Leiden? k dacht, waarom loogste gekozen in W isselwoningen vormen grootste en huurverhoging probleem 111 j 111S °P tafel 111CI I1CI bi; Koyacs TAPIJTENHAL MET LEGSERVICE FA. KIPPING BIEGSTRAATEN 3 ,.t Jeter Dubbeldeirmn debuteert mogelijk al tegen Geen wijn OOK SPOEDIGE RENOVATIE LEIDS HAAGWEGKWARTIER Sowjets jagen vrouw dood in ADMINISTRATIEVE KRACHT (vr.) AANKOMEND SECRETARESSE DAG 7 SEPTEMBER 1973 te leCIDEN Een belangrijke plaats in de huiskamer van Dubbeldeman is ingeruimd voor voetbalboeken, waarin jgetochten van een indrukwekkend aantal verenigingen /astgelegd. Onder andere van Manchester United, dat de rige Leidenaar mag rekenen tot de leden van zijn sup- frsclub. Zijn verzamelwoede vloeit voort uit zijn verbeten- als actief voetballer, waarvan Peters vrouw Elly een tref- voorbeeld geeft: "Hij heeft alles voor voetbal over. Ik het wel eens meegemaakt dat hij op een verjaardag om ïlf opeens zei', "ik ga naar bed, morgen moet ik weer spe- Preenen kansen. Ik heb bijvoorbeeld zelf een penalty gemist. Uit tegen VSC. Als ik die benut had hadden we ongetw'J feld gewonnen... Moet je dan de schuld van de degradatie afschuiven op de trainer? Misschien katte hij teveel op de spelers. De een nam dat. zoals ik, een ander niet. Dat heeft ook nogal kwaad bloed gezet". Iii navolging van broer Gerard leek Peter te vertrekken naar Lugdunum. „Ik had al contact opgenomen, maar later dacht ik, waarom zou ik niet meteen het hoogste kiezen in Peter kortgeleden een streep nder zijn vijftienjarige camè- DOCOS (waar overigens bog ibbeldemannen, de seleotde- Ed en René en pupil Hans, en overstapte naar Rooden- zijn liefde voor de voetbal- o mogelijk nog groter gewor- }ua mentaliteit is hij ook een Leiden en naar Roodenburg gaan? st bij ons. Hij is een vrolijke Vooral ook omdat ik uit Leiden- 19 die niet snel in de puit zit, Noord kom en de meeste spelers al casseren en ook kan terugge- kende". Als linkerspits naast Sam gemakkelijk beslissingen ac- den Os maakt hij zondag mogelijk al van een scheidsrechter. zijn competitiedebuut in de derby te- 27 i, die bijzonder positief is in- gen UVS. Goed spel tijdens de oefen- 19is de mening van zijn nieu- wedstrijden lijkt daarvoor borg te ner. Rinus Smits. Op "Noord" staan, al had Peter Dubbeldeman 'eter Dubbeldeman ook meer wel moeite om zich in dienst te stel- kregen zijn favoriete hobbv ien van het elftal. „Ik was gewend ijven. "Bij DOCOS trainde ik Zelf initiatief te nemen. Bij Roo- •eemaal. Bij Roodenburg heb denburg werd ik gewoon een van de iu toe driemaal per week ge- eif ik had altijd de neiging teveel te plus steeds een oefenwed- willen doen met de bal.In plaats van het gaat er allemaal ook enhele passen te lopen moet ik nu zo snel mogelijk afspelen. Daarop is het aanvalsspel van Roodenburg ge baseerd. Er wordt behoudend ge speeld met onverwacht een snelle uitval. Vqpr een spits is dat een heel moeilijke taktiek. Je moet de bal vasthouden en wachten tot het mid denveld opkomt, dan afspelen en zelf naar voren sprinten, al moet je dat wachten natuurlijk wel tussen aanha lingStekens zien". !0S één grote kennissenkring je lang hangen na de trai- ij Roodenburg gaan de mees- lel weg. Het voetbal staat voorop. Dat ligt me wel", ibbeldeman, die enkele ma 'am voor het Leids elftal veer eerder de sprong naar [eren willen maken. "De de- e van DOCOS gaf de door was steeds veel kritiek op de waar ik het helemaal niet is was. Terwijl iedereen had beseffen dat het aan de spe- bleef die kritiek op de trainer Wat moest Je verwachten? DOCOS even van de derde eerste klasse zou brengen? it lag uitsluitend aan ons. We Drij goede wedstrijden gespeeld, we misten eenvoudig te veel Rodenburg nder Klerk De Groot IDEN Zowel bij Roo- urg als bij UVS bestaat nog rat onzekerheid over het n van enkele vaste krach- UVS lijkt er nog het best toe te zijn. Want terwijl lenburg het in ieder geval loeten stellen zonder de vo- eizoen geschorste Hennie de b, heeft trainer Wally van oten slechts te maken met blessures van Freek Torc- Bart Lardé en Jan Leget. de van CVV overgekomen speler Torcqué zegt Leget aan de lies geblesseerd zij niet ernstig)"Er is al beweerd dat Torcqué tech- te kort komt, maar dat jfel ik. Hij heeft misschien Jouw tegen. Hij is groot en en dan zegt men al t hij minder begaafd is 'oetballer". Afgelopen zon- werd bij UVS een beroep an op Jonge spelers als Duprie, Henk Visser, en Groenendijk. Aanvankelijk een bijzonder geslaagd riment. UVS liep tegen uit naar 51, maar fi- e tenslotte toch nog met >—6 nederlaag. Leget: "Zo bd is dat niet. We waren 'e dagen naar Zeist geweest adden hard gewerkt. In de van de wedstrijd ging je rainingsweekend voelen". irg-trainer Smits, det al te zwaar aan de ab- van De Klerk :"in de 21zijn we sterk genoeg") nin als van de allesbehalve 'Uigende voorbereiding (o. •1 verlies tegen UDO, 2—1 Es tegen Rijnsburgse Boys, een i_o nederlaag tegen en Wit)"Wij kwamen met vijf of zes invallers £or Pennenburg, Sam den eter Boom en Hans Han- j> die op vakantie zijn ge- heb ik er pas weer bij", 'tekens staan nog achter 'amen van Maarten van teren c enkelblessure) en ré Ooyendijk (knieblessure) de Groot, die kampt met liesblessure zal in ieder ge- het elftal van Rooden- ontbreken. Beroepingswerk NED. HERV. KERK Beroepen te Tubbergen: A. W. F. Waardenburg te Waal en Koog (Te xel), te Huizen: J. C. Schuurman te Putten. Aangenomen naar Berlicum-Rosma- len: H. S. Wassink te Geervliet; het beroep door de generale synode tot zendingspredikant (Eglise Evangeli- que de Cameroun standplaats Foum- ban) drs. G. M. Rosbergen, kandi daat te Oegstgeest. Benoemd tot pastoraal verzorger van het verpleeghuis Leytenrode te Leiderdorp: H. Perdok emeritus pre dikant te Oegstgeest. GEREF. KERKEN Benoemd tot bijstand in het pasto raat te Rotterdam-IJsselmoode: mej E. W. van Esveld aldaar. GEREF. KERKEN (vrijgem.) Beroepen te Pieterburen-BafloA. den Broeder kandidaat te Kampen te Utrecht: P. P. M. Honkoop te Kampen, te Slikkerveer: J. van Haaren te Amersfoort, te Rotterdam C. Hegeman te Tholen, te Rotter dam-I JsselmondeW. C. Lamain te Grand Rapids. Bedankt voor Hoofddorp: J. Weststrate te Meliskerke. SAINT MAL O Stefan Ko- vacs, oud-trainer van Ajax en tegenwoordig oefenmeester van het Franse nationale team, heeft gemerkt dat Fransen ge voelig zijn over alles wat met wijn te maken heeft. Kovacs, die met zijn selectie in Saint Malo bivakkeert als voorberei ding op de wedstrijd van zater dag tegen Griekenland, besloot te verbieden dat er wijn bij de lunch zou worden geserveerd. Dit leverde de nodige kritiek op. Gevraagd naar het waarom van de maatregel verklaarde Ko vacs: "Als wijn een gunstig ef fect zou hebben op voetballers zou de tafel er altijd wel mee vol staan. Maar ik heb begrepen dat wijn, zelfs de meest verfijn de, er niet bepaald toe bijdraagt de prestatie van een sportman op te voeren." Lof De Madrileense sportpers heeft Johan Cruijff, de nieuwe man van FC Barcelona, veel lof toegezwaaid voor diens werk in de wedstrijd van woensdag te gen Cercle Brugge die door de Spanjaarden met 60 werd ge wonnen. "Cruijff heeft de Barcelonase voetballiefhebbers laaiend en thousiast gemaakt", kon men le zen in bladen als "AS" en "Mar ca". In "AS" stond: "Cruijff heeft ten aanzien van zijn nieuwe be wonderaars levendig, gemakke lijk, goed-georganiseerd en doel treffend voetbal gespeeld, de he le wedstrijd lang". Het blad loofde vooral zijn "gevoel vootr organisatie" dat Stefan Kovacs geen wijn door hem gebruikt was "als een dirigent die, zijn armen bewe gend, ieder duidelijk maakte wat hij moest doen". "Marca" was enthousiast over Oruijffs knappe dribbelen en '"fantastische sprints". Ook werd "het gevoel tot combine ren" van de Amsterdammer zeer bewonderd, "en zijn goede manieren deden vaak denken aan de stijl van Alfredo di Ste- fano". Openhartig George Best, de 27-jarige Brit die vorig jaar bekend maakte nooit meer te zullen voetballen, heeft gisteren laten weten dat hij volgende week bij Manchester United de training zal hervatten. Tommy Docher- ty, de manager van de Engelse eerste divisieclub, zei: "George en ik hebben een lang en open hartig gesprek gehad. Hij heeft beloofd zich maandag voor de training te zullen melden. Ik geloof dat het hem ernst Is. We zullen tot maandag moeten wachten en dan verder zien'.' Geen visums Het verbond van dering was de man van het Franse journalisten, geaccrediteerd bij pre- communistische partijblad "L'Hu- Peter Dubbeldeman: „Het zijn leuke jongens bij Roodenburg. Het is alleen jammer dat ze allemaal zo voor Feyenoord zijn". (Foto Jan Holvast) sident Pompidou, heeft gisteren be kendgemaakt, dat van de 80 aan vragers van een visum om aanwezig le zijn bij het aanstaande bezoek, van Pompidou aan China, 79 er een hebben gekregen. De enige uitzon- manité". Dit blad en de Franse communistische partij steunen 't po litieke beleid van Moskou, althans meestal. Reden voor Peking een vertegenwoordiger van dit blad niet welkom te achten. Groot toernooi waterpolo met alle hoofd- en eerste klassers LEIDEN Alle heren-waterpolo- teams van de hoofd- en eerste klas se zullen vanaf 22 september deel nemen aan een groots opgezet toer nooi, dat ter gelegenheid van het 50-Jarig Jubileum van de Neder landse Sportfondsenorganisatie in samenwerking met de KNZB zal worden gehouden. De voorronden worden op 22 en 23 september ge houden in dertien sportfondsenba- den. In Katwijk vinden op 22 sep tember de wedstrijden tussen GZC en Zwemlust/Den Hommel (16 uur)Zwemlust/Den Hommel—De ZiJl/LGB (17.05 uur) en De Zijl/ LGBGZC (18.10 uur) plaats. AZC Alphen komt in actie in het sportfondsenbad in Haarlem. Daar staan de volgende duels op het pro gramma. HPCHZC/De Robben (19 uur), HZC/De Robben—AZC Aiphen (20.05 uur) en AZC Alphen HPC (21.10 uur). Deze ontmoetin gen worden eveneens op 22 septem ber gespeeld. De winnaarsronde wordt afge werkt op 29 september in het Sport fondsenbad Nijmegen (west) en het sportfondsenbad Maastricht (West) De finale is op zaterdag 6 oktober om 14 uur Sn het sportfondsenbad in Bussum. De verliezersronde is toegewezen aan Beverwijk, Amster dam (Oost), Rotterdam (Zuid) en Venlo. LEIDEN Behalve het Noorderkwartier en De Kooi willen hied tussen Bernhardkade, de Julia- 3. en W. ook het Haagwegkwartier op korte termijn gaan re habiliteren. Voor de eerste twee gebieden liggen twee uitge- nastraat, de Herensingel en het voormalige NS-emplacement aange wezen. Geoprojekt vond, dat in De breide rapporten op tafel, naar aanleiding waarvan B. en W. Kooi het gebied tussen de de raad voorstellen verdergaande besluiten te nemen. In de gei/Kooilaan, de Javastraat, de zijl eerste plaats moeten bedde gebieden door de minister tot reha- en De Oude Rijn het hardst aan ver- bilitatiegebied worden verklaard, waardoor ze in aanmerking betering toewas. De beide gebieden komen voor rijksbijdragen. Voor de Kooi en het Noorderkwar- TGeoSroS tier willen B. en W. meuwe opdrachten verstrekken aan resp. zuilen opdrachten krijgen om nader Geoproject en de Nationale Woningraad. In aansluiting op de rapporten moeten beide instellingen met nader uitgewerkte plannen komen, zodat de werkzaamheden kunnen worden be gonnen. Het is de bedoeling, dat op den duur alle woningen binnen het Noorderkwartier en De Kooi worden gerenoveerd, zowel het particuliere woningbezit als de huizen van de wo ningbouwverenigingen. Er is echter één blok woningen, die tussen Parkstraat, Atjehstraat, Bilitonstraat, Ringkade en Kooihof, waarvan Geoproject zich afvraagt of die nog de moeite van het renoveren waard zijn. De kans dat ze zullen moeten worden afgebroken is vrij groot, zodat de gemeente naar vervangende woonruimte voor de huurders van deze werkmans woningen zal moeten zoeken. Een dergelijke twijfel heeft de gemeente overigens ook over de Transvaal'buurt. kent dat, dat iedereen kan worden gedwongen mee te werken aan een rehabilitatie. Een groot probleem bij de totale renovatie, die stukjesgewijs zal wor den uitgevoerd, zijn de zg. sluiswo- ningen. Er wordt gedacht aan de bouw van tijdelijke woningen of aan Begin het gebruik van die huteer. die op De Me rchabmtatie zal stuk den duur toch moeten worden afge- km worden gesneden> zodat stceds broken en daarom niet voor de reno vatie in aanmerking komen. De kwestie waar b en w nog het meest in de maag zitten is hun onwe tendheid over de huurprijs na de re novatie. De hele rehabilitaitie (het herstellen van het leefmilieu) gaat ontzettend veel geld kosten. De Na tionale Woningraad heeft een aantal huizen nader bekeken en er kosten ramingen voor gemaakt. Die kwamen voor een smal type eengezinswoning op 31.150 gulden, een normaal type eengezinswoning op 22.250 gulden en een beneden- en bovenwoning samen op 49.500 gulden. Er kan nog niets worden gezegd over de huurverho gingen zodat de bewoner van het huis nu moeilijk zal kunnen zeggen of hij ermee accoord gaat of niet. En min stens vijftig procent van de bewo ners moet bereid zijn mee te werken wil de hele rehabilitiatie doorgaan. Om de inspraak van de bewoners zo veel mogelijk te waarborgen zal er een speciale functionaris binnen de Welzij nsraad .worden aangesteld, die zich met dit soort problemen gaat bezig houden. Tijdens een pers conferentie die wethouder Ham gis teren gaf samen met een aantal van zijn medewerkers sprak de wethou der ook nog over de ministeriele plan nen voor een in te stellen gedoog- plicht. Als die inderdaad wordt ge accepteerd door het parlement bete een gedeelte van de wijk aan de beurt komt. Voor Noord heeft de Na tionale Woningraad als begin het ge- uitgewerkte plannen te gaan maken voor deze twee gebieden, een op dracht die de gemeente in totaal 550.000 gulden zal gaan kosten. Bei de instellingen zullen ook een coördi nerende taak hebben bij de uitvoe ring van het werk. De uitvoering zal overigens bij inschrijving gaan. Er zullen zoveel mogelijk Leidse men sen worden ingezet omdat de hele re habilitatie wordt uitgevoerd in het kader van de extra werkvoorziening. Winkels In het kader van de rehabilitatie wil men ook de winkels in de wijk gaan opknappen. Alleen voorzover het 't aanzien betreft. Over hoe dat precies uitgevoerd moet worden zal overleg worden gepleegd met de ka mer van koophandel. De hele reha bilitatie zal in drie fasen worden uit gevoerd. De planfase, de ontwerpfa se en de uitvoeringsfase. In de plan fase worden de wijken in him geheel bekeken op verkeersstructuur, de leefbaarheid van de wijk, de riole ringen, het sociale gebeuren, de si tuering en de kwaliteit van de hui zen. Op basis daarvan wordt een plan gemaakt, waarbij de bestem mingen voor het gebied worden aan gegeven. Dat worden rapporten, op basis waarvan straks met alle be langhebbenden wordt gepraat. De raad moet het globale bestem mingsplan, de beide bestaande rap porten, gaan goedkeuren en dat moet in de gemeenteraadsvergade ring van 24 september gebeuren. Daarvóór nog worden de rapporten in de betreffende raadscommissies besproken. De raad moet instem men met het voorstel de opdrachten tot nadere uitwerking aan Geopro jekt en de Nationale Woningraad te verlenen. Sneeuwbal In de ontwerpfase moet de ge meente gaan proberen iedereen be reid te vinden voor de plannen. Zij moet oplossingen gaan bedenken voor problemen als wissel woningen. B en w zijn er zelf wel van over tuigd dat er spoedig een informatie centrum in de wijken moet komen, waar de bewoners voorgelicht zullen worden. Bij het bereid maken van de bewonrs speculeren b en w op een sneeuwbaleffect; als een aantal hui zen in de wijk eenmaal gerenoveerd is krijgen ook de mensen die niet zo erg enthousiast zijn een wat beter idee over wat er gaat gebeuren. B en w hopen over krap een jaar PHNOM PENH (UPI) De troe pen van de Rode Khmer in Cam bodja hebben gisteren de provincie hoofdstad Kompong Tsjam ingeno men, zo hebben militaire kringen in de hoofdstad bekendgemaakt. Aan het innemen ging een artilleriebom bardement op de 80 kilometer ten noordoosten van Phnom Penh gele gen stad vooraf. Het had de Rode Khmer aanvan kelijk ontbroken aan granaten voor hun veroverde stukken geschut maar Amerikaanse vliegtuigen uit Thai land gooiden voor de regeringstroe pen bestemde munitie per ongeluk af boven door de Rode Khmer bezet gebied. De Russische geheime dienst heeft een ongepubliceerde novelle van no- belprijswinnaar Solzjenetsin weten op te speuren. De schrijver zei gis teren op een persconferentie dat de ■politie in Leningrad een getypte versie van zijn boek in beslag had genomen. De novelle handelt over de werkkampen in Rusland onder Stalin. Volgens Solzjenetsin heeft een vrouw na een ononderbroken verhoor van vijf dagen aan de politie ver teld, waar de kopie was verborgen. Toen de vrouw daarna thuis kwam, aldus de schrijver, heeft zij zich op gehangen. met de uivoeringsfase te kunnen be ginnen. De projektleider, die bij de ontwikkeling van het hele plan een grote rol heeft gespeeld, treedt dan op als bouwbureau voor de particu liere woningen. Hij coördineert, be middelt bij de financiering en bij de inschakeling van aannemers. Het Haagwegkwartier is pas in een later stadium bij dit grote reno- •vatieplan getrokken. Ook hierover moet de raad over enkele weken een 'beslissing nemen. Het Haagweg- Ikwartier kan, als de raad instemt, dan op korte termijn een onderzoek verwachten. Op het kantoor te Leiden van de Internationale Unie van Hopperzuigereigenaren wordt voor zo spoedig mogelijk ge- of De werkzaamheden bestaan in hoofdzaak uit het bijhouden van een niet-financiële administratie en het onderhouden van kontakten met binnen- en buitenlandse bedrijven per brief, telefoon en telex. Voor de Juiste vervulling van deze taak is, naast een voldoende kennis van Engels en Frans, zowel in woord als geschrift, nodig een vooropleiding op ten minste Mulo/Mavo-niveau, het vermogen tot kri tisch denken, verantwoordelijkheidsgevoel en een grote mate van nauwkeurigheid. Minimum leeftijd: 22 Jaar. Geboden wordt, na voldoende inwerktyd, een werkkring op een klein kantoor tegen een goed salaris en goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Kamerbeed tapijt voor zeer lage prijzen. Van klassiek tot modern. Slaapkamertapijt in diverse kleuren 3.66 m breed a f 59,per strekkende meter. Formosa biezen tegels a f 0,70 per stuk. Keuken- en ganglopers van 50 tot 200 cm breed. Finiel novilon linoleum. Het kamerbreed tapijt wordt gratis gelegd. Oude Vest 167 - Leiden en 's maandags gesloten. Telefoon 26202

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 23