LOOP NAAR DE LEIDATO Van de regen (van prijzen) komt u niet in de drup I an informatie tot en met radiomeubelen ïjan van Zijp grijpt de animo voor deze beurs Groenoordhallustrum Neem de bus oir: Huishoudshowen museumexpositie Vissen voor de jeugd Leidato-deelnemers van A tot Z huishoudshow LEIDEN De twaalfde Leidato "draait". Meisjes uit alle delen van de wereld zijn bij de officiële opening: uit de wereldbol gestapt om de huisvrouw "aan de gang" te krijgen. Op deze pagina bijzonderheden over bet commerciële gedeelte van de beurs, op de volgende over het culturele element, wat door de Leidse musea is ingebracht. p ongeveer ziet Leidato's secretaris Jan van Zijp, Leidenaar akenman in hart en nieren, de huidige economische situatie, verwondert hem niet, dat juist in deze tijd de belangstelling een stand op de Leidato zo groot is. „De mensen, die willen en draaien, begrijpen, dat ze wat extra's moeten doen. Zo'n a activiteit is deze huishoudshow. De behoefte is groter dan aantal jaren geleden". Zijp heeft vooral in de laat- jeken veel „nee" moeten verko- waar het om standruimte ging. ïroenoordhal is niet van elas- en Je kunt niet alsmaar de tent- te blijven vergroten. „Er is een digingspunt waar het de pu belangstelling betreft. De ten- ri deo werken, maar die doen veel min der en laten de organisatie over aan twee of meer betaalde organisatoren. Hier doen we alles zelf Na een korte pauze: „En wij geven veel extra geld uit. Elk Jaar doen we we liets bijzonders. Neem ditmaal de expositie van de musea, [tellingsruimte moet niet zo Dat kost veel geld. En dingen als worden, dat het er vooral middaguren stil wordt", or gebrek aan belangstelling ïe zijde van de consument is hij ;ens niet bang. Hij weet, dat ||N( eidato voor Leiden een gebeur- i, „die Je moet bezoeken". Wat ilame betreft wordt de aan- grote regio rondom Leiden ge- Zijp is de spil in het Leidato- j ee: ur, dat verder bestaat uit Wolf- tar. Dit zestal maakt dit Jaar lozUn Leidato's vol. Ze hebben emaal een flinke taak aan, zo'n beuren. Maar ik kan mensen uit dit gebied niet dwingen om te komen. En we moeten een volle beurs heb- van hun werk, schat Van ben, want anders blijft de consu leder heeft bepaalde onderde- ment weg". Dan duikt Jan van Zijp terug in de drukte van de organisatie. Hij nd excuus hebben om een ver- blijft de kalmte zelf en is niet ge ring niet te bezoeken. makkelijk van zijn stuk te brengen, van Zijp lacht als Je begint Als het hem te veel wordt, zoekt hij de verhalen, dat de zes rijk even de stilte van het Vennemeer, en van de Leidato. „Natuurlijk waar zijn boot „Witte Bever" enen we er mee, maar we ligt. „Dan ga ik vissen. Maar ik kan er toch ook werk voor. In an- het niet hoor, de hele dag naar een steden zijn wel besturen, die pro dobber zitten turen de busverbinding tussen station en hal. Daarmee creëren we een in den lande uniek stuk service, dat natuurlijk wel betaald moet wor den". Wat de -commerciële beurs betreft, is Jan van Zijp wel een beetje trots, dat de standhouders uit alle delen dit jaar in het bijzonder op van het land en zelfs uit het buiten land komen. Aan de andere kant vindt hij het Jammer, dat van Leidse zijde de animo niet toeneemt de laat ste Jaren. „De Leidato is natuurlijk v. d. Klugt, Hofenk, Visser en in de eerste plaats een regionaal ge- Loop naar de Leidato, beter gezegd: loop op de Leidato. Er heen lopen is niet nodig, want van het station af rijdt een bus en op het Gr oenoor dhalterreïn kunnen heel wat auto's en fietsen staan. Loop op de Leidato betekent: neem deel aan de prestatieloop, die morgen het eerste lustrum beleeft. Drie verenigingen, AV Holland, Bataven en AV Leiden, organiseren deze prestatieloop voor jong en oud. Met het Gr oenoor dhalt err ein als start en finish is een aardig parcours van 5 km opgezet. De start is morgen om 11 uur. Vanaf half tien kan men inschrijven Maak er een zaterdags trimuur van. De Leidato is geopend tot en met zondag over een week, elke dag van 1 tot 5 uur 's middags en van 7 tot half 11 's avonds. De aan de twaalfde Leidato gekoppelde actie heet "Prijzenregen", waarmee de organisatoren inhaken op o.a. de van televisie bekende Berend Boudewijnquiz, waarbij veel prijzen te verdienen zijn. Door een lot in te zenden dingt men mee naar de kans deel te mogen nemen aan de Leidato-quiz, die elke avond rondom half tien wordt gespeeld. De winnaars worden overladen met prijzen. Er zijn flinke bij een boot, een racefiets, een filmcamera om enkele dingen te noemen), maar ook kleine aantrekkelijke prijzen als taarten e.d. De organisatoren haken in op het streven naar bevordering van het openbaar vervoer. Van het station laten ze bussen heen en weer rijden naar het tentoonstellingsterrein. Zowel 's middags als 's avonds heeft de NZH deze speciale Groenoordhal-Leidato-lijn ingelegd. De Leidato organiseert een viswedstrijd voor de jeugd, waarschijn- lijk op de tweede zaterdag en in de Zoeterwoudsesingel. tief Uitzendburo B.V., Leiden, natie. tiek-Boetiek „De Kajuit" maar- Specialiteit 17e en 18e eeuws lein en aardewerk. P. Kam- Eindhoven. Tin, koper, klokken eubels. ikhandel De witte hoeve, Was- Specialiteiten meubelen, ko- erk. ikmarkt met de volgende stand ers: mevrouw M. J. Pieters, "3. N. van Santen, Aer- en, Aerdenhout. adana, Den Haag, Perzische ten en handwerken. Glaswerk, ewerk, koper. aoldus-Keukens Leiden, keuken- llaties. ^er „De Schapekop", Handwe- en spinnerij, Veere. Handgewe- ai handgesponnen artikelen, ar te sieraden en volkskunst. Ping n.v., Deventer, tebedrijf Van Haarsteren, Lei- Honda-auto's. ha'i Geloof, Leiden. Informa- oehures en boeken over het Ba- Geloof. banketbakkers van Leiden. P- Bendien B.V., Pokon-voe- voor alle planten, Chrysal- K1 voor snijbloemen, sproei- plantenspray-bladglans. de la Beye, Leiden. Boten en benodigdheden. mpen. Huishoudelijke ar- *n van emaille, aluminium en Wijstaai. ropaclub int. afd.: Boeken en ekvrienden b.v., Utrecht, Boe- grammofoonplaten, otcentrum. Zoeterwoude. Boten ^benodigdheden. H. v. d. Bosch, Wassenaar, üer Prins encyclopedie, [«materialen Van Dijk en Co.. Bouwmaterialen, «huls-exclusieve intereurs, Lel- Castie Furniture programma, meubelen, Internationale kol- ritmeubelen. Buurman. Neeritter. VerfstrlJ- ker (Brushmaster). By-Pas Internationaal b.v., Eri- chem (Gld.). By-Pas speciaal reini ger. Auto Polish. Centraal Rijnlandsch Assurantie - bedrijf. Lelden alle verzekeringen, financieringen, hypotheken, onroe rende goederen. Dagblad „De Telegraaf", Amster dam. Dagbladen en Tros Omroep blad. Informatie over tafeltennisport en de vereniging Docostafeltennis als mede het sportcentrum Groene- steeg 97. Demonstraties van unieke tafeltennisrobot. Doesburgsche Mosterd- en Azijn- fabriek. Doesburg. Boerenmosterd in normale en cadeauverpakken, krui den azijn. Fa. Van Dijk, Leiden. Ladders, bo ten en motoren. Fa. Van Eisen, Lelden, Radio, T.V., wasmachines. Eradus, Leiden, Verhuurmateriaal voor bruiloften, recepties enz. Ervan J. J. Tijl, Zwolle. Tiji's me dische Encyclopedie. Euro-cosmetics, Huizen (N-H) Parfums, Cosmetica. Faith Trader (Pakistan), Scheve- nineen. Kunstnijverheid en tapijten. Femas Import. Putten. Handmas sage-apparaten, bandmassage-appa raten, grootvlak vibrators. Foto Jan Wolfslag B.V., Leiden. Foto- en filmapparatuur, kijkers, projectoren. Garant Service zaken, Kromhout, Rijnsburg. Radio Hertog, Leiderdorp Kret, Leiden, Wiegman, Alphen a .d. Rijn. Nouwens, Oegstgeest, Nou- wens, Warmond. Eltera, Zoeter- meer. Demonstratie grill's, diepvries, kleuren t.v. Gé Hofenk Leiden Grammo foonplaten, geluidsbanden. L. J. W Giesbers, Roermond. „Ta- bac" dames- en herencosmetica, huishoudelijke artikelen, demonstra ties. De Gouden Sleutels, Leiden. Ser viezen en huishoudelijke artikelen. Groenoordrestaurant afd. IJsver- koop. J. de Haard. Rotterdam. Siera den, houtsnijwerk, mand- riet- en aardewerk. Hans Bonte Keukens, Leiden. Keu kens. Handelsonderneming P. E. Ever- aats, Neerijen. Rhodel parfum en eau de cologne, „Ever" schaaf, won- derschaaf, „Evermes", messlijper, glassnijder, .Evermes" Oudhollands wafelijzer, „Evermes" suèdereinigingsdoek. Rhodel parfum en eau de cologne, nigingsdoek. Rhodel parfum en eau de cologne. Handelsonderneming Lagonda, te Amsterdam. Demonstraties. Handelsonderneming Parena b.v., Rhenen. Tefal huishoudelijke arti kelen. Handelsonderneming Sintor. Apel doorn. Tosti-ijzers voor electra en gas. Planche a Julienne. Handelsonderneming G. Ver schoor, Amsterdam. Roleo raamwas- apparaat. Fa. Hartwijk en Zoon, Leiden. In ternationale kollektie meubelen en tapijten. Houtwerf Keuken's- Kasten, Lei den. Keukens- Kasten Afd. Bruyn- zeelkeukens. Hugro Holland b.v., Amsterdam. Super Yankee keukenmachine com pleet met 5 messen en snijbonen Incos n.v., Utrecht. Cosmetica ar tikelen. Indian Traders, Den Haag. Kleding. Informatiecentrum Naslagwerken. Soest. Larousse encyclopedie. Grzi- mek encyclopedie. Infra Rotic Nederland b.v., Hen- gelo(O). Electrische Grill's. „Interieur Classique. Leiden. Klas sieke meubelen. „Intermeubeltoonlalen", Leiden, Alphen. Intermeubel kollectae. Jachtwerf Poelgeest, Oegstgeest. Jumbo boten en Johnson motoren. Jan Bentveld, Leiden. Meubelen gordijnen - vloerbedekking. J. de Jong, Papendrecht. Het bes te poetsmiddel van Nederland. De Kasten-Speoialist Leiden, Ab- benes, Haarlem, Den Haag, Kasten keukens- slaapkamers- bureaus- aanbouwwanden en klemmeubelen. H. M. Kempe, Rotterdam. Nova mini wasmachine en huishoudelijke artikelen. Van der Klugt b.v.. Leiden. Alphen a- d. Rijn. Tapijten- gordijen- bed den. Kooyman Fuchsia's, Wassenaar, Alle soorten fuchsia's. Lagonda Handelsonderneming, Amsterdam. Huishoudelijke kleine hulpen Demonstraties. Laman, Leiden. Gereedschappen- specialist. Karweisets, aandrijf ma chines, en hulpstukken voor de Doe- Het-Zelver. Demonstraties ook van industriemachines. B.V. De Leidse Brood- en Banket bakkerijen LJ3.F. Brood en gebak. De Leidse Post-Zuid Holland Post. Weekblad, organisatie van reizen. Leidse Schouwburg, Leiden. Infor matie „In theater uit". Van der Let, Den Haag. Snoep uit grootmoeders tijd. Lewenstein n.v., Leiden. Naai machines. De Liohthal. Leiden. Moderne en klassieke verlichting. Lissone Lindeman. Leiden, Reis informaties. Loeske, Mater, Eemnes, Edelste nen- sierstenen en mineralen. Fa. W. Los, Leimuiden, naaima chines. Lupex, Zaandam, demonstratie artikelen. F. Luppus, Import- Export, Win schoten, Soepen en Delikatessen fa brikant Wela Hamburg. Fa. Majoor- Van de Poel, Bus- sum. Schnitfix- handsnijmachine. Keuken-mixer. Markiezenfabriek Oudshoorn en v. Egmond b.v., Rijnsburg. Alle soor ten zonweringen. Martin Ken studio. Leiden, foto's- Melania ontwikkelingshulp. Ministerie van Defensie Afd. PV/ KL. Voorlichting-wervingsstand. Mossel en Versteege b.v., Den Haag. Leidsenhage. Elektronische orgels. Multipak. Rotterdam, Wolbloe- menapparaat (Inox-Loom). Kunst harsvariaties. Bedrukken T-shirt. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, te Voorhout. Boeken en platen en het exposeren van de doelstellingen en arbeid van de Ned. Chr. Gemeen schapsbond Interkerkelijke organi satie ter bevordering van de gemeen schap der gelovigen en evangelisatie. Nederlandse Kattenfokkers Ver., Leiderdorp. Informatiestand „Kat- Expo". Het Nederlandse Rode Kruis, Lei den. Afd. Welfare. Voorlichting en handvaardigheidsprodukten. P. van der Niet b.v., Hazerswou- de. Culligan waterbehandelingsppa- ratuur, verlichting- en huishoudelij ke artikelen. Novito Import- export. Breda. Eu ro-ballonnen- kruimel vegers- to ver leien- autowassers- stofzuigermon- den- koffiefilters. Omtzigt watersport. Zoeterwoude, boten en vaarbenodigdheden. Oosthoek n.v.. De Meern, Oost hoek encyclopedie. Fa. Overgaauw, Leiden, Radio- t.v. afspeelapparatuur. Parena B.V., Parket. Philip Morris Holland b.v., Amstel veen, sigaretten- tabakswaren. Praktica, Roozendaal. Idee-hand en voetverzorging, div. nieuwe arti kelen, demonstraties. Prins zonwering. Voorschoten, com plete zonweringen. Radio Veronica. Reclame Ziegelaar, Leiden recla me en standbouw. P. van Reeuwijk N.V., Mij voor woninginrichting Rotterdam- Am sterdam- Hilversum- Zutphen- Tilburg- Venlo. Komplete woning inrichting. G. W. Roest. Oegstgeest. Radio- T.V. -Elektrische apparaten. Ropa internationaal. Overschiestr. 138, Amsterdam. Peter Paint schil derkussens. Shredmaster keukenmo lens. Rudolf Pammler b.v., Maastricht. Tijdschriften. Rijkspolitie. Voorlichting over het werk van de gemeente- en rijkspoli tie. Sam van Weesel en Zoon, Leiden. Grammofoonplaten. Sanitaire arti kelen. Fa. Seba, Brussel- België. Onder- houdsprodukten voor de auto. Fa. Servaas, orgels en muziekin strumenten. Singer B.V., Naaimachines en naai- meubels. Bureau SJaardema, Leiden. Ver zekeringen- Hypotheken. Persoonlij ke leningen. Onroerend goed. „Het Slaapkamercentrum", Lisse. Alles op het gebied van slaapka mers. Slijterij 't Veertje, Leiden. WiJ- ADVERTENTIE WJohnson Hoofddealer voor Leiden en omstr. JACHTWERF POELGEEST Ook nu weer op de Leidato met speciale Leidato-najaarsprijzen op elke Johnson buitenboordmotor. Ook nog enkele overjarige moto ren tegen zeer interessante pry zen. Stand no. 220 - 221 - 222 op boten- galery t.o. ingang. nen- gedistilleerd. Sparks Nederland n.v., Amster dam. Allesreiniger Use-it. Stichting Terre des Hommes, Werk groep Leiden e.o. Leiden. 3e wereld- artikelen en enkele eigen artikelen met T.d.H.-embleem. Style Parket, Leiden, zelflegpar- ket. V./h. Swaak. Leiden, wasautoma ten, vaatwassers, koelkasten, diep vriezers- dr oogautomaten. Techn. bureau Manders en Co., Wassenaar. Bloembokalen- strijkde- kens, strijkijzerspiralen, naaldsleu tels- verfkwasten. Fa. Then nissen, Leiden, hengel sportartikelen. Uitgeverij „Het Spectrum", De Meern. Fa. Vaz Dias en Lodder, Amster dam. Gelegenheid tot het zelf ver vaardigen van exclusieve schilderij en. Vébé Handwerken. Leiden. Smyr- nawol- Berberwol, Tapijtknoopde- monstratie. Vereniging voor dierenbescher ming afd. Leiden informatie en ledenwerving. Fa. J. F. Verhagen, Leiden. Be- drijfsstof zuigers. Vermeulen- Epe n.v., Harderwijk, Starmix keukenmachine. Uniekaas. Fa. L. R. van Vliet en Zonen, Sassenheim, kaasspecialitei ten. Vliethorst Recreatie, Voorschoten. Vlieland, Leiden Aquaria, tropi sche vissen. Voetbalvereniging Docos, Informa tie en ledenwerving. Prijs nieuw- bouwcomplex. Vorwerk Handelmaatschappij n. v., Zwanenburg, mixers, stofzuigers, gers, bedrijfs- stofzuigers, h-^emma- chines, koelkasten. Van Waay n.v.. Benthuizen, com plete woninginrichting. Fa. Van Wijk en Kriek, Papen drecht, Poffertjes. De Zonwering Specialist, Ledden. Van ZUp, Leiden. Solo elektri sche bromfietsen. Radio- T.V. spe ciale uitzending radiomeubelen.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 15