28 wor den verminderd en die van de Sow- Jet-Unie zal. naar verwachting, wor den gehandhaafd op iets meer dan een kwart van de Amerikaanse. Bei de landen zetten de ontwikkeling voort van een nieuwe supersone bommenwerper en komen met nieu we onderscheppingsjagers. Vliegdekschip De Russen hebben hun eerste vliegdekschip van stapel laten lopen en ontwikkelen nieuwe kruisers en Jagers. Amerika heeft fondsen be stemd voor zijn vierde vliegdekschip met kernaandrijving en bouwt nieu we klassen Jagers, fregatten en aan- valsonderaeeboten. Beide supermo- De Amerikaanse mankracht is met 150.000 verder gedaald tot 2.250.000 en die van de Sowjet-Unie steeg lichtelijk tot 3.425.00. Van de 164 legerdivisies van de Sowjet-Unie behoren 65 tot categorie 1, dat wil zeggen dat zij van 75 tot 100. procent op sterkte zijn. De overige zijn op kader niveau bemand. In Europa is weinig verandering in de balans gekomen. Het numerie ke overwicht op het gebied van per soneel, tanks en vliegtuigen van het Warschau-pact is gebleven. In het beperkte gebied waarop de onder handelingen over wederzijdse troe penvermindering betrekking hebben, is niet zoveel verschil in personele sterkte. De NAVO heeft daar 719.000 (met de officieel niet deelnemende Franse troepen 777.000) tegen het Warschau-pact 871.00 man. De Amerikaanse en Sowjet-troepen in dit gebied zijn respectievelijk 190.000 en 430.000 man. Op het gebied van de tanks zijn de verschillen echter veel groter. De NAVO heeft daar 6.400 tanks (plus evt. 400 Franse) en het Warsohqu-pact 13.800. De Sowj et-divisies in Oost-Duitsland hebben 1.000 nieuwe tanks ontvan gen, maar de oude zijn niet terugge trokken. De ingebruikneming van nieuwe wapensystemen, in het bij zonder precisie geleide anti-tankwa pens, kunnen het tankoverwicht van het Oostblok gaan verminderen. Frankrijk heeft zijn tweede kern onderzeeboot in dienst gesteld en een derde van de geplande vijf moet in 1974 operationeel worden. China's kernproeven Volgens het jaaroverzicht van het IISS zet China de ontwikkeling van zijn kernwapens voort. Sedert 1964 zijn vijftien proeven genomen. Chi na heeft ongeveer 50 raketten voor middelbare afstand operationeel en mogelijk 15 tot 20 met een iets gro ter bereik en wel van 3.500 mijl vol doende om Moskou en de meeste de len van Azië te bereiken. China heeft ongeveer 100 middelzware bommen werpers van het Sowjet-type TU-16 operationeel die kernwapens kunnen vervoeren. De binnenlandse produk- tie van onder meer jagers, bommen werpers, tanks en gepantserde voer tuigen is stijgende. China bouwt ook een nieuwe klasse onderzeeboten en met raketten uitgeruste jagers. Hoewel de Amerikanen zich uit Vietnam hebben teruggetrokken, is het potentieel daar weinig veranderd. Voor hun vertrek hebben de Ameri kanen Zuid-Vietnam enorme ho veelheden wapens geleverd en Noord-Vietnam heeft een soort* ke bewapening plaatsgevonden. In het Midden-Oosten blij Egypte en Israël zeer veel geld de defensie besteden en hun milJ kracht versterken. Hoewel Egyp wellicht tweemaal zoveel vliegtt uit de Sowjet-Unie heeft ontvai als Israël uit Amerika, bevindt Israëlische binnenlandse wapenpi duktie zich in stijgende lijn. Het ternational Institute for Strat Studies constateert een belangt strategische ontwikkeling in het g bied van de Perzische Golf, waa uitgebreide schaal wordt gemode seerd en versterkt. Saoedi-An heeft zo'n 180 moderne gevec! vliegtuigen besteld, waarmee het luchtmacht verdrievoudigt. Perzif koopt er nog meer, evenals 5001 schroefvliegtuigen en andere wal uitrusting waaronder artillerie. „The Military Balance 1973—F stelt tenslotte dat de Verenigde 8 ten, de Sowjet-Unie, Frankrijk het Verenigd Koninkrijk de belam rijkste wapenleveranciers aan de reld bleven.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 4